F. fl. TULP tfUptltacdt's P&edew uetdafucH cdie N.V. Middenstands-Bank Cyclostylepapier Inkt en Stencils Bel dan op No. 42 Kautoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave v de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De eembode Katholiek Orgaan «oor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 26 Mei 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentien moeten Dinsdag en Vrijdag vódr 8 uur ------- Telefoon 314 In den morgen zijn bezorgd. Zeven en Veertigste Jaargang - Mo. 15 Heb den moed al 'I lijden dal u wacht, met ongebogen hoofd le aan vaarden, dat is: uw leven 'te maken tot ten daad van wil en volharding. en I 1 De Bergrede. Prof. Foerster vertelt van den beeld houwer. die het beroemde beeld maakte In den Dom van Kopenhagen. Het beeld van den knielenden Engel. Hij houdt een groote schaal in de handen. Zijn oogen zijn smeekend ten hemel geslagen, want de schaal is leeg, hij bidt dat God die zal vullen. Weik een diepe waarheid schuilt *iler deze in steen weergegeven ge- Jnte Wij, menschen, we hebben nog de vormen, wij hebben het omhulsel, we bezitten de schaal. Maar wat, indien deze leeg is, maar wat, indien deze Inhoud uitgestort is? Dan wordt het mooie en zinrijke tot caricatuur en lecgen vorm, dan loopen wc te hoop om over oude gebruiken en instellingen te spreken en rede neeren koud en oppervlakkig over diepe levenswijsheid. Dan worden levensverhoudingen eerst problemen, straks conflicten en wordt het samenleven van menschen en men schen een hel. En dan te denken, dat van den beginne God dc handen van schepsels in elkander legde, dat Hij hun telkens liet zeggen door profeten en voorgangers, dat ze elkander niet moesten haten, dat ze zich niet wreken mochten, dat ze gehouden waren elkander goedertierenheid en barmhar tigheid te beloven, dat ze elkaar ver geven en helpen zouden en niet oor- deelen, noch vervloeken! En toen Christus in de wereld kwam en Hij den menschen vele dingen leer de, «legde Hij het groote gebod onder hen neer, van de liefde tot den napste. Eenvoudige woorden waren liet, ig geen philosophisch kleed gestoken, zoo gemakkelijk le verslaan voor elk soort mcnschOver de bedoeling be hoeft niemand te redeneeren. Van toen af wist ieder, die in het leven werd gestuurd zooals een kind naar de school, dat het in 't geheel niet onverschillig was, hoe hij zich daar gedroeg Dat het niet hetzelfde was zooals in de klasse, waar het eene kind een schrift met goed uitgerekende sommen aan het eind van den morgen kan vertoonen, het andere slechts een paar vlekken in zijn schrift, maar dal het groote, alles omvattende gebod een elsch voor elkeen isGod lief te heb ben boven alles en den naaste als zich- zelven. Wie praal op vragenden toon over de groote verwikkelingen onder de menschen, over de problemen in hun levensverhoudingen, dien houden we de Bergrede voor oogen. Eens voor allemaal zijn al die ver houdingen onder de oogen gezien en heelt de Profeet van Nazareth, toen Hij zat op een berg vanwaar Hij het uit zicht had op het groenblauwe water van het diepe meer aan den voet en verder op den achtergrond den Karmei, gesproken overdie levensverhoudingen. leder voor zich dacht, dat nog nooit zoo gesproken was in dc wereld. De Bergrede werd op dien gedenk waardige dag den menschen in handen gegeven. .Als een Engel uit den hemel neder daalde en hij vroeg ons wat liet beste en kostbaarste was, wat wij bezaten, dan zouden we zeker niet niet onze machines en uitvindingen aankomen, omdat ze ons leven slechts ingewik kelder en verbijsterender hebben ge maakt, maar we zouden hem aanbieden als het beste dat we hadden „de Berg rede". En als de menschheid voor een rechtbank geroepen werd om ge richt le worden over haar niet goed tc maken zonde, van haar alle dagen weer terugkeerende slechtheid, van al het broederbloed dat vergoten werd en de tranen die geschreid zijn vanwege de hardheid onzer harten, dan zouden we niet met philosophic en wctensc.iap en wiskundige vondsten komen als tegenwicht van al het kwade, dat er onder ons is, maar we zouden komen aandragen met de uitspraken van onze Bergrede." PAPINI. De samenkomst der deelnemers zal plaats hebben op Zondag 25 Juni te Amersfoort. Van hieruit wordt in luxe Auto-touringcars gereden via Birkho- ven, Soest, Soestdijk, langs het paleis van de Koningin-Moeder, over de Hooge Vuursche en Hilversum naar Laren, alwaar we te ongeveer één uur aankomen. Vanaf het buiten het dorp gelegen parkeerterrein wordt behou dens goedkeuring van den Burgemees ter van Laren) grootendcels, langs den versierden weg die daags te voren de Sacramentsprocessie genomen heeft in optocht, met ontplooide banieren, naar de St. lanskerk getrokken, waar met een plechtig Lof met predicatie de St. Jansnovene plechtig gesloten wordt. Na het Lol tot half drie hebben de deelnemers gelegenheid het versierde dorp le bezichtigen en den inwendi- gin mensch te versterken. Om drie uur vertrekken we weer van het par keerterrein dwars door het mooie Gooi land, via Bussum, Naarden, Muiden naar Diemerbrug, vandaar door Abcoude cn langs de heerlijke Vechtstreek naar Maarssen, waar we tegen vijf uur aan het R. K. Kerkhof aankomen. Hierna 2ullen allen langs het graf monument defileeren, waarna aldaar of elders le Maarssen een herdenkings rede zal worden uitgesproken. Daarna vercenigen we ons in de kerk van Maarssen, waar om half zeven de dag met een kort Lof en zegen met het Allerheiligste gesloten zal worden. Om zeven uur vertrek naar Utrecht, vanwzir ieder naar zijn woonplaats terugkeert. Aangeven bij de bestuursleden. Binnenland Aan de leden van Krnisverbond cn Mariavereeniging. Velen zullen zich nog herinneren de drankbcstrijdingsbedevaarl naar Arn hem en Renkum verleden jaar. Nu wil het hoofdbestuur, een andere plaats ^ynn ons Aartsbisdom bezoeken, en wel Kren en Maarssen. liet plan van de tocht is als volgt. 5chrijfmachines Inktlinten - Carbon KANTOORBOEKHANDEL Ungcstr, SS te. Krommestr. TEL 326 en Zuid-Amerika. Een kwart millioen heidenen was gedoopt en 350.000 katholieken werden door de Paters S.V.D. gepastoreerd. Pater Janssen stichtte bovendien eveneens te Steyl twee vrouwelijke Missie-Congregaties: de Missiezusters en de Slotzusters, „Dienaressen van den H. Geest". Veel goeds heeft hij voorts gesticht door breedopgevatte bevordering der goede pers, door krachtigen steun en nieuwe bezieling te geven aan het retraitewerkvooralle standen en vooral door zijn eenvou dige, diepvrome levenswijze. Een zijner grootste deugden was wel het rotsvaste vertrouwen op God, waarmede hij de stichting van zijn werk heeft aangedurfd. Dat dit ver trouwen niet beschaamd is geworden, zegt ons duidelijk genoeg de groote zegen, die van zijn levenswerk is uit gegaan. Hij stierf in het moederhuis te Steyl na een heilig leven, dat geheel in den dienst van Guds eer en het heil der onsterfelijke zielen geslaan had, op 15 Januari 1909 en onder overgroole deel neming werd hij op het kloosterkerk hof aldaar begraven. Kerknieuws. Pater Janssen. Op verzoek van het Kaphtel van de Missie-Congregatie van hei Goddelijk Woord van Steyl, is officieel het pro ces ter zaligverklaring van Pater Arnol- dus Janssen, stichter en eersten Su perior-Generaal dezer Congregatie, te Rome ingeleid. Ongetwijfeld zullen de talrijke vrien den en vereerders, en vooral zij, die nog van nabij den stichtenden levens wandel van dezen grooten missie apostel en tevens zoo eenvoudigen priester hebben kunnen gadeslaan, deze tijding met vreugde begroeten. Pater Arnoldus Janssen werd 9 Nov. 1837 in het stadje Goch, aan den Beneden-Rijn geboren. Diepvrome ouders prentten in zijn ziel een innige godsvrucht en een groote liefde tot het gebed. Na het bisschoppelijk gym nasium te Gaes-tonk bezocht te heb ben, studeerde hij in Munster en Bonn philosophic, theologie en wis- en natuurkunde, en verwierf de staatsbe- voegdheid tol het ieeraarsambt voor hooger onderwijs. Op 15 Aug. 186) ontving hij de heilige priesterwijding. Twaalf jaar werkte hij daarna als leeraar aan de hoogere burgerschool te Bocholt. Sin'4 1867 verspreidde hij als diocesaan directeur met onver- moeibareu ijver het „Apostolaat des Gebeds" in het bisdom Munster. 't Sterkst echter voelde hij zich ge trokken tot liet groote werk der uit breiding van het heilig geloof. Door een eigen tijdschrift riep hij de katho lieken van -Duitschland, Oostenrijk, Nederland en Zwitseiland op tot stichting van een missiehuis. Men leefde juist in de ergste dagen van den „Kulturkampf" in Duitschland, zoodat zulk een onderneming alge meen voor hopeloos werd gehouden. Vol vertrouwen op de Goddelijke Voorzienigheid sloeg toen Arnoldus Janssen zelf de handen aan het werk. Ofschoon zelf arm en zonder alle mid delen, opende hij 8 September 1875 het Missiehuis St. Michaël te Steyl bij Venlo. 33 jaar lang arbeidde hij onder tailooze moeilijkheden voor zijn stich ting en God schonk in rijke mate zijn zegen. Het wetk groeide uit en ont wikkelde zich in den loop der jaren tot de bloeiende en over de geheele wereld verspreide „Missie-Congregalie van het Goddelijk Woord", kortweg genoemd S.V.D. (Societas Verbi Divinl). Bij den dood van den Stichter arbeidden missionarissen van Steyl in China, Japan, Australië, Afrika, Noord- Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist BERICHTEN DIT AMERSFOORT Nieuwe boeken in de Kath. Leeszaal. Van Beresteyn. Repertorium van gedrukte genealogieën en genealo gische fragmenten. Bourget. Onze daden volgen ons. Braunberger en v. Muiden. Bijzon dere schoolgymnastiek. Anton van Duinkerken. Welaan dan, beminde geloovigen. F. v. Eeden. De heks van Haarlem. Henriette van Eijk. De kleine parade. E. Fiedler. Meesters van morgen? H. E. Greve. Geschiedenis der Lees zaalbeweging in Nederland. A. van Hoogslraten-Schoch. Horizon. De katholieke encyclopaedie. Katholiek Nederland, encyclopaedie. De kleine kroniek van Anna Magda- lena Bach, echtgenoote van Johann Sebastian Bach. F. W. K. de Klerk. - „Klink los l" E. Kosack. Sterkstroomtechniek. M. J. Lagrange. Het evangelie van Jezus Christus. P. Lippert. Tweeërlei menschen. O. L. Ludolph. Het monteursboek. C. E. A. Maitland. Zwakstroomge leidingen. Moderne bouwkunst in Nederland: Het groote landhuis en Het groote stadshuis. Jan Poortenaar. Van prenten en platen. J. Riemens-Reurslag en R. Ijzer. Groei. Ontwikkeling der opvoed kundige denkbeelden. S. Rombouts. De gewenning als opvoedingmiddel. S. Ph. de Vries Mzn. Joodsche riten en symbolen. Nieuwe telefoonnummers. 1758 Kunsthandel, Utrechlscheweg 36 1760 Baas, H. v. Viandenstraat. 33. 1762 Bouwstoffenhandcl „Amersfoort" Hoogstraat. 1756 Brink, Pascalstraat 13. 1776 Bruyn, Granen, Verineerslr. 101. 1771 Cambier v. Nooten, Dr. Nolensl. 1759 Citroen. Jacob Catsiaan 67. 1777 Genis, Vermeerstraal 16. 1767 Gebouw „Eben Haëzcr", Muur huizen 139. 1769 Hoogevesl, Regentesselaan. 1773 Kreupcling, Terrein N.S. 1770 v. Munster. Oude Soesterweg. 1766 Nelkens, Snouckaerllaan 14. 1765 Scherpenzeel, |.v d. Heydenstr.27. 1772 Tukker, St. Andriesstr. 4. 1764 Vacano, Leusderweg 256. 1761 Vernhout, Scherbierstr. 15. 1763 De Vries, Amerstoortscliestraat- weg 130 Soesterberg. 1755 Vries, Carosserie en wagenbouw, v. Rootselaarstraat 17. 1774 Wagtho-van Wijngaarden, Ter- natestraat 38. 1178 Wissing, Prins Frederiklaan. 1768 Tommei en van Zoest, Oude Soesterweg. Ged. Stalen hebben hun goedkeu ring onthouden aan de besluiten van den Raad der Gemeente Amersfoort tot stichting van een zweminrichting nabij Birkhoven en van een badhuis aan de Tulpstraat. *- Dat de electriciteit alom als een lelie concuirent het gas bestrijdt, von den wc weer bewezen door de mede- deeling, dat hier ter stede bij den bouw eener villa de electriciteit als volledige warmte-bron zal worden toegepast. Dus geen gas, geen kolen, geen olie, maar electriciteit. Amersfoort heeft hiervan de primeur. Op Hemelvaartsdag en Tweeden Pinksterdag zal in 'I Boompje een Na tionaal Zangconcours worden gehou den, georganiseerd door de Chr. Zang vereniging Soli Deo Gloria, directeur Rooke, ter gelegenheid van haar 20- jarig bestaan. 72 verenigingen zullen deelnemen. Het eere-comlté is samengesteld als volgt: Mr. J. C. Graaf van Randwijck, bur gemeester, eere-voorzitlerGoorhuis, commissaris van politie, voorzitter; N. Veis Hfijn, wethouder; mevr. De Jong Schouwenburg, ds. Den Hollander, A. Hofkamp, IJ. Baan, ds. Popma, G.v.d. Burg, H. Byvank, R. Koerselman, ds. Visser, J. B. Grootendorst, dr. Hoffmann, mr. Stadig, H. v. Galen Last en J. Stuurop, leden. Prijzen zijn o.m. beschikbaar gesteld door de Koningin, door Prinses Juliana, door Prins Hendrik, door den Com missaris der Koningin en door den burgemeester. De feestelijkheden zullen worden ingezet met een concert op Woensdag avond 24 Mei a.ste geven door de Qhrist. Mannenzangvereeniging Jubal, waaraan voorafgaat een muzikale rond gang, met medewerking van de Amers- foortsche Muziekvereniging. De stoet zal des avonds te 7.15 uur van Eben Haëzer vertrekken. De afdeeling Amersfoort van den 3ond van Geëmployeerden in het Hotel, Café en Restaurantbedrijf St. Antonius hield ter versterking van de strijdkas een feestavond in St. Jozef. De heer J. v. d. Wakker, Voorzitter van de afdeeling, wenschte alle aan wezigen van harte welkom en hoopte dat met gulle [hand de strijdkas be dacht zal worden. Deze strijdkas heeft ten doel onze evenmensch in het Hotel en Restaurantbedrijf bij te staan. Vooral in dezen tijd is Christelijke naasten liefde dringend gewenschl. De Geestelijke Adviseur Kapelaan W. J. de jong, betuigde allereerst zijn sympathie voor deze jonge afdeeling. Het verheugt Z.Eerw. dat het bestuur met zooveel ernst de zaak heeft aan gepakt en het werken met zooveel succes is bekroond geworden. Z.Eerw. wil een oogenblik spreken over het feit van katholiek georgani seerd zijn. Dat de leden van de af deeling zich katholiek hebben georga niseerd is voor hen van groote be- teekenis. Het feit van Katholiek geor ganiseerd zijn ziet men dikwijls voor minderwaardig aan. En toch moet men er tier op gaan katholiek te zijn. Wie kan als wij katholieken bogen op een zoo roemrijk verleden. Veel wat groot en machtig was is verdwenen en van de wereld weggevaagd. Vorsten en grootmachten zijn gevallen, alleen de katholieke Kerk staat na 19 eeuwen nog rotsvast en groeit voortdurend. Kunnen wij dan niet fior zijn op onze katholiciteit. Laten we er wel aan den ken dat waar we ook zijn, we voor ons katholiek geloof uit durven komen. Voltaire heeft gezegd in het jaar 1756 nog 20 jaren en de katholieke Kerk zal er niet meer zijn. In 1776, 20 jaren later, is Voltaire gestorven. De Kerk echter bleel en is nog. Daarom schamen ons nimmer voor ons geloof, laten leven als echte katholieken en sterkt elkaar daarin in uwe katholieke orga nisatie. De Voorzitter bracht Kap. de Jong dank voor zijn woorden en tevens voor de steun steeds van hem ontvangen. Het verdere deel van den avond werd gevuld door het bekende duo Pijpers en door de Te Kloese Band. Dc stemming was er spoedig in en zoo zal de kas er wel bij gevaren hebben. De vereeniging Oud-Utrecht tot be oefening en verspreiding van de kennis der geschiedenis van Utrecht en om streken gevestigd te Utrecht houdt een tocht naar Amersfoort op 27 Mei a.s., waar het Bestuur van „Flehite" de deel nemers zal ontvangen en rondleiden. De tocht zal per auto geschieden. Aankomst te Amersfoort Varkensmarkt tegen 3 uur. Wandeling van omstreeks 30 minuten langs Zuidsingel (gezicht op de achterzijde van de Muurhuizen, de oudste omwalling 1300), Mariën- hof (vroeger klooster met kloostergang, thans jeugdherberg), Muurhuizen (Bol- lenburg ol Huls van Oldenbarnevelt Nieuwenburg Tinnenburg), Korte- gracht, Zuidsingel (achterzijde Muur huizen gezicht op Monrlkendam Piompetoren of Latijntje), Kamper binnenpoort, Kamp, Coninckstr. (hoek huis). Bezoek aan Stichting de Poth met St. Rochuskapei, regentenkamer, kamer van de cellezusters. Verder langs Coninckslraat, Kamp, Kamperbinnen poort, Muurhuizen, Nieuwstraat, Lange- straat, Muurhuizen, Nieuwe weg en Westsingel naar St. Pieter- en Blok- lands-Gasthuis met kapel en „mannen- deel" en naar het tegenover gelegen Museum Flehite. Tenslotte langs Havik met 't Sluisje en Groenmarkt met St. joriskerk naar „Concordia" waar thee aangeboden wordt. Afrit tegen 5 uur. voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Gracht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bg den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Lips Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseeringen Spaar-deposito's rente S'/i pet Vraagt prijsopgaaf Fa. H. ELZET7AAR LAN6ESTRAAT 84 TEL. 528 Openbare vergadering op Dinsdag 30 Mei des avonds zeven uur. 1. Mededeelingen. 2. Aanschaffing banken U.L.O.school aan de Vondellaan. 3. Wijziging Verordening Slachthuis en Keuringsdienst van vee en vleesch. 4. Aanschaffing motorrijwiel Open baar Slachthuis. 5. Afwijzend advies naar aanleiding van het adres van de Nationale Com missie tegen het Alcoholisme betreffende maatiegelen ingevolge de Drankwet. 6. Wijziging Verordening markt- en weeggeiden. 7. Rekening Gezondheidscommissie. 8. Wijziging van de gemeente-be- 9. Aankoop perceel Mooiersstraat 10 voor f800.—. 10. Afwijzend advies adres van Pedaair idders" houdende verzoek grond te mogen huren voor wielerbaan. 11. Verhuring van het „Boschhuisje" aan W. van Haselen q.q. 12. Verkoop bouwterrein Tulpstraat froot 188 MJ. aan Tommei en van oest voor f 1500.—. 13. Verkoop aan W. J. Volkers en J. W. Greve van bouwterrein aan den Ouden Soesterweg en Goudbloemstr. groot 4872 M». voor f25.200.-. 14. Wijziging Raadsbesluit verkoop bouwterrein Bosboomstraat aan J. Pot. 15. Aanvullingskohier schoolgeld Gymnasium. 16 Reclames straal- en rioolbelas- ting. 17. Reclames schoolgeld Handels school. Burgerlijke Stand. 19 Mei. Geboren: Tjepke z. v. S. Fennema en A. G. v. Ooik Johannes, z. v. R. v. de Bunt en M. J. Wanands Ttne, d. v. H. Rijpstra en T. Dijk stra Willem, z. v. H. Beiculo en H. Brons. Overleden: Jacobus W. Deetman, 73 jr., echtg. v. J. C. G. Kok. 20 Mei. Geboren Willielmina Fre- derika, d. van G. H. Verkuil en J. Rijkse. Maria Willielmina, d. van K Ouwerkerk en M. W. v. Boeijen. Overleden Gerritje Wolven, 77 j., wed. van te Kulve Anton Hen drik de Greef, 68 jechtg. van A. G. Pohlman. Janna Blacquiire, 24 j., echtg. van M. Netelenbos. 22 Mei. Geboren: Hendrik Pieter, z. van O. Nieuwenhuis en Haar- mans. Wilhelmina, d. van J. Leljen- horst cn A. Spelt. Fenna |anna, d. van J. Pol en W. J, v. Diermen. Willem Jen, z. van W. Kreikamp J. Kreikamp. Overleden: Hendrica Theodora Put, 88 j„ wed. van J. L. G. Welters. Geertiuidajacoba Smit. 48 j., echtg. van H. v. Beek. Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. Voor reiniging van grachten en singels. Nu gebleken is dat door het door spoelen met Rijnwater verbetering is te brengen in den toestand van ver ontreiniging, waarin zich de Amers- foortsche grachten en singels veelal bevinden hebben Ged. Staten door den Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat een plan laten maken, om dat doorspoelen gemakkelijker en meer doeltreffend te maken. De Hoofdingenieur meent, dat ge tracht moet worden eene voldoende waterinlating te verkrijgen door het peil op de Bisschop David* Grift tij dens lage Rijnstanden le verlagen en die grift van de Grebbesluis tot Kruip- onderte verruimen. Het toevoerkanaal naar de Grebbesluis zal levens nog eenigszins zijn te verruimen, terwijl d"t kanaal en de Bisschop Da/ids Orlft viermaal per jaar gesneden moeten worden. De Hoofdingenieur acht het voorts gewenscht, dat eene verandering van de Grebbesluis tot stand wordt gebracht, waardoor op eene gemakke lijker en minder kostbare wijze water kan worden ingelaten dan mogelijk is bij den bestaanden toestand, waarbij het noodig is telkens drie rijen schoi- balken le vorwijderen, welke later weer moeten worden ingebracht. De aanleg- kosten van bovengenoemde werken worden op f >5.000 geschat. Voor de jaarlijksche onderhoudskosten wordt n bedrag van f1200 noodig geacht. De kosten van de uitvoering van bedoeld plan mogen niet alleen ten laste van de Provincie komen. De ge meenten moeten */j betalen. Mochten deze daartoe niet bereid worden ge vonden, dan ware van de uitvoering van het plan af te zien. Ged. Staten zijn van oordeel, dat voor de verleening van ccn bijdrage de gemeenten Vecncndaal, Wouden berg, Leusden, Amersfoort, Hoogland, Soest en Baarn in aanmerking konten, doch dat de mogelijkheid, dat ook an deren, particulieren of waterschappen, bereid zullen zijn een aandeel in dc kosten le dragen, niet is uitgesloten. Aan den vooravonn van het te houden Zangersfeest zal een muzikale wandeling worden gehouden, waarvoor de volgende route is vastgesteld Eben Haëzer. Lavendelstraat, Hof, Zevenhuizen, Langestraat, Utr.straat, Utr.weg, Westerstraat, Leusderweg, Julianaplein, Aldegondestraat, Beeken- steinschelaan, Arnhemschestraat, Zuid singel, St. Andriesstra.it, Boompje, aankomst Boompje 7.45 uur. In de brievenbus naast den hoofd ingang van het ziekenhuis Dc Lichten berg, aldus het Amersf. Dagblad, heeft zich een meesje genesteld. Zes eitjes zijn daar rustig gelegd. De brievenbus is thans natuurlijk niet in gebruik als zoodanig, doch is ter beschikking van het meesje I

De Eembode | 1933 | | pagina 1