Prima Kapok Bedstellen A. H. v. NIEÜWKERK N.V. Allerlei WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. Akkerman, N.H., Lobeliastr. 2, mach. C. Budding, Verhoevenstraat 57. R. v. Beek, Kamp 54, winkelier. Boersma, N.H., Brouwerstraat II. A. v. Ramselaar, Sumatrastr. 33. manui. A. Gaillard. N.H., Pr. Mariel. 20. kolonel. C. U ij 'ïoven, N.H.. Ileiligenb.weg 39, handelsreiziger. W. Koelman, Gr. Haag 30, metselaar. BlltHoven Het natuurbad werd opengesteld. Er as zeer veel belangstelling uit zwem- kringen en van het publiek uit de om geving, De architect Wilken heelt een uiteenzetting gegeven van dit strand bad in het boscli, dat een oppervlakte heelt van 7000 M2. en waterbassins ter groole van 6000 M2. en dat 4000 bezoekers tegelijk kan bevatten. De burgemeester \an Bilthoven, heeft na uw aangewezen adres H. JiSrg, Hoogeweg 36 vb. weikzaam bij J. van Bergen I De Hoogeerw. Heer Deken Fock, die Zaterdag zijn 75en verjaardag her-1 dacht in het St. Elizabeth's Gast- of Ziekenhuis, waar hij een korte spanne tijds rust zocht, mocht bij die gelegen heid menigvuldige blijken van belang stelling uit alle kringen ontvangen. V erkeersoptocht Nu de lang verbeide optocht van het verkeer .Voorheen en Thans" we derom in het verleden ligt, en wij tot onze groote voldoening, zv owel uit de dagbladen als wel uit alle lagen der bevolking hebben kunnen vernemen welke gunstige beoordeeling ons werk heeft gekregen, rust op ons den aan- einamen plicht rm de burgerij van Amersfoort, alswel alle bewonderaars van omliggende gemeenten dank te zeggen voor de wijze waarop zij mede gewerkt hebben om dezen optocht een rustig en ordelijk verloop te doen hebben. Vlasakkerweg, hoek Bergstraat botsten een auto en een motorrijder. De auto werd beschadigd, terwijl de motor zoo gehavend werd, dat hij niet verder kon. De motorrijder kreeg lichte verwondingen. Voor de handbalcompetitie van den A.B.L.O. bestaat zooveel liefhebberij, dat in twee afdeelingen gespeeld wordt. De eerste omvat Victoria I, Jahn, Sint Hubertus, Rood-Wit, Wilhelmina, Ex celsior. In de tweede zijn Amsvorde I en II, Amersf. Boys, Victoria II, H.V.C. en Soesterkwartier Aan de grensbalcompetie wordt deel genomen door Leusderkwartier, Excel sior. St. Hubertus (3 ploegen) en Jahn. De aanvang der handbalcompetitie is bepaald op 29 Mei, des avonds om 7 uur. Dan heeft de eerste wedstrijd plaats tusschen Victoria I en Excelsior, terwijl de eerste grensbalwedstrijd even eens gespeeld wordt op 29 Mei tusschen Leusderkwartier en St. Hubertus II. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein aan den Leusderweg. Het handbal-elftal van St. Hubertus bestaat uit de volgende personen: F, v d. Weijden, v. d. Pol. K. Snijders, F. E. Opijnen, H. Bliekendaal, J. vis- scr, P. Rigter, A. Everding, L. Vial. P. Oorschot en P. Groenewoud. vu w n w o k me»s het gemeentebestuur, dr. Heij- SSL* heimstr. 35, kjnloorbtd. Imissie J. Groen, P. Bothlaan 52, waterb.opz. Francina Tieks, Utr.weg 175. I Hendrik?. Loenhorst, N.H., Tulpstr, 22. B. Bruijn. N.H.. Anjerplein 27, timmerm. Maiia Soest, N.H.. Arnh.straat 28. IW. Hornsveld, N.H., Frieschestraat 4, los arbeider. v. d. Berg, R.K., Havik 22b, elcctr. W. Sommer, E.L., J. v. Oldenb.laan 12, ^handelsreiziger. G. Belh, R.KLavendelstr. 7, ijscov. Getruide Fricdrich, D.E., Pr. Mariel. 4, dienstbode. Maria Kubbel, R.K., v. Mamixlaan 76, huishoudster. Louise Bisschops, R.K., Pr. Mariel. 20, dienstbode. J. Teeuwissen, R.K., Bloemend.str. 59. arb. N.S. Henriette Lamberti, R.K., Brederol. 12. G. Brink, N.H., Hunzestrbankw. D. Tielenburg, Sumatrastr. 23, kok. Catharina Goldsmid, v. Hogendorpl. dienstbode. A. Veenendaal, R.K., Hellestr. 84 1. Rikkers, N.H., Muurh. 4, slager I. Postuma, O.K., Westerstr. 109, assu radeur J. Jansen. V.v.Goghstr. 20, ass.at A. Ommeren, R.K-, Schimmp.str. wachtm. J. Schmidt, N.H., Ternatestr. leeraar Hellechina Wolters, N.H., Ulr.w. 36 P. Klijn. N.I., Kapelweg 29 Maria Sfreddo, R.K., Gr. Haag 6 Geetruida Belt, N.H., Zuidsingel 63 D. Baat, G.K., Utr.weg 26 R. Hof, N.H., O.Socsterw. 8, groenteb. H. Moll. v. Oldenb.v.l. 2! Marcolina. R.K.. Lavendelstraat 7 E. Vis, R.K., Laurusstr. 19, arb. Pieternella Franssen, G.K., Fr.Halsstr. 41 Maria Kruse, Borneoplein 19 Johanna Schmitz, Thorbeckeplein 16 Wilhelmina Beekhof. N.H., Langestr. 77, dienstb. Egbert. O.K., Hellestr. 20, electric. Nat. N.H.. Krankel.str. 5i, kant.bed. Het Post- Telegraaf- en Telefoon kantoor te Amersfoort is op Hemel vaartsdag geopend als op Zondagen. Er vinden dien dag geen bestellingen plaats. Evenals des Zondags wordt aan het publiek tusschen 13 en 14 uur gelegenheid gegeven tot het afhalen van de a0ngekomen correspondentie. De nachttreinen loopen niet in den nacht van 24 op 25 Mei, In verband hiermede behooren de mailcorrespondentie voor Nederl.-lndiê, zoomede de met den luchtdienst Amsterdam—Bandoeng te verzenden stukken te uiterlijk 21 uur op 24 Mei aan het Hoofdkantoor te worden ter post bezorgd. De verkecrsoptocht. Een fraaie optocht, een mooi kijk spel presenteerde de Ver. voor Veilig Verkeer Zaterdagmiddag aan duizenden uit Amersfoort en omgeving. Zooals geheel passend bij den opzet, was er een voorbeeldige orde langs den weg. De Commissie die alles verzorgde en regelde heeft eer van haar werk. De stoet werd gevormd door 18 groepen, en gaf een fraai beeld de vcrvocr-methoden oud-tijds en Daarbij werd ook gedemonstreerd hoe men den weg en de straat moet ge bruiken als men veilig verkeer wil bevorderen. De stoet was rijkelijk van muziek voorzien, daarbij 't mooiste lenteweer geen wonder dat dc geheele opzet slaagde en een succes werd. Het terras van .De Witte" aan de Utrcchischc poort was gereserveerd voor genoodigden, die zeer heusch werden welkom geheeten door Com missaris Goorhuis. Men kon daar aanschouwen de Bur gemeesters van Amersfoort. De Bilt en bocstde Gcmccnte-sccretarisde Commissarissen van Politie van Amers foort, Baarn, Soest en Zeistde Inspec teur van politie van de BiltDistricts- 1 ommandant Rijksvcldwachtlegcr- autoritclten van allerlei slag. vertegen woordigers van dc Rechterlijke macht, enz. enz. Op het terras waren uitgestald ver schillende brochures en foto's, veilig verkeer betreffende. Vrt|d3R 2 Juni, des morgens om 10 uur, zal wederom een houtverkoo- ping w. rden gehouden op het terrein der Wagenweikplaatsen van de Spoor wegen. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenCornelis Antonius Joannes Marie, z. v. H. L. Lemaire en E. M. J. Bekker. Ondertrouwd: J. Tesson en A. E. Kaas G. O. Veenendaal en J. Lagemaat. Getrouwd: D. Rijnders en M. Voskuilen A. A. Schimmel en M. H. van Westerlaak. De bestuursleden van het hoog heemraadschap de Bunschotei Veen- en Veldendijk, worden ingevolge artikel 15 van de Waterstaalswet 1900 door de Kroon benoemd, geschorst en ont slagen, Het is door de gewijzigue om standigheden voor dit hoogheemraad schap noodig eene nadere regeling van dil punt te overwegen in verband met de totstandkoming van de afsluiting van de Zuiderzee. Ook is de vraag gerezen of de omstandigheid, dat de dijken van genoemde instelling veel van hun belang hebben verloren het wellicht mogelijk maakt, het hoogheem raadschap op te heffen met overdracht van de op het hoogheemraadschap rustende verplichtingen aan het water schap Beoosten de Eem. Hangende dit onderzoek meenen Ged. Staten, dat ook evenvermelde kwestie moet blijven rusten. Uit den Omtrek Baarn Coöperaiieve Boerenleenbank. Onder voorzitterschap van den heer Haarman, hield de Bank haar jaarvergadering, waarin 76 leden tegen woordig waren en de balansen winst en verliesrekening werd goedgekeurd. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter de overleden leden Notaris Ditzhuyzen en D. v. d. Grift, die vanaf de oprichting zitting hadden in den Raad van Toezicht en een grooten steun voor de Bank zijn geweest, waar hun adviezen steeds op hoogen prijs werden gesteld. Kassier Beuken bracht verslag er het afgeloopen jaar. waaraan wij liet volgende ontieenen: De rekening vertoont in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 1.199.898.66. De balans vermeldt aan actief: Kas f25.232,81. uitstaande voorschotten f323.609,57, debiteuren rek.-courant f276 947,23'Centr. Bankf70.010,27, Effecten (68.9)2,27. weegbrug-machi nes, meubilair f 400, verschenen en on- verschenen renten 16.375,77. Passief, spaargeld f713 080.881,, crediteuren rek.-courant f 18.688.31, reservefonds f34.749.43'/,, saldo winst f4 969.29' De reserve zal na bijvoeging der winst gestegen zijn tot 132.718.72. Tot leden van den Raad van Toe zicht werden gekozen in de vacature van den heer D. v. d. Grift de heer T. Hartog, in de vacature van den heer F. P. E. van Dilzhuysen Notaris L Römer ie Baarn. Tot bestuurslid acature de heer Streefkerk werd ge kozen de heer J. Zonneveld, die allen hun benoeming aanvaardden. Per 31 December bedroeg het aantal spaar ders 749, aantal voorschotten 112 en loopende rekening 62. De rente voor inlage op de spaarbank bleef bepaald op 3'/, pel., voor voorschotten 4'/, pet. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden bij acclamatie gekozen dc hccren A. C. Bouwmeester en Notaris Kümer. Namens Ut commissie tot nazien der rekening bracht de heer Daatse- laar verslag uit, met het verzoek den kassier décharge te verleenen. In de commissie tot nazien 1933 werden be noemd J. Steenkamer, J. Kuyer en C. Hoogeboom. Aangenomen werd het lestuursvoorstcl tot aankoop van een tweede landrol, die standplaats zal krijgen bij den heer Brouwer, Eembrug. Verkrijgbaar 25 cent per dag. Aan het eind der vergadering sprak Notaris Riimer een kort woord, waarin hij de hoop uitsprak, als lid van den Raad van Toezicht mede te werken de soliditeit der Bar.k zoo hoog mogelijk op te voeren, wat niet alleen in het belang van elke Bank is, maar vooral van een Boerenleenbank als deze, in deze ernstige tijden. Nllkerk Op de markt. 350.000 eieren: extra zw. f2.80, gewone f 1.75—2.35; een- deneleren f 1.201.80 63 biggen f 10 ,'1- 175 runderen kalfkoeien f115 i Ifvaarzen f80 110, slacht vee le kw. f 0.20- 0.23, 2e kw. f0.13 -0.20, vette koeien f 125-180, 50 nuchtere kalveren, mestkalveren f 3«8. Den len Juni a.s. hoopt de heer G.J. Klumper, stationschef alhier, den dag le herdenken, waarop hij vóór 40 jaren werd aangesteld bij de Staats spoorwegen. Woensdagavond heeft de officieele opening plaats van de nieuwe bad en zweminrichting, door onzen burge meester. Hoevelaken Bij het eind-examen Voormelkers- cursus, gehouden te Benschop, slaagde de heer A. J. v. Lierop alhier, (met een hoog aantal punten) voor het Diploma tot het geven van melkcursussen. Een aant landbouwers die elk jaar ti bedrag moeten betalen voor uitkoop van het voorheen bestaande heerlijk jachtrecht, hadden een verzoekschrift gericht tot den Minister. In dit schrijven verzochten zij een herschatting van het jachtveld. Als motief werd aangegeven, dat het jachtveld niet zooveel waarde meer had als toen het geschat werd. Ze hebben van den Minister bericht ontvangen, dat het besluit van de Jacht- commissie van bedoeld jachtveld op 5 April 1930 is openbaar gemaakt en aangezien belanghebbenden bevoegd waren om tegen dat besluit op te ko men, is hier echter geen gebruik van gemaakt. Het besluit is nu onherroepe lijk geworden en ook herschatting is niet meer mogelijk. Er is ingebroken in de woning be woond door den manufacturer Vermaat. Toen Mej. Vermaat 's morgens achterkamer kwam. bemerkte zij, dat de buitendeur openstond. Bij onder zoek bleek, dat er dien nacht één of meer personen in de woning waren geweest. In de kamer werd echter niets vermist, doch het bleek, dat in den winkel een bedrag uit de lade v toonbank was verdwenen. Hamersveld Vrijdagavond werd de Zeereerw. Heer Croonen, als de nieuwe Pastoor der Hamersveldsche Parochie op plechtige wijze ingehaald. Aan den rand van de Gemeente hadden zich een veertigtal ruiters en verschillende fietsers opge steld. die de stoet van vier auto's escorteerden, terwijl men naar de kerk reed. Bij de kerk hadden de parochianen zich verzameld. Het kerkkoor stond opgesteld. Een rij van bruidjes pieteerde het geheel. Het hoofd van dc K K. school, de heer Hendriksen sprak den nieuwen herder toe en heette hem hartelijk welkom. Vervolgens be trad Pastoor Croonen de kerk, die tot in de uiterste hoeken met belangstel lenden werd gevuld. Op het priester koor bemerkten we een groot aantal geestelijken uit den omtrek. Onder hen zagen wij o.m. de Zeereerw. Pater Croonen, broeder van den Pastoor, Pastoor Rentinck uit Achterveld, de Pastoors uit AmersfoortHartman, Sandkuyl en Hooijman, Pastoor Over maat uit Maarn, Pastoor Koelman uit Apeldoorn, Pastoor Broere uit Hoog landerveen, Prof. Mets van het Semi narie te Rijsenburg, Rector van den Hengel uit Zeist en eenige kapelaans o.a. de Weieerw. Heeren Kohlman.de Jong, van Leeuwen en Tempelman. De installatiepleclitighcdcn werden verricht door den HoogEerw. Heer Deken van den Hengel uit Hilver sum, daarbij geassisteerd door Pastoor Wiegerinck uit Bussum en Pater Velden. Deken van den Hengel hield tijdens het Lof een toesprak, waarbij hij spe ciaal den overleden Pastoor van Harten herdacht en de geloovigen wees op de plichten ten opzichte van den nieuwen Pastoor. Na het Tantum Ergo gaf de nieuwe herder den Zegen met het Allerheiligste. 7-penoons me' prima kapok zware vulling '32.78 Splna'matrassen 2 pers. met 10 ]a*r garantie 8.7« Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete Meubileering Soest Burgemeester en Wethouders van Soest doen den Raad voorstellen met betrekking tot het natuurbad De Duinen wel i. tot verhooging van het crediet voor aanleg en bouwen van het zwem bad met f20.000; b. voor inrichting inventaris bij het natuurbad f2800; c. voor de aanschaffing van hand doeken, badcostuums enz. f 100C d. voor de aanschaffing van meube len theehuis f3100; g. .aststelling tarieven voor het ge bruik der inrichting; h. vaststelling openstelling der in richting; vermoedelijk tegen medio Jini a.s.; i. vaststelling reglement voor de in richting; j. openbare verpachting van het thee huis; k. verpachting van rijwiel- en bewaarplaatsen. De commissie belast met het onder zoek van de mogelijkheid van de op richting van een zweminrichting kan zich met deze besluiten vereenigen. Burgerlijke Stand. Geboren: Laurie Theodoor Anton, z. v. J. de Regt en A. N. S. v, Ves- sem - Hermina, d. v. H. Huisman en J. Dunsbergen Willem Tijne Mar- tinus, z. v. W. C. G. S. Overhorst en M. Groenesteijn Hendrika Maria, d. v. W. Roest en A. Huiskes Theo- dorus Adrianus Maria, z. v. D. H. v. d. Berg en H. v. d. Vlist. Onder trouwd: A. v. Woudenberg en H. L. de Rooy. GehuwdJ. Th. v. de Laar en M. v. Hofslot - J. A. v. d. Breetrer en C. E. v. de Laar G. J. v. Doorn en R. W. Kok J. H. Siersma en H. W. Bosboom A. Hoonhorst en Ch. v. d. Brink, j Overleden: Jo hannes W. Salomonson, 44 jr., echtg. v. E, Boltjes Gijsbertus v. Zijtveld, 65 jr., echtg. v. M. Westeneng. Soesterberg In den morgen is er brand ontstaan 'n houten barak behoorende tot de luchtdoelartillerie van het vliegkamp. De barak, gelegen aan het einde van den Kampweg, is afgebrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het af branden van verf door schilders die daar werkten. Woudenberg De Crisis-Varkenswet heeft ander maal beroering gebracht in Wouden berg, daar thans ernstige overtredingen zijn geconstateerd, terzake van fraudu leus merken van varkens. In plaats van den daartoe aangewezen plaatselijk aangestelden persoon, hebben de boe ren hun varkens laten merken door een persoon uit Amersfoort, die een ver- valschte tang daarvoor gebruikte. Deze tang is door de politie in beslag ge nomen, terwijl de dader bekend heeft zijn vervalschingen niet alleen to' Woudenberg, doch ook tot andere ge meenten, o.m. Leusden, Stoulenburg, Hoogland en Hoevelaken, te hebben uitgestrekt. Ruim 150 valsch gemerkte varkens zijn bij de boeren in beslag genomen, terwijl in den nacht een vrachtauto, beladen met 16 valsch ge merkte dieren kon worden aangehouden' Binnenland Provinciale Staten. De Commissaris del Koningin heeft de Provinciale Staten in de eerste ge wone zitting bijeen geroepen op Dins dag 30 Mei a.s. Bij het reinigen van den stal kwam de vrouw van den landbouwer B. te Hoogkerk in aanraking met de elec- trische leiding, welke onder stroom stond. Staande op een trap bleef zij met een harer handen aan de leiding vastzitten. Op haar hulpgeroep trachtte haar zuster haar te bevrijden doch dit gelukte niet. Nadat voorbijgangers den stroom hadden afgesloten viel de vrouw op den grond. Zij werd bewusteloos opgenomen met ernstige brandwonden. Onder daverend gejuich van het publiek heeft de bijna 72-jarige mevr. C. J. van Ooslerhout te Amsterdam met goed gevolg het examen voor geoefend zwemster afgelegd. De regeering wil het landgoed de Hooge Veluwe koopen voor natuur park. Het landgoed bestaat uit 1700 H.A. bosch van 20- tot 80-jarigen leeftijd, eveneens pl.m. 1700 H.A. stuifzanden, 2400 H.A. heide en nog enkele hon derden H.A. bouwland, tuinen, wegen enz. enz. De prijs, die voor het geheele goed gevorderd wordt, Is een millioen gul den, op zoodanige voorwaarden te vol doen, dat de contante waarde daarvan op 840 mille te stellen is, wat per H.A. uitgedrukt de prijs van f 142 beloopt. Geheel aangelegd en beplant zal deze waarde na vijf jaar een bedrag van f495 per H.A. beduiden, waarbij valt aan te merken, dat een belangrijk be drag der stichtingskosten aan werk verschaffing en steun aan boomkwee kerij wordt uitgegeven, bedragen die, hoe dan ook, voor deze crisisgevolgen toch besteed zullen moeten worden. Als het museum zou worden gebouwd, waarmee een som van 2'U millioen gulden gemoeid zou zijn, wordt daar mee een kunstcollectie kosteloos voor het Nedcrlandsche volk verkregen en behouden, een kunstcollectie, welker waarde op vijf millioen gulden wordt aangeslagen. Naast zeventig doeken van de klassieke Hollandsche school zal het museum 1000 stukken van mees ters bevatten, daaronder 250 Vincent van Gogh's, naast 275 beeldhouwwer ken, lallooze teekeningen en voorwer pen van grafische kunst, porseleinen, antiquiteiten enz. Tijdens een onweer dat boven de gemeente Soerendonk woedde, sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. R. Deze, die reeds !e bed. lag, werd getroffen en verloor het bewustzijn. Spoedig ingeroepen genees kundige hulp slaagde erin de levens geesten weer op le wekken. De had schroeiwonden opgeloopen. Te Emmen waren eenige jongens aan het vuurtje stoken. Een oude fiets band, waarvan de draad stuk was, lag mee in den hoop. De 12-jarige Roelot Gerrits trapte aan de eene zijde op den band, waardoor het andere eitidc opsloeg en de gloeiende ijzerdraad hem in een der oogen drong. De jon gen zal het oog moeten missen. De politie te Utrecht heeft 'i jarigen student aangehouden, die er van verdacht wordt uit enkele univer siteitslaboratoria te dier stede copen te hebben gestolen. Zij weruen in banken van leening Ie Amsterdam beleend. Op de cokcsfabriek van staatsmijn „Maurits" te Heerlen is 'de arbeider A. .Ongenade tusschen een deur en een wagen bekneld geraakt en aan dc gevolgen overleden. Tegen het Tweede Kamerlid W. Drop is een vervolging ingesteld we gens beleediging van minister de Graalf, dien hij in een rede met Simon de Leugenaar" betitelde. Een veehouder te Beets bracht dezer dagen twee lammeren naar een weide, gelegen op ongeveer een half uur af stand van zijn woning. Nauwelijks was hij thuis, of de diertjes waren er ook weer. Zij hadden over twee kanalen moeten zwemmen. De boer bracht ze nu niet weer naar het land lerug, doch sloot ze op in een hok, waarin een ruit zat. De lammeren hadden echter zulk een verlangen naar het moederschaap, dat zij door de ruit sprongen en spoedig opnieuw bij moeder in de weide dar telden. Op 'n tentoonstelling prijkten schil derijen van verschillende soorten en van verschillende meesters. Er waren er vooral drie, die de algemeene aan dacht trokken. De een was wit, de tweede rood, de derde zwart en ver der was er niets te zien. De menschen bleven staan voor die eigenaardige producten en vroegen wat die drie schilderijen nu toch eigenlijk voorstelden. De volgende verklaring werd gegeven: le schilderij wit. Jonge bruid, in 't wit gekleed, met witte gelaatskleur wegens bloedarmoede en die witte suiker strooit voor witte duiven op 'n sneeuwdag. 2e schilderij rood. Tomatenoogst aan de oevers van de Roodc Zee door de Roodhuiden van Noord-Amerlka. 3e schilderij zwart, Vechtpartij van negers le middernacht in 'n tunnel. Of die schilderijen de le prijs heb ben gekregen is niet bekend. B.C. Ingezonden (Builen verantwoordelijkheid der Redactie Veertien dagen vacantie voor iederen Handels- Kantoor- of W inkelbediende. Het mag inderdaad een verblijdend tceken worden genoemd en mede een resultaat van de sinds jaren door de betreffende vakorganisaties gevoerde actie, dal hef geven van vacantie hoe langer hoe meer gewoonterecht werd. Van werkgeverszijde wordt dan ook voor het overgroote deel liet nut en dc noodzakelijkheid ccncr jaarlijksche onafgebroken rustperiode zonder legen- spraak erkend. Evenwel dient daarnaast onmiddellijk te worden vastgesteld, -Jat helaas nog lang niet alle bedienden een werkelijk behoorlijke vacantie ge nieten. De bcdiendcnurganisatics ijvecn voor een jaarlijksche vacantie van minstens 14 dagen (12 werkdagen) en vandaar dal zij zich thans vóór den aanvang van het komende vacantic- scizoen mede op deze wijze lot dc werkgevers wenden met het verzoek om aan alle bedienden minstens een vacantie van dien duur t«>e te kennen, waarbij zij tevens hun waardeering uit spreken voor hen, die sinds vele jaren dit verzoek inwilligden en zelfs meer deden dan het gevraagde. üp grond van de verschillende ar gumenten, welke sinds een reeks van jaren inzake hel onderwerp .vacantie" door ons werden naar voren gebracht, waardoor wij talrijke werkgevers van het noodzakelijke en van het nuttig effect eener behoorlijke vacantie moch ten overtuigen, meenen wij met een dringend beroep op alle in deze nog achleiblijvendcn te kunnen volstaan. Wij zijn ervan verzekerd, dal her wonnen levens- en geesteskracht er het gevolg van zullen zijn en dat de weder om met frisschen moed opgevatte arbeid blijken zal ten goede te komen, niet uitsluitend aan de bedienden, doch evens aan hen, die lot liet geven van acantic ui: sociale overwegingen he loten en daardoor liebhen getoond oor liet algemeen bedrijfsbelang een open oog ie hebben. Onderstaande organisaties vertrou wen, dat dil dringend beroep weerklank moge vinden bij dat contingent werk gevers, hetwelk tot heden nog niet tegemoet kwam aan hare verlangens inzake het geven eener (behoorlijke vacantie. Het gaat hier om een groot sociaal goed van een beduidende categorie werknemers Ned. Ver. van Chr. Kantour- en Handelsbedienden; Ned. R.K. Bond v. Handels- Kantoor- en Winkclbed. TE HOUDEN RETRAITEN In het St. Alfonsushuis tc Amersfoort. 30 Mei2 juni. Koninkl. Marechaussee, verg 3"L S<nC<S",) r™"1"'1" Bumim 10—13 Juni. K. J. M., verg. 16.50. -i""!' 2"?ch' names gegoeden stand, v rg. l|5 20—23 Juni. R. K. Politiemannen, verg. f6.50. 23- 26 juni. Heeren Vincenlianen, verg. MO.--. 27— 30 Juni. Gehuwde Vrouwen, verg. (6.50. 3-7 Juli. Gehuwde Dames gegoeden stand, verg M', 8—11 Juli. Meisjes, verg. 16.50. 11—14 Juli. Gehuwde Dames middcnsland, verg MO 15-18 Juli. Ongch. Dames middenstand, verg. Mn - 24 27 Juli. Jonge middenstanders, verg. f7.su 31 Juli—3 Aug. K. J. V. Leidsters en Leden, verg f7vi 3-6 Aug. Handelsreizigers, verg. f8.—. 8—11 Aug. Dames Onderwijzeressen, verg. f8 12—15 Aug. Heeren Middenstand, verg. Mo 16-19 Aug. Ongeh. Dames middenstand, verg! I |u 22—25 Aug. Heeren Vincenlianen, verg. I lo 29 Aug.—1 Sept K. J. V.-Icden, verg. ffi,30. Beleefd verzoek zich aan te melden hij de Directie vin h„ Relraitcnhuis. Telefoon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245.

De Eembode | 1933 | | pagina 2