Wist U dat?h A. H. v. Nieuwkerk Meubelfabr.N.V. Allerlei Aartsbroederschap der H. Familie te Amersfoort. Het Is den laatsten tijd gebleken, dat er nog vele menschen zijn, die Ijaarnc aan den wensch vanhetDoor- ucnlig Episcopaat, om in een zuiver 'Godsdienstige Vereeniging de geeste lijke belangen te behartigen, gevolg willen geven, maar die niet goed weten bij welke vereeniging zij zich zullen aansluiten. Voor die menschen en niet het minst voor de jongeren onder hen is in de komende dagen een pracht ge legenheid om eens nader kennis te maken met een door het Kerkelijk gezag aanbevolen Godsdienstige ver eeniging n.l. Oe H. Familie. Immers as. Donderdag begint acht uur 'savonds in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan de Lange- gracht hei jaarlijksch triduum dier Congregatie. Dit triduum zal dezen keer een bijzonder karakter dragen, doordat de leider een Pater Redemp torist heel bijzonder het wezen, doel, beteekenis der Congregatie en haar statuten zal uiteen zetten. Misschien dat dan het onbekend maakt onbe mind plaats maakt voor het tegenover nestelde en velen het groote nut van deze Congregatie inzien. Zondag a.s. is een plechtig sluitings lof. voorafgegaan door de opdracht van ruim veertig nieuwe leden. Komt buitenstaanders, die uw gods dienstig leven wilt verdiepen, maakt eens wat tijd vrij cn komt eens luis teren, dan behoort gij wellicht het volgend jaar ook tot het getal der Heden. Kath. Sportbeoefening. Zondag is te Utrecht de Aartsdio- sesanc Gymnastiekdag gehouden. Ruim drie duizend turners en turnsters uit alle deelen van het Aartsbisdom waren daar vereenigd. Dertig vereenigingen namen aan de wedstrijden deel om elkaar de eer en de overwinningspalmen te betwisten. Er werd keurig geturnd en er is ge toond, dat de R. K. Gymnastiek-ver- eenigingen wat hun kunnen betreft niel bij de andere richtingen achterstaan. Te kwart over twaalf was er een speciale H. Mis voor de deelnemers in de Kathedrale Kerk aan de Lange Nieuwstraat. Deze groote kerk kon slechts nadat het geheele koor was bezet de groote schare bevatten. Naast het altaar hadden zich de vaandel dragers der verschillende vereenigingen met hun doeken opgesteld, wat een keurige aanblik bood, maar het hoogte punt kwam. toen bij de consecratie met alle vanen gelijktijdig het cere- saluut werd gebracht. De optocht 's middags met défilé langs Z. H. Exc. den Aartsbisschop was een schitterende aanblik en een grootse propaganda voor de R. K. Gymnastiek-beweging. De keurige fleu rige pakjes lieten de buitenwacht zien, dat voor goede beoefening der gym nastiek heusch geen minimum klee- ding noodtg is. Onze plaatselijke Gymnastiek-veT- eeniging St. Hubertus is van deze wed strijden teruggekeerd met een derde prijs in de eerste afdeeling voor dames en een derde prijs in de tweede af deeling voor heeren. Laat de moed niet zakken leden Huberfus en gij buitenstaander, die iets voor de Gymnastiek gevoelt, sluif U ook aan bij uw Katholieke Gym- nastiek-vereeniging, zij heeftUwsteun noodig niet alleen moreel, maar ook door Uw directe medewerking. Voor het verkrijgen van inlichtingen wende men zich tot de bekende adressen, ot zoo men die niet weet, op Havik 43 licht men U in. Burg. en Wethouders stellen den Raad voor eervol ontslag teverleenen ingaande 1 September aan de volgende onderwijzeressen en onderwijzers van openoare lagere scholen. 1. Mevr. Hordijk-Temmink. 2. Mevr. Eyman-Schimmel. 3. Mej. Sporry. 4. Mej. De Waard. 5. Mej. De Looze. 6. de Heer van der Linden, 7. de Heer de Mol. bij den Spaarbankbond zijn aangesloten. Van het aantal spaarders In het land is 86 pet. bij den Ned. Spaarbankbond aangesloten. Er werden referaten uitgebracht o a. over het bizonder actueele vraagstuk der belegging. V rijdaga vond vereenigden deelnemers en genoodigden zich aan een maaltijd, opgediend in de Markthal. Zaterdag volgde een uitstapje Soestcrberg. jonge Werkman, par. St.Ansfridns. Installatie van de eerste j.W.'ers. Na een ernstigen tijd van voorberei ding zijn Zondag in de parochie St. Ansfridus een 8-tal jongelui op plech tige wijze geïnstalleerd als J.W.'ers. Dit zijn de eerste in Amersfoort die geïnstalleerd zijn als leden van de Jonge Werkman volgens de laatste Bisschoppelijke voorschriften. Aan de installatie ging vooraf een triduum geleid door den Directeur- Voorzitter kapelaan j. H. J. Groothuis. Zondag-morgen werd de H. Mis bij gewoond in de kleine kapel van de Eerw. Fraters aan de Weverssingel, waaronder Generale H. Communie. Na de H. Mis vereenigden zich de aspiranten aan het ontbijt Te 4 uur onder het lof in de St. Ansfriduskerk had de installatie plaats Na het Magnificat werdei de aspi ranten een 4-tal vragen gesteld door den Directeur-voorzitter. Na bevesti gende antwoorden ontvangen te heb ben, werden de insignes gewijd, waarna door de adspiranten één voor één met de hand op het vaandel de plechtige J.W.'ers belofte werd afgelegd. Na de belofte reikte deonder-i zitter de insignes uit en werd de Vaan- delgroet gebracht en klonk fier „Voor Christus onzen Koning, God wil het Amen. Kapelaan Groothuis sprak vervolgens een kort woord, tiet zal een kort woord zijn, aldus Z.Eerw. De laatste dagen gedurende het triduum is er veel tot U gesproken. Ge hebt die woorden in uw hart opgenomen en U stichtend gedragen. Z.Eerw. wenscht de eerste acht, die zijn opgegaan den weg v de J. W. om alles te herstellen Christus, van harte geluk en wilde vooral vragen dat ze hun geheele leven lang de belofte zullen houden. Z.Eerw. wenschte dat dit kleine plantje moge opgroeien tot een groote boom. dat we een stormaanval mogen ondernemen om de Roomsche jongens uit de verkeerde organisatie te halen op dat zij in onze gelederen zullen mede strijden. Dan zult ge de verwachting, die de Kerk van U heeft, niet teleur stellen. tot 7.30 uur hadden verschil lende buitenspelen plaats die buiten gewoon goed geslaagd zijn. Te half-8 had een feestavond plaats het Vereenigingsgebouw Tollensla.n. Kapelaan Groothuis opende deze bijeenkomst met de J. W. groet „Voor Christus onzen Koning, God wil het" Amen, en sprak een woord van welkom. Vervolgens kreeg de Z.Eerw. Heer Sandkuyl, pastoor der parochie, het woord die de J.W.'ers allereerst van harle gelukwenschte. 't Was een plech tigheid, aldus Z.Eerw. heden-middag in de kerk, de groep van jongeluidje zich tot laak hebben gesteld hun jonge leven te wijden in den dienst van Christus-Koning, die willen strijden voor de verbreiding van Christus Kerk en de verheffing van den arbeiderstand. Ge hebt Christus gekozen ais Uw Koning en Uw Meester. Uw verdere leven te zijn ware leekenapostelen Uwe onmiddellijke omgeving, in huis, werkplaats enz. Ge wilt dit ooen op de eerste plaats door uw voorbeeld en als het te pas komt door uw woord. Ge behoeft niet met een uitgestreken gezicht rond te loopen, doch gerust blij en opgewekt. Ge weet waar ge voor Uw apostolaat de kracht zul» vinden, b'< Jezus in Zijn H. Sacrament. Dan zult ge een steun kunnen zijn voor uw kaïneraden, een voorbeeld en een sieraad parochie. Woorden van gelukwensch en op wekking werden nog gesproken door Door samenvoegen van van klassen den he* v d Booglaïd. Hoofdleider en klasse-deelen is deze afvloeiing van leerkrachten mogelijk- Opheffing van scholen of klassen werd niet wel mogelijk geacht. Hel lage getal aangiften voor de openbare lagere scholen is oorzaak dat de nieuw te vormen eerste klasse zeer matig bezet zullen zijn. De verhooging van den leeftijdgrens is hierop ook invloed. - De 25e Spaarbankdag van den Ned. Spaarbankbond, wiens hooldkanloor te dezer stede is gevestigd, werd te Amersfoort gehouden Nadat op den vooravond de deel nemers ten gemeentehuizc waren ont vangen door het gemeentebestuur, bij de Burgemeester waardeerende woorden aan het Spaarbondswerk wijdde, had Vrijdag de vergadering plaats waarin over het wel en wee van liet Nedcrl. Spaarbankwezen weid be raadslaagd. Dat de Spaarbankbond een figuur van beteekenis is, moge blijken uit de volgende gegevens Bij de verschillende spaarbanken in en |u ons land is ingelegd 449 milliocn gulden, I j" ®'u waarvan 365.9 milliocn gulden (d.i. 81 pel.) is belegd bij spaarbanken, die 1 der St. Ludgerusgroep te Utrecht, de heer W. v. Koelen, voorzitter der K. K. WerkliedenvereenigingSt.Jozef.de heer J. v. d. Linden, oesluurslid Sf. jozef en oud-lid en oprichter van de vroegere J. W. te Amersfoort, de heer Rijnoever van de J. W. Hilversum, de heer F. Letschert, namens de Voortrekkers der R. K. Verkennersbeweging, en door den voorzitter der St. Ludgerusgroep te Zuilen. De afdeelingen Utrecht, Hilversum en Zuilen waren in groote gelale zoowel in de kerk als bij de feestavond tegen woordig. De leden van de K. J. V. kwamen even gelukwenschen en zongen het Caritaslied gevolgd door „Harop ')e SI. Ludgerusgroep van Zuilen rde op zeer verdienstelijke wijze een spreekkoor uil „Wij" en „Vaandel- groet De avond werd verder opge luisterd -door een strijkje en door mondaccordeon-muziek van de St. Lud gerusgroep. Aan het einde van den avond sprak Kapelaan Groothuis een dankwoord :n sloot vervolgens met de J.W. groei mooien dag. Een Societeita-cxcursie. Door heerlijk, zonnig weer begun stigd, af en toe opgefrischt tegen den avond met een frisch buitje, werd de jaarlijksche uitvlucht vau 'tValkje van Amersfoort naar Apeldoorn, Zutfen, Lochem, Ruurlo, Doesburg, Arnhem, Bennekom, Woudenberg, Amersfoort gehouden. Ongeveer zeventig, dames en heeren namen daaraan deel en wa ren eenstemmig van oordeel, dat het de verzorging van den tocht prima waren. Een kleine beschrijving van den tocht, die Neder- en Middel-Veiuwc, Oost- Gelderland, de Veluwzoom en een ge deelte van het Sticht besloeg, kan de aandacht der lezers vragen, evenals hij met zijn J70 kilometers lange land schapsbeelden van bosschen en heide, oude stadjes en riviertjes, kasteelen en buitenverblijven, schitterend en over goten door het volle zomerlicht ook de deelnemers geboeid heeft. Ons Ne derland biedt daartoe veel schoons, wat wel meer hooggehouden mocht worden. De Veluwe, met veel verbeterde, ver- breede en goedgeplaveide wegen, waar ook voldoende ruimte voor de fietsers en voetgangers is. toont hoe hard er gewerkt is aan ontginnen in hetvoor- oorlogsche tijdperk, welke arbeid nu door den crisis grootdeelo waardeloos geworden is. Terschuur, Voorlhuizen, Garderen, Milligen, Apeldoorn, de om geving van hei Loo verschijnen achter eenvolgens in hun donkergroen bosch gewaad, Apeldoorn groot geworden door liet Hof, beschreven door vreemde schrijversals Henri Havard.de beroemde Franschman, door de Amicis, door Wood. De ril gaat snel Zevenhuizen, Gietel, Voorst ook met bloeiende vel den en verscholen kasteelen passeeren. Zulphen, met voor de groote bussen gevaarlijken, draaierigen toegangsweg tot de brug, toont zijn IJssei; is ook al door den dichter van Tul aange prezen, men noemt het zelfs 't Gel- dersch Haagje. Zijn oude Walburgis- kerk van 1105 mef haar librije, zijn levendige straten kunnen ons nu niet boeien, ook niet de herstelde Wijnhuis toren. noch de oude walmuren. Wij willen naar het interessante stadje Lochem aan het driftig riviertje de Berkel gelegen met zijn kwartsrijke Lochemsche berg. Lochem is van ouden stam, dateert van 1233 als stad, i( verschillende malen afgebrand en deel de dit lot met Amersfoort en andere steden. Het herstelde zich. Hier wordt gepauzeerd en slaat een behoorlijk verzorgde lunch gereed, want de inspanning der oogen en van den geest, na al die beelden ais in een kaleidoskoop voorbijgegleden, vraagt ook eenige rust, die nu genomen wordt. Wij treffen hier ook het Kamerlid den heer Duys. die hier, met zijn familie, uitrust van zijne brochure-zorgen. De lunch is zeer goed verzorgd en zijn veel liefhebbers. Wij wandelen in partijtjes de stad De groote kerk lijdt aan dezelfde kwaal als vele andere kerken, wier onderhoud men met kleine middelen moest voeren en die met namaakgo- thiek haar verval niet konden bedekken. Een oud kanon op een affuit, bij een muziektent en een bioscoop spreekt an de elkaar steeds opvolgende en •erdringende tijden. Nog steeds schijnt de zomerzon op het prachtige ge boomte, dat hier overal te pronken staat. Donkere beuken naast lichte pla tanen, ruwe eiken naast spichtige po pulieren- De tijd gaat snel, ook de bussen. Ze brengen ons naar het Zuidelijk ge legen Ruurlo, ook aan de Berkel, waar het met torens en spitsgevel prijkende kasteel Ruurlo van de van Pallandts. die daar vroeger wel heer en meester geweest zijn, te oordeelen naar een molen en een pomp waarop hun wa pens uitgebeiteld staan. Hengelo, niet het bedrijvige Ovcr- ijsselsche Hengelo, maar het landbouw- dorpje in Gelderland met zijn hoogen toren. Opmerkelijk zijn de lange door boomen overschaduwde wegen, die de te felle zonnewarmte weren. Bij Docsburgh zien wij nog de oude versterkingen door Prins Maurits aan gelegd. met bochtige straten in Zon dagsrust. Wij komen nu aan den West kant van den IJssei en het verkoelende, nat valt als door buizen uit den hemel. De Middachler allee, eenig in ons land. beschut ons. In Rheden, Velp, Arnhem knapt tiet op. Al stijgende in krasse vaart, gaat het omhoog over den heu velrug langs den Rijn door Oosterbeek tot de Westerbouwing, waar liet diner in vroolljke stemming, afwisselend ge kruid met tafelreden, die van tevreden heid der deelnemers spraken, gebruikt werd. De tijd drong al te snel, om door licnnckom. Ede, Woudenberg, huis- i te keeren. De horizon der Ve- blonk van opaal en rood weg zinken van den avond. De dorpen werden in de avondgloeiïng en het lichten der electrische lampen onher kenbaar, de landhuizen werden zwarte gcvelmonstcrs, de boomen langs den weg tot lichtende inrijpoorten. Amersjoort duikt op in vlammenden schijn en spoedig staan wij bij den hoogen O. L. Vr. toren, die ons eigen lijk met een klokkenlied van welkom incest begroeten, maar nu onzen prach- tigen tocht besluit met twaalfmaal lief uur af Ie roepen en ons le herinneren, dat aan alle schoonheid een einde is en velen onzer medeburgers al In de zoete rust den volgenden werkdag af wachten. A. F. van Beurden. De studieweek van de R.K. Werk liedenverenigingen in het Aartsbisdom is vastgesteld op Zaterdag 16, Zondag 17 en Maandag 18 Sept. in het Sint Alfonsus-Retraitenhuis te Amersfoort. Inleiders zijn Henri Hermans, Pater Jacobs, A. C. de Bruin, Pater mr. dr. De Amersfoortsche Bond voor Lich. Opvoeding, hieft thans ook twee open luchtspel-cursussen georganiseerd voor leerlingen van Katholieke scholen, die onder leiding van hun eigen onder wijzers les ontvangen. De leerlingen van de St. Ansfridusschool spelen op het terrein Leusderweg onder leiding van den heer Schoenmakers en die van de St. Henricusschoo! op Birkhoven, onder leiding van den heer Groene- woud. De belangstelling van de zijde der leerlingen is zeer groot, vooral de cursus op 3irkhoven wordt zeer druk bezocht. Burgerlijke Stand. 23 Juni. GeborenHendrik Antonie, d. v. W. J. v. Nieuwkerk en W. M. Ruijs Hendrik Auke, z. v. C. de Man en A. A. Adema Johannes, z. v. J. v. Soeren en A. Hoefsloot. Overleden: A. de Ruijter, 53 jaar, echtg. van J. Veldhuizen. 24 Juni. Geboren: Jacobus Eloij, z. v. J. E. v. d. Heuvel en H. v. de Pol Wijnand Johannes, z. v. W. J. v. d. Brink en E. P. Fremouw. 26 Juni. Geboren: Woutera, C, Mol en J. v. Korlaar. Overleden Grielje v. Loen, 83 j., wed. v. W. Buis Willem v. d. Geer, 62 j., wedn. H. E. Olten. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Wapenwet: A. J. H. Zeist 120 of 2 w. tuchfsch. en verb, wapenstok, T. H. M. M. Amsterdam f 15 of 2 w. tuchls. en verb, dolkmes. DronkenschapD. W. v. d. L. Soes- terberg f 10 of 4 d., A. K. Baarn id.. P. D. v. 't K. idem, H. D. Veenendaai idem, D. v. d. B. Amersfoort f 15 of 6 d., S. V. Nijkerk f 10 of 4 d. Arbeidswet: G. B. Soesterberg f5 of 2 d., A. de L. Amersfoort 2 maal idem, G. H. Barneveld 2 maal f4 2 d„ J. S. Amersfoort f20 of 5 d. Loopen op verboden grond: C. C. Amsterdam f I of 1 d-, N. H. idem, J. W. C. L. Ederveen idem, E. v. E. Rens- woude f3 of 1 d., E. v. D. Zeumercn id., R. B. Amersfoort id., A. M. B. id. Invaliditeitswet: J. G. Amersfoort 10 maal f2 of 1 d., W. W. Amersfoort 34 maal 50 cent of 1 d. Nachtrumoer: F. S. zwerv. f 5 of 2 d. Rustdagbesluit: J. W. T.Amersfoort f3 of 1 d. LeerplichtwetF. H. Spakenburg f5 of 2 d. Winkelsluitingswet: W. K. Amers foort f2 of 1 d. Bevolkingsregister: L. E. M. Soest f 15 of 6 C. Wet openb. midd. van vervoer: G. Apeldoorn f5 oi 2 d., C. v. d. K. Barneveld idem. Crisiszuivelwet: S. Amersfoorl 15 2 d. en verb, het in beslag genomene. Vleeschkeuringswet: A. B. Soest f50 of 14 d., P. F. Soest f20 of 5 d, Wapenwet: A. v. d. G. Amersfoorl f 10 of 4 d. en verb, wapenr.lok, W. S. Amsterdam f 15of6d.en verb.do'kmcs. Crisisvarkensbesluit: G. J. R. Soest f5 of 2 d„ L. V. Stoutenburg Idem, H. W. Woudenberg idem, G. v. d. 3. Barneveld idem, W. de G. Barneveld f 15 of 4 d., G. v. d. M. idem, G. v. L. Voorthuizen f20 of 4 d., H. v. L. idem, E. Barneveld idem, P. B. idem, d. K. idem, W. v. D. idem, H. B. idem, j. B. Maarn idem, G, L. idem, E. D. L. idem, K. R. idem, W. te M Barneveld f25 of 10 d. Te snel rijden in Woudenberg: A, H. G. de J. V. Nijmegen f25 of 10 d. Idem in HoevelakenW. K. Deven ter f 10 of 4 d., W. G. den Haag idem. Te Barneveld wielrijdend een paard leiden: H. v. M.Voorthuizenf3of 1 d. Rijdende de veiligheid van verkeer in gevaar brengen: M. te H. Rhenen f 10 of 4 d., C. H. H. Baarn f 3 of 1 d., W. v. d. A. Nijkerkerveen f5 of 2 d„ L. H. R. Wageningen idem, H. J. O. 't E. Amsterdam f20 of 5 d. Onvoldoende remmen: N. K. Zwaag- dijk f40 of 10 d.. O. V. Barneveld id., G. J. B. Hilversum f25 of 2 d., A. P. K. Haarlem f 10 of 4 d., K M. Utrecht I 5 of 2 d. Wielrijden zonder licht J K. Gulpen f3 ol I d., S. P. V, Barneveld idem, II. H, Spakenburg idem, L. H. Bun schoten idem. K. v. d. B. Nijkerk idem. Idem zonder bel: H. W. Hilversum 2 ol 1 d. Verwarring slichtende verlichting: G. v. d. G. IJmuiden f5 of 2 d. Wielrijden onder invloed alcohol: W. K. Nijkerkerveen f 15 of 5 d., G. W. Achterveld f25 of 10 d. Geen nummer rijbewijs toonenJ. O. Amersfoort f3 of 1 dW. Cli. v. d. K. Baarn idem. G. v. L. Hillegersberg idem, J. J. M. A. Amersfoort f2 of 1 d., W. Amersfoort f5 of 3 d., M. A. de; Amsterdam 2 maal f5 of 2 d., B. M. Harderwijk f5 of 2 d. plus f2 of 1 d. voor gemis rood achterlicht. Verboden weg berijden: H.M. Utrecht fl of 1 d„ B. Soest f3 of 1 d., A, A. Maarsbergen idem,J.J. M. A. Amers foort f2 of 1 d. Wij zijn speciaal in het vervaardigen van moderne Slaapkamers. Steeds aparte, nieuwe modellen, in prima uitvoering. Vraagt ons een» een ontwerp. Beekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. 6 18 modelkamers Complete Meubileering Handel en Nijverheid. Onder leiding van den fleer C. v. Ommeren vergaderde de Vereeniging Handel en Nijverheid. Na eenige discussie werd besloten een afgevaardigde te zenden naar de Bondsvergadering in Vlissingen. Wegens te late toezending dei agenda konden de punten niet worden behan deld in de plaatselijke organisaties. Als voornaamste punten vermeldt de agenda: bijbetrekkingen van Overheids personeel en actie tegen Grootwinkel bedrijf en Verbruikscoöperaties. Ook is nog niet bekeken het plan om r* bond in zijn tegenwoordigen vorm te zetten in één bond met leden o het geheele land vereenigd zooveel mogelijk in afdeelingen. Aan de uitnoodiging der Kamer Koophandel ter samenbespreking over instelling Bureau voor rechtskundig advies tegen verlaagde tarieven zal gehoor worden gegeven. Medegedeeld werd dat de F. A. M. aan de Koningin vernietiging heeft ge vraagd der artikelen over ontsierende Reclame in de nieuwe politieverorde ning. Betreffende de Zaterdagavondrelletjes heeft de F. A. M. zich tot B. en W. gewend wegens het nadeel voor de winkelstand. Het bonnenstelsel voor leveren natura aan werkloozen werd ter sprake gebracht. De leveranciers zullen bij het gemeentebestuur voor 25 cents bons slechts 22 cent ontvangen. Men was van meening dat vooral de kleinhan delaar de dupe zal zijn. Vanwege de Nederlandsche Ver eeniging van Bakkerszonen worden te Amersfoort tijdens de jaarvergadering in de Sociëteit Amicitia op 20 Juli 1933 nationale Vakwedstrijden gehouden. Op weg naar de T.T.-races slipte een auto van garage Wilgo nabij Meppel. De wagen sloeg legen een boom cn werd totaal vernield. E-^n van de in zittenden werd ernstig, de beide anderen licht gewond. Nabij Utrechtscheweg—P. C- Hoofd laan reed een motorrijder tegen een auto. Met enkele kleine beschadigingen liep dit ongeval af. Op de Daam Fockemalaan sloeg een motor in de bocht om. De duorijder kreeg een hoofdwond en andere kwets uren. Een jongeman uit Nijkerk is aan gehouden omdat hij zich heeft schul dig gemaakt aan diefstal van vijf rij wielen. Uit den Omtrek Barneveld Het 12-jarig zoontje van Bouw, te Zwartebroek. had wat gras voor zijn jonge eendjes gemaaid, waarna hij de zeis in het weiland had neergelegd. Bij hel bijeen vergaren van het gras had de knaap het ongeluk op den stok der zeis te trappen, waardoor de zeis zelf omhoog sprong en hem in het bovenbeen trof. Vermoedelijk werd hierbij een ader doorgesneden. De jongen is aan bloedverlies over leden. Hoogland De Raad der gemeente Hooglar in openbare vergadering bijeengeroepen op Woensdag, 28 Juni, des voormiddags te 10.30 uur, ten gemeentehuize. Burgerlijke Stand. GeborenTheodorus Gerardus, G. Herder en M. C. van 't Klooster Petronella, d. v. J. Emond en j. Loon. I Ondertrouwd D. van de Kooij en M. H. Baas G. van Hardeveld en D. J. Schimmel. OverledenCor nells van Weslerlaak, 73 j., echtg. A. Hoefsloof. Nijkerk Oo de markt. 27O.C0O eieren, extra zware f2.75 f3., gewone f 1.90—f2.50, eendeneieren f 1.50—f 1.70; 85 biggen f8—f10; 101 runderen: kalfkoeien f150—f185, kalfvaarzen f75—f120; vet vee, le kw. f 0.21—f 0.25; 2e kw. f 0.15f 0.21vette koeien f 125-1180. Op den Amersfoortsche straatweg moest een auto plotseling stoppen. De bestuurder remde te vlug, waar door de auto slipte en tegen de boomen reed. De inzittende werd vrij ernstig aan de knie verwond. Deaulo totaal vernield. Terschuur j een onweer sloeg de bliksem in de dubbele woning van Van Dijk en Dekker. Bij v. Dijk werden 40 dakpannen van het dak geslingerd, terwijl bij Dekker de bliksem in den schoorsteen sloeg. De bewoners zagen een vuurbol uit den schoorsteen schieten en door de openstaande keukendeur verdwij nen. Alles werd onder roet gezet. Gelukkig werd niemand getroffen. Hamersveld Naar de Missie. Onze dorpsgenoot. Paler H. C. Schimmel, die binnenkort vertrekt naar liet Missiegebied der Stanley-Falls in Belgisch Congo (Alrika). Soest Door Notaris Dammers werd ver kocht de villa „Laclama" aan de Soes- terbergscliestraat. Koopcr den heer Ran voor f4790. Burgemeester cn Wethouders dee len mede, dat de thans ten behoeve van het woonwagenkamp in beslag ge nomen plaats is te beschouwen als te zijn een wonnwagcnstamlplnals van zeer tijdelijkcn aard. cn dat alle po gingen in het werk gesteld zullen wor den om zoo spoedig mogelijk een an dere standplaats te verkrijgen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, d. v. II. Brug man en C. v. d. Deysscl Hendricug Lambcrtus, z. v. II J. Royeren A. Lans Jannetje, d. v. E. J. Mastenbroek en D. Broekhuis, Ondertrouwd: G. A. v. Egdom en II. ffclnhuis. I Over leden: Adrianus Marinus Johannes Aartsen. oud til jaar. gehuwd met M. Barendregt luikje Fokkema, 70 j., geh. metG. Graafland Jan Qcylen- beek, oud 70 jaar, geh. m. F. Meijer. Een hevige aardbeving werd in Zuid-Benkoelen in Indië gevoeld Tot dusver is bekend geworden, dat 67 personen zijn gedood. Zondagmiddag is in dc St. Picler te Rome een bomaanslag gepleegd, waarbij een viertal personen licht werd gewond. Alvorens de basiliek van St. Pietcr binnen te gaan, heelt een onbe kend gebleven persoon aan de garde robe een pakje afgegeven, dat even later ontplofte. Vier Italianen, drie man nen en een dame, werden door deze ontploffing niet ernstig gewond. Dezer dagen hcspcurdd dc kippen- fokker D. te Loosdrccht. dat er 's nachts 170 kuikens waren geroofd; vceren lagen op hel erf. D ging den volgen den nacht met een geweer op de loer liggen. Tegen middernacht kwam de rooverbendc opzettenvijf egels en vier ratten. Eén rat wist te ontkomen, de andere dieren werden neergeschoten. Vele gedoode kuikens zijn nabij dc fokkerij in den grond gevonden. Een veehouder in de Poel tc Houten wilde schapen verkampeti cn moest ze daarvoor over de spoorlijn Utrecht 's Hcrtogenbosch drijven. Hij deed dit werk alleen en toen de schapen op dc lijn waren gekomen, gingen zij er niet over, doch volgde de rails. Intusschen naderde een trein en tot groote schade den veehouder werden zeven dieren gedood. Te Indianapolis (Amor.) is in con dichtbevolkte stadswijk een groote chloorgascylinder uil elkaar gespron gen. Onder de voorbijgangers ontstond een paniek, toen zij liet gele gas op zich zagen alstroomcn. Velen vielen bewusteloos op straat. Politie en brand weer zetten de omgeving al. Meer dan 25 personen zijn vergiftigd. De heer N. tc Katwijk aan den Rijn trof onlangs het tragisch geval, da!, toen hij met zijn echtgenoote naar familie ging in Utrecht bij aankomst aan het station aldaar zijn vrouw zich onwel gevoelde cn binnen enkele oogcnblikken stierf. Voor liet eerst na dit tragisch gebeuren ging nu hij alleen dezelfde reis maken en thans over kwam hem bijna hetzelfde. Ook hij Is aan het station onwel geworden doch kon nog naar een ziekenhuis worden gebracht. Daar is hij na eenige uren overleden.

De Eembode | 1933 | | pagina 2