F. fl. TULP Fa. H. Elzenaar Allerlei Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort MffiMBODE verschijnt eiken Dingdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 21 Juli 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vódr 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 32 Ik bid u, handel niet altijd be redeneerd, wees niet nltijd verstandig I Wanneer uw hoogere gexoel spreekt en it tot handelen dwingt, denkt dan eens niet aan voor- of nadeel van urelven. Laat dan de zakelijkheid, zelfs de nieuwe zakelijkheid" eens van u afglijden, en luister, en doe! Gij doet er uw viiórdeel mee. Als God in u spreekt, is het immers altijd tot uw voordeel? Epistel en Evangelie. 7e Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Romeinen, VI, 19—23. Broeders! Ik spreek menachelijker- wijzewegensde zwakheid ti wsvleesches. Want gelijk gij uwe ledematen hebt aangeboden om der onreinheid en der ongerechtigheid dienstbaar te zijn ter ongerechtigheid, biedt alzoo nu uwe ledematen aan om der gerechtigheid te dienen tot heiligmaking. Want toen gij dienstknechten waart der zonde, waarl gij vrij ten aanzien der gerech tigheid. Wat vrucht hebt gij toen ge had van datgene, waarover gij u thans schaamt V Het einde immers daarvan is de dood. Nu echter, vrijgemaakt van de zonde en dienaars van God geworden, hebt gij uwe vrucht tot heiligmaking en, als einde, het eeuwig leven. Wam de soldij der zonde is de dood, maar de genade-gave Gods is het eeuwig leven in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Mattheiis; Vil, 15-21. in dien tijd sprak Jesus tot zijne leerlingen: Wacht u voor de valsche pruteten, die tot u komen inschaaps- klecderen, maar inwendig grijpende wolven zijn aan hunne vruchten zult gij hen kennen. Plukt men wel druiven van doornen, ol vijgen van distels V Zóó brengt elke goede boom goede vruchten voort; doch de slechte boom brengt slechte vruchten voort. Een goede boom kan geen slechte vruchten voortbrengen, noch een slechte boom goede vruchten voortbrengen. Alle booin, die geen goede vruchten voort brengt, zal uitgehouwen en in het vuur geworpen worden. Aan hunne vruchten derhalve zult gij hen kennen. Niet ieder, die tol Mij zegtHeer Heer! zal ingaan in het Rijk der he melen maar die den wil doet van mijnen Vader, die in de hemelen is, hij zal ingaan in het Rijk der hemelen. Schrijfmachines Inktlinten - Carbon KANTOORBOEK MANDEI Uwgestr. 68 to. Krommoitr. TEL. 326 huwelijk, de ontaarding van het sexueele leven, de verwildering der zeden, de corruptie in het zaken-doen, ziende deze verderfelijke vruchten kunnen we zonder vrees voor dwaling getuigen dat de boom die ze heeft voortgebracht door en door ziek is, totaal bedorven slecht is. Aan hunne vruchten zult gij ze kennen, een goede boom brengt goede vruchten voort." Mogen we deze uit spraak van de eeuwige Waarheid ter harte nemen De boom, waarvan Chris tus hier spreekt, beleekent elke mensch, de vruchten beduiden zijn goede wer ken. Christus verwacht dus van eiken mensch goede werkenhet kwade te laten is derhalve niet voldoende, wij moeten ook het goede doen door als Christen te leven in de beoefening dier deugden welke Christus ons heeft voorgehouden door woord en voor beeld, opdat aan ons niet vervuld worde hel verschrikkelijke woord„Alle boom, die geen goede vruchten voort brengt, zal uitgehakt en in het vuur geworpen worden," Tracht dan in te gaan door de enge poort en langs den smallen weg die ten leven leidt en gij zult als vrucht bare boomen overgeplant worden in het rijk der gelukzalige eeuwigheid. Evanitelle verklaring. 7e Zondag na Pinksteren. Onze Zaligmaker had op het einde der beroemde bergrede zijn toehoor ders opgewekt en aangespoord om den engen en smallen weg die ten Hemel 1 te gaan, door weinig Binnenland Mturtflsche Kalender. Week van 23-29 |uli. Zondag 23. 7de Zondag na Pink steren, MisOmnes gentes. 2e gtb. v. d. H. Apollinaris, 3e geb. v. d. H. Liborius. Maandag 24. Vigilie v. d. H. |acobus. Mis Ego autem. 2e geb. v. d. H. Chris tina. 3e geb. Concede. Dinsdag 25 li. Jacobus Apostel. Mis: Mihi autem. 2e geb. v. d. H. Chris- tophorus, Credo, Prefatie v.d. Apostelen. Woensdag 26. H. Anna Moeder der H. Maagd. Mis: Gaudeamus. Donderdag 27. H. Pantaleon, Mar telaar. MisLaetabitur. 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze. Vrijdag 28. H.H. Nazarius en Ge zellen. Martelaars. MisIntrel. 2e geb. A cunctis. 3e geb. naar keuze. Zaterdag 29. H. Martha Maagd. Mis Dilexisti. 2e geb. v. d. H. Felix enz., 3e bed. A cunctis. leidt bewandeld, lerwijl den jbreeden weg die ten verderve voert door velen wordt betreden. Voorziende dat er den loep der tijden vele valsche leeraars zouden opstaan die den menschen een ruimeren en gemakkelijker weg zouden wijzen, vermaant Hij hier zijn toehoor ders en ons allen om ons voorzichtig voor zulke dwaalleeraars in acht te nemen: „Wacht U voor de valsche Profeten." Vele van die profeten zijn reeds in den loop der tijden opgestaan en hebben door hun valsche leerstel lingen die den menschelijken hoog moed oi de mcnschelijke hartstochten in hel gevlei kwamen, vele zielen van den rechten weg afgetrokken. Is dit ook niet voor een groot deel het geval bij het succes der afvalsbe- weging in de 16e eeuwdoor de af schaffing van het celibaat, de biecht, de goede werken, het vasten, door ieder tot uitlegger te maken van de H. Schrift Werd de weg ten Hemel toen niet te smal en te eng verklaard en geweldig verbreed Gebeurt dit nog niet dage lijks binnen en buiten ons kamp door gesprekken en geschriften waarin de Katholieke gcloots- en zedeleer, het Katholieke geloofsleven als te streng of als onuitvoerbaar wordt voorgesteld V Gesprekken en geschriften waarin ge railleerd wordt mei de vermaningen der kerkelijke overheid betreffende de gevaren van neutrale lectuur, gemengde vercenigingen of uitvoeringen, dans en maken en ten slotte de hedendaag- sche kleeding! De weg naar den hemel moet verbreed woiden, ze is voor velen te eng en te smal. „Aan hunne vruchten zult gij ze kennen." Inderdaad, ziende de vruchten, die de valsche leerstellingen hebben voortgebracht, ziende de chaos in de mcnschelijke maatschappij, de omver werping van alle gezag, de opstand en revolutie, de ontreddering van het Omzetbelasting, Het wetsontwerp betreffende de hef fing van een omzetbelasting heeft veel tegenstand ontmoet, vooral uit mid denstandskringen. Wij vernemen thans dat het ontwerp belangrijk zal worden gewijzigd. Aanvankelijk zou 1 pet. wor den geheven bij elke transactie. Thans ligt het in de bedoeling om 4 pet. te heffen, doch slechts eenmaal en wel bij de bron. Daardoor wordt aan tal van bezwaren tegemoet gekomen en wordt de controle veel vereenvoudigd. De omzetbelasting op luxe artikelen wordt tot 10 pet. verhoogd, maar daar tegenover wordt de lijst van vrijstel lingen uitgebreid. Auto-snelwegen. Voor de lezers, die hel nog niet wis ten, zij hier meegedeeld, dat wij on der onze duizenden organisaties ook een vereeniging bezitten, die luistert naar den naam van „Nevas". Dat be leekent Nederl. Ver, voor Auto-Snel wegen. Deze vereeniging heeft groot- sche plannen. Zij wenscht den aanleg van een 6-lal speciale auto-wegen. Dit plan zou 400 millioen kosten, waarvan 255 millioen arbeidsloon. Om van te duizelen! Er staat niet bij. dat de automobi listen, die de eenige belanghebbenden zijn, dit bedrag zullen moelentbetalen. Dat kan wel, want we hebben thans met inbegrip van 35000 motorrijwielen op zijn minst 175000 auto's! Op de ver gadering van deze vereeniging kregen we nog interessante cijfers Ie hooren. Hier zijn er enkele: Nederland telde 20 jaren geleden nauwelijks 2C0O auto's, 10 jaar geleden 23.000,5 jaren geleden 83.500 en thans nli 1933 zijn er op zijn minst 175.000 met inbegrip van de ongeveer 35000 motorrijwielen). in de laatste vijf jaren is dit aantal dus verdubbeld, ondanks de malaise. Binnen weinige jaren voorziet men de economische mogelijkheid van één auto per twee gezinnen in Nederland. Wat zullen we dan gelukkig zijn Millioenen zullen dan wei per autc n werkloozen- of crisissteun in ont vangst gaan nemen Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond. Algemeene Vergadering van boven- genoemden bond zal dit jaar gehouden worden te Utrecht in het Jaarbeurs gebouw op Maandag 31 |uli a s. Naast de huishoudelijke punten zal aan de orde komen: „Bespreking van de vraag of de land- en tuinbouworganisaties op de juiste wijze en in voldoende zijn ingeschakeld in de uitvoering de land-tuinbouw-crisiswetten." Het Eerste Kamerlid H. Ruyter zal dit punt inleiden. (Jit Dultschland. De nieuwe ministerpresident den, Dr. Kohier, een jonge m; 36 jaar, gaf een opsomming geweldige traktementen, die allerlei politici, gewoonlijk menschen, die van niet opgeklommen waren in de politiek, zich langzamerhand toegeëigend had den. Terwijl het Duitsche volk armoede leed en de hooge belastingen niet meer kon opbrengen, toucheerden deze men schen traktementen van 40 lot 50.000 Mark plus hooge pensioenen. Aan deze toesianden heelt Hitier di rect een einde gemaakt. Niemand die een ambtelijke positie bekleedt in het nieuwe Duiischland, mag meer dan 12.000 Mark verdienen. Dat is het hoogste traktement, dat iemand als minister kan verdienen. Van deze 12 duizend Mark moeten echter de S.A.- leden nog 6000 afstaan voor de nage lalen betrekkingen van gevallen kame raden. De minister-president van Baden bijv. leeft van 6000 Mark en woont in een betrekkelijk kleine woning. Hitier zelf leeft heel sober en besteedt bijna zijn geheele traktement aan liefdadige doeleinden. Hij heeft de meest strenge maatiegelen getroffen, dat niemand daadwerkelijk toetreedt aan de nieuwe opbouw van Duitschland, gedreven door een verlangen naar stoffelijke voordeden. Het waarnemen var com missarissen-baantjes door ministers, burgemeesters, poliliepresidenten enz. is streng verboden. Zoo treedt de nieuwe beweging al thans naar buiten in zeer scherpe legen-; stelling met de oude, Ook in de titu latuur. Een minister is geen excellentie, maar eenvoudig Vnlksgeuosse. Een burgemeester heeft ook geen deftige titulatuur meer. Wielrijdend zich aan auto vasthou den: J K. Soest f5 of 2 d., A. G. V. Baarn idem. Autorijden onder invloed alcohol: H. B. Barneveld onvoorwaardelijk f 50 of 10 d. en 2 jaar ontzeggen van rij bevoegdheid plus vier weken hecht, voorwaardelijk, proeftijd 2 jaar en voor waarden Th. J. H. Hoogland 3 d. h. Wielrijden onde: invloed alcohol: J. D. W. Amersfoort f25 of 10 d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengen J. Sch. Amersfoort f 5 of 2 d., A. v. B Apeldoorn f30 of 10 d., J. H. Baarn f3 of t d G. J. Utrecht 125 ol'lO d. in bocht r..ei de rechterzijde houden B. J. W. Amsterdam 150 of 14 d. Links rijdenG. W. Hoevelaken 125 of 10 d. Zonder rij- en nummerbewijs: J. T. Utrecht f 10 of 4 d. Onvoldoende verlichting: J. R. on bekende woonplaats f5 of 2 d. Wielrijden zonder lichtH. H, Amers foort f2 of I d. Idem zonder belF. v. d. T. Muiden f2 of 1 d. Onvoldoende remmen: F.M. J.Sch. Arnhem f5 of 2 d. Wielrijden zonder goede rem: L. A. de B. Soest f3 of 1 d. plus f2 of 1 d. voor zonder bel. Aardappels naar den mesthoop. Er zijn reeds ongeveer 5 millioen K.G. aardappelen te Langendijk en in De Streek naar den mesthoop gebracht, omdat zij den prijs van 75 cent per 100 K.G. niet konden opbrengen. Een klein deel is door de veehouders weg gehaald tegen 30 cent per 100 K.G- Wat een armoe voor de tuinders 50000 zakken van 100 K G. of 500 wzgons van 10000 K.G. naar de vuil nisbelt I geboden. De geheele omgeving wordt des nachts over een afstand van 10 K.M. zoo helder verlicht alsof het dag is. In de buurt van Petit jean (Marokko) is een tractor op het land in brand geraakt met het noodlottig gevolg dat ook het gewas te velde ging branden. Het vuur verspreidde zich over een oppervlakte van ongeveer 60 K.M.1 en was niet te stuiten Eenige hoeven werden verwoest, 21 inboorlingen kwamen om het leven. De groote hitte, met de daarop volgende onweders, hebben in Boeda pest 9 dooden geëiseht. Door den orkaan zijn een groot aantal schepen op de Donau omgeslagen, waarbij 4 personen verdronken, terwijl 5 men schen bij tiet baden om het leven zijn gekomen. In een radiorede verklaarde Roose velt, dat 'e veel Amerikanen het succes zoeken als een gelegenheid om veel geld te verdienen met zoo weinig moge lijk arbeid. Het is thans tijd voor ons, zoo verklaarde hij, dat wij degenen, die trachten iets voor niets te verkrijgen, buitensluiten en slechts waardeeren degenen, die met eerlijk werken een voldoend loon verdienen. Uit Casablanca wordt gemeld, dat een pantserwagen van een militairen betaalmeester, die 500.000 francs bij zich had, door inlanders is overvallen. Ongeveer 30 inboorlingen, die met ge weren gewapend waren, trachtten zich meester te maken van den pantser wagen en van htt geld. De bemanning van den pantserwagen stelde evenwel het machinegeweer in werking, waar door de aanvallers, die 20 dooden en gewonden achterlieten, op de vlucht sloegen. Continental Schrijfmachine Compleet met kotter en jgarantle f 125.- KANT OORBOEKHANDEL Langestraat &4 T«|«f. 528 Doos 30 en 60ct. ex! Valsche Oor-merken. (Overtredingen van het Crisis-Varkens besluit 1932 zullen zeer streng worden gestraft.) Hel Regeeringsbureau Crisisvarkens- wet 1932 acht het noodig bekend tc maken, dat het optreden tegen het valschelijk aanbrengen van de volgens het Crisisvarkensbesluit 1932 vereischte dormetken er reeds toe heeft geleid, dat door de Rechtbank te Utrecht een aanbrenger van valsche merken werd veroordeeld tot vijf maanden gevange nisstraf, terwijl medeplichtigen hieraan werden veroordeeld tot f200 boete. Meer dergelijke vonnissen zijn te rwechten, daar ook op andere plaat- n personen op grond van het aan brengen van valsche merken in ver zekerde bewaring zijn gesteld. Aan alle varkenshouders wordt daarom in hun eigen belang aangeraden, zich stipt te houden aan de ten aanzien van het doen merken van hun varkens gegeven voorschriften en mitsdien nimmer op eenigerlei wijze aan het valsch merken biggen mede te werken. Ruim tien millioen schapen zijn om het leven gekomen als gevolg van de langdurige groote droogte, die ge durende verscheiden maanden in enkele deelen van Zuid-Afrikaheeftgeheerscht. Dit is de schatting van deskundigen, die een bezoek gebracht hebben aan de door droogte geteisterde gebieden van het noordwestelijk deel van Kaap land en Oranjevrijstraat. Het geschatte verlies bedraagt ongeveer 20 procent van het totale aantal schapen dat in de Zuid-Afrikaansche unie is. De deskundigen verklaren, dat de geteisterde gebieden vol liggen met doode en stervende schapen. Honder den welgestelde farmers zijn tot den bedelstaf gebracht en gaan naar de steden om werk te zoeken. De Zuid-Afrikaansche spoorwegen hebben al hun beschikbaar rollend materiaal ter beschikking gesteld die farmers die hun dieren naar streken willen zenden waar wel gras en water is. Tot dusver is er in geheel Zuid- Afrika slechts weinig regen gevallen, zoodat de toestand ho^ langer hoe erger wordt en men vreest, dat tenzij er in Juli en Augustus een flinke hoe veelheid regen valt, de vectapel nog verder ral inkrimpen. In de Parijsche academie van weten schappen verklaarde professor Calmette, dat het aan de beide geleerden Mona- clesser van New-Vork en Taguet van Parijs was gelukt, uit het gif der cobra- slang een "stof te bereiden, welke naar men verwachtte, als tegengif tegen kanker zal kunnen worden aangewend. Aan het Duilsche grensstation Kal- denkirchen werd de koffer van eer Engelschman onderzocht. Op den bo dem, onder couranten verborgen, werd een aanzienlijke partij obligaties en andere waardepar'eren gevonden, Bij lijfsvisitatie blee.. bovendien, dat de man nog een groot bedrag aan bank papier in zijn schoenen en op het lichaam verborgen had. In totaal werd voor een waarde van circa 600.000 Mark op hem gevonden. In verschillende deelen van Bosnië is een groot aantal, men spreekt van 400 gevallen, van melaatschheid voor gekomen. Slechts tien patiënten zijn in een ziekenhuis te Serajewo opgenomen en de epidemie zou zich dientenge volge steeds meer uitbreiden. Na nog pas twee weken geleden tot een verdere verhooging van haar tarieven te zijn overgegaan ter afwe ring van de ongebreidelde aanslagen op den goudvoorraad der Bank, heeft de directie van de Nederlandsche Bank thans besloten tot een verlaging met een half procent over de geheele lijn. Een onmiskenbaar bewijs, dat de rust en het vertrouwen ten aanzien van ons nationaal ruilmiddel in binnen- buitenland zijn teruggekeerd. de Int. Scbool voor Wijsbegeerte een landdag worden gehouden voor het gewest Utrecht en 't Gooi van genoem den bond. Een commissie waarvan se cretaris is de heer M. de Meulder, Brederodelaan 12 te Amersfoort, heeft de plannen voor dezen dag uitgewerkt. De tentoonstelling der Fioralia- vereeniging zal dit jaar nie. in dc Markthal doch in een huis mit tuin bij Monnikendam worden gehouden. Toegelaten tot de Handelsschool de leerlingen: van Amerongen, Arntsen, Baars, van Batenburg, v. d. Beek, Te- ding van Berkhout, Uit den Bos, Brand- sen, v. d. Bunt, Dane, Dieterink, Door nekamp, Drenth, de Heus, v. d. Hurch, Keman, Kramer, Langeraar, Levie, te Loo, Manheim, Mejeur, v. d. Mersch, Meijer, Reems, Rikken, Versteeg, Ver- durmen, v. d. Vlasakker, de Vries, de Vries, de Roy van Zuidewijn, van de Schouw en de Roos. Ten overstaan van nots. Schrüder werd geveild een huis met bakkerij aan den Leusderweg 289 en toegewe zen aan W. van Haselen P.Hzn. q.q. voor f9f TYPE- EN COPJEERINR1CHTING VITESSE KON. W1LHELMINASTR. 10 verzorgt Uw bestekken, verslagen, agenda's, circulaires, programma's Vitesse doet 't vlugger en billijke; E. VAN HAMERSVELD. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Uitspranen Kar..ongerecht Amersfoort, DronkenschapK. B. Soest 18 of 4 I., G. v. d. G. Amersfoort idem, G. S. dem, J. li. v. d. K. Achterveld idem. Spoorwegrcgfemcnt (boomen open laten) J. A. P. Amersfoort fI0of4d. Dieren op kwellende wijze vervoe ren: G. v. d. B. Nijkerk f 15 of 6 d. VuurwapenwetJ. S. Baarn 110 of 4 d. met teruggave van buks, A. W. W Vinnen 160 of 20 d. en verb, revolver. Melkbcsluit: H. A. K. Hoogland 50 cent of I d. Crisisvarkensbesluit: G. J. R. Soest 15 of 2 d., P. Sch. Stoutenburg idem, H. v. H. Renswoude 120 of 10 d. Te Nijmegen is gearresteerd een berucht oplichter, zekere S. uit Amster dam. die door dc politie uit meer dan tien plaatsen van ons land gezocht werd. De aangehoudene opereerde bij particulieren door middel van 't ver zoek, even tc mogen telefoneeren. Als hij binnen was, nam hij mede wat hij grijpen kon. Zoo werd hij te Nijmegen gepakt, toen hij bij den heer P. een geldkistje met f 300 wegnam. Nabij Copsa in Zevenburgen is uit een vroegeren vulkaan na een hevige ontploffing een 300 M. hooge methaan- gasvlam omhooggeschotcn, die thans reeds langer dan vijf dagen onafge broken brandt en tot dusver aan alle blusschingspogingen weerstand heef Nieuwe telefoonnummers. 1798 Bakker, Gr. v. Prinsterlaan. 1802 v. Bekkum, A. de Arnh.p.w. 1803 Bouwver. „St. Bonifacius", Kon. Wilh.str. 16. 545 Casander, Zuivelproducten, Koe straat 7 tusschen 12—1',, en na 7 uur Nr. 1782. 1797 Kivit-Verhagen. B. Wuyt.laan 1794 Pelt. Schaepmanlaan 19. 1812 „Prijsbreker" Arnh.straat 16. 1795 Rooseboom, P. Buyslaan 25. 1804 Schoenmaker, Kapelweg 56. 1796 Sol-de Wilt. Leusderweg 33. 1809 Stcensma. Fahrenheitstr. 28. 1799 Vahstal, Bisschopsweg 59. 1740 Vereen. „Bijenteelt". Secretariaat J. v. der Heijdenstr. 35. 1806 de Vries, Wijersstraat 25. 1365 D. v. d. Wetering, Slagerij, Op initiatief van de afd. Amersfoort van den Bond van Handels- en Kan- ti orbedienden Mercurius, zal Zondag 13 Augustus a.s. op het terrein van Rijwielmerken 1933—1934. De Directeur van het Post-, Téle- graaf- en Telefoonkantoorle Amersfoort vestigt er de aandacht op dat de rij wielmerken voor het dienstjaar 1 Aug. 1933-31 Juli 1934, met ingang van 24 Juli a.s. verkrijgbaar zullen zijn aan zijn kantoor, de postagentschappen, Julianalaan, Leusderweg en Soesterweg en aan de onder zijn kantoor ressor- teerende hulpkantoren en poststations. Het verdient met het |oog op den grooten toeloop aanbeveling den aan koop niet tot het laatst uit te stellen. De 26-jarige bakkersgezel E. H. J. Schwitzner is bij het zwemmen in dc Barneveldsche beek verdronken. Burgerlijke Stand. 18 Juli. Geboren: Simon, z. v. H. W. Vonk en A. J. Langras. Gehuwd: v. Winden en J. W. Mulders. 19 Juli. Geboren: Albertus, z. v. Stomphorst en H. v. d. Brink Maria Lamberdina Margaretha Clementine, d, v. T. A. M. Sol en A. J. E de Wilt Johannes Hendrikus, z. v. C. B. v. der Bent en H. M. de Jong. Ge huwd: A. Lablans en M. A. Huiskcs H. J. Zwaardemaker en R. F. Weis J. W. Aartsen en G. P. v. Winters wijk Stomphorst en H. G. v. Bekkum W. v. Minnen en A. Frü- hauf J. R. G. Evers en M. Hammer. 20 Juli. GeborenNicolaas Jacobus Hendrikus, z. van P. Leenards en C. M. Poort. Cornelia, d. van A. Vivié en E. Maas. OndertrouwdS. Sljbran- dij en A. J. v. Lonkhuijzcn. J. Schmidt en A. Bos. A. Boumeester en M. H. Jansen. G. H. Otten en J Burgij. j. J. Huber enA.de Bak ker. H J- Verhoef en E. Eikerhout. J. J. Baart en A. Scheerder. C. Ch. Paehlig en H. M. Trip. - H. J. Zedel en j. M. v. Wilpen. G. M. Renes en M. Aartsen. W. J. Aben en H. J. Stenfert. GehuwdJ. J. Klaasen en J. G. Vlaanderen. B. Beitler en M. Besscm. G. A. Renes en P. H. v. Schaik. j Overleden Reijer Hoksbergen, 66 j„ ongeh. Johannes Hendrikus Josephus Schwitzner. 25 j„ ongeh. Als aanvullingsagenda voor de ver gadering van den Raad op Dinsdag 25 Juli des avonds om zeven uur wordt nog gepubliceerd 16. Verlenging van dc tijdelijke aan stelling van eenige leeraren Gymnasium. 17. Credlet voor verbouwing van dienstwoningen bij het openbaar slacht huis, 18. Aanvnllingskohieren schoolgeld Handelsscholen.

De Eembode | 1933 | | pagina 1