Nerveus™. •denk omUw voeten I Zij moeten den geheelen dag dragen, als 't vriest, als 't doott, als 't zonnetje schijnt. Pijnlijke voeten beïnvloeden Uw humeur en Uw werk. Koop daarom een paar schoe nen „voor alle weer", een paar schoenen die passen, een paar schoe nen waarvan U op aan kunt, dat zij Uw onderdanen beschermen! Raad pleegt U ons bij aankoop van schoeisel, wij geven gratis advies I R. K. Oudersvcreeniging. Er zijn dc volgende familie-uilstapjes te. Donderdag 3 Aug. per spoor naar Rhenen en bezoek aan „Ouwe- hand's Dierenpark". Samenkomst om kwart voor tien stationsplein. Kosten voor kinderen tot en met 17 jaar f0.75, boven de 17 jaar fl.— per persoon. 2e. Donderdag 10 Aug. per tram naar de Stompert. Bezichtigen van de Zweefvliegtuigen, verder wandelen naar het vliegterrein Soesterberg en speeltuin .Huis ten Halve". Vertrek per tram 10.05 uur. Terug Amersfoort ongeveer 5 uur. Kosten voor volwassen f 0.55. Ie kind f0.50. 2e kind f0.40. 3e kind f 0.30.4e f0.20, 5e en volgende kinderen uit een gezin f 0.10. 3e, Donderdag 17 Aug. wandeltocht naar de speeltuin „Waterloo". Samen komst om half tien op het Julianaplein. Aan deze deelname zijn geen kosten verbonden. Terugkeer in Amersfoort ongeveer 5 a 6 uur. Spoedig aanmelden bij O. A. Luycx, Langestraat 49.J.A. J. Rijkers. Anton Mauvestraat 13, C. E. Schutijser. Mil. Levensmiddelenmagaz.. Kazerne-terrein. Leusderweg. Op alle uitstapjes moet de mond voorraad door eik persoonlijk worden medegenomen. Zij die geen lid onzer vereeniging zijn en toch gaarne bovengenoemde uitstapjes wenschen mede te maken kunnen zich alsnog bij het bestuur opgeven als lid. me! vermelding aan welke uitstapjes zij wenschen deel te nemen. Dat is vooral voor de kin deren iets moois. Donderdag had alhier in Amicitia jaarvergadering de Vereeniging van Bakkerszonen. Daaraan was een vak wedstrijd verbonden, in den namiddag werd hiervan tentoonstelling gehouden, die een druk bezoek had. Er was ook in het oog van den leek zeer veel moois. De jury's werden gevormd voor het broodgerecht door de heeren A. Zijffers te Hilversum. A. v. d. Boven kant p te Zeist, en G. W. Muldersen te Utrecht. Het banket werd beoordeeld door de heeren D. Wernsen te de Bilt, A. Heetebreij te Harderwijk en S. Nagel te Utrecht. Prijswinnaars waren de volgenden Melkbusbrood: 1 pr. L. de Boer te Hoogvliet, 2 W. Hetterscheidt te Her wen, 3 J. P. Paalman te Deventer, D-prijs Th. Blokdijk te Grootebroek en E. J. Zegers te Barneveld. Waterbusbrood1 H. G. Joosten te Beilen. 2 F. Paalman te Deventer. 3 Th. Blokdijk te Grootebroek. D-prijs E. J. Zegers te Barneveld, P. Knip te Hoogkarspel. Joh. Janus te Amsterdam. Voor de beste plaatsing op dit ge deelte van den wedstrijd ontving de J. P. Paalman te Deventer den wissel beker plus den Kampioenetitel. Klasse Luxebroodjes: I E.J.Zegers te Barneveld, 2 M. Noten te Maastricht, 3 J. Kuipers te Baarn. D-prijs F. R. van Becnen Baarn. 2 MOJRIS DE SNIJfR Een tafereel uit 't N'oord-Brabantsche dorpsleven, uit .de tachtigei Zie, dat verwondert u, een houten vloer! Wat een ongehoorde weelde, een planken vloer! gij schudt het hoofd bij zooveel overdaad wees ver zekerd dat het geheele dorp vóór i reeds hetzelfde gedaan heeft, maai Mouris de Snijer stoort er zich nic: aan, integendeel, hij heeft zijne kamer op het prachtigst gemeubileerd heeft hij niet een spiegel met vergulden lijst; hangen er geen schilderijen aan dc warden, staan er geen geboende stoe len tegen den muut? En dan, zie, daar, een groot antiek kabinet Mouris beweert (lat er hem door een menheer uit de stad tweehonderd gulden vooi geboden is en of dat alles niet ge noeg ware. tegenover dat kabinet --taai nog een nieuwmodische, mahoniehou ten chiffonnière, een „sivejecr, zooals Mouris zegt. Die twee zoo verschililende meubels zijn wel nie! met elkaridi harmonie, maar het staat toch rn lijk en hccrachtig. Dc boeren pruttelen wel een beetje, zij beweren zelfs, dat het er in den stal lang zoo niet uitziet als in dc Krenlettbrood1 J. F. Paalman te Deventer, 2 Th. Blokdijk te Groote broek, 3 J. A. van Ee te Soest. D-prijs E. J. Zegers te Barneveld. Vierkante Meter (allerhande)1 A. Mosterd te Amersfoort. M. Zegers te Barneveld, 2 J. van Beenen te Baarn, 3 J. Coppens te Grootebroek, H. Kui pers .te Baarn. Opluistering (sierstukken)1 joh. L. Bijl te Rotterdam, 2 M. van Beenen te Baarn, 3 J. Kuipers te Baarn. D-prijs van Kesteren te Apeldoorn. Banket: Taarten: 1 E. Hammingh te Utrecht, 2 H. Menkveld te Apel doorn, 3 F. R. van Beenen te Baarn. D-prijs H. Post te Amersfoort. Koekjes: 1 L. van Welsum te Deventer, 2 G. E. J, Schuppen het Loo, 3 F. R. van Beenen Baarn. Ie D-prijs G. J. Piek Doetinchem. 2e D-prijs E. Hammingh teUtrechten H. Menkveld te Apeldoorn. Opluistering1 Chr. v. Berkenbosch alhier, 2 F. R. van Beenen te Baarn. 3 H. Menkveld te Apeldoorn. D-prijs R. W. Klein te Rotterdam. 's Avonds prijsuitreiking, waarbij na bezichtiging der tentoonstelling ook de Burgemeester aanwezig was. Wat niet door de jonge bakkers weer werd meegenomen, is ten goede ge komen aan de kinderen van Kinderzorg en van het Jongenshuis „Het Leger des Heils". Voorzitter van het Tentoonstellings comité was de heer C. v. Ommeren sr. Na de prijsuitreiking waren er de goede naam en faam bekende vier Blackbirdzangers uit Utrecht. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtwcekdienst Apotheek. A. F. Batenburg, Utr.weg 18. Tel. 18. A. M. Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 396. H. J. Kolk. Berken weg 15. Tel. 579. ADOtheekCramer, P. Buyslaan 93. i Tel. 902. Door de directie van Openb. Wer ken te Amersfoort werd aanbesteed weder een deel van het groote riolec- ringsplan. thans in hoofdzaak het moerriool. Van de 23 inschrijvers was laagste Bunnik alhier met f 54.288. De automarkt had Woensdagavond een normaal verloop. De aanvoer be droeg ongeveer 170 stuks vorige week waren er ruim 200. Op den vastge- stelden tijd werd de Hof ontruimd en kregen de omwonenden rust. Tijdens 't onweer van hedenmiddag is de bliksem ingeslagen in een schuur behoorende bij perceel 139 aan de Bisschopsweg, eigenaar W. Kreikamp. De schuur brandde geheel af. Eenig vee wist te ontkomen en werd door' de buren opgevangen. Schuur was ver zekerd. De brandweer bluschte met 2 slangen op de waterleiding, doch van te voren hadden buren de zijden van de schuur grenzende aan 't woonhuis nat gehouden met emmers water. [De tentoonstelling van de Amers- foortsche Kleinveefokkersvereeniging zal dit jaar op 24, 25 en 26 Novem ber in de Markthal gehouden worden. Uil den Omtrek groote, prachtige kamer met hare over dadige meubelen, maar is Mouris de Snijer dan geen lid van den raad, wethouder en, wie weet, mettertijd burgemeester Het wordt echter tijd, dat wij eenigs- ns nader kennis maken met het huis houden van Mouris de Snijer en met het karakter van den boer-wethouder, 'aarvan wij reeds een zijner hoofd trekken deden raden. Verdonk was de den voormaligen kleermaker dorpaan die omstandigheid zal hij zijn nijnaam „de Snijer" te danken hebben Motiris had tot zijn veertiende jaar schoolgegaanzijn vader, die ende dat er een flinke kop op hem zat', wilde hem tot meester opgeleid hebben en daarom bleef zijn zoon zoo lang op schoolmaar de onderwijzer van liet dorp verklaarde, dat Mouris het nooit tot den vierden, laat staan tot den derden rang zou brengen, en raadde den vader aan. zijn jongen maar in de boerderij of op de snij- derstafcl tc gebruiken. Er viel niets tegen te doen. en daar Mouris volstrekt geen lust had in het edel:; kleerma kersvak, schoot er voor hem niets anders over dan in 'shcmclsnaam maar boer te worden. Toen de oude kicer- Bilthoven Onder groote belangstelling is het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht" geopend. Een driehonderd belangstellenden verzamelden zich in de als vergader zaal ingerichte kapel, waar spoedig daarop ook Mgr. Jansen en de Minister Dr. Slotemaker de Bruine werden bin nengeleid door den voorzitter vhn Her wonnen Levenskracht en den Verbonds voorzitter. De Aartsbisschop prees de keuze 'an den openingsdag, den feestdag van den patroon der gasthuizen, wiens opofferend leven van dienende liefde Mgr. teekende Bijzonder dank bracht Mgr. aan den eenparigen offerzin van allen, die iets tot de totstandkoming van het groot opgezette bouwplan hadden bijgedra gen. Hij schetste de groote beteekenis van het harmonisch en practisch ge heel. dat de toewijding van allen bij den bouw betrokkenen had weten tot stand te brengen en wees dan op de stemmige kapel, die voor de katholieke patiënten het middelpunt der stichting zal blijven. Daar bidden en offeren zij met Jezus Christus, die zich dagelijks offert in de Eucharistie, Die Zijn onbloedig kruisoffer voortzei zoolang er zieken zullen zijn. Moge het vroom gebed, aldus eindigde Mgr., eendrachtig wer ken en het gezamenlijk lijden Gods zegen rijkelijk afroepen over deze ge bouwen en de inwonenden en over allen, die uit naastenliefde hun gel.i en persoon gegeven hebben aan dl! enorme werk van christelijke charitas en eeuw van erbarmelijk egoïsme, ïu heb ik de eer namens het be stuur van „Herwonnen Levenskracht" dit sanatorium te openen en u allen te begroeten niet den groet der Chris tenen Geloofd zij Jezus Christus. Minister Slotemaker de Bruine zeide verheugd te zijn, dat hij deze plechtigt opening mocht bijwonen. Vooreerst omdat tuberculose-lijder zijn. in den tegenwoordigen tijd niet meer wil zeggenlijder zijn zonder perspectief. Dank zij Gods zegen ont dekt men steeds meer middelen, die tot een genezing kunnen voeren. Ten andere, dit sanatorium t wat arbeiders-samenwerking ten goede kan uitrichten. Men heeft mij vaak ver teld. dat de arbeidersbeweging slechts strijdt voor een uur minder werk en een cent meer loon, maar zoolang er prestaties kunnen worden aangewezen zooals deze, blijkt overtuigend van welk een groot nut het geestelijk willen eener goed geconsolideerde, op idealis me gegrondveste arbeidersbeweging voor het geheele volksleven is. De geest, die hier heerscht, is won derschoon geestelijke sfeer is van een buitengewoon groot belang. Den Zus ters. met haar vrouwelijken aanleg en met haar gebed, moeten wij hulde brengen voor haar prachligen, opoffe- renden arbeid (luide toejuichingen). God zegene het bestuur, den genees- maker stierf, liet hij Mouris een goede boerderij na met een flinken stal Mouris. nog een jonge man, was nu zelf baashij was nu heer en meester van een mooi „gedoei"hard werken was echter niet bijzonder naar zijn smaak, want om de waarheid te zeg gen, had hij in het ..boeren" al even weinig zin als vroeger in het kleer maken of het leeren. Veel werken, zich af te matten, was nooit zijn zwak ge weest. en zelfs toen hij getrouwd was en zijne vrouw Item een dochtertje schonk, liet hij het grootste gedeelte van het werk aan den knecht over en deed hij weinig meer dan nu en dan zijne akkers rond te slenteren en 'sZondags met zijn paard tc pronken. Het ging Mouris echter niet slecht; :t waren goede boerenjarendes miers regende het op zijn tijd, dat is, drie dagen in de weekdes winters, het hard vroor, bedekte een dikke en warme sneeuwlaag den grond en behoedde het koren voor bevriezen. Daarenboven had Mouris toen een knecht van den echten stempel, zoo als men ze in den goeden ouden tijd ond, maar die langzamerhand begin- icn uit te streven; hij kon er op ver trouwen als op zich zelvcn ol eigen lijk, meer dan op zich zei ven. liet I heer-direcleur, de zusters en de pa tiënten. Mogen zij, dit hier verpleegd worden, genezing vinden, zoodat zij God daarvoor kunnen danken. Kerkwijding te Achteveld. Achteveld Zondag zal aan den Eerw. lieer A. van Bekkunt, een zoon onzer parochie, theologant van het Seminarie Rijzen burg de II. Wijding van het Subdiaco- - it worden toegediend. Broeder L. van de Span, van d» Orde der Kruisheeren is na 6 jaren onder de negerstammen in den Belgi schen Congo te hebben gewerkt als steun voor de Kath. Missie in die ge westen, met verlof hier gekomen om herstel van krachten te bekomen. Het volgend jaar hoopt hij weer zijn arbeid in de Missie te kunnen hervatten, ge steund door het gebed en de offers allen. Barneveld Op de markt werden aangevoerd 1.395.000 stuks eieren. De prijzen be droegen voor witte eieren f2,10—2,40, voor bruine f 2,30—2,80 en voor een deneieren f 1,70 1,90 per 100 stuks. Handel vlug. Hooglanderveen Vanwege den Jongen Boerenbond zullen twee melkcursussen worden ge geven, waarvan één bij Th. v. Dijk en één bij F. Kok. Er zal 1 en 2 Aug. worden begonnen. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren |ohanna Wilhelmina d. R. Tijmensen en G. Botterblom Aalbert, z. v. J. G. van Plateringen en A. Vastenburg. Ntjkerk Van de voorbereidingen voor de mili taire oefeningen was hier wel wat ii teressants te ziende pontonnie spanden af en brachten hun booten te water, waarna deze door militaire sleep- booten het IJsselmeer op werden ge trokken. De betrekkelijk lichte pontons maakten op het woelige water ver vaarlijke sprongen. Daarom is de lan- dingsoelening des nachts niet doorge gaan en zijn de troepen uit Harderwijk ïn plaats van per boot te voet over land naar de plaatsen gemarcheerd, waar geland zou worden. Dinsdag keerden de troepen naar hun garnizoenen terug en trokken weer den geheelen morgen de auto's met infan terie. de wiel- en motorrijders, de ba gage- en keukenwagens, afgewisseld met enkele marcheerende troepen, door de straten. Soest Door notaris Dammers werd publiek .'erkocht een dubbele villa met schuur rn tuinen aan de Vosseveldlaan. groot 11.55 A. Opgehouden voor f7000. In den nacht is er 'n ongewcnscht bezoek gebracht in de woning vanlden landbouwer H. in de Birktstra.it. Ver mist werden een portemonnafe met ruim 110, een zilveren cylinderhorlogc met koordketting, een gouden slot met bloedkoralen strengen, twee gouden ringen en een gouden kruis met boot. Ter gelegenheid van het bezoek van den L'tr. Prov. Brandweerbond aan het Theehuis Soesterdal, gal het ziekgezelschnp 6t. Jozef, een co in de tent aan de Batenburglaan Stoufcnburg Burgerlijke stand. OndertrouwdA. va A. K. van Laar. en overspannen, onrustiR :n slapeloos.Men gebruikt liierleEendczenuwslillendeiS zenuwsterkende Mijnhard»'» Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten werk op dc boerderij raakte altijd op tijd gedaan, want al werkte Mouris zelf niet veel mee, arbeiders kon hij altijd genoeg krijgen. Het moet ook gezegd worden, betalen deed hij goed een stuiver of wat zag hij niet, en •vas die mildheid meer te wijten zijn zucht om meer te doen dan zijn buren en om tc laten zien dat hij goed betalen kon, dan wel hieraan, dat hij inzag en begreep wat een goeden arbeider toekwam, toch bereikte hij er zijn doel mede, Hij behoefde nooit ver legen te staande oogst kwam altijd op tijd binnen, het gras werd er be kwamer tijd gemaaid en gehooid en turf had hij altijd in voorraad in zijne „schop". Dat alles kostte hem wel een heele handvol geld, maar hard achter uitgaan deed hij toch niet. Om de boel „richtig" te houden, werkte wel hel meest mede zijn brave en oppassende vrouw, die arbeiders en werkvolk en vooral den stal goed naging en over alles haar scherpziend oog liet gaan. Sedert zijn echter verscheidene jaren verloopen vrouw Verdonk rust reeds lang op het groene kerkhof in de schaduw van het groote houten kruis, dat, op een heuvel geplant, den doo- denakkcr siert; llanneke, de doch.er. is eene frissche boerenmeid van 20 \Voensdagavond te half 9 arriveerde Z.H.Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, verge zeld van zijn secretaris den Weleerw. Heer Dr. Geerdink, te Achteveld voor de plechtige Kerkconsecratie op Don derdag 20 Juli. Aan de grens der gemeente werd Z.H. Excellentie opgewacht door een stoet bruidjes, gevolgd door de R. K. Muziekvereniging „Wilskracht" uit Amersfoort, een stoet van 80 ruiters met geel-witte sjerp en pet, kinderen van de scholen en het Kerk- en Arm bestuur der parochie. Nabij de kerk werd dc Aartsbisschop verwelkomd door den parochieherder, Pastoor Rentinck, benevens vele Gees telijken uit de omliggende plaatsen. Nadat de Kerkv orst op een troon had plaats genomen, speelde Wilskracht „Aan U, o Koning der Eeuwen", waarna een kinderkoor onder leiding van den heer Baaiman een welkomstlied zong- Pastoor Rentinck sprak Z.H. Exc. een woord van welkom toe, betuigend de kinderlijke liefde en aanhankelijkheid namens allen die tegenwoordig waren. Z.H.Exc. Mgr. Jansen hield vervol gens een korte toespraak, luidende als volgt: ZeerEerw. Heer Pastoor, beminde parochianen en belangstellenden. Ik zeg de ZeerEerw. herder der parochie dank, voor de woorden van welkom tot mij gesproken en dank allen voor de hulde mij gebracht bij het over schrijden van de grens der gemeente. Dank aan Kerk- en Armbestuur, aan de groote stoet van ruiters, aan de muziek die ik na goed heb kunnen hooren, doch daarstraks nauwelijks kun hooren door de lange ruiterstoet, aan de bruidjes met hun symbolische bloem ruikers. aan alle heeren Geestelijken,] die gekomen zijn om de plechtigheden van morgen op te luisteren en aan hen die de versieringen en eerepoorten hebben aangebracht. Ik wensch U geluk met .iet nieuwe bedehuis dat hier verrezen is, dank zij de rustclooze pogingen van uw herder en de langdurige vrijgevigheid van u. Reeds maanden van te voren en uren ver in den omtrek hebben wij met vreugde vernomen dat ii een buiten gewoon fiaai kerkgebouw hebt laten oprichten, daarom is het mij een groot genoegen, morgen dit schoouc kerk gebouw aan God te mogen toewijden door de plechtige kerkconsecratie. Ik dank U voor uw hulde die ik beschouw als uiting van uw gelool en als een openlijk bewijs van uw aan hankelijkheid, eerbied en liefde aan het Kerkelijk Gezag. Ik dank U voor uw groote opkomst en ik zal morgen het H. Misoffer opdragen voor uwe Geestelijkheid, voor dc Eerw. Zusters, die ik nog vergeten heb en voor U allen en ik wensch U allen een pret-, tigen avond toe. Geestdriftig werd de Kerkvorst toe- gejuicht door dc groote mensciien- inenigtc. Minzaam wuivend begaf Z.H. Exc. zich daarop naar de pastorie. De volgende morgen stroomden de parochianen de noodkerk binnen om vóór de kerkconsecratie tot de H. Tafel te naderen. Behalve de geestelijken welke reeds daags te voren waren aangekomen, waren nog aanwezigRector Tcrwischa van Scheltinga en de Zeereerw. heeren Pastoors Droge uit Renswoude, Wee llink uit Velp, Gowthorpe uit Barne veld, Flipse uit Nijkerk en Lammers uit Putten. Bij de plechligheden fungeerden als diaken pastoor de Jong en als sub diaken pastoor Broere. Cantores waren de pastoors Dróge en Gowthorpe. Bij het laatste gedeelte der plechtig heden werden de geloovigen, die in een zeer groot aantal waren opgekomen, in de nieuwe kerk toegelaten. Het H. Misoffer, als bekroning van het werk, werd opgedragen door den ZeerEerw. Heer Pastoor Reinders uit Zeist, daarbij geassisteerd door pastoor de Jong en Kapelaan Venings. Tijdens het H. Misoffer werd de prcdicatie gehouden door den Weleerw. Heer J. Meier uit Utrecht. Z.Ecrw. had tot tekst gekozen „Mijn huis is een huis des gebeds". De gewijde redenaar wcnsclite de parochianen van harte geluk met liet schoonc godshuis dat lieden aan den dienst des Heeren is gewijd, hen aan sporend htm groot en vurig gelool trouw te bewaren oil hier neer Ie knie len om troost en opbeuring te zoeken in zorgen en moeilijkheden en steeds trouw te blijven aan de geestelijke leiding. Moge dit schoonc bedehuis een blijvend lu-wijs zijn van een heer lijk opgewekt Roomsen leven. Het zangkoor bracht onder leiding in den heer Baaiman op verdienste lijke wijze ten gehoore de tweestem mige Mis van llcijdt en hiel na dc H. Mis de lofzang Te Dcum aan. Z. M. Exc. Mgr. Jansen woonde het H. Misoffer bij. De kerk was fot in de uiterste hoe ken gevuld met geloovigen, waarvan velen zich met een staanplaats tevre den moest stellen. Een groot aantal 11.11. Geestelijken woonden Mnf-H. Misoffer bij. Ook merkten we op den burgemeester Mr. de Beauloit met dc gemeente-secretaris en Wethouder v. d. Hengel. Vele geestelijken en parochianen bleven na het II. Misoffer in de kerk om hel geheel eens nauwkeurig te be kijken. Het was voor de parochianen van Achteveld een schoonc. onverge telijke dag. Dat de parochianen met huu Herder hebben medegeleefd jc- wijst wel dal zij de Altaren en ge brandschilderde ramen hebben ge schonken. Op het Marin-altaar prijkt een prach tig Madonnabeeld, uit de 15e Eeuw aangeboden door de familie Peters uit Achieve11. Wij bieden U thans in Clublauteuils een buitengewone sorteering. tegen speciale prijzen Mogen wij een bezoek van U tegemoet zien? A H VAN NIEUWKERK, MEUBELFABRIEK N V. M Heekenst.laan 10 - Tel. 543 - Korte Beekstr. f> 18 modelkamers Complete Meubileering jaar geworden, lerwijl vader Mo nog altijd dezelfde is geh'evcn. of n hij is hooger gestegen trotsch op i groote bekwaamheden in het lezen en schrijven, trotsch ook omdat hij in zijne jeugd de kans had gehad om meester te worden, trotsch bovendien op zijn groot en sierlijk huis en zijn jong. vurig paard, deed hij zich als lid van den raad voordragen en was als zoo danig benoemd en later zelfs tot wet houder gekozen. Het uiterlijke van zijn persoon was er levens zeer op ver beterd, zóó zelfs, dat hij 'sZondags reeds schoenen begon Ie dragen en een lakensch vest en dito jas. Ja. met plechtige gelegenheden, met Paschen of Pinksteren bijvoorbeeld, of als hij naar hel raadhuis ging, om dc verga dering van den gemeenteraad bij Ie wonen, droeg hij lol ergernis van velen een boordje en overhemd. Hemel, wat een verwaandheid! Waar zelfs de burgemeester zich op klompen en in zijn bombazijnen werkpakje naar de raadkamer begaf en waarom ook niet? verscheen Mouris de Snijer er gedost en gekraagd als een groote menheer uit de stad. En dat was nog het eenige niet. Dc boeren vcrti-den elkander, dat dc weihouder een Imogen hoed bezat, dien hij in llcidekamp wel nooit opzette, maar in zijn karretje meenam als hij naar dc stad ging. Ten minste, Peer Willcms en Thomas Thomassen hadden hein daar eens ontmoet met zulk een hoed op, in gezelschap van een stadschcn inenlu-er. intussclien, op een dorp wordt zóóveel kwaad gesproken, dal ook dit won derlijk verhaal wel tot het rijk der sprookjes kon hchonren. Ook de woning van Mouris was er zeer op verbeterdwij hebben reeds gezien dat zijn dak hall mei pannen is gedekt, dal hij een tuintje voor zijn huis heelt en dat zijne pronk- of logeerkamer met eene schier overda dige weelde gemeubileerd is. Hoe zou het met 't overige, niet zijne boerderij, met zijne zaken gesteld zijn Wij wa gen het vooralsnog niet, er een ant woord op Ie geven, maar als men dc algemecne geruchten gcloovcn mag, dan zouden die niet al te brillnnt slaan, wel is zijn stal nog goed voorzien, want behalve twee varkens en een paar kalveren, houdt hij er niet minder dan vijf koeien cn een paard op na, maar liet vee is dood mager cn erg verval len, beweren dc boeren. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1933 | | pagina 2