F. 11TULP Fa. h. Elzenaar Allerlei Purol bij Doorzitten - Zonnebrand - Stukloopen Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraaRt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De (üembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 28 Juli 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren AdvertentiSn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 34 Denk bij de beslissende stappen in uw leven óók aan uw Moeder Zij was het, die u droeg en leed om uwentwil. Zij rag u groeien en mèt u groeide haar liefde, zóó, dat die liefde .sterker is dan de dood". Zij koesterde gedach ten welke Krachten waren. Gedachten van liefde, waarheid en gerechtigheid. Ja, denk vooral op de beslissende en moeilijke oogenblikken aan uw Moe der..... Bilderdijk. Eplntel en Evangelie. tie Zondag na Pinksteren. Broeders! Wij hebben eene schuld te betalen, niet aan het vleesch, dat wij naar het vleesch zouden leven. Want indien gij naar het vleesch leeft, zult gij stervendoch indien gij door den geest de werken des vleesches sterven doet. zult gij leven. Want zoo- velen door den ücest Gods geleid wor den, zijn kinderen Gods. Immers hebt gij niet ontvangen eenen geest van knechtschap wederom in vrees, maar gij hebt ontvangen eenen geest van aanneming tot kinderen, in welken wij roepenAbba, (Vader). De Geest zeil toch geeft getuigenis aan onzen geest, dat wij kinderen Gods zijn. Indien ni kinderen, dan ook erfgenamenerlge- namen namelijk van God en mede- erfgenamen van Christus. EVANOELIE volgens den II. Lucas; XVI. In dien tijd sprak Jezus tot zijne leerlingen deze gelijkenisEr u rijk mar., die eenen rentmecstei en deze werd bij hem aangeklaagd als had hij zijne goederen verkwist, tn hij riep hem en zcidc lot hemWat hoor ik dit van uV Doe rekening rentmeesterschapwant gij zult niet langer rentmeester kunnen zijn. De rentmeester nu sprak bij zich zeiven: Wat zal ik doen, daar mijn heer mij het rentmeesterschap ontneemt V Spitten kan ik niet. te bedelen schaam ik mij Ik weet wat ik doen zal. opdat, wan neer ik van het rentmeesterschap zal zijn afgezet, zij mij in hunne huizen zullen ontvangen. Hij riep dan de schuldenaars zijns heeren, een voor een, bij zich en zeide tot den eersteHoe veel zijt gij mijnen heer schuldig? Deze zeide: Honderd vat olie. En hij zeide tot hem: Neem uw handschrift zet u terstond neder en schrijf vijftig. Daarop zeide hij tot eenen andereEn gij. hoe veel zijt gij schuldig? Deze zeide: Hon derd mud tarwe. En hij zeide tot hem Neem uwen pachtbrief en schrijf tachtig En de heer prees den onrechtvaar- digen rentmeester, omdat deze voor zichtig gehandeld had. Want de kinde ren dezer wereld zijn in hun geslacht voorzichtiger dan de kinderen des lichts. En Ik zeg umaakt u vrienden uit den nnrechlvaardigen Mammon, opdat neer gij zult bezwijken, zij u opnemen in de eeuwige woontenten. Schrijfmachines Inktlinten - Carbon kantoorboekhandel Langeitr, 68 t.o. Krommcstr. TEL. 82» dus op aa'de35.7 pet. Christenen (17.5 pet. r.k., 12.6 pet. protestant en li.6 pet. Grieksch-ortodox); 31.3 pet. Boeddhisten, Sjintoisten enz.; 13.9 pet. Brahmanen; 13 7 pet. Mohammedanen 4.9 pet. Fetisjisten en Sjamanen; 1.75 pet. Joden en 0.8 pet. personen buiten alle kerkelijk verband. heeft toevertrouwd en wij derhalve Zijn rentmeester zijn, aan Wien we eens daarvan rekenschap moeten geven, hoe hebben gebruikt? Bedenken we nog niet geweest. Het contact tusschen Partijbestuur en kiezer liep tot nu toe langs Partijraad en vertegenwoordigers van de Rijkskieskringorganisaties; thans zal het zich direct in verbinding stellen met de leiders ter plaatse en in de om met hen den toestand ■gen te zien en nieuwe wegel Katholieke Staatspartij. Om de partij en haar verk dichter bij de katholieken, dichter bij haar aangesloten leden te brengen, heelt dc Kath. Staatspartij een groote bijeen- dikwijls dat ditzelfde geldt van de gees- j komst uitgeschreven van plaatselijke telijke goederen, van de gaven onzer en gewestelijke leiders, welke op 2a- ziel, van ons versland, geheugen en terdag 29 en Zondag 3U Juli zal ge- wil, van de zintuigen des lichaams, van houden worden in het Pensionaat St. de goederen der genade Dat we een-1 Louis te Amersloort. Zulk een samen- maat rekenschap zullen moeten geven komst is er lot dusverre in onze partij van de talenten door God ons geschon ken, van het gebruik van den tijd door God ons gegeven? Hoe zou het met ons gesteld zijn wanneer we heden of morgen eens ter verantwoording werden opgeroepen? Zouden we dan wel alles behoorlijkprovin kunnen verantwoorden Daarom wor- onder de den we heden gewaarschuwd ons intijdste banen voor het werken in de partij, daartoe voor te bereiden gelijk de rent-1 Het program dezer bijeenkomst is meester deed. Gelijk deze man voor- reeds gepubliceerd. Laten wij er nog zichtig was in zijn bezorgdheid voor de even onze aandacht aan wijden, toekomst, zoo wil de Zaligmaker dat j Deze Kaderdag onzer partij moge 'n wij deze voorzichtigheid in zooverre j nieuwe bloeiende periode van 't staat- olgen dat wij bezorgd zijn voor de kundig leven der Nederlandsche ka- toekomst onzer ziel, door intijds vantholieken inleiden. Hij moge in staat onze goederen den armen mede te zijn weer nieuwe geestdrift te wekken declen. opdat wij door de verdiensten voor hel katholieke staatkundige leven, der aalmoezen, door dc gebeden der dat om zijn groote beteekenis dankbare armen genade bij God ver- katholieke zaak in Nederland die geest- werven. „Maakt U vrienden van dedrift waard is. Van Amersloort uit worde onrechtvaardige rijkdommen". Dit moe- j de Katholieken onder de oogen gebracht ten we echter niet verstaan van goe-hoe deze ernstige tijd de katholieke deren, die men op onrechtvaardige wijze samenwerking het vertrouwen der ka- verkregen heeft zulke moeten aan dentholieken in hun partij noodig heeft wettigen eigenaar terug gegeven wor- als brood. den. Hier worden alle aardsche goe-j Te Ameisfoort klinke ook de stem deren, ook die men eerlijk bezit, on- der jongeren in ons politieke leven, rechtvaardige rijkdommen genoemd, Zij zijn de dragers van andere inzich- omdat veie menschen door die goede-'ten dan de mannen, die van voor 1914 ren tot onrechtvaardigheid verleid wor- den toon aangeven. Die jongeren den. Hel wegschenken van die goede- gen zich mede inspannen voor ren door den aalmoes is het groote j structieve medewerking, middel om in den dag des oordeels Ook de stem van het Zuiden worde barmhartigheid te verkrijgen, gelijk te Amersloort gehoord, ook u |czus voorspelde: .Komt. gezegenden streken mogen velen daarheen gaan mijns Vaderswant Ik was hongerig om mede te werken aan den belang- TYPE- EN COPIEER1NRICHTING VITESSE KON. W1LHLLM1NASTR. 10 GESLOTEN van 31 «lull tot 17 Aug. en gij hebt Mij gespijzigd, gij hebt Mij gekleed". Evungellcverklaring. tie Zondag na Pinksteren. De H. Kerk leert ons in de liturgi sche gebeden van dezen Zondag, dat wij moeten leven volgens den nieuwen geest, dien Christus ons heeft mede gedeeld. dat wij bijgevolg ons hart moeten onthechten aan de begeerlijk heden van het vleesch (Epistel) en de aardsche goederen moeten besteden om cr ons in den hemel vrienden mede- te maken (Evangelie). Een ieder zal wel begrijpen dat de Zaligmaker in de gelijkenis van het Evangelie van dezen Zondag door den rijken man, God verslaat en dat wij menschen afgebeeld worden door dien rentmeester. Ook zal men begrijpen dat het niet de bedoeling van Jezus was de onrechtvaardige handelwijze van dien rentmeester te prijzen, die voorzeker afkeurenswaardig was, doch alleen zijn voorzichtigheid „omdat hij voorzichtig gehandeld had", door n.l. toekomst te zorgen. „Doe rekenschap van uw rentmeester schap." Ook van ons zal eens reken schap gevraagd worden van ons rent meesterschapVan de tijdelijke en geestelijke goederen, die wij van God ontvangen hebben. Denken we dikwijls aan die belangrijke waarheid? Bedenken we dikwijls dat de aardsche goederen: de gelden, de huizen, de landerijen en andere zaken die wij hier bezitten en ons eigendom noemen, toch eigenlijk ons niet in eigendom toebehooren maar dat God de eenige eigenaar is en dat Hij ons dat alles maar voor een tijd naakt en rijken arbeid, die er te verrichten valt. Liturgische Kalender. Week van 30 |uli—5 Augustus. Zondag 30. 8e Zondag na Pinksteren. Mis Suscepimus, 2e geb. v. d. H.H. Abdon en Sennen, 3e A cunctis. Maandag 31. H. Ignatius. Mis In imine Jesu. Dinsdag 1. St. Pelrus Banden. Mis Nunc Scio. 2e geb. v.d. H. Paulus, 3e v.d. H.H. Machabeeön. Credo. Prefatie van de Apostelen. Woensdag 2. H. Alphonsus Maria de Ligorio, Bisschop Kerkleeraar. Mis Spiritus Domini, 2c geb. van de H. Stephanus. Donderdag 3. Vinding v.d. H. Ste phanus. Mis Sederunt, 2e geb. A cunc tis. 3e naar keuze. Vrijdag 4. H. Dominicus Ordestich ter. Mis Os justi. Voor de eerste Vrijdag. De Mis ter eere v.h. H. Hart Cogitationes. Credo. Eigen prefatie. Zaterdag 5. O. L. Vrouw ter Sneeuw. Mis Salve. Credo. Pref. v.d. H. Maagd. Binnenland De godsdiensten der wereld. Volgens statistische berekeningen wordt de aarde bewoond door 1822 inil- liocn menschen. Het aantal christenen bedraagt 650 millioen, waarvan 30C millioen roomsch-katholiek, 230 mil lioen protestant en 120 millioen Grieksch-ortodox zijn. Verder kunnen wij onder de christenen nog de 500.000 Mormonen rekenen. Tegen over deze ruim 650.000 millioen chris tenen staan dus ruim 1170 millioen niet-christenen, wat betcekent, dat dus ongeveer twee derde niet-christcn is. Tot die niet-christeneu behooren 250 millioen Mohammedanen, 235 milli Brahmannen (Hindoe s), 570 millioen aanhangers van het Boediiisme en Sjintoisme en van de leer van Con fucius en Laotze, 90 millioen aan hangers van natuurgodsdiensten als Fetisjisme en Sjamanisme 14 millioen personen, die los van alle kerkverband staan. Het aantal joden wordt geschat op 13 65 milnoen. In procenten uitgedrukt vinden wij is Landbouwcrisiswet. Het mag verwondering wekken, dat Maart onze Tweede Kamer weigerde, aan minister Verschuur dictatoriale bevoegdheden te geven, om v, wegkwijnenden landbouw te redden wat nog te redden valt en dat de Kamer die volmachten thans aan den zelfden bewindsman gaf met bijna algemeene stemmen. Het is jammer, dat de Kamer niet eerder uit handen heeft gegeven, wat ze toch geven moest en zich I klampte aan haar parlementaire trole en verantwoordelijkheid, zonder voldoende oog te hebben voor de nieuwe eischen van den nieuwen tijd. Wantde toestand van de groote massa der landbouwbedrijven wordt met den dag slechter, ondanks de ge troffen maatregelen tot hulp. We over drijven niet, wanneer we zeggen, dat dc bestaansmogelijkheid van heel on zen landbouw op het spel staat en tienduizenden landbouwers aan den rand van den afgrond leven. Hier is een snel en voortdurend wisselend ingrijpen noodig en voor deze taak, door de nood der tijden geboren, mist de parlementaire wetgeving de- noodzakelijke soepelheid. De minister moet hier de handen vrij hebben. Ilij moet de bevoegdheid hebben onmid dellijk in te grijpen, direct steun te verleenen, waar de nood plotseling dreigt. Overleg met het parlement, het treffen van wettelijke maatregelen, na goedkeuring door beide takken van de Volksvertegenwoordiging, zou een ab surditeit zijn. Zelfs een parlementaire controlecommissie, zooals vooral van sociaal democratische zijde nog is be pleit, welke zou moeten zorgen voor een contact tusschen minister en Kamer, deze omstandigheden een onding. Nu de nood van de landbouw zoo ho« g is gestegen als thans het geval is, heeft dc Kamer dit eindelijk be grepen en zich zelf uitgeschakeld, door aan den minister volledige en dictoriale bevoegdheden te geven. Intusschen wilde minister Verschuur zelf niet spreken van dictatoriale bevoegdheden. Hij wenscht zooveel mogelijk onder handelingen te voeren, althans geregeld contact te hebben met de landbouw organisaties. Maar hij wil de moge lijkheid om direct en zou noodig met strafte hand te kunnen optreden. Hoofdzaak is in ieder geval, dat minister Verschuur nu eindelijk de be- oegdheden heelt gekregen, welke hij reeds eenige maanden geleden van de Kamer heeft gevraagd en die toen instens even hard noodig waren a De boeren zouden intusschen keerd doen, wanneer zij meenen, dat deze nieuwe crisiswet voor den Land bouw hun toestand belangrijk zal ver beteren. Niet alleen heelt de Regeering van een klein land als het onze. het niet in haar macht de crisis te keeren. maar de maatregelen, die getroffen zullen w'irden, zul.en voor alles op het oog hebben de algemeene landbouw-belan- gen, waaraan de belangen van de boeren zelf ondergeschikt gemaakt moeten worden. De minister heelt nog eens nadruk kelijk gezegd, dat teeltbeperking niet uit het oog zal worden verloren. De boeren zullen dan ook een belangrijk deel van hun bedrijfsvrijheid moeien pri-sgeven. met jarenlange tradities zullen zij moeten breken, zij zullen door de Regeering zelfs gedwongen kunnen worden om hun bedrijf geheel anders in te richten en zich in een geheel nieuwe richting te oriënteeren. Een troost voor hen is. dat zij nie' geheel een willoos slachtoffer zullen worden van ambtelijke inzichten. Zoo als we boven reeds opmerkten, heeft minister Verschuur uitdrukkelijk ver klaard, voortdurend met de Landbouw organisaties overleg te plegen. De minister heeft thans zeer groote bevoegdheden gekregen en hij kan zeer drastische maatregelen nemen. Dat Zijne Excellentie hiermede ook een groote verantwoordelijkheid heeft aanvaard, behoeft wel geen nader be- °g- De minister kan later niet zeggen, „als ik die of die bevoegdheid maar had gehad, dan zou het wel beter ge- nlstaanJ. W. L. aldaar f 10 of 4 d. n zich op bevel niet verwijderen f 15 of 6 dagen. Te snel rijden in Baarn W. de B. aldaar f5 of 2 d., II. J. B. Amersfoort 0 of 4 dagen. Geen nummer-rijbewijs toonenM. d. W. Doorn f 3 of I d. en f 10 of 3 d., A. de R. Amersfoort 13 of 1 d., F. P. J. O. Amsterdam idem, W. F. R. Scherpenzeel 2 maal idem, G. v. B. Veldhuizen 15 of 2 d.. E. D. Zeist id P. D. M. Haarlem idem. Niet stilhouden als veilig verkeer heteischt: H. v, D. Amsterdam f 10 of 4 d., R. A. K. Rotterdam idem. A. C. Amsterdam idem. Niet stoppen bij politiebevelJ. P- Amersfoort f 5 of 2 dK. S. idem. In de bocht niet rechts houden J. E. Amersfoort f3 of I <10. B. Amers foort f25 of 10 d. Links rijden G. A. M. van R. Baarn 3 of 1 d. Rechts geen voorrang gevenJ. C. Eist f 10 of 4 d.. W. H. Laren idem. Verboden weg berijdenC. Amers foort f 3 of 1 d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengen: J. R. Baarn f25 of 10d, W. ter A. Eibergen f 10 of 4 d.. H. J. W. Amsterdam 115 of 5 d. Letter-numrer niet verlicht: E. J. W. Amersfoort f2 of 1 d. Wielrijden zonder licht: A. van K. Amersfoort f3 of 1 d. Idem zonder belJ. F. Soest f2 of I d. Onvoldoende remmenC. H. Velsen f 10 of 4 d. Continental Schrijfmachine Compleet met Kotter en garantie 1125.- kantoorboekhandel Lindestraat 84 Telef 528 Nieuwe Rijwielplaatjes. Wij maken er opmerkzaam op, dat .e nieuwe rijwielbelastingplaatjes reeds aan de postkantoren verkrijgbaar zijn. Het is wenschelijk nu reeds een nieuw plaatje te koopen en niet te wachten tot het laatste oogenblik, daar men dan wel eens uitverkocht kon zijn en het eenige dagen duurt voordat men een nieuwe voorraad heeft. De kans op een proces-verbaal is dan erg groot, want Dinsdag 1 Augustus moeten de nieuwe plaatjes aan de rijwielen be vestigd zijn. Kerknieuws. Gewijzigde opgave: Van 9 tot 12 Augustus retraite voor gehuwde vrouwen, verg. f6.50. Naar Lourdes. De 40ste Nationale Nederlandsche Bedevaart vertrok naar Lourdes van uit Roosendaal vanwaar vier extra- treinen, waaronder écn speciale zieken- trein met 320 patriënten en 75 mar verplegend personeel, in totaal 2000 pelgrims naar Maria's Genade-oord vervoerden. Over Nijmegen ging ook een extra trein met 600 pelgrims, in totaal beliep het aantal deelnemers aan deze jubileum-Bedevaart naar Lourdes dus 2600. Het valt op. dat in de beide pro vincies Zeeland en Noord-Brabant nogal veel gevallen van mond- en klauwzeer in de laatste weken voor komen. Vermoedelijk komt de besmet ting uit België, dat, zooals de boeren zeggen, cr dik inzit. Het verkeer tus schen beide grensprovincies is nogal druk; bovendien wordt er nogal ge smokkeld. Zeeland was voorheen de provincie waar steeds 't minst tong- blaar voorkwam. Te Sarnia (Canada) kwamen bij een brand in een woonhuis vijf kinderen om. Te Bancroft sloeg de bliksem in een huis. Drie jongens kwamen om het leven. In Italië zullen op bevel van Mus solini na 1 Augustus geen nieuwe leden in de fascistische pnrlij mogen worden aangenomen. Te Amsterdam zijn twee kinderen van twee en vier jaar uit de eerste verdieping op straat gevallen. Nadat een geneesheer de eerste hulp had verleend, werd het jongetje van twee jaar naar een ziekenhuis vervoerd. Te Leiden is de groote St. Petrus- kerk in vlammen opgegaan. De brand brak uit aan het benedengedeelte van den toren en breidde zich snel uit. Vermoed wordt dat loodgieters, die met het herstel van de kerk bezig en, de brand hebben veroorzaakt. De nieuwe brug over het Merwede- kanaal is op de plaats van bestemming aangekomen. Het transport, dat een buitengewoon knap stuk ingenieurs werk is, is vrij vlot verloopen. De Amerikaan Frank Mc. Clatchy, die bij 't bieden van weerstand aan 2 personen, die hem wilden ontvoeren, werd gewond, is aan de bekomen kw.tsuren overleden. Mochten thans de bandieten in handen der politie vallen, dan zullen zij wegens moord terecht moeten staan. oegdheidde toekomst van onzen Nederlandschen Landbouw ligt dan ook voor een groot deel in zijn handen. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Politieverord. Amersfoort art. 96 de W. aldaar geen strafoplegging, P. L. idem. WapenwetF. H. M. M. Amsterdam f 3 of 1 week hechtenis en verbeuring dolkms. CrisisvaikensbesluitD. S. Barne- veld f 25 of 10 d. Boschwet: naaldhout tusschen 15 Mei 1 Aug. opgestapeld houden, waar dit door den Min. verboden isG. V. de Bilt f 25 of 10 d. Over spoorwegovergang gaan bij da lende boomen A. M. v. S. Amersfoort 17.50 of 3 dagen. Dronkenschap: W. v. d. W. Baarn f 10 of 4 d.. H. D. M. Amsterdam f 15 of 5 d„ W. van de B. Amersfoort 2 maal idei Aan openb. weg kelderluik gevaar- In de nabijheid van Bain lesBains heeft een ongeluk plaats gehad. Baron en Barones d'Aulnis de Bourouil uit Haarlem, die voor een vacantieverblijf in Gerardmer vertoefden, maakten per auto een tochtje langs de badplaatsen in de Vogezen. Nabij Bain les Bains is de wagen geslipt en dientengevolge over den kop geslagen. Baron d'Aulnis werd op slag gedoodzijn echtge- noote en de chauffeur werden zwaar gekwetst. BERICHTEN UIT AMERSFOORT De Russische Volkscommissaris de lichte industrie heeft 17000 rijwielen in beslag doen nemen, aan gezien de fietsen van zeer slechte kwa liteit waren, dus niet 'alleen een be lemmering voor het verkeer zouden vormen, doch bovendien menschen- levens in gevaar zouden kunnen bren gen. De schade wordt geraamd op 250.000 roebel. De directie van de fabriek, die de rijwielen heeft afgele verd, is gearresteerd. Het ministerie van nationale ver dediging heeft eenigen tijd geleden met groote plechtigheid te Praag 18 parachuten uitgereikt aan de leden van een plaatselijke vliegclub. De vliegers waren met dit geschenk buitengewoon in hun schik en hun vrouwen bewon derden de prima qualiteit van de zijde, waa.van de parachutten vervaardigd waren. Een onderzoek heeft thans uit- lijk open laten staanC. P. Amersfoort gewezen, dat geen der vliegers meer f5 of 2 d. |een parachuUe heeft. Hun vrouwen Straatschenderij J. D. W. Amers-1 hebben er japonnen, blouses er. foort f 15 of 15 d. Idergoed van gemaakt' Loopen op verboden grond 4 r c. S. Scherpenzeel f 3 of 1 d.. J. de K. Harmeien idem, L. S. de V. idem, C. v.d. H. ljsselstein idem, L- K. Hilver sum idem, P. J. A. Bussum idem, W. P. v. A. Amsterdam idem M. A. A. R. Amersfoort idem. Te Baarn schelden, volksoploop doen Binnen enkele dagen is de indie ning van een wetsontwerp te verwach ten, dat een verbod van partij-unifor men zal inhouden. Het wetsontwerp is zoo geredigeerd, dat het uniform verbod zich niet uitstrekt lot organi saties als de A.j.C. en de Graal. Tentoonstelling. Zondag 30 Juli a.s. zal van half 2 half 6, in de St. Jozef- en St. Vincentius- school der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw aan de Muurhuizen wederom eene tentoonstelling worden gehouden van Frübelwerk, Handwerk en Teeke- ningen, door de leerlingen in het af- geloopen leerjaar vervaardigd. Deze tentoonstelling trekt elk jaar weer meerdere bezoekers, wat geen wonder mag heeten, daar zij het be zichtigen overwaard is. De leuke frübel- werkjes door de kleuters onder schier eindeloos geduld van de Eerw. Zusters vervaardigd, zoowel ais de fijne hand werken en mooie teekeningen, loonen het bezoek ten voile. De tentoonstelling is gratis toe gankelijk voor iedereen, zoodat niet alleen alle ouders der kinderen, maar ook zeer vele belangstellenden Zondag hun gang naar de Muurhuizen zullen maken, om de resultaten van het onder wijs der Eerw. Zusters van nabij te zien. De Gemeenteraad benoemde tot tijdelijk wethouder, de heer J. H. van Lonkhuisen. Besloten werd tot uitbreiding der dienstwoningeu van het gemeentelijk slachthuis.

De Eembode | 1933 | | pagina 1