F. TULP Hf N.V. Middenstands=Bank Reparatie en Onderhoud Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Bembode. gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 12 Sept. 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nqverheid bij geregeld adverteeren AdvertentlEn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 47 Verontwaardiging is heel iets anders dan boosheid. Boos zijn «»e (maar we mogen het niet zijn) op iemand, die ons kwaad heeft gedaan. Verontwaardigd zijn wc, en moeten we zijn, als wc onrecht, lafheid, wreed heid en onrechtvaardigheid zien ge schieden, Boosheid leidt tot slechte daden. Verontwaardiging veredelt. Binnenland Hulde aan de Koningin. Zaterdagmiddag had het huldebetoon aan de Koningin plaats, waartoe Am sterdam als hoofdstad, ter gelegenheid van haar 35 jarig regeeringsjubileuin het initiatief genomen had. maar liet welk overigens een volkomen nationaal karakter droeg. De vele duizenden, die in het Olym pisch Stadion geen plaats onbezet had den gelaten, de enorme incnschenmassa welke den terugtocht van het Konink lijk üezin van liet Stadion naar hel Paleis op den Dant door de haag van deelnemers aan hel défilé verbeidde, hebben, de eersten door hun geesidrilt en de laatsten door het geduld, waar mede zij urenlang op den Koninklijken Stoet hebben gewaclu, overduidelijk blijk gegeven van bun liefd voor het iluis van Oranje terwijl zeer zeker ook vele tienduizenden in den lande, als mede in onze ovcrzccschc bezittingen, in hun huiskamers met ontroering ge luisterd zullen hebben naar de per radio uitgezonden toespraak van hun vorstin, ttet dehlé was overweldigend. Onze Koningin richtte zich tot de schare met de volgende woorden: tiet is mijn wcrisch persoonlijk Nccr- lands Jongeren, die de voorbereiding van deze grootse he en indrukwekkende bctoogi.ig op zieh namen, en alien die zich opmaakten daaraan deel tc nemen, mijn hartgrondiger! dank te betuigen voor dit blijk v an hun aanhankelijkheid aan mijn Volk eerbonden ben geweest. Hierbij gedenk ik ook de talloos velen, die deze ure u I de verte met ons me deleven. zoo in het Vaderland als ut Nederland onder de keerkringen, en breng hen daarvoor mijn bijzondere erkentelijkheid. Ais ik op dit tijdperk terugzie, dan is het met een hart vol dankbaarheid voor al het schoone en goede dat ik van mijn Volk heb mogen ondervinden, dan word ik steeds opnieuw getroffen door de bewijzen van verknochtheid en den steun mij. niet het minst in moeilijke en zorgvolle dagen ten deel gevallen en welke ik thans, in deze ure. andermaal op ondubbelzinnige wijze ondervind. Pogen mijn plicht te vervullen tegen over het Vaderland, is mij in donkere tijden meer dan ooit een voorrechten bron van blijdschap, waar ik mij ge dragen weet door uwe trouw en mede leven. De Nationale gedachte bindt ons hier allen te zamen. Wij willen ons zelf zijn en blijven. Wij willen vooitbouwen op de grond slagen door onze Vaderen gelegd. Ons bewust van onze roeping tegenover ons zelf en in het groote gezin der Volkeren. Wij willen putten uit de schatten Schoolboeken voor alle inrichtingen van onderwijs Teeken- en Schrijfbenoodlgdheden KANTOORBOEKHANDEL Ungestr. 66 t.o. Itrommeitf. - TEL J2« ons door een groot Voorgeslacht nage lalen, overtuigd daarin ten allen tijde overvloedig te vinden hetgeen wij be hoeven om met taaie volharding en zich steeds weer vernieuwende kracht te streven naar de aanpassing bij ge wijzigde wercldomstandighedcn, welke onder üods zegen ons weer een ge lukkige toekomst brengen kan. Ik bid God om wijsticid en sterkte, <m U in den tijd, die vóór ons ligt, nstoeraden daarin voor te gaan. Mij thans in het bijzonder richtend ot de Jongeren, wensch ik lot hen een woord van oprechte waardecring te spreken voor den ijver en de voort varendheid, welke zij hebben aan den dag gelegd bij de voorbereiding van voor mij onvergetelijke ure en hun trouw en toewijding aan mij lijn huis. Een schoone toekomst tor hen weggelegd, indien zij langs de beproefde wegen, zo reven door mij aangeduid, straks hunne krachten gaan wijden aan den ophouw van het tijd perk, dat voor ons ligt Waar zij in de groote figuren, die Nederland heelt voortgebracht, de idealen verpersoon lijkt zien, welke ook zij nastreven, zullen zij er krachtig toe kunnen b.j- dragen tiet schoonste uit onze historie in neden en toekomst te doen voort leven in zien steeds verineuwenden en verjongonden vorm. Ten besluite richt ik mij tot u allen, ouderen en jongeren tezamen, ja. tot de bevolking van geheel het Kijk. om als één en ondeelbaar Volk de handen ineen te slaan, teneinde eendrachtig samen ic werken, om dezen zorgvollen tijd ic hrwen Ic komen. Al; vanzelf gaal ons aller blik naai onze fiere driekleur, symbool van ons willen en kunnen, zinnebeeld bovenal van ons dierbaar Vaderland. Zij wa.tie steeds over de wcreldzceCn tot in de verste landen en doe daar kond van onze ccndraclit en onze wilskracht. Leve het Vaderland. Hoezee! Varkensvlcesch. Door de inwerkingtreding van de invoerrechten op granen is hel varkens voer duurder geworden. Bij handha ving van de huidige varkensprijzen zou de boer achterop komen, en zouden de graanrechten op hem verhaald worden. Daarom heelt de Varkens-Centrale overleg met den minister besloten den varkensprijs met 2 cent per K.G. slacht- gewicht te verhoogen. Deze verhooging is Maandag 11 September in werking getreden. Omdat niet alle onderdeden van een geslacht varken evenveel waar de hebben en de slager de goedkoo- pcre dcelen niet te veel belasten kan. wil hij er niet mee blijven zitten, zal de prijsverhooging wel ten laste komen van de fijnere deelen, zooals karbonade en ham. Die zullen dan ook wel met meer dan 2 cent per K.G. stijgen. Zoo draait de consument dus v-i alle crisismaatregelen op. Er bestaat alleen gevaar, dat er minder geconsu meerd wordt en dan treft dat den slager in zijn omzet. En de verkoop van de levende varkens gaat dan ook zoo vlot niet meer. Bij slot van rekening regelt de consument de markt en niet de minister met z'n centrales. Leerzame cijfers. De eind-uitkomst van de per 31 December 1930 gehouden Volkstelling is vorige maand eindelijk gepubliceerd. Wat vooruitziende geesten hebben voorspeld, dat n.l. de eindstrijd zal gestreden worden tusschen katholiek en ongeloof, wordt steeds meer be waarheid. Het aantal katholieken (al thans van degenen, die zich als katho liek hebben opgegeven, steeg van 2 444.583 in 1920 tot 2 890.022, dus 445 440 personen. Het percentage, gerekend van de geheelc bevolking, blijft vrijwel constant: 36.5 in 187'', 35.6 in 1920; 36 4 in 1930. Wanneer nu zien, dat het percentage van de' onkerkelijken (opgegeven „geen godsdienstgestegen is van 0.3 in |S8U lot 14.4 o| wel, wat misschien nog beier spreekt, van 12.200 in 1880 tot .444 393 in 1930. dan behoeven wij ns niet al tc vragen ot de andetc kerkgenootschappen ook in de knel geraken. Ziehier de vermindering in 10 jaar, in procenten van de geheele bevolking I9i0 1930 Ned. Hervormden 41.20 34.40 Gereformeerden 8.33 8.04 Israëlieten 1.68 1.41 Kleine kerkgenootschappen 5.39 5.35 Onkerkelijken 7.80 14.40 Een verschuiving ten koste van de Ned Hervormden en de Israëlieten om tc schrikken. Alleen de katholieke kerk blijkt over den noodigen weer stand te beschikken. Toch gelooven wij. dat wij de werkelijkheid even an ders moeten zien. Wat toch is het geval V Wie wel eens adressen van het Bc- ■Ik.ngsrcgister te bewerken kreeg, bemerkte al heel spoedig, dat er bij Ike opgaat eenige waren, die, hoewel ls „katholiek" ingeschreven, de be oefening van hun godsdienstplichten I hadden opgegeten, dus praktisch de kerk verloren zijn. Dezulken n vermoedelijk, of liever gezegd welhaast zeker, op de kaarten van de volkstelling ook nog godsdienst heb ben ■pgegeven, zoodat wij gerust kun nen aannemer, dat het aantal moderne heidenen nog belangrijk grooter is. Ook bij de andere kerkgenootschappen zul len e: velen geteld zijn, die teitelijk bij de „onkerkelijken" moesten geteld worden. Gaan wij de statistiek verder na. dan zien wij. dat het aantal ongodsdien- stigen in Amsterdam het ijzingwekkende cijfer van 34.80 pet. van de geheele bevolking uitmaakt tegen 1.12 in N. Brabant er. 1.03 in Limburg. Ook weer een prachtige getuigenis voor de zui- r katholieke streken. Het aantal zielen onder de 10 jaar is bij de katholieken ongeveer 25 pet. van hel geheele getal, bij de Israelieien nauwelijks de helft. Dit komt natuur lijk, omdat de katholieken over het algemeen de kinderrijkste gezinnen hebben, wat een grooten weerstand geeft. Toch zal ons percentage op den duur. hoe dan ook. nog een flink stuk moeten stijgen, willen wij niet ten slotte door het heidendom op politiek terrein onder den voet geloopen wor den. Hoe, dat hopen wij in een vol gend artikel eens nader te bezien. W. Als de winter komtl dan komen ook weer de vergaderingen en leestjes en daarvoor zijn agenda's, program- na's ot circulaires noodig. VITESSE vervaardigt ze vlug en billijkt Vraagt speciale condities voor Uw regelmatige vergaderingen I KON. WILMF.LMINASTR. 10 BERICHTEN UIT AMERSFOORT voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Gracht no. 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bjj den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Ups Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseeringen Spaar-deposito's rente 3pet. Het Chineesche Landhuis. De directeur en exploitant van de >or Ameisloort nieuwe onderneming: de kunstkring „Het Schouwspel" blijkt een handig organisator te zijn. Want hij heelt het toch maar klaargespeeld in een tijdsverloop van enkele maanden ruim 400 abonnementen op de in uit zicht gestelde vijf tooneel-uitvoeringen te plaatsen. Dit voorwaar uitermate gunstige resultaat is blijkbaar te danken aan de goed-opgezette en -doorgevoerde leclame-campagne en de niet te hooge Wij wenschen den sympathieken on dernemer. den Heer Steenveld. die voor den aanvang der eerste uitvoering het doel. n.l om uitsluitend kunst van prima gehalte te brengen, in een kort speechje uiteenzette, van harte geluk met het reeds onmiddellijk bereikte resultaat en hopen dat hij en daarmede het Amersloortsch publiek ook op den langen duur plezier van zijn werk mag beleven. Opgevoerd werd „Het Chineesche Landhuis' Wij zagen dit gezellige gnezelspel van Marion Osmond en James Coibet ihans voor de derde maal te Amersfoort. De eerste maal werd het lanuari 1930 voor leden Kunstkring opgevoerd. Het gezelschap heette toen: „het Oost-Nedertandsch TooneelDaarna kregen we in Aug. f931 eene herhaling in de Schouwburg tent aan Jen Vlasakkerweg door „Hel Nederlandsch Tooneel". Zaterdagavond vas het „de Amsterdamsche Tooneel- ereeniging", die het werk voor hel oetlichi bracht. En toch was de rolverdeeling bij deze trie uitvoeringen nagenoeg gelijk. Wel een bewijs van de uiterst geringe sta biliteit, die er reeds sedert vele jaren in onze tooneelgezelschappen heerscht. En zoo zagen we thans voor de derde maal de beide Chineesche bedienden, oogenschijnlijk kalm, maar met angstig- griezelige. snelle bewegingen over het tooneel schuiven. En wc vermeiden ons in de geheimzinnige geluiden achter de coulissen, kreten van men- schen-in-doodsangst, uilengeroep, me lancholiek Oostersch gezang, alles als begeleiding voor de gezellige wreed heden van den Chinees Sing, waarvan de schrijvers ons willen laten gelooven, dat het een perfect gentleman en een nobel mensch is! leder z'n smaak! Van Dalsum speelde den Chinees weer voortreffelijk. Hij verstaat het de qualiteit van het tooneelstuk omhoog te halen, zoodat we door zijn spel haast zouden gelooven met een kunstwerk te maken te hebben. En dat is „Het Chi neesche Landhuis" op geen stukken na. Het heeft hoogstens dc verdienste de gelegenheid te geven tot sterk spel. Van de overige medewerkenden noe- Sara Heybiom. Willy Haak, Neel Knoop en Cruys Voorbergh, die zich uitstekend aan het spel van den leider wisten aan te passen. S. Naar de Missie. Onze stadgenoot Eerw. Pater H. I. Koster S.J. vertrekt 22 September a.s. van Marseille naar de Missie der Paters van het Gezelschap van Jezus in Ben galen (Britsch-lndié) om daar zijn theo logische studiën te Kurseong te vol tooien. Amersfoortsche Kunstkring. Dit jaar zijn de leden weder in de gelegenheid een abonnement te nemen op de concert-serie gegeven in samen werking met het Concertbureau J. Beek, tegen de prijs van 14.—. Bovendien stelt men leden van de Amersfoortsche Kunstkring, niet-abonné's |van de con cert-serie in de gelegenheid de avond, die Victor Chenkine zal geven, bij te wonen voor f 1.—. In het algemeen worden voor de ten toonstellingen geen entrées gevraagd. Een tentoonstelling van werk van; le. R. Bremmer en D. Komter. 2e. John Radecker. 3e. R. Hynkes, P. Koch, W. Oepts en A. C. Willink. Er wordt over wogen om nog een vierde tentoon stelling te houden. Als proef wil men een aantal avant- garde smal-films vertoonen. Voor Tooneel: le. Voordracht door Charlotte Köhler, 2e. „Eindexamen" of een ander stuk door de Amsterdamsche Tooneelvereeniging. Toegankelijk h f I- voor niet-leden f 2.50. Het Bestuur van de Amersfoortsche Kunstkring is samengesteld als volgt: Dr. Nieweg, Voorzitter; F. W. J. Barkey Wolf, Secretaris, P. Buysl. 18; Valkhoff jr.. PenningmeesterDr. L. de Beaufort; Ir. C. B. van der Tak. Nieuwe inschrijvingen Handels register Jan Spaanders, Automobielreparatie, Eemstraat 49. Eig.: J. Spaanders. Fa. Brucker-Kruithof. Aannemers, Bonifaciusstr. 40. Venn.: J. W. Brucker, R. Kruithof. Bouwtechnisch Bur., Timorstraat 35. Eig.: P. J. Hak. G. A. de Vries, gross, in meubelen. Bankastraat 35. Eig.: G. A. de Vries. Chem. fabriek Sanitas, Schuurpoeder, was enz., Amersfoort, St. Agathastraat 27. Eig.: H. Löwenstein. F. H. M. Michell, Expl. v. boter en kaaswinkels enz. in Nederland, Hoogl. weg 24. Eig.: F. H. M. Michell. Burgerlijke Stand. 8 Sept. Geboren: Jenneken, d. v. J. Klein Nagelvoort en J. J. Struik. van alle soorten Schrijfmachines KANTOORBOEKHANDEL Fa. H. ELZET1AAR LANGE5TRAAT 84 TEL. 528 Hebt U een Taxi of auto noodiz Amersfoort, Overleden: Heijltje v. d. Wilt, 51 jr., echtg. v. G. Steinmann. 9 Sept. Geboren: Hendrika Marga- retha, d. v. F. W. Meijer en W. Koudijs Boudina Hendrika, d. v. G. Terp- sma en H. Ellens Theodorus Jo hannes Maria, z. v. J. j. Bunnik en A. M. Smink. 11 Sept. Geboren: Anna, d. v. E. Boute en J. Hermans Cornell's Ma- rinus, z. v. E. J. Hooijer en W. v. Veluw lansje Geertruida, d. v. W. Opgelder en G. Jonker Alijda An- tonia, d. v. A. A. Gerth en A. M. Kurvers Gerritdina Anna, d. v. A. v. Doornik en G. Korsman. Over leden: Anthonius L. Knijff, 82 jr., wed. v. M. Rijnberk Johannes H. Verheij, 65 jr., echtg. v. M. J. Gallé. Verslag over de maand Augustus 1933 van de Amersfoortsche R. K. Spaarbank Per 31 Juli verschuldigd aan inleggers 1303.429.10 in Augustus ingelegd - 5.508.10 f 308.937.20 in Augustus terugbetaald - 7.049.54 f 301.887.66 Totaal uitgegeven 2921 boekjes, waarvan 2101 in omloop. Het Bestuur. Door het architectenbureau Van Eyden en Noordman werd namens de Woningbouw-Stichting St. Ansfridus aanbesteed het bouwen van schuurtjes enz. ten behoeve van haar complex van 110 woningen. Hoogste inschrijver was Vermeulen te Rumpt voor f 25,287. Laagste Joh. van Keulen te Amersfoort voor f 12.974. MOURIS DE SNIJER Een tafereel uit 't Noord-Brabantschc dorpsleven, uit „de tachtiger jaren" Hetgeen hij daar hoorde, gat Item echter weinig licht, want hel hoofd der gemeente was een voorzichtig en bescheiden man, en daar deze zeer goed het doel van het vereerend be zoek begreep, liet hij den stedeling even wijs als hij le voren was. Intusschcn was de winter voorbij gegaan een zachte, kalme winter, het tegendeel van dien van het vorige jaar. Dc lente kwam weer in het land en zij was malsch en aangenaam, een echte lente uit den vtoegeren tijd. ttet was de groene Mei, waarvan de dich ters zingen. De boomen, die rettzer der plantenwereld, waren uitgebot er droegen groene bladeren en rozenroode bloesems de laatsten het meest en het koren was reeds hoog opge schoten en droeg malsche, breede lissen de weiden stonden heerlijk groen en vormden met hare gele botcrbloemp- jes en witte madeliefjes een prachtig tapijt. Alles ademde leven, vroolijkheid en hoop natuur en mensch, want er bestond alle kans op een overvloc- digen oogst en het was heerlijk en schoon in Gods vrije natuur, ook in de hcidestreken van Noord-Brabant. Maar Juni kwam en met haar de warmte en de zoo gevreesde droogte. De lucht werd helder en strak als een glazen klokgeen wolkje vertoonde zich, geen dauwdrop zelfs verfrischte des nacltls de dorstige planten. Een tonig blauw was en bleet de horizon en de gloeiende zon schoot hare stra len verschroeiend op de aarde neder. Het was eene warmte alsof het reeds Augustus was. D:ie weken gingen voorbij zonder een dropje regen en Juli bracht evenmin redding aan ais hare voorgangster. Vaal stonden de planten op den akkermoedeloos lieten zij de koppen hangenzij be gonnen te sterven van den onlijdelijken dorst. De weilanden, die kort geleden nog zoo groen en malsch stonden, verschroeiden en werden geel. De hooitijd was daar, maar er was geen gras voor de beesten, hoe zou r.en dus Itooi vinden op de uitgedroogde weiden! ,'t Gras is al gelioid veur 't gemeéid is," merkten de boeren niet onjuist aan, En er moest nog zooveel gezaaid worden daar was echter geen denken aan de grond was uitgedroogdmen kon evengoed op een aschhoop zijn zaad uitwerpen. En wat gezaaid was, kwam niet uit, want de kiemen kon den niet uitbotten bij gebrek aan vocht. Het was een vreeselijke toestand de arme heidebewoners. Eiken morgen zagen zij onrustig uit of geen wolkje aan den horizon opdaagde maar de hemel bleef strak en otn zoo te spreken onwrikbaar. Een enkele keer hoorde men, 'snachts vooral, het verre rommelen van den donderdan stonden de bewoners van Heidekamp van hunne bedden op. niet uit vrees voor ongelukken, maar in hoopvolle verwachting dat nu eindelijk de zoo vurig afgesmeekte tegen komen mocht. Men wilde de frissche verkwikkende bui zien neervallen, men wilde de eerste malsche droppelen opvangen, schier aan dien grond gelijk. Toen eindelijk na weken en weken wachtens de regen kwam. was het voor de meeste vruchten te laai. Er was bijna geen gras meer te vinden in het dorp. en ook de andere voeder gewassen waren door de buitengewone droogte uitgestorven ot niet opgeko men. Niet beter stond het met de boek weit en de haver; in het kort, het was een allerongunstigst jaar voor de arme Heidekampers. Niet alle boerderijen hadden echter in gelijke mate geleden de beste gronden hadden zich het meest tegen de droogte verweerd, en daar in Heidekamp alle akkers en velden uit de hei gevormd zijn en dus ■rspronkelijk tot dezelfde soort van ,vu was dan het geheele dorp grond behoord hebben, zijn die gron- buiten; maar al kliefden de pui peren den de beste en zwaarste welke met bliksemstralen de lucht, maar al rom- de meeste zorg onderhouden, dat wil melde de donder en hing er eene bui'zeggen, het best bewerkt en het zwaar- in de verte, onweer of regen dreven I ste bemest worden. Het is een feit dat steeds voorbij, links af, rechtsaf, over {zelfs de vruchtbaarste gronden der het dorp heen soms, maar vallen deedheidestreken, na gedurende eenige zij niet cn moedeloos begaven de arme landlieden zich weer binnen hunne huizen wanneer alle kans om den zoo hoog noodzakelijken regen le verkrij gen, voorbij was. Vaal en droog als assche zag de grond er uit cn de planten en gewassen waren in kleur jaren niet bemest te zijn geweest, weer tothun oorspronkel ijken toestand terug- kecren, waarop dan nog maar alleen de heideplant welig tiert. Hel is dus niet le verwonderen.dat vooral de boerderij van Mouris de Snijer wel het meeste van droogte moest lijden, daar deze. zooals wij reeds gezien hebben, de laatste jaren vrij wat verwaarloosd was. Het zag er dan ook ellendig voor den eenmaal zoo trotschen boer-wethouder uit. Zijn stal was meer dan half leeg en de paar koeien die er zich nog bevonden, verkeerden in den erbarmelijksten toe stand. De akkers en weiden waren uit geteerd en uitgedroogd en konden de sedert lang reeds leege schuren niet vullen. In het huishouden had hij zich de grootste opofferingen moeten getroosten, ja, een paar der kostelijkste meubel stukken waren in het geheim verdwe- voor het oog der menschen zijn vroegere levenswijze te kunnen ophouden en vooral ook om zijn trots cn vreugde, het paard, rond en glan zend te kunnen houden. Dat goedge voede dier zou het niet verraden hebben, dat zijn meester zich in het geheim allerlei ontberingen getroosten moest. Harneke stond haren vader in het huishouden trouw ter zijde en deed wat zij kon om alles nog zoogoed mo gelijk „richting te houwen." Hoezeer zij in stilte ook zuchtte over den on- gunstigen loop der zaken, één ding deed haar echter genoegen, namelijk j dat zijn in den laatsten tijd zoo weinig last van den stadschen mijnheer had gehadde drie laatste maanden was hij zelfs in het geheel niet bij zijnen vriend geweest. Wat Helmus Koppers betrof, trouw had hij aan de begeerte van Hanneke de Snijer voldaan en elke verdere po ging opgegeven om met het meisje weer in nauwere aanraking te komen. Of hij haar daarom vergeten had? Toch niet: zijne gedachten waren voortdurend met haar bezig, zoo zelfs dat hij op den duur neerslachtig be gon te worden en vaak droomerig daar neerzat, wanneer de zware dag taak afgeloopen was. Zijn vader, een braaf en gemoedelijk man, had met zekere onrust die stem ming zijns zoons bespeurd, en op zekeren dag onderhield hij er hem over Na lang aarzelen bekende Helmus alles hij vertelde dat hij haar, Hanneke de Snijer, wilde trouwen, maar hoe hij reeds sedert lang alle hoop had moe ten opgeven om daartoe le komen, en hoe hij ondanks alles haar toch niet kon vergeten. De oude man troostte zijn zoon zoo goed hij konde, ofschoon hij er niets van liet merken, vatte hij het plan op den trotschen vader van I het meisje te gaan spreken. Wordt vervolgd.

De Eembode | 1933 | | pagina 1