AGIO BED5TELLEN Opening Knipcursus Crisis-Collecte op 11 October a.s. De geldmiddelen van het Plaatselijk Crisis-Comité zijn zijn nagenoeg uit geput. In den komenden winter zullen wederom zware eischen aan de kas worden gesteld. Versterking is dus dringend noodig. Daarom zal door het Plaatselijk Crisis-Comité Ie dezer stede op 11 October a s. een collecte langs de huizen worden gehouden en, indien B. en W. er toeslemming voor geven, een blocmpjesvcrkoop langs de straat. Toon uw goede hart door Uw gave te schenken op dien dag! Er zijn vele collectanten en colleclrices noodig. Wie wil collectceren wordt verzocht zich vóór 5 October a.s. schriftelijk op te geven aan het Secretariaat van het P. C. C„ Muurhuizen 106 alhier. Zakcnnieuws. Iels nieuws voor Amersfoort bij de fa. Hoogenbosch. Langestraat 78. Een steunzool zoo licht als een veer tje. maar gegarandeerd onbreekbaar en houdt tot het laatst de oorspronkelijke hoogte. Dus geen verroesting, geen breken of doorzakking zooals tot nu toe met alle steunzolen plaats heeft. Alleen maatwerk volgens gipsmodel, afgenomen van de voet. R. K. Zangvereeniging. Donderdagavond is in het gebouw van de R. K. Werkliedenvereeniging „St. Jozef" een Mannenzangvereeniging „St. Jozef" opgericht als onderafdeeling van de R. K. Werkliedenvereeniging. De vereeniging telt op heden 14 leden, wat natuurlijk nog te weinig is, doch verwacht mag worden dat nog meerdere zich zullen aanmelden, Als voortoopig Bestuur werden gekozen de heeren van Campen, Deelcn en Walraven. Als Voorzitter de heer van Campen. Het bestuur hoopt de zaak met ijver omhoog te werken opdat spoedig met oefening kan worden aangevangen. R. K. Vrouwenbond. De eerste bijeenkomst van leden van de R. K. Vrouwenbond in dit winter seizoen was buitengewoon bevredigend. De groote zaal van St. Aechten was nagenoeg geheel gevuld. Pater Borro- maeus de Greeve hield een vurige rede over de noodzakelijkheid van de R K. Vrouwenbond in dezen tijd. Sociale actie noemde Z.Eerw. voor de vrouw noodzakelijk. Spr. schetste de gevaren van dezen lijd voor de jonge vrouw, aantoonend dat vereenigd zijn noodzakelijk is en dat men een steun voor elkaar behoort te zijn. In de pauze gaven verscheidene aanwezigen zich op als lid. De Presidente Mevr. Viester wees erop dat de leden teveel op zich zeiven staan. Leden en bestuur moeten als het ware één zijn en samen werken en strijden. Om dezen bar.d hechter te maken is een naai- en brei- actie opgericht. Volgende week Don derdag te half 3 neemt deze actie een aanvang in het patronaatsgebouw aan de Elleboogsteeg. Doel is te naaien en breien voor arme gezinnen. Zij die niet aan deze actie daadwerkelijk kun nen deelnemen worden verzocht du werk op andere wijze te steunen n.l. door het geven van wol en goed. Ook zal dankbaar aanvaard worden hetgeen men eventueel thans vervaardigd. De laatste Zondag in October, op het feest van Christus Koningschap is evenals andere jaren een speldjesver koop aan de kerken voor de Vereeni ging .Hulp in de Huishouding". De dames worden verzocht zich voor dit werk schriftelijk aan te melden bij het bestuur. Het Johan van Oldenbarnevelt- Gymnasium. Nadat Donderdagmiddag het oude gymnasium door den president-curator Burgemeester Mr. Graaf van Randwijck was gesloten, trok een stoet van leer lingen en oud-leerlingen, rector, do centen en curatoren met het Stedelijk politiemuziekcorps aan het hoofd langs de punten waar voorheen hel gymna sium in den loop der eeuwen was gehuisvest. Vervolgens richtte de stoet zich naar de Barchman Wuytierslaan waar het nieuwe gymnasium, naar Ingenieur Van der Taks plannen verrezen is. Daar stond het gemeentebestuur voor ont vangst gereed, de Burgemeester opende de deur en gevolgd door de deelne mers aan den stoet en vele genoodig- den. betrad hij het gymnastieklocaal, du pscudo-aula. die allen niet bergen kon. zoodat velen op de binnenplaats de plechtigheid moesten volgen. Aanwezig waren hel gemeentebestuur en den gemeenteraad, directeuren van gemeentebedrijven, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht Mr. H. T. 'sjacob en Mevrouw 'sJacob— Barones |van Boetselaar van Ooster hout, de Inspecteur der Gymnasia Dr. Renkema. Mgr Kenninck, bisschop van de Oud-Katholieke gemeenten de leden van het Gymnasium-curatorium en vele anderen. Nadat hel gymnasium-orchest de ouverture .La clémcnce de Tilus" van Mozart had uitgevoerd onder leiding van Dr. J. de Vries, sprak dc burge meester inr. J. C. Gra3t van Randwijck, president-curator de openingsrede uit.: Daarin werd de voorgeschiedenis van den bouw gereleveerd en medegedeeld dat het nieuwe gebouw den naam zal dragen van Joan van Oidenbarnevelt- gymnasium', naar den grooten Antcrs- (oortschen burger, die viel als slacht- ItUuU/tüuU/U) _T" Vervolgens nog een orchestnummer en dan een toespraak van Reclor Dr. B. Keulen, dir dank bracht aan allen die den bouw hielpen tol stand bren gen en de leerlingen opwekte tot sloeren arbeid. Onder leiding van Mevrouw de Jong Schouwenburg Parker zong het Gym nasiumkoor daarna Psalm 23 van Schubert, gearrangeerd door den mu sicus Gerrit van den Burg. Dr. Renkema, de Rijks-inspecteur der Gymnasia sprak vervolgens een woord van waardeering en uitte de beste wenschen voor groei en bloei van hel Amersf. gymnasium. Na het zingen van de Avond-cantate van Cath. van Renes werd nog achter eenvolgens gesproken door Mr. R. P. van der Mark. die als praeses van het ouder-comité een bronzen beeld van Johan Radecker aanbood, door Mgr. Kenninck, die als oud-leerlingen oud curator oude herinneringen ophaalde en door Dr. Unger, die namens leer aren en docenten een bronzen beeld De Wagenmenner "schonk. Ingenieur Van der Tak had nog ge legenheid dank te betuigen voor de waardeerende woorden aan zijn werk gewijd en bracht zijnerzijds dank aan allen die hem bij ontwerp en bouw Ier zijde stonden. Nadat de burgemeester het slot woord had gesproken, verspreidden dt aanwezigen zich om het gebouw te bezichtigen. In een meubelwinkel aan de Lange straat was een 63-jarige vrouw aan het mkoopen, toen zij plotseling neer viel. Een geneesheer constateerde dood door hartverlamming. Tut geestelijk adviseur van de Kath, Handelsreizigers-ver. St. Cristoffel is benoemd de Weleerw. lieer Kapelaan Groothuis der St. Ansfridus-parochie. Iphigenia in Taurië. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gymnasium werd onder leiding van Dr. Arn. Saalborn door leerlingen eene opvoering gegeven Euripides' Iphigenia in Taurië. Het aanwezige publiek, dat Amicitia's tooneelzaal tot de laatste plaats vulde, heeft den geheelen avond met gespan nen aandacht het verloop van het on geveer 25 eeuwen oude werk gevolgd. Goede, echte kunst is onvergankelijk. Dit bleek ook gisteren avond weer. Ondanks het leit, dat we nu toch wel heel ver slaan van den klassieken Griekschen dramatiek, luisterden toch weer met bewondering naar Euri pides schoone taal. De leerlingen van het gymnasium reciteerden de ietwat gezwollen verzen op zeer bevredigende, dikwijls zells mooi-zangerige wijze. Een speciale vermelding verdienen de vertolkers van de beide hoofdrollen Iphigenia en Orestes, die beiden zoo wel in dictie als in actie boven het middelmatige uitkwamen. Hetgeen voor dilettanten, die het op zich genomen hebben een zoo moeilijk werk op te voeren, lang geen gering compliment is. Veel zullen ze daarvoor wel te dan ken hebben aan Dr. Arn. Saalborn, die dc regie voerde, Hij weet blijkbaar met het stugge dilettanten-materiaal goed om te gaan en er uit te halen wat slechts eenigszins mogelijk is. Bij de opkomsten der koren, was de beweging beheerscht, de groepeering los en smaakvol en goed in harmonie mei htt fraaie decor. Het was een avond, wa« uitvoerenden hard gestudeerd zullen hebben, doch die door het behaalde succes nog langdurig in hunne her innering zal voortleven. S. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweekdicnst Apotheek. W. C Linschoten, Soestcrweg 329, Tel. 112; J Plomp. Regenlcsselaan 15, Tel. 1359: M. A. Spaander-Duyvis, Ulrecltlscheweg 145. Telefoon 396. ApotheekItmann, Langestraat 9. Telefoon 164, Een veehouder had zich voor de Utrechtsche rechtbank te verantwoorden wegens het in eigendom hebben van varkens, die voorzien waren van valsche oormerken. De verdachte bekende, dat hij door een 19-jarige jongeman, die daartoe niet bevoed was. de oormerken had laten aanbrengen. Wanneer de varkens verkocht waren, zou hel jongmensch f 0,50 per stuk krijgen. Op een vraag van den president, vertelde verdachte, dat hij vier koeien, wat varkens cn kippen heeft. Hij is na het ontdekken van de valsche oormer ken onmiddellijk lid geworden van de Varkenscentrale, hetgeen hij niet eer der had gedaan, omdat de kosten hem te hoog waren. Dc officier vroeg een veroordeeling tot 4 maaiden gev ngeiusstraf. I Dc rijksradio-controledienst is er in geslaagd een geheime zender lol zwijgen te brengen. Donderdag werd in samenwerking met de gemeentepo litie een clandestiene zend-inrichling in beslag genomen ten huize van G. A. van M. le Amersfoort. Voor het door hel Centraal Bureau Instituut Pont gehouden examen slaagde voor kantoorstenograaf Nederl. Mej. C. A. Kooy. Voor het praktijk diploma Machineschrijven Nederl. slaagden Mej. F. Loglenberg, de heer B. Oldenhof alhier, en J. Woudenberg le Wouden berg. leerlingen van de erkende Pont- school, Hendr. v. Viandenslraat. Dc Amersfoorlsche IJsvereeniging zal voor f 1000 per seizoen van de ge meente huren een terrein aan den Bis- schopsweg, geheel voor ijsbaan ge schikt gemaakt. Voor den gehouden cursus bloem- binden en hel maken van bloemstukken (Jury: v. Bemmel, S. Kortbeek en A. Nobbe) werden bekroond: le prijs: G. v. Buuren. 2e prijzenP. v. d. Berg, J. G. v. 't Boveneind te Woudenberg en J. Steenbeek te Achteveld. 3e prij zen mej. A. Huppertz, H. G. Bosman. E. J. ter Raa te Soest, W. L. Smink Hoogland, G. J. Lambalgen Leusden en G. Speelberg le Hoogland. Alle deel- mers verwierven hel diploma. R. K. Voetbal. Met eerste elftal van R.K.V.V. Amers foort speelt Zondag a.s. de eerste com petitiewedstrijd legen L.V.V. le Laren. In verband met het 15-jarig beslaan van L.V.V. is voor de winnaars van deze wedstrijd een beker beschikbaar gesteld, zoodat Amersfoort al haar krachten wel zal geven. Het tweede elftal speelt een thuis wedstrijd legen S.D.O. Ill uit Bussum. aanvang 2 uur terrein Leusderweg. Her derde elflal gaat de strijd aan binden tegen H M.S. V te Utrecht. Woensdag 4 Oct. komt de Schoen makerspatroons- en winkeliersvereeni- ging te half-9 bijeen in (de zaal van Cafe 'l Boompje. Donderdagavond is ingebroken in de Heinsiuslaan nr. 18. Medegenomen werden diverse gouden en zilveren voorwerpen. Wed. Wilhelmina de Looze Beaufort, Huygensl. 30. Janna Kleinboscl», N.H., Leusderw. 165, huishoudster. Minna Schuran, D.E., Stationspl. 2, bedienjuffr. Vennickx, R.K., Coninckslr. 15, sig.m. j. Versluijs, E.L., Stationsstr. 29, Ing. H. v. Essen, N.H., Kruiskamp 22, sleeperskn. Maria Koelinga, N H., Kamp 33,dienstb. Sariena Palm, N.I., J. v. Dieststr. 13. H. Holtzappel, P. Botlil. 15, leeraar. Trientje Niejenhuis, O.K., Arnh.weglOO, dienstbode. H. Wapstra, N.H., Aldegondeslraal 35. Ilelene Hocklenert, D.E., A. Paulownal. 31, dienstboue. Anni Funk, E.L., A. Paulownal. 13, violiste. A. Schoonbrood, R.K., Havik 11ond.w. Lucia Nuijten, R.K., L.Nic. Dwarsstr. 21, huishoudster. Wed. Jacoba Tullingh v. Oldenbarne- veld. Th. Stang, Ufr.weg 299. G. v. d. Hoek, R.K., Muurh. 125b, St. Joseph. J. Sas, Pascalstr. 32, gep. 0.1. Wed. Geertje Bruijn Volkerus, R.K., Soestcrweg 210. K. Oudendijk, Kalkoenstraat 6. Kieft, R.K., KI. Spui 18, chauft. C. Kok. N.H., Eemstr. 116, metaalb. Wed. Jantje Voetberg Wijnbeek, G.K., Snouckaertl. 21. de binnenstad &Ueen verkrijgbaar Sigarenmag. G J, A. Verweij Kamperbinnenpoort 3 uitsluitend iet prima JAVAKAPOK gevuld A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING - 18 M0DELKAMER8 BEEKEN8TEINSCHELAAN 10 OPGERICHT 1909 Btoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Theodora, d. J. Traa en M. Roest. Overleden: Meeuwis Krijnen, oud 71 jaar, wed.n. van A. Hoogeveen. In tal van Noord-Limburgsche plaatsen heerscht ernstige vl kziekle onder de varkens. Vooral te Venray zijn vele stallen besmet. Uit den Omtrek Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Clasina, d. v. G. II. Nijhoff en A. Santing Margaretha Janna, d. v. C. v. Ommeren en A. Male- stein Aaltje, d. v. J. Vermeulen en A. Burgers Cornells Willem, z. v C, W. Schimmel en A. Staal Anne- mieke, d. v. L. D. Korthuis en A. M. E. Knuttel Jantje, d. v. J. Oosler- broek en J. Sleenbeck Antonius Bernardus, z. v. A. B. Schueler cn L. J.J. Helmer Cornelia Frederika, d. v. B. Strietman en Fr. v. Esvelt Aartje, d. v. J. D. van Ee en M. Roze- boom Petrus, i. v. A. Kamphorst en G. van Veen. Ondertr.C Versteeg en J. G. Machielse. Gehuwd: E. Bouw en G. Bakker J. Jansen en W. Waayenberg. Overl.Dirkje Kamp horst, 76 jaar. wed. v. W. Kuijt Catharina Akkerboom, 79 j., geh. mei J. Kromhout Gerrit Burgerhart, 52 geh. met D. van de Engel. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Bedorven vleesch in voorraad heb ben: G. G. Amersfoort, na verzet de f 100 boete teruggebracht tot f25 of tOjd. Schadelijk gedierte bemachtigen z.v. W.J. Amersfoort f 10 of 4 d. en verb, konijn. Melkbesluit: G. v. d. G. Barneveld f75 of 10 d. Nieuw Crisiszuivelbesluit: G. J. K. Baarn f 15 of 6 d. met verb, reuzel, J, M. Amersfoort idem met verb vet. Loopen op verboden grond; K. G, Leusden f2 of I d. Dronkenschap: P. B. zwervend f8 of 4 d., W. v. H. idem. G. N.Amers foort idem, A. U. zwerv. f20 of 10 d. Wielrijdend zich aan auto vasthou den: J. M. R. Amersfoort f6 of 3 d. Wielrijden onder invloed van alco hol: A. T. Soest f25 of 10 d„ A. W, Achterveld idem. Wielrijden zonder licht; J. G. V. Barneveld f3 of I d., K. R. Spaken burg idem, L. v. M. Baarn idem Veiligheid van verkeer in gevaar brengen: N. P. R. Purmerend i 15 of 6 d., W. J. Amersfoort (mei rijwiel) f6 of 3 d., J. v. d. H. Amersfoort f25 of 10 d„ R. J. de Sch. Zwolle f25 of 2 weken tuchtschool plus f 10 of 1 week voor gemis rijbewijs. Niet behoorlijk uitwijkenW. J. v. d. W.Nijmegen f30 of 10 d„ B. M. Am sterdam f 10 of 4 d„ G. J. S. Zwolle f 15 of 6 d„ C. H. II. v. d. V. Hilver sum f25 of 10 d. Geen goede remmen M. v. M. Lun- leren f40 of 10 d., G. O. Zwammer- dam f 15 of 5 d. Den doorgang niet vrijlaten: P. J. v. d. P. Rotterdam f 25 of 10 d„ W. y/. H. Arnhem f 10 of 4 d. Verboden weg berijden: F. B. Amersfoort f3 of I d., V, M. Bunscho ten idem. Geen rijbewijs toonenH. v. d. W. Amersfoort 13 of I d., H. J. W. B. Huizen f2 of I d. WELKOM VREEMDELING. Gt vestigd in de gem. Amersfoort. A. Hovestad, N.H., Goudsbl.str. 21, sigarenmaker. E, ten Cate, Varkensm. 17, winkelier. J. Grlitcr, E.L., 4e lnf.kaz.str. 6b. korp. v. d. Berg, R.K., Asterslr. 35, bankw. J. v. Breuk, N II., Kamp 64, slager. Maria v. d. Lisdonk geh. m, C. Jansen, R.K., Muurhuizen 107. Neeltje Versteeg geh. m. C. v. Vcenqn- daal, N.H., v. Bcmmclslr. 19. J. v. Schieveen, N.H., Rflnlgenslr. 10, kellncr. Annie Agter geh. m. J. Nijmeijer, Dol- lardstr. 144, muz.l.r. Maria Drocköller, R.K., P. üorslr. 27, dienstb. Hoogland V ee voedingscursus. Men verzoekt ons bekend te maken, dat ook zij die geen lid van de Jonge Boerenbond le Hoogland zijn aan deze cursus kunnen deelnemen. Belangstel lende kunnen er dus rekening mee houden. Hamersveld Ter gelegenheid van Pastoor's ver jaardag had dc schooljeugd feest. Er werd onthaald en 's middags volgde een filmvoorstelling. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Willie Hendrika, d. t Roozendaal en H. Smit Everdina, d. v. D. P. Hofland en E. v. d. Brink Pelronella Aleida, d. v. G. H. Hil- horst en M. P. Hofslot. NijkcrR Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje, d. v.D.Griffioen en W. Boterbrood Jan, z. v. J. Dunscholen en M. S. Dasselaar Wopke, z. v. G. Pijpers en M. v. d. Molen. Ondertr. :J. v. d. Brink en E. Ktij - j. G. Wind en G. v. Beek - J. Brons en J. Franken H. v, d. Brink en W. Haverlag. GehuwdH. de Jongen J. v. Panhuis. Overleden; Johannes v. d. Mast, 51 j., gehuwd A. Jonk Willem Schipper, 80 jaar, wed. v. P. de Groot Gijsbertje Kla ver, 72 jaar Barelsina Buist, 3 m. Soest Hel mond- en klauwzeer blijft zich ook in deze gemeente uitbreiden. Nog dagelijks komen nieuwe gevallen Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik Cornelis, z. v. J. A. Sonneveld en M. Molenaar Jo hanna Pelronella, d. v. C. Th. v. Ha- zendonk en A. de Bruin Elly Janny, d. v. J. Laseur en T. de Bock. Ondertrouwd N. Plaat en H. J. Raads heer C. A. Renes en G. A. laars- ma. GehuwdA. v. Weert en E. C. Wiersma W. v. Roomen enA. v. d. Bremer. Overleden: Philippus W. Vink, 85 j„ echtg. v. D. Donker - Barbara Reekers, 61 j., echlg. v. G. F. Malla, Bij Pijnen en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mljnhardt's Poeders ipoedcrs en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bl Binnenland Varkens merken. De Varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van 1 October 1933 geen varkens meer zullen kunnen wor den gemerkt met merken, toegekend voor de eerste periode. Na den ge noemden datum, zullen deze merken derhalve vervallen zijn. De merken, toegekend voor de tweede periode, loopende van 1 April 1933 tot 31 December 1993, zullen kunnen wor den aangebracht tot en met 4 Februari 1934 aan varkens, geboren vóór 1 lanuari 1934. Na 4 Februari 1934 zullen geen merken toegekend voor de tweede periode, meer worden aangebracht. Voor weinig geld s-naakvolle kleeding voor Dames- en Kinderkleeding door PRIMA VAKMAN in hel P.r -onaatsgeb. St. Aechten, 'I Zand. Aanvang Maandag 16 October van 8—10 uur. Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks: G ABRIÉLSTRAAT 20 bij do Vermr erstraat en Woensdags en Zaterdagsavonds van 8—9 uur Palnmaatsgebouw. UITERST I Hub. J CROESE urrci<st 1. KIL—Kerl!. broken in de omstreken van Kalgan. Reeds 800 personen zijn om hel leven gekomen. Bij het dorschen is de 17-jarige landbouwersknecht H. Domen tc An- gerlo met zijn arm tusschen den wals der dorschmaehine bekneld geraakt. Zijn linkerarm werd geheel afgekneld. Bij de werkzaamheden aan de brug over de Waal te ^altbommcl is een voorwerker van een 16 M. hoogen pijler doodgevallen. Op het kruispunt te Rouaan kwam een personen-auto in botsing met een vrachtauto. Vier personen werden ge dood. De trein Brugge—Korlrijk, die door een onveilig signaal heen reed. kwam in [botsing met een andereu trein. Er zijn dertig gewonden. De directeur van hel Casino le Parijs, werd op zijn bureau mei inge slagen hersenpan gevonden. Zijn horloge en portefeuille waren verdwenen, zoo dal men vermoedelijk mei roofmoord te doen heeft. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Eervol ontslag verleend als pastoor van Doornenburg aan den Zeereerw. heer J. Rijnbout. Benoemd tol pastoor van Doornen burg dc Zeereerw. heer pastoor Gerard Wiegerinck, pastoor van Zuidhorn, vroeger kapelaan der St. Henricus- parochie le Amersfoort. f Pastoor Van Driel. Op 55-jarigen leeftijd is le Driel in de Betuwe in den Meer ontslapen de Zeereerw. heer G. H. v. Driel, pastoor aldaar Pastoor van Driel was voordien pas toor der Veluwsche parochie Pullen en vroeger Kapelaan der parochie O. L. Vrouw te Amersfoort. f Pastoor Reinders. Tengevolge van een ongeval op den weg bij het stappen uil een aulobus werd de Zeereerw. lieer U. J. Reinders, pastoor le Zeist, zoo deerlijk verwond, dat hij aan de gevolgen is overleden het St. Anlh. Ziekenhuis te Utrecht. Pastoor Reinders bereikte den leeftijd van 69 jaar en was 26 jaar pastoor Zeist. Bond van R.K. Werkliedenvereeni- gingen in het Aartsbisdom Utrecht. Onze Katholieke Arbcidersverceni- ng viert Zondag 1 October feest. Onze Bond herdenkt dan immers haar 40-jarig bestaan. Iedere atdeeling behoort dit feit kerkelijk tc herdehken en daarin zal wel ;tecn enkele afzijdig blijven. Er is immers alle reden om dezen dag God bijzonder le bedanken voor de rijke zegen door den Bond aan den werkman gebracht. Dc 170 afdeclingcn die dc Bond thans lelt, hebben onzrggelijk veel bij gedragen door apologetische cursussen, retraiiewerk, Iriduums, gezamenlijke H. Communie's etc., voor hel behoud van het gelooi en de goede zeden onder onze werkliedenstand. Door het werk van den Bond kwam tot stand .de Katholieke Werkman", later .Dc Volkskrant", een blad voor de geheele Katholieke arbeidersbewe ging De Utrechtsche Bond nam het initia tief tot stichting van de zoo bekende Verzekcrings-Maalschappij Concordia met haar thans meer dan 12.600.000 verzekerd kapitaal, met haar Voorzorg- kas waaruit in den loop der jaren'voor een bedrag van f 125.362.53 aan vrij stelling van premiebetaling werd ver leend. Voor ruim 15 jaren verrees de Cen trale Spaarkas, die thans 141 afdeelin- gen tell met 13.536 inleggers en een totaal tegoed van f 1.843.971.30. In 1926 werd hel eigen vacantie- kolonie-huis en kinderherstellingsoord .Mooi Gaasterland" geopend. Einde 1932 waren daar totaal 2104 kinderen verpleegd. In 1921 de stichting van dc Woning- centrale .Ons Huis", later de Klein- veecentralc waarbij voor ruim twee ton is verzekerd voor de minst kapitaal krachtige arbeiders ten plattelande. Voeg daarbij de jongste stichting van hel Diocesaan Ziekenfonds, de dioce sane Jonge Werkman, dc coöperatieve actie van den Bond, het fonds Hulp in Nood en het Rechtskundig Bureau en we mogen getuigen, dal de Bond gewerkt heeft op voorbeeldige wijze voor het levensgeluk en de levens vreugde van den R. K, werkman. Welnu, dan is hef passend, dat alle Katholieke arbeiders Zondag Küctober God dank brengen voor alles door de R. K. Bond hen geschonken, TE HOUDEN RETRAITEN in het St. Alfonsushuis te Alhersfoort. 4—7 Oct. Normaal Utrecht (meisjes) verg. 16.50. 7 IC Oct. K.J.C. 't Goot, verg. 16.50. 10-13 Oct. Gehuwde vrouwen, verg. (6.50. 19—22 Oct. Heeren onderwijzers (Gelderland) verg. IH,-. 23-26 Oct. St. Raphael, verg. f6.50. 1—4 Nov. H.B.S. Hilversum (jongens) verg. (6.50. 4—7 Nov. Meisje:, verg. (6.50. 11 14 Nov. Jonge Werkman, verg. (6.50. 14 -17 Nov. Gehuwde dames middenstand, verg. 110. 18—21 Nov. Ongehuwde dames, verg. 18.—. 25-28 Nov. K.J.V., verg. 16.50. 28 Nov.—1 Dec. Landbouwers, verg. (6.50. 9-12 Dcc. Heeren middenstand, verg. 110.-. 12-15 Dcc. Mannen en jongelingen, verg. 10.50. 10-19 Dec. St. Raphael, Utrecht, verg. 16.50. 20 - 23 Dec. Jongens, Utrecht, Apeldoorn, enz. verg. I6.f0. 23 26 Dcc. Mannen cn jongelingen (Kerstrctraite) verg. (6.50. 27 30 Dec. Meisjes, Utrecht, Apeldoorn, enz. verg. 165(1. 30 Dcc.—2 Jan. Mannen cn jongelingen, verg. f 6.50. Bclce'd verzoek zich aan tc melden bij dc Directie van het Ketraitcnhuis. Telcloon, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245.

De Eembode | 1933 | | pagina 2