4 uii iMT GROOTE UITVERKOOP Wegens verbouwing en uitbreiding onzer TAPIJT=AFDEELING FRANS MOLLE Bedden en Taniithandel „DE FAAM Bedden en Tapijthandel AGIO Meer dan 200 Karpetten voorr. Opening Knipcursus „Zij"=crême Om onze plannen uit te voeren moet een groot gedeelte van ons pand tijdelijk ontruimd worden 1^» Helpt U ons ruimte maken - Wij zorgen voor de koopjes Wegens voorbereidende maatregelen zal onze zaak a.s. Zaterdag tot 4 uur gesloten blijven - Zie onze Uitverkoop Etalages vol spotgoedkoope aanbiedingen Langstraat 5 bij de Varkensmarkt IBBBE&g&gBB BERICHTEN UIT AMERSFOORT Stichting Onze Lieve Vrouw ter Eem. Zij die in de gelegenheid warei Ïebouwen-complex van de Stichting inze Lieve Vrouw ter Eem aan de Daam Fockemalaan te bezichtigen, zul len allen zonder twijfel bouw en in richting als zeer geslaagd aanmerken, Wanneer na eenigen tijd de tuinaanleg gereed is en de beplantingen in was dom, zal het eenvoudige rustige bouw werk nog in bekoorlijkheid winnen. Het werk eert de bouwmeesters, wien het ook een eer was een opdracht van een omvang als hier het geval was, te mogen verwerkelijken. Het bouwplan is ontworpen door onze stadgenooten, de architecten Herman Kroes en zijn zoon Willem en Koldeweij te Voorburg. In de Maasbode stond vermeld, dat het ontwerp van Architect Koldeweij zou zijn. Zulks was onjuist en in strijd met de waarheid, hetwelk ons nader bleek uit de ons voorgelegde stukken en verstrekte gegevens. Ook in den tekst der oorkonde die op 12Juli 1932 werd ingemetseld, zijn als ontwerpers der plannen genoemdde architecten Herman Kroes en zijn zoon Willemen Bernard Koldeweij te Voorburg. Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweekdienst Apotheek. E. J. G. Mertens zur Borg, 't Laantje 3, tel. 1225. G. 11. J. Blees, Utrechtsche- weg 122, tel. 1733. J. W. E. Hoffman, Vondelplein 1, tel. 1687. ApotheekCramer, P. Buijslaan 92, tel. 902. Crisis Comité. De collecte van het Plaatselijk Crisis Comité heeft f 1942.12® opgebracht be nevens een afzonderlijke gift van f 25. Hoewel het comité met dit bedrag niet ontevreden is, zal het ieder duidelijk zijn, dat met deze som slechts zeer weinig steun geboden kan worden, temeer waar wij voor een nieuwen win ter staan en velen den steun van het comité zullen inroepen. Er blijit steeds steun noodig. Voor hen, die niet ge offerd hebben staat de gelegenheid steeds open hun bijdrage te storten op postgiro no. 74907 van de Geld. Crediet vereeniging met bijvermelding van „ten gunste van het plaatselijk Crisis Comité" of men kan een bericht zenden aan he secretariaat Muurhuizen 106, waarn; over het bedrag zal worden beschikt. Het Comité brengt grooten dank aan ieder, die meegeholpen heeft deze col lecte te doen slagen. V olksuni versi teit. Dinsdag 17 October, kwart over 8, zal de Heer Joe Kapelner, tot voor kort beëedigd grapholoog bij de Rechtbank te Keulen, een voordracht geven, in het Duitsch, getiteld„Uber die Grund- lagen und Methodik der Graphologie", met lichtbeelden in de zaal van „Sier kunst", Steven van der Hagenlaan Ia. Toegang voor leden A.V.U. 45 cl. Niet leden 65 cents. Met ingang van 16 October a.s. wordt het postagentschap, tevens tele graaf-en telefoonstation, thans geves tigd Leusderweg 188, overgebracht naar Edisonstraat 1. Burgerlijke stand. 10 Oct. Overleden: Willem H. J. v. d. Veer, 2 maanden. 11 Oct. Geboren Carolina Johanna, d. van J. Gaveel en J. A. C. Benders. Geurt, van A. Ruitenbeek en B. Staal. Gehuwd E. Nieuwenhuis en W. Vastenburg. L. W. R. Pielers en C. M. Berghuizen. G. A. Hen driks en M. v. d. Ham. J. Lam- brechls en J. v. Kolfschoten. H. Overeem en J. den Uijl. Overleden Gardina J. Reesink, 91 jr., wed. van J. H. v. Westendorp. Alijda Bek bergen, 83 jr., wed. van W. v. Ginkel. 12 Oct Geboren: Ilse Annemarie, d. van H. F. J. v. d. Brink en E, L. A. Kuhlcnhenke. Aaltje, d. van G. T. Faassen en J. v, Laar. Onder trouwd W. v. Dijk en M. v. Barreveld. J. Groen en P- G. Molmer. M. C. Veeman en J. v. d. Broek. W. Wernsen en A. v. d. Water. J. Jongepier en A. in 'tVeld- Gehuwd; R. v. d. Hoek en E. Berculo. G. R. Bast en D. C. M. Tonnis. C. II. v. d. Hout en A E. v. Merkestijn. Th. Brink en A. C. C. Voogd. De Fed. van Amersf. Middenstands- vereenigingen heeft toestemming be komen om aan de straatingangen van de Langestraat op aanwijzing van de Commissaris van Politie en in overleg met den Directeur van Openbare Wer ken, tijdelijke parkeerborden aan te brengen. De borden moeten worden goedgekeurd door de C. van P., de bediening zal geschieden door de politie De F.A.M. stelt alle pogingen in het werk om het tweerichtingsverkeer te behouden. De opvoedingsinrichting Kinderzorg der Ned. Herv. Kerk opende het afzon derlijke Meisjeshuis voor oudere kin deren, die reeds buiten de stichting verkeerden, maar weer moesten opge nomen worden, hetzij tengevolge van gedrag, hetzij uit werkloosheid. In den storm zijn op verschillende plaatsen boomen ontworteld en afge knapt. Hier en daar moesten het atenne- palen ontgelden, terwijl voorts van eenige woningen de pannen werden gelicht. Het leggen van wegen met riolee- ring in het Zogstraatkwartier is opge dragen aan Huberts te Nijmegen voor f31.700. In de binnenstad alleen verkrijgbaar Sigarenmag. G J. A. Vsrweij Kamperbinnenpoort 3 De Voetbal rolt. Onze maandpropaganda. (Ingezonden) it onze maandpropaganda zoo zot inzetten, dat was buiten onze verwach ting. Wij zijn dan ook perplex dat het medeleven der katholieken met hun Voetbalvereeniging zich uitdrukte in een geregeld opgeven van donateurs. Bravo voor deze donateurs, bravo voor hun aanbrengers. Dat er achter de coulissen gewerkt wordt, daar kunt U zich geen voor-' stelling van geven, 't Geheele Bestuur en alle leden zijn in verschillende richtingen verspreid om onze Voetbal vereeniging meer bekendheid te doen geven. En dat er gepraat wordt, enorm Maar nu moet U niet denken dat wij er zijn. O nee, nog lang niet. Er zijn nog veel meer Katholieken, dan dat wij donateurs hebben, en dat mag Daarom adviseer ik U, om even pen op te nemen, pardon te pak ken (hij zit boven in uw vestzak) en een kaartje te schrijven aan onzen penningmeester H. Ganlevoort, Ver- hoevenstraat 54, die direct naar U toe komt. Vergeet U 't vooral niet. Nu komt de katholieke voetballer aan de beurt Waarvoor bent U in een neutrale vereeniging. Wanneer U moreel doordenkt, dan behoort U bij ons te zijn. Wij hebben recht op U als ge loofsgenoot. Ja, nu kan ik 't U wel schrijven, maar ik praat veel liever eens met U, vooral onder een lekker sigaartje en een kopje koffie. 't Adres is Kamp 18. Stuurt U mij even bericht wanneer U komt? Telefoneeren kunt U ook No. 168. Maar nu wat anders, en we' onze a.s. feestavond. Ik mag U nog niet alles verklappen, maar 't bestuur heeft groote plannen. Ik kan U wel vast schrijven dat er een groote tooneelavond door ons ge geven wordt Zondag 12 Nov. 's avonds om 8 uur in St. Aechten. Dus dat U dan dien avond voor ons vrij houd Wegens te kort aan ruimte moet ik mijn verdere mededeelingen uitstellen tot volgende week. Programma-overzicht van Zondag 15 October. I.V.C.B.Amersfoort I speelt Zondag uit en wel tegen V.V.Y. II te Yselsteiti, R.K.V.V.B.Amersfoort II speelt van 2—4 op eigen terrein tegen Eemland. 't Terrein is gelegen A.B.v.L.O. op de Leusderweg. Wanneer U voor de ver andering eens een jonger elftal wilt zien spelen, dan is een gang naar 't voetbalveld geen verloren tijd. Amersfoort III speelt van 12 tot 2 uur tegen V.V.Y. IV op eigen terrein op; de Leusderweg. Van H., Secretaris, i Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat de jaarlijksche uit loting van obligatiën der geldleeningen door deze gemeente aangegaan, zal plaats hebben op Dinsdag 7 November des nam. 2 uur ten stadhuize. Auto en Tram- Een auto met aanhangwagen van de Houthandel Dels stak nabij de nieuw bouw aan „de Lichtenberg" de tram rails over, juist op het moment dat de tram van de richting Soesterberg na derde. De cabine van de auto werd Eekraakt tusschen de tram en een boom. ie twee inzittende konden nog juist uit de cabine springen, zoodat geen persoonlijke ongelukken zijn voorge komen. Ruim een uur was men bezig om de totaal vernielde auto los te maken. Gezelschap Fritz Hirsch. Röss'L Gisterenavond werd de eerste uit voering gegeven van de door het be stuur van „Amicilia" georganiseerde abonnement-serie. Dat de pogingen van Amicitia om in Amersfoort goede tooneelkunst te brengen door het pu bliek gewaardeerd worden, blijkt wel uit het groeiend aantal abonné's. Voor dit seizoen werd, naar wij ver namen, voor de eerste maal het getal 4(0 gepasseerd. Voorzeker eene aan sporing om op den ingeslagen weg door te gaan! Voor een deel zal dit succes wel toegeschreven moeten worden aan het feit, dat we ditmaal ook Fritz Hirsch als gast in ons midden zouden zien. Want de naam Hirsch heeft op het publiek een fascineerende werking. Reeds voor den aanvang heerschte er dan ook onder het publiek de zaal was eivol een merkbare span ning. Het was of men bijeen gekomen was voor de viering van een gemote gebeurtenis en deze feestelijke stem ming is tot het middernachtelijk uur toen de uitvoering eindigde, bewaard gebleven. Wat zullen we nog toevoegen aan de tallooze woorden van lof, die reeds over Fritz Hirsch en zijn gezelschap zijn geschreven? Behoeven we nog te vermelden, dat ook thans weer de uit voering tot in de kleinste details a! was? Dit is juist de groote kunst van Hirschde verzorging van de details. 7!jn genre is: amusementskunst.Geen Kunst met een groote K, waarvan hij dan ook nooit de allures aanneemt^ Maar hij weet die amusementskunst op te voeren tot een verfijning, die moeilijk te evenaren is. Zijn uitvoerin gen zijn steeds gehouden in een sfeer van distinctie, die weldadig aandoet tegenover de, vaak wel amusante, maar dan toch grove boertigheid van vele zijner confraters. En zoo hebben we gisterenavond ook weer in de eerste plaats'genoten van Hirsch' eigen los, natuurlijk spel. Met zijn tallooze, droogweg gedebi teerde grappen deed hij de zaal weer doorloopend daveren van de lach salvo's. Doch ook zijn talrijke mede werkers deelden in het behaald suc ces. Daar was er niet een, die minder dan de ander berekend was voor de hem of haar toebedeelde rol. Friedel Dotza, Fritz Geiger, Walter Triebel. Paul Harden, Claire Clairy wij noemen alleen de vertolkers van de hoofdrollen zij allen vormden te samen een geheel, dat vlekkeloos ge noemd mag worden. Op 1 Februari 1934 komt het ge zelschap terug met „Zwei Herzen im drie viertel Taht." Deze voorstelling valt buiten het abonnement. Een mooie gelegenheid voor hen, die gisteren avond behoord hebben tot de afwe zigen die ongelijk hadden om Fritz Hirsch te komen toejuichen. S. (Jit den Omtrek Borne veld Burgerlijke Stand. GeborenJantje, d. v. J. Westeneng en A. Bos Maria Gijsberta, d. v. G. Steenbeek en M. H. Kuijer Hendrik z. v. T. Schuurman en E. Robijn flendrika, d. v. H. Busser en J. Steeg. Ondertrouwd: T. v. 't Voort en G. Vink W. Burger en M. Kuijl. Ge huwd C. Versteeg en J. G. Machielse. Overleden: Jan Versteeg, 64 jaar, weduwnaar van B. Koster. Een met eieren beladen vrachtauto van H. Bos is achter Voorthuizen tegen de boomen gereden en dientengevolge Bij zoo'n iO'teering slaagt U zeker A. H VAN NIEUWKERK N V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING - 18 MODELKAMERS BEEKENSTEINSCHELAAN 10 OPGERICHT 1909 Voor weinig geld svaakvolle kleeding voor Dames- en Kinderkleding door PRIMA VAKMAN in het Patronaatsgeb. St. Aechten, 't Zand. Aanvang Woensdag 18 October van 8—10 uur. Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks: GABRIËLSTRAAT 20 bij de Vermeerstraat en Woensdags en Zaterdagsavonds van 8—9 uur Patronaatsgebouw. Hub. J CROESE le Klas Kleermakerij. UITERST gemakkelijk UITERST gemakkelijk zwaar beschadigd. Nog heel wat slech ter brachten het de duizenden eitjes er af, die alle werden verbrijzeld of gedeukt. Hoogland Onze dorpsgenoot, de heer D. Up- pelschoten, werd, terwijl hij zich per fiets aan den Brand bevond, door een vallenden boom getroffen en brak een been. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren Paul Gerhard Johann, z. v. P. J. P. Oeben en G. Rommcrs Christian», z. v. W. Peppelman en C H. Beumer Barend, z. v. B. Bloe mendal en G. v. Doorn. Ondertrouwd: W. Schoonderbeek en H. Smit. Stoulenburg Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Adriana. d. v. J. Steenbeek en H. Sleenbeek, Onder trouwd L. J. van Dijk en R. van Dum- melen. Soest Dr. Stuurman te Utrecht hield de A.B.T.B een bespreking over de consuinptie-melkregeling der crisis- zuivelwet. Circa 45 leden waren aan wezig. Naar aanleiding van de bespre king ontstond 'n levendige discussie, temeer daar de meikkwestie in Soest reeds jaren een onopgelost vraagstuk is. Over de wenschelijkheid om in Soest de rijksregeling aan te vragen, bleek de vergadering niet ccnslemmig, wel werd besloten 'n commissie te benoemen, om met omlijnde voorstellen te berde te komen. Op de vraag of 'n vaste straatprijs zou worden aan genomen, was het antwoord, „over 't algemeen wei." Voor boeren, die be neden 20 L. a; n huis verknopen, zal de toestand waarschijnlijk gelijk blijven. - Wij vernamen dat volgens de be cijferingen krachtens het wetsontwerp tot vermindeiing der uitkeeringen uil het gemeentefonds, onze gemeente pl.m. f 16000 minder zal ontvangen voor het uitkeeringsjaar van 1 Mei 1934-1 Mei 1935. Hiervan komt 3/, gedeelte of pl.m. f 12000 ten laste van het dienstjaar 1934. -- Door Houtrust te Amersfoort is ver gunning aangevraagd tot de oprichting van een bouillonfabrick aan de Van Weedestraat. houdt Uw huid jeugdig en soepel, Uw teint frisch en fraai In prijzen van 20—75 ct. Binnenland Kamer van Koophandel voor de Geldersche Vallei. 15 Nov. e.k. tusschen 9 en 4 uur kunnen ten kantore der Kamer van Koophandel, Arnh.weg 23, Amersfoort, candidatenlijsten ingeleverd worden voor de verkiezing van leden der Ka mer. Deze candidatenlijsten zijn te be komen ten buree'e der Kamer. Zij moeten bij inlevering onderteekend zijn door tenminste 15 kiezers der afdee- ling, waarvoor de eandidnnt gesteld wordt (Groot- of Kleinbedrijf) en door één dier onderteekenaars worden i geleverd. Elke candidatcnlijs! bevat den nan van één canüidaai. Kiezers mogen meer lijsten voor candidaatstcllii teckenen. Aan de beurt van aftreding (lie kiesbaar) zijn voordcAfd. Kleinbedrijf: Mr. A. van der Deure. Benneknm, B. van Dijk. Nijkerk, B. Kramer. Amers- loort, J. M. van den Oord. Soest, M. H. van Schoppen, Driebergen Rijscn- burg. Afd. Grootbedrijf Ir. J. Pli. Korthals Altcs, Amersfoort, C. Knottenbelt, Barneveld, M. Pel, Nijkerk, W. Reessingh, Vecnon- daal, J. van Schuppen II/.., Vcciieu- daal, vacature (door verlrek)-De Willi Amersfoort. Marktberichten. Amersfoort, 13 Oct. 1933. Appelen f4.00 k fG.OOp. II.L.; peren| f5.00 k f 10 p. ILL.; Klei - aardappelen f0. - afO. p. ll.L., Zandaardappelen f 0— a fO.— p. H.L Hoendereieren f5.80 k 16.40 p. 100 sl.; Eendeneieren 15.00 k 15.50 p. 100 St.; Boter M.HO k ft).- p. K.G.; Kippen 10.50 k fl.OO; Hanen 10.80 k 11.20; Hennen f 0.— 5 10,— Jonge lianen (0.00 k fO.OO; Kui kens fO.OO k f0.00; Tamme ko nijnen f0.60 a f2.00; Wilde ko nijnen fO.OO k 10.00; Tamme duiven f0.20 <1 f0.60 per paar; Vette varkens f—k f.- Magere varkens f A f Drachtige zeugen f55.— k 165; Biggen f7.— k f 12. Guste zeugen 130.— 145 per stuk. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen vnn onderstaande Olfi- cieele Kerkelijke Mededeelingen In andere bladen wordt uitdrukkelijk ver- Arnersloort. PAROCHIE O. L. VR. liEV^-V. Langcgracht no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fock Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG II. Missen om 7 en half 9 uur. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. uur Lof met oefening van de Octobermannd. MAANDAG 7 uur Ocioberoefening en Lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniiismis. 7 uur üctoberoeleiiing en Lof. WOENSDAG 7 uur Ocioberoefening en Lof. Kwart over 8 Congregatie van de II. Farilic der mannen. DONDERDAG Van hall 5 lol half 8 aanbidding voor de leden van de Altagrwacht. 7 uur Ocioberoefening én Lof. V Rij DAG 7 uur Ocioberoefening en Lof. ZATERDAG H.H, Missen om 7. kwart voor 8, 7 uur Ocioberoefening en Lof. Hiechiliuori.il van 4- 9 uur. 't Zand n l'elcf: i 730. ZONDAG II.II. Missen om half-7, 8 uur en kwart over 9. Halt II Hoogmis. 6 uur Lof met preek en Rozen hoedje en voorgeschreven gebeden Eiken avond 7 uur Ocioberoefe ning en Lof. ZATERDAG Gelegenheid om le biechten van half 4 lot half 10. Dagelijks de ll.il. Missen om 7, PAROCHIE ST. IIENRICUS. Paul us Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Ilooyntan. 34. Matthias Willemsstraat n Telefoon 1158. ZONDAG 11.11. Missen om 7 uur, 8 uur en kwart over 9. Kwart over 10 Hoogmis. 6 uur Lof MAANDAG II. Missen in 7 uur, half 8 en 8 uur. ZATERDAG 7 uur Lol. Des namiddags Bicchlhooren van 4 tot 9 uur, Dagelijks de II. Missen om half 7 en 7 uur. PAROCHIE ST. ANSFRIOUS. Jacob Calslaan un. 26b Pastoor: P. J. M. S.uvdktiyl, Jacob Calslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de II. Communie uitgereikt. 8 uur II. Mis. 10 uur Hoogmis. 6 uur Octoberloi. Deze week eiken avond om 7 uur Octoberloi. DINSDAG <0 gezongen Huwelijksmis. DONDERDAG ü«l'. svzongen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 blechlhooren. Dagelijks de II. Missen om hall 8 en H.lQ uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor Q. Rcntinck- Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur II. Mis.

De Eembode | 1933 | | pagina 2