AGIO Opening Knipcursus Allerlei GOEDE KING „Zij"=crême Vereeniging voor Veilig Verkeer. Nu de herfst wederom haar intrede heeft gedaan, breekt voor bovenge noemde vereeniging de tijd aan haar wlnterprogramma te ontvouwen, waar bij zij zich tot taak stelt het algemeen belang te dienen en daarbij een beroep doet op de belangstelling en medewer king van alle inwoners van onze stad. In de eerste helft van November zal een Propaeand avond gehouden wor den met lezing, waarbij eenige leerzame verkeersfilms vertoond zullen worden. In December zal voor kinderen 12 tot 14 jaar een kleurplatenwedstrijd georganiseerd /orden, waarvoor prijzen beschikbaar worden gesteld. Een voorlichtende verkeerscursus, onderwijzend personeel zal n begin November aanvangen onder leidingan den voorzitter den heer Q. Goorhuis, Commissaris van Politie. Onlangs is reeds aangevangen de verkeerscursus voor de jeugd van I- tot 14 jaar in de Eierhal onder leid ngl van den adj. inspecteur van Politie, jhr. A. M. C. Mollerus «evens be stuurslid van de vereeniging. Op leer zame en opwekkende wijze «eet deze energieke politeambtenaar de jonge kinderende verkeersregelsbij tebrengen. Niet onvermeld mag blijven dat even eenspropaganda-avonden in omliggen de gemeenten zullen worden gehouden teneinde de werkingsspheer te verrui men. Handelsregister. Agentuur en Comm. handel Wilcor, Vermeerstr. 94; eig, C. Stichts Invorderingsbur. v.d. Midden stand, Zuids. 47; eig. H. N. de Haam Nationale Verkoopcentrale, Utr.weg 299- eie. 1. C. lonasse- Huize Bently, banketbakkerij, Leus- derweg 21S; eig. P. Bently. Ter Navolging. Het plaatselijk Crisis Comité heeft van Mevrouw Uyldert alhier een schil derstuk in lijst ontvangen voor een verloting. De heer D. Hofland heeft het comité een partij peulvruchten ge schonken. Burgerlijke Stand. 13 Oct. Geboren: Marinus Albertus, z.v.J. Esveld en C. Jekel - Jacobus Josephus. z. v. J. O. Heere en G. de Vos - Jan, z. v. G. v. d. Klas horst en A. Arlar.1 OndertrO. W. van den Berg en G. A. Weiter, 14 Oct. GeborenJan. z. v. A. L. Bast en E. J. Egberts. Overt.: Dina Helena Christina Slaterus. oud 51 aar. 16 Oct. Willem Mijndert, z. v. iL- v. d. Brom en B. C. Brandsen. I Over leden Henry |ohan Maria RibbetInk, oud 11 jaar Maurits Frans Kotting, oud 26 jaar, ongehuwd. Naar aanleiding van een bericht in Het Centrum van Vrijdag j.l. veroor loven wij ons, op te merken dat wij ons niet bewust waren over de archi tectuur van de Stichting O- L. Vrouw ter Eem een onjuiste mededeling te doen. De collecte voor het Roode Kruis heeft opgebracht f626.87. ln de Violenstraat is de 38-jarige S uit de Rozenstraat, terwijl hij per rijwiel huiswaarts keerde, door een auto aangereden en daarbij ®rns«'8 aan hoofd gewond. Na verbonden te zijn, kon S. naar zijn woning vervoerd wor den. Den auto-bestuurder treft geen schuld. De Van Haren's Schoenfabrieken te Waalwijk, vier jaar geleden gesticht en op modernen voet uitgerust, wistenzich, ondanks de slechte tijden, omhoog te werken. Het aantal werknemers heeft het getal 500 bereikt. In vele plaatsen werden reeds schoenwinkels gevestigd. Thans is winkel no 20 verschenen in Amersfoort aan de Langestraat. Tal- rijk was het aantal belangstellenden dat zich voor de keurige étalage ver- drong. De afd. Amersfoort van den Bonc van R. K. Handels- en Kantoorbedien den publiceerde als winterprogramma 20 Oct. Vergadering, waarop behan deling beschrijvingsbrief Bondsverg. Nov. Propagandavergadenng. Spre ker A. de Graaff. Bondsbestuurslid over Opbouw door de Vak-organisatic 12 Nov. Herdenkingsdag van het 25-jarig bestaan van den Bond. 21 Nov. Declamatie-avond. 11 Dec. Voordracht met lichtbeelden door Kap. Venings Utrecht, over „de Geloofsstrijd in Mexico 2 Januari. Praatavond onder leiding van den heer A. van Hamersyejd. jan. Feestavond in „De Valk 2 Februari. Filmavond. 16 Maart. Inleiding van Pastoor Sant- kuvl. Geestelijk Adviseur met onder werp „Liturgie van den Passietijd 13 April Jaarvergadering. Ten bate van het Jeugdwerk zal Zondag 22 October en Zondag 29 Oct. door de R. K. Tooneelvereemg.ng .Euripides" worden Eikenboom", drama van he ,and 4 bedrijven van Gerard Nielen. Een druk bezoek wordt verwacht. In St. Aechten organiseerde de Jonge Wacht, parochie St. Franciscus Xave- een Paddcstoelententoonstelling. De heer A. Joman, de bekende natuur- Het aantal van 104 met benaming was bijeengebracht, daarnaast nog een groot aantal die men niet met name wist te noemen. Ve'en toonden hun belang stelling. Paardenmarkt 17 October 1933. Aangevoerd: 3 luxe paarden f250— f350; 12 werkpaarden f 100—J250; 9 slachtpaarden f60-f125; 40 hitten f 80-1140; 10 veulens f 60f 1001 ponny f80—f95. De bekende firma van Loggen heeft1 wederom standplaats genomen op het terras van Amicitia. Vanaf Woensdag tot en met 5 November zijn poflertjes er. wafelen daar verkrijgbaar. Aan huis wordt bezorgd zonder prijsverhooging. Gemecntebegrooting. Het verslag van het verhandelde in de afdeelingen van den gemeenteraad over de begrooting voor 1934 werd door Burgemeester en Wethouders be antwoord. Aan dit uitvoerig stuk ontleenen wij het volgende: De opmerkingen van enkele Uwer leden, die zich niet herinneren dat de critiek op ons college een eenigszins scherpen vorm aannam, nopen ons hierop nog even terug te komen. Niet de critiek op ons beleid is het, waar tegen wij op bladz. 8 van den be- grootingsbrief zijn opgekomen, maar wel de wijze, waarop deze critiek is gesteld. Wanneer namelijk een der leden de vraag stelt of de verstrekte gegevens wel een indruk van den juisten toestand gevenwanneer daar bij gesproken wordt van een slag om den arm houden wanneer daarna als een der middelen om een betere ver houding te scheppen genoemd wordt: een oprecht en zakelijk behandelen der zaken, dus recht door zee gaan, dan meenen wij, dat deze wijze van uit drukken blijk geeft van een mentali teit van wantrouwen, waartegen wij ons moeten verdedigen. Indien in eenige gemeenten steeds een volledig beeld van den financieelen toestand is ge geven, zonder ach.erhouden van be kende feiten of mogelijkheden, dan is het wel in de gemeente Amersfoort. Met eenige verwondering bemerken wij, dat thans de geuitte critiek ge-: welligd wordt genoemd met een ver wijzing sclten over. Ondankbaar voor de spe lers was de hinder van een deel van het publiek voor wien het stuk waar schijnlijk te hoog ging. Zondag heeft een tweede opvoering I plaats. Men zorge vroegtijdig voor plaatsen. Wij wenschen de spelers toe een aandachtiger publiek. In de binnenstad alleen verkrijgbaar Sigarenmag. G J. A. Verweij Kamperbinnenpoort 3 De Voetbal rolt. R. K. V. V. Amersfoort. Uitslagen der wedstrijden. IJsselstein V.V.Y. U—Amersfoort 12- A'foort: Amersfoort IIEemlandll- A'foort: Amersfoort III—V.V.Y. IV 5—3 Om 2.10 stellen de elflallen zich op en zien wij voor Amersfoort de vol gende opstelling: Koppen de Graaf Westerlaak v. Dije.. Verhaar Pietersen P. Arts Hassink B. v. Keeken de Graaf Schoonderbeek. Direct opent V.V.Y. de aanval, maar welke door onze achterhoede gekeerd wordt, met het gevolg dat wij een mooie run zien van onze voorhoede. Amers foort zit steeds op V.V.Y. doel, maar 't juiste schot ontbreekt nog. Een mooie aanval van V.V.Y. gaat teniet door buitenspel. Een mooi samenspel van Amersfoort gaf tot gevolg, dat Hassink een on houdbaar schot loste, waardoor Amers foort om 2.45 de leiding nam. Dat liet V.V.Y niet toe, en om 2.55 kwam reeds) de gelijkmaker 1—I. Amersfoort komt dan weer opzetten, en zien wij mooi samenspel tusschen Hassink, v. Keeken, en Schoonderbeek. Maar tot rust bleef de stand onveranderd. Na de thee gaat Amersfoort direct tot de aanval over, maar het komt tot een doelpunt. (i-...Uit een aanval van V.V.Y. wordt het feit, dat op 2 Juni gedoelpunt, dus is de stand 2—1 IVIlkerK Zondagavond werden op de halte Slichtenhorst, de spoorbooincn neer gelaten voor een naderenden sneltrein, üp den straatweg naderde een luxe auto niet een snelheid van ongeveer 100 K.M. De auto reed dwars door beide spoorboomen heen. Eén boom was van ijzer met een middellijn van ongeveer 15 c.M. De andere was van hout met een middellijn van ongeveer 20 c.M. De boomen knapten af en de auto reed door. Persoonlijke ongeluk ken vonden niet plaats. De automo bilist heeft zich later aangemeld. De spoorwegafsluiting schijnt moeilijk te zien te zijn, want de laatste jaren is men er reeds tientallen malen door heen gereden. Op de markt: Aangevoerd 110.000 eieren f5.60 (6.35, eieren jonge hennen 13.50—4, eieren eenden f3.30—3.80, 76 biggen f7—II145 runderen kalfkoeien 1140- 180, kalfvaarzen 155—125 vet vee le kw. f0.210.26 p.pd., 2ekw.f0.18-! 0.21 p. pd., vette koeien f155—180; 24 kalveren: mestkalvcren f8—18, slachtkalveren f4—7; 250 stuks kool f 0.120.19 per stuk. 1933 de Gedrukte Verzameling 23 is( verschenen, terwijl enkele dagen te voren een belangrijke financieele be slissingvan den Raad werd gevraagd. Met deze financieele beslissing wordt blijkbaar bedoeld het raadsbesluit v— 30 Me, 1933 nr. 372. strekkende o. om aan de stichting Badhuizen Amers foort ter leen te verstrekken een be drag van f58900.— tegen 5%'sjaars. Het doet ons althans genoegen, dat niet wordt verondersteld, dat de wet houder van Financiën niet op de hoogte i is geweest van hetgeen drie dagen later in een nota aan den raad is voorge legd, maar wij zouden gaarne hebben gezien, dat daarbij tevens was erkend, dat die nota geen invloed zou hebben gehad op de door den raad genomen beslissing. Hetgeen spreker echter verlangt, na melijk, dat met alle mogelijke tegen- 'allers wordt rekening gehouden, ach ten wij onmogelijk. Wei zal rekening moeten worden gehouden met bekende tegenvallers en zelfs zullen wij zoo veel mogelijk voorbereidende maat regelen treffen om waarschijnlijke tegen vallers op te vangen zie het daartoe verhoogde bedrag voor maar verder gaan achten wij onmoge lijk. Wij herhalen slechts, wat wij in den aanbiedingsbrief schreven „Wij „zullen daarom den toestand onzer „financiën, in verband met de alge- ,mecne maatschappelijke omstandig- heden, scherp in hel oog houden en „naar bevind van zaken de noodige „voorstellen doen. Deze wijze van „handelen komt ons voor het meest „in het belang van Amersfoort te zijn." Een voorschrift om op elk onder deel der begrooting te besnoeien zoi. o.i. niet getuigen van wijs beleid. Elk deel der begrooting moet afzonderlijk worden bezien, hetgeen is geschied, ook ten aanzien der verschillende be drijven. Daarbij moet worden gelet op de voortdurende uitbreiding der ge meente en de daarmede gepaard gaande groei >an de bedrijven en diensten, zoodat een tegenhouden van verhoo ging der uitgaven in menig opzicht reeds een bezuiniging beteekent. Wordt vervolgd. Nieuw Tooneelgezelschap. Men is bezig met het oprichten van een gemengde Tooneelvereeniging voor Roomsch Katholieken. Als toekomstige naam wordt genoemd „De vcrcenigde Kath. Amersf. Spelers". Men kan zich aanmelden bij J. Vos, Bloemendalsche- straat 1, Telefoon 606. In de Branding. Zondagavond voerde de Tooneel- vereen' ,:ng van de Jonge Werkman, Parochie St. Henricus, in het patronaats gebouw aan de Paulus Borstraat voor een tjokvolle zaal op het tooneelspel in drie bedrijven van Jan Tromp „In de Branding". Dit stuk leverde zeer mooie spel momenten op, vooral wanneer de stor men des levens hun hoogtepunt hebben bereikt. Voor diilettanten is het stuk- zeer zwaar. De spelers verdienen lof voor hetgeen zij er van gemaakt hebben. De rolkennis liet dit keer wattewen- V.V.V. Vlak daarop krijgt Amersfooit een penalty toegewezen, welke on houdbaar ingeschoten wordt door B. v. Keeken 2—2. De laatste 10 minuten geeft Amers foort een keurig samenspel en worden door B. v. Keeken nog 2 coals ge maakt. Met een 4—2 overwinning voor Amersfoort komt dan het einde. Lui van 't tweede, dat is niet onze afspraak. De volgende wedstrijd reken ik op een overwinning. Lui van 't derde gefeliciteerd met jullie overwinning. Van H., Secretaris. JMERCURIUS HAVERMOUT I 25 cent per pondspak Snederiandsch fabrikaat Uit den Omtrek Hooélan 1 Bij de sluiting van het IJsco-seizoen heeft het bestuur der Coüp. Zuivel fabriek de kinderen van alle scholen getracteerd op ijs. Ondanks gemis van zomerwarmte, was de Iractalie welkom. Hooglanderveen De leden van den Jonge Boerenbond hielden hun eerste vergadering in het seizoen op het Houteveen. De opkomst was wederom goed. Nadat de voorzitter een inleidend woord had gesproken, gaf hij eerst het woord aan den Geestelijken Adviseur, die in Jen breede een uitlegging gaf van de plannen, die hij dezen winter dacht te verwezenlijken, Naast het werk, dat hij en de technische adviseur zullen doen, hoopte hij dat vooral dooi de leden zelf iets zou gedaan worden, om zoodoende door innige samenwerking en in opgewekte stemming veel tot: stand te brengen tot heil van de jonge j boeren. Ten zeerste zou de Eerwaarde spr. het op prijs stellen, indien de leden elke maand b.v. de 3e Zondag geza menlijk ter H. Tafel zouden naderen. Dat met het gesprokene al de aan wezigen het eens waren, bleek wel uit hel applaus. Daarna kreeg de Technische Advi seur de gelegenheid, om zijn steun toe te zeggen aan de verwezenlijking van de kenbaar gemaakte plannen en gaf in korte trekken aan, hoe hij het land bouwkundig gedeelte zou trachten te behandelen. Na enkele mededeclingen, o.a. over het knippen van het rundvee, werd de vergadering gesloten en werd de rest van den avond op gezellige wijze door gebracht. Nog werd meegedeeld, dat voortaan de vergaderingen zullen ge houden worden op het Houteveen en dringend werd verzocht, steeds op het vastgestelde uur aanwezig le zijn, op dat op tijd kan begonnen worden. Soesterberg Op den Rijksstraatweg had een motor ongeluk met doodelijke afloop plaats. In een bocht van den weg passeerde een luxe auto welke uit de richting Amersfoort kwam een in zeer snelle vaart zijnde motorrijder; een botsing was onvermijdelijk. De motorrijder en de duopassagiere werden gegrepen en tegen den weg geslingerd. De motor rijder, de 20-jarige J. de G. uit Maartens dijk was op slag dood. De duopassa giere, mej. M. A. de G. uit Hoensbroek, bekwam zeer ernstige verwondingen. Voor w-iniggeld smaakvolle kleeding voor Dames- en Kinderkleeding door PRIMA VAKMAN in het Pafronaatsgcb. St, Accliten, 't Zand. Aanvang Woensdag 18 October van 8—10 uur. Inlichtingen en inschrijvingen dagelijks; GABR1ËLSTRAAT 20 bij de Ver-meerstraat en Woensdags en Zaterdagsavonds van 8—9 uur Palronaatsgehouw Hub. J CROESE le Klas Kleermakerij. UITERST gemakkelijk systeem UITERST gemakkelijk systeem Terschuur Donderdagmiddag reed in de bocht in den straatweg een auto, bestuurd door den heer M. v. Rooi uit Utrecht, en waarin tevens diens echtgenoole en kind gezeten waren, mei vrij groote snelheid legen een boom, waardoor de wagen geheel vernield werd. De heer van R. en het kind kwamen er met den schrik af. Mevrouw va liep een beenwonde op. Correspondentie. Aan een „oud-lid Kinder Zangkoor". Wij hebben uwe ingezonden mede- deeling doorgezonden. Plaatsing ervan kan niet geschieden, wanneer ons mede- deeling van naam en adres wordt ont houden. Redactie. Vrijdagmiddag fietsten honderd Nederla.idsche pelgrims ii fraaie orde over het Sint Pietersplein le Rome. De moedige jongens, wien men de vermoeienis van liet dagenlange in spannend trappen niet kon aanzien, hadden onder leiding van rector Boone kamp zonder eenig ongeval hun doel bereikt. De laatste étappe van Civita Vecchia werd in een dag afgelegd. In het gezelschap vertoefde ook rector Van den Bosch van het Mgr. Mutsaersoord, die den tocht der kra nige werkloozen van Genua af mee maakte. ln de universiteitsgebouwen te Mexico City brak een groote brand uit, die zich spoedig tot andere univer siteitsgebouwen uitstrekte. De politie koestert het vermoeden, dat de hrand door stakende studenten is aangestoken. Een Enkhuizcr visscher, die zijn zijn fuiken bij den afsluitdijk had ge plaatst, ving Donderdag 2890 en Vrij dag 4574 pond blanke paling, Alleen voor de vangst van Vrijdag was de besomming ruim f 1000. Bij ecu schietoefening in de'nabij- heid van Metz werd een Frans onder officier door een Algerijnsch onder officier doodgeschoten. gewoonten vor. ,en den grondslag voor een pret- tig, regelmatig leven. Voor alle menschen zijn deze niet gelijk. Voor iedereen echter vormt het geregeld gebruik van King Pepermunt een zeer «oede gewoonte. Vant zou niet iedereen willen genieten van den fijnen smaak en zou niet iedereen de heilzame werking ervan willen XondervindenNiet zoo "T nu en dan, maar geregeld EPEPMUNT Kerknieuws. Dr. Mag. Th. van Oppenraay. f' De Zeereerw. heer dr. mag. Th. van Oppenraay, pasloor 1c Zevenaar is ten huize van zijn familie le Bommel over leden. Dr. van Oppenraay was in 1877 te Bcmmcl geboren en werd 15 Augustus 1900 priester gewijd. Daarna studeerde hij te Leuven theologie en doctoreerde daarin den lOcn Juli 1906. In 1908 riep de Aartsbisschop hem naar Rijscnburg om er aan het Groot-seminarie theo logie te doccercn. terwijl hem vijf jaren later, den 3len Januari 1913 het onder wijs l.i de dogmatiek werd opgedragen. Bijna elf jaar, lot 14 December 1923, heeft hij op dezen verantwoordelijken post gestaan. Sindsdien had hij pastoor de zorg voor de parochie Zevenaar. Fastoor van Oppenraay heelt op 'heologisch gebied verschillende publi shes het licht doen zien. Pastoor Hofstee, f In het Katholieke Ziekenhuis te En schede is op 59-jarigcn lecltijd over leden de Zeereerw. heer Willem Hof stee, pastoor der Twentschc parochie Vasse en Mander. Binnenland Accijnsvcrhooging op 'rundvlccsch. De prijzen van rund- en kc.lfsvleesch zijn verhoogd. Deze prijsverhooging wordt veroorzaakt doordat de hoogei helflng op rund- en kalfsvlcesch i werking trad en de accijns van 10 op 30 pet. gebracht is. De opbrengst van deze. verhoog den accijns moet dienen tot delging van het verlies dat geleden zal worden op de af te slachten runderen, welke door de Crisis Rundvee Centrale zul len worden aangekocht in verband met de inkrimping van den veestapel. Men stelt zich voor 200.000 runde ren „op te ruimen". Hel vleesch vai deze dieren, voorzoover hiervoor ir aanmerking komende, zal in blik wor den verwerkt en t.z.t. beschikbaar wor den gesteld voor werkloozen en arm lastigen tegen lagen prijs. Beperking Rundveestapel. De aankoop van rundvee ter beper king van den veestapel ving aan. Er zijn in elke provincies commis sies benoemd om het vee a pen. Deze commissies, „commissies van overname" geheetcn, bestaan een veehouder-aankooper en een vcc- handelaar-aankooper. Zij worden lei zijde gestaan door een provincialen vertegenwoordiger, die de Rund veecentrale in elke provincie vertegen woordigt, het toezicht houdt en optreedt bij eventueelc meeningsverschillen. liet ligt in de bedoeling aanvanke lijk alleen aangeboden vee op te nemen Daartoe kunnen de veehouders op be paalde uren hun aanbiedingen doen Op een zeker moment wordt de ge legenheid daartoe gesloten en worden aangeboden runderen gekeurd n betaling naar [het gewicht bepaald. Opvoeding tot eenvoud. Op den Katholieken Onderwijzersdag Ic Utrecht gehouden voor Utrecht cn 't Gooi heeft de Zeereerw. Heer Pastoor Hooijman gesproken over de opvoeding tot eenvoud. Wij moeten eenvoud leeren, aldus spr. Eenvoudig is hij, die uit zijn leven weet te weren al wal overvloedig en overdadig is. In alle slanden heeft men dezen eenvoud verloren. Dezen eenvoud zal men zich weer eigen kunnen maken door het aan- kweeken van dc deugden van sober heid, zelfbeperking en zclfbehccrsching. Deze deugden zullen de passies der mcnsfheu moeten bchccrschen. Zij zullen de menschen veel leeren en ten laalste ook op hun godsdienstig leven hun stempel drukken, 't Uiterlijke en 't innerlijke zullen hier gepaard moeien gaan. Een al te groote bekommernis den dag van morgen en een verzetten tegen oe beschikkingen Gods is ver boden. Ood heeft ons echter geen waarborg! gegeven, dat w ij steeds zullen hebben, wat voor ons levensonderhoud noodig is. St. Paulus had dal ook niet en hij1 onderwierp zich daaraan, want liet was een beschikking Gods. -iu Ouders en Opvoeders zullen dé'kin- deren eenvoud cn zinnigheid moeien leeren. De kindereu moeien leeren zich iets te ontzeggen, zich Ic onderwerpen an wat God over hen beschikt heeft. Lichamelijke genoegens moeten wor- ien beperkt. De kinueren moeten de .vare genoegens leeren vinden in Gods heerlijke schepping, de natuur. Wij hebben in de natuur zooveel schoons cn goeds gekregen, maar de meesten weten hel niet te vinden. Leer de kinderen de vreugden van Jen Godsdienst. Daar past geen ma tigheid. Aan die vreugden mogen zij zlclt ten volle overgeven. Wij hebben de goederen der eeuwigheid. Leer den kuiderm geen egoïsten vorden in hun beperking. Anderszijn Jj verloren. Men moet, hij alle beper king, in den komenden tijd juist veel leeren over hebben voor den mede- ineitseh. irdcn gedwongen in de rich- ....n een organische hedrijfsorde- ning der samenleving, waarin de men schen elkander moeten willen dienen. De deugd der matigheid mag geer middelmatige menschen maken. De deugden van gclooi. hoop en liefde moeten lot het toppunt worden op gevoerd. Wij zullen de nieuwe wereld beheer- schen, wanneer wij menschen welen te vormen, die in eenvoud en zelfbc- heerscliing groot zijn. Adre.vsccring van Telegrammen. Gok in ons land is .utresseering van telegrammen met behulp ran het tclc- foon-niinmtcr in plaats van straatnaam cn huisnummer mogelijk. In liet blnnen- landschc verkeer moet xon'n adres vermelden: naam van geadresseerde. Ie!efoon-tio. td.it als één woord wordt geteld), kantoor van bestemming. B.v.: Posiem.i, Haarlem. houdt Uw huid jeugdig en soepel, Uw teint Irisch cn fraai In prijzen van 20—75 ct. (Kuil Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van het bericht „Stichlin.; G. L. Vrouw ter Eem" laatste alinea in uw blad van Vrijdag j.l. wil ik gaarne wijzen op de volgende feiten toen het ondoenlijk bleek dat de beide heeren architecten samen een plan voor de te b niweii Stichting inleverden, heelt elk afzoiuferiijk een plan inge diend. waarvan tiet ontwerp van den heer Koldewcij is gekozen. Bij de uitvoering van dit plan heeft de heer Koldewcij Meeds de leiding gehad. Alle tcckcniitgctt zijn door hem gemaakt, alle bcnnodigdliederi als stce- ncn, tegels en/... zijn door Item uit- gezoent, alle kleuren door hem aan gegeven, de meubileering door hem ontworpen, De jonge kunstenaars, die hun beste krachten hebben gegeven voor de versiering, zijn door hem voor gesteld. Zijn opzichter was de hoofd opzichter. Bij de uitvoering der plannen heeft de heer Willem Kroes hem trouw ter zijde gestaan, waarvoor ik hem erkentelijk ben, maar de IhWciding is van het begin tot het einde ill han den geweest van den lieer Koldewcij. In den loop der 2 jaren, waarin de ...Hiw lot stand kwam, is de heer I lierman Ki- i- zelden op het werk geweest en tijdens den bouw heeft hij slechts een paar malen aan de zakelijke .besprekingen, die geregeld 3 keer per week plaats vonden, deelgenomen. I Dat bij het vermelden der Directie „,|n naam voorop staal, is geschied op mijn verzoek namens Moeder Overste, omdat litj de oudste was, en altijd /oor de Zusters gebouwd had, maar I hieruit mag niet geconcludeerd worden, .dal hij hooldarchllccl was, zooals In de Maasbode had gestaan. 1 Destijds waren wij nog van meening, it liet werk door de heide heeren chitccten gczamelijk zou worden uit gevoerd. Wat nu den text der oorkonde betreft, deze is ingemetseld bij de eerste j steenlegging, dus bij liet begin van liet werk. toen wij nog in de hoop leefden, dal de belangen der Stichting jdoor beide heeren gelijkelijk zouden worden behartigd, ofschoon ik bij die gelegenheid in mijn toespraak duidelijk genoeg heb laten uitkomen, dat de I lieer Koldewcij de eigenlijke architect Ik heb deze getuigenis willen afleg gen uitsluitend en alleen, om In deze onverkwikkelijke geschiedenis aan de waarheid recht le laten wedervaren. Met bijzomlcrcn dank voorde plaat- Hoogachtend. L. II. B. SANDERS, Rector.

De Eembode | 1933 | | pagina 2