Een nieuwe Jas? Winterjassen Hehenkamp Koop hem dan direct Nu is de sorteering nog groot! Voor groot of klein persoon Voor dikke of dunne beurs van f7.50 tot f44.00 Kinderjasjes vanaf f 1.95 Kinderjekkers f 1.50 ■y1 T f I MburUMuumé/' Prachtige Theemeubelen AGIO Zondagsdienst H.H. Doktoren en Nachtweekdienst Apotheek. E. J. G. Menens zur Borg, 't Laan tje 5, Tel. 1225. G. H. J. Blees, Utrechtscheweg 122, Tel. 1733. J. W. E. Hoffman, Vondelplein 1, Tel, 1687. ApotheekItmann, Langestr. 9, Tel. 164. Bij de op Woensdag j.l. gehouden verloting door de R. K. Verkenners. Parochie 't Zand, is het horloge stil blijven staan op 3 uur 20 min. Bezittei van dit lot kan het horloge aan de pastorie 't Zand verkrijgen. De vredeslichtommegang, weike de laatste paar jaar te dezer stede op 11 November ter gelegenheid van den wj penstilstandsdag werd gehouden zal dit jaar niet plaats vinden in verband met de drukte op Zaterdagavond. Een nieuwtje. De Kantoorboekhandel F. A. Tulp, Langestraat 65 heeft een electrische machine aangeschaft voor het graveeren van den naam in elke gewenschte kleur op Vulpenhouders, Vulpotlooden. Zak messen en andere eventueele waarde volle voorwerpen, welke men bij zich draagt. Ook kan de handteekening op bedoelde voorwerpen worden aange bracht. Terugkrijgen bij verliezen zal daardoor meer kans van slagen hebben. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie op de voorpagina van dit blad. Burgerlijke Stand. 7 Nov. OverledenSimon Ris, 76 jr.. wed. v. T. Jongeneel Cecilia G. Aifrink, 84 jr., wed. v. A. Schueler Grietje v. Nus, 89 jr., wed. v, C. Winterswijk. 8 Nov. GeborenJan, z. v. J. Lijns- veld en E. T. Helmerhorst Maria Theodora, d. v. W. J. Pouwcls en A. W. C. Schoenmakers. Gehuwd: G Biiersen en C. J. T. v. Maaren M H. Maas en C. Hamers H. J. Nier- kes en B. Hazeleger T. v. de Vuurst en B. Zwart F. H. Welmers en J. v. de Beek. 9 Nov. Geboren: Heintje, d. v. W. Koenen en E. v. Buren Everardus, 7. v. N. Schoonderbeek en E. J. E. v. Dieën Irene Helena, d. v. G. Renes en C. H. v. der Liet. Ondertrouwd H. J. Campen cn de Groc-s C Hanedoes en P. Abbing P. G. v Doornik en E. E. Bergmann J. D. Bangma en R. Novak C. G. H. v. Huik en A. H. Smink. Overleden Heiman Hilversum, 61 jr., eclitg. v, A. Roodveldt Elisabeth A. M. kant, 82 jr, wed. v. E. G. J. Michell - J. E. Legerstee, 48 jr., ongehuwd. Zondag 12 November zal in St. Aechlen een propaganda-feestavond plaats hebben van de R. K. Voetbal- vereeniging „Amersfoort", aanvang half 8. Berg-Revue. Naar wij vernemen wordt ten rieve van den bezoekers een luidspreker installatie in de Markiha! aangebracht, men kan dus overal de revue goed hooren. De propagandafeestavond van de K. Handels- Kantoor- en Winkel bedienden had Dinsdagavond plaats ir de zaal van de R. K. Spaarbank. Te 10 min. voor 9 opende de Voor zitter de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst van de leden, terwijl geen enkele ongeorga niseerde gevolg heeft gegeven aan'de, ontvangen uitnoodighg. Zondag 12 November ter gelegenheid van liet lustrum van den Bond zal in de Kerk van St. Ansfridus om 8 ut Mis worden opgedragen. Na de H. Mis gemeenschappelijke H. Communie der leden. De declamatie-avond met medewer king van den heer C. Pijpers zal nic plaats hebben op 21 November, doch op 17 November in Lunchroom „Prin cess". De heer de Graaf, hoofdbestuurs lid sprak vervolgens over de opbouw der maatschappij door de Vakorgani satie. Spr. schetste de tijd van hoog- conjuctuur waarin diverse verbeterin gen werden aangebracht voor de werk nemers, 8 uur werktijd, hooge loonen, vacantie-regeling, enz. Ook de organisatie's kenden een tijd van geweldige vooruitgang. De ver houding tusschen werkgevers en werk nemers-organisaties was uitstekend. De tijden zijn echter veranderd. Thans is de arbeider de hulp geworden van de machine. Het huidige stelsel Is ge bouwd op de zucht naar gewin en eigenbelang en de vraag wordt niet gesteld, hoe stellen we de menschheid in slaat voor zich en de zijnen een bestaan te verzekeren. Spr. schetste hoe de positie van de bedienden nog wankeler is dan die van de arbeiders, doordat zij hun organisatie niet sterk hebben gemaakt. De bedienden, vooral j op groote kantoren, waren van mee ning dat zij mede leiding gaven en vergaten dat zij ook werknemer waren, s geen verschil tusschen de positie de arbeiders en van de bedienden. De arbeiders hebben begrepen dat alleen door de organisatie wettelijke bescherming mogelijk was. De mensch blijf: aangewezen op gemeenschap. Na een dankwoord aan den Sprekei drong de Voorzitter aan op uitbreiding van de propagandaclub en verzocht de aanwezigen zich beschikbaar te stellen voor aanwerving van nieuwe leden. Daarna bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. Het mtubelmagazijn van den Heer J. C. Helms is verplaatst naar het pind Perseijnstraat 21. Hoewel in kleiner pand komt de verscheidenheid van meubelen goed uiten komt vooral naar voren wat huiselijke gezelligheid eischt Op Woensdag 29 November zal in de Concertzaal „Amicitia" onder auspiciën van de vereenigingde „Prince- vlag" Afdeeling Amersfoort vertoond worden de Neer'lands Oranje film, de film van de Oranje Zaterdag en Opening der Staten-Generaal (Oranje-Dinsdag) enz. In een vergadering van midden standers vroeg de heer Vierdag aan dg Amersf. Middenstands-federatie te ver zoeken pogingen in het werk ie stel len de Zaterdagavondmarkt voor die artikelen, welke er niet op thuis hooren, op te heffen. Die markt is opgericht voor die artikelen, welke aan bederf onderhevig zijn, zooals bloemen, fruit, e.d. Voorts vroeg de heer Vierdag te bewerken, dat rijks- en gemeenteamb tenaren als bijberoep geen handel mogen drijven, ook niet onder den naam van de echtgenoote. De heer Vierdag verweet B. en W. dat ze niet belemmerd hebben, dat de markt zoover is uitgebreid, dat zij een groote concurrentie voör den midden stand is geworden B. en W. hadden hier de plicht om de markt te hand haven in den vorm, waarin zij is op gericht. Sint Jozef. Voor de leden van de R. K. Werk- liedenvereeniging St. Jozef sprak de heer Brouwer uit Hilversum op de hem eigefl gemoedelijke manier over de ver schillende instellingen van het R. K. Werkliedenverbond. Spr. behandelde achtereenvolgens het verzekeringsbedrijf Concordia met 26 millioen verzekerd kapitaal, terwijl de menschen vrijstelling van premie betaling hebben genoten bij ziekte, werkeloosheid, enz. voor een bedrag van 1 Va ton; Centrale Spaarkas, telde op 1 Januari 191 afdeelingen met een ingelegd kapitaal van f 1.853.891.— de kleinveeverzekering voor de arbei ders van het Platteland; het Zieken fonds ondanks een sterke macht tegen over ons telt thans 2618 verzekerden, moest vervolgens iets gebeuren de jongeren. De |onge Werkman is gesticht en telt thans reeds 79 af deelingen. 't Gevaar van dezen tijd is voor de jongeren buitengewoon groot. Daarom kochten we een huis in De Steeg waar de jongeren week in, week uit, kunnen vertoeven, onder geestelijke en technische leiding, waar ze hun hart eens kunnen uitstorten en waar voor drie jaren productief werk voor hen te vinden is. En wanneer onze jongeren weer werk kunnen vinden in de maatschappij en het huis voor hen niet meer noodig is, dan staat daar het huis gemeubileerd en wel voor de moeders van groote gezinnen om hen daar pen rustpoos te kunnen verschaffen. Vervolgens haalde Spr. aan de T.B.C. bestrijding met het best geoutileeide Sanatorium, het Koloniehuis in Gaaster- land waar in enkele jaren 2300 kinde ren zijn behoed geworden voor T.B.C. En zoo breiden we steeds uit ons heerlijk werk. Als de arbeiders nu maar begrijpen dat alles is van hen en voor hen en medesteunen naar vermogen. Daarna behandelde Spr. de Coöpe ratie en aansluiting bij de I landelskamer. Voor het huidige Kapitalistische pro ductiestelsel moet in de plaats komen een ander stelsel, volgens de gegevens van den Paus, een gebonden economie met bescherming van den Staat. En dan hebben wij in deze nieuwe richt lijnen elkander weer noodig. De nil maatschappij die komen moet on ger te voorkomen, heeft noodig een' eendrachtig samenwerken van de Ka tholieke Arbeiders R. K. Voetbal. Zondag a s. staat in het teeken van de R. K. Voetbalbeweging te dezer, stede. Om 12 uur staal op het programma een wedstrijd van Amersfoort lil tegen Amersfoort IV. Om 1.20 uur Veteranen-wedstrijd. Amersfoort-veteranen tegen Saestum- veteranen, Zeist. (Ouderwetsch spel doorspelers.) 2 uur Amersfoort I tegen V. E. P. I (Woerden). Deze wedstrijden op het terrein van den A.B.L.O. Leusderweg. Alle Katholieke voetbal enthousiasten gaan natuurlijk zien het spel van de veteranen, en blijven tevens de ver richtingen van het te Elftal gadeslaan. leden Evert J. v. Zomeren, 63 jr., wed. v. J. J. Beekman Heintje v. Dom- selaar, 94 jr., wed. v. P. v. d. Kemp. Vermoedelijk tengevolge van kort sluiting, is de kapitale hofstede van A. Fikse, lid van den gemeenteraad, totaal afgebrand. 20 koeien, 1 stier en 2 paarden zijn in de vlammen omge komen. Alles was verzekerd. Aan den gemeente-veldwachter C. Bongers is, op verzoek, met ingang van 1 Jan. a.s., eervol ontslag verleend. Genoemde veldwachter mag op een ruim 30-jarigen diensttijd terugzien. De burgemeester alhier heeft tegen Dinsdag, des morgens 9.30 uur, een raadsvergadering uitgeschreven. Behandeld wordt o.m.: Voorstel tot aankoop van een automobielspuit, in plaats van een tractiewagen. Eemnes Burgerlijke Stand. Gehuwd: J. J. M. Boomhouwer en B. A. van Wegen. Hoogland De voormalige dorpspredikant, Ds. E. Reeser, heeft zich aangesloten bij de Fascisten groep Mussert en zal zich met de jpropaganda onledig houden. Hamer» veld De Handelsvereen. „Leusden en om geving" vergaderde in „'t Ros Bayert". Het rapport, door den accountant inge diend, kenschetste den toestand als buitengewoon goed. Ondanks 't moei lijke jaar, heeft de vereeniging nog met winst gewerkt. De omzet bedraagt 4,933.144 K.G. De aftredende bestuurder G. Apel doorn werd herkozen. In de vacature door het bedanken van H. Voskuilen werd benoemd A. Schothorst. De af tredende bestuurderT. Ruitenbeek werd ook herkozen. Aan de leden en afnemers van de vereeniging wordt bekend gemaakt, dal hun vereeniging erkend is als rogge- handelaar en zij zich gaarne bemoeit met het denatureeren van de rogge. Zij, die hun rogge wenschen te talen denatureeren, kunnen de hoeveelheid ten kantore opgeven. Als Directeur van de Onderlinge Brandverzekering is benoemd Mr. J. K. H. de Beaufort. Alhier had de oprichtings-vergade- ring van Het Wit Gele Kruis plaats. Na het inleidingswoord van onzen Zeer- Eerw. Heer Pastoor gaf Rector Ter- wisscha van Scheltinga een uiteenzet ting omtrent doel en wezen van 't Wit- Gele-Kruis. Met de verpleging wordt belast Zus ter M. Constancia, die hiervoor een volledige Rijksbevoegdheid bezit. De jaartijksche contributie bedraagt f3.— per gezin. (De kostgangers niet inbe grepen), waarvoor men recht heeft op een jaarlijksche ziekenverpleging, plus gebruik van de verplegingsartikelen voor ten hoogste 3 maanden. Bij over schrijding van deze termijn wordt over leg gepleegd met 't bestuur. De eigenlijke kraamverzorging valt buiten het recht op verpleging, terwijl 't in de bedoeling ligt na eenige jaren ook hiervoor maatregelen te treffen. Ten einde direct crediet te verkrijgen, zal een rentelooze leening worden uit geschreven met aandeelen a f 2.50, met jaarlijksche uitloting. Vooronvermogen- den zal een aparte regeling worden gemaakt. De katholieken worden aangemaand, om principieele redenen te bedanken voor 't Groene Kruis en zich aan te sluiten bij 't Wit-Gele. Wie zich nu opgeeft heeft direct recht op verpleging. Degenen, die eerst de kat uit de boom kijken, moeten dan eerst 6 weken lid zijn alvorens recht op verpleging te hebben. Wil men later direct verpleging der lid te zijn, dan betaalt men i stens de dubbele contributie. Reeds 85 leden gaven zich op, w t 'I volgende bestuur werd gekozen Mej. A. Blom, Mej. G. van Eijden, den heer B. Hendriksen, den heer J. v. d. Berg, den heer H. v. d. Berg. Verder nog een lid van 't Kerkbestuur en Armbestuur. Uit den Omtrek 1 LWSiB6Wl&fOOCT^'"^ Barneveld Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Geertruida, d. v G. Spruijt en C. G. Conijn Her-, mina, jd. v M. Boekhout en H. Goor Maria, d. v. D. Prins en A. Rob- bertsen Evert, z. v. E. Top en M. Apeldoorn Maria en Willem, d. z. v. J. v. d. Krol en v. d. Steeg Rutgerdina Johanna, d. v. R. Kraaij en J. Evers. Ondertrouwd: H. v. Dijk- horst en E. Heemsbergen -- J. Jonker T. v. d. Giind. GehuwdJ. Postma M. Doornekamp J. v. Beek en v. Middendorp v. Driesten en N. v. Milligen J. Smit en J. v. Essen R. Boekhout en A. Klomp. Over- Het kantoor der Coöperatie Handels- vereeniging Leusden is dagelijks ge opend van 's morgens 8 tot 's avonds 6 uur. Hoogland De Raad der Gemeente kwam vol tallig bijeen. Ingekomen stukken: Procesverbaal Kasopnamegoedkeuring der verorde ning inzake maximum vergunningen voor de buurtschap Vinkenhoef. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. inzake wachtgeldregeling voor arbeiders der N.V. Phoenix Brouwerij 'te Amersfoort. Van 1 October 1933 tot ultimo Maart 1934 zal de Gemeente 25 pet. betalen van het wachtgeld voor arbeiders die gehuwd of kostwinner zijn. Op de twee requesten van bonden van Caféhouders inzake vermindering van Personeele Belasting, werd afwij zend beschikt. Aan de Politie Radio-Commissie te Hilversum werd een jaarlijksche sub sidie verleend groot f 10. Het adres van de Chr. Besturenbond inzake toetreding bij de Rijkssteunre- in rijke sorteering - steeds voorradig A. H VAN NIEUWKENK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING - 18 M00El BEEKENSTEINSCHELAAN 10 OPGERICHT 1909 geling voor werklooze arbeiders, kreeg geen kans slagen. B. cn W. zouden niet vrij meer zijn. Voorbeelden van andere gemeenten werden aangehaald o.a. Eemnes heeft het f5000 gekost. De heer v. d. Hengel merkte op dat geen klachten over de steunregeling zijn vernomen. Spr. was dan ook van meening dat onder curateelc-stelling van de Regcering achterwege kan blijven. Begrooting dienst 1934. De heer de Bruin vraagt of er niet een andere regeling te treffen is inzake schoolgeldregeling. Spr. noemde de post voor schoolgaande kinderen naar Amers foort zeer hoog. Spr. krijgt meermalen klachten dat de schoolgelden in Amers foort lager zijn dan hier. De voorzitter zegt toe deze kwestie in het dagelijks bestuur ter sprake ge bracht zal worden. Verder is de heer de Bruin van mee ning dat B. cn W. bezuiniging hebben gezocht in hoofden van de wegen. De voorzitter merkf op dat we een jaartje minder moeten doen. We hebben nog een achterdeurtje aan het Lunapark. De heer v. d. Hengel opperde het idee van de post onvoorzien een vinnetje af te halen voor verhooging van de post wegen. Dat kunnen we altijd nog doen, zegt de Voorzitter. De heer Smink was op heden tevre den met de post voor de wegen en gaf nog enkele nuttige wenken. De heer Spelt vond het bedrag var f 100 te hoog voor onderhoud ambts woning van den Burgemeester. De Voorzitter merkt op als het niet noodig wordt het niet gebruikt. De heer Sandbrink vond buitenge wone politicdiensten overbodig en de post f 1040 te hoog, ook nog toen werd medegedeeld dat particulieren f600 bijeenbrengen, zoodat de post bedraagt 1440. Spr. vond nachtbewaking geen ge meentebelang doch een particulier belang. Zonder stemming werd de begrooting 1934 goedgekeurd met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van f 58.823. en een post onvoorzien f 2334.06. Namens den Raad sprak de Voor zitter een woord van dank aan Secre tarissen en Ambtenaren. Rondvraag. De Heer de Bruin sprak weer eens over de meterhuur van de P.U.E.M. en drong aan op eindiging van huur betaling na een zeker aantal jaren. De Heer v. d. Hengel voelt meer voor eer algemeene verlaging van meterhuur. Nog werd besproken het venten zon der vergunning en het f'iuduleus slach ten. De Heer v. d. H. bracht ter sprake de verbetering van den Calveensche weg. De Heer Sandbrink wijst op de bochten in den Veenweg. Henri Ford heeft besloten tijdelijk 45000 arbeiders te ontslaan en de fa- briek te Dearborn gedurende zeven dagen stop te zetten, als protest tegen de Amerikaansche regeering, die hem heeft gedwongen de 35-urige werk week in te voeren. 10 sigaartjes (geen cigarillos) vopr 30 ceot. Voor de verwende rooker. In de binnenstad alleen verkrijgbaar; Sigarenmag. G.J. A. Verweij Kamperblnnenpoort 3 Nljkerk Bij de stierenkeuring waren aange voerd 5 stuks. Goedgekeurd werden 2 stieren van den heer S. Waaijenberg alhier en 1 van den heer H. Voskuilen te Hoevelaken. Soest Ter hoogte van de R. K. Kerk op de Steenhofstraat werd een jongetje, komende uit de school, aangereden door een groote vrachtauto. Hij stak met een tweetal kameraadjes vlak ach ter een juist gepasseerd zijnde auto dt straat over en werd door den bumper geraakt. Hij brak zijn kuitbeen en liep eenige kneuzingen op. Stouten burg Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Elisabeth Sibilla Maria, d. v. A. M. Ruesink en W. M. Wentlng. Kerknieuws. Deken van Elmpt. Op 82-jarigen leeftijd is te Zutphen overieden de zecreerw. heer Chr. van Elmpt, deken en pastoor aldaar. De overledene was ridder in de orde van Oranje Nassau. Correspondentie. v. W. Uw ingezonden stuk wordt i het volgend nummer opgenomen. REDACTIE. Allerlei De Parijsche politie arresteerde de beide eigenaars van het sedert lange jaren bestaande bankiershuis Dupont. Het tekort der firma moet meer dan 10 millioen francs bedragen. Tijdens de opname van een film te Balzers in Oostenrijk voor een film maatschappij, zijn 40 boeren, die als figuranten dienst deden, gewond. Zij moesten het kasteel Guthenberg „be-| stormen", doch vatten dit zoo ernstig 0p, dat veertig hunner aan hoofd en beenen verwond werden en ter ver pleging moesten worden opgenomen. KERKELIJKE DIENSTEN. Het overnemen van onderstaande Olfi- cieclc Kerkelijke Mededelingen in andere bladen wordt uitdrukkelijk ver boden krachtens art, 15. eerste lid van de Auteurswet. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELV. Langegraclit no. 36 Pastoor: Deken L. A. F. X. Fpck. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Schaalcollecle Klein Seminarie. H. Missen om 7 c Hall II Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmls. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Van hall 5 tot half 8 aanbidding voor de leden der Allaarwacht. 7 uur Lof. i half 9 uur. Bicchthoorc it 4-9 uur PAROCHIE ST. FRANC. XAV. Zand no. 29 Pastoor: C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730.-'*' ZONDAG H.H. Missen o n ltalf-7, 8 uur en kwart over 9. Half 1) Hoogmis. 6 uur Lof met conferentie. ZATERDAG 7 uur Lof. Gelegenheid om te biechten van half 4 tot hall 10. Dagelijks de H.H. Missen om 7, PAROCHIE ST. HENRICUS. Paulus Borstraat ito. 41 Pastoor: J. II. Hooyman. Matthias Withoosslraat no 34. Telefoon tl58. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur, 8 uur en kwart over 9. Kwart over 10 Hoogmis. Des namiddags Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de II. Missen om 6'/» PAROCHIE ST. ANSFRIDUS. Jacob Calstaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telef. 558. ZONDAG Half 8 wordt de H. Communie uitgereikt. 8 uur tl. Mis, 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg voor de Geloó- vige Zielen. ZATERDAG Van 4 tot hall 9 biechthooren. 7 uur Lol met rozenhoedje. t hall Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. Half 5 Kruisweg-oprichting.

De Eembode | 1933 | | pagina 2