AGIO Allerlei pert over het steeds openbreken der straten en pleinen in onze stad, ge volgd door het lied O, die loopgraver, gezongen door tallooze gewonden door ue openbrekerij. Krelis en Griet komen op de markt met een roodbonte koe die ze verkoo- pen aan een burgerboer voor een goed prijsje. De verwikkelingen met de koe vertellen we niet. cr is geschaterd van het lachen. Reclame wordt vervolgens gemaakt voor het .Vestigt U te Amersfoort, waarna de torenklokken ieder hun lied lieten hooren. De Radio is niet verge ten en het lied klinkt .Op voor de K. R. O." gevolgd door „Leve Radio" Daarna volgt op voor eigen industrie en koopt in Amersfoort. Vertegenwoordigers van de verschil lende landen met vlag verschijnen ten tooneele en worden toegesproken door den torenwachter, die wijst op de nood zakelijkheid van een ware vrede. Na een hulde aan Krelis en Griet wordt tot slot gezongen: Kent gij het woord, zoo vaak herhaald Gesproken naar den feiten les Dat woord begrepen, nooit gefaald Daarvoor sta ieder op de bres. Refrein. De jeugd, De toekomst. Dat wijs bescheid Het blijv' de spoorslag t' allentijd Dat woord van volle waarheid dringe (door Aan 't jeugdwerk hart en ziel gewijd Dat is 't parool ook in dit sluitend [koor Door God ons in het hart geleid. Daarmede is tevens ten volle aan getoond het mooie streven van de Berg-Commissie. Zij zal zeker slagen. Ook de avondvoorstelling was de zaal uitverkocht. Muzikale begeleiding geeft het Berg- strijkje onder leiding van den heer Th. te Kloese. Zondag a.s. heeft om half 3 voering plaats in de gemeentelijke Markt hal en Zondagavond en Maandagavond 19 en 20 November te 8 uur eveneens in de Markthal. Voorzie U spoedig van plaatsbewijzen daar de verkoop vlot gaat. Ge krijgt een genotvolle avond en steunt tevens het ijverig streven voor de jeugd van de kloeke Berg R. K. Militairen Vereeniging. De maandelijksche godsdienstoefe ning voor de R. K. Militairen van he Ëarnizoen droeg ditmaal een bizonder arakter wegens de plechtige opdracht van een honderdtal nieuwe leden. Tc 7 uur werd een plechtig Lof ge celebreerd door den Kolonel-Hoofd aalmoezenier Noordman met assistentie van de garnizoenspastoor de Z Ferw. Heer Hartman en de directeur van de Vereeniging de WelEerw. Heer van Straclen. Onder het Lof hield de hoofdaal moezenier een korte toespraak tot de aanwezigen die hun opdracht zullen doen en wees hen op den plicht trouwe soldaten te zijn van de Koningin, doch bovenal trouwe soldaten van Koning Christus. Wanneer ge trouw beloofd kom dan geregeld uwe militaire ver eeniging bezoeken, opdat ge weer naar uw ouders terug kunt kecren als dege lijke Katholieken. Daarna werd gezamenlijk de op dracht gedaan en trouw beloofd, waar na de medaille der Vereeniging op de borst werd bevestigd en éen voor één den zegen ontvingen. Daarna had in de Vereenigingszaal een feestavond plaats met medewer king van de R. K. Tooneelvereeniging „Euripides" die opvoerde het pracht tooneelstuk in vier bedrijven „De Etke- boom". De Directeur, Kap. van Straelen, heette de aanwezigen var. harte wel kom en feliciteerde de nieuwe leden, De avond werd bijgewoond door den Hoofdaalmoezenier die den Directeur Aalmoezenier van Straelen van harte gtlukwenschte met zijn volledig herstel, Tot geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting te Assen is benoemd Dr. A. G. Audier, geneesheer aan de inrichting „Zon en Schild". jaarfeest R. K. Gcm. Zang- v crccniging „Sint Cecilia". Het jaarfeest van St. Cecilia zal ge houden worden op Zondag 19 Nov k hi 8 in het gebouw St. Aechtcn aan 't Zand. Toegankelijk uitsluitend voor leden en introducé s, Uv avond wordt gevuld met zang, toonvel en muziek. Na af loop gczcll'g samenzijn. Haar offer. Zondag 19 cn 26 November, zal de To ineelvcrccniging van hel Meisjes patronaat St. Caccilia Parochie Sim Henricus In de patronaalszaal aan de Paulus Borstraat opvoeren „Haar offer" Familiedrama in 4 bedrijven van Pater Servasius van Enschede. Zaal open 7 uur. aanvang hall 8. Kaarten verkrijgbaar bij bestuur cn le den cn Zondag na den Hoogmis lof I uur aan de zaal. levens gelegenheid tot plaatsbespreker!. Voorziet U spoe dig van plaatsen. Burgerlijke Stand. 10 Nov. GeborenWillem, z. v. G. van Beek en E. W. Timmer - Maria Louisa, d. v. j. Bovee en M. B. O. Arendsen. 11 Nov. GeborenHendricus Berend, z. v. H. J. C. de Wolff en J. M. Har ding Wilhelmina Antje, d. v. H. v. d. Berg en J. Rouwendal. I Overleden: Casper van Dijk, oud 61 jaar, echtge noot van M. Bakker Cornells Hen- drikus van Dourn, oud 82 jaar, echt genoot van M. Ubbink. 13 Nov. Geboren: Silvio, z. v. G. Mazzoli en T. Sfreddo Martha Geesje d. v. J. Malestcin en H. v. d. Bogaard Duurt, z. v. F. B. Kampen en j. G. van Putten Alijdz, d. v. A. Kuijer en A. Schoonderbeek. GehuwdH, O. van der Weij en G. M. Wolf. OverledenGerardus Johannes Reijmers oud 61 jaar, echtg. van J. v. Pampus. R. K. Voetbalvereen. „Amersoort". De Voetbal-Zondag kan geslaagd genoemd worden. De Veteranen-wed strijd begon iets later wegens niet opkomen van tie Saestum-Veteranen. Nu werd gespeeld tegen het 2e elftal en deze zagen kans te winnen met 2—l.'lWaseen leuke wedstrijd, wa~ hartelijk om gelachen is. Amersfoort I—V. E. P. I 4—2. Voor rust was Amersfoort steeds den aanval. C. de Graat maakte het lc doelpunt gevolgd door een 2e P. Richter. Rust kwam met een 2—0 voorsprong. Na rust kwam V.E.P. op zetten en maakte de stand gelijk 2—2. Amersfoort pakte echter stevig aan. Hassing maakte ,ict 3e en C. de Graaf hef 4e doelpunt zoodat einde kwam met een 4—2 overwinning. Het derde elftal won van het 4e met 5—1. Te half 8 had de feestavond plaats in de groote zaal van St. Aechten die goed gevuld was. De heer v. d. Hovi opende als voorzitter van de feest commissie dezen avond en heette allen hartelijk welkom in 't bijzonder den geestelijk Adviseur Kap. Veltman. Het doel van dezen avond, aldus spr. is versterking van de kas. Men kan de vereeniging steunen als donateur, steu nend lid en door geregeld bezoeken van de wedstrijden. Spr. hoopte dat velen zich op zullen geven. 'I Pittige strijkje „ConAmore" opende met de marsch „Groot Rotterdam" cn hield er den geheelen avond de stem ming in. Vertoond werd door de Jonge Werk man Parochie „St. Henricus" de Voet balklucht 4-0. De R. K. Tooneelver. „Euripides" voerde met enorm succes op het blij spel in drie bedrijven Jonas de Recruut. Vervolgens werd door eigen leden ten tooneele gebracht de Revue „Amers foort, nietwaar"??? waarin naar vorer werd gebracht de noodzakelijkheid van Katholiek verband in het voetballeven en aangespoord dat Katholieke voet ballers niet langer uitkomen in neutrale •ereenigingen. Met een tombola waarvoor prach tige prijzen beschikbaar waren werd de avond besloten. De propagandadag kan geslaagd ge noemd worden daar op het terrein en i de zaal de opkomst zeer goed was. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. W. Jansma, Dollardstr. 78. Huizinga, R.K., Primulastr. 15, br.b. P. Binken, Dollaidstr. 130, gep. S. Bijlaard, R.K.. Puntenb.l. 44. Mr. D. Koning G.K., Arnh.weg 19. J. Hansen. N.H., L^usderw. 251, vcrpl. Wed. A. Heining de Goede, N'.H., Randenbr.w. 47. J. Mulder. N.H., Seringstr. 67, officier Wed Maria Meijer v. d. Meer, N.H., Vlasakkerw. 46. Agatha Binken. Dollardstr. 130, buffetj. Fr. Tillemans, R.K., Langestr. 21, stud. J. Verel. E.L.. Ligusierstr. 11, kleerm. Esther Voirol, Zw. Prot., Rcgentessel. 2. Rosa Vormann, R.K Zwaanstr.22, k.juff H. v. d. Berg. N.H., Lekstr. 42. sig.m. W. Siero, R.K Letisderw. 86. schilder. H.Löwenstcin.lsr.,Zuidsingel lO.koopm. R. Maucher, R.K., R.K. Seringstr. 56, Buitenhuis, N.H., Anjerpl. 10, rang. j. Bast, N.H., Spaarnestr. 66, machin. J. v. d. Hoeden, N.I., Vermeerslr. 144, manui. v. Harlingsvcld. N.H., Utr.weg255 Catrina Huljgen, R.K., Pr. Frederikl. 25' Cornelia Kros, N.l! Scherbierstr. 17. C. lansen, N.H., v. i'.emmelslr. 121, koopman. D. Satory. N.H., Utr.slr. 49, kok. Petronella v. Geel, R.K., Javastr. 18, huish. Maasje v. d. Brink, üeref., 't Laantje 8, diensfb. Mathilde Themans, V.K., A.Cuypsfr. 50. Sophia Gieselmann, E L., Rcgentessel 2. diensth, L. Rink, N.H., Fr.Halsslr. 49, Rijksv.w. Walravens, R.K., Plants. N. 53, sig.m. Dlntcr, R.K., Kruisk. 66, sig.m. W. Visser, N.H., Pascalstr. 30, hfd.w.t.k. W. Alblas, O. Soesterw. 187. chef sig. J. de Munck, N.H., Utr.weg 89. huiskn. Wed. Petronella de Wit de Vries, Edi- xonstr., pens.h johanna Vermeulen geh. met C. v. d. Berkf, N.H., Aldegondcstr. 7, tulnm.. G. Schepers, N.H., Breeslr. 48, fabr.arb A. v. Kleef, R.K.. A. de H. Geest 3, schipper. C. Geijtenbeek, R.K., Krommesfr. 61, bankw. Elisabeth Oostinjen, R.K., Dollardstr. 80, strijkster. W. Tonscheidt, E.L., Utr.weg 2, kok. G. v. d. Eijnde, R.K.. Tollenslaan 1, schilder. p J. Konijnenburg van Hoijtema, N.H., Keucheniuslaan, le Luit. Huz. L. Nieweg, N.I., Pr. Hendriklaan 10 A. Alma, D.G., Pauwstr. 2, wachtm. Anfonia Kramer, R.K., v.Campenstr. 16 P. Peijlmans, R.K„J.Marisstr. 10, coup. Bertha van Engelen, Geref., Hunzeslr. 15, dagdienstbode Josephina v. Keulen, R.K., Planls. N. 21 Elisa de Klerk, R.K., Puntenburgerlaan 90, winkeljuffrouw Getrud Thoma, R.K., v.Lennepl. 4, dstb. Elizabeth Visser, N.H., Zuids. 44i, d.b. Maria Pelzer, R.K., Utr.weg 53, winkelj. Hendrika Lorijn, R.K., Coornherfl. 16, hulp In dc huishouding A. de Goeijen, N.H., Bankastr. 28, k.pm. Willemina Bouman, N.H., Pascalsfr. 28 G. Hekelaar, N.H., Langestr. 47, slag. Amanda Frensel, R.K., Varkensm. Ill kapster. Lijsbert Poelstra, N.H., Ranonkelstr. 63, diensfb. Adela Chraszer, lsr., Vondell. 57. Pieter v. Marsbergen, N.H., St. Joris- str. 10a, kok. P. Bosch, Lorentzstr. 3, 2e luit. Inf. Erna Placke, E.L., Arnh.str. 7a, diensfb, H. Swaal, N.H., Merwedesfr. 46, slager. S. Steenhuisen, D., Ternafestr 22, offic. J. Huydink, N.H., Jasmijnstr. 10, sig.m. L. Huydink, C.G idem, slager. P. Vernie geh. met Cornelia Jansen, G.K., Arnh.weg 246, mach.bankw. P. v. Wierst, R.K., Grebbestr. 15, bode J. Lahuis, N.H., O.Soeslerw.64, wachtm. C, de Bruijn, N.H., Arnh.weg 256 J. Postler, R.K,, Grebbestraat 7 C. Seidel, R.K., Pascalslraat 34 A. Stok, G.K., Kappelw. 115, off.v.Gez. H. Kragt, R.K., Weverssingel 44 J. v. Gelder, N.H., Beekenst.l. 28, kant.b. H, Albronda, N.H., Vermeerstr. 81, fil.h. J. Bonhoff, G.K., Celsiusstraat 29 Roeloffina de Troe, G.K., idem Berendina Bakker, Vetmeerstraat 8 Everlje v. Ekelen, N.H., Hellestr.61, d.b. J. Klarenbeek, R.K., Palmstraat 270 H. v. Duinen, N.H., Leusderweg 17 W. de Bruijne, N H„ Snouckaertl. 2, luit Lolkje Bouma, G.K., Rijnstraat 35 T. Claij, N.H., Timorstr. 9i, stuurm. Annigje Jonkman, G.K., Lupinestr. 27 F. Insinger, Utr.weg 20. arts Hendrika v d. Bogert, R.K.,Lupinestr.25 A. v. Ziel, Gr. Spui 17, schilder Cornelia v. d. Kooij. N.H., K. Wilhel- minastraat 3, dienstbode Wilhelmina Nieboer, idem idem Woutertje Mastenbroek, N.H., Dollard- straat 112, huishoudster Harmina v. Emden, Berkenw. 10, leer.s Wed. A. Huijser, N.H., Pauwstraat 2 M. Janssen, R.K., Korte Bergstraat 9 Helena Vastenburg, G.K., Zand 3, d.stb. Wilhelmina Verroen, N.H.. Utr.weg 20t, kinderjuffrouw H. Kleibrink, R.K,. Timorsfr. 9i, handl.r. Aaltje Tensen. N.H., idem C. v. Zijll, N.H Reigersf. 16, kuiper Geertjen Rutgers, N.H., Utr.weg 110 W. v. Maanen, Peperstr. 5, winkelier J. lacobsen, N H., Parallelwegö, reiziger W. Vrind, N.H., P.Pijpersstr.15, boer.kn. G. Boersen, R.K., St.Willibrordusstr. 37, loodgieter 10 sigaartjes (geen cigarillosjr 30 cent. Voor de verwende rooker. In de binnenstad alieen verkrijgbaar Sigarenmag. G J.A. Verweij Kamperbinnenpoort 3 11=31 Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Franciscus, z W. K. Kramer en A. C. van Beek Willie Gerarda, d. v. W. Onwezen en an den Berg Marinus Johannes, z. v. C. van Vulpen en F van de Pol Bertha, d. v. H. BirkhoffenF. M, Schmidtke Jansje, d. v. H. Bos en A. van Zoest. OndertrouwdT. Mooij en C. J. Hendriksen A. van Slooten en J. van de Kamp J. G. Huis in'f Veld en M. van de Kamp. Gehuwd: A. M. Hilgartner en H. Da niels H. Lemstra en M. Visser van der Giessen en R. A. v. Andel P. P. Langenegger en J. Rietveld. OverledenGerard Willem Alexander Bukers, 59 jaar, geh. m. R. W. Lubberts. Gevonden voorwerpen, n damestasch met inhoud, een paar zeemledere handschoenen, een rozenkrans, een muls, een boodschap- pentasch, een parapluie, een tabakspijp, twee mattenkloppers, een ring en een armband. Personalia. Met Ingang van I December is de assistent-deurwaarder, de heer T. Sy- branda alhier, benoemd tot dienslgc- leider alhier. Mej. B. Verbeek alhier, slaagde dezer dagen aan de Rijks Universiteit le Utrecht voor het doctoraal examen klassieke letteren. PUROL er op! Als Uur Handen ruw zijn ot gesprongen en Uw lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen cn allerlei huidverwondingen het verzacht en geneeat tennisbanen aangelegd. Dan zijn nog invoorbereidingNatuur- baden te Lage Vuursche, te Eemnes en te Laren. BlItHoven In den nacht is door forceering en openschuiving van een zijraam inge broken in de pastorie der R. K.Kerk. De inbrekers werden door het schuiven en openen van deuren om kwart over vier door de bewoners gehoord, die daarop naar beneden kwamen waarop de inbrekers de vlucht namen. Het bleek dat uit een schrijfbureau in de pastorie, dat opengebroken was, de som van ruim f 1000 was ontvreemd. Voorts hebben de inbrekers getracht de kluis- in een lokaal tusschen kerk en pastorie, in welk lokaal men de deuren opengebroken had, te openen, wat evenwel niet gelukt is. In de kerk zijn offerbussen van hun inhoud ont daan. Men vermoedt, dat de daders twee of drie in getal zijn |geweest te oor- deelen naar de sporen in de keuken, waar ze thee gedronken hadden. Soldaten Generaals Kolonels Luit.-kolonels Majoors Kapiteins Luitenants Adj.-Onderoft. Sergt.-majoors Fouriers Sergeanten Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenAlbertus Hendrikus. O. H. Kreyne en G. v. Beek Timo- theus, z. v. T. Schoonderbeek en E. Schimmel. Ondertrouwd: A. B. Bos man en M. M. Renkers. Overleden Martha van de Hoef, 82 jaar, ongeh. Willem Bastiaan Bakker, 29 jaar, ongeh. Maria Sijberden, 5 jaa< Elisabeth Sijberden, 2 jaar. Nljlterk De Crisis-rundveecentrale heeft op de markt 170 koeien overgenomen. De eerstvolgende levering kan plaats hebben op Maandag 20 November. Op de markt: 48.000 eieren f6,50, j. henneneieren f 4,10—5,50, eenden eieren f4,30; 10 biggen f8—12, 190 runderen melkkoeien f 145—190, kalf- vaarzen f60—120, vet vee le kw. f 0,20 -0,25, 2e kw. fO,15-0,20, vette koeien f 175—195; 27 nuchtere kalverenmest- kalveren f8—15, slachtkalveren 4—6; 4 schapen f 12—20. Zeist Zondagmiddag is de 18-jarige J. v. E., die zich naar de Katholieke kerk zou begeven, door een auto overreden en gedood. De auto werd bestuurd door Mr. V. een Haagsch advocaat, die dronken achter het stuur zat. Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus Adrianus Jozef, z. v. A. J. v. Dorresteyn en A. W. M. Horvers Gerrit, z. v. A. Groene- stein en B. C. Roest Cornelis, z. v. Lagemaat en M. Klomp Jo hanna, d. v. F. v. Schaik en J. Koek koek Lambertus Petrus, z. v. C. de Bruin en M. Hogeboom Barbara Petronella Wilhelmina, d. v. W. H. Daselaar en W. S. Kaats Hendrika Maria, d. v. J. L. de Graaf en H. M. Christiaans. Ondertrouwd: A. F. v. der Lugt en A. A. Westerveld Th. Nesselaar en P. M. Bonouvrie W. v. Breukelen en A. H. v. d. Goede J. D. v. der Posl en J. P. Schuijlenburg. Gehuwd: J. W. Klaarwater en E. M. Marks. De rekening dezer gemeente over 1932 wijst in ontvangsten aan een be drag van f 1.081.094,93 en in uitgaver f 1.049.888,74, en sluit alzoo, wat de gewone dienst aangaat met een batig saldo van f31.206,19. De kapitaaldienst wijst in ontvang sten aan een bedrag van f 1.315.360,67 in uitgaven f 1.713.448,41 en sluit alzoo met een nadeelig saldo vat 398.087,74. - Er brak brand uit in de stookin richting der R. K. kerk. Door de lucht roosters drong de rook het kerkgebouw binnen. Brandweer was na pl.m. 2 uui arbeiden het vuur in de stookinrich- ling meester. De heer B. is bij vonnis van den Kantonrechter te Amersfoort {veroor deeld tot f30 boete, subs. 10 dagen hechtenis wegens overtreding van art. 2—2 g. van het Melkbesluit. (Het ten verkoop in voorraad hebben van melk met veel vuil bedeeld). JMERCURIUS HAVERMOUT I 25 c«n( per pondspak -t FABRIKAAT Binnenland Het natuurbad te Bilthoven wordt beduidend vergroot. Er worden ook Nederland en België België Nederl. 45.0007 24.679 63 15 115 27 141 86 326 114 1.851 475 1 699 733 1.883 548 1.492 933 614 158 4.922 2.359 Kerknieuws. (Ingezonden.) Dezer dagen begint weer, voor het velen wel bekende, maar het nog niet genoeg gebruikelijke misboekje „Bron van Christelijker) geest" een nieuwe jaargang. Ook in de parochie van O.L.Vr. He melvaart alhier, werd voor bijna 3 jaar geleden, met de wekelijksche versprei ding begonnen. Zeer zeker vooral, om aan den vurigen wensch van geheel het Ned. Episcopaat te voldoen, werd hiertoe overgegaan. De stille hoop het vast vertrouwen dat „Bron Christelijken geest" weldra het alge meen gebruikte „kerkboekje" zou wor den, zijn evenwel niet in vervulling gegaan. Telkens en telkens weer, bijna weke lijks, kon ik een deel van de boekjes als onverkocht opbergen. In de 3 jaren verzamelde ik zoo ongeveer 1300 boek jes. vertegenwoordigend f26 schade, Dit verlies moest, voor zooverre dit kon, worden goedgemaakt door den verkoop van andere, óók op de tafel tjes liggende werkjes en waarop, bij bestelling, eenige provisie was toege staan. Ook die boekjes evenwel, gaan tegenwoordig schaars. Het is gemak kelijk te begrijpen, dat zóó niet kan worden voortgegaan. Voortdurend te blijven propagccren met geldelijk verlies (de moeite blijft dan nog onbesproken) kan niet worden volgehouden. In tal van parochiën, ook zelfs in onze omgeving, heelt men er dan ook, jammer genoeg, toe moeten besluiten, van de verdere verspreiding af te zien. Het zou te betreuren zijn, indien in de parochie O.L Vr. Hemel vaart, na eene proefneming van bijna 3 jaar, dit voorbeeld zou moeten vol gen. Daarom nog één ernstige poging lot instandhouding en tot verbetering in deze aangewend. Het beste middel, om het voortbe staan van genoemd boekje alhier te verzekeren, is m.i. wanneer b.v. een honderdlal menschen, parochianen en niet-parochianen, kon besluiten om abonné te worden. Voor f 1.50 ontvangt men dan pl.m. 60 boekjes per jaar, welke geregeld wekelijks vriendelijk worden thuisbezorgd. Op de bekende tafeltjes blijven dan voor hen, die toevallig onze kerk be zoeken (vreemdelingen, logé's) of voor hen, die hun kerkboek vergaten, en eveneens voor anderen, die eindelijk óók wel eens met „Bron van Christe lijken geest' willen kennismaken, een grooter of kleiner aantal exemplaren ter afneming over. Tegen betaling van 3 cent (minstens), te werpen in het bestemde busje, wordt men eigenaar. Van persoonlijke aanbieding of op dringing, gelijk ik het ook al hoorde betitelen, behoeft dan geen sprake meer te wezen. Alleen de anders wellicht overblijvende boekjes kunnen dan nog aangeboden worden. Een reuzestap in de goede richting zouden we doen, wanneer we, met de zoozeer gewaardeerde medehulp van Heeren Geestelijken, alsook van dc hoofden en 't onderwijspersoneel aan de verschillende scholen, de leerlingen van de hoogere klassen tot gebruik- sters en gebruikers van het meerge noemde boekje konden bewegen. Onze boven aangehaalde jammerklachten over het kwijnen, zouden dan vervangen worden door jubeltonen over den bloei. Mocht het aan onderstaand adres dezer dagen aangiften als abonné re genen. Werd die wensch eens vervuld. Achtend, Uw dw., R. VAN 'T WEL, Beekensteinschelaan 31 Amersfoort. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc, de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Deken en Pastoor te Zutphen den Zeereerw. Heer J. H. Scholte op Reimer, tot Pastoor te Ulft (H.H. Petrus en Paulus) den Zeereerw. Heer H. M. Holtslag, tol Pastoor le Harlingen den Zeereerw. Heer P. J. Wirlz en tot Pastoor le Buren den Zeereerw. Heer A. J. Leber. De verschijningen in België. Dc Belgische bisschoppen schreven over verschijningen „Daarom dienen de geestelijken hier omtrent de regels der voorzichtigheid en discretie na te komen en den ge- loovigen voor te houden de regels, die de Kerk zelf nakomt en waarvan de voornarmste gebiedt, geen bevesti ging te geven van bovennatuurlijken aard van wonderbare feiten, vooraleer deze bovennatuurlijke aard met zeker heid is bewezen". Een kind van schipper v. d. H. te Zeist, werd door een hond aanBe^a,'e" en zoodanig aan een oog verwond, dat het dit vermoedelijk zal moeten missen. Gerapporteerd wordt, dat een te Kaapstad thuisbehoorende waNisch- vaarder in de Zuidelijke IJszee met man en muis is vergaan. Bij de N.V. de Sphinx, v.h. P. Regout te Maastricht is een staking uitgebroken, waarbij 1600 arbeiders betrokken zijn. Te Delft is een melkhandelaar ge- arresteerd. die 12000 verduisterd heeft ten nadeele van een 60-jarige vrouw. Te Portland (Am.) is een passagiers vliegtuig in dichten mist omlaag gestort. Vier inzittenden werden gedood en gewond in een ziekenhuis opge nomen. In het grensplaatsjc Maascyk(België) is de brandkast van den lieer v. Do getorceeid De dieven hebben 140.00 francs aan geld cn papieren gestolen Dat de Nationaal Socialisten in üuitscliland een meerderheid zouden behalen bij de Rijksdagvcrkiezing, lag voor de hand. Men kan zelts niet spre ken van een verkiezing in den eigen lijken zin van het woord. Een tegen partij immers bestond er niet. lntusschen blijft het een feit van be tekenis, dat ongeveer 40 millioen Duitschers hebben gestemd vóór de Nationaal Socialistische Partij en dat ruim 40 millioen Duitschers zich ver klaarden vóór de politiek van Hitier. Door deze overwinning zit de leider sterker dan ooit in het zadel. Sinds Duitschland den Volkenbond den rug toekeerde, s liet vertrouwen in de vredelievendheid van Hitler en de zijnen niet toegenomen. Integendeel een gevaarlijke oorlogspsychose valt er over .de wereld helaas niet te ont kennen, zoodat Duitschland heel wat werk zal hebben om hierin verande ring te brengen! Te Haarlem is ten 58-jarige assi stent gearresteerd, die gebruikte pos(r. zegels van oude poststukken haalde en weer gebruikte. Te Cinigiano (Italië) zijn plotseling meer dan 100 personen ziek geworden. Een moeder en haar beide kinderen zijn overleden. Uit het onderzoek is gebleken dat de zieken door het ge bruik van meel dal met zinkoxyde was vermengd, zijn vergiftigd. De Japansche soldaten zullen zijden f uniformen, zijden bedekkingen voor hun helmen en zijden dekens krijgen, tenzij er een ander gebruik kan wor den gevonden voor de groote zijde- voorraden in Japan. Het comité tot bevordering van den zijdehandel heelt besloten 500 balen zijde aan het mini sterie van Oorlog en 1200 balen aan net ministerie van Marine te zenden. Een autobus met dertien passagiers kwam te Valencia in botsing met een vrachtauto en sloeg om. Een andere vrachtauto reed op de beide wagens in. Vijf personen werden gedood, een zwaar en verschillende licht gewond. 't Geld gaat de wereld niet uit! Iroost men in slechte tijoen. Dat kan maar Rotterdam gaat liet wel 'cc jaar tijds is het aantal Rotterdamsche millionairs teruggeloo- pen van 108 lot 73. Het totaal der inkomens te Rotterdam verminderde in die twee jaar mei 85 millioen. Twee jonge Japanners hebben con cessies verworven voor de pacht van M anderhall millioen acres land in Abes- siniö en daarenboven van 2500 acres bij Addis Ababa, waar een landbouw proefstation zal worden gevestigd. Bin nenkort zullen de twee japanners met een aantal anderen naar AbessiniG ver trekken, om daar katoen en opium te gaan verbouwen. Tengevolge van liet eten van lijn koeken, die blijkbaar vergiftigd waren, zijn bij den landbouwer H. te.Gulpen 37 koeien en een veulen ernstig ziek geworden, terwijl een paard reeds sliert. Ook le Mcclielen zijn 30 koeien van een landbouwer, die van dezelfde lijn koeken gegeten hadden, ziek geworden. Het stadsbestuur van Carvalhos heeft een dringend beroep gedaan op de Por- tugeesche regeering om hulp tegen een verschrikkelijke mierenpiaag. De bevol- king zegt, dat de gewone middelen tegen de insecten nutteloos zijn. Groote schade is reeds aangericht aan den oogst, en geen eetbare waar is veilig voor deze mieren. Onze RECLAMEBRIEVEN hebben succesl De klanten komen niet uit zich zelf; lllcn, dat U hen toept I beter middel dan persoonlijke reclame, Zoo kunt Ue hel beste uw artikelen propaeccrcn WIJ HELPEN UI TYPE- EN C0PIEERINR1CHTING VITESSE KON. WILHKLMINASTR. IU

De Eembode | 1933 | | pagina 2