De €embode F. A. TULP N.V. Middenstands-Bank Reparatie en Onderhoud Bel dan op No. 42 %-PUROL L Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort Ü?.JEEM?.0ÜE versch'in* e'kcn Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f1.10. franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 5 Dec. 1933 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid btj geregeld adverteeren Advertentiên moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang-No. 71 Stofregen acht men niet maar die er lank in treden, Die dringt se tot de huyt en op de naecte leden De sonden, die men cleyn en ligt te wesen acht, die hebben meenich om syn salichheit gebracht. Huygens, Dood van Columbus. Als Columbus Amerika niet ontdekt had, zou zeker een ander het binnen korier of langer tijd hebben gedaan, daarvoor was de kennis der aarde te positief geworden, daarvoor peinsden er Iegelijk met Columbus nog te veel ondernemende geesten over het pro bleem der onbekende werelden. Het zat, om zoo te zeggen, in de lucht, dat er nieuwe dingen zouden gebeurer en aan Columbus komt de onverganke lijke eer toe, niet alleen groote plannen te hebben ontworpen, doch ook van deze te hebben uitgevoerd, ondanks tegenstand en allerlei andere moeilijk heden. Columbus was van huis uit een goede schipper, zooals er in Genua, waar hij in 14513 werd geboren, meer werden gevonden. Van het water moes ten de Uenueezen het hebben, en wat er dan uit dit element te halen is, onze eigen historie vertelt daar sprookjes mooie dingen van. Columbus was een kraan in zijn vak en de scheepskapitein Pereslrello zal dit zonder twijfel wel hebben geweien toen zijn dochter met Christoffcl Co lumbus onder zeil ging in dat bekende .huwelijksbootje", waar velen in onzen tijd zoo bedenkelijk licht mee stranden, Columbus had veel met zijn beroep op, hij had hart voor alles wat met de scheepvaart in verbinding stond. Weetgierig van aard leerde hij meer dan Ce meeste van denzelfden leeftijd en stand, hij behoorde tot de ontwik kelde leeken van zijn tijd. In Portugal zat Columbus toen hij van zijn schoon moeder een pak vergeelde paperassen kreeg, waarin haar man zijn aanteke ningen over de lange en avontuurlijke reizen had gemaakt. De opgedane er varingen brachten het avontuurlijke bloed in gisting, Columbus wist dat de aarde rond was. dus cr moest, van uit de straat Gibrallar, in zee komend, en maar altijd het Westen houdend, land worden gevonden. Daar was hel denmoed voor noodig. deze eenvoudige logica in daden om te zetten, want wat Columbus wist, wisten niet velen. De Portugeesche regeering voelde er niets voor om Colombus in de ge legenheid te stellen zijn plannen uit te voeren, wel om Item uit te hooren en daarna op een lage manier zelf een schip uit te rusten, dat gelukkig geen schijn van kans had. Zooals bekend kwam Columbus te recht bij de Kuning van Spanje, die ook al geen ooren had voor het plan, omdat een .ambtelijk" rapport de „lan- tasiën" van den vreemdeling absoluut onuitvoerbaar noemde. Slechts een verstandig man weerhield Columbus om in Engeland steun te gaan vragen, dat was de abt jan van Marcitenn, biechtvader van Koningin Isabella. Hij bracht de zaak in zoover voor elkaar dat Columbus nog eens ten Itove werd geroepen en zjn plannen kon uiteen zetten. Weer liep het mis en de kort aangebonden zeeman was al van Gre nada op weg naar Frankrijk, toen een renbode hem achterop kwam met de tijding dat nten van plan was veran derd. Koningin Isabella bleek nu be reid haar juwcelcn te verpanden, om dat de schatkist leeg was en de expe ditie niet kon financieren. Een enthou siast onderdaan verzocht de vorstin zijn vermogen te willen aanvaarden, deze accepteerde een leening en de zaak kon doorgang vinden, in April 1492 werd Columbus groot-admiraal van alle nieuwe zeeën, onderkoning van alle nieuwe landen die mochien ontdekt worden. Hij zou éên-tiende ontvangen van alle inkomsten uit de nieuwe staten vloeiend en hem werd vergund hel zeldzame woord „Don" te plaatsen voor zijn naam. Met drie hoogst middelmatige schepen begon de nieuwe admiraal zijn wereld vermaarde ontdekkingsreis, de Santa Maria als admiraalschip onder Colum bus, bevel, de Pinta en de Nina wer den aangevoerd door de Pinsons, zoons van een bekende recdcrsfamiiie uit Palos, de havenplaats van waaruit werd vertrokken. Columbus lotgevallen zijn zoo over bekend, dat heihalingert slechts kunnen vervelen. De zwaarste strijd moest ge voerd worden tegenjde groeiende angst psychose der bemanning stijgend mei ieder uur dal men verwijderd bleef van land. De dagen verloopen, 10, 20, 30 Kantoorboeken Kantooragenda's Ordners KANTOORBOEKHANDEL Langastr, «8 to, Krommostr. - TEL. 326 de stoere zeelui klappertanden, want nog nooit voelden zij zich zoo verlaten van God, die ze niet zagen en de men- schen, die ze ook niet zagen. Ze drei gen, ze vloeken, ze smeeken, breng ons terug naar de bewoonde wereld, geet ons vasten grond onder den voet. toon ons menschcn, verlos ons van die eeuwige luchten en dal hatelijke water. De admiraal alleen is kalm. Hij spreekt moed in, hij stelt gerust, hij overlegt, hij beloolt, hij maakt gebruik van zijn gezag, hij is misschien de eenige die bidt. Op den 12 October 1492 kunnen ,Te Deum" aanheffen, land zag st de uitkijk van de Pinta, nadat reeds eenige uren vroeger Columbus liciit had bespeurd. Het eerste contacl lusschen de blan ken en de roodhuiden had plaals op het eiland San Salvador, zoo door Columbus herdoopt, ter eere van Verlosset. Dien nu de heele bemanning dank betuigde. Schatten vond men er niet, de werd voortgeze'.langs talrijke eilanden ging het, tot in Maiti eindelijk het goud, dat zoo hartstochtelijk begeerde metaal, n wat koralen van gekleurd glas worden geruild. De terugreis bracht moelijkhcdeti en angsten in overvloed, Columbus rekende reeds op vergaan, schreef in groole haast zijn ervaringen op een perkament, stopte dat in een flesch, die over boord ging. Gelakkig hehoefde de flesch geen dienst te doen, Columbuszelt kon hel verbaasde Europa zijn wonderbare ontdekkingen gaan verhalen. Ais hij te Lissabon aan land gaat, wordt hij bij koning Jan II van Portu ontboden. Eenige hovelingen straal- jaloersch op d-.- enorme voordeelen die de Spanjaarden uit die ontdekkingen zullen trekken, bieden den koning aan om Columbus naar de andere wereld te helpen. Gelukkig voell de koning niets voor een gescltandvleklen naam, hij weigert. Den 5en Maart is men Ie Palas, geweldig enthousiasme en hier vertoont Columbus zich van zijn schoonste kant, hij gaat nederig naar de Kathedraal en knielt, alle eer gevend waar ze thuis hoort. Het hof was te Barcelona, een heldentocht was het. Europa liep over van verbazing, goud landen waren ontdekt, andere men- schen waren er gevonden met een kleur als koper, waarlijk een nieuw tijdperk brak aan. Hoe weinig begrip men van de werkelijke verhoudingen had, hoe verborgen de komende ontdekkingen nog waren bleek uit de overeenkomst met Portugal, dat alle landen zou krijgen die lagen 375 mijlen ten Westen der Kaapverdische eilanden. Men had den Paus verzocht deze overeenkomst goed te keuren. 1493—1496. Columbus verlangde ets liever dan een tweede reis te maken, 't geen nu gemakkelijk ging, den 25 Sept. 1493 vertrokken 17 sche pen. Weinig genoegen heeft hij van dezen tocht beleefd, ten eerste vond hij de achtergelaten kolonie met 39 blanken uitgeroeid, door de Indianen, die spoedig tot het uiters'e waren ge tergd en ten tweede bracht ook de tweede tocht niet dat goudreservoir waarop het halve Spanje lag te wach ten. Daarbij kwamen veel onaange naamheden met de bemanning en de meegekomen kolonisten, die werken goed vonden voor Indianen en Span jaarden thuis, doch niet voor hen. Ze hadden alles verlaten om goud te vin den, de ruil ging niet door dus ze konden morren. In Spanje zelf groeide reeds de oppositie tegen den vreem deling, die zoo'n groole macht bezat, dat was een zure pil voor de trots dier grandes. 1498 1500. De reis van Colombus begint in 1498 en bracht nog minder vreugde dan de vorige. Alles liep in het honderd, de meegenomen kolonis ten bestonden uit avonturiers en zelfs een paar scheepsladingen spitsboeven waren in de nieuwe kolonies aange komen. Op deze reis is het vasteland Amerika pas gevonden. In Spanje hel nu ook spoedig met hetaan- van den beroemden man gedaan, de giftige lasterpraatjes van Columbus nijdige vijanden vonden ingang, klach ten regende hel uit de kolonie over oproer en verdrukking, doch men ver gat dat het uitschot eener saamleving zich daar had opgehoopl en dat de bron van verwarring niel bij Columbus doch bij dat uitschot moest liggen. Koning Ferdinand had reeds lang spijt over de groote macht van Columbus in het contract van 1492 toegestaan Toen deze nu aanbood de zaak der kolonisten te doen onderzoeken door een onpartijdig scheidsrechter, was zoo'n exemplaar gauw gevonden. Hel regende meineeden legen d:n admiraal, zooals de rijkscommissaris dat graag wilde, iedere boef zwoer bij alle hei ligen en duivels, dat hij het zelf ge zien had, hoe Columbus en zijn broers alles en allen onderdrukten. De natio nale schande der Spanjaarden is |de tocht van Columbus naar Spanje, ge klonken in boeien. Hij heelt ze bewaard, liet ze bij zich in liet graf leggen, die leekenen der menscltelijke „dankbaar heid". Maar Spanje lelde gelukkig ook nog fijner naturen- Isebella was een en al verontwaardiging, (oen ze de brutaliteit vernam, waarmee haar gr«ot admiraal als een galeiboef was over gebracht. Oogenblikkelijk zond ze een courier naar Cadix, beval de invrijheid stelling, de hoogste eerbetuiging voor den verdienstelijken man, zelf ontbood ze hem ten hove en dieproerend moet wel hel schouwspel zijn geweest toen de ontdekker der nieuwe wereld zonder n woord te spreken aan den n den troon neerknielde en bleef ijgen, tot een hartverscheurend snik- n van den torschen zeerob een on weerstaanbare golf van innig, mede gevoel allen een brok in de keel bracht, De koning was beschaamd, de koningin weende, Columbus werd gerehabilli- teerd, de onwaardige rijkscommissaris afgezet. 1502—1506. De tierde en laatste reis van Columbus had ten doel een wegnaar Indië Ie vinden om Amerika heen, (Jok|deze tocht was een aaneen schakeling van tegenspoed, eindigde met een complete schipbreuk en hield den admiraal een jaar lang aan de kusten van Zuid-Amerika geklonken. In Spanje teruggekeerd, trof hem. die zelf reeds door en door ziek was van de jicht, den grootsten slag. Koningin Isabella stierf en zoo ontviel hemden laatsten sleun Te vergeefs beriep hij zich op het oude contract, alle onder handelingen gingen op de lange baan, tot eindelijk de dood den trouwe- loozen koning onthief van een bezwo ren overeenkomst. Het geslacht van Columbus stierf uit door zijn kleizoon Don Luis, die eveneens nog te lijden had van de Spaansche verwatenheid Zijn vader was nog wel stadhouder geworden der Nieuwe Wereld, doch hij moest zich met een plaats als kapitein generaal tevreden stellen. F. DE KOCK, Binnenland Inventarisatie van Broedmachines- De Regeeringscommissaris voor de kippen- en eendenhouderij maakt be kend, dat het in de bedoeling ligt in taste toekomst het uitbroeden van tl aan regels te binden, teneinde zoodoende de grootte van den hoender en eendenstapel te kunnen beïnvloeden. Dc maatregelen zullen zoodanig zijn samengesteld, dat ze tevens een prikkel inhouden lot verbetering van den pluim- eestapel. Het is wenscheiijk, dat de overgang van den ouden op den nieuwen toe stand zoo vlot mogelijk verloopt. Om dit te bevorderen zal nu reeds worden aangevangen ret voorbereidende werk zaamheden. Allereerst zal er een inven tarisatie plaats vinden van de thans aanwezig zijnde broedmachines, leder een die in 1934 een of meer van deze machines zou willen gebruiken wordt met het oog op een vlugge afwikkeling verzocht deze vóór 14 Dec. a s op te geven aan het kantoor van den Regee ringscommissaris. Spelderholl 9 te Beekbergen, gemeente Apeldoorn. De aangifte dient te geschieden op bepaalde formulieren, die op aanvrage bij ge noemden Regeeringscommissaris aan iedereen worden beschikbaar gesteld. De formulieren zijn zoo ingericht, dat tevens dienen ter verkrijging van enkele andere noodzakelijke gegevens. In afwachting van dc voorschriften de bedoelde regeling omtrent hel gebruik van broedmachines, zal het voor iedereen verstandig zijn geen nieuwe broedmachines te plaatsen noch dc broedcapaciteit uit te breiden. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. Dronkenschap: J. v. S. Baarn f 10 of 4 d., G. Sch. Amsterdam id., A. V. Huizen id., P. M. Munsterdam id., M. v. d. B. Barneveld id., S. L. zwervend id Loopen op verboden grond: J. W. Soest f 15 of 6 d„ S. V. Hilversum id., W. J. Amersfoort f 10 of 4 d., W. J. id., G. d. V. Amersfoort (3 of 1 d., H, D. Rotterdam id., H. B. Haarlem mermeer id., H B. Amersfoort f 1 of 1 d„ C. v. M. id. IJkwetJ. v. L Stoutenburg, N. de V. Amersfoort, A. A. v. d. G. Baarn, allen f I of 1 d. en verb, gewicht. Leerplichtwet: P. J. W. Hoogland f 10 of 4 d. plus f 15 of 6 d Geen zegels plakken Inv-Wet. W. V. Baarn 30 maal 50 cent—1 d. Rustdag-besluit: P. d. B. Zeist f3 of 1 d. ArbeidswetJ. G. B. Soest f 3 of 1 d.H. B. Amersfoort idemJ. T. du M. Haarlem idemE. J. H. Soestdijk 2 maal 15—2 d.J, F. L. Soest f 10 of 4 d G. S Soest 2 maal f 25—10 d. Wapenwet: B. v, W. de Bilt f 10 of 4 d. en verb, wapenstok; J. H.v. 'tL. Barneveld idem en verb, geweer. Prov. wegen-reglement Gelderland J. V. Barneveld f3 of 1 d. Vogelwetl« D. Nijkerk f lOof 4 d. en verb, goudvink. OngevallenwetW. V. Baarn f 8 o(4d. Openb. middel van vervoer: N. J. v. W. Amsterdam 15 of 2 d. Straatschenderij: J. de G. Spaken burg f 5 ol 2d.; L. de G. idemH. de G. idem. Melkbesluit: A. B. Baarn f 50 of 10 d. CrisisvarkenswetJ. H. G. Katten broek f25 of 10 d. DrankwetB. H. Eemncs f 80 of 1 mnd. en verb, sterke drank. CrisiszuivelbesluitD. C. Z.Amers foort f10 of 5 d. Ziek vee doen vervoeren op openb. weg A. B. Soest f 10 of 5 d. Zich in Baarn niet ordelijk gedragen P. V. Bussum f 8 of 4 d.J. v. d. L. Baarn f 25 of 10 d. Wielrijdend zich aan auto vasthou den H. v. D. Terschuur f2 of 1 d. Wielrijden onder invloed van alcohol W. T. Sclierpenzeel f 25 of 10 d. Op verboden plaals parkeerenE. O. S. Soestdijk f l of 1 d. Te Soest waren afleveren gewogen oj» famiFeweegschaalJ. G. W. Houten f2 of I d. Te Barneveld fietsend een paard leidenP. N. Nijkerk f 3 of 1 d. Geen gevolg geven a3n bevel ver keersagent:]. v. G. Amersfoort f 5 of 2d. Staande op de zwarte lijst zich in verlofslocaliteit bevinden G. K. Amers foort 15 of 2 d. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: J. Z. aldaar I 3 of 1 d-W, v. d. K. idem; E, G. K. idem; C. T. Amersfoort tl of 1 d. Te Amersfoort goederen ten verkoop aanbieden op verboden plaats: L. V. Amsterdam f 2 of I d.J. de M. idem. Te snel rijden in Baarn: T. v. O. Utrecht (5 of 2 d. Te Soest venten zonder verg.H. S. Utrecht f 2 of 1 d.H. O. Amsterdam id. Idem te Amersfoort: S. K. Utrecht f 2 of 1 d.E. Sch. Amersfoort idem. Veiligheid van verkeer in gevaar brengenH. P. den Haag f 5 of 2 d. en toewijzing civ. vordering J. B. P. Amsterdam f 10 of 5 d. en toewijzing vord.G. F H. Amersfoort f 2 of 1 d. Rijden of doen rijden met niet inge schreven auto: G. v. d. B. Nijkerkf5 of 2 d.A. K. Zaandam 3 maal 50 cent en 1 dag. Rechts geen voorgang verlcenen L. B. Baarn f 15 of 6 d. en toewijzing vord.J. J. Ph. D. Amersfoort f f0 of 4 d. en toewijzing vord. Niet behoorlijk uitwijken C. S. Hui- n f30 of 10 d.Th. S. geen vaste aonplaats f25 of 10 d.E. A. Lon- neker idem. Met auto niet stil houden als de veiligheid dit eischtA. v. B. Rotter dam f 10 of 5 d. Wielrijden zonder licht: B. K. Hoe velaken f 1 of 1 d. Zonder belL. de G. Amsterdam f 2 of 1 d. Onvoldoende autoverlichting: J. J. Amsterdam f2 of l d.F. R. Bun schoten idem. Verboden weg berijden W. A. V. Amersfoort f I of I d. Met auto over rijwielpad rijden H. P. de K. Amsterdam f 1 of 1 d. Geen nummer- en rijbewijs: M. D. Bussum f5 of 2 d. en f2 of 1 d. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke Sland. GeborenJohanna Hendrika Wilhel- mina, d. van A-J. Huisman en J. Huys- man. Willemijntje, d. vanj Ossen drijver en A. van Noordenburg. Willemijntje Elberdina, d. van H. de Kruijf en D. Builink. Wilhelmus, voor Amersfoort en Omstreken AMERSFOORT. Lange Gracht ao- 4 - Telefoon no. 304 en 697 Deskundige voorlichting bg den aan- en verkoop van Effecten Verhuring van Ups Safe-loketten Verzilveren van coupons Handelscredieten Incasseeringen Spaar-deposito's rente 3'/t pet. van Kok en W. Schoonderbeek. Anna Johanna, d. van J. v. Loon en B. v. Romen. Getrouwd H.:de Vries A. Versteeg. - W. A. v. d. Geld A. M. Brouwer. OverledenCor nells Rommers, 59 j„ echtg. van A. Verburg. Hooglanderveen De R. K. Boerenbond hield een ledenvergadering. De opkomst was goed. Nadat de heer G. Schimmel, voorzitter, de vergadering had geopend, las de secretaris, de heer A. v. Lierop, de notulen voor. welke werden goed gekeurd. De voorzitter stelde daarna voor om de huur der zaaimachine te brengen op f2.25, want zooals het tot heden was, konden de uitgaven de onkosten niet dekken. Men ging ac- coord met het voorstel. Besloten werd nog de film over kalkstikstof te laten vertoonen in de eerstvolgende verga dering. ^Vervolgens was 't woord aan dM Geestelijk Adviseur, de ZeerEerw. Heer Broere. Deze zou gaarne de leden vaker bij elkaar zien, want het was bevorderlijk aan den bloei der veree- niging maar niet minder voor de pa rochie in haar geheel. Een levendige, prettige samenwerking zal de leden ook beter het nut hunner vereeniging doen inzien, waar ze toch vooral in deze crisis-lijden veel aan hebben Ie danken. En ien slotte zal er veel ge leerd kunnen worden b.v. over gods dienstige en sociale kwesties, die zich tegenwoordig voordoen- Steeds was hij bereid het bestuur in dezen ter wille te zijn. Daarna hield de Eerw, spreker een lezing over het nut van een gods dienstige voorlichting, over het beslaan an God enz. Met groote aandacht olgden de toehoorders de duidelijke uillegging der stof, en gaven door een hartelijk applaus uiting van voldaan heid voor het geleerde. van alle soorten Schrijfmachines KANTOORBOEKHANDEL Fa. h. ELZER AR LAN6ESTRAAT 84 TEL. 628 Hebt U een Taxi of auio noodig Amersfoort. \p'*-Ruwe huid wT/1 Schrale lippen 30en60ct °'j Apoth.en Drogisten R. K. V.V. „Amersfoort". Het eerste elftal heeft het in Ililver- m niel tot een overwinning kunnen brengen. Met 3 invallers werd gespeeld tegen „Oiympia" dat een heel wat beier spel gaf dan indertijd te Amersfoort. Bij „Amersfoort" wilde het niet vlotten en waren er vele spelers geheel uit Voor rust weet „Oiympia" twee goede doelpunten ie maken doch Nieuwen- huizen maakt er prachtig 2—1 van met welke cijfers de rust ingaat, Na rust hetzelfde spel mooi en fair _.j vlug. „Oiympia" weet na rust nog eenmaal het doel te vinden door haar aalvlugge binnenspelers. „Amersfoort" heeft wel „pech" daar Massing tot 5 maal toe een goede kans verknoeid door hoog over te schieten. Het einde komt en heelt „Oiympia" verdiend ge wonnen. „Amer.-foort" 11—V.V.A. I. Aan de Leusderweg werd deze wed strijd gespeelt en kon het lie elftal het ook niet tot een overwinning brengen. Jammer daar deze partij niet verdiend verloren is. Een gelijk spel was zeker de verhouding geweest. Direct na de aftrap ontstaat een vlug spel van doel tot doel. Van Doornik voor het eerst op linksbuitenplaats Raat er telkens van door maar tot doelpunten komt het niet. „Amersfoort" is sterker en als P. Beer* op de rechtervleugel de bal krijgt toegespeelt neemt hij deze mee langs de lijn, zwenkt naar binnen en breng de stand onhoudbaar op 1 0. In de komende periode verslapt „Amersioort" wat terwijl V.V.A. beter los komt. Nu krijgt de achterhoede van „Amersfoort" veel werk wat zij echter zeer naar behooren vervullen. Toch kan zij niet verhinderen dat uit een goede opzet van de V.V.A.-voorhoede de stand gelijk gemaakt wordt 1—1 waarna rust aanbreekt. Na rust is V.V.A. er het eerste „in" en speelt dan ook sterker. Toch Is het overwicht niet overweldigend, daar de achterhoede geheel de baas blijft. Zeer jammer dat voor een kleine tout in het beruchte gebied de veel ie zware straf „penalty" wordt gegeven Deze, goed genomen, zit en leidt V.V.A. met 2-1. .Amersfoort1' zet er alles op om ge lijk te maken en het laatste kwartier zijn ze dan ook veel sterker. Door het goede verdedigen der V.V.A. back's kan men het doel niet vinden en b'iitt de stand op 2—1 waarmede het einde komt. Hoewel men nu bijna onderaanjben- geit is het gevaar toch niet zoo groot als men zoo in de toekomst blijft spelen. V.V.A. Ill-„Amersfoort" III. Dit elftal dat een zeer goede kans maakt heeft ook van aag in Utrecht weer gewonnen met 5—1. De geheele wedstrijd door waren zij sterker en werd dan ook verdiend gewonnen. Als dit elftal zoo bij elkaar blijft dan maken zij een zeer goede kans voor het kam pioenschap. „Amersioort" IV—Bilthoven III. Deze wedslrijd kon niet doorgaan. Het IVe elftal dat trappelend van ongeduld maar het meest van de kou stond te wachten kon weer inpakken omdat de legenparlij maar met 7 spelers kwam opdagen, men dacht reeds aan een gemakkelijke overwinning doch de scheidsrechter verscheen ook niet op het appèl dus zal het wel t.z.t. op overspelen uitdraaien. Wij hadden van dezen dag veel nicer van „Amersfoort" verwacht omdat men betere resultaten kan bereiken. Volgende week dus beter aanpakken heeren en nog harder werken. R, K. Vrouwenbond. 8 December kwart voor 8 in dc kerk in O. L. Vr. Hemelvaart H. Mis met generale H. Communie voor de levende en overleden leden van den Kath. Vrouwenbond, 's Avonds Feestavond in St. Aechten te 8 uur. Op 10 en II December is er Ten toonstelling van de gemaakte goederen door de damesleden der brei- en naai- actie ten bate van dc armen. De tentoonstelling wordt gehouden in de zaal van dc R. K. Spaarbank 10 Dec. van 10—1 en van 3 5 uur. 11 Dec. van 2—5 en van 8—10 uur. Entree vrij.

De Eembode | 1933 | | pagina 1