Kerstgroepen Kerstversiering KPUROL Binnenland Allerlei Nieuw Parijs, Langestr. 35 I vV-t - voeren,, Gesprongen handen-Ruwe huid Bij Apothekers en Drogisten Aanbesteed door de Directie Openbare Werken het leggen van wegen met rloleering tusschen de Schelteina- laan en de Edisonstraat op terrein en op kosten van P. K. van Eykelenburg, Laagste inschrijverP. K. van Eyke lenburg met 114.500. Op 22, 23, 25 en 26 December zal in „de Valk" een Nationaal Konijnen tentoonstelling worden gehouden. Het vorig jaar werden 1000 dieren van ver schillende rassen geëxposeerd. De ter, toonstelling is door een combinatie uit Utrecht, Hilversum en Bussum ge organiseerd. Lezing met lichtbeelden op Don derdag 21 December 1933, nam. 8 uur in Amicitia, door dr. Th. C. Oudemans over: „Schovenhorst en zijne voor het Nederlandsche klimaat in aanmerking komende coniferen". Met nadruk wek ken wij ieder, die belang stelt in den Nederlandschen boschbouw of wel be langstelling koestert voor coniferen, op om deze lezing door een uiterst bevoegd deskundige als dr. Oudemans, bij te wonen. De Burgemeester is Woensdag 20 December a.s. verhinderd spreekuur te houden. Burgerlijke Stand. 15 Dec. Geboren: Maria, d. v. H. Duwel en W. Luda Aloisia Elisa beth Maria, d v. W. J. Hellevoort en E. v. Ruitenbeek Maria, d. v. B. H, Roozendaal en F. Koudijs |acoba, d. v. F. Kropff en B. Meester. 16 Dec. Geboren: GerhardusTheo- dorus Marie, z. v. T. M. M. te Kloese en T. j. Kuster Theodorus Fran- ciscus Cornells, z. v. F. C. v. Kalle veen en E. v. Keeken. Overleden: Henri C. T. George, 76 jr., ongehuwd. 18 Dec. GeborenJohanna Maria, d. v. M. A. Pon en G. Ouwehand Koen- raad, z. v. G. Schoneville en M. v. Binnendijk. Overleden:TrijntjeKeizer, 67 jr., echtg. v. Korstens Geertje J. Tèunissen, 4 jr. Cornelia v. d. Berg, 1 mnd, R. K. Oudersvereeniging. Maandagavond vergaderde de R. K. Oudersvereeniging in de groote zaal van de R. K. Spaarbank. Medegedeeld werd dat de heer J. A. J. Rijkers is benoemd tot secretaris. Ter sprake werd gebracht een regeling uitgaande van den Bond voor Ziekenhuisverple- ging en Operatiekosten voor gezinnen met kortingen voor leden van den Bond Een en ander zal nader worden schriftelijk worden toegezonden. Vervolgens werd door den Z.Eerw Heer Prof. v. d. Loo een zeer duide lijke uiteenzetting gegeven over de brochure van de doktoren Smulders en lolt. Laatstgenoemde geneesheer was •er vergadering aanwezig en beant woordde enkele gestelde vragen. De politie werd ZonJagavond her- naaideüjk opgebeld door personen van het Bergkwarlier, die werden lastig gevallen door dronkelui. Ze kwamen achterom de huizen binnen en vroegen om ondersteuning. De politie heelt 3 mannen gearresteerd die onder den invloed waren van spiritusgebruik. Vrijdagavond a.s. ledenvergadering van de R.K. Handelsreizigers vereeni- ging, te 8 uur in Lunchroom Princess. Ook de dames worden verzocht zoo veel mogelijk ter vergadering te komen. In een café aan den Leusderweg werd een persoon beroofd van 6 rijks daalders. Zondag waren er twee tentoonstel lingen van werkstukken van de naai scholen van de Zusters van O.L. Vrouw. In het Soeslerkwartier werd de ten toonstelling gehouden in de Meisjes school. Een zeer groote verscheiden heid van naai-, haak-, brei- duurwerk was daar uitgestald. Aan deze tentoonstelling was verbonden als attractie een tweetal grabbeltonnen, touwtjestrekken en het Rad van Avon tuur. 'I Wat er echt gezellig en men kon er zijn centen met pleizier kwijt. Van de scholen in de Muurhuizen had de tentoonstelling plaats in het Moederhuis aan de Zuidsingel. Daarbestond de tentoonstelling alleen in naaiwerk, hetwelk aan de armen wordt uitgereikt. Daarnaast werd een verloting gehouden zonder nieten. Er was voor elck wat wils en voor iedere beurs. De loten waren verkrijgbaar k 10. 25, 50 en 100 cent. De prijzen bestonden grootcndeels uit haak- en borduurwerk door de Eerw. Zusters vervaardigd in recrealietijd en speel goederen voor de kinderen. De op brengst van beide tentoonstellingen, attracties en verlotingen is voor de armen onzer stad. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. A. Fonteijn, R.K., Kl.Spui 22', fabr.arb. Anna Stemkens, R.K., Heiligenb.w. 93, coupeuse Baukje Bloemhof, N.H., O.Soesterw. 20, dienstbode Louise Schroeff, Rem Wijersslraat 12 A, v, Doorn, R.K., Plants.Z. 8, Rijkski. Johanna Heijmen, R.K., Pasteurstr. 17, dienstbode Gerda v. d. Span, R.K., Nijverh.str. 14, dienstbode Silpa Kerkut, Isr., Hellestraat 8a J. Bovee, R.K.. Kruiskamp 79, huissch. J. Imminkhuizen, St.Jorisstr. 6a, fotogr. A.deJong,N.H.,Heiligenb.w M.melksl- Aafine Zuideveld, Blllitonstraat 24 R.TiggelavenN.H., Lagew. 101 landarb. Maria Keule. Soesterw. 94, apotheker J. Kroeze, N.H., Methorststr. l.volont. D. Lamie, N.H., Pasteurstr. 15, teeken. Maartje Mulder, N.H., Noordstr. 23, dienstbode A. Buisman, N.H., Methorststr. 22, los arbeider J. Slangewal, R.K.. 31eekersstr.37 chauif. Pielertje v. d. Spek, N.H., Bankastr. 3, dienstbode Esther Mok, N.I., Pr.Mariel. 24, h i.d.hh. Josefine Bröhl, R.K., K. Bergstraat 9, dienstbode Harmanna v. Nieff, N.H., Seringstr. 17, arb. breierij H, v. Meurs, R.K., Soesterweg 446, metaaldr. Elisabeth Beck, N.H., L. Beekstr. 31, kant.bed. W. v. Beek, N.H Palmstr. 289, wegw. I. Engelsman, N.I., H. v. Viandenstr. 24 A. Wouters, R.K V.v.Goghstr. 2, werkm. J. Hoogerduyn, N.H., Soesterw. 327, Fabr.chef Bouke Sieperda, St. Radboudstraat 5 Alida Speller. R.K,, Pr.Mariel. 2,dienstb. W, Bosman, R.K. Hoogcw. 135 landb.kn. J. Gerritsen, P. Buysl. 28, autom.verk. J. v. Dasselaar, G.K., Hoevel.vtp. 6, Pakhuis knecht G. v. Wakeren, N.H., Narcisstraat 69, spoorweg arb. Rosa Novak, Koninginnelaan 21 A. v. d. Kraak, N.H., Primulastr. 34, arb. H. Rozendom, N.H., Kruiskamp 29, korp.hosp. Melia Doornekamp, N.H.. Langestr. 141 Antonia Veenendaal, N.H., KI. Nachte gaalstraat 17, dienstbode A. Lauf, G.K., Vermeerstr. 115. bedr.ch. Philomena Goossens, R.K,, Vermeer straat 8. part.verpl. J. Oostwouder, G.K., Asterstr. 5. rijt.pts. R. Vos. Woestijgerw. 2611. Hfd.Ortlh. P. ter Horst, Asterstr. 4, verp. W. Eggink, N.H., Pr.Frederiklaan 8 J. Nabarro, P.l V.v.Goghstr. 8. hand.r. R. Riemeijer, G.K.. Zonnebl.str.74, gep. Johanna Drenth, Woestijgerweg 173 W. de Jong, N.H., J.v. Oldenb.veldtl. 34, sluurm.ll. J. Peters, R.K., Goudsbloemstr., arb. J. Harms, R.K., Reigerstraat 30, kok He'ena Verkade, N.H., Langestr. 121, dienstbode M. Ennenga, G.K., Arnh.w. 183, beamb. W. Frederikse, N.H., Ulr.w. 117, scheik. Antje v. d. Bunt, N.H., Lageweg 101 J Nieuwenhuyzen, Billitonstr. 28, insp. Gijsbertha v. 't Klooster, R K., Rozen straat 33, fabr.arb. L. de Graaf, R.K.. Fuchsiastr. 35, "rb. Wed. H. Duwar, Wijersstraat 12 Wed. J. Heus, R.K, Langestraat 139 Jacoba Ruiter. R.K., 4e lnf.kaz.sir. 12a K. Imminkhuizen, N.H., Aldegondestr 102, coiffeur J Beekman, R K., Vermeerstr. 142, knt.b. M. v. Buren. N.I., P.Bothlaan 34 R. Levin, NI., Bankastr. 44, uitgever Geertruida Ruyssenaars, N H., Var- kensmarkt 17b L. Boot, N.H., Brederol. 9, R.Ontv. J. v. Wezel, R.K., Leusderw. 12, meub.m Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenElbertus, z. v. W. van de Meent en W. Mooij Sophia Wil- helmina, d. v. H. v, Maurik en B, v. Buuren Barend, z. v. H. J. Temmer mans en G. H. van Amerongen Franciscus Cornelis, z. v. F. K. van Dijen en A. H. L. Ouwendijk. Onder trouwd: C. Hoogendoorn en M. Bast I Gehuwd: M. Ravenhorst en W, v. Ginkel Overleden :Joh*annes Cornelis Rompelman, 66 j., geh. met J. Mulder. Achteveld De Coop. Boerenleenbank hield een propagandamiddag, waarin als spreker optrad de heer Spiele, een der direc teuren van het Centraal Bureau te Rotterdam. Deze gaf een uiteenzetting van de film „De Groote Gedachte". Deze film laat zien hoe de boeren vóór 50 jaren tot samenwerking kwamen en hoe het Centraal Bureau voor de ver schillende Coöperaties werkt. Hamers veld De Tooneelverceniging „Eendracht" zal de 2e Kerstdag en Oudejaarsavond telkens om 6 uur in 't „Ros Bayert" een opvoering geven van een blijspel in 3 bedrijven, getiteld: „In den val geloopen" en een klucht in één bedrijf: „Stotteraars in soorten". De toegangs kaarten zijn verkrijgbaar in 't „Ros Bayart", vanaf Zondag 24 December. IMIJlcerK Op de markt 45.000 eieren f4.75—16—jonge henneneieren f 3—f 4.25eendeneieren f 4,25—f 4.5025 biggen f 6—f 10 122 runderen: kaltkoeienf 150—f 180; kalf vaarzen f70—f125; vetveelekw. f 0.23-f 0.27 2e kw. f 0.17—f 0.23 vette koelen f 165—f190; 22 nuchtere kalverenmestkalveren 18— f 16; slacht- kalveren f3—f7. De Crisis-Rundvce-Centrale heeft hedenmorgen op de veemarkt alhier 257 runderen overgenomen. De eerst volgende levering zal plaats hebben op Dinsdag 2 Januari 1934. Putten Vrijdagavond had de plechtige in stallatie plaats van den nieuw benoem den pastoor der R. K. Parochie, den ZeerEerw. Heer J. F. N Verheuvel. Om ruim 6 uur kwam de Hoogeerw. Deken Fock uit Amersfoort met den nieuw benoemden pastoor de kerk bin nen. Gelijktijdig werd door het paro chiaal zangkoor het „Veni Creator" voor 3-stemmig koor, van Fr. Eppink Pz., ingezet. Daarna werd de nieuwe pastoor door den Deken plcchti- jeïnstalleerd. Na de installatie hield Deken een korte toespraak tot de parochianen van Putten en tot den nieuw benoemden pastoor. Na de toespraak werd nog een kort Lof gehouden, gecelebreerd door den nieuwen pastoor. Als blijk van belangstelling woonde de burgemeester van Putten, Jhr. M. L. van Geen, deze plechtigheid bij. Een aardige verrassing voor den nieuwen pastoor was tevens de komst van een 20-tal K.J.C'ers uit Goor (O.), waarvan de ZeerEerw. Heer Verheuvel, in Goor de leider was. Soest Aan de politie werd mededeeling gedaan van een geval van gasverstik- king in een perceel aan de Dorrestein- weg. De 74-jarige echtgenoote van H. lag in bewusteloozen toestand op den divan. H., die een boodschap had ge daan, vond bij zijn thuiskomst, z'n echt genoote bewusteloos op 'n stoel naast het gasstel. De gasslang was los en de gaskraan stond open. Met behulp van het zuurstofapparaat gelukte het na eenigen tijd het bewustzijn weder op te wekken. Burgerlijke Stand. GeborenCatharina Richarda, d. v. M. G. Wijntjes en R. v, Burgsteden Catharina, d. v. A. F. Kuijper en A. v. d. Hengel Hendrlka Janna, d. v. C. Knop en A. Meenen Johannes Matheus, z. v. J. B. Rademaker en C. A. Brouwer Theo, z. v. Th. A.Jans sen en W. Kloos. OndertrouwdL, A, M. Hendrickx en E. M. Meijer Cn. v. d. Veer en W. L. C. v. d. Toom G. v Kooij en E. v. d. Broek. Ge huwd: W. A. Veltman en J. Heel. Overleden: Cornelis Karreman, 65 jr., echtg. a. M. Pleijsier. Tuberculose onder het rundvee. Door de gewestelijke Landbouwar- Eanisaties, Kring Utrecht A.B.T.B., afd. 'trecht C.B.T.B. en Utrechtsch Land- bouwgenootschap is opgericht een centrale provinciale vereeniging tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en andere veeziekten. Het bestuur wordt gevormd uit door deze organisaties aangewezen personen, de inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst belast met de t.b.c.-bestrijding, alsmede nader aan te wijzen belang hebbenden. Andere personen hebben als adviseerend lid zitting. Het voor nemen is te werken overeenkomstig de Rijksvoorschriften. Hiervoor worden gevormd locale vereenigingen, te er kennen door de centrale vereeniging. Het secretariaat wordt waargenomen door den Rijksveeteellconsulent, Ir. j. S. Swierstra te Utrecht. Mr. Dr. ter Pelkwijk. Mr. Dr. G. A. W. ter Pelkwijk, se cretaris van de gemeente 's Gravenhage, wordt benoemd tot burgemeester van de gemeente Utrecht. Kerknieuws Aartsbisdom Utrecht. Op zeventig jarigen leeftijd is te Brummen overleden, de zeereerw. heer H. Overbeek, emeritus-pastoor van die parochie. Pastoor Overbeek werd geboren te Zwolle en was na zijn priesterwijding ook kapelaan te Amersfoort (O.L. Vr.). Den 8 Juni 1906 werd hem de zorg opgedragen voor de parochie van Lem mer en 22 September 1922 van die te Brummen. Na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten is te Veendam inden ouderdom van 48 jaren overleden :de zeereerw. heer A. C. Tombrock, pas toor aldaar. Z- H. Excellentie de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd lot Pastoor te Veendam den Zeereerw. Heer C. L. van der Heijden, en tot Pastoor te! Buurse den Zeereerw. Heer J. Th. J. den Berg. De afstand van den Frieschen Elfstedentocht per schaats bedroeg 204 K.M. en werd door de Vries en Castelein in 9 uur en 2 minuten af gelegd. Te Steenderen is de 22-jarige H. S. terwijl hij zich met een geladen buks op het jachtveld bevond, door de gladheid uitgegleden, met het nood lottig gevolg, dat de buks afging ei. hij werd getroifen. Zwaar gewond en in hoogst ernstige toestand naar het ziekenhuis te Zutphen. Het eerste doodvonnis sedert de invoering van de doodstraf in Oosten rijk, uitgesproken tegen een moorde naar is r.iet voltrokken. President Miklas had de doodstraf veranderd in levenslange zware kerkerstraf met eens per kwartaal op den dag van den moord in een donkere cel. Het telegram met graiieverlecning arriveerde 3 minuten voor de terechtstelling. Een 72-jarige alleenwonende vrouw te Utrecht is door haar kleindochter levenloos op den vloer gevonden, naast een ladder. Vermoedelijk heeft zij, zoo als zij wel meer deed, op die ladder naar de vliering willen klimmen en is deze ladder, terwijl de oude vrouw zich er op bevond, uitgeschoten. De politie heeft in de riolen bij de cellulaire gevangenis te Barcelona jacht moeten maken op 58 gevangenen, die uit hun cellen waren ontsnapt, nadat zij een onderaardsche gang hadden ge graven, die op de riolen uitkwam. Der tig gevangenen zijn reeds gearresteerd, terwijl de anderen in de riolen door de politie werden achtervolgd en be schoten. De Minister van Financiën heeft bepaald, dat van af heden op de daar voor aangewezen inrichtingen der poste rijen verkrijgbaar zijn omzetbelasting- zegels, tot een maximumwaarde per zegel van f 10. Een buitengewoon hevige storm heeft het plaatsje Chioggia in Italië geteisterd. Veertien visschers zijn om het leven gekomen. In de gevangenis van Trujillo (Hon duras) kwam het tot een gevecht tus schen de gevangenen en de cipiers, toen cenige gevangenen trachtten uit If breken. Negc.t gevangenen werden ge dood, vier soldaten gewond. Tengevolge van de koude zijn in Engeland wederom 8 personen omge komen. Te Vilvoorde bij Brussel moesten soldaten een uur lang strak in de hou ding staan ter gelegenheid van een regimentsfeest. 27 soldaten werden door de koude bevangen en vielen bewuste loos neer. Een van hen overleed de gevolgen. De centrale recherche te Amsterdam heelt aan boord van het stoomschip „Ouderkerk" een Chinees aangehouden, die in het bezit was van een tiental valsche rijksdaalders. In Rome worden honderden losloo- pende katten opgepakt en naar Litloria gevoerd, de stad die in wording is in de drooggelegde Pontijnsche moerassen. De dieren zullen worden gebruikt ter bestrijding van de geweldige zwermen ratten, die Littoria zijn binnengestroomd. Een vliegmachine is bij Eshowe Zoeloeland naar beneden gevallen. Vier inzittenden werden gedood, een zwaar gewond en een passagier bleef ongedeerd. tevreden winkelier In de rapporten van onze verkoopers staat dikwijls vermeld :„King pepermunt is een succesvoorkoopers en verkoopers." Dit geelt inderdaad de werkelijke toestand weer. PEPERMUNT wordt door de winkeliers met genoegen verkocht, want de tevredenheid hun ner klanten straalt terug op henzelven. De sneltrein Parijs—Amsterdam heeft bij een overweg bij Capelle een auto overreden. Van de beide inzitten den werd 1 persoon gedood, terwijl de andere ernstig gewond werd. Het ongeluk is veroorzaakt, doordat de baanwachter verzuimd had de slag- boomen bij den overweg te sluiten. Zondagmiddag is de 45-jarige Terpstra, hoofd der R. K. School tc Dokkum, bij het schaatsenrijden voor over met het hoofd op het ijs geslagen. De man bleef bewusteloos liggen. Na in een woning te zijn binnengebracht, bleek hij reeds te zijn overleden. De heer Terpstra laat een vrouw met negen kinderen achter. Te Madras heeft een door armoede tot wanhoop gedreven vrouw haar vier kleine kinderen in een put geworpen. Ten slotte sprong zij er zelf n. De kinderen kwamen allen om het leven, maar de vrouw werd gered. Bij de Alandseilanden is een Fransch schip gezonken, waarbij 12 personen om het leven zijn gekomen. weduwe tegen een kachel gevallen. Zij is met zware brandwonden naar een der ziekenhuizen gebracht. Haar doch ter, die haar te hulp snelde, kreeg eveneens brandwonden. Zeven schoolkinderen werden ge dood en een groot aantal gewortd, doordat een goederentrein op ee^ on- bewaakten overweg Ie Crcscent-City in den dichten mist op een onjnibus inreed. Een aantal gewonde kinderen zijn er ernstig aan toe. Zeven wcrkloozen zijn te Charbin doodgevroren, toen zij .'en nacht sla pend op straal doorbrachten. Onze RECLAMEBRIEVEN hebben [succes I De klanten komen niet uit zich zelf Ze willen, dal U hen roept t Geen beter middel dan persoonlijke reclame, Zoo kuntöe hel besle uw artikelen propageeren WIJ HELPEN U I TYPE- EN C0PIEER1NRICHTING VITESSE KON. WILHHLM1NASTR. 10 Amersfoort'» Ontwikkeliniisttantt door A. F. VAN BEURDEN. Een oud getuigenis. Om tt laten zien hoe Amersfoort er in 1719 uitzag en hoe het .^.volgend toen al ontwikkeld had, achten wij het dienlijk een getuigenis uit dien tijd hier na te laten volgen n.l. In de „Historie ol te Beschrijving van 'I Utrcchlsche Bisdom" lie deel 1719, lezen wij, dal naast Utrecht, Amersfoort de Iweede stad van 't l.'irechlsche slicht was, waaraan eene beschouwing vastgeknoopt wordt over liet ontstaan van den naam uit Eems-vorde of overgang over de rivier de Eein. Verder wordt er gesproken over de privilegiën ol voorrechten door den Bisschop Hendrik van Vianden in 1258 verleend. Dan wordt beschreven, dat er in de oude tijden al twee kerken in Amersfoort waren, die van St. Joris voltrokken en ingewijd 25 September 1248 en de O. L. Vr. kapel. In hoofdzaak zegt men van St. Joris het navolgende. Oorspronkelijk ccne kapel, is ze later vergroot. De oude Kapel is in de nieuwe kerk opgenomen, zooals duidelijk te zien is. Opmerking verdien 't dat Ouido van Avenues 1301 - 1317 Bisschop van Utrecht aan den pastoor van Amersloort in de stad een plein gaf. naast het kerkhof. Dit was de zoogenaamde Montade, een plaats, 30 schreden in het vierkant. De schout mocht niemand binnen die plaats gevangen nemen, zoodat het een vrijplaats was. De kerk, zegt de schrijver, is zeer prachtig geweest cn daarbij zeer rijk van kerksieraden; ja, daar hebben vijftig altaren in gestaan. Het eerste was van St. Georgius, het tweede een St. Niklaas- altaar, enz. Men ziet daaruit dat de vriendelijke Sint Nicolaas ook in Amers foort behoorlijk vereerd werd. In 1340 is de kerk verbrand en toen is, volgens den schrijver der Amcre- foortsche kronijk het H. Sacrament des Altaars in den feilen brand wonderlijk bewaard gebleven. Van dien tijd af tot in de volgende eeuwen werd er alle jaren in 't oktaaf van Paschen eene processie ter gedachtenis gehouden. Naderhand is de St. Joriskerk veibelerd. Ze heeft een wonder mooi Gotisch oksaal, rijk geornementeerd. maar wel geschonden. In 1614 werd ze van vele schoon geschilderde glasvensters voorzien, die later totaal verdwenen zijn. In 1337 was er een kapittel van 12 Kanunniken geslicht, die hunne oefeningen in het lange Koor der kerk hielden, waar ook hunne zetelbanken langs de muren stonden. De deken co kanunniken moesten bij hunne intrede den eed doen, dat zij niets beloofd of gegeven hadden, om benoemd te worden. Uit de kanunniken werd ook de pastoor der parochie aangewezen. De kanunniken trokken ook inkomsten of prebenden. Daarna spreekt de schrijver over de tweede kerk van Amersfoort, gewijd aan de H. Maagd en Moeder Gods Maria, die, zegt hij, een fraaien en bezienswaardigen toren heeft! Deze kerk was ten tijde der voorvaderen zeer vermaard door net wondêrvolle beeldje van O. L Vrouw, in 1344 uit het water getogen en door Jolipnnes Gallus van Monlmedy en door Michaël van Yssell beschreven. In de O. L. Vrouwekerk werd door de stad eene boekerij onderhouden „bestaande uijt allerhande deftige boeken". Beschreven wordt dan hoe de toren, in 1558, in 1623, in 1651 door den bliksem getroffen is. Men herstelde de schade en 8 September 1655 was hij weer als nieuw. De O.L Vr. kapel ol kerk ia inden Franschen tijd als bewaarplaats van ammunitie gebruikt, in de lucht gevlogen i geheel afgebroken. Het Klooster der Minderbroeders achter het tegenwoordig stadhuis is ge bouwd in 1494 met kerk, in den overgangstijd beide neergeworpen èn ver anderd in een Schuttershof of Doelen. Toen de Minderbroeders in Mei 1472 hier aankwamen, vestigden zij zich eerst ten huize eener godvruchtige weduwe Anna Hanncken Valken, dan bij den prior van St. Aagten, dan in een huisje achter het toenmalige Gasthuis. Daarna hebben ze een klooster en kerk gebouwd. In dit klooster heeft David van Bourgondie, LVe bisschop van Utrecht verblevenwaarom men de naaste huizen en plaats Davidshof heeft genoemd. (Wordt vervolgd

De Eembode | 1933 | | pagina 2