Allerlei Bel dan op No. 42 Het Lied der Zwarte Bergen. De ijverige commissie van de Berg- revue brengt Zaterdagavond en Zon dagavond a.s. in het vereenigingsge- bouw aan de Tollenslaan, de beroemde film „Het Lied der Zwarte Bergen". Het gelukte de commissie de primeur voor Amersfoort te krijgen, zelfs nog vó-ir de groote filmtheaters in Am sterdam. U krijgt dus het neusje van de zalm en wij kunnen ieder aanraden, dit prachtig filmwerk te gaan zien. Het bij-piogramma is bijzonder verzorgd. Voor de kinderen gaat 's middags om half 3 als hoofdfilm „De kinderen van Kapitein Grant", naar het beroemde boek van Jules Verne, met een eenig humoristisch voor-program. Wij kunnen iedereen aanraden de film 's avonds te gaan zien en de kin deren naar de middagfilm te sturen. Yelli d'Aranyi. Kon reeds vorig jaar geconstateerd worden, dat wij in deze violiste een door God begenadigde kunstenaresse hadden te begroeten, Woensdagavond heeft Yelli d'Aranyi in Amicitia ander maal haar gehoor in uiterste spanning gehouden met haar aan alle materie onttogen spel. Woorden, juist en ex pressief genoeg, schieten te kort om de schoonheid te beschrijven, die dit vioolspel ons heeft geschonken. De muziek vierde hoogtij, waarbij namen niet meer dan jaartallen zijn en mi lijkhrden van techniek, rhylmiek metriek geen rol meer spelen. Het een feest, waarbij alle materie werd vergeten, dat gelukkig maakte en waar van men slechts noode afscheid nam Het programma vermeldde1. Inven tion b mineur, J. S. Bach2. Sonate e mineur, Veracini3. Concerto d dur W. A. Mozart, door hem op 10-jarigen leeftijd gecomponeerd, en eerst vorig jaar ontdekt. Het concerto toont ons reeds den tateren Mozart in aanleg, maar men kan het tevens een zekere schoolschheid in den strak schemati- schen opbouw niet ontzeggen. De later toegevoegde cadensen vallen rend uil den stijl van het geheel. Een coupure zou hier aan Mozart sterk recht doen wedervaren. Hierna volgden: 4. Nocturne en Ta- rantelle, Szymanowski; 5. Twee Hon- gaarsche dansen, J. Brahms-Joachim; 6. Tzigane van M. Kavel. Het publiek was opgetogen en bracht de violiste ovatie op ovatie, waarbij een prachtig bloemstuk werd aangebo den. Zij dankte voor de haar gebrachte hulde met een toegift, in welke hulde zij ook haar accompagnateur, Geza FriJ, rijkelijk liet deelen. Deze had de weinig benijdenswaardige taak de kun stenaresse aan den vleugel te dienen, waarvan hij zich op inderdaad meer dan voortreffelijke wijze heeft gekweten. Het was een onvergetelijke avond. G. J. De aannemersfirma van Hoogevest was op een na laagste inschrijver den bouw van het Haarlemsche Sport- fondschenbad voor f214.492. De aannemer J. A. van Keulen was laagste inschrijver met f 26900 voor den bouw van 5 landhuizen te Soest. Bij de gehouden aanbesteding van den boerderij aan den Hoogeweg werd het laagst ingeschreven door Vermeulen te Scherpenzeel voor f4785. Het electrificeeren van 48 gemeente woningen aan Ga-laan en Eemstraat werd aanbesteed. Hoogste inschrijving 1830; laagste f841. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekd:enst Apotheker. Dr. Kamerling. Utrechtscheweg 35. tel. 142; Dr. Lubsen, Snouckaertlaan 12, tel. 290; Dr. Nicolai, Lange Berg straat 41, tel. 633. Apotheek; Ten Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19a, Tel. 160. Burgerlijken Stand. 23Januari. Geboren: Clasina Maria Thc-dora. d. v. J. J. v. d- Heuvel M. jabroer. Gehuwd: J. Jacobs C. Swelheim. OverledenChristiaan Klre, oud 71 jaar, weduwn. van C. d. Geld Jan van der Horst, oud 85 j;, r. .wntg. v. A. A. G. v. d. Deijl. 5 januari. Geboren: Hendrikus Wil- helmus Supplicius, z. v, J, A. J. Norp e i M. A. H. van der Loo Wilhel inrna johanna, d. v, J C. Berg en W J an Kouendal Theodora, d. v H. Mossing en W, G. Kammeijer. I GehuwdT, J. A. Rijnbergen en C. Vonk J. Hoegen en C- v. Wiliigen- bu/g J. G. Vcreschildt en W. Hen- nekes. i Overleden: Marretje Vlaande ren. oud 72 jaar. weduwe van W. Wmeveen. 25 Januari. Geboren; Cornelis, z. M. v. d. Bunt en B. Overeem Evert z v. L. W. Arler en T. A Pclgrom. Ondertrouwd G. J. Cardinaal en E. (i. Beck W. v. Noordenburg en M. J. v. d Kooij H. H. Fennema en M. F. Smit A. L Verstraeten T. Röhrl. I GehuwdH. van den Hoorn en J. van de Bunt. Op de binnenplaats der ambachts school zijn van 30 rijwielen de belas tingplaatjes aigehaald. Ook werden twee rijwielen meegenomen, waarvan er een later weer werd teruggevondi D.' Rechtbank te Utrecht heefteen grossier te dezer stede, bij wicn eenige honderden prentbriefkaarten van on zedelijke strekking, waarvan er reeds 1300 in omloop gebracht waren, in be slag genomen, veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. Geloof en Wetenschap. Didsdag hield G. en W. haar bij eenkomst in het gebouw der R. K. Spaarbank. m zijn openingswoord heette de voorzitter den nieuw benoemden Geest, Adviseur, Kapelaan Veltman, van harte welkom en sprak den wensch uit dat deze een groote aanwinst voor de ver- eeniging zou beteekenen. Na nog enkele interne aangelegen heden te hebben behandeld, werd het woord gegeven aan den ZeerEerw. heer Pastor Boekenoogen, Missionaris op de Faeroër. Pastor Boekenoogen be gon met eenige algemeene begrippen uiteer, te zetten. Missioneeren gezien als Blijde Boodschap, is het brengen van het Christendom bij hen die geen waren God kennen. Deze missionee ring staat op het eerste plan, daar hierbij de ziel die anders geheel van Gods aanschijn verstooten zou blijven, nu in dit zalig bezit wordt gesteld. Ook kan gemissioneerd worden onder moderne heidenen. Dit is iets geheel anders daar de oude heiden een waren God zoeken en de moderne heiden in een beschaafd Europa God wetens en willens verstooten. Vervolgens wordt gemissioneerd onder de Christenen protestanten. Is dit noodig? zoo vraagt spreker. Het antwoord kan niet anders zijn dan zeker dringend noodig. Immers, welke garantie hebben wij dat de protestantensche doop in de toekomst geldig zal worden toegediend, waar eenige moderne predikanten hun eigen ritus gaan invoeren. In de meeste gevallen is dit nu nog zoo, echter is waakzaamheid geboden. Bovendien leidt de innerlijke verdeeldheid en het accoord gaan met moderne eischen tot een langzame, maar zekere ondermij ning van het oorspronkelijk Christen dom. In het tweede deel van zijn betoog bepaalde de Eerw. spreker zich meer tot zijn eigen missiegebied de Faeroër een eilandengroep van onder l|sland. Aan de hand van een serie fraaie lichtbeelden vertelde de Eerw. spreker veel belangwekkends over het land en zijn bewoners. De armoedige omstan digheden waarin deze bevolking leeft en de gioote moeilijkheden welke de missionaris hier ondervind in verband met moeilijke levensomstandigheden er de nog grootere moeilijkheden met be trekking tot het brengen van den eenig waren godsdienst onder menschen die Christen zijn maar vol van vooroor- deelen daar op grond van zware straf fen de Kath. priester er eeuwen lang geweerd is. Nadat de ZeerEerw. spreker nog een en ander geschetst heeft over klimaat, volksaard en gebruiken besloot hij met een opwekking zijn missie in voort durend gebed te gedenken. Door den bouwkundige Willem van Gent werd onerhands aanbesteed het bouwen van winkel- en woonhuis met werkijlaats aan de Kamp no. 20 voor rekening van den heer F. v. d. Hoven InschrijversW. Hcere f 7520. J. A. van Keulen f7964, Hienekamp f8220, Van Bekkum. Hooglanderveen f8238, Barten f8342, Schimmel en Herlzinger f 8480, Th. G. Schipper f 8624, N. J. de Wit f8770, Joh. Blom f9610, Gebr. Jansen f 9825, M. van den Brir.k, Nij- kerk, f 10950. Schilderwerk: de Vaal f 589, Bakker f651, Zwart f689, L. te Kloese f690. Boode f874. Kringdag Jonge Boerenbond. (Vervolg.) Doet er werking van de Boerenleen bank. Na de pauze hield de heer Verbeeten, hoofdinspecteur van de Coüp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven 'n gloed volle rede over doel en werking var de Boerenleenbank. Spr. schetste allereerst het ontstaan van den A.B.T.B. en het werk daar voor van wijlen Pater van den Elzen. Uit de A.B.T.B. kwamen tal van andere vereenigingen en werd ook de Boeren leenbank gekozen. Spr. schetste de zekerheid van de Boerenleenbank door het hoofdelijk aan sprakelijk zijn van de leden, door het opofferende werk van Bestuur en Raad van Toezicht, die dit werk doen zon der eenige vergoeding, alleen ter eere Gods en tot heil van den evenmensch. Hoevelen hebben niet hun welvaart te danken aan de Boerenleenbank die hun de middelen verschafte om pro ductiever te kunnen werken, liet doel van de Boerenleenbank is niet cn mag nooit zijn om groote winsten te maken, er moet eenige winst worden gemaakt voor het reservefonds. De Boerenleen bank leert de deugd van spaarzaam heid cn hulpvaardigheid. In ons land is het aantal Boerenleenbanken 1200. Op 31 December 1931 bedroeg het totaal aan spaargelden ruim 447 inil- lioen met een bedrag van 70 millioen in loopende rekening. Op dien datum was uitstaande aan voorschotten ruim 224 millioen met 140 millioen in loopen de rekening. En als spaarbank en als voorschotbank is de Boerenleenbank een weldaad voor de landbouwende bevolking. Hel devies moet zijnéén allen, allen voor één. Handels-Instituut Amersfoort" Frederlk Blankenheimstr. 6 Telefoon 1145 Telefoon 1145 Machineschrijven Stenografie „Groote" Boekhouden Talen en Handschriftverbetering (Inrichting voor Copiëeren) Vraagt prospectus Nieuwe Zaken. In het pand Stephensonstraat 40 opende de heer A. J. W. v. d. Heuvel een naar alle eischen des tijds inge richte Electr. Luxe Brood- en Banket bakkerij. In dit zich snel uitbreidende stadskwartier moet een dergelijke zaak wel slagen. Brand. Hedenmorgen brak brand uit ii graanpakhuis van de firma van Nieu- wenhuizen aan de Kleine Koppel, waar door de graanelevator ernstig werd vernield. De waterschade is aanzienlijk daar groote partijen gerst en rogge lagen opgeslagen. De brandweer was vrij spoedig de brand meester. Rijwielclub Amersfoort-Kevelaer. Buitengewone voorjaarsvergadering op Zondag 28 januari in St. Aechten, 'tZand, om 3 uur precies. Punten van behandeling: 1. Opening door den voorzitter. 2. Verslag Beevaart 1933. 3. Bespreking propaganda en voor bereiding Beevaart Augustus 1934. 4. Causerie Geestelijke Leider, ka pelaan Veltman. R. K. Middenstand. In bestuursvergadering va R. K. Middenstandsvereeniging is be sloten. op Vrijdag 2 Febr. een groote algemeene vergadering te houden, in het Spaarbankgebouw, waarvoor een zeer actueele agenda ontworpen is. Alle Middenstanders van Amersfoort die eenigszins in dezen tijd hun be langen begrijpen en niet met achteraf praten en critiek iets willen bereiken, doch mee willen helpen opbouwen, worden daar verwacht. Steeds meer blijkt dat de Midden stand in het gedrang raakt, doch als lichtpunt is ook merkbaar een zeker begrijpen van den Minister, va nooden der Middenstand. Verschillende groote dingen, rakend vitale belangen van den Middenstand, vooral de win keliers, staan op het program en heb ben sommige punten heel goeden kans opgelost te worden ten gunste der Middenstand. Opgave als lid kan regelmatig ge schieden aan het adres van den tijde- lijken secretaris, P. v. Helsdingen, Kamp 18. Collectanten gevraagd. Het Plaatselijk Crisis-Comité heeft het voornemen om op een bepaalden dag in de eerste week van iedere maand een vaste inzameling langs de huizen te houden. Hiervoor zijn 100 collectri- ces of collectanten noodig, die ieder hoogstens 15 gezinnen zullen hebben te bezoeken. Wie wil collecteereii wordt verzocht zich schriftelijk vóór I Februari aan het secretariaat van het P.C C. op te geven. Men kan zich ook telefonisch (Tel. 1700) opgeven tusschen 10 en Hartvelt-kwartet. Tot )oten spijt waren wij op het laatste moment verhinderd aan wezig te zijn op het laatste van het tweetal abonnementsconcerten, dit dit seizoen door bovengenoemd k let alhier gegeven zijn. Er stonden kwartetten van Haydn, Beethoven en Smetana op het programma, en onge twijfeld zal het succes niet minder geweest zijn dan vorige keer. Wij ho pen volgend jaar deze musici weer meerdere malen hier te hooren, wat na het succes van dit seizoen zeker geen onmogelijkheid meer behoeft te zijn. R K. V. V. „Amersfoort". Het eerste elftal ertrekt met autobus (supporters opgeven in „De Grot") naar Utrecht, om de vereeni ging „Zwaluwen Vooruit" te bestrijden. Dit is de club waar hier Iepen gelijk gespeeld werd, doch met protest verd gewonnen, welk protest echter om on begrijpelijke reden werd afgewezen. Er is dus iets goed te maken in Utrecht en belooft het een felle maar eerlijke strijd te worden. Het 2e elftal ontvangt aan de Leus- derweg om 2 uur E M.M. Ill uil Hil versum, een zware partij, waarlegen flink moet worden aangepakt. Om 12 uur, ook aan de Leusderweg, moeten de junioren het 4e elftal, in het veld komen tegen Jutphania III, ook een der zwakkere broertjes uit de af- deeling. Laten ze trachten deze kans te benutten en eens een overwinning zien te behalen. I'et 3e elftal heeft Zondag vrijaf. Gemeenteraad. Bij den aanvang van de Raadszitting herdacht de Voorzitter, staande aange hoord door de Raadsleden, wijlen Wet houder Veis Heijn, als een trouw en oprecht mensch, die zich steeds be ginselvast toonde en toch, waar he mogelijk was, samenwerkte met anderen het belang der gemeente. Naar aanleiding van gestelde vragen door den heer van Koelen deelde wet houder Thien mede, dat de medewer king van schoolhoofden zal worden ingeroepen bij het weren van school verzuim. Ook wees spr. op het bestaan eener verordening, dateerend uit 1902, waarbij de ambtenaren van politie zijn gemachtigd een kind, vallende onder de bepalingen der Leerplichtwet en dat zij gedurende de schooltijden op den openbaren weg aantreffen, te bren gen naar het hoofd der school, tot welker leerlingen het kind behoort.» Het rapport-Eykelenburg zal in een volgende vergadering worden behan deld. Er werd niet ingegaan op het ver zoek „vergunning" te verleenen voor het restaurant Stichtsche Heuvel, om dat zulks in strijd zou zijn met de aanvaarde erfpachtsvoorwaarden. Aan de algemeene beschouwingen naar aanleiding van de ingediende be zuinigingsvoorstellen gehouden, nam het eerst deel de heer Hofkamp, die aannemen noodig acht, maar door be sparing de Openbare Bewaarschool wil trachten te behouden. Vervolgens kwam aan 't woord Mr. Stadig, die bezwaar maakte tegen de voorgestelde verhooging der perso- neele belasting. Hij drong aan op ver der gaande beperking van het getal boventallige onderwijzers. Berperking van subsidies en benutten van den nog dit jaar te maken bedrijfwinsten zou kunnen voorkomen verhooging der personeele belasting. De heer Huslage hield een lang gerekt betoog om aan te toonen dat de regeering in Den Haag grooten- deels schuld draagt van het verslech teren der gemeente-financiËn en gaf daaraan een door velen niet gewild politiek tintje. Overigens bewees hi dat het in zeer vele gemeenten vee slechter gesteld is. Hij drong aan op huurverlaglng. De heer Van Lonkhuyzen steunt mr. Stadig's voorstellen, waarna de heeren Van Galen Last en Van Nieuwenhuizen fel te keer gaan tegen de voorstellen van B. en W., maar onmachtig bleken betere dekkingsmiddelen aan te wijzen. Dr. Eggink zingt den lof van den Vrijheidsbond en beroemt zich op de gave der voorzegging. Loonsverlaging vindt hij niet zoo ernstig. Maar de voorbereidende school moet behouden blijven. De heer Ruitenberg zal B. steunen, omdat hij overtuigd de voorgestelde middelen goed zijn. Hij ontraadt de aanstelling van marktmeester. De heer Zwart wees op de veran derde houding van de Socialisten en bestreed de opvattingen van den heer Huslage. De heer Hehenkamp was tegen ver hooging der personeele belasting cn adviseerde geen marktmeester aan te stellen. De onafhankelijke socialist Butselaar week in zijn betoog zóó ver af. dat hij door den Voorzitter herhaaldelijk tot de orde moest worden geroepen en ten leste gevaar liep buiten de deur gezet te worden wegens wederspannig- heid. De publieke tribune werd ten deele ontruimd, waarna ook raadsheer Butselaar aftrok. *De heer Spiekermann is overtuigd dat verder gaande bezuinigingen zullen noodig blijken en informeert of op Middelbaar en voorbereidend Hooger Onderwijs niet meer kan worden be spaard. Het voorstel van mr. Stadig inzake de bedrijfswinsten acht hij geen verstandige politiek. De heer Van Koelen deponeert opnemen in het gemeente-verslag een lijstje van wekelijksche kosten van levensonderhoud voor een arbeiders gezin. Hij wees nog op de publicatie der uit te k.eren steunbedragen, vond het toelaten van circussen enz. finan cieel wel gewenscht en besprak de ir uitzicht gestelde loonsverlaging in ver hand met het georganiseerd overleg. Bij de| rondvraag verzocht de heer De Mots dat voor plaatsing van werk krachten bij gemeentelijke bureaux en diensten de gemeentelijke arbeidsbeurs bemiddeling zal verleenen. De beraadslagingen over de voor gestelde bezuinigingen zullen worden voortgezet in de Maandagavond te houden raadsvergadering. Mr. Stadig zeide niet bewust de heer Hofkamp te hebben willen grieven. Uitspraken Kartongerecht Amersfoort. Boterwet: A. H. de V. Soesterberg schuldig zonder opleggen van straf. Crisiszuivelwetfgeen ventvergunning of karnwerktuig zonder aangifte) G. v. d. W. Soest f 5 of 2 d„ P. P. Amers foort idem, Th. S. idem, A. V. Baarn idem, G. v. M. Stoutenburg idem, v. d. B. Woudenberg idem. Spoorwegicglement; G. L. Maarn 15 of 2 d. Weet U reeds dat wij permanent een keuze van meer dan 100 stuks Haard-,' Club- en Rookfauteuils in voorraad hebben? Komt u eens kijken Hel verplicht tot niets A. H VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPUTE WONINGINRICHTING 0 0 8EEKENSTEINSCHELRAN 10 OPGERICHT 1009 Jachtwet: G. v. G. Woudenberg f40 of 10 d. Dronkenschap: F. M. v. D. Oss f 10 of 4 d.. J' A. de E. Rotterdam id., P. P. Soest idem, J. P. Apeldoorn, id., A. v. d. Sch. zwervend idem, H. ten H. Amersfoort 8 d. hecht. Te Amersfoort een rijwiel onbeheerd laten: N. Th. B. aldaar f3 of 1 d„ A. S. idem, H. M. idem, A. B. B. idem, L. J. K. idem, W. V. Hamersveld id., D. L. Zwollerkerspel f5 of 2 d. Te Amersfoort muziek maken, doen maken of zanguitvoering geven z. v. S. L. C. Utrecht f2 of 1 d.. D. P. R. den Haag idem, T. v. Sch. Amersfoort f3 of 1 d.. B. V. idem. Geen voorrang verleenen: H. V. Westzaan 15 of 2 d. Niet behoorlijk uitwijken: J. G. v H. Amersfoort f40 of 14 d. Autorijden onder invloed van alco hol: D. C. T. Amsterdam een maand hechtenis en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. Linksrijden G. B. Amersfoort f 25 10 d. plus idem voor gemis voorlicht, en '2 maand ontzegging van rijbevoegdheid. Geen teeken geven bij stilhouden P. v. d. A. Hoogland f3 of I d. Wielrijden zonder licht: D. Sch. Terschuur f3 of 1 d., W. H. Amers foort idem, Ch. J- A. idem. J. d. B. Hamersveld idem, E. zwervend idem, A. Ch. F. v. L. Soest idem plus fl of 1 d. voor gemis reflector. Onvoldoende remmen Th. T. Hoog land f 5 of 2 d. Nummer-letter niet verlicht B. Amersfoort 12 of 1 d. Verboden weg berijden: K. P. Amers foort f2 of 1 d. plus 13 of 1 d. voor wielrijden zonder licht. Verboden weg berijden G. v. d. B, Amersfoort f2 of 1 d. Geen rijbewijs foonenE. G. Amers foort f3 of 1 d. Auto laten staan zonder afzetten-van motor: J. L. Amersfoort 1 of 1 d. Wielrijden zonder licht: A. D. T. Amersfoort 12 of 1 d. Zonder reflectorJ. C. A. W. B. Amersfoort f2 of 1 d„ G. W. Doorn id. baren vergadering bijeengeroepen op Woensdag 31 Januari a.s., des morgens half 11 fen gemeentehuize. Stoutenburg Aantal inwoners op 1 Jan. '33 736 mannen en 677 vrouwen, tofaal 1413 totaal 51 Uit den Omtrek Achteveld Algemeene ledenvergadering der R. K. Kiesvereeniging op Zondag 28 Jan. a.s., 's avonds na het Lof, in C; „Buitenlust". De Agenda vermeldt onder meer: Mededeelingen. Rekening en verant woording penningmeester. Verkiezing van 3 bestuursleden wegens periodiek aftreden van W. Verhoef, Mej. G. Ver hoef en C. Verhoef (herkiesbaar). Obder leiding van de Eerw. Zusters zijn een tweetal interessante avonden geven door de Missieclub. Telkens was de patroiiaatszaal goed gevuld. Het applaus bewees dat ieder tevreden was over hetgeen dat door de missieclub ten beste werd gegeven. Hamersveld Alhier is na een langdurig lijden op 58-jarigen leeftijd overleden de heer Nicolaas Brouwer, lid van het Kerk bestuur der parochie van St. Jozef broedermeester der Amersf. Processie naar Kevelaer. Hoogland De plaatselijke afdeeling van den A. B.T. B. houdt op Maandag 29 Jan., des avonds 6 uur, een vergadering in Concordia. Op deze vergadering zal de heer van Koeverden, lid der Tweede Kamer,een lezing houden over: „Katho lieken en de hedendaagsche wereld- stroomingen." Deze lezing is toegankelijk voor leden van den A.B.T.B en voor alle Katho lieken. Een groote opkomst wordt ver wacht. De Raad dezer gemeente is in open en 73 v., totaal personen. Gevestigd 62 i 135 personen. Vermeerdering der bevolking 92 m. en 94 v.. totaal 186 personen. Vertrokken 45 m. en 43 v., totaal 88 personen. Overleden 9 m. en 7 v., totaal 16 personen. Vermindering der bevolking 54 m. en 50 vr., totaal 104 personen. Aantal inwoners op 1 Jan. '34, 774 en 721 v.. totaal 1495 personen. Voltrokken huwelijken 8. Vermeerdering der bevolking in 1933 82 personen. Ingezonden. Floralia Verecniging, Amersfoort. Mochten wij telken jare veel sym pathie van de Amozsfoortsche burgerij ondervinden bij het houden van onze jaarlijksche tentoonstelling, ook thans doen wij een beroep op Uwe bereid willigheid bij het vieren van ons eerste lustrum. Een veertigtal circulaires zijn reeds aan alle scholen verzonden, waarin wij verzochten voor 10 Febr. a.s. opgave van het aantal dcclnemers(sters) in te dienen. Nu doen wij een beroep op U. ou ders. om Uw kinderen, wanneer zij straks zullen vragen te mogen meedoen met de tentoonstelling, een gunstig antwoord te geven. Wij zouden zelfs willen vragen„Spoort :c er loc aan Een drietal planten in pot worden tegen den kostprijs beschikbaar gesteld. Een beroep op U, ingezetenen van Amersfoort, om ons plan te steunen, door straks onzen collectant niet ledig weg te zenden. De kleinste gave is welkom. Moge de tentoonstelling van Floralia in lf'34 slagen door veler medewerking. Het Bestuur. Bij het openbaar onderwijs te Amsterdam zullen nog 278 onderwijzers worden ontslagen. B. en W. van Laren hebben een nieuwe verordening op het haden en zwemmen opgesteld. Daar gebleken is, dat de meerderheid zich op het stand punt stelt, dat gemengde baden moeten worden verboden, is de verordening dienovereenkomstig opgemaakt. Voor z.g. natuurbaden in de Gemeente Laren zal geen toestemming worden verleend als er zoowel voor zwem- als zonne baden voor dc beide seksen geen naar behooren gescheiden afdeclingen wor den gemaakt. Bohemen en Moravië worden geteisterd door Millioenen muskusrallen. Acht en twintig jaar geleden werd een 25-tal van deze rallen van uit Canada in Bohemen ingevoerd en gefokt voor hun bont. De dieren teelden evenwel zoo snel, dat thans geheel Bohemen, Mo ravië en zelfs een deel van Duitschland ermede is overstroomd. Hebt U een Taxi of aulo noodig Amersfoort. TE HOUDEN RETRAITEN in het St. Alfonsushuis te Amersfoort. 30 Jan.—2 Febr. K.J. V., verg. 16.50. 2-5 Febr. Jonge Boeren (Jong Friesland enz.), verg. 16.50. 6-9 Febr. Gehuwde Boeren en Tuinders, verg. 16.50. 9-12 Febr. Jonge Werkman, verg. 16.50. 16—19 Febr. Kerkzangers, verg. f6.50. 20—23 Febr. Ongehuwde Dames, verg. f 10.—. 24-27 Febr. K.J. C. (Arnhem ej.pl.), verg. 10.50. 27 Febr.—2 Maarl. Gehuwde vrouwen, verg. (6.50. 5-8 Maart Heeren Middcnsland, verg. 110.-. 10—13 Maart Meisjes, verg. 16.5," 13—16 Maarl. Gehuwde Dames, verg. 10.—. 20—23 Maart. Gereserveerd. 24—27 Maart St Bonitacius-Lycrum Utrecht, verg. f6.50. 28-31 Maart Heeren (Goede Weck), verg. f 15.— 31 Mrt-3 April. Mannen en jongelingen (Paasclirclraitc), verg. f 6.50. 3-6 April. K.J. M. cn schoolvrije jeugd (15 jaar), verg, 10.50. 7—10 April, K.J. V. (leden en aspiranten), verg. f6.50. 10—13 April. Gereserveerd. 16—19 April. Ongehuwde Dames burgerstand, verg. 18.— Hclccld verzoek zich aan Ie melden hij de Dirccllc van hel Kctrailcnhuis. Teleloon, Amerslonrl 303. Postcheque en giro no. 92245.

De Eembode | 1934 | | pagina 2