r Filmavond Film Faröeilanden Allerlei Kantoorboeken Fa. H. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Langegraclit 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave v de Katholieke Stichting De Ecmbode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 9 Febr. 1934 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentlén moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur in den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 89 Wie leidt behoeft nog niet te lijden. Wie lijdt vermag soms nog te leiden. Wie door 't succes niet wordt verleid, Een ingetogen leven leidt, Kan leidend heel wat leed vermijden. De Katholieke Staatspartij. Voor katholieken valt datgene, wat men in andere kringen wel eens het „belang" der Kerk noemt, samen, met het hoogste staatkundig belang, omdat er geen hooger staatkundig belang be staat dan dat eener goede en juiste gesteldheid der geesten van de staats burgers, ten aanzienjvan de fundamen- teele beginselen ook der burgerlijke en staatkundige orde: gezin, gezag, wet, vrijheid, recht, vaderlandsliefde, menschcnliefdc enz. Ook omdat eveneens voor Katholie ken vaststaat, dat deze grondslagen der orde, in christelijker! zin, niet duur zaam te handhaven zijn zonder den ongehinderden en vrijen invloed der goddelijke instelling welke de Kerk is, door middel van de dogmatische en zedelijke normen, op de geesten en ge moederen en op allerlei gemeenschap pen van menschen, welke zich binnen den Staat vormen. Indien nu Katholieken tevens van oordeel zijn, dat het „belang" der Kerk in dezen zin het beste gediend wordt door het vormen van ééne, zooveel mogelijke alle Katholieken omvattende politieke partij, dan is daarmede de kwestie over het politieke karakter der Katholieke Staatspartij eigenlijk beslist. Want het komt er ten slotte niet op aan, hoe anderen over dat kerkelijk „belang" als grondslag van partijvor ming denken, doch wel hoe degenen er over denken, die op zulk een grond slag hunne partij bouwen. De partijvorming in onze staatkun dige verhoudingen, gaat uit van de gevoelens en overtuigingen der indivi duen, welke de partijen vormen. De vraag, of anderen daarbij wel staat kundige motieven aanwezig achten, speelt geen rol. Wij achten in liet geheel geen staat kundige motieven aanwezig bijv. bij de vorming der Staatkundig Gereformeerde en der Hervormd Gereformeerde Partij, in die partijen zien wij nu werkelijk niets anders dan zuiver negatieve aan eensluitingen van lieden die vereenigd zijn in haat jegens en vrees voor Rome. Maar van den anderen kant kunnen wij ons voorstellen, dat de betrokkenen zelf, hoezeer ook in dwaling, overtuigd zijn, dat de bestrijding van Rome en de Roomsche leer juist het allereerste en hoogste staalkundig belang is. En daarmede is in onzen pariteils- Staat, zooals hij nu eenmaal is en d r- gelaten de vraag of hij is, zooals hij moest zijn, de formatie dier partijen voldoende gemotiveerd. Stellig moet dit, ook bij andersdenkenden, voor de Katholieke Staatspartij gelden. Stille Omgang. De Jaarvergadering van het Gezel schap van den Stillen Omgang wordt gehouden te Amsterdam op Zondag 11 Februari, in de groote zaal van „Bel- ievue", Marnixstraat bij het Leidsche plein, des namiddags 2 uur. Pastoor F. Filbry heeft zich bereid verklaard een woord van opwekking te spreken, terwijl het bekende Zang koor van het St. Ignatiuscollege onder leiding van pater A. J. Wessels S.j. ter opluistering eenige toepasselijke liederen ten gchoore zal brengen. Deze vergadering kan ookdoorDames worden bijgewoond. Woorden van Minister Marchand. Communisme en nationaal-socialisme beschouwen elkaar als doodsvijanden, maar zijn beide even gevaarlijk voor ons onderwijs. Beide leiden ons terug naar de uit sluitende staatszorgbeide kennen slechts één overtuiging, die van den regeerder. Beide staan vijandig tegen over de bemoeiing van kerk en gods dienst met de opvoeding. De één voert openlijk strijd tegen den godsdienst, dien hij beschouwt als een middel tot onderdrukking van de opstandigheid. De ander slaat de kerken in boeien onder het voorwendsel, dat zij den godsdienst misbruiken voor politieke doeleinden. Beide stellen ons het Neder- landsche volk voor als een zedelijk gezonken natie en zijn regeerders als een corrupte bende. Beide kweeken paniek. Elk misdrijf, elk ongeluk schrij- Omzetbelasting REGISTERS voor ingekomen en uitgaande facturen. Bestelorders in duplo en triplo' KANTOORBOEKHANDEL ven zij toe aan de overheid, die zij bestrijden, zelfs misdrijven, die nog niet zijn gepleegd. Beide beoefenen den cellenbouw om het overheidsper soneel onbetrouwbaar te maken. Beide eischen trouw aan zichzelf en ontrouw de overheid, als deze anders wil dan zij. Beide richten hun propaganda bij voorkeur op de jeugd, werken in het geheim, vormen knokploegen en zeggen, dat er voor alles geld is. Beide eindelijk gronden hun propa ganda op het vooropgestelde alterna tiefde toekomst is óf aan de commu nisten óf aan de nationaal-socialisten. Een derde heeft geen kans. Het griezelige alternatief is Goddank fantasie. Wanneer men hetNederlandschevolk voorstelt als een bedorven, baatzuch tige bende, doet men een verderfelijk werk, Dit volk, met al zijn gebreken, slaat moreel, intellectueel, in gerech tigheid en in vrijheid, onder de volken der wereld in de eerste rij. Voor een goed deel heeft het dit aan ons onder wijs te danken. Wij hebben een onkreukbare rech terlijke macht. Wij kennen geen buiten gewone rechtsmachten, geen parate executies, geen geregelde mishande lingen en levensberoovingen door on verantwoordelijke en onbeheerschte organisaties, geen vrijheidsbeneming buiten de wet. leder, die regeerings- functies uitoefent, wordt gecontroleerd, op zijn vingers gekeken en in het publiek besproken. In Nederland heb ben wij een in overgroote meerderheid onkreukbare pers. Er is verantwoorde lijkheid en verantwoording van het begin tot het einde. Een gelijkgescha kelde eenheidspers van een niet ver antwoordelijke regeering kennen wij niet. Ook in Nederland zijn werkeloos heid en ellende, maar nergens ter wereld werden grootere offers gebracht, om deze ellende te verzachten, en wie deze ellende aan den regeeringsvorm toeschrijft, begrijpt er niets van. De toestand is moeilijk, doch zou nog veel erger kunnen zijn. Wij lezen, aldus spr., dagelijks, hoe erg, moreel en mate rieel. naar recht en vrijheid, naar zeker en naar zelf icschikkuig, hoe erg het ook hier zou kunnen worden. t Nederlandsche volk blijve dezen bangen lijd zichzelf. Het heeft geen behoefte aan import van zedelijke en staatkundige mode-artikelen uit den vreemde. Het beware zijn zelfbewustzijn Itandhave zijn plaats aan de spits. Steun aan de Landbouw. Sinds de eene steunmaatregel na de andere werd ingevoerd, om den boer ten minste den kostprijs voor zijn pro ducten te verschaffen, zijn de klachten niet van de lucht geweest, als zoude de zwaar getroffen boerenbevolking met al die steunerij vrijwel niets op schieten, omdatde ambtenarij de milliocncd verzwolg, welke de consu ment van de landbouwproducten door de verhoogde prijzen bij elkaar brengt. Dat was de gelietkoosde voorstelling welke opgeld deed in trein en tram en autobus en aan de bittertafelhet leeuwendeel van hetgeen het Neder landsche volk aan crisissteun moet betalen, gaat in de zakken voor de ambtenaren en ambtenaartjesde ver bruikers moeten krom liggen, terwijl de boeren en de landarbeiders daar van vrijwel geen profijt trekken. De Standaard helpt thans dit fabeltje de wereld uit. De begrooting van het Landbouw- Crisisfonds doet recht over deze be schuldiging. Wrt toch blijkt daaruit? Het bedrag voor landbouwsteun wordt becijferd op 162 millioen gulden. De totale personeelskosten bedragen nog niet 2'/j millioen, n.l. f 2.470.000. Aan salarissen van personen, die anders grootendeels werkloos zouden zijn, wordt dus besteed anderhalf per cent van den steun. Zal hiermede het ambtenarenfabeltje de wereld uit zijn Fabeltjes zijn hardnekkig! Binnenland Zegels Omzetbelasting. verkrijgbaar zijn cent cent cent cent cent 1 14 27 40 250 2 15 28 50 280 3 16 29 60 320 4 17 30 70 360 5 18 31 80 400 6 19 32 90 500 7 20 33 100 600 8 21 34 120 700 9 22 35 140 800 10 23 36 160 900 11 24 37 180 1000 12 25 38 200 13 26 39 240 Uitspraken Kantongerecht DronkenschapJ. B. Amsterdam f 15 of 6 d„ J. H, V. Baarn f 10 of 4 d., H. H. Amersfoort f6 of 3 d. Loopen op verboden grondJ. v. V. Hilversum f 15 of 8 d„ dezelfde idem, D. v, V. idem, W. J. Amersfoort f 15 of 6 d. Zich in het veld bevinden met lijm H. v. P. Amersfoort f8 of 4 d. Zich in jachtveld bevinden met ge weer zonder acte: A. v. d. B. Ede f 15 of 8 d. en verb, geweer. Wet openb. midd. van vervoer: T. M. Harderwijk f2 of 1 d., G. C. v. V. Barneveld f4 of 2 d. plus idem voor overtreding Rustdagbesluil. IJkwetJ. K. Baarn f 1 of 1 d G. L. Soest f3 of 1 d. beiden met verb. Melkbesluit: Th. v. d. H. Hoogland f20 of 10 d„ A. K. Baarn f25 of 12 d., A. v. S. Barneveld f 15 of 8 d-, L. E. Amersfoort f3 of I d., v. L. Soes! f 10 of 5 d. Leerplichtwet: C. L. Amersfoort f4 of 2 d.. M. J. J. Soest f2 of 1 d„ T. d. G Bunschoten idem. Arbeidswet: J. W. v. d. B. Hamers- veld f5 of 3 d, A. I. Baarn idem, J. D. L. E. Soest idem, M. J. T. Amers foort idem. Geen inlichting aan den Raad van Arbeid: R. J. B Amersfoort f4of 2d„ E. A. A. A idem, T. B. Spakenburg f8 of 4 d. Trekdier onbeheerd latenG. Th. H. Hamersveld f3 of I d., D. v. H. Bun schoten f4 of 2d. VisscherijreglementM. E. W. Soest f5 of 3 d. Vogelwet: H. v. P. Amersfoort f8 of 4 d. Wapenwet: W. G. J. v. d. G. Baarn f 15 of 8 d. Straatschenderij: A. W. Soest f3 of I d. RijkswegenreglementG. J. H. Rens- woude f2 of 1 d. VleeschkeuringswetA. v. d. H. Hoe velaken f15 of 8 d. Voorwerp niet behoorlijk verlicht: H. L. Amersfoort f5 of 3 d., J. K. Nij- kerk idem, J. F. v. d. M. Voorschoten f15 of 6 d. Te snel rijden in Woudenberg: R. V. Groningen f 15 of 6 d. Te Amersfoort zanguitvoering geven z. v.Ch. op den D. zwervend f 2 of 1 d. Witlrijdend zich aan auto vasthouden H. A. v. N. Amersfoort f 5 of 2 d. Te Amersfoort 'snachts een voor werp doen verblijven op den openb. v.: J. V. aldaar f3 of 1 d. Amersfoort rijwiel onbeheerd latenM. B. aldaar f 3 of 1 d., H. J. K. idem, J. F. Veenendaal f 1 of ld, G. v. Z. Hoogland idem, C. A. v. d. E. Baarn idem, A. J.Amersfoort f 1.50 of 1 d. Auto niet stilhouden op eerste vor dering: J. A. I. G.Arnhem f20of 10d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengenA. K. Zwolle f 15 of 8 d., H. v. D. Amersfoort f25 of 10 d. Wielrijden zonder lichtM. S. G. H. Amersfoort f 2 of I d„ H. Sch. Amers foort f3 of 1 d., P. M- idem, G. L. Woudenberg idem, H. G. Hilversum f 4 of 2 d., A, V. Bunschoten, idem, W. v. d. H. Baarn f3 of I d. plus f 20 of 10 d. voor opgave valschen Wielrijden zonder bel of reflector: W, Sch. Amersfoort f 2 of 1 d., E. H. idem. Wielrijden onder invloed van alco hol J. H. Soest f 25 of 10 d. Onvoldoende verlichting aan voer tuig: C. H. Scherpenzeel f3 of I d., dezelfde 2 maal idem, R. R. Maars- bergen f3 of 1 d., E. P. Stoutenburg idem, H. v. D. Stoutenburg f4 of 2d. Idem aan auto A. J. T. Amsterdam f2 of 1 d. Geen rij- of nummerbewijs toonen H. H. Amsterdam f5 of 3 d., C. W. M. Epe f 3 of 1 d„ F. J. B. Rens- woude idem, M. v. d. B. Barneveld f 4 of 2 d. Pastor Boekenoogen vertoont een Vrijdag 9 Februari, aanvang kwart over 8 in de groote zaai van St. Aechten. Toegang 25 ct. Voor leden van de Vrouwenbond vrije toegang Ontbreken van nummer-letterE. D. Veenendaal f2 ofl d. Verboden weg rijdenB. de V. Amers foort f 5 of 3 d.. A. C. B. Soestdijk idem: J. H. v. Ch. Utrecht f3 of 1 d. Niet voldoen aan ambtelijk bevel H. A. te W. Amersfoort f4 of 2 d. Uit Frankrijk, Over de voorgeschiedenis van de schandelijke tooneelen, welke zich thans in Frankrijk afspelen is reeds geschre ven. Het eene Financieele en politieke schandaal volgde op het andere en steeds meer vooraanstaande politici bleken daarbij betrokken.. Het vertrou wen van het volk in zijn regeerders evertegenwoordigers is zoodanig ge schokt, dat het nog slechts moeilijk te herstellen zal zijn. Dinsdagmiddag en 's avonds heeft de verwarring en het rumoer het hoog tepunt bereikt. 's Middags heeft de minister-presi dent Daladier zijn nieuwe kabinet aan de Kamer voorgesteld en zijn regeerings- verklaring afgelegd. Hierbij kwam het tot stormachtige tooneelen. Op een gegeven oogenblik was het rumoer zoo groot, dat de zit ting werd geschorst. Uit de verklaring zelf citeeren we slechts dezen zin: „Sedert een maand heeft het schan daal dat uit eenige indivldueele zwak heden Is ontstaan, het werk van de Kamer verlamd, de partijen tegenover elkaar gesteld, het land gedemorali seerd en de tegenstanders van de regee ring gelegenheid gegeven, aanvallen te hervatten, die de waakzaamheid der republikeinen in het verleden kon af slaan." Wat een vergoelijking van den door en door rotten toestandeenige indivi- dueele zwakheden zijn de oorzaak ge weest. i paar zinnen, die een beeld geven van het schandelijk op treden van het parlement: Eenige afgevaardigden schreeuwden „Leve Chiappe". Daarentegen brulden socialisten en communisten dat de voor malige prefect der Parijsche politie ge arresteerd moest worden. Hier en daar klonk de kreet: „Leve Sovjet-Rusland!" En intusschcn werd er geroepen, gesist, gefloten en met de kleppen der lesse- iars geslagen. Spreekkoren, gehuil, geschreeuw en een oorverdoovend concert van de dek sels der lessenaars klonken door de zaal. Ondertusschen beklom Tardieu, door links met een woedend gebrul begroet, het spreekgestoelte Rechts brachl hem een o.alil Tardie» slaagde ma," er evenwel niet in aan het woord tel komen. Een onbeschrijfelijk kabaal, zoo-1 als de Fransche Kamer dit nog niet gekend heeft, barstte los. Communisten hieven do Internationale aan, andere afgevaardigden zetten de Marseillaise I in. Tenslotte bleef den voorzitter niet! anders over dan de zitting weer te schorsen. En het slot was, dat de regeering1 een meerd :rheid kreeg van 302 tegen j 204 stemmen. En terwijl de Kamer vergaderde werd Con9ee, het heeft er allen schijn van, dat alleen een nieuwe Napoleon redding brengen kan uit den: chaos. Het ministerie Daladier is nu heen gegaan. Aan den oud-president Doumer- que is opgedragen een nieuw ministerie te vormen en vervolgens zal de Kamer worden ontbonden om nieuwe verkie zingen mogelijk te maken. Radio-toestellen. Bij het onderzoek door den Rijks radio-controledienst van een klacht om trent storing in de radio-ontvangst te Rotterdam is gebleken, dat eenige be zitters van radio-ontvangtoestellen niet hadden voldaan aan de wettelijke ver plichting tot het doen van aangifte van hun radio-ontvanginrichting bij den directeur van het Rijkstelegraafkantoor ter plaatse. Bedoelde bezitters werden gewaar schuwd. Later bleek, dat twee personen deze waarschuwing in den wind had den geslagen. In samenwerking met de gemeente politie ter plaatse werden daarop de radio-ontvangtoestellen ten huize van de G. en A. N. N„ beiden te Rotter dam, in beslag genomen en werd van de overtreding proces-verbaal opge maakt. Het vorenstaande zij een waarschu wing voor hen, die hun radiotoestel nog niet hebben aangegeven, om daar aan ten spoedigste te voldoen, daar het Staatsbedrijf der P. T. en T. voor nemens is van elke overtreding van art. 66 van het Rijksradioreglement proces-verbaal op te maken met|lnbe- slagneming van het toestel. Genoemd art. 66 bepaalt, dat zonder het bewijs van aangifte het ten gebruike gereed aanwezig hebben of het gebrui ken van een radio-inrichting verboden is. Op overtreding staat een hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogte f 1000. De ongehuwde arbeider H. Meulen- belt, die achter zijn huis in Vriezenveen, met zijn broer bezig was samen een boom om te hakken, is, toen de boom werd omgetrokken, gestruikeld. De boom viel op hem. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een kassier van de N.V. Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven is ge arresteerd, die verdacht wordt van ver duistering van f 18.000. In het district Gleiwitz is eenran- geerende goederentrein in botsing ge komen met een anderen goederentrein. De machinist van den eenen trein werd hierbij gedood, terwijl de stoker en een rangeerder zwaar gewond werden. De aangerichte materieele schade is aan zienlijk. De rechtbank te Maastricht heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen Emile P. H. M. Th. van K.. rentenier te Heerlen, die een adellijken titel voer de, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Hij noemde zich |hr. Van Kesterende Rembourg. Het vonnis van den kanton rechter, zijnde f50 boete, werd beves tigd Maandagmiddag is te Weesp een doodelijk ongeluk gebeurd. De 46-jarige rangeerder van Veldhuyzen, die zich lusschen een der stootblokken en een goederenwagon bevond, geraakte be kneld, waardoor de borstkas werd in gedrukt en het slachtoffer onmiddellijk den geest gaf. De overledene laat een vrouw en vijf kinderen achter. De collecte ten bate van het Haag- sclie Crisiscomité heeft ruim 120.000 opgebracht. Er waren eenige zeer be langrijke giften bij. ln alle gewenschte Linlaturen Kantoorbcek- en Schrijfmschinehandei Langestraat 84 Telef 528 Waarom duur drukwerk TYPE- EN C0PIEERINR1CHTING VITESSE KON. W1LHELMINASTR. 10 BERICHTEN UIT AMERSFOORT R. K. Mrddeeer.ed-bend. litie en demonstranten werden geregeld veldslagen geleverd. Er zijn vele ge wonden, terwijl circa 16 personen ge dood werden. Op deze wijze kan het in Frankrijk niet voortgaan. De ware democratie is er finaal vermoord en Dinsdag 6 Febr, heeft het bestuur van de R. K. Middenst.vcr. te Amers foort, met een aantal leden deelgeno men aan het Buitengewoon Kath. Mid- denslandscongres te Den Haag. Ook een bestuurslid van de K.J.M.V. nam aan dit congres deel. In opgeruimde stemming vertrok men 's morgens 8.22 uit Amersfoort. Na aankomst in de Residentie werden de Eerste en Tweede Kamer der Staten Generaal bezichtigd en gemeenschap pelijk de lunch gebruikt. Hierna trok men op naar het Scala Theater, waar een parallelvergadering werd gehouden met een vergadering in den Dierentuin; op beide vergaderin gen voerden dezelfde sprekers het woord. In totaal namen ruim 4000 Mid denstanders aan dit congres deel. Na de openingsrede van den voor zitter, was het woord aan Mr. F. Bach, benoemd directeur van het Bureau van den Nederl. R. K. Middenstandsbond, voor het uitspreken van zijn rede, welke als titel droeg „Ordening en bescher ming van het Middenstandsbedrijf; de urgentie van ons program". Uit het krachtig applaus waardoor de spreker meerdere malen werd onderbroken, bleek de groote bijval die dc toehoor ders den spreker betoonden. Van de gelegenheid tot vragen stel len, werd o.m. gebruik gemaakt door den heer C. v. d. Heuvel uit Amersfoort. Hierna volgde een korte pauze, waar- i het woord werd gegeven aan den Hoogedelgestr. Heer M. van Poll, lid van de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal. Sprekers rede had tot titel „ln de branding: Practische middenstands- eischen en Katholieke maatschappelijke beginselen in dezen lijd". Ook deze spreker werd meerdere malen door een langdurig applaus onderbroken. Nu werd door den heer P. v. Hels- dingen een vraag gesteld. Spr. drong er o.m. sterk op aan. dat men toch de vrouwen der middenslanders zou doen inzien hoezeer de middenstand hun hulp en medewerking behoeft en dat zij niet langer mogen doorgaan met het geld dat zij uitgeven, te brengen naar coöperaties, warenhuizen en vlie gende winkels. De Edelachtbare heei mr. Hellenberg Houbaer, las ten slotte een resolutie voor, welke door de vergadering werd aangenomen. Er volgde nu een toespraak door den Zeereerw. Heer J. B. W. M. Möller, Pastoor te Voorburg. Hierna ging de voorzitter over tot het uitspreken van zijn slotrede en besloot de vergadering met de groet van de K.J.M.V.: „Voor Christus onzen Koning; God wil het. Amen. Na de sluiting werd door allen het „Aan U, o Koning der eeuwen" ge zongen gevolgd door het Wilhelmus. Bij de uitgang en tijdens de pauze werden door de leden der K.j.M.V. te den Haag brochures uitgedeeld, Op het titelblad hiervan stond: Wij willen geen Fascisme, Hou zee of Hou vast, door P. d. W. Na de vergadering werd door de Amersfoortsche Hanzeleden gezamenlijk gedineerd. Om 20.02 vertrok men weer uit de regeeringsstad. In de trein werd in de beste stemming nog druk nage praat over al het gesprokene en werden nogmaals Aan U.o Koning der Eeuwen en het Wilhelmus gezongen, Tenslotte dient opgemerkt te worden dat het zoozeer te betreuren '.alt, dat niet meer Amersfoortsche middenstan ders in slaat waren aan dii gruolsch Congres deel te nemen en getuige zijn van het weder ontwaken van hun ingedommelde stand. Op alle deelne mers heeft ongetwijfeld dit congres een diepen indruk gemaakt, wat ook niet anders kan ais men bedenkt dat ruim 4000 middenstanders van alle streken des lands, hiervoor waren bijeen ge komen. De spoorwegovergang aan het Smalle Pad—Soesterweg is in den nacht van Zondag op Maandag a.s. (11—12 Februari) van 10 uurn.m. tot 6 uur v.m. gesloten. Het Smalle Pad is nu in verband met dc rioleeringswerkzaamheden defi nitief voor het verkeer afgesloten. Ter hoogte van de timmerfabriek van Bunnik brak plotseling de voor vork van het rijwiel van een arbeider van de gasfabriek, waardoor de man kwam te vallen en ernstige verwon dingen aan het gelaat opliep. Nadat hij in liet kantoor door dr. Batenburg wa9 verbonden, kon hij hulswaartslgaan.

De Eembode | 1934 | | pagina 1