Allerlei Burgerlijke Stand. 12 Febr. Geboren: Antonia, d. van J. Lups en A. v. d. Kraats. Hubrecht Johannes, z. van A. Fremouw en J. P. v. Eed en, Cornells Petrus Coenraad, z. van G. A. v. Drie en J. A. Schel- linga. Harm Berend, z. van J. H. Ie Fêvre en A. Lindeboom. Gerritje Antonia Ivonne, d. van G. H. Takken en C. Baars. Frans Gerard, z. van F. G. Mechelse en G. v. d. Berg. Hugo, z. van A. Spruitenburg en G. v. Dijk. OverledenJan van Ginkel, 31 j.. ongeh. Hendrikus Everardus Vial, BBHUmHIirard van T. v. Westerlaak en C. v. Vul pen. Jan Pieter, z. van P. Bergman en Ch. Rijkeboer. Overleden: Anke Maria v. d. Vorstenbosch, 4 m. 14 Febr. Geboren: Jacoba Maria, d. van P. Houtzager en A. M. Spieren burg. Willem, z. van A. v. d. Bie zen en A. v. Zoeren. GehuwdM. A. Meerbeek en A. Leeninga. U. W. v. Slooten en G. J. Arends. Willem Bree en M. F. Romunde. G. C. Mol en W. W. Spierenburg. Overleden Gerrit van Eijs, 58 jaar, echtg. D. van Woudenberg. Voor de Utrechtsche Rechtbank stond terecht een gemeente-ambtenaar wegens diefstal van rentezegels ten nadeele van de gemeente. Verd. werkte op de afdeeling inkoop en was tevens belast met het plakken van zegels op de rentekaarten. Hij zorgde dat hij zegels overhield en verkocht ze weer. Verd. gaf toe, dat hij in den loop van anderhalf a twee jaar de gemeente had benadeeld voor ongeveer vierhonderd gulden. Er was een rapport over verd. uit gebracht, dat vrij gunstig luidde. Verd. had de verleiding niet kunnen weer staan, Een ambtenaar verklaarde als ge tuige, dat verd. de zegels bij hem in leverde als onbruikbaar geworden I exemplaren en dat hij de waarde regelmatig had terugbetaald. Het O.M. nam aan, dat verd. slachtoffer was geworden van de ver leiding Niettemin was deze verduiste ring in dienstbetrekking een zeer ernstig feit. Spr. eischte een gevangenisstraf van één jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk zouden worden op gelegd. Naar de Gooi- en Eemlander mede deelt is hier ter stede gesticht een Staatkundig Maatschappelijk Econo misch Centrum, dat zich voornamelijk ten doel stelt door het verhelderen van inzicht in de vraagstukken van dezen tijd een krachtigen stoot te geven tot het herstel van het geschokte maat schappelijke leven. Het S. M. E.-Centrum stelt zich voor het doel Ie bereiken door het bevor deren van onderlinge besprekingen, vooiafgegaan door inleidingen door des kundige personen uil economische, staatkundige en cultureele kringen, De Internationale School voor Wijs begeerte heeft zich bereid verklaard, :are lokaliteiten voor de bijeenkomsten, die gewoonlijk een weekeinde in beslag zullen nemen, af te staan. Neutraal voorbereidend onderwijs. Voor het stichten van een vereeni- ging voor neutraal voorbereidend on derwijs is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren A. v. Wijn gaarden, Fr. Wesseling, M. A. Vogelen- sang, namens het comité voor de Open bare School, T. P. Bos, namens den Bond van Neder). Onderwijzers en J Har.hart namens de ouders der leer lingen. Door „het Nut" zal nog een zesdecommissielid worden aangewezen. Aan deze commissie is opgedragen de vereeniging, die de op te heffen Fröbelschool verder zal exploiteeren, voor te bereiden. Nieuwe Wethouder. De gemeenteraad benoemde tot wet houder in de vacature wijlen N. Veis Hein, de heer Mr. L. Stadig, lid van den Raad. In verband met deze benoeming heeft Mr. L- Stadig ontslag genomen als voorzitter der Rechtsche Gemeente- raadsfractie. De Gemeenteraad heeft besloten de couponbelasting niet voor gemeente rekening te nemen, doch voor zoovei mogelijk te laten dragen door de hou ders der obligaties van gemeentelee- ningen. Aan het personeel der Openbare school voor voorbereidend onderwijs werd met ingang van 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend, wegens opheffing der school. De Koppelpoort. De Koppelpoort is in 1933 door 1573 betalende bezoekers bezocht. (Voiig jaar 1299). Een Honingmarkt. Men deelt ons mede. dat Vrijdag 2 Maart a.s. in hotel „De Zwaan" een honingmarkt zal worden gehouden waar o m. gelegenheid zal bestaan, om gratis te proeven van het kostelijke bijen product, I R. K. V. V. „Amersfoort". Programma van Zondag 18 Febr. a.s. Amersfoort 1—V.V.IJ. 2 van 2—4 uur. Bilthoven 2—A'foort 4 van 2—4 uur. Het eerste elftal speelt thuis, en wel tegen V.V.IJ. 2 uit IJselstein. Het voordeel van eigen terrein en flink aanpakken, kan daarvan gewonnen worden. Amersfoort 4 gaat naar Bilthoven. Samenkomst op 't station om 12.15 uur. Een Bijcufilm. Drie voorstellingen op 28 dezer. Naar wij vernemen, zal Woensdag 28 dezer in „De Valk" een drietal ver tooningen plaats vinden van de film „De bijenwereld". Zij gaan uit van de afd. Amersfoort van de ver. tot bevor dering der bijenteelt in Nederland en worden resp. gegeven van 1.30—3.30. van 4—6 en van 8—10 uur. De eerste middagvoorstelling is spe ciaal bestemd voor de schooljeugd. Voor de leden van de plaatselijke afd, van bovengenoemde vereeniging is de toegang gratis. Voor een door hen ge ïntroduceerd volwassene bedraagt de entree-prijs 15 cent, vooreen kind een dubbeltje en voor ietieren geïntrodu ceerde méér het volle bedrag. Volwassenen (niet-leden der afd.) betalen 30 cent, kinderen la cent. Zij die niet in het bezit zijn van een toe gangsbewijs, worden niet toegelaten. Entree-biljetten zijn van 21 dezer al verkrijgbaar bij de adressen, die nader zullen worden bekend gemaakt, bij den heer j. van Burken, Puntenburgerlaan 48, tel. 1542 en een half uur voor de aanvang van iedere voorstelling aan de zaal. Toegangsbewijzen voor de leden zijn uitsluitend verkrijgbaar bij den heer v. Burken. Puntenburgerl. 48, tel. 1541 De film, die opgenomen is door Polygoon te Haarlem, is bijna 2000 M. lang en werd reeds in lal van steden van ons land met groot succes vertoond. Sportfondsenwerk. In de Zwaan werd een vergade gehouden uilgeschreven door 't Co van Actie voor de Stichting van een overdekte annex open zweminrich- te Amersfoort. vergadering tot welke uitsluitend spaarders waren opgeroepen was goed bezocht. Door den VoorzitterJ. G. Koren werd mededeeling gedaan van met het Col lege van Burgemeester en Wethouders plaats gevonden onderhandelingen. Met algemeene stemmen werd aan het bestuur van de N.V. „De Sport fondsen" te Amsterdam machtiging ver leend om maatregelen te treffen die kunnen leiden tot aankoop van het voor den bouw van een zweminrich ting aan de Bisschopsweg gereser veerde terrein. Besloten werd nog dezen winter ex cursies te organiseeren voor een be zoek aan het Sportfondsenbad te Am sterdam, Zwolle en Arnhem. De vergadering was mede bezocht door de algemeen Directeur van Sport fondsen Mr. J. A. C. Bierenbroodspol, uit Amsterdam. Crisis-Comité, erband met de geringe belang stelling, welke voor het houden eener maandelijksche inzameling voor het Plaatselijk Crisis-Comité bestond, heeft het comité besloten deze inzameling niet in te stellen. Het verzoekt ons evenwel ter kennis te brengen, dat het gaarne adressen wil ontvangen van hen, die een maandelijksche bijdrage voor het goede doel willen schenken. Zij, die hiertoe bereid zijn, worden verzocht hun adres op te geven aan het secretariaat Muurhuizen 106 of telefonisch tusschen 10 en i2 uur onder No. 1700, waarna het bedrag iedere maand zal worden afgehaald. Door Notaris Te Leuken werd in Hotel „De Vergulde Zwaan" geveild I. Heerenhuis, Schimmelpenninck- kade 8, W. Bunnik, f7200.—. II. Woonhuis, Paulus Borstraat 33, opgehouden, f3950.—. III. Woonhuis. Paulus Borstraat 9, opgehouden, f2750.—. IV. Woonhuis, Westsingel 37, H. G. Bosselaar, f2100.—. V. Woonhuis, Westsingel 36, P. J Kalleveen. f2650. Door Notaris Knoppers werd ge veild Koffiehuis Groote Spui ito. 23 aan C. van Nimwegen voor f5700. Koffiehuis Soeslerweg 201 aan Van Nie voor f6900. Ontvangsten Paushuize. De Commissaris der Koningin en Mevrouw s'Jacob stellen zich voor in verband met hun aanstaand vertrek op Donderdag 22 en Vrijdag 23 Februari a.s. tJkens des middags van 3'/i tot 6'h uur aan allen, die zulks mochten wenschen de gelegenheid te geven van hun afscheid te komen nemen. Aanbesteed werd Onderhoud militaire gebouwen te Amersfoort. Laagste inschrijving: J. v. d. Ham, Nijkerk f33.225. Verbouwing huis Utrechtschestraat 17 door architect Sikma. Laagste Van Lunteren, Hoevelaken, f5187. Aangehouden werd een 24-jarigen jongeman die verdacht werd van dief stal van een auto te Hilversum. De auto werd op de automarkt alhier verkocht. Het ontvangen geld werd nog op hem bevonden. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Blees, Utrechtscheweg 122, tel. "733; Dr. Lubsen, Snouckaertlaan 12, tel. 290; Dr. Mertens zur Borg, Laantje 5, tel. 1225. Apotheek Cramer, P. Buijslaan 93, Tel. 902. Gemeenteraad. In de gemeenteraadsvergadering nam de heer Boender zitting. Medegedeeld werd dat Burgemeester en Wethouders niet voorstellen bij de Kroon in beroep te gaan van de af wijzende beschikking van Ged. Staten van Utrecht met betrekking tot het fi nancieren van den bouw eener zieken barak door het St. Elisabeth's Gast- of Ziekenhuis. Wethouder Thien zal in de Com missie van Bijstand voor den genees kundigen dienst in bespreking brengen de maatregelen, die nu genomen moe ten worden. Geruimen tijd hield de Raad zich vervolgens bezig met de resultaten van het onderzoek over beweerde tegen- Paschon Is weer in aan tocht en wij hebben daarom reods thans zorg gedragen voor een keurcollectie Paascheitjes, sierlijk - sma kelijk - gevuld en ongevuld en van de bekende Bens dorp Kwaliteit. Moccaleta (koffie met melk) per half pond 40 ct. 17 Puur s 25 Melk-Noisetle in Crème (5 smaken) 20 per ons Praliné (Suisse vul- ling)per ons 25 n Zachto Noga per ons 25 Amandelpcrs Caramel (vloei baar) per ons25 Vloeibare Crème (4 smaken) per ons 25 Paasch-Mcnage- ric per half pond 25 Wanneer niet bij uw win kelier voorradig steeds ver krijgbaar in ons filiaal: (VERSCH VAN DE FABRIEK) AMERSFOORTt Lsngestraat 11 Hol Huls met de Lui/el" ZONDAGS GEOPENOt Heden geëtaleerd mode n Palisander Slaapkamer. A. H VAN NIEUWktRK N.V. - TEL. 543 I COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 Penningmeester. Financiën. R. K. OUDERSVEREENIGING Afd. Amersfoort van den Ned. R. K. Bond voor Groote Gezinnen UITNOODIGING tot de JAARVERGADERING op Dinsdag 20 Febr. a.s., 's avonds te kwart over acht, in Lunchroom „Princess", Utrechtschestraat (bij het Politiebureau). Agenda 1Opening. 2. Notulen. 3. Mededeelingen. 4. Jaarverslagen Secretaris 5. Verslag Contróle-c 6. Verkiezing van twee Bestuursleden. Aftredend zijn De Penningmeester, de Heer A. Jonker, deze stelt zich niet herkiesbaar en de 2e Commissaris, de Heer A. Thannhauser (herkiesbaar). 7. Bespreking van de vraag: „Is het wenschelijk, dat door onze Vereeniging stappen worden gedaan, om het mogelijk te maken, dat voor onze leden- middenstanders de toetreding als lid tot het Plaatselijk Ziekenfonds worde vergemakkelijkt?" 8. Rondvraag. 9. Sluiting, In verhand met het aftreden van den Fleer Jonker als Bestuurslid en Penningmeester, verzoekt het Bestuur de leden, zich te willen bezinnen op een gcschiktcn plaats vervanger. Leden, welke geïnteresseerd zijn bij Punt 7 van de agenda, worden verzocht, zoo eenigszins mogelijk, ter vergadering te verschijnen om hun meening hieromtrent ten beste te geven. Namens het Bestuur G. A. LUIJCX, Voorzitter. J. A. J. RIJKERS, Secretaris. dienst, die door het lid De Mots, Mr. Stadig en den Wethouder Noordewier werd verdedigd. Ten slotte werd de conclusie van het rapport met 13 tegen 11 stemmen aanvaard. Over de discussies zal nog ander worden medegedeeld, want er kwam méér dan zaak van Eykelenburg bij te pas. Een even breede discussie ontspon zich over het intrekken van een be sluit tot grondverkoop aan de Abraham Kuyperlaan omdat het bouwplan niet goedgekeurd kon worden. Ook hier werd weer heel wat ge praat over het gevoerde beleid bij dienst Bouw- en Woningtoezicht. Ten slotte kregen B. en W. opdracht werking door Bouw-en woningtoezicht noB eens met 'ngen'eur Bakker, den van den bouwondernemer Van Eijke-1 ko°Per\ ,e Pralen- lenburg. Bij de rondvraag informeerde de Het rapport werd niet algemeen aan-i,ieer Hehenkamp naar opruiming van vaard. het electriciteits-gebouwtje aan de De heeren Hehenkamp, S^iekermann, Kortegracht. Zwart en Van Galen Last bespraken .lieer Qfa wenscht weren van in afkeurenden zin de houding van den i vreemde werkkrachten. 6 De heer Van Tellingen klaagt over wanorde bij de Isr. begraafplaats. De heer Butselaar vraagt verbete ring van de toestand bij het Burgerlijk Armbestuur, waar velen te lang moe ten slaan. De heer Spiekermann zegt er is hier toch al herhaaldelijk over gesproken, o.a. bij de begrooting. De neer van Koelen leest nog eens voor wat zijn bedoeling was met zijn ingediend huishoudstaaljc. Hij heelt alleen het bestaansminimum voor een gezin willen geven en hij meent, dat de Wethouder heeft toegezegd er in het Georg. Overleg rekening mee U zullen houden. Wethouder Thien zeide Ik heb toe gezegd het te zullen overbrengen aan het Georg. Overleg. Ot er rekening mee zal worden gehouden heb ik niet te beslissen. Er werd gehouden een constitu- eerende ledenvergadering van de Ver. Nederl. Fabrikaat. Na goedkeuring van het huish. reglement werd overgegaan tot de verkiezing van een definitief bestuur. Het voorl. bestuur beslaande uit de heeren: 1. Ir. J. Ph. Korthals Altes; 2. A. H. Martens; 3. H. A. de Smit v. d. Broecke; 4. Mej. E. M. van der Zee; Mej. C. M. ten Bosch; Dr. Joh. H. Scheurer; -H. van Raalte; H. C. Schippers; en Dr. J. F. van Hasselt werd bij acclamatie als zoodanig her kozen. Als dagelijks bestuur zullen fun- geeren lr. J. Ph. Korthals Altes, voor zitter; A. H. Marlens, vice-voorzitter; H. A. de Smit v. d. Broecke, secre taris; Mej. E. M. v. d. Zee, penning- ineesleresselerwijl als vertegenwoor diger v. h. Hoofdbestuur werd aange wezen de heer H. A. de Smit v. d. Broecke. Bezichtigt onzu vijf Etalages. OPGERICHT 1009 Gezelschap „Stille Omgang", Afd. Amersfoort en Omstreken Algemeene Vergadering op Woensdag 21 Februari 1934 de. avonds 8 uur, in 't gebouw der R.K. Werklieden ver. te Amersfoort. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslagen Secretaris en Penningmeester. 4. Rede Pater Levelt S.J., Amsterdam. 5. Vaststelling Bedevaartprogram. 6. Bestuursverkiezing. 7. Rondvraag en Sluiting. Na afloop der vergadering gelegenheid zich lot deelname bedevaart op te geven en tot betaling der contributie. Hel Bestuur. Deze vergadering is ook toegankelijk voor niet-leden. een Pelikaan-Comité gesticht. Het voorloopig comité beslaat uit: Mr. E. H. Bergsma, voorzitter; A- F. van Beurden, secr.J. H. van Lonk- huyzen; Ant. Hofkamp; P. C. L. Blom Y. Baan; C. van Zweeden en E. H. Jans. In de Zwaan hield de Vereeniging Fruit- en Groentenveiling haar jaar vergadering. De secretaris schetst in zijn jaar verslag een slecht jaar. Onze tuin bouw is aangewezen op export. Ook de Amersfoortsche veiling is terugge- loopen. De f 122.027 aan groenten en fruit en f 24068 aan bloemen in 1932, daalde in 1933 lol f96482 en f 18424. De eierveiling gal gelukkig nog steun. Er werd voor ruim f57000 geveild. Amersfoort kreeg van de 5 millioen regeeringssteun f 2784, dat is nog geen 3 pet. van den omzet. Het financieel verslag gaf een tekort van f360. De rekening was in orde. De schuld der veiling aan de ge meente Amersfoort is gedaald tot f27.000, die aan obligatiehouders tot (160.800. De aftredende bestuursleden A. J. Spelt, J. Baron van Boetzelaar en P. van Straalen, werden herkozen. Aangenomen werd in September een tentoonstelling te organiseeren in het veilinggebouw, in samenwerking mei de Ned. Mij. van Plantenkunde. v. Aken en M, W. v. d. Beid. Gehuwd H. Arends en K. v. d. Brink. Uit den Omtrek Baarn Sinds eenige jaren heeft de St. Jo- sephs-gezellcnvereeniging het bekende vacantieoord „De Liebaard" te Apel doorn. Deze inrichting zal worden over geplaatst naar Baarn. Het Centraal Ver band der St. Josephsgezellenvereeniging is er in geslaagd, de beschikking te verkrijgen over een groote villa aan de Prinses Marielaan 4 waarbij tevens een terrein van pl.m. I H.A. bosch- en tuingrond behoort. Het nieuwe huis, dat, evenals het tegenwoordige „De Liebaard" zal wor den geheeten kan pl.m. 60 gasten her bergen, tegen een veertigtal in het huis Ie Apeldoorn. Het tehuis zal niet alleen zooals tot nu toe dienen als vacantie-oord voor de gezellen, doch ook voor het geven van weekend-cursussen e.d, aan verschillende groepen en afdeelingen der St. Josephsgezellen en tevens als werkkamp voor jeugdige werkloozen. Een groote leeszaal zal voor het geven van lezingen en onderwijs worden in gericht. De meubileering van het nieuwe te huis zal door de werkloozen in het werkkamp worden vervaardigd. Op het terrein zullen ook eenige sportvelden worden aangelegd. Hoewel de officieele opening en de inwijding eerst later zulcn geschieden, wordt het huis nu al voorloopig inge richt. Eemnes Burgerlijke stand. Geboren Wilhelmus Albertus, z. van Hamer» veld De collecte die de Zeereerw. heer Pastor Boekenoogen hield, ten bate van zijn missie op de Faröe-eilanden heeft opgebracht f2l6.00'/j. ns Soesterberg lit den nacht is in een villa aan de Verlengde Schoolweg een ongenoode gast binnen gedrongen en heeft uit een lade van een schrijfbureau, het welk niet slotvast gesloten was f40 ontvreemd, bestaande uit vier bank-' biljetten van tien gulden. Oostenrijk tégen het Marxisme. Het is geweldig, zooals het in de heelc wereld kraakt en gist. Wij zijn op weg naar geheel nieuwe tijden en die weg gaat helaas veleiaL. wege over bloed en tranen. In Oostenrijk is de reeds maanden latente strijd tusschen de regeeringen het marxisme, dat in Oostenrijk na den oorlog zijn tneesl hechte positie had ingenomen tot een geweldige en bloe dige uitbarsting gekomen. Een tweede Weenen bestaat cr voor de sociaal-democratie niet en daarom is 'I begrijpelijk, dat de marxisten deze machtspositie en dit propaganda- centrum niet gemakkelijk prijs wilden geven. De regecring Dolfuss kon niet ont komen aan de consequentie van zijn politiek n.l. de sociaal-democratie als organisatie Ie ontbinden en Ie ver- bicden. De aankondiging van de algemeene staking door de sociaal-democraten, werd het sein voor de regeering om, toe te slaan. De socialisten, die hun eigen ge wapend corps hadden, de zg. Schutz- bund, hebben velerwege gewapend verzet gehoden, waarmede een felle burger-oorlog een feit werd. Oostenrijk gaat zeer zware dagen tegemoet. De Engelsche minister voor Indië heeft medegedeeld, dat tijdens de aard beving in Indië 6582 personen om het leven zijn gekomen. In een voorportaal van een kerk in een van de voorsteden van Mar seille is een dynamielbom lol ontplof fing gebracht. Alle ruiten van de kerk werden vernield en een huis in de* nabijheid werd ernstig beschadigd. Om de veehouderij en zuivelindu strie Ie steunen, heeft de llaliaansche regeering thans aan de bevolking ver boden, margarine le eten. PUROL er op! Als Uw Handen ruw zijn ot gesprongen cn Uw lippen schraal en pijnlijk; inaar vooral ouk bij hrand- en snijwonden, ontvellingen cn allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Boerenleenbank re Hooglanderveen De Algemeene Vergadering van de Boerenleenbank te Hoog landerveen zal gehouden worden op Maandag 26 Februari 1934, 's avonds om zes uur, bij W. v. d. Hoef. Agenda: Opening. Notulen. Benoeming secretaris cn 2 stemopnemers. Verslag over 1933. Goedkeuring van de Rekening over 1933 en de Balans per 31 Dec. 1933. Bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van M. v. d. Pol en L. v. d. Berg. Candidaten zijn M. v. d. Pol en L. v. d. Berg. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht wegens periodiek altreden van P. Kok. Candidaat is T. Kok. Vaststelling rentevoet. Mededeelingen. Rondvraag Sluiting. Het Bestuur, N.B. Diegene, die deze vergadering verzuimt krijgt een boete van vijftig cent.

De Eembode | 1934 | | pagina 2