L Schoonmaaktijd F. A. TULP P' Kantoorboeken Fa. H. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort 2^ EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden Per drie maano«.n; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De eembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 13 Maart 1934 ADVERTENTIËN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nflverheld bij geregeld adverteeren Advertentlën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen z|jn bezorgd. Telefoon 314 Zeven en Veertigste Jaargang - No. 99 Vrijheid i voor ieder. allen, is beperking Over Eenvoud. 1. Wat is eenvoud? Hetzelfde als enkelvoudhet tegen overgestelde van veelvoud. Een eenvoudig ding, is een ding, dat één is en niet twee tegelijk. Dit klinkt vreemden het is ook eigenlijk onzin, want elk ding kan niet anders dan één enkel ding zijn en niet twee. Qemis aan eenvoud is ook altijd een onzinnigheid. Eén kan nooit twee zijn. Wel kunnen verschillende dingen zoodanig „an elkander vastgemaakt worden, dat ze één lijken te zijn, zon der het te zijn. Dan loopt men er mee in. Een pendule, uit hoeveel deelen in uurwerk en romp ook omgebouwd, kan een eenheid zijn, en, gebruikt men er het beste maar duurste I ma teriaal voor, ook werkelijk eenvoudig blijven, al kost zoo'n ding misschien hander. vol geld. Zet men er echter, ten einde het op te sieren, een paard, een schutter ot dansende menschen op, dan slaan die figuren wel op de pendule en zijn er allicht ook stevig aan bevestigd, maar ze hooren niet tol de pendule; in plaats van er op, zou men die „ornamenten" even goed eenige meters verder kunnen zetten dan bleven zij wat ze waren en de pendule eveneens. Zoo worden wij ook nooit één met den vloer, waarop we loopen. Wie dus voor zijn schoorsteen mantel een zoodanig schoon versierden tijdmeter koopt, krijgt niet één ding, maar twee, misschien nog wel meer voor zijn geld. Wenscht men aan de combinatie pendule-paard toch één naam te geven, voor liet gemak kan men het doenmaar feitelijk heeft mer een veelvoudig ding, of, wat op het zelfde neerkomt, meerdere dingen. De eenvoud zit hem dus niet in de meerdere of mindere gecompliceerd heid van het gevaldeze heeft met de kwestie van den eenvoud niets uit slaande.Een rekenmachine,een moderne snelpers zijn uiterst gecompliceerd als er echter niet meer aan zit dan er aan moet zitten, blijft het een eenheid, eenvoudig I Wat is een levend organisme wel niet gecompliceerd! Toch is het een voudig en kan het niet eenvoudiger zijnniets kan er in gemist of tot kleiner proporties teruggebracht wor den. Eenvoud is enkelvoud van wezen, samenhang tusschen de deelen tot één geheel en één activiteit. Al wat tot dat wezen behoort en aan het werk van het geheel deelneemt, verliest zich in die groote eenheid. Al wat echter niet bij het ding zelf hoort, niet er aan meewerkt, maar er om een reden, waar dat ding volkomen builen staat, aan vastgespijkerd is, ver breekt. al is het een waardeloos en leelijk prul, den eenvoud. Het kostbaarste schoeisel kan een voudig zijn, terwijl een boer, die ir zijn klompen koperen punaisen slaat of er met zijn zakmes een kip op teekent, tegen den eenvoud misdoet. Wanneer is een mensch eenvoudig? Als er eenheid in zijn leven is. Eenheid van levensopvattingen een heid van levensrichting. Er zijn menschen, wier leven, naar gelang van de omstandigheden, om beurten braaf en vroom, maar ook wereldsch, zondig, pervers en diabolisch is. Ze leiden eigenlijk meerdere levens, en de qualificatie er van zal alhangen van het oogenblik, waarop men hen treft of van de hoedanigheid, waarin men hen spreekt: b.v. als voorzitter van een vergadering, als handelsman, als echtgenoot, enz. Eenvoud is een eenheid van levens richting. Ons wezen bestaat uit heel vele factoren. Maar al wat we in ons hebbenverstand, wil, gevoel, dient ééne richting uit te gaan, op één levens doel aangelegd te zijn. Wie met zijn verstand wel inziet, dat hij b.v eerlijk en kuisch moet zijn, maar er zwakken wil toe heeft, die den anderen kant uitgaatwie het ééne oogenblik in hoogere gevoelens, b.v. van gods- dienstigen aard, vreugde vindt, maat even later zich aan zinnelijkheid over geeft, leeft niet eenvoudig, heelt niet één enkel, maar vele levens tegelijk onder handen. Eenvoud van leven bestaat dus in een hiërarchische organisatie van alle beslanddeelen in ons wezen, in -• medearbeiden van alle vermogens qéne, groote levenstaak. Christus was eenvoudig. Ook een kind zal. zoolang het nog louter zijn instinct volgt, eenvoudig zijr 'olwassenen zijn het zelden. g dan treft men nog heel wat meer een- of enkelvoudigheid van leven in verkeerden dan in goeden zin aan want deze bestaan beide Het komt niet zelden voor, dat iemand zich tot eenig levensdoel heeft gesteld, om geld te verdienen. En dit streven brengt werkelijk soms een opvallende eenheid in het levenvoor die men schen bestaat niet anders dan geld ze denken over niets anders, verlangen niets anders en de rest van de wereld laat hen koud. Dit is eenheid en een voud, maar van ondeugdelijke qualiteil! Eenvoud in goeden zin vindt men hier en daar somwijlen en dan nog tot zekere hoogte. Christelijke eenvoud is een te waar devol en te grootsch verschijnsel om gemeengoed te kunnen zijn. En toch moest het dit zijn De Stadsreiniging te Amersfoort door A. F. van Beurden. Kastpapier KANTOORBOEKHANDEL I In nieuwe banen. louter ff een- Het jaar 1884 o.a. een gewichtig ar in den stadsreinigingsdienst. Het >egrip en de overtuiging, dat er veel aan het schoonhouden van straten en grachten ontbrak, werden door de practijk langzamerheid als vaststaande bekend geworden. Het verpachten der afvalproducten en het overlaten van het schoonhouden der stad aan particu lieren, had zich als uit den booze doen zien. Men ging andere wegen inslaan en Burgemeester en Wethouders stel den in den Raad op 10-1-1884 aan de orde een voorstel, om de stadsreini ging in eigen beneer te nemen. Ter eenvoudiging der behandeling id men de voorstellen in de volgende punten vervat: te. de reiniging zal geschieden in eigen beheer2e. men zal daarin zoo veel mogelijk den raad volgen van den Directeur der reiniging van Utrecht; 3e. de jaarwedde v. d. directeur-op- zichter-boekhouder zal zijn minstens f800 'sjaars; 4e. er zal een oproeping geschieden van sollicitanten en een voordracht van 25e. er zal een com- miesie van bijstand zijn 6e. het terrein voor mestverzameling en verwerking zal zijn aan de „zandhoopen". Met algemecne stemmen werd tot n en ander besloten, ook om het tonnenstelsel in te voeren naar het voorbeeld van Delft, Leeuwarden Alkmaar. De zaak was hiermede beginsel beslist. In een volgende gemeenteiaadszitting van 22 Jan. 1884 werd nog over de uitvoering van het genomen besluit over den reinigingsdienst gesproken. Volgens het ontwerp B. en W. zouden alle openbare privaten, riolen enz. door de stad gereinigd worden, de asch op gehaald, men zou geleidelijk het ton nenstelsel invoeren, het puin ophalen verkoopen evenals de mest. Er werd een commissie benoemd. Later (13-2-1884) werd G. C. de Rooy van Utrecht benoemd lol teur; toen deze later bedankte de heer Sikkema te Hasselt. Er verschenen ingezonden stukken in de Courant, tegen en vóór de nieuwe regeling, maar in het algemeen werd de -1" geling toegejuicht. De termijn van 't begin der eigen exploitatie van de reiniging werd vast gesteld op 1 Mei. De inwoners moes ten een per week de straat vóór hun huis vegende goten tegen den loop in geveegd'savonds van half 11 tot 4 uur 'smorgens alleen de privaten te ruimen; niemand zal slachten op de straat. Niemand zal varkens of geiten in de stad houden zonder toestemming van B. en W. Spreekuren directeur ten Raadhuize 11 12 en 3—4. Er was ook cene openbare gezondheidscom missie ingesteld, secretaris J. W. Doyer. 2 Sept. 1884 werd tot directeur der Reiniging benoemd de heer J B. Joris- sen van Bolsward. De verkooping van messtoffen van wege de Gemeente op 9 Nov. viel niet mede. Hiermede liep het jaar 1884, een gewichtig jaar voor de stadsge- slechte toestanden opgeruimd en betere geschapen. Wij moeten nu even in de geschie denis van Amersfoort terugspringen. Wij hebben vroeger al gesproken over de verzorging van pestlijders en van lijders aan melaatsheid maar willen hier herinneren, dat Amersfoort ii middeleeuwen zelfs in de eerste eeuwen van zijn bestaan sinds 1390 op 't Spuij in het Sint Pieters-Gasthuis zorgde voor „de arme luijden, die ellendig en arm lagen, ja grooten honger en de kommer hadden en zonder toesigt waren, vooral in die tijden dat er een groote nood was onder die schamele gemeente. Het hu<s diende voor bed- legerigen, lammen en blinden. In 1559 kwam daar het Sint Elisabeths Gast- of Ziekenhuis bij, gesticht door de Broederschap van de H. Drievuldig heid der St. Joriskerk, in 1577 officieel door het Gemeentebestuur van Amers foort; van beide feiten berusten de perkamenten en papieren nog in 't oorspronkelijke in het archief van hel Gesticht. Milddadige burgers en we duwen grondvesten het gesticht, dat gedurende drie eeuwen en langer, zonder ouderbreking tot nu toe zou medewerken aan het heil der zieken bedrukten van Amersfoort uil menschlievendheid en om ideale rede nen dat eerst in de Muurhuizen, dan vernieuwd en vergroot, voorzien van de beste hulpmiddelen in deSt.Andries- siraat onnoemelijk veel lijden verzacht en velen hulp en herstel gebracht heeft, dank zij den onvolprezen bijstand der verplegende Zusters, de toewijding der doktoren en de practische zorg zaamheid der Regenten. Het Sint Eli- sabethsgesticht vertegenwoordigt een stuk van het lijdende en herstellende Amersfoort gedurende eeuwen waarin het betrachten der nauwkeurigste zin delijkheid voorop stond en het con tact houden met de reinigingsdienst der gemeente als een der voorname voorschriften beschouwd werd en wordt. En nu wordt de stadsreiniging door de goede zorgen van den Directeur, den heer Beenhakker, langzamerhand in moderne banen geleid, waarmede wij in een volgend artikel zullen sluiten. De opvolgende Directeuren der ge- meentereiniging van 1884 tot nu toe K. Sickkema in dienst getreden 17 Maart 1884; J. B Jorissen idem 3 Sept. 1884 A. de Wilde idem 15 Nov. 1902; H. Beenhakker idem 5.Oct. 1917. Wordt vervolgd. zal worden gehouden op 19 Mei a.s. op het vliegveld Goesterberg. Het ligt in de bedoeling de organi satie ter hand te nemen in dezelfden geest als die van de Engeli he lucht- vaartdagen, welke jaarlijks te Hendon gehouden worden en honderdduizenden belangstellenden trekken. Indien de pogingen mochten slagenhoopt men ook den Ned. luchtvaartdag tot een jaarlijksch evenement te maken voor allen, die sympathie en belangstelling gevoelen voor onze vaderlandsche luchtvaart. Keer op keer bewijst IVOROL-tandpasta dat het de natuurlijke schoonheid van het tandglazuur weer te voor schijn brengt, zelfs bij tanden, waar dit niet mogelijk schijnt. Binne' land Werkenden voor Werkloozen. Op 19 Maart wordt de lange rij van Werk- en Leerkampen op „De Liebaard" het vacantiehuis van de Gezellen ver- eeniging, te Baarn geopend. 40 Jeugdige werkloozen zullen daar gedurende 2 weken een gastvrij ont haal vinden. En dan komen nieuwe groepen, maanden achtereen Zoo n Werkkamp is als een oase in de maanden-, dikwijls jarenlange een tonigheid van niels-te-kunnen-doen. Het geeft geestelijke en lichamelijke opbeuring, het doet althans even ver geten de trieste werklijkheid waarin krachtige jonge ketels m >rcel dreigen onder te gaan. Neen, deze enkele regels zijn niet bedoeld als inleiding om een beroep te doen op Uw beurs. Maar toch wel om dit verzoek inge willigd te krijgendal degenen die nog geregeld werk hebben iets doen voor hun werklooze medetnenschen. En voor vandaag is ons bestuur al bijzonder tevreden als die werkenden wat lectuur naar „De Liebaard" willen dirigeeren. Wat boeken of ingebonden jaargangen van tijdschriften, 'vak- en studie litteratuur vooral. De werkenden voor de werkloozen Een goede offer-daad in dezen tijd van voorbereiding op het H. Paaschfeest. „DeLiebaard" is gevestigd: Prinses Marielaan 4, Baarn. En ingeval sommigen prefereeren een geldelijke bijdrage te zenden we vragen daar niet om de voorzitter van onzen Centralen Raad, Praeses J. Th. van Galen, heeft nog een post rekening ook! Eén, vijf, zeven, negen, dubbel acht, kantoor Amsterdam! Nationale Luchtvaartdag. Naar wij vernemen, hebben de bur gemeesters van Zeist en Soest in samenwerking met den commandant van de Luchtvaartafdeeling te Soester- berg het initiatief genomen tot het organiseeren van een nationalen lucht- zordheid ten einde. Men had oude vaartdag, welke voor de eerste maal BERICHTEN UIT AMERSFOORT Onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. Aan den heer Herman Kroes te Amersfoort, voorzitter van den Bijzon deren Raad der Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo, is naar aanlei ding van de herdenking zijner 40-jarige werkzaamheid als Vincentiaan, door Z. H. den Paus de onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice verleend. Zondag werd Item het eereleeken door Kanunik Deken Fock onder een treffend woord van hartelijke waardee ring op de borst gespeld. Het dage- lijksch bestuur der St. Vine. Vereeni ging en pastoor Hartman waren mede aanwezig. In het weeklad van de kath. ge meentewerklieden vonden we het vol gende vermeld over het georganiseerd overleg betreffende de noodzakelijke verlaging van het loon van gemeente werklieden en ambtenaren. Voor de werklieden hadden burge meester en wethouders een nieuwe loonregeling ontworpen, welke aan sloot bij het collectief contract voor de bouwbedrijven. Uitvoerig zijn deze voorstellen met de meeste klem bestreden. Wel was er voor het in dienst zijnde personeel een overgangsbepaling voor gesteld. maar dit kon toch voor geen der organisaties de zaak aanlokkelijk maken. Het eenige goede wat er in zat was de kindertoeslag. Hier was onze organisatie uiteraard vóór, maar dan toch zeker niet bij de 'oorgestelde loonbedragen. Tenslotte zijn de herzieningsvoor- stellen teruggenomen en werd over eenstemming bereikt op den grondslag van een uniforme korting. Het zou zeker geen overbodige weelde zijn. indien bovendien een kindertoe lage werd gegeven. In het georganiseerd overleg is hier voor echter onmogelijk een meerder heid te bereiken. Wij hopen, dat de gemeenteraad de gelegenheid zal benutten om een daad te stellen ten opzichte van de groote gezinnen. Alg. Ned. Verbond, groep Nederland Zaterdag werd de jaarvergadering gehouden van het Alg. Ned. Verbond groep Nederland. De vergadering stond onder leiding van den heer J. N. Pattist t den Haag. Ter sprake werd gebracht de krans- legging door onze Ned. gezant te België op het graf van de onbekende soldaat met 'n Fransch opschrift, welke kwestie inmiddels is opgelost. Voor het op te richten gedenkteeken voor René de Clercq werd een bijdrage beschikbaar gesteld. Besproken werd vervolgens de nood zakelijkheid van uitbreiding van het ledental. Bij de behandeling van het jaarver slag werd naar voren gebracht de wenschelijkheid om 24 April, de ge boortedag van Prins Willem van Oranje als nationale feestdag te vieren. De voorzitter zegde toe deze kwestie ter bevoegder plaatse aanhangig zullen maken. De aftredende bestuursleden de heer M. Fernhout, Middelburg, J. E. Gerzon, Amsterdam en Prof. W. Nolet, Amster dam werden herkozen. Nog werd ter sprake gebracht het uilgeven van een groepsorgaan, daar Neerlandia niet kan geven wat vele leden wenschen. Het bestuur zal een Comité benoemen om deze zaak nader uit te werken en dan met uitgewerkte plannen ter gadering te komen. 45-jarig bestaan Amersfoortsche Muziekvereeniging. Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der Amersfoortsche Muziek vereeniging had Zaterdagmiddag in „Eben Haeser" een receptie piaats. Namens het gemeentebestuur kwam de Burgemeester, die tevens eere-voor- zitter der jubileerende vereeniging is, het bestuur complimenteeren. De heer Ant. Hofkamp sprak namens V.V.V. en bood een envelloppe met inhoud aan voor het instrumentenfonds. Het Politie-Muziekkorps „De Harmo nie" kwam een muzikale hulde bren gen. De heer Feikema complimenteerde de vereeniging namens 't Nul; Mr. Knoppers namens de Orchestvereen. „Amersfoort"; de heer van Lunteren namens de Oranjevereeniging; de heer Simons namens de gemengde Zang- vereen. „Mendelssohn"; de heer Ben ders namens „Amersf. Mannenkoor"; de heer van de Kraats namens de Gem Zangvereen. „Soli Deo Gloria"; de heer v. d. Akker namens de muziek- vereen. „Hegeraat"; de heer Smit na mens de Gem. Zangvereen. „De Stem des Volks"; de heer Keuken namens de politiemuziekvereen. „De Harmonie", me-r. de Goey en mevr. Loods kwamen persoonlijk hun gelukwenschen aan bieden, de eerste bood een fraaie foto lijst aan, de laatste een gift voor het instrumentenfonds. Telegrafische en schriftelijke gelukwenschen waren in gekomen o.a. van de R. K. Muziekver, „Wilskracht". In een brief, die ge- teekend was met N.N., was een bedrag van f50.— gesloten, om daarvoor in het Komende seizoen een concert te geven in het plantsoen. Nagenoeg alle gelukwenschen gingen vergezeld van bloemen. De heer Steppé sprak een kort dank woord voor deze grootsche huldiging en de warme belangstelling en zeide, dat dit voor de Vereeniging een aan sporing was om voort te gaan op den iugeslagen weg. ln alle gewenschte Llnlaturen Kantoorboek- en 0 Schrijfmachinehandet Langestraat 84 Taief. 528 De Zeereerw. heer Boekenoogen, pastoor der Faroer-eilanden predikte Zondag in de parochiekerk van O. L. Vrouw over het Missiewerk, waartoe hij door wijlen Kardinaal van Rossum was geroepen. Een inzameling als steun voor dezen missiepost besomde ruim "100.—. Gymnasium. Rector Keulen wijst in het „Week blad" voor gymn, en middelbaar on derwijs een veel besproken brochure van Margadant over „Het Gymnasium" met een „non tali auxilio" af, doch besluit met te constateeren, dat toch veel in het vlugschrift lezenswaard is. Er is inderdaad op onze scholen nog te veel „dorre en onnutte kennis" er zijn in de methodiek van verschil lende vakken nog te veel verouderde inzichten, er is vaak te veel huiswerk, er is repetitieplaag, een jacht naar cijfers. De opmerking, dat een leeraar, „die als regel de helft of meer van zijn leerlingen onvoldoende geeft, zich zelf ook onvoldoende geeft" (blz. 13) is zeker ernstige overweging waard, Er is overlading, bepaaldelijk, wat de gymnasia betreft, in klasse 3 en 4, door de toevoeging van Na'uur- en Scheikunde, die voor de a.s. B-leer- lingen wel een voorbereiding en tevens criterium bieden voor hun verdere studie, maar voor de A-georiënteerden een beletsel zijn om zich naast de andere vakken behoorlijk aan de moei lijke oude talen te wijden. De middel klassen zijn door overlading en de veelheid van vakken voor vele nor male leerlingen een onoverkomelijk bezwaar. Het ptogramma voor de B- leerlingen absorbeert onevenredig veel energie voor de wis- en natuurkundige vakken. Menige B-leerling, vooral 6e klasser, is niet meer capabel zich ernstig bezig te houden met de hoofd vakken van hel GymnasiumLatijn en Grieksch. Al weer dat ongelukkige B-gym nasium De heer S. Kraan, lid van den gemeenteraad en voorzitter van de Kath. Raadsfractie is ernstig ongesteld in het St. Elizabeth's Gast-of Zieken huis opgenomen. Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort. De afd. Amersfoort van de R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden hield haar Jaarvergadering. Na opening voorlezing der notulen werd een lid geïnstalleerd. Het jaarverslag gaf aan een ledental van 107 leden en wekte Jop tot het voeren van een krachtige propaganda. Uit het jaarverslag van den penning- meesteres bleek in 1933 aan 8 werk looze leden te zijn uitgekeerd een be drag van f764.62. De aftredende bestuursleden J. LuT- berts, B. Vial en E. van Hamersvcld werden herkozen en tot Voorzttter werd eerstgenoemde herkozen. De Voorzitter sloot de vergadering met een woord van afscheid tot de Baamsche leden wegens oprichting van een plaatselijke afdeeling. Voor het verbouwen van de con ciërgewoning aan de Hellestraat was hoogste inschrijver: Fijnenberg voor f 1776. Laagste Jac. van Gent voor voor f 1489. Muziekconcours „Wilskracht". Ter gelegenheid van het 12'/,-jarig bestaan organiseert de R. K. Muziek vereeniging „Wilskracht" een Nationaal Muziekconcours te Amersfoort op He melvaartsdag en 2e Pinksterdag op het terrein van den heer Ruitenbeek aan de Kruiskamp. Het aantal deelnemende vereenigingen bedraagt 24, waaronder froote korpsen uit het Noorden en uiden des lands. Van dit aantal nemen 12 korpsen deel aan de marschwed- strijd. Het aantal muzikanten van de deelnemende korpsen is ongeveer 800. Op den Soesterweg hoek Pieter Pijperstraat botste een auto, komende van de richting Smallepad, tegen de steenen muur, waardoor de wagen vrij ernstig werd beschadigd. De oor zaak lag aan twee wielrijdsters die de Pieter Pijperstraat uit kwamen rijden zonder de verkeersregelen in acht te nemen. De bestuurder van de auto kon een aanrijding nog juist voorko men door zijn stuur naar links om te gooien, echter met het gevolg dat hij tegen de muur terecht kwam. Een sigarenwinkelier op den Soes terweg was Zondagmorgen bezig met het vullen van een aansteker met ben zine en knipte het ding aan toen het gevuld was. t Werd echter geen klein vlammetje doch het heele gereedschap vloog in brand, waardoor de winkelier zijn vingers brandde en het gevalletje van zich af wierp. Ongelukkigerwijs kwam het terecht in een doos met houtwol, waardoor een begin van brand ontstond. Met een ntinimax en eenige emmers water is de brand door de politie gebluscht. Groene Kruis. In de ledenvergadering van het Groene Kruis werd het huishoudelijk reglement gewijzigd. Art. 1 van 't nieuwe reglement lu'dt thans: Overal waar in dit reglement wordt gesproken van den kring der gemeente Amersfoort wordt daarmede bedoeld de gemeente Amersfoort en de daaraan onmiddellijk aansluitende buurschappen van andere gemeenten, ter beoordeeling van het bestuur. De minimum contributie is gesteld opf I. Art. 4 luidt nuZij die gedurende den loop van het vereenigingsjaar lid worden of als zoodanig bedanken, zijn over dat jaar de volle contributie ver- Zij, die na 1 Dec. als lid schuldigd. Indien de Pro». Sinten van Gelder-"?;ken, !ii° J™ ""plicht land hun goedkeuring heelden aan hei volE™d door de Sinten van Utrecht aange- vereenigingsjaar. nomen ontwerp van het afwaterings kanaal voor de Geldersche Vallei, zal direct worden aangevangen, met het uitzetten van het kanaalpand van de Eem tol den Liniedijk, tusschen den Liendertschen weg en Lageweg. afbreken van perceel Utrechtsche weg 68 en ter plaatse bouwen van een winkelpand, opgedragen aan den aan nemer J. Blom voor f5400.

De Eembode | 1934 | | pagina 1