Taxi Nic. Boveé Turco Sigaren! Rookershoekje 6 ct. per KM.m 0„k o BeltUeven 1093 Garage Allerlei A. F. VAN BEURDEN f Zaterdagmiddag om 12 uur werd op het R, K. Kerkhof het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. F. van Beurden ter aarde besteld. Toen de droeve stoet op den dooden- afcker aankwam, waren daar aanwezig dc hoogeerw. heer Kanunnik L. A. F. X. Fock, deken van Amersfoort, de Burgemeester Mr. J. C. Graaf van Raudwijck, met den gemeente-secre taris, de heer van Loon, inspecteur van het Lager onderwijs, vele gemeente raadsleden, vertegenwoordigers van het Regenten-college van het R K. Zieken huis, van de oudheidkundige vereeni- ging Flehité. van „Vreemdelingenver keer", van het Stichtingsbestuur der Kath. Openbare Leeszaal, met de Wel- eerw. heer Kapelaan Van Leeuwen, censor dier instelling, en verder tal van belangstellenden die het zich een eervolle plicht achtten, een hoog- geachten medeburger de laatste eer te bewijzen. Allen volgden den stoet naar de Kerkhof-kapel, waar de zinrijke litur gische rouwplechtigheid werd verricht door den Zeereerw. Heer C. Hartman, parochie-pastoor van den ontslapene, en voor de zielerust van den over ledene vijfmaal het Onze Vader en vijfmaal het Wees gegroet werden gebeden. Toen de kist in het graf was ge plaatst werden door vele aanwezigen bloemen gestrooid op de lijkkist. Aan het graf werd niet gesproken. Inkwartieringslijst. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat op de Afdeeling Bevolking en Militaire Zaken, Stadhuis Kamer 3 door een ieder inzage kan worden ge nomen van de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onder houd van krijgsvolk in aanmerking ko men, met aanduiding van de mate waar in ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, geacht wordt daarin te kunnen voorzien. In de gehouden jaarvergadering de Vereeniging voor Schoolwerktuinen werden als bestuursleden herkozen de heeren Lameris en Boer en in een va cature de heer Bollen. De rekening over 1933 sloot met een batig saldo van f 157,15. De begrooting 1934 werd vastgesteld op een bedrag van f 1392,65 en een batig saldo f 157,—. Rioleering. Regelmatig wordt het rioleeren van de oude stad voortgezet. De werk zaamheden hebben een sneller tempo dan bij het aanvaarden van het groote plan werd \astgesteld. Ook kon door lager inschrijven dan verwacht werd méér werk worden ge daan bir.nen het raam van de ver strekte credieten. Zulks kwam werkverruiming ten goede. Uitgevoerd zijn reeds de volgende werken 1. Bergkwartier, Utrechtscheweg, Paulus Buyslaan, Oldenbarneveltlaan, Regentesselaan, Prinses Marielaan, Koninginnelaan, Barchman Wuytiers- laan, ged. Daam Fockemalaan 300 Meter) 2. Overige wegen Berg! warlier, Prinses Julianalaan, Prins Hendriklaan, Emmalaan, Koningin Sophialaan, Anna Paulownalaan, Prins Frederiklaan, Waldeck Pyrmontlaan 3. Vanaf „Nederberg" door Vlasak- kerweg, Korte Bergstraat, Brouwer straat, Smalle Pad, Kleine Koppel tot aan de Gelderschestraat (-j- duiker); 4. 5 duikers en een gedeelte riolee ring in de binnenstad, t.w.bij de Koppelpoort, kruisende het Spui, aan het Havik, kruisende het Havik, einde Breestraat, kruisende de Langegracht, bij de Korte Gracht, kruisende de Korte gracht, bij de Muurhuizen, kruisende de Zuidsingel. 5. Achter de Arnhemsche Poortwal 6. Westsingel, Kleine Spui, Plant soen Noord, St. Agathastraat en Achter 't Oude Weeshuis. Totaal zijn de uitgaven voor boven genoemde werken f 166.745. Nog uitgevoerd worden straksde Zuidsingel vanaf Varker.smarkt tot brug Pensionaat (met eenige wijzigingen in beslaande riool Groote en Kleine Haag), Ged. Plantsoen Zuid langs de wo ningen, Groote Spui, 't Zand, Nieuwe weg, Lange pracht, Korte grac.it, Bree- striat. Kromme Elleboogsteeg (met aansluiting beslaande rioleering in Krommestraat en Vijver aan het nieuwe net) Muurhuizen lusschen Scherbier- str.iat cn Korte gracht, Rozemarijnsteeg, Sc'i Ivischsteeg en Drieringensleeg. Rest dan nog a leggen van het gedeelte moerriool vanaf Gelderschestraat naar zuiverings- Inrlchtfng; b. verlenging moerriool 750 meter. Het geheele rioleeringsplan zal kosten ongeveer f553.250.—. terwijl de oor spronkelijke raming bedroeg (644.000. De opbrengst van de rioolbelasting is voldoende om de rente ad 4 pet. die in het Binnen-Gasthuis te Amster dam wordt verpleegd, als gevolg van een aanrijding door een motorfiets waarbij hij een schedelbreuk kreeg, bevredigend. De Ontvanger der Registratie en Domeinen te Amersfoort zal Woensdag 18 April bij inschrijving verkoopen een Huis, schuur en tuin te Amersfoort, Johan van Oldenbarneveldtlaan 19. De kooppenningen kunnen worden betaald binnen 6 jaar na de gunning, elk jaar 1,6 gedeelte met 5' pet. rente 'sjaars. Inschrijvingsbiljetten in te leveren op den verkoopdag vóór 10 uur ten kan tore van genoemden Ontvanger Plant soen no. 8 te Amersfoort. Door de Zeister politie is een zekere M„ woonachtig alhier, aangehouden wegens het vervoeren van een hoeveel heid aardappelen zonder in het bezit te zijn van het daartoe vereischte ver- voerbewijs. Bij een door de politie ingesteld onderzoek is gebleken, dat door hem pirn. 2000K.G.aardappelen naar Amers foort waren vervoerd zonder vervoer- bewijs. Bij de uitreiking der behaalde di ploma's aan de Ambachtsschool hield de voorz. Ds. Visser een toespraak waarbij hij allereerst het overlijden van Koningin Emma memoreerde, om daar na te wijzen op het verlies dat het schoolbestuur heeft geleden door het overlijden van de heeren A. F. van Beurden en P. van Veen. Vervolgens wees hij er met nadruk op, dat vak bekwaamheid en algemeer.e ontwikke ling van veel belang is, doch dat grooter belang is het zich klein voelen en daardoor groot te worden. Met na druk vestigde Ds. Visser er de aandacht op. dat de jongens er nu nog niet zijn maar dat zij immer aan de school om hulp kunnen komen, want daar zijn nog steeds de directeur en de leeraren, die een open oor en een warm hart de belangen van leerlingen en leerlingen hebben. In een bestuursvergadering van de „Ver. voor Kleuteronderwijs te Amers foort" is met algemeene stemmen be sloten, dat, zoo 1 Julias, tot overname van de school van voorbereidend Lager Onderwijs kan worden overgegaan, van de leerkrachten der tegenwoordige school Mej. E. Molenaar zal optreden als hoofd. In het Algemeen Politieblad schuwt de burgemeester van Enkhuizen tegen Arie Oversier. geboren 1 Dec. 1891 te Rotterdam, colporteur, liggende meteen woonschip te Amersfoort, die met zijn zoontje Jan en Zwaantje Wals, geb. 23 Augustus 1917 te Amsterdam, met christelijke lectuur leurt en daarbij voorgeeft, dal de baten voor de zending zijn, wat onjuist is gebleken. Veiligheidslaan. Het succes dat de Kon. Ned. Auto mobiel Club heeft mogen boeken met de door haar ingerichte Veiligheids- laan te Den Haag, Heeft het bestuur doen besluiten om met deze veilig heidslaan een tournee te maken door het land, teneinde in een 20-tal grootere steden de automobilisten in de gele genheid te stellen hun wagen te doen onderzoeken. De K.N.A.C. heeft daartoe de noodige instrumenten aangekocht, zich een speciale vrachtauto voor het vervoer daarvan aangeschaft en een volledig reisplan ontworpen. Vooral dit laatste eischte een omvangrijke voorbereiding, voiaoenae om ae renie au 4 per. Th,„. ic d. aflossing ad 37. paf. ,a bei. '%m'JK* om de verschillende instrumenten te bedienen. Voor Amersfoort zijn vastgesteld de dagen van 5 tot 9 September a.s. Aangezien het mogelijk is, dat velen in den lande, die thans gelegenheid krijgen om met de werking van deze Veiligheidslaan kennis te maken, nog niet op de hoogte zijn van de inrich ting van dit gratis-proefstation, lijkt het ons nuttig hiervan een korte be schrijving te geven. Zoodra men de laan oprijdt daarmede het verlangen te kennen geeft de automobiel te doen onder zoeken. ontvangt men een kaart, welke men op de verschillende stopplaatsen, welke duidelijk in de laan zijn aan gegeven aan de controleurs moet over handigen. Heeft men de kaart ontvan gen, dan rijdt men door en stopt bij de controleurs, die in korten tijd door middel van eenige vernuftige instru menten de verlichting controleeren. Op de kaart worden de bevindingen inzake de verlichting aangegeven, waarna men doorrijdt naar de volgende stopplaats. Hier wordt de werking van de ruitenwisscher en van de achter en stoplamp nagezien, terwijl ook de banden aan een onderzoek worden onderworpen. Een volgende controleur onderzoekt, of de speling in het stuur wiel de veiligheidsgrens al dan niet overschrijdt, terwijl even later de spo ring der wielen op de controle-kaart wordt geregistreerd, dank zij een spe ciaal toestel, dat nauwkeurig aangeeft of de wielen goed dan wel slecht sporen. Hierna komt men aan de on getwijfeld belangrijkste stopplaats ir deze laan, namelijk de rembeproevings- installatie. Door middel van dit appa raat is in eenige seconden te zien of de remcapaciteit van den wagen vol doende is, en of de remactie over alle vier wielen op de juiste wijze is ver deeld. Ook hier wordt de kaart door den controleur ingevuld. 7 komt men ten slotte aan het einae van laan, waar de leider aan de hand de controlekaart zijn oordeel over de geheele proef geeft en aan hen, die de proef met goed gevolg hebben doorstaan een speciaal voor dit doel vervaardigd wimpeltje uitreikt. De controlekaart kan men behouden, en indien hierop gebreken zijn aan gegeven, zal men verstandig doen deze te laten nazien voor het te laat is. Tijdens de werking van de Veilig heidslaan in den Haag is duidelijk ge bleken, hoezeer de automobilisten prijs stellen op het bezit van den oranje veiligheidswimpel van de K.N.A.C. Niet minder dan 3000 automobilisten hebben toen hun wagens laten onder zoeken. Het is te verwachten, dat ook elders in den lande groote belang stelling voor de Veiligheidslaan zal bestaan. De tooneelvereeniging „Euripides' teeft op Zondagen 8 en 15 April ii t. Aechten uitvoeringen van het klucht spel: „Op de kop af". De baten zijn voor steun aan het Parochiale Jeugd werk. Burgerlijke Stand. 23 Maart. Geboren: Rosemarie, d. v. S. Frankfort en R. Spier Gerar- dus Jacobus, z v. J. v. Wijk en C. P. Sleeking. Overleden: WillemijnaGijs- bertse, 32 jr., ongehuwd. 24 Maart. Overledenjacoba J. M. Brandon, 55 jr., ongenuwd. 26 Maart. Geboren: Elizabeth Mar tina, d. v. C. Meester en M. P. Bosch Johanna Anna Antonia Josephi d. v. K. M. Swinkels en A. L. M. Wetten Alexander, z. v. G. J. ten Hoven en H. Evers Hendrikus Jo hannes, z. v. G. W. v. Keulen en P v, Bekkum Antonius Cornelis Wil helmus, z. v. A. Goedhart en M. A C. Boersen Johan, z. v. J. Dragt en M. Meulenbeld. j Overleden: Woutera Mol, 9 mnd. Sander Kraan, echtg. v. M. A. Jüngnickel. 27 Maart. Gehuwd: J.|Kool en B. Lameris. 28 Maart. Geboren: Alida Petronella. d. v. J. G. Huizinga en W. C. Bram- meijer Josephus Hermanus, z. v G. B. Lankheet en A. A. Kempers Theodora Sophia, d. v. P. v. Burg steden en H. v. Oostveen Theodorus Jacobus, z. v. A. G. v. Barlingen en O. Baatje Gerrit, z. v. G. A. v. Beek en G. W. v. Dijk Anna Maria Wilhelmina Antonia, d. v. W. F. A, Kolen en G. v. Buuren Rosemarie- heide, d. v. R. E. Miiller en M. Kalenka. GehuwdJ. Mijnten en J. Bloem F. W. Voortman en H. v. Oven C. W. Kraanen en G. Kentin J. W. Wiertz en M. Ruitenbeek H. Gerrils en M. Spies. Overleden: Splinter de Klashorst, 55 jr., echtg. v. N. Peut Edmond H. Neven, 77 jr., echtg. F. G. Koning. 29 Maart. Geboren: Francina Hen rietta Hermina, d. v. H. G. E. Blom en M. S. Schimmel. Ondertrouwd: J. H. J. Keizer en M. M. Haarsma J. G. Krijnen en B. de Wit G. de Graaf en J. v. Colmjon J. Koudijs T. Overwijk A. F. Veldhuizen H. W. M. de Vogel - W. F. de Vries en A. C. Boel N. v. der Spaa en G. v. Doornik P. H. Bosch en W. M. Doornheim J. M. Bóeseken en E. Gaillard. Oehuwd: J. C. in 't Veld en C. M. v. Huijzan J. v. de Ambachtschool. Het einddiploma kon worden uit gereikt aan Afd. Timmeren J. Bakker, G. v. Dijkhuizen, W. M. v. Essen, Th. W. Fijnenberg, J. J. v, d. Goes, J. v. d. Ham (Scherpenzeel), J. Hendriks (Hoogland), C. J. Kool, C. v. Loveren, G. Moesbergen (Wouden berg). J. v. d. Nadort, A. Pothovon, H. v. Riet (Soest), B. Schreuder (Voort- huizen). J. Tiggelaven, R. Veenendaal (Leusden), W. v. d. Vis (Voorthuizen), A. H. Wildeman, T. Wouters en F. van Wij land. Afd. Metaalbewerking. Macliine-bankwerken. H. F. W. Anderiessen, W. Barten, C. J. Boon, H. v. Bronkhorst, Th. v. d. Dolder (Achterveld), W. v. Essen, A. B. H. Hagens, A. Hofman (Nijkerk), J. Kersten. M. J. Manten, A. Oerle- mans, R. H. Sleeking. G. A. Temmink, KI. Tiemens, J. Timmerman, H. R.v. d. Veen, A. D. Viezee, G. v. Vonno en J. W. IJzerman. Eleclrotechniek-lnstrumentmaken, L. H. A. Franssen, D. Los (Soester berg), C. v. Mechelen, F. M. Peetcrs, L. Rademaker (Baarn) cn C. P. Sonius. Rijwiel-, motorrijwiel- en autoher- stellen. N. Bliekendaal, H. E. Hogenbijl (Leusden), M. Koudijs, G. v. Leeuwen (Leusden), H. v. d. Lugt (Soesterberg). J. F. v. Maas, J. Nooder (Soesterberg). Spijker en E. Staal. Afd. Meubelmaken. N. v. Leeuwen, J. Plieger, J. Vink en G. Witteveen. Afd. Huisschilderen. W. Bakkenes, J. v. Domselaar (Nij kerk), J. C. v. Hardeveld (Veenendaal). A. J, Casander, Th. Velthuijsen.J. Ver steeg (Hoevelaken), T. Versteeg (Hoe velaken), A. W. B. Verweij en A. Was- sink (Nijkerk). Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenMarir-rs Gerard Hans, van G. Postma en H. Praamsma, Gijsbertus Zwier, z. van Z. Sijberdcn en H. Korvezee. Wilhelmina, d. H. v. Woudenberg en J. J. Limper. Hendrik, z. van W. H. v. d. Steeg en D. Ravenhorst. Jan, z. van J. v. Hall en K. Slrating. Cornelia Maria, d. van C. G. Verrooy en A. M. v. d. Bilt. Cornelia Maria, d. van B. Breunesse en W. de Bree. Onder trouwd j. P. de Best en A. M. de Roos. OverledenP. Makkes, 42 j. S. Dijkstra, echtg. van J. v. Berg, 42 j. A. Koffrie, 41 j. Naar de twee millioen. Naar we vernemen is thans Inspectie Baarn voor bijna twee mil lioen aan verzwegen belastbare ver mogens- en inkomstenbelasting opge geven. Dinsdag j.l. was het bedrag I,9 millioen. Barneveld Er is brand ontstaan in een met hooi en stroo gevulden berg van den land bouwer G. Kampert, wonende in Es- veld. Behalve deze berg met inhoud, werden nog drie in de nabijheidstaande, eveneens met hooi en stroo gevulde bergen een prooi der vlammen. De gebouwen waren tegen brand schade verzekerd Vermoedelijk is de brand ontstaan door het spelen van kinderen lucifers. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenAntonius Gerardus, z. van E. v. Westerlaak en H. v. Daatselaar. Gerardus Franciscus, z. van C. Hamersveld en M. H. v. d. Berg. Cornelia Johanna iiendrika, d. van W. v. Ree en H. Eijbergen. Margaretha Gerarda, d. van W. Kleinveld en A. Hoefsloot. Steventje, d. van A. Pij pers en L, ter Haar. Hendrikus Gijsbertus, z. van J. Hoogland en G. Eijbergen. Eemnes Door het Waterschap „Eemnes" is de Polilieverordening in verband met het berijden van de beide straatwegen en den weg op den Zomerdijk in den Noordpolder te Veld, met de navol gende bepalingen aangevuld. Het is verboden de straatwegen tus- schen den Meentweg cn den Zomer dijk en den weg op den Zomerdijk te berijden met andere rij- cn voertuigen dan die welke benoodigd zijn] in het gebruik van de landerijen in het Wa- .i„ ...- —or-- Leuveren. I Overleden - Naar wij vernemen is de toestand Veiligheidsman op reis kan worden Engelina de Goede 63 jr. echtg v van onzen oud-stadgenoot, den beken- gegaan. C. v. Drie - Elizabeth Tromp, 70 jr., den tooneelspeler Willem van der Veer.J Een groep vast personeel is gevormd ongehuwd. de| nieuwe kwaliteits Sigaar 3—5—6—8—10 cent Voor het Soesterkwartier alleenverkoop O. Soesterweg 27 - Telef. 1455 G.J.A. Verweij gesepareerd ft 10 ct. per 1 O O t\ K.M.; Stadsritten 50 ct. QJ BH Dag en nacht geopend Standplaatsen: „Monopole", Station; „d'Oranjeboom", v. Schalk, Leusderweg terschap gelegen ten Noorden van de Eemnesservaart en ten Oosten van den Meentweg. Van dit verbod kan het bestuur ontheffing verleenen. Bij besluit van Ged. Staten zijn de bedoelde wegen gesloten verklaard voor motorrijtuigen, waarvan de groot ste wielbelasling hooger is dan 1200 K.G., breeder dan 2.10 M., en vooralle aanhangwagens. 3. Kiachtens de Keur en het Motor en Rijwielreglement gelden beperkende bepalingen betreffende de toegelaten vrachten, wanneer tengevolge van dooi of andere omstandigheden een weg of de wegen in doorweekten toestand ver- keeren. Alsdan worden waarschuwings borden geplaatst. Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Reijer Maas, z. van E. Drie en M. v. Gulik Jantje, d. J. C. Holland en J. v. Wamel. Ge huwd: J. Wels en D. Voorburg. r -7 Koninklijk Dankwoord. Zaterdagmiddag heeft H. M. de Ko ningin door de radio de volgende toe spraak tot haar volk gehouden: Mijn gedachten gaan naar U allen uit in deze droeve dagen en ik wensch U door dit gesprek door de radio een blijk te geven van mijn innig mede leven in hetgeen voor U allen een droefheid bleek te zijn. Zij die voor ons allen een Moeder is geweest, is tot Gods Heerlijkheid ingegaan. Haar liefhebbend hart heeft U allen omvat. Zij wist zich in te denken in de nooden en de behoeften van geheel ons volk, zoowel hier te lande als in de over- zeesche gewesten en Zij heeft steeds alles gedaan wat in haar verinogen was om deze te verzachten en te le nigen. Zij verstond het ook blij te zijn met de blijden en in hun vreugden te dee- len. In gedachten als volk tezamen te staan om dit sterfbed, doet een bijzon der hechte en onderlinge band ontstaan en verlevendigt op zeer bijzondere wijze r-ns aller saamhoorigheidsgevoel. Diep ontroerd dank ik U hartelijk daarvoor en voor Uw liefde en trouw, Haar gedurende Haar lang en zegenrijk leven getoond, voor het geluk en voor den zonneschijn, daarmede gebracht, voor uw warme belangstelling en me deleven bij Haar ziekbed en voor de laatste hulde, zoo in bloemen als op andere wijze tot uiting gebracht. De ontroerende bewijzen van aan hankelijkheid bij Haar baar cn de ter aardebestelling van Haar stoffelijk over schot betoond, hebben mij diep ge troffen. Gij hebt daarmede dc schoonste kroon op Haar leven gezet. Innig dank ik U oo!: namens de mijnen voor Uw hartelijk medeleven en de talrijke blij ken van deelneming ontvangen. Bij allen weemoed, welke door het hart gaat van het kind, dat Haar Moe der moest afstaan, is het onvergetelijk heerlijk te ervaren de liefdevollc.hand van God, die het zoo beschikt heeft. Zij heeft niet beseft, dat haar krachten de hooge, sloopende koorlsen niet zouden weerstaan. Zij is in de armen van Haar Heiland ingeslapen zonder het nameloos lijden van afscheid ne men te moeten ondergaan, zich ook in de laatste dagen van Haar leven omringd wetend door hen, die Haar het liefste waren. Thans nu wij haar moeten missen, blijft het belangrijkste: Zij en Haar liefde ons omringen. Zij trachtte steeds een zegen te zijn voor ons allen. Ik besluit met den wensch, dat deze zegen zich voor U en voor allen moge uitstrekken tot ver over Hare groeve. <- Kerknieuws. Rector A. Th. J. Naber. Terwijl de ZecrEerw. heer A. Th. Naber, Rector van het Sanatorium „Berg en Bosch" Ie Billlioven in de Gezichtslaan, vlak bij het Sanatorium reed, werd hij door een beroerte ge troffen en viel met zijn rijwiel tegen den grond. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen cn naar het sana torium overgebracht, waar de zieke van de laatste H.H. Sacramenten werd voorzien en in den nacht overleed. Binnenland S. D. A. P. Op het Paaschcongres der S.D.A.P. heeft ir. Albarda een opzienbarende verklaring afgelegd over de houding van de Partij tegenover de anti-oorlogs liga. Verschillende sprekers hadden in scherpe bewoordingen de houding ge laakt, waarbij aanvankelijk de Liga van partijbestuurswege moest worden ge propageerd, terwijl nu voor kort op de meest abrupte wijze alle contact werd verbroken en aan de parlijge- nooten werd verboden. Ir. Albarda heeft aan de hand van een in zijn bezit geraakt rapport ver klaard, waarom de S.D.A.P. niet langer met de Liga in zee kon gaan. Want meer verregaand dan Musserts plannen, meer uitgewerkt dan diens op schrift vastgelegd systeem van marschcolon- nes, strljdformatics. alarmeeringstelsels en meer dergelijke instituten, die er o& zijn gericht langs illegalen weg naar de macht te grijpen, was het rapport van de Liga. Als dit stuk, aldus Albarda, in han den was gekomen van de regeering,: zou niet alleen de Liga, maar ook de S.D.A.P., die nu eenmaal zekere ban den met de Liga niet ontkennen kon- zijn opgeheven. Niet verboden alleen, maar door den rechter ontbonden, als zijnde gevaarlijk voor de orde. Typeérend was, dat op denzclfden dag. waarop het Partijbestuur het con tact met de Liga verbrak, de politie opdracht heeft gekregen een onderzoek in te stellen naar de gedragingen van de Liga. Het was ook de Liga, die hier en daar opzettelijk vechtpartijen is gaan uitlokken met de fascisten en wat het partijbestuur van dit alles het pijnlijkst heeft getroffen, was, dat noch de ge delegeerden van de S. D. A. P. in het Ligabestuur, noch het partijbestuur op de hoogte is gesteld van deze doel stelling. Er was aan bestuursleden zelfs geen inzage van Liga-ledenlijsten verstrekt, als daarom werd gevraagd, wanneer er hier en daar argwaan rees of er geen communistische of O.S.P. elemen ten in de Lige schuilden. Om al deze redenen was het zeer begrijpelijk, dal het partijbestuur niet langer met de L ga in zee wenschte te gaan en de meest krasse maatregelen trof, Even begrijpelijk was de verbazing van de congresgangers, onder wie vele ex-Liga-Icden bij dit overwacht maar scherp optreden van Albarda. Er is ingebroken in de R. K. kerk te Stcenwijk. De inbreker heelt getracht door uitsnijding van een ruit van glas m lood binnen te komen, wat echter mislukte door de aanwezigheid van ijzeren stangen achter de ramen. Daarna heeft hij in de sacrislie ruiten uitge sneden en is daar binnengekomen. Hij heelt alles overhoop gehaald en door zocht. De offerblokken heeft hij echter niet kunnen bereiken, zoodat geen 'el- den vermist worden. De schade toegé- bracht aan de gebranschilderde ramen bedraagt ongeveer f65.—. Kankerbestrijding, een verheugend teekeu, dat naast den slijd tegen de tuberculose en andere volksziekten, die tegen de kanker hoe langer hoe krachtiger ge streden wordt. De sterfte aan kanker bedroeg in ons land in 1932: 12 24 i op 10,000 der gemiddelde bevolking, die aan tuberculose 6,44. - Te Gross-Hammer brak in een boerden] een brand uit, waarbij de >5iW zoin"Jt.r,'K?l d0?"" - kwamen, terwijl a-ja*,™™,mei J Ui Sta 'j Marktbericht Kaasmarkt Amersfoort, 3 April. Aangevoerd 36 wa gens, bevallende 6500 Kilo. Prijs f 16 50 lot 119.50 p. Kilo-4 Handel malig

De Eembode | 1934 | | pagina 2