P Schoonmaaktijd F. A. TULP Schrijfmachines Fa. H. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort f 1,10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 10 April 1934 ADVERTENTiEN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren AdvcrtentiSn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zijn bezorgd. Telefoon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 3 Er is zooveel waarover de menschen het eens zonden kunnen worden, men moest dan ook niet aarzelen het eens te zijn. Kastpapier 2- De Staat. De Staat is een zedelijk lichaam. Hij is opgebouwd uit individuen, die elk voor zich een eigen zelfstandigheid bezitten. Maar die individuen vormen in zoo verre een geheel, als een gemeenschap pelijk staatkundig doel hen bindt, dat zij, in overeenstemming met hun rede lijke natuur, met gelijk gerichte en ver eende krachten nastreven. Uit deze opvalling omtrent het wezen van den Staat een lot eenheid ge ordende veelheid van individuen, die eikhun eigen zelfstandigheid bewaren - volgt, dat de Staal niet anders kan heb ben dan menschelijke rechten en men- scltelijke plichten, zij het ook dat deze verder reiken en meer omvatten dan de rechten en de plichten van den enke ling. De Staat is dus onderworpen aan dezelfde zedewei en moet zich schik ken naar dezelfde eischen der recht vaardigheid als de individuen. Ook in zijn betrekkingen lot zijns gelijken, dal wil zeggen tot de overige Stalen, heeft hij die wel en die eischen te eerbiedigen. Om zijn doel als gemeenschap te kunnen bereiken is liet noodig, dat de Staat rechtspersoonlijkheid bezitte. Dat fcldt voor Item zoogoed als voor zijn urgers. Zijn rechtsfeer is echter ruimer en draagt een eigen karakter. Hij ontleent zijn rechtspersoonlijkheid haar van nature. liet Staatsgezag heelt het algemeen belang te behartigen. Het moet aller eerst de rechten beschermen en waar borgen van de individuen en van de afzonderlijke groepeeringen, waaruit de Slaat is opgebouwd. De schending dier rechten zou een harden en noodlottigen terugslag hebben op het algemeen be lang, dat aan den Staat is toevertrouwd. De eerbiediging van ieders rechten daarentegen bevordert de verzekering van aller belangen. Het is derhalve noodwendig, dat het gezag bij machte is misbruiken te voorkomen, weerspan- nigen te dwingen en misdadigers te strahen. Het Staatsgezag moet er zich op toe leggen den stoffelijken, den geestelijken en den zedelijken vooruitgang van alle leden der gemeenschap te bevorderen. Daaruit volgt geenszins, dat de Staat geroepen is. op elk terrein der mensche lijke werkzaamheid in alles te voorzien. Zoo is hij heel zeker niet belast met de zorg den meitsch tot zijn eeuwig geluk te brengen. Die zorg is aan di Kerk toevertrouwd Wel kan en moet de Staal de Kerk bij het vervullen van die taak steunen zonder zich wel in haar plaats te stellen. Maar ook op het terrein der lijdelijke welvaart heeft de Staat bij liet behar tigen van het algemeen belang rekening te houden met het particulier initiatief, hetzij van den eenling, hetzij van eenigingen. Want ook dit is tot zekere hoogte in staat de belangen van heele groepen, ja zelfs der geheele ge meenschap te bevorderen. Zoolang het particulier initiatief daar toe bij machte is, behoort de Staat alles achterwege te laten, wat de werkzaam heid der individuen en der groepen op eenigeriei wijze zou belemmeren ol onderdrukken. Slechts daar waar het particulier initiatief te kort schiet, is de Staat ge roepen het aan te wakkeren, te steunen, te regelen, zoJnoodig aan te vullen, wat er aan ontbreekt of het desnoods geheel te vervangen. Op deze wijze het algemeen welzijn in het lijdelijke dienend, volgt de Staat Gods werkwijze na in het algemeen wereldbestuur, waarbij Hij alle krachten, ook de vrijwillige medewerking der menschen, benut ter volbrenging Zijner heilsplannen. Zoo zorge ook de Staat, dat het cen traal gezag met alle uit de maatschappij zelf voortkomende krachten saincnwerke volgens een algemeen plan, waarvan hij de groote lijnen vaststelt, maar waarvan hij de uitvoering zooveel mo- !;elijk aan het particulier initiatief over- aat. KANTOORBOEKHANDEL Lingcitr. SS t.o. Krommutr. TEL 826 I Brieven van Eerw. Pather Fr. Bervoets uit Baarn. Goddank! we kregen een goede plaatstenminste wij, de oude man kwam daarvoor te laat, die bleef ge scheiden van bed, want we werden moe en vervelend op dit stuk van de reis en tafel, want we kregen nieljveel. De leiding, tegen de gewoonte in had Mill-Hill niemand officieel aangesteld, hadden we juist verschoven van de onhandige Saraber naar zijn klasgenoot de Reeper, dit onder supervisie van de man met jaren ondervinding. In de trein echter kwam ik opeens in op stand en bracht het bijna tot ilinke ruzie. We hadden echter afgesproken dat dit tot elke prijs zou worden voor komen. Het werd voorkomen en duur ik. De herinnering aan mijn Zwitser- sche reis kwam opeens boven, en ik ging op mijn achterste polen staan om de leiders direct te laten zorgen, dat lunch, thee en desnoods diner werd besteld. Maar ik werd niet gehoord en kreeg op de kop 5 tegen I. D.is maar stil zijn, geen ruzie en in Lyon nog steeds een rammelende maag. Diner om 4 uur of later, geen trek thee om t>, geen diner. In Mar seille onze laatste wissiewasjc der ge heele reis. Overheid gal liet bevel blijf hier op liet station tot de bagage is afgewerkt. Drie van ons onder leiding van Sa raber zouden bij de bagage blijven, terwijl de anderen met de hooldzaak meegingen, de hotelboy zochten, of de weg naar de bagage-atdecling op het groote station. On2e bagage kwam er gens terecht, maar de kameraden waren verdwenen. Fransch is niet onze fort, handige vent wil ons meclieb- ben naar het hotel. De ruzie reporteeren «iidc is "tci. Uovenuicii ni,,.sleur de leider scheen meer te verstaan, ten- inste hij deed alsof. Dus maar met hem mee; maar we kwamen in een erkeerd hotel. Veel heerlijk Fransch, geloof ik! wij niet papieren,cn ja! het echte hotel is herijkt Nog meer en nog schitterender Fransch tusschen onze gids et, de basin, Maargeen kamera den, geen hotclboy Daar is de boy niemand gezien terug naar het station, wat goed Hollandsch, ik onschuldig Goddank, veel half om half Fiansch en Engelsch, want voor sommigen was geen kamer besteld, entegen 10wach- •p brood en koffie- Nu even e leden lorceeren om te zien waar de Kerk is, en gauw naar bed 12 October! Hoe laat gaat de boot Eerst kalm Mislezen in een echt rom melige Fransche kerk, en dan moet ik even naar Cook, zien of er post uit Engeland is, en kom terug met lezing. In ieder getal de boot gaat'smiddags. We eten om 1 uur, protest van mijn kant. Jij wilt altijd gelijk hebbenDat is zoo maar ik zorg meedus stil zijn. De bazen naar de hotelredactie tet afspraak. Nu ik even intussclien bagage halen etc., kost tijd! De directrice denkt op zijn laastst vroeger eten, lietst 12 uur. Ik gelijk! Fijn! Na het eten de bazen naar hel station voor de bagage liet duurt te lang, vlug naar de bootdat duurt nog langer maar voor de boot vertrekt duurt het langst, vandaar in donker (6 uur) de halt mislukte foto, welke juist nog even het Maria ter Zee toont. Aan boord ontmoetten we Father Dean. die reeds 14 dagen daar thuis was. De dag pas seerde met pakken, voorbereiden voor Mislezen etc. We lazen de tl. Mis de Kinderkamer der Ie klas, nu Arnolds en ik slechts I dag, waarna we verhuisden naar mijn kajuit. Reeds vroeg in de morgen arriveerden we in Genua, waar we een dag over bleven. Is de reis naar Genua zoovee! duurder of langer, dat we daar niet aan boord gingen? Het binnenkomen was schitterend gezicht en het bijdraaien der slcepbooten en het opKomen der officials, iets wat me sterk herinnerde n de reizen naar Mill llill. Genua 13 Oct. en Marseille 12 Oct. zijn absoluut contrasten in een zeker opzicht, hetwelk ik helaas niet in foto's kan tooncn, omdat de foto's van de Marseillehaven mislukt zijn vanwege het late uur, die van de stad Genua niet te nemen of niet te vinden, van de stad Marseille niet genomen zijn, omdat ik toen nog geen contrast zag. De haven van Genua is een complex van vierkante basins met fijne schoone, in stijl dec stad gebouwde pakhuizen. De haven zelf wordt slechts gevormd, doordal een lange rechte muur in zee loopt var,af de zuidkant. Marseille heeft een vuile haven, welke op Rotterdam gelijkt in zoover men de verschillende havens door zijwegen moet bereiken. Het is daar zoo vuil, dat we de boot door modder en pek moesten bereiken cn het geheele oponthoud werd ont- fraaid door een ontzettende slank, De Franschen maken een lawaai en getier, welke het interessant maakten het Re- doe van de boot af te bekijkenin Genua was haast geen mensch te zien. en alles ging zoo rustig en bedaard Is dat Mussolini zijn schuld Het is zeker wel zijn schuld dat de visa zoo'n lijd namen. Wij Hollanders werden speciaal bekeken met een lijst ernaast; men zucht eenigc mooie exambles van vaderlanders van onze roemrijke bodem zoo werd ons duidelijk gemaakt. Aai dig als je zoo iets in het buitenland hoort.' De haven van Marseille is in zijn uil gang kunstmatig afgesloten door eer groote brug welke open moet; juis als vroeger de Maasbrug, maar hier moeten al de bouten door. In Genua heb ik me vooral kostelijk gcammuseerd door de nauwe straatjes welke mij de parodie op de Figaro, van mijn gra- maphoon voor de geest haalde. Mar seille was een ontdekking voor me vanwege het schitterende slation, cn de groote sierlijke boulevards, anders niets! De morgentocht in Genua bracht me niet ver, want hel vertier in de nauwe winkelstraat heelt me zelfs tweemaal daarheen teruggetrokken, 's Middags ging het honger op. en het station maakte een schitterende indruk, geheel in contrast met de vuile Fran sche stations, behalve de schitterende trappen in Marseilles. Daarna ging het duor de groote straat, ik zou zeg gen do Keizersgracht van Genua, met de schuierende oude paleizen. Dezen zijn onbeschrijfelijk muoi, omdat je van de straat door de hoofdpoort steeds een schitterend binnenhol ziet met palmen en bloemen. Hier hebben mijn engelbewaarders weer een extra baantje gehad, een auto passeerde mij rake' -'gs aan de yerkeerde kan^gf'y^j vlugger. Herzog. een Duitscho. hij was pas bij ons aan boord gekomen vóór de lunch, kreeg een reuze schok. Uit bezuiniging gingen we samen weer naar boord voor de thee, ook wel een beetje omdat we geen letter Italiaansch verstonden. Na de thee met eenige anderen nog wat hooger op. Dat was een geklim tegen de berg! Er gaat een tandradbaan naar die bovenstad. Eerst zagen we hall weg een leuk kerkje, Mari Mare genaamd, en toen nog verder een echt oud klooster met daarnaast een bedevaartskerk. Dit was erg Interessant, en typisch was een vierkante speelplaats vlak voor de kerk, waar oud en jong veel lawaai maak- zagen daar ook een troep Italianen bezig met een balspel, wat herinnerde aan het Limburgsche (de naam ben ik vergeten). Bij de kerk vonden we een kruisweg, die langs de andere kant steil naar beneden ging, dus daarlangs maar weer naar ouderen. Toen kwamen we in gekke kronkel straatjes, maar het eind. een groote ronde waschplaats, waai veel vrouwen bezig waren, was weer een reuze ont dekking, Helaas hebben we geen foto's genomen, ik geloof omdat we niet met het toestel wilden klimmen. Ten slotte gingen we nog een kerk binnen, die ons vooral trol door de hoeveel heid kleuren, en de ontzettende massa gekleurde banden, die naar we meen den bedoeld waren de schoonheid te vergrooten. Toen we onze neus bullen deze kerk staken, stond daar opeens voor ons met groote letters .Tehuis voor Nederlandsche Zeelieden". Wordt vervolgd. siuscollcge te Nijmegen en Huize Kat wijk te 's Gravenhage. De hoogcerw. pater R. van Oppen- raay S.j. verkreeg eervol ontslag als assistent voor Duitschland van den Oeneraal der Sociëteit van Jezus. Hij zal naar Nederland terug keeren. In zijn plaats is lot assistent benoemd pater Brust, rector van hel jesuietenklooster tc Valkenburg. Uit den Omtrek Baarn Wegens verzwegen Vermogensbelas ting is tot nu toe bij de inspectie der directe belastingen aangegeven 3.75 millloen gulden, terwijl een bedrag van f 250.000 verzwegen werd voor de be taling van Inkomstenbelasting. Burneveld Door hei Bestuur van de afdeeling Barncveld der Geldersche Maatschappij van Landbouw is een adres aan hel Gemeentebestuur ingediend, waarin ge vraagd wordt de noodige aandacht te llen schenken aan de plannen die bestaan om aan den Kallenbroeker- v/tg een zwembad te maxen. Om zulk modern zwembad tc vullen zijn schatting ten paar millioen liters water noodig, dat door een electnsche pompinstallatic aan den bodem zal ont trokken worden. Bovendien is In den zomer voor een dagelijksche verver- sching ook een zeer groote hoeveel heid water noodig. Ongetwijfeld zal zuik een massale wateronttrekking van invloed zijn op den waterstand in den bodem. Aangezien vele landbouwers nu al klagen over den lagen water stand in hun norlunputten, daar meent hel Bestuur der Landbouwafdeeling dat hel gevaar niet denkbeeldig is, dat de landbouwers die in de omgeving wonen erdoor in ongelegenheid kunnen komen. F °mne Soest De pol'tie arresteerde een man uit Amersfoort, die zich had schuldig ge maakt aan diefstal van een zinken plaat. Er brak brand uit in een hooiberg slaande op het erf van den landbouwer H. Kok aan de Laanstraal. De brand weer was spoedig ter plaatse en wist door krachtig optreden het vuur te be- Eirken. Het woonhuis bleef gespaard, e brand is ontstaan door het vuurtje stoken door kinderen. In verband met loopendc geruchten over onregelmatigheden bij hel kantoor van de Socsler Bankvereenigi de justitie een onderzoek in, 30-jarige directeur, S. genaamd is ge arresteerd. Vast schijnt tc staan dat vele kleine spaarders, w.o. een aantal landbouwers, gedupeerd zijn, Burgerlijke Stand, GeborenMarinus Johannes, z. J. Boeren cn A. M. Koekkoek Gijsbcrlus Gerrit, z. v. H. Peek en J. Kok Gerrit Jan, z. v. E, Groen en G, Verwoerd Gerrilje Hcndrika, d. C. Verschoor en C. Leeuwenkamp .Gerardus, z, v. G. G. Alblas en Hornsveld Eleonora Leontine, Speciale aanbieding Kantoorboek- en Sehrijfmachlnehandel Langaitrut Sa Talaf. 62fl Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort, Th. Regter en A. Ch. L. J, Barzilay Elisabeth Barbara, d. v. C Dijk en B. Hoofd Jozef Johannes, v. H. L. v. Dalen en M. Baurek |an Teunis, z. v, T. v. Barneveld en 'i. Keijzer. 1 Ondertrouwd; F. D. Pron- er en A. E, Bloemer E. Heupers n R, Warns - J. de Wolf en H, Wassenaar A. Schoemaker en P. C. Weert. Overleden: Jhr. Godfried RoCII. 26 jr. Peironella H. Olijve, jr., echlg. v. B. D. Kruidenier. BERICHTEN UIT AMERSFOORT Kerknieuws. Sociëteit van Jezus, De Generaal der Sociëteit van Jezus heelt benoemd tol Provinciaal der Ne derlandsche Provincie, den Hoogcerw, Pater Victor Esser, directeur van Huize Katwijk te 's Gravenhage en voordien Rector van het ('anisiuscollege te Nij megen. De nieuwbenoemde provinciaal werd geboren te Weert op 30 Maart 1878. Hij deed zijn studiün aan hel Bisschop pelijk College le Weert en trad op 26 September 1897 le Mnriündaal le Grave in het noviciaat. Te Oudenbosch stu deerde hij philosophic, le Maastricht Theologie, waarna hij op 24 Augustus 1913 te Maastricht de Priesterwij ding ontving. Vervolgens was paler Esser leeraar en rector aan liet Cani- werd behan deld een voorstel van de heeren Stouten- burg. Hagen. SJ-Jenrijk en v. d. Brink. De verordening op de stichting en exploitatie van bad- en zweminrich tingen in de gemeente Eemnes, wordt aangevuld als volgt: De bepalingen dezer verordening zijn niet van toepassing op M. A. Jansen of zijne rechtverkrijgenden voor zoover strekt de Inrichting, waarvoor hem bij raadsbesluit van 9-U-'33 vergunning verleend. Van de Gooische actie-groep tegen •olksverwildoring was een telegram in gekomen waarin verzocht werd boven genoemd voorste! niet aan te nemen. Wethouder Groen wilde niet lang spreken over dit voorstel. Men kent zijn standpunt uit de debatten bij het vaststellen dezer verordening. Deze ver ordening is uitsluitend gemaakt voor de inrichting van den heer Jansen uit Bilthoven. Het huidige voorstel achtte spr. zóó absurd, dat de raad van Eem nes, indien hij dit voorstel zou aan nemen, zich onsterfelijk belachelijk zou maken, Eemnes zou dan weer het mid delpunt worden van een zeer onge- wenschle belangstelling. Spr. vond liet voorstel zoo vc.schrikkelijk, dat hij, indien het zou worden aangenomen, het voor vernietiging bij Ged. Staten iu voordragen. Als fatsoenlijk Katholiek, aldus spr., is men verplicht legen (lil voorstel te stemmen, De heer Hagen (A.R.) zei. dal de raad niet begrepen heeft, wat de voor gestelde wijzigingen beteekenden. De heer Jansen heeft zich met de gewij zigde verordening accoord verklaard omdat hij evenals de raadsleden over rompeld was. De heer Pas (A.R): Nu hebben plotseling eenige heeren de hoofden bij elkaar gesloken om de zaak weer ongedaan te maken, profiteerendc van een meerderheid in den Raad. Dit is toch niet juist. Van hoogerhand is toch ook een vingerwijzing gekomen waar mee wij rekening hebben te houden. Weilioudcr QrocnIn de voorwaar den, welke B. en W. den heer Jansen hebben toegestuurd, waren alle palingen vastgelegd. Het voorstel in stemming gebracht, werd aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Tegen stemden wethouder Groen (R.K.), Pas (A.R.) en Brouwer (R.K.). „St. Hubertus". Na een pittige opmarsch sprak voor zitter v. d. Pol, een kort openings woord. Hij heette alle aanwezigen wel kom, in het bijzonder de Burgemeester, wiens tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld, eveneens de me disch adviseur, dr. Mertens zur Borg en vertegenwoordigers van gymnastiek verenigingen uit Amersfoort en om geving. Er is een tijd geweest dat de ■ereeniging bijna 500 leden telde, nu s dat 150 leden, maar allen 100 pro cent-leden. Spr. bracht dank aan den heer Valkenhoef, die 13 jaren lang als voorzitter zijn beste krachten heelt ge geven. Ook den heer Spit weid dank gebracht voor zijn werk in het belang der vereeniging. De verschillende achtereenvolgens afgewerkte nummers, toonden duidelijk dc goede leiding. Er heerschte orde en een echte geest van saamhoorigheid. In den heer Vial heelt St. Hubertus een leider gekregen die het peil heelt weten op te voeren. Brug-, rek- en ringoefeningen waren vrijwel allen al men mededeelde dat van de nieuwgc- kozen bestuursleden de lieer Tuithof als penningmeesler en de heer van Leijenliorst als tweede secretaris zaï fungeeren. Tot slot kwam een lezing mei lichtbeelden over .dc Centrale Spaarkas", waarvan te Amcrsloort een bloeiende afdeeling bestaat. Handelsregister. Ingeschreven Coop. Transmissie Bureau Beeken- steinschclaan 22. Leldsche Dekenhandel, Celebesslraat 7, G. Recourt. Garage Koevoets, Socsi, Middelwijk straat 40. Woningbouw Patria, Vlasakkerweg 1, uittr. mede-clgcnaar P. J. Zwaai. N.V. Fabr. |van Melkprod. Amsvorde, Sluisstraat 10. uittr. bestuursleden W. Heuveling, G. S. Wiersma, J. Kok, W. Zeumeren. Hooglanderveen Voorbijgangers ontdekten in een sloot bij de boerderij „Nooitgedacht" het lijk ven den bekenden veekoopman Chris- toffel Rcchtlen uit Amersfoort. getuigden van ernstige oefening. De heer Valk.nhoef blijft de geschikte leider voor de meisjes, die vooral bi vrije- en lenigheidsoefeningen stip werkten. De vereeniging is in het bezit gekomen van een luidsprekers-instal latie, een prachtig geschenk door goed- gecfsche menschen aan de vereeniging cadeau gedaan. Moge Sl. Huberlus onder krachtige leiding nog veel vooruitgang boeken, Deze avond kan zeker als geslaagd beschouwd worden. Vanwege het Rijk is aan de gemeente kenbaar gemaakt, dat er geen bezwaar is tegen de invoering van de door den gemeenteraad goedgekeurde huurver- laging voor de gemeente-woningen en voor de vereenigingswoningen. Deurwaarder D. de Groot zal Vrij dag 20 April des morgens ten 10 uur op liet terrein van de Wagenwerkplaals der Nederlandsche Spoorwegen •- Amersfoort (Soesterweg) publiek contant geld verkoopen, een zeer langrijke partij hout. In een Vrijdagavond gehouden leden vergadering van de R.K. Werklieden vereniging Sl. Jozef, memoreerde de voorzitter, de heer W. van Koelen, liet overlijden van den oud-voorzitter der icteeniging, den heer S. Kraan. Tot de oprichting van een eigen be grafenisfonds wil men Irachten te ge raken. Om dit doel te onderzoeken werd een commissie benoemd. Den leider van het wcrkloozenhonk werd dank gebracht voor dc moeite, terwijl Burgerlijke Stand. M 'U O 4 "s OmnlQll 01) O, C. vf 3. Hoon Geertruida Johanna Maria, d. v. A. B. H. Hclmich en O. J. v. Manen Maria Freija Cornelia, d. v. C. v. Es en F. E. A. Schoning Gerardus Johannes, z. v. A. T. Verhoef en C. M. Terlingen Dirkje Helmina, d. v, P. A. Grootendorst cn H. Schaafstra. Overleden: Woutera L. v. Ginkel, 3 mdn. Oerardus R. v. de Velden, 18 jr., ongehuwd. 7 April. Oeborcn Johanna Wilhel- mina, d. van S. J. A. Kuppens en M. W. v. d. Gang. 9 April. Geboren: Aleida Adriana, d. van J. B. Grootendorst en J. P. Proper. I OverledenJohannes Helle voort, 66 j., echlg. van M. v. d. Vel den. Klaas de Jong, 21 j., ongch. Oranje-V ereeniging. De Oranje-Vereeniging hccfChet vol gend schrijven, namens H. M. onze Koningin ontvangen. „Hare Majesteit dc Koningin heelt mij opgedragen de Oranje-Vereeniging Amersfoort, Haar dank over te brengen voor de betuiging van deelneming Hare Majesteit aangeboden bij het overlijden van Hare Majesteit dc Koningin-Moeder. Hare Majesteit was daarvoor zeer gevoelig." Nieuwe Tclcfoon-e insluitingen. Amcrsloort 1608 Behangselbeurs, Ulr.straat 3a- 639 Bedden en Tapijthuis, Laiigestr.5. 945 Drukkerij „de Muurhuizcn'YMuur- liuizen 153. 639 Coster. Langestraat 5. 1510 „Effectief". v. Oldenb.laan 6. 471 Hoogevest Architect,Wcstslngcl 9. 1563 Kok, Soesterweg 25. 1469 Nieuwe Amcrsf. Glasverzekering. Stationsstraat 29. 1539 Steylen, Pauwstraat 17. 1467 Strick v. Linschoten, Mauriisl. 5. 323 Veis Hein, Fr. v. Blankcnh str. 20. 1645 Vischhandcl Ticmcsscn. Socsler- i 265. Wees. Wijersstraat 15. 1575 Woningbureau „De Uitkijk'" 1532 Zuidwind, Plantsoen West 12- Achterveld 15 Braun. Arts. spreekuren 8.30- 9.30 en 1.30-230. Hoogland 18 Vclthuizen,Piuimvccbedr. „Nieuw Sneul" E 49. Spakenburg: 90 A. dc Graal Lzn., Caféhouder, Havcndljk 1. 89 A. Vermeer. Schoenhandel. wei kamp 23. Woudenberg 44 Boshuizen, Smederij.

De Eembode | 1934 | | pagina 1