Turco Sigarenm. Roakershoekje Allerlei R. K. W erklicdenvercenigingSt. Jo :cf Het programma van hetTriduum Feestvergadering ter gelegenheid van het Beschermfeest van St. Jozef ver meldt onder meer Donderdag 19 April 8 uur Lof mei predicatie door Pater D. A. Linnebank O.P. uit Nijmegen. Vrijdag 20 April 8 uur Lof met predicatie. Zaterdag 21 April zeven met predicatie. De gezangen onder het Lof zullen worden uitgevoerd door het R. K. Man nenkoor St. jozef. Zondag 22 April 's morgens om 7 H, Mis in de parochiekerk O. L. Vr. Hemelvaart, tot intentie voor deziele- nst van den oud-voorzitter S. Kraan en de levende en overleden leden de Vereeniging. Onder de H. Mis Alg. H. Communie. Na de H. Mis gemeenschappelijk ontbijt in St. Jozef. Feestvergadering 's avonds half-8. Openings- en slotwoord van den voorzitter. Medewerking van het Man nenkoor St. Jozef en het duo Pijpers. Wilskracht. De R. K. Muziekvereniging „Wils kracht" hield jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer v. d. Linden, Deze wierp een terugblik op het afgesloten tijdperk en wees op de behaalde successen en drukte zijn leedwezen uit over de afvloeing van enkele goede krachten. Spr. herdacht het onverwacht overlijden van den tambour-maitre, H. E, v. Bekkum. De voorz. installeerde voorts eenigt nieuwe leden, doel en streven der vereeniging uiteenzettend, Uit het punctueel jaarverslag van de secretaris blijkt dat 1933 met gouden letters in de geschiedenis der vereeni ging zal blijven opgeteekend, niet alleen door de vele successen op muzikaal terrein en de goede geest die er in de vereeniging heerscht, maar vooral omdat „Wilskracht" zich een plaats heeft weten te veroveren bij de Amers- foortsche burgerij zooals spontaan is gebleken bij het 12'/i-jarig bestaan, 'e vereeniging telt thans 57 leden. Het jaarverslag van de penningm. toonde dat deze een goede schatbe waarder is. gelet op een flink batig saldo van f 206. Ook het verslag van het kleeding en instrumentenfonds gaf een goed eindcijfer te zien. Door hard werken van penningmeester en contributie- inners is nu een bedrag van f903 94 verkregen. De commissie van verificatie stelt voor de rekening te Ratteercn. De voorzitter dankt de uitbrengers van deze goedverzorgde overzichten. De drie aftredende bestuursleden worden herkozen verklaard, en vacature wordt voorzien door verkiezing van den heer Ja:. Wakelkamp. De voorzitter van de R. K. Werk liedenvereniging toonde door zijn aan wezigheid en hartelijke woorden zijn medeleven met de vereeniging. Bij de rondvraag wekte directeur Wakelkamp de leden op tot trouwe opkomst bij de repetitie en tot harde studie opdat „Wilskracht" ook in r toekomst zijn naam eere zal blijvi aandoen. Het bestuur is thans als volgt samen gesteld j. v. d. Linden, voorz.S. de Jager, vice-voorz.D. Nijssen. Ie secr.W. A. M. v. Beek. 2e secr. C. Tondeur, penningm.F. H. v. d. Linden, 2e penningm.J. Wakelkamp. commissaris. Zaalkermis ii t zicht. Nog enkele weken scheiden ons van de door het Bouwfonds „St. Jozef' orgeniseeren zaalkermis in het gebouw der R. K. Werkliedenvereeniging de L. Vrouwestraat. De dagen "der 'e vieren zaalkermis zijn gesteld op Vrijdag 27 April van 7 11 uur; Zaterdag 28 April van 3— 11 uur en des Zondags van 12-2 en van 4—10 uur. Tevens is besloten het voor iedereen toegankelijk te stellen en geen entree te heften. Een ieder is dus in de ge legenheid deze zaalkermis te bezoeken. Muzikale medewerking wordt ver leend in de meest uitgebreide zin. Er is door de organisators eenerzijds rekening gehouden met de nieuwste attracties, tc veel om op te noemen, op het gebied van zaalkermis. ander zijds met prijzen aanpassend aan de tijdsomstandigheden. Voor de bezoekers dit: stel hel goede doel voorop I Wij besluiten met U tot een bezoek uit te noodigen en een prettige kermis te wenschen. Burgerlijke Stand. Geboren: Tennis Cornelis. z dc Graaf en J. van Colmjon Albert Johannes, z. v. J. Plug en G. Veenen- Jaal Theodora Jacoba Catrina, d, v. H. G. Bosman en G. |anssen Jo hanna Maria Theresia, d. v. C. G, v Dierendonck en M. A Haarsma. Over leden: Wllhelmina Maria Lieth, oud 78 jaar, weduwe van L. J. Kijnink. M April. Geboren: Elisabeth Jo hanna Jantje, d. v. M. Elcveld en E. Koops Gijsbcrtha Everdina Ludwina, d. v. J. P. Bunnik en W. J. v. d. Pol. Frederieke Anne, d. v. G. J. N. Vleugels Schutter en N. J. Spit Theo, S. Bolmeijer en H. W. Martens. v. A. dc Jcgcr en A. j Maas Alida. d. v. A. Hermans en A. Mets Berend, z. v. C. de Gans en A. Hollander Hermanus, z. v. J. G. H. KeijzerenH, van Oven Melis, z. v. A. Glavltnans en E, ten Hoven Elisabeth Woutera, d. v. N. P. van Tuijl en C. van Steen bergen. I Overleden Teunisje Bessel- sen, oud 47 jaar. echlgenoote v.— Boenen Cornelia de Boom, 3b jaar, echtgenoote van S. Okkerse. Uit den Omtrek Hoogland Ter gelegenheid van het 25-jarig beslaan van de Coiip. Stoomzuivel- fabriek „Hoogland" wordt Dinsdag 17 en Woensdag 18 April een feestver gadering gehouden in „Concordia" Medewerking verleent de Veluwsche liedjeszanger Jan van Riemsdijk. NIJkerK De Crisis-Rundvee-Centrale heeft op de veemarkt 68 runderen overge nomen, waarvan een derde deel drachtig was, terwijl de rest uit versch afge kalfde koeien en vaarzen bestond Er waren 142 runderen opgegeven, 45 stuks moesten worden algewezen, omdat ze te lang nieuwmelkt waren, terwijl er 29 koeien wél opgegeven, doch niet aangeboden werden. De Crisis-Rundvee-Centrale zal op Maandag 30 April a.s. wederom drach tige en versch afgekalfde koeien en vaarzen overnemen. Wij wijzen er nog eens op, om vooral die koeien, die opgegeven wor den, óók aan te bieden. Nu kan men 't nog vrijwillig doen, terwijl als van regeeringswege wordt ingegrepen en de dwang tot levering wordt uitgevaar digd, hel er voor de landbouwers niet beter op zal worden, daar hel dc vraag is of de goede prijzen, welke nu door de Rundvee-Centrale worden betaald, ook dan gehandhaafd zullen blijven. Toen mej. C. S. van haar dienst naar huis terugkeerde, werd zij door opgeschoten jongens lastig gevallen. Zij reden mee en plotseling schoot een van de kwajongens met zijn fiets voor mej. S. heen. Zij viel daardoor en bleef met een gewonde knie op den weg liggen. Hoewel zij de jongens vroeg om haar op te helpen, kozen deze het hazenpad. Mej. S. werd door te hulp gekomen personen bij Schuur binnengedragen, waar ingeroepen ge neeskundige hulp een bloeduitstorting de knie constateerde. - Op de markt: 300.000 eieren f2—2.60: eenden eieren f 2.10—2.3070 biggen f 8—12 361 runderen: kalfkoeien f 150-210; kalfvaarzen f50—110 vet vee lc kw. f 0.18-0.24 2e kw. f 0.15-0.18; vette koeien f150—190: 71 nuchtere mest- kalveren f8—14; siachtkalveren f 1—4 4 schapen f 10—15. Soest De plechtige ingebruikneming van het voetbalterrein der R. K. Voetbal- vereeniging „Be Quick" aan den Dal- weg heeft plaats gehad. Pastoor Vos verrichtte de plechtige inwijding,waarna hij „Be Quik" gelukwenschte met dit schitterend gelegen teirein. Voorzilter Kaats dankte allen die er het hunne toe hadden bijgedragen, dat een en ander kon worden tot stand gebracht. Pastoor Vos verrichtte hierna den aftrap voor den vriendschappelijken wedstrijd Be Quick II—Eemland, waar mede hel officieele gedeelte was afge- loopen. Soeslerberg Nadat de vrijwillige brandweer doende was met de bestrijding van een huisbrandje in de van Maarnstraat werd zij weer gealarmeerd voor een heidebrand achter het „Kamp van Zeist". Vermoedelijk door onvoorzichtigheid had het droge gras vuur gevat, dat spoedig over sloeg op een naburig bosch. De brandweer had een zwaar werk om den brand le beteugelen. Zoo moesten zoo snel mogelijk boomen worden omgehakt om verdere uitbrei ding te beletten. Geassisteerd door burgers en padvinders mocht het haar intusschen gelukken den brandmeester te worden. Nog ongeveer 3 H.A. prachtig bosch is bij dezen brand in vlammen opgegaan. moest glimlachen om het gezicht waar mee hij het Crematorium etc. aan duidde, maar het deed me goed; in Italië zijn ze ook nog echt Roomsch, en we kunnen dus gerust dit land ver laten voor Afrika! We gingen dan ook spoedig daarna weg, want de boot ging om half een dc laatste aanlegplaats van Europa door Broeder Felix zeilde hij de zaal binnen mei het noodige geschut. Een inderdaad prijzenswaardige handeling op zich. Daar gaat de voorstelling be ginnen. Hemelwat een geluid in dat zaaltje. Het publiek hoort één kant uit en allerwege kan men lezenschei a.u.b. uit, of bij de meer verdraag- zamenman maak het een kwartier verlaten. In Genua had ik ook nog zachter. De heeren rustverstoorders een paar prullen gekocht en een Oeschje Keulsch water, want men had nu een maal geen geld kunnen wisselen dan papier. Bij de terugkomst aan boord wachtte ons een verrassing. Een Duit- sclie bood had ons achtervolgd, en twee Collega's, die naar Borneo moesten, waren aan boord om afscheid te nemen. Dit veroorzaakte een kiekje. We hebben dus de Europeesche kust verlaten, en versterking is het eerste, lunchen! slapen. Voor het diner merkten we op, dat groote menschen, wanneer ontdaan van de conventies, precies kleine kinderen zijn. Ons familieleven aan boord begon met een vergadering ter verkiezing van een Sportcommissie, oftewel, een goeverneinent, want geld doet niet mee, en eten en slapen komt vanzelf, ledereen wist een ander aan te bevelen, maar niemand zei te wiiien baasspelen. Onze Collega Dean, eenige Engeischman, en de eenige van ons die langer dan een dag aan boord was geweest kon het natuurlijk niet accepteerenstel je voor een jongeman van 25 met al die oude tropenrotten. Er was veel zenuwachtige stilte. Tot opeens, per ongeluk de Angiikaansche Bisschop (op weg naar Zuid-Afrika) binnen kwam, en de vergadering be merkende weer even vlug verdween. Er werd achter hem aan gehold, ge delibereerd, en de kinderkamer was gered Hoera! Nu eten; frisschelucli en bed! Wat er de volgende dag (15 Octgebeurde Neen hoor je ik was niet zeeziekik had hoofdpijn de geheele dag, tot Asperine zich over mij ontfermde, en mijn maag was niet ge heel in orde. Wat was de oorzaak? ongewone hitte van die boot, onge woon voedsel maar zeeziekte niet Niet, dat als het zoo was, ik het zou rondgebazuind hebben, maar het was niet zoo. Voor het diner deed ik niets dan slapen en rusten, en na het diner was alles in orde. De boot lag niet rustig, heelemaal niet, en daarom heette men het graag zeeziekte, maar wie zal in die toestand 'savonds om onder begeleiding der prote- stantsclie dienst, zijn dagboek begin nen Neen hoor. De bisschop had zijn Zondagavonddienst gauw almaar ik was ook klaar met schrijven, want het was zoo ruw op zee, dat dit niet meeviel. Bovendien de Slromboli was zicht. Dat was een leuke scene achter de colisen. Dat is 'm, ja, neenjc. neeetc. etc. Omstreeks half negen heb ik een reuze vuurko lom zien opstijgen, en toen geloofde het wel, met eenige anderen trok mij terug naar de rooksalon, waar het minder schommelde. Hier echter gebeurde iets, wal de geheele katho lieke geestelijkheid blameerde. Giste renavond hadden we geconstateerd, dat gramafoons werden gebruikt, een harde buiten, en een zachte in de salondit omdat de 3e klas geen orkest heeft. Maar of liet nu vanwege de Zondagsrust was, ot wat dan ook vanavond geen muziek. De meest energieke en allervooruitstrevendste onder de broederen ather de Reeper zou dit even verbeteren, en geassisteerd echter vinden brutaliteit heeft de halve wereld, en alhoewel men kan ook zij wat geschrokken zijn van het volume, met nonchelance wordt de andere kant der plaat vertoont. Bewe ging in de gelederen, en eindelijk slaat één der voormannen op en ver zoekt staking. Broeder Felix, een hond heeft een goede neus; ziet het gevaar komen. Vlug staat hij opkop omlaag staart tusschen de beenen, laat dc wapens achter en vertrekt direct in de 3e versnelling, een reuze gezicht, was het niet waar, dat we allen als gezellen meeleefden en onze wangen voelden kleuren. De kapitein, de Ree- per, heeft een kort maar waardig onderhoud, en weet met eervol vlug strijken zijn aftocht te dekken. Het terrein^komt tot rust, en zelfs hel stil leven van gramafoon en plafen hindert niemand. Na een kort en waardig achterblijven vertrekt ook spoedig de rest der geestelijkheid, de meesten recht naar bed. Helaas! Wij hebben nu iets schitterends gemist, zeggende nachtbrakers. Wordt vervolgd. Bij Pijnen Mljnha.-dl's Poeders Op poet Lel bij hel koopen hierop! Prijs per poeder 8 cl. en per doos 45 cl. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Binnenland Strijd tusschen gas en electriciteit. In de Maasbode troffen we een cor respondentie aan uit Duitschiand, waarin het gaat over den strijd tus schen gas en electriciteit, die ook hier wel eens de gemoederen beroert: „Om te beginnen zij er aan herin nerd. dat de gasmannen in Duitsch iand werk geleverd hebben, dat er zijn kan. Gas nam een tijd lang een plaats van beteekenis in de samenleving in. Maar toen kwam de electriciteit en drong het van deze plaats <veg. Het zegepralend opdringen van deze laatst genoemde kracht, kon aanvankelijk door het gas niet bijgehouden worden. Het raakte hopeloos achterop en hel deed tenslotte aan een oude, caduque juffrouw denken, welke er slechts door meelij voor gevrijwaard blijft een voor werp van algemeene hilariteit te wor den. Maar de meesten beschouwden het gas toch als een soort uilgestorven luchtvarieteit. die met yehtyosaurussen, Batavieren en harnassen in een museum thuis behoort. Maar de yehtyosaurussen zijn, ten minste in Schotland, uil hun museum- kasten gekropen en de stalen helmen hebben dat allerwegen reeus gedaan, de oude germane» eveneens en waarom zou het gas dan achterblijven? Het kwam ook weer te voorschijn en niet als een ouden sukkel maar met iets HAVrCiyftHT zeer s,rijdbaars over zich zooals elke Kfc.'TOV'eJ 1 huisjuffrouw daf elke week bij het be talen harer gasrekening vast kan stel len. Want aan die rekening zit in vele steden een heel boekwerkje vast, dat den lezers vertelt hoe zeer hun aardsch geluk met het verbranden van veel gas bevorderd kan worden. Maar dit boei ende verhaal stormt regelrecht tegen dc electricitcitsrckcning in, welke even- elke maand van een mooi geïl lustreerde brochure vergezeld gaat, waarin echter aangetoond wordt, dat juist het verbruik van veel electrische kracht voor het beieiken van een maxi- um aan aardsch genot onmisbaar is. Dit kleine voorbeeld toont aan hoe een strijd tusschen gas en electrici teit ontbrand is, welke men tot in het kleinste huishouden weet uit te dragen. Maar vermits er in die huishoudens meestal reeds strijd genoeg is. is hierbij niet blijven stilstaan. De gas mannen hebben hun kracht ook in andere richtingen gezocht en gevonden. Zij hebben hun aandacht aan de groot ste labrieken even goed gewijd als aan het schraal gevulde soepketeltje van het arbeidlooze gezin. Die soep moet verwarmd en die groote fabriek moet van kracht voorzien worden. Dit alles en al wat tusschen die uitersten inligt, welen de gasmannen op een manier te leveren, die meer en meer in staat raakt de concurrentie met alle andere krachten le weerstaan. Die van dc electriciteit, die van de steenkool, enz. Daarvoor waren allerlei perfecties van alle vormen van gasfornuizen noodig en deze werden door de daartoe be noemde uitvinders ook plichtmatig uitgevonden. Dit echter is een chapiter op zich zelf. Tot het verhaal zeil behoort echter, dat in deze laatste jaren van algemeene inzinking het gasverbruik een opval lende stabiliteit vertoont. Zeer precier materiaal daarover ligt niet ter tafel wijl de gasproductie zoo versnipperd is. Maar er is genoeg over bekend het spreken over eene stabiliteit rechtvaardigen. Dit dan echter in dien zin, dat het individueelc verbruik wel is waar geslonken is maar dal dit ver lies weer goed gemaaki wordt door de telkens nieuwe victories, die hel gas op andere energie-bronnen weel te bevechten." Minister Verschuur. Naar wij vernemen, heeft mr. T. J. Verschuur, Minister van Economische Zaken, op medisch advies wegens ge zondheidsredenen dezer dagen aan Hare Majesteit de Koningin ontheffing uit zijn ambt verzocht. Gedurende zijn ziekte heeft dc Mi nister zich mogen verheugen hartelijkstedecliieuiing van zijn collega' en oud-collega's, die herhaaldelijk be zoeken aflegden. Ook Mgr. Aengenent, bisschop Haarlem en dr. G. C. van Noorl, deken van Amsterdam, bezochten den patiënt. Wij herinneren eraan, dat dc laatste keer, dat een Minister wegens gezond heidsredenen aflrad in November 1919 as, toen de huidige Staatsraad A. W. Idenburg ontslag nam als minister in Koloniën. Middenstands-actie. Voor enkele weken geleden was eene vergadering van Middenstanders Brabantsclie stad, waar ook werd geprotesteerd tegen 't groot-bedrijf. Een der aanwezigen is tijdens de vergadering de garderobe eens gaan bezichtigen. En wat bleek? Van de 29 jassen die daar van de vergaderde middenstanders hingen waren er 21 van C. A. IMercurius een! per pondspa*. Brieven van Eerw. Father Fr. Bervoets De volgende morgen werd uilslui tend besteed om de beroemde Campo Sancto, het Kerkhof te bezichtigen, wat aan mooi beeldhouwwerk daar niet te zien is? Toch een ding viel tegen, Driehuis was er ook, maar wat me weer meeviel, Goddank; Roomsch Italië heef! dat dan tenminste veel minder mooi toch is het z^er depri- meerend een Crematorium te vinden in een uiterst Roomsch-aandoend kerk hof, al is het dan ook in een hoekje achteraf. Toen we voor daf gebouw niet wisten welke kant nu, ontmoetten we een ftaliaansch pasloor met eenige pelgrims, die ons op een zeer speci fieke wijze beduide, dat we linksch moesten gaan en niet recht want daar 16 April. Geboren Aalt Albertus, z.was alleen iets leelijks te zie: Retraites in het St. Alfonsusbuis te Amersfoort APRIL Vrjjdig 20—23 Gereserv. Meisjesretraite, verg. 16.50. Dinsdag 24—27 Hecrcn Middenstand, verg. f 10.—. Zaterdag 28 April-I Mei. Mannen en jongel., verg. 16.50. MEI Woensdag 2—5 Mei. Gereserv. Joiigensretrailc, verg. 16.50. Eerw. Zusters. Dinsdag 15-18 Kon. Marecliaussée, verg. f6.50. Zaterdag 19—22 (Pinksteren) Mannen en jongel. verg. f 6.50. Zaterdag 26—29 Meisjes, verg. f6.50. Dinsdag 29 Mei—I Juni. Gch. Dames Middenstand, verg. f 10.— JUNI i. Jongemannen (mililieplichtigcnc.a.) fG.50. Gehuwde vrouwen, verg. f6.50. Gereserveerd. Gehuwde Dames, verg. f 15. Gereserveerd. R. K. Politiebond SI. Michaël, verg. f 6.50. Hecrcn Vincenlianen, verg. 110.-, Ongehuwde Dames, verg. f 12.50. JULI i. Hecrcn Middenstand, verg. f 10.-. -.huwde vrouwen, verg. f6.50. Heeren Vincenlianen, verg. f 10.—. Qeb. Dames Middenstand, verg. f 10. Ongch. Dames Middenstand, verg. 110.- Meisjes, verg. f 6.50. Vrijdag I —4 Jtin Dinsdag 5—8 Zaterdag 9—12 Dinsdag 12-16 Zaterdag 16—19 Dinsdag 19—22 Vrijdag 22-25 Dinsdag 26-29 Zaterdag 30 Juni— Dinsdag 3—6 Juli. Gehuwde Zaterdag 7-10 ui Dinsdag 10—13 Zaterdag 14-17 Dinsdag 17-20 Vrijdag 20-23 Maandag 23-26 Zaterdag 28—31 —re. f Gereserveerd! Jonge Middenstanders, verg. f7.50. K.J.V. (leden en aspiranten), verg. 16.50 AUGUSTUS Woensdag 1-4 Aug. K.J.V. (leidsters en leden), verg. f6.50. Zaterdag 4—7 Jonge Werkman, verg. fG50. Donderdag 9—12 Heeren Handelsreizigers, verg. f 10.— Zondag 12-15 Jongens (16 en 17 jaar), verg. 16.50. Zaterdag 18—21 Mannen en jongemannen, verg. I6.51'. Dinsdag 21 24 Hecrcn Middenstand, verg. f 10.- Zaterdag 25-28 Meisjes, verg. f6.50. Dinsdag 28—3! Ongeh. Dames Middenstand, verg. 10.—. Beleefd verzoek zich aaa te melden bij de Directie van het Retruilenhuis. Tel. Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245, de nieuwe kwaliteits Sigaa 3-5—6—8-10 cent Voor het Socsterkwartier alleenverkoop O. Soes'.erweg 27 - Telef. 1455 G.J.rt. Verwei Naar vernomen wordt heeft te Lucern i omstreeks 40-jarige arb idcr uit Tessino bericht ge':rcgen uit Amerika, dat een aldaar overleden tante Item een vermogen van 3 millioen dollar heeft nagelaten. De man leefde in behoeftige omstandigheden, was gehuwd en heeft twee kinderen. Twee boeren die uit omliggende ge meenten naar Utrecht waren gekomen kwamen in café's in aanraking met personen, die tot hazard-spel uitnoo- digden. De beide boeren gaven daaraan gehoor; de eene boer verloor met dit spel f 600, de ander 300. 2000 werkloozen zijn te Dublin bij i betooging in botsing gekomen met politie. Een persoon is gedood, eenige anderen zijn gewond. Nabij het dorp Palacios in Spanje brak een stuwdam door, waardoor het dorp geheel werd overstroomd. Alle bewoners, in totaal ongeveer 300 ge zinnen, zijn dakloos. Uit Alexandrië wordt gemeld, dat tengevolge van een aardverschuiving een gedeelte van het dorpje Grondona werd bedolven. Tweehonderd personen werden in hun slaap verrast door Let instorten van hun woningen. Elf per sonen werden gedood, Iwec gewond. Bij Amiens zijn de lijken van 465 in den slag aan de Somnie gesneuvelde soldalen gevonden. Hei zijn 380 lijken van Duitsche soldaten en 85 van Fran- sclie soldaten. Bij den aanleg van een ve|dtelefoon ...i vier soldaten uit het garnizoen van Cras bij het aanraken van een *)°og- spanningslciding door den electrischen stroom gedood. dc functie van directeur van het Bureau voor Afgifte van Rijbewijzen te Den Haag hebben zich meer dan 1500 sollicitanten aangemeld. De vorige week zijn uit ons land 836.40ücicrcii naar Engeland uitgevoerd. Te Den Bosch is een zekere C. H„ die bezig was inet liet lossen van vaten verf, uitgegleden, waardoor bijeenvat met' 300 L. verf gedeeltelijk over het lichaam kreeg. In een kruitfabriek nabij Dijoii ont stond een ontploffing. Een 41-jarig arbeider werd gedood, een ander ge wond. Dc landbouwer Boelcns te Loon is bij het verrichten van werkzaamheden van een zolder gevallen en op slag gedood. Te Amsterdam is een 18-jarig meisje door een glazen overkapping gevallen. Zij kwam juist op een handkar terecht, waar zij bewusteloos bleef liggen. Later is zij aan de bekomen verwondingen overleden. Ingezonden. Naar buiten, nept velen Irckken De natuur i naar buiten. Prettig, wanneer ge op een vrijen middag, op een mooien Z<>ndag kunt genieten van de levenwekkende zonne schijn; van de frissche lucht op de hei of in 't bosch. Minder aangenaam is lui, als de huisarts voor u ol uwe kleinen liet noodzakelijk acht, wio'n verblijf in bosch of aan zee. niet voor enkele uren, maar voor weken, voor maanden. Die harde noodzakelijkheid kostgeld en toch geeft het voor tal van onze kleine Amersfoortsctie medeburgers nog een kans op herstel. iu g een middel om te komen lot volwaardigheid, nog een poging tol levensbehoud. Het Centraal Genootschap wil alle kinderen van li 11 jaar de gelegen heid (uitsluitend op medisch advies) bieden, wanneer de financiën zulks toelaten. Alle Artsen kennen die kleine patiën ten en onze Schoolartsen geven ze ons bij tientallen op. MedemensclienHelpt gij ook om ze te verzorgen Gij kunt bet met uw gaven, met uw arbeidskracht op Zaterdag 21 April. Ue jaarlijksche collecte voor lui twakke kitu! wordt dan gehouden, Collectriccs en collectanten, meldt u aan ons bureau, bij den fleer Van Hasclcn. Muurhuizen I). Ouders, wier kind het zegenrijke van zulk een verblijf in onze tehuizen heeft ondervonden, vraagt daar een bus en helpt mee de dubbeltje*. kw.tri|es, enz, le verzamelen. Dames en hecrcn. leerkrachten van alle scholen, offert een uurtje van uw tijd op om mede lc werken tol hulp in dc zwakken uit uw klassen. Ge weel het: er is ge welke soort ook of onze heeft menigmaal aan u jongen zoo'n noodzakelij zee bereid Uitzending naar de koloi.ichuizen is het groote prophylactisihc werk, dat olk sterk kan maken. is geen arbeid op Sociaal genees kundig terrein, dat doelmatiger de tuber culose kan bestrijden dan n liet weer standsvermogen bij het kind lc vcr- groolen leger, de sluipende gevaren. De gevaren, die wijlen oiizcKoningin- Mocdcr reeds vroeg kende en Ier be strijding waarvan Zij t.n helde voor de menschheid voor •ms volk i'n groot deel van haar geschonken. Aniersfoorters! (jij kent ook die zor- allc scliakccringcn. Beschermt, Mrt; helpt f' Zaterdag 21 i school van vereeniging meisje of verblijf aan it heeft behoedt liet kitnl alle opzichten t April, Mevr Mevrouw Van Ratiuwijck Colk Mevrouw (ïcrlach van Rhljn, Ikvr. Reigersberg Ve.sluvs, M. Kamer- van "asclen, A. B. van der sccr.-penn. KcrknlcuwK. Aartsbisdom Utrecht, Pastoor Staal. -.- Te Azcwijn is overleden Pastoor H. J. Staal. Hij werd 24 Maart I8G4 geboren te I aam en 15 Augustus 1891 priester gewijd. Achtereenvolgens werd bi wc.tt.nifl „|,h 1 drechl op 7 April mos i„. i.l, J tc Ent., op 2» J„,ii Ml, ewiin no l'j r»,.t..i,...2 Azcwijn op 12 October 1917

De Eembode | 1934 | | pagina 2