Officieele Kerkelijke Mededeelingen voor de R. K. Parochiën van Amersfoort en Omstreken Het auteursrecht van den inhoud dezer Olnricelc kerkelijke Mededeelingen word! yerze- Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Uit betreft ook het overnemen met bronvermelding ZATERDAG 21 APRIL 1934 Epistel en Evangelie. 'We Zondag na Paschcn. Les uit den eersten brief van den H. Apostel Petrus; II. II 19. Zeer geliefden! Ik bid u, als uit- landingen en vreemdelingen, dat gij u onthoudt van de vleescheltjke begeer lijkheden, die strijd voeren tegen de zielleidt eenen goeden levenswandel onder de heidenen, opdat deze om datgene waarom zij u als kwaaddoeners lasteren, wanneer zij u uit de goede werken gadeslaan. God mogen ver heerlijken op den dag der bezoeking. Weest dus om God onderdanig aan alle ntcnschelijkc overheid, hetzij aan den koning, als aan den opperste, hetzij aan de landvoogden, als die door hem gezonden zijn tot straf der boosdoeners en tot lof der goeden want aldus is het de wil van God, dat gij door goed te doen, de on wetendheid van dwaze menschen tot zwijgen brengtals die vrij zijt, doch de vrijheid niet bezigt tot een dek mantel der boosheid, maar als dienst knechten van God. Eert allenhebt de broederschap lief: vreest Godeert den koning! Gij dienstknechten, weest in alle vreeze onderdanig aan uwe Itccren, niet alleen aan die goed en bescheiden, maar ook aan die hard zijn. Want dit is loffelijk, in Christus lezus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Joannes; XVI, 16—22. In dien tijd sprak Jezus tot zijne leerlingen: Een weinig tijds, en gij zult Mij niet meer zienen wederom een weinig tijds. en gij zult Mij zien want Ik ga tot den Vader. Sommigen dan van Zijne leerlingen zeiden tot elkanderWat is dit. hetgeen Hij ons zegtEen weinig tijds en gij zult Mij niet zienen wederom een weinig tijds en gij zult Mij zienenWant Ik ga tot den Vader Zij zeiden danWat is dit, hetgeen Hij zegt: een weinig tijds wij weten niet wat Hij spreekt. Jezus nu wist, dat zij Hem wilden ondervragen en zeide tot henGij vraagt onder elkander daarover, dat Ik ge zegd heb: Een weinig tijds en gij zult Mij niet zienen wederom een weinig tijds. en gij zult Mij zien. Voorwaar, voorwaar, Ik zeg ugij zult schreien en weenen doch de wereld zal zich verheugen; gij echter zult in droefheid zijnmaar uwe droefheid zal in vreugde veranderen. Eene vrouw, wanneer zij baarl, heeft droefheid, dewijl haar uur gekomen is; maar als zij het kind ge baard heeft, denkt zij niet meer aan de kwelling, wegens de vreugde, dat er een mensch ter wereld geboren is. Ook gij dan hebt nu wel droefheid doch Ik zal u wederom zien, en uw hart zal zich verheugen, en niemand zal u uwe vreugde ontnemen. Evangelie verklaring. litle Zondag na Paschen. De woorden, door Jezus gesproken worden door Hem tot Zijn Apostelen gericht daags voor Zijn lijden. „Een weinig tijds en gij zult Mij niet ziende wereld zal zich verblijden maar gij zult in droefheid zijn en wederom een weinig tijds en gij zult Mij zien en uw droef heid zal in vreugde veranderen, want lk ga tot den Vader." Voor ons zijn deze woorden van het Evangelie niet moeilijk re verstaan wijl wij de gebeurtenissen, die er op volgden, kennen. Te verwonderen is het echter niet dat de Apostelen des tijds elkander afvroegen wat deze woor den toch te beteekenen hadden. Later zullen ook zij wel begrepen hebben. lezus gaf hun hier n.l. op voorzich tige wijze te kennen dat Hij niet lang meer bij hen zou blijven doch dat Hij hen daarna spoedig zou wederzien. Inderdaad gebeurde dit zoo. Hij werd den volgenden nacht gevangen ge nomen en na veel smaad en mishan deling geleden te hebben ter dood gebracht. Gedurende korten tijd dat Zijn lichaam in het graf rustte, zagen zij Hem niet maar nadat Hij op Paascli- morgen uit het graf verrezen was, zagen zij Hem tegen den avond weder, toen Hij zich aan hen vertoonde. Zijn vij anden „de wereld" verheugde zich over Zijn dood, zij echter waren in droef heid doch na drie dagen veranderde hun droefheid in vreugde. Hij verbleef toen nog veertig dagen bij hen op aarde, waarna Hij zichtbaar voor hun oogen ten hemel klom. gelijk Hij voor zegd had „want Ik ga tot den Vader". En hoewel Hij door Zijn hemelvaart zijn zichtbare tegenwoordigheid aan de leerlingen onttrok, duurde evenwel deze scheiding slechts kort wijl zij Hem, na enkele jaren hier op aarde voor Hem gearbeid te hebben, voor eeuwig bij Zijnen Vader in den hemel zouden wederzien „en niemand zal u uwe blijdschap ontnemen". De afwisseling van droefheid en vreugde heldert Jezus hun op door de gelijkenis van eene vrouw, die een kind baart. Afwisseling van vreugde en droef heid is het lot geweest der Apostelen, is het lot van alle Christenen, en dat van alle menschen. Geluk en ongeluk, voor- en tegenspoed, blijde en treurige gebeurtenissen wisselen elkander in 'smenschen leven gelijk zonneschijn en regen. Naar den mensch gesproken zouden wij gedurig in voorspoed wen- schen te leven. Maar wij besctfen niet dal dit ons niet altijd dienstig is en wij m.eten er ons van bewust zijn. dat dat alles zoo geschiedt volgens „God's wijze beschikking". „Fn God zag dat het goed was". Hoevelen zijn juist in de dagen van tegenspoed tot God teruggekeerd, hoevelen hebben juist in de dagen van tegenspoed de ijdelheid ingezien van al het aardsche en zich toegelegd op de onverganke lijke. eeuwige goederen. Zien we niet iu de II. Schrift hoe God juist zijn beste vrienden met vele kwellingen bezocht heeft Laat ons dan in dagen van ongeluk en tegenspoed niet klein moedig w rden maar ons in alle voor vallen des levens met een kinderlijk vertrouwen aan Zijn Vaderlijke voor zienigheid onderwerpen, gelijk de Apos tel zegtuwe vreugde zij (ook in dagen van droefheid) in de hoop der toe komende dingen. Liturgische Kalender. Week van 22-28 April. Zondag 22. 3e Zond. na Paschen. Tijd eigen. Mis Jubilate, 2e geb. H.H. Soter en Cajus. 3e geb. Oct. H. Jozef. Pref. van Paschen. Maandag 23. II. Georgius, 2e geb. Octaaf H. jozef, 3e geb. Concede, Credo. Dinsdag 24. H. Egbertus, Nederl., 2e geb. Oct. H. Jozef. Credo. Pref. H. Jozef. Woeesdag 25. H. Marcus. Groote Lita nie, 2e geb. Octaafdag H. Jozef. 3e geb. v. d. Kruisdagen (Tijdeigen achter 5e Zond. na Paschen). Credo. Pref. v. d. Apostelen. Donderdag 26. H.H. Cletus en Mar- ccllinus, 2e geb. Concede, 3e geb. voor Kerk of Paus. Pref. v. Paschen. Vrijdag 27. H. Petrus Canisius, Credo, Pref. v. Paschen. Zaterdag 28. H. Paulus van het Kruis, 2e geb. H. Vitalis, Pref. v. Paschen. Hieraan herkent men den waren i 'hristen hue moeilijker :ijn leven wordtdes te vaster wordt zijn vertrouwen hoe nader het ge vaar komt. des te dichter staat hij hij God.

De Eembode | 1934 | | pagina 5