PESlE's BAD: Belangrijk genoeg Koop goede schoenen C. H. v. Doorn Zn., Utr.straat 9 om eens even over na te denken! Weet U welke de gevolgen zijn van het dragen van slecht schoeisel? Is het U bekend, dat de vele voetgebreken, die daardoor ontstaan moeilijk te verhelpen zijn? Denk hieraan bij het koopen van Uw schoeisel en neem een wijs besluit: en kies dan één van de vele FRAAIE, APARTE MODELLEN, die wij tegen ZEER MATIGE PRIJZEN in onze VOOR- JAARS-COLLECTIE hebben opgenomen ZELEFOON 219 IN MEMORIAM Voorzitter R. K. Werklicden- vereeniging. De laatste olficieele taak van voor- Izitter Van Koelen is geweest het slot Iwoord van het St, Jozef-tridium. J We wisten allen, dat deze man het meende, toen hij zeide: „Het doet mij waar genoegen, dat zoovelen dit mooie tridium hebben gevolgd". Want als voorzitter verheugde hij zich vooral over de goede godsdienst zin van zijn leden. Hij had een leidende functie in bijna alle afdeelingen van de Werklieden- vereeniging. Doch vooral ijverde hij voor de Eucharistische Kring en „Hulp in Nood", van welke beide afde-'ngen ook hij weer niet bij toeval voorzitter Vóór iedere algemeene ledenverga dering vroeg hij mij, als was hij bang, dat ik het zou vergeten: „Eerwaarde, U wilt wel een woordje zeggen over de Eucharistische Kring? Zelf propa geerde hij dan steeds „Hulp in Nood". Naar deze twee instellingen vooral ging zijn belangstelling en bezorgdheid. Wat een schoon getuigenis draagt hij daardoor mee naar het graf! Eucharistische Kring: de eer van God; Hulp in Nood: de verzorging der armen. Hoe duidelijk wordt hierdoor geheel zijn leven geteekend als het leven van een edel christen, naar het woord var onzen Heer. die wil, dat wij God be minnen boven allfs, en onze naaste als ons zelf. Mannen van St. Jozef, het leven van uw voorzitter was een daadwerkelijke 'edikingvan het Evangelie. Beschouwt aldus zijn plotseling sterven „Weest bereid, want gij kent dag noch We kunnen God er niet genoeg vooi danken, dat we hem in onze organi satie hebben mogen bezitten. Hoewel zijn heengaan door zijn dier baar huisgezin het zwaa.„. gevoeld wordt, zullen wij allen toch hem zeei erg miss.n. Wij kennen onze plicht van dank baarheid. en zullen God bidden, dat Hij trooste zijn in rouw alleen-gebleven huisgezin; dat onze voorzitter zelf „moge uitrusten van zijne vermoeie nissen" en dat hij spoedig ontvange het eeuwig loon voor zijn zoo talrijk goede werken in de dienst van God. Hij ruste in vrede W. J. DE JONG, pr. Geestelijk adviseur R.K. Werkliedenvereen. Onze stadgenoot, de heer G. A. Thien, is benoemd tot eerste ambte naar ter Secretarie van de gemeente Voorhout (Z -H.) en tot administrateur van het Waterleidingbedrijf aldaar. Aanbesteed werd het wijzigen twee waschgelegenheden in het ge bouw der Ambachtschool alhier.! Laagste inschrijving: W. van Gent f 2268.-. Orkestvereeniging Amcrs :oort", Nanda Gerretsen. De orkestvereeniging „Amersfoort" achtte gisteren weer haar tijd gekomen om voor het voetlicht van Arnicitia te verschijnen. He' weerzien was een niet onverdeeld genoegen. Vooral vóór de pauze was het gehalte der muziek niet bijster veel waard. Begonnen werd met een ouverture in D van J. S. Bach, waarin wel gespeeld, maar niet ge musiceerd werd. In de daaropvolgende cantate „Mein Herze schwimmt im Blut" van Bach, voor Sopraan met orkestbegeleiding was alleen de obli gaat-hobo-partij het beluisteren waard. Na de pauze gaf het orkest blijk in de afgeloopen jaren wel goed gestu deerd te hebben. De Symphonie in D No. 2 van Haydn en De Entr'acte en Balletl-musik van Schubert kregen een vertolking, waarin nog wel iets te waar- dceren viel. Het ensemble-spel heeft ontegenzeggelijk wel wat gewonnen. Maar Willem Meyer heeft ongetwijfeld niet die direcloriale allure, welke deze muziek geheel recht kan doen weder varen. Nanda Gerretsen zong nog eenige nummers der bekende liederen van Schubert, waarmede zij eenig had. Zij onthield zich zeer verstandig van een toegift. To van Laaren aan den vleugel be geleidde wijselijk zeer bescheiden. De matig bezette zaal reageerde et min enthousiast. De bijval was beleefd, conform het gebodene. G. J. De Oranje-Vereeniging organiseerde voor de kinderen Jharer leden in het St. Jozefgebouw een prettig samenzijn naar aanleiding van den 2ien verjaar dag van Prinses Juliana. Er was een filmvertooning. er werd gezongen en er werd getracteerd. De feeststemming was er dus al gauw. Ruim duizend kinderen genoten van de pret. In de gehouden jaarvergadering van de vereeniging Het Groene Kruis werd medegedeeld, dat de gemeente subsidie is verminderd met 10 pet., terwijl de f200 voor cursussen wor den ingehouden, zoodat er een ver mindering van f 1060 is. Het ledental groeide van 2326 tot 2487. De werkzaamheden van Het Groene Kruis bestaan uit 5 onderdeelen. Wijk verpleging, Magazijn van verplegings- artikelc-n, Cursussen, Consultatiebu- reaux voor Zuigelingen, de Huisver zorging. Het aantal bezoeken bedroeg ruim 9000. Uit de magazijnen van verplegings- artikelen werden uitgeleendop de Korte Gracht 712 maal, in hetSoester kwattier 179 maal artikelen. De Consultatiebureaux voor zuige lingen werden druk bezocht. Nieuw werden ingeschreven 475 zuigelingen tegen 470 in 1932. In het geheel bezochten 714 moeders de bureaux tegen 697 het vorig jaar. De leiding der bureaux was toever trouwd aan Dr. Frijlink, den Districts kinderarts van de Prov, Ver tot bevor dering van de Hygiëne van Moeder "i Kind. Deze zelfde Kleuterbureau. De afdeeling Huisverzorging beoogt het verleenen van hulp in de huis- h. juding daar. waar de huisvrouw tijdelijk ziek ligt. Leden van Het Groene Kruis kunnen van deze afdeeling lid worden tegen een contributie van f 1.50 per jaar. Is er hulp noodig, dan wordt deze tegen billijke vergoeding verstrekt. In het afgeloopen jaar werd 29 keer hulp aangevraagd. De begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf met een totaal van f 12904. De aftredende bestuursleden, heeren B. J. van Enst, H. van Raalte en S. D. van Delden worden herkozen, terwijl in de vacature Morren wordt gekozen dr. Kamerling. De politie Muziekvereeniging bracht een muzikale hulde. De heer Been hakker bracht tenslotte dank aan allen voor de ondervonden sympathie en dankte vooral het College van B. en W. voor de steeds ondervonden steun, waardoor de dienst goed kan werken. In „De Valk" had 's avonds een feestavond plaats, georganiseerd door het personeel. Het eerst werd gesproken door den heer van Gulik, voorzitter van de feest commissie, die herdacht wethouder N. Veis Heijn en in het bijzonder wel kom heette de nieuwe wethouder Mr. Stadig. In zijn openingswoord deed loco- burgemeester Thien uitkomen, dat de burgemeester door een lang te voren bepaalde vergadering in Maasttcht et aanwezig kon zijn. Hij verwelkomde mevr. Van Rand- wijck wier tegenwoordigheid zeer op prijs wordt gesteld. Duidelijk is gebleken dat de Reini gingsdienst haar taak naar behooren crvult, Wij zijn daar dankbaar voor Van het Reisbureau „Hollandia", Schimmelpenninckstr. 35, alhier, ont vingen wij een handig reisboekje, dat uitmunt door een goedverzorgde typo grafische uitvoering en een groote mate van overzichtelijkheid. Men treft er in aan bijzonderheden omtrent dag- en weekend-tochten en ook langere reizen. Het boekje beval, behalve een aan tal mooie illustraties eenige gemakke lijke route-kaartjes. De prijzen van de diverse reizen zijn niet 51 te hoog gesteld, o.a. een 7- daagsche autotocht naar Oberammergau alles inbegrepen f80.—. flet boekje is gratis aan bovenge noemd Reisbureau verkrijgbaar. Woensdagmiddag 9 Mei wordt voor de kinderen der leden van den Katli. Vrouwenbond een leuke Filmmiddag gegeven in het Patronaat St. Ansfridus op den Berg tegen 10 ct. entrée. Aan vang half drie. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde van een villa aan de Emmalaan heeft men zich toegang ver schaft tot dit perceel. De buit is echter zeer gering. Het is de derde maal dat in dit perceel is ingebroken. De daders van de vorige inbraken zitten in arrest, dus 't zijn weer nieuwe liefhebbers. De Vereeniging tot het houden van kunstbeschouwingen heefteen tentoon stelling georganiseerd van schilderijen door A. J. Voorn te Nijkerk en grafisch werk van Jan Schonk in Concordia, Langestraat 113. De tentoonstelling is geopend van Zaterdag 5 Mei tot en met Zondag 13 Mei. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Breedveld, K. Wilhelminastraat 5, Telef. 547. Dr. Batenburg, Utr.weg 18, Tel. 448. Dr. Hendriks, Berken weg 25, Tel. 1384. Apotheek Kok Zn., Langestraat 74, Tel. 165. Hemelvaartsdag Dr. Linschoten, Soesterweg329, Tel. 112. Dr. Kok, Langegracht 11, Tel. 55. Dr. Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 396. s moderne meubelen maken uw huls gezellig speciaal cachet aan, elk meubel is van degelijke keurig afgewerkt. A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING nopcD1A1JT lano BEEKENSTEINSCHELAAN 10 - OPGERICHT 1909 M. A. Riechers - horst en E. S. Stokkcrmans. Gehuwd R. Woudenberg en M. C. Rijs H. Jansen en G. Bakkenes A. G. Gij- tenbeek en H. P. Blok - D. van der Doe en A. C. Kool. Overleden Chri- stoffel van Buuren, oud 78 jaar, we duwnaar van A. M. Maigrel Wil- helmina van Hamersveld, oud 69 jaar cchtgenoote van II Kok Agatha Hogenboom, oud 78 jaar, ongehuwd Johanna Peterse, oud 77 jaar, we duwe van Antonie Sleeking. de Hengel ter sprake de land- en wa- G. H. A. Rouw- ,cr|longer van Amersfoort. Uit de dis- terhonger v cussie bleek dat Amersfoort wel kan<= krijgt in het bezit te komen van Koppel en een stukje Llendcrl, doch om de Hooglandscheweg „gevochten" zal moeten worden. Uit den Omtrek Achteveld De lessen van den naaicursus ge houden onder leiding der Eerw. Zusters van Huize St. Jozef zijn ten einde. Geslaagd voor costumière Gerarda Blom, Marie van Ommen, Martha Tij mensen, Johanna Kerkhof, Cecila Blom, Corrie Rijken, Marie Verhoef, Marie Hartman en Bertha van Roomen. Geslaagd voor lingerieBertha Schoonderbeek, Johanna v. d. Hengel, Klazina Druijff, Fransina Druijff, Ju v, Lokhorst, Mina v, d. Pol, Caecilia Verhoef, Thera v, Burgsteden, Johanna van Daatselaar, Gijsbcrtha Lagcrwcij en Adriana Wanner. Zondag 6 Mei wordt men uitgc- noodigd een bezoek te brengen aan de tentoonstelling in Huize St. Joseph, waar de Zusters den gebeden dag bereid zijn de gasten rond te leiden, en waar mooie werkjes van de naai en breischool verkocht zullen worden ten bate van de Missie. Nieuwe leer- leerlingen kunnen zich daar opgeven. Leusden De leden van de Boerenleenbank werden opgeroepen voor de jaarverga dering op Dinsdagavond in 't „Ros Bayert" te Hamersveld. De agenda vermeldt: Benoeming van |ecn secretaris en stemopnemers. No tulen. Rekening en balans over 1933. Verkiezing van een bestuurslid we gens periodiek aftreden van G. van Raaij, cand. G. v. Raay, G. de Kruyff en R. Los. Verkiezing van 2 leden van de Raad van Toezicht Ie wegens periodieke aftreding van T. v. Ruitenbeek, Cand. T. v. Ruitenbeek, Corn. v. d. Hengel en v. d. Pol2e wegens overlijden van Nic. Brouwer. Cand. Corn. v. tl. Berg. D. Kaas en L. Iluurdeman. Be noeming afgevaardigde voor de Alg. verg. te Utrecht. Benoeming commis sie lot 'I nazien der Rekening en Balans over 1933. TOT 15 MEI REDVC- T1E OP DE ABONNE- MENTS.T AR I EVEN KWEEKT JAAR LM K SC II 300 ZWEMMERS OOK U KUNT N(»0 DITSEI ZOEN ZWEMMEN LEER EN GEEFT U OPALS AB<>NNT. BISSCHOPSWEG 166 TELEFOON 925 Gemeentelijke Reinigings- ontsmettingsdienst. Het gouden jubilê van den Gcm, Reinigingsdienst is recht feestelijk ge vierd en alom bleek waardeering voor het werk van dezen dienst. 's Middags had in de Ontsmettings zaal op het terrein aan de Nijverheid straat een zeer druk bezochte receptie plaats. Aanwezig waren hetgemeentebestui en de hoofden der diensten, leden v; den gemeenteraad, enz. enz. Velegelukwensch-lelegrammen waren ingekomen. Het woord werd gevoerd door den heer A. Hofkamp, voorzitter van V.V.V., dr, B. Keulen, namens de Diaconessen Arbeid en als Rector van het Gym nasium, den heer W. v. Gent, als lid van den Raadden voorzitter van de Ned. Ver. van Reinigingsdirecteuren, den heer Eppinga namens den Bond van Overheidspersoneel, den heer van Soeren namens den Chr. Bond van Overheidspersoneel, den heer Ch. C. van Gulik voorzitter van de feestcom missie uit hel personeel. Zij allen schetsten het werken van den Reinfgings- en Oi.tsmettingsdienst en de talrijke verbeteringen, welke in den loop der jaren zijn daargesteld. Woorden van lof en dank werden ver nomen en vooral werd gewezen op de en we hopen dat de dienst op den ingeslagen weg zal voortgaan. Namens den Minister van Binnen leidt ook hetjlandsche Zaken werd medegedeelo dat de eere-medaille in zilver van de Oranje- Nassau Orde was verleend aan den heer M. Hagebeuk, ploegbaasaanden Reinigingsdienst. Daarna werd spontaan het Wilhelmus gezongen. De lieer Thien wenschte Hagebeuk geluk met zijn onderschei ding, waardoor de geheele dienst wordt geëerd. De heer Beenhakker, directeur van de Reiniging, overhandigde Gemeentebestuur een imitatie zilveren auto-sproeiwagen, naar het r de eerste sproeiwagen in 1918, met verzoek deze wel een plaats te willen geven in het Gemeentehuis. De heer Thien dankte en zegde plaats toe. Als wij er niet meer s zal dit nog getuigen van de goede geest die er heerschte in 1934 lu-schen gemeentebestuur en Reinigingsdienst. De wethouder van Bedrijven hield een korte toespraak en memoreerde daarin het vele wat is tot stand ge bracht, Nog werd het woord gevoerd door de heeren van Noppen en Monyé, voorzitter en secretaris van do Ned. Ver. van Reinigingsdirecteuren.den heer van Rliijn, den heer Galesloot, directeur van het Gem. Slachthuis, den voorzitter van de feestcommissie, de heer var Gulik en Dr. Douma, inspecteur Volks gezondheid. Een woord van dank werd gesproken doorden directeur,den heerBeenhakkcr. Daarna had de opvoering plaais van de Reinigings-revue, samengesteld door Ben Polak, waarin op geestige wijze werd naar voren gebracht de groei van den Reinigingsdienst. Er is hartelijk gelachen en het was een mooie feest avond. De Sociaal-Democratische Arbei derspartij vierde op de gebruikelijke wijze haar Meifeest met optochten, spel, dans en met een samenkomst in de Markthal als slot. In Augustus zal in het Sl. Alphon- sus-retraitehuis ie Amersfoort een speciale retraite gehouden worden uit sluitend voor bestuursleden der R. K. Middenstandsvereenigingen in liet Aartsbisdom. Verschillende Hoofdbc- Door Notaris Knoppers werden ge veild Perc. 1. Een winkel-woont.jis Kapel- weg 35 voor f5600, aan P. F. A. van Daal. Perc. 2. Een winkelpand Kamp 29 voor f6200, aan A. Massing. Perc. 3. Een woonhuis Hessenstraat 1 voor f3000, aan Nic. Heiligers. Perc. 4 en 5. Een werkplaats woonhuis aan de Kleine Koppel n 7a. 7b en 8, opgehouden mei f 8000. Perc. 6. Een woonhuis aan de Hoogeweg 264, opgehouden mef f2450. zeer goede verstandhouding, welke sluursleden gaven zich voor deze heerscht tusschen directie en personeel. I retraite op. Burgerlijke Stand. 28 April. Geboren: Cornelis, J. Nagtegaal en C. A. Overeem Johannes Martinus, z. v. M. Tulen en M. A. M. Ribbens. 30 April. GeborenElisabeth, d. v. E. Gouw en P. M. H. Verel - V helmina Jacoba, d. v. C. Veldman E. Geurtsen Berendine, d. v. A. v. Slooten en A. G. Schooleman Mar- garelha Adriana, d. v. M. G. Jekel en M. J. Plante Olto Johannes, z. v. A. J. Borgman en H. G. v. d. Ham. Overleden: Aart Hunik, 68 jr., echtg. v. J. Bos Jannetje Sterkenburg, 43 jr., echlg. v. j. v. Brummelen Jan Hartog, 53 jr. 1 Mei. Geboren: Theodoor, z. v. A. A. W. Ooslveen en T. Adema Gerarda Willtelmina, d. v, M. S. Wouterse en J. H. Burgers Hendricus Johannes, z. v. G J. Kölke.' en A. M. E. v. Wetter. Gehuwd: W. H."v. de Kamp en E. J. A. Zoetmulder. Overleden: Tcunis v. Lcuveren, 60 jr., echtg. v. C. Visser 2 Mei. GeborenMarie Petronella Geerlruida, d. v. J. v. d. Vis en P. Veenendaal. GehuwdD. M. Dijs en A. Smink G. Landman en G. Beek H. van Gaveren en A. G. Ramselaar J. G. Daams en T. J Mast. Overleden Gijsberlha Helena de Vlasakxer, oud 40 jaar, echtge- noote van J. Rozeboom Hendrikus Jacob Deenhart, oud 2 jaar. 3 Mei. GeborenAaltje, d. d. Bor en T. Hoeve Alberlus Jaco bus, z. v. G. M. Laseur en W, S. Kra- dolfer. Ondertrouwd: J. P. v. d. Pol en C. J. Hljmering A. H. Gerth en J. Muijs D. Voortman en J. Dunk G. C. van Doorn en A. M. Schou ten A. M. van de Waler en J. van de Bunt J. van Eijkelenburg en H Hooit W. A. P. F. L. Duringshoff en J. Tichelaar A. B. Stoeten en Hoogland Donderdagmorgen kwam de Raad der gemeente bijeen onder Voorzitter schap van Burgemeester ürippcling. De heer.Knottenbelt was wegens ziekte afwezig. Ingekomen stukken, waaronder een dankbetuiging van het bestuur van hel Wit-Gele Kruis, aid. Hooglanderveen, voor ontvangen subsidie. Rapport der ingestelde raadscom missie aangaande het schrijven van de Ulrechtsche Provinciale schoonheids commissie. De Commissie was lol de conclusie gekomen het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. tot verhaal van de Coupon belasting. De vergoeding ex art. 103, 4e lid der Lager Onderwijswet 1920 voor hel jaar 1932 werden vastgesteld voor de R. K. Scholen op 19.96 per leerling en voor de Chr. School aan den Ham op f8.71 met ingebruikneming van het schoolgebouw. De heer de Bruin hoopte dat B en W. niet steeds lager zullen gaan, waar door hel onderwijs in gedrang zou komen. Het voorschot op de vergoeding voor het jaar 1934, krachtens art. 103. 3e lid der Lagcr-onderwijswet 1920 werd vastgesteld op 80 pet. van het bedrag over 1932 genoten. Bij de driejaarlijksche afrekening over de jaren 1^30 tol en met 1932, ingevolge de Lager-ondcrwijswet 1920, met de Vereeniging tot stichting et instandhouding van Christelijke Scho len, betreffende de school te Hooglan derveen werd gehandhaafd op f 1802 23. Besloten werd om aan H. M. dc Koningin wederom voor 5 jaren vrij stelling te vragen van het doen geven van openbaar onderwijs in de gemeente. De regeling met de gemeente Amers foort betreffende toelating van leer lingen uil deze gemeente op de open bare scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs aldaar werd gehand haafd, hoewel men een bedrag van f70.-- per leerling hoog noemde. De wachtgeldregeling met de N.V. Phoenix Brouwerij te Amersfoort werd verlengd tot 31 December 1934. Het ingekomen request van diverse organisaliün, houdende het verzoek tot invoering van een rijkssteunregeling voor werklooze arbeiders werd na een vrij lange bespreking met algemeene stemmen voor kennisgeving aange nomen. De Voorzitter merkte op dal de uit- keering van de gemeente groot f6.— per week met 10.50 toeslag voor elk kind niel hoog genoemd kan worden, doch er moet een norm worden vast gesteld. De menschen zijn er mede tevreden en wanneer zij komen en bepaalde omstandigheden is meer steun gewenscht dan zullen wc ook meer doen. Doch B. en W. wettschen elk geval afzonderlijk (e behandelen. Hel kohier Hondenbelasting 1934 werd vastgesteld op 1687.—. Tot gemeente-opzichter werd na lo ling benoemd de heer A. 11. Pentcrman, nadat tweemaal achtereen de sletnmen slaakten, door het uitbrengen van 5 stemmen op Penterman en 5 stemmen op P«mmer. Bij de rondvraag bracht de heer van Allerlei dal ever Op hel terrein der Spoorwegen te Utrecht heeft een ernstige ontploffing plaats gehad in een houten loods, waar een acctylccngusinstall.ilic was opge steld. Deze luiij> is gelegen aan den Daalschedijk nabij Ten Amsterdamsche straatweg, liet gebouwtje werd geheel vernield, evenals eenige loodsen Inde nabijheid. De 53-jange L. van Vliet werd door een wegvliegend stuk ijzer getroffen en was op slag dood. Vier arbeiders werden ernstig en cll minder ernstig gewond, zij zijn naar de Rijks klinieken overgebracht. Dc explosie, die belangrijke matertcelc schade hccfl veroorzaakt, was m de stad goed hoor baar. Van dc school en de huizen In dc omgeving bleef geen ruit heel. liet Kon. bezoek aan dc hoofdstad zal dit jaar in September plaats hebben. Dc Koningin zal bij dn bezoek door de Prinses en Prins Hendrik worden 'crge/cld. Boven Nijmegen en omgeving heeft en zwaar un-„u: gewoed. Te Bi-rg- haren sloeg de bliksem in een boerderij. De boerderij brandde geheel al. Te Uruten sloeg de bliksem op ver schillende plaatsen m. I.en begin van brand ontstond in de woning van Dekkers. Op vele plaatsen werd door waren hagelslag schade aan hel te relde staande gewas toegebracht, ter- vijl te Horssen eenige koeien door het hemelvuur werden gedood. Ook in den Achterhoek is het zwaar eer geweest. Tc Ullt sloeg dc bilk in in een woning. Hel pand brandde gedeeltelijk tul. Twee varkens kwamen Tc Lengel brandde dc woning een arbeider al Hier sloeg het er naar het aangrenzende pand ■•lammen opging. Amsterdam heeft een 22-jarige >z.c man getracht in een bank op het Damrak zijn slag te slaan. Een der vrouwelijke bedienden was bezig met het in orde maken van de lalagc, waarin de bank allerlei soorten vreemd geld etaleerde. Toen zij hiermede bezig was, kwam plotseling de jongeman binnen, sprong in de richting van dc etalage, deed ten greep in liet bank- paper en verdween onmiddellijk, liet ging zoo snel in zijn werk. dal de man verdwenen was voordat de juf frouw goed begreep wat er was ge beurd Op het geroep van -. „Houd den dief! werd hij tenslotte gegrepen. Het bleek dat hij nog m lu-t bezit as van verschillende soorten geld tut n bedrag van ongeveer f400. Te Den Haag heeft een bespreking plaats gehad over een mogelijke spel- lings-verccnvoudigiiig. Minister Mar- chant wil n.l. een wetsontwerp indienen lot afschaffing van de dubbele o en c - open lettergrepen, terwijl dennani- n en de ch. in vele gevallen zal verdwijnen. Men schrijft dan b.v. lopen, leren, aan de heer. mens enz Na tuurlijk zijn er verschillende uitzon deringen op de vast te stellen regels. Op den straatweg van Parijs naar Nimes is een particuliere auto in bof- mel c,;" Vrac'"laiilo, welke int de tegenovergestelde richting kwam. Da bottin. hevig.dal e inzittenden van de auto, de 54-jarige eigenaar, zijn 43-jarfcc vrouw r,xrsetel,le Batato" la'?.?».™'' S* ™»'l>°0t „Bitste n het Haringvliet is. tcrwiil men trachtle den motor op gang c ff» ™,olkM wonftn De heer van Rossum, die zich in de machinekamer bevond we„j zoodanig don, aan alok Ij,,, Kalr„,la„, een der bcenen werd afgeslagen.

De Eembode | 1934 | | pagina 2