Allerlei VRAAGT JÓN ZWART, Jonge Wacht St. Franc. Xaverius. Installatie en rangverhooging. Zondagavond heelt in de open lucht de installatie plaats gehad van 2 Jonge Wachte. s, terwijl 24 geïnstalleerde Jonge Wachters bevorderd werden tot de rang van Koningsdienaar. Nadat om 3 uur in de kapel van St. |ozef, gezamenlijk met de Verken ners, de maandelijksclie Recollectie had plaats gehad, trok om 7 uur des avonds na de inspectie de Jonge Wacht met trom en slag naar 't terrein van den heer Bocrsen aan den Heiligen- bergerweg. Feestelijk wapperden daar de veelkleurige vlaggen in 'n groote sikkel-formatie. Op de gebruikelijke wijze verrichtte de VVeleerw. Directeur Kapelaan C. van Boxtel de installatie plechtigheid. Daarna werd fier en frisch het strijd lied gezongen. Vervolgens reikte kap. van Boxtel aan 24 Jonge Wachters plechtig de emblemen uit van de rang van Koningsdienaar. Daarvoor was door deze Jonge Wachters de laatste tijd hard gewerkt en geoefend. Dat 't behalen van deze rang niet meeviel, bleek wel uit 't feit dat niet alle Jonge Wachters, die daarvoor in aanmerking kwamen, kans hadden ge zien, ondanks hun inspanning, deze rang te behalen. Hun beoordeeling moest een.ge tijd worden uitgesteld. Vooral de technische eischen als kampvechter, seinen e.d. hadden voor sommigen nogal moei lijkheden opgeleverd. Na de plechtigheid werd door de verschillende Groepen een sportieve serie-wedstrijd gespeeld, n.l. in „Tref- bal". Dit spel werd met groote behen digheid gespeeld. De bal vloog zóó vlug over 't veld heen en weer en de treffers volgden elkaar in zulk snel tempo op. dat "t voor de scheidsrech'er haast niet doenlijk was om al die „voltreffers" precies en juist te r teeren, met gevolg natuurlijk dat onder de verhitte spelers nog al eens meeningsverschil optrad, waarbij zij echt hun sportief karakter toonden, door zich op één enkele uitzondering na onn iddellijk aan 't oordeel van de scheidsrechter te onderwerpen. mooie sport-medaille als prijs had de spanning van de wedstrijd hoogd. welke tenslotte door de André- de-Tehaye-Groep werd gewonnen. Als bijzondere attractie was voor die dag nog een waardevol eerekruis beschik baar gesteid voor de Groep die het hoogsie aantal punten behaalde voor inspectie, marcheeren, snel signaal op volgen e.d. Dit eerekruis werd door de jury toegekend aan de jongste de 5 Groepen de St. Aloysius-Groep, Om 9 uur werd de aftocht geblazen en om half-10 arriveerde men bij St. Aechten, waar op 't terrein achter het gebouw directeur van Boxtel plechtig onder tromgeroffel de behaalde eere- teekens aan de vlaggen van de win nende groepen bevestigde. De dag werd gesloten met gebed en pries terlijke zegen waarna de Jonge Wach ters met de motor-yell voldaan huis waarts keerden. De Amersfoortsche Muziekv ging. directeur de Goey, is voornemens eenige openbare concerten te geven. Het eerste concert zal plaats vinden op Dinsdag 5 Juni in de muziektent Plantsoen Zuid. In de Maandagavond gehouden gadering der Kath. Raadsfractie werd gekozen tot voorzitter, de heer J. Zwart. De politie waarschuwt personen die over het gras in onze plantsoenen loopen. Als kinderen eens even uit de band springen is dit aan te .lemen, doch 't komt herhaaldelijk volwassenen rustig op de gazons rond dwalen. In een perceel aan den Berkenweg -rak een schoorsteenbrand uit, die door de politie met een minimax werd gebluscht. De Bad- en Zweminrichting van Pesie bestaat 30 jaar en in die jaren is een verbetering tot stand gekomen, waardoor de inrichting voldoet aan al de eischen van hygiëne enz. Daarnaast is dit jaar de gelegenheid opengesteld om voor vereenigingen bepaalde dagen en uren te bespreken, waarvan al door enkele Katholiek- Jeugdverenigingen is gebruik gemaakt en waardoor ge mengd zwemmen wordt voorkomen. Op Zaterdag 16 Juni heeft een groot Jubileum Propaganda-zwemleest plaats waar iedereen voor in de gelegenheid wordt gesteld dit feest gratis te kunnen bezoeken. Men zie hiervoor de advi tentie „Prijsvraag Pesie's Bad" op de 3e pagina. Formulieren voor deze prijs vraag zijn nog te bekomen aan de- kassa der inrichting. Twee wielrijders botsten op de Lan- gestraat tegen elkaar, doordat de een te dicht achter zijn voorganger aanreed, die onverwachts moest stoppen voor een auto. Door architect Plooij werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis aan den Bisschopsweg. Laagste in schrijver Gebr. Kamerbeek voor f 3593. In de openbare vergadering der Plaatselijke commissie van toezicht op het Lager onderwijs in de gemeente Amersfoort, ten Stadhuize, op Maandag 4 Juni, 8 uur, zal mej. E. F. van Dorp een inleiding houden over „de Mon- tessori-methode". Burgerlijke Stand. 25 Mei. Geboren: Albertus Cornelis, z. v. C. Jansen en A. Vivié Gerar- dus, z. v. P. v. d. Hoek en J. Hage- beuk. 26 Mei. Frederik Jan, z. v. H. W. Assink en E. C. Ferzenaar Jannetje, d. v. G. de Vries en H. de Valk Jetje, d. v. G. J. ten Hove en G. 'ritsen Johanna, d. v. N. Hornsveld en H. v.d. HM. Overleden: Johannes A. Palings, 22 ongeh. Henriëtte W. M. v. d. Puiten, 66 jr., echtg. C. A.iv. Doorn. 28 Mei. Adrianus Hendrikus, z A. H. v. Nus en S. E. v. Loenen Everdina, d. v. G. Hendriksen en G. W. Jacobs. Overleden: Nicolaas Gijben, 67 jr., echtg, v. A. v. Dijk Maria J. Struve. 70 jr„ ongeh. Hubertus G. Roestenburg, 26 jr., on geh. Hendrik de Haan, 72 jr„ echtg. H, Scheffer. Dc geruchten alsol de R. K. Gent. Zangvereniging St. Caecilia zou zijn opgeheven zijn niet juist, wel zijn om verschillende redenen de repetltie's sinds geruimen tijd niet gehouden. Op 22 Juli bestaat de verceniging 15 jaar en de bedoeling is dit 3e lustrum op bescheiden wijze te herdenken. Uit den Omtrek Barneveld Vrijdag was het 25jaargeleden.dat de heer J. S. v. d. Werf uit Amers foort als directeur van het Muziekge zelschap „Kunst Veredelt" alhier op trad. Hoogland Burgerlijke Stand. GeborenWillem Evert, z. van E. d. Horst en C. v. Buren. Elisa beth Maria, d. van M. Boon en E. J. M. Vernuut. Margaretha Antonia, d. an H. Ossendrijver en G. Steenbeek, Leusden Burgerlijke Stand. GeborenJan Cornelis, z. van E. v. Dijk en A. Snellen. Gijsbertus. z. G. de Kruijff en W. Duinsbergen. Nicolaas Wilhelmus, z. van K. v. d. Heuvel en R. Keizer. Ondertrouwd J. W. Drost en J. v. d. Heuvel, j Ge huwd^. C, Hooglanden W. Tijmensen. Burgemeester en Wethouders van Leusden maken bekend, dat de Schouw de wegen en watergangen in de Gemeente Leusden, door hen zal wor den gehouden op Dinsdag 12 Juni 1934. Stouten burg Burgemeester en Wethouders Stoutenburg maken bekend, dat de Schouw over de wegen en watergan- In gezonden. Het Stadion-Concert. Zaterdagavond zal in het Amster- damsche Stadion een unieke muziek- gebeurtenis plaatsvinden. Waar anders de voetbal rolt of de renners met hun snelle motoren rondrazen, zal dan een strijd gestreden worden op geheel ander terrein. Een strijd voor het voort bestaan van onze noodlijdende groote orkesten. Dr. Willem Mengelberg zal er het concert leiden, te geven door de ge combineerde Concertgebouw en Resi dentie-Orkesten, belangeloos werken de Kon. Oratorium Vereeniging, de Kon. Chr. Oratorium Ver., de R. K. Oratorium Ver., en het Toonkunstkoor mee, benevens het Vocaal Kwartet: |o Vincent, Suze Luger, Louis van Tulder en Tom Denijs. Het programma bestaat uit: Praelu- dium over het Oude Wilhelmus; ouver ture Meistersinger van Wagner; de Piet Hein Rhapsodie gedirigeerd door den componist Dr. Peter van Anrooy en de Negende Symphonie van L. v, Beethoven. De opbrengst komt geheel ten bate van de beide orkesten. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de firma R. v. d. Burg, Arnhemschestraat. Wij vertrouwen, dat vele Amers- foorters het cultureele belang bij het voortbestaan van het Concertgebouw en het Residentie-Orkest voor ons volk zullen inzien en hiertoe een steentje zullen bijdragen door dit concert te gaan hooren. Trein en autobus maken het bezoek gemakkelijk, het concert vangt om 8 uur aan. Het Comité van aanbeveling: Dr. H. Becht, G. J. H. Benders. G. v. d. Burg, Mr. S. Knoppers, Drs. L. Leopold, Willem Meijer, lr. C. B. v. d. Tak, Mr. Dr. M. Tydeman, P. J. Schwerzel, J. Valkhoff. Op den Teraaschenweg nabij Nieuwersluis, waar het Merwedekanaal onmiddellijk langs den weg loopt, heeft Zatermiddag omstreeks vier uur eer. tragisch auto-ongeluk plaats gehad, dat aan twee personen, een veertig jarige vrouw en haar vijf-jarig doch tertje, het leven heeft gekost. Er ontstond brand in een Parijsche garage. De garage brandde geheel uit en de eigenaar kwam in de vlammen om. Het vuur sloeg over naar een andere ga-age, welke gedeeltelijk ver nield werd, en op een hondenkennel, zich ongeveer 56 honden be vonden. Alle dieren kwamen in de vlammen om. Ongeveer half December 1933 is de geruchtmakende zaak van de om- kooping aan het openbaar slachthuis te Rotterdam aan het rollen gebracht, waardoor zich thans acht hulpkeur meesters voor de rechtbank hebben te irden. Het blijkt, dat er tegen fooien en V'«-I "V v.i »u,v,^u,, ,,C| LMIJIVI, U(2I Cl tcgcil IUUICU CU gen in de gemeente Stoutenburg door giften vrij losweg werd gekeurd en dat hen zal worden gehouden op Dinsdag 12 Juni 1934. Burgerlijke Stand. GeborenJohanna Hendrika, d. van H. v. d. Burgwal en J. Kleinveld. Catharina Geertruida, d. van A. Snij ders en J, v. d. Belt. Evert, z. van E. Gielen en G. v. d. Hazel. Onder trouwd: H. C. Termaaten en H. v. Schothorst. NiJKerk Op de markt: 330.000 eieren, extra groote f2.75, gewone f2—f2.60; eenden eieren f 2.30-12.50; 53 biggen 18-f 12; 88 runderen kalfkoeien f 140f 175, kalf- vaarzen f50—f 140, vet vee le f 0.17f 0.24. 2e kw. f 0.14f 0.17, vette koeien f 145—f180; 42 nuchtere kalveren mestkalveren f 8—f 19. Soest Toen het besluit van den gemeente raad om geen Lunapark toe te laten was genomen bleek dat men 't moeilijk handhaven kon. Wethouder Van Klooster had daarom den raad in spoedeischende vergade- ig bijeengeroepen naar aanleiding n een hernieuwd verzoc.'r. De burgemeester had toestemming t het houden der kermis gegeven. De twee wethouders (de burge meester was afwezig) stelden thans om het gemeenteterrein alsnog te verhuren. Na langdurige discussie werd be sloten het gemeenteterrein alsnog te verhuren voor het houden van een kermis. Tegen stemden Hornsveld, v. d. Berg, De Bruin, Endendijk en Van Dam. Soestdijk Van den notaris te 'sGravenhage i: ten paleize Soestdijk bericht ontvan gen, dat in verband met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder het geheele personeel met ingang van 20 September a.s, wordt gepensionneerd. de volksgezondheid daardoor groot gevaar heeft geloopen. Er wordt in de Engelsche wapen fabrieken druk gewerkt aan het ver vaardigen van alle soorten wapens. Te Sheffield wordt dag en nacht gearbeid aan het vervaardigen van van bizondere staalsoorten voor vlieg tuigen. De productie van enkele fa brieken is den laatsten tijd verdub beld en vele zaken hebben nieuwe arbeiders moeten aannemen. De meeste nieuwe arbeiders zijn aangenomen door de fabrieken waar oorlogsvliegluigen worden vervaardigd. Drie groote viiegtuigfabrieken heb ben orders voor oorlogsvliegtuigen gekregen, die tot in de miliioenen loopen, in verband waarmede de aan- deelen dezer firma's ten beurze sterk stijgen. Wie misdadigers helpt, moeide ge volgen dragen. Dat blijkt in Amerika, waar nu menscheu, die den misdadiger Dillinger hebben bijgestaan, veroor deeld zijn. Zoo is een medicus, die een schotwonde van Dillinger behan delde, veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, terwijl de vriendin van Dillinger, Evelyn Fréchette, twee jaar in een verbeterhuis zal moeten door brengen. Bovendien werden beiden nog tot 1000 dollar boete veroordeeld. De New-Yorksche politie heeft een waarde van 40 000 pond in beslag genomen aan kansspelen, medegeno men naar zee en deze vernietigd door ze overboord te gooien. Deze methode volgt men ook met verboden wapens en vroeger met in beslag genomen sterke drank. Thans is bij K. B. bepaald, dat de Minister van Onderwijs de aantallen leerlingen, die gevorderd worden voor het vormen van een parallelklas van Gymnasia, H.B.S.-sen en Lycea, wan neer deze voor rijkssubsidie in aan merking zullen komen, lager kanstel len indien dit noodig is, om te voor komen dat geschikte leerlingen in een voor hen in aanmerking komende jchool geen plaats zouden kunnen vinden. In Australië is een reeks van „lacli- clubs" gesticht. De leden hebben tot taak de crisis en het slechte humeur, uit crisisomstandigheden ontstaan, te bestrijden en verplichten zich driemaal daags te lachen en eveneens eiken dag minstens drie andere menschen aan het lachen te maken. De radio is deze uitvinding tegen de crisis te hulp gekomen; de lachclubs n.l. wijzen in overleg met den omroep hun beste leden aan voor „lachuitzendingen". In een voorstad van Chicago heb ben vier mannen en twee vrouwen getracht een bank te berooven. Terwijl de vrouwen aan het stuur van de auto bleven, drongen de mannen het ge bouw binnen. Een bankwacht gaf on middellijk vuur uit een machinegeweer. Eén der roovers werd gedood, een tweede gewond, waarna de beide anderen de vlucht namen en ondanks de heftige beschieting konden ont snappen. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat Japansche vliegtuigen ten Westen van Tsitsjau verschillende dorpen hebben gebombardeerd. In zeventien dorpen zijn door het luchtbombardement ver woestingen aangericht, terwijl in totaal ongeveer duizend Chineesche boeren zijn gedood. Het aantal tollen in ons land is sinds April 1928 met 28 verminderd en bedroeg op 1 Mei j.l. nog 95, tegen 97 op I Mei 1933. Het grootste aan tal (21) wordt aangetroffen in de pro vincie Utrecht. De oudste inwoonster van Den Haag, Mevr. Wisdom—Schmidt, is na geruimen tijd ziek te zijn geweest, op ruim 102-jarigen leeftijd overleden. Bij de gemeentetram te Amsterdam zullen 300 leden van 't rijdende en technische personeel geleidelijk af vloeien. Op den onbewaakten overweg nabij Vriezenveen is de echtgenoote van den heer Roolfs uit Ulsen door een trein gegrepen en gedood. VITESSE Type- en Copleerfnrichtinj! KON. WILHELMINASTR. 10 Het Adres voor Uw circulaires, convocatie's reclamebrieven, bestekken, pro gramma's. Vlug en uiterst billijk Adressenlijsten van diverse groepen Retraiten in het St. Allopsushiiis te Amersfoort Vrijdag' Dinsdag Zaterdag 9-12 Dinsdag 12-16 Zaterdag 16-19 Dinsdag 19-22 Vrijdag 22 -25 Dinsdag 26—29 JUNI Juni. Jonge mannen (militieplichtigcn e.a.) f 6,50. Gehuwde vrouwen, verg. f6.50. Gereserveerd. Gehuwde Dames, verg. f 15.—. Gereserveerd. K. K. Politiebond St. Michael, verg. 16.50. Meuren Vincentlanen, verg. f 10.—. Ongehuwde Dames, verg. f 12.50. JULI Zaterdag 30 Juni—3 Juli. Hecrcn Middenstand, verg. 110.—. Dinsdag Zaterdag 7-10 Dinsdag 10-13 Zaterdag 14—17 Dinsdag 17-20 Vrijdag 20- 23 Maandag 23—26 Zaterdag 28—31 Gehuwde vrouwen, verg. f6.50. Heeren Vincentianen, verg. f 10.—. Gch. Dames Middenstand, verg. 110. Ongeh. Dames Middenstand, verg. III Meisjes, verg. 16.50. Woensdag 1-4 Aug. K.J.V. [(leidsters en leden), verg. f6.50. Zaterdag 4—7 Jonge Werkman, verg. 1650. Donderdag 9—12 Itcercn Handelsreizigers, verg. 110. Zondag 12—15 Jongens (16 en 17 jaar), verg. 16.50. Zaterdag 18-21 Mannen en jongemannen, verg. 16.50. Dinsdag 21-24 Heeren Middenstand, verg. 110.—, Zaterdag 25—28 Meisjes, verg. 16.50. Dinsdag 28—31 Ongeh. Dames Middenstand, verg. 10.—. Beleefd verzoek zich aan te melden bij de Dircclie van liet Kctraitcnhuis. Tel, Amersfoort 303. Postcheque en giro no. 92245 Mej. B., wonende te Delft, kwain] aanraking met een brandende pe troleumkachel, waardoor haar kleeren vlam vatten. Met ernstige brandwonden is zij naar het ziekenhuis vervoerd. Te Amsterdam is op 67-jarïgen leeftijd overleden de bekende markt koopman Kokadorus. Zijn eigenlijke naam was M. Linnewiel. De vrouwelijke inwoners van Alca- niz (Spanje), die ontsfemd waren over een nieuwe verhooging van de levens- middelenprijzen met 33 pet., hebben het stadhuis bestormd en liet aftreden geëischt van den burgemeester en de gemeenteraadsleden. De politie was niet in staat de opgewonden vrouwen te verwijderen, zoodat hiertoe de hulp van de civiele garde moest worden ingeroepen. Later heeft de stadsom roeper bekend gemaakt, dat de burge meester en de raadsleden hun functie hebben neergelegd. Door tusschenkomst van de N, V. Vee-Export van het Rundvee Stamboek, zullen naar Curasao worden verzonden een jonge stier en twee vaarzen, alle eerste kwaliteit stamboekdieren van het zwartbont Hollandsche veebeslag. Zij zullen dienen tot rasverbetering. Ongeveer /ijl jaar geleden verloor de vrouw J. v. Z. te Berghem (N Br.) een gouden ring. Groot was haar ver wondering, toen een slager uit Ros malen, die een koe van haar man nac gekocht, dezer dagen den ring kwam terugbezorgen. Bij het slachten had hij den ring in de maag van het dier ge vonden. In twaalf dagen zijn bij dc zuivel fabriek Stöbnitz te Merscburg 300 cen tenaars, d.w.z. ongeveer 15 millioen meikevers afgeleverd en vernietigd. In gereedstaande tobben worden de mei kevers fijn gestampt en met een laag ongebluschte kalk bedekt, met water overgoten en daarna naar de groeve vervoerd, waar ze ingeworpen worden. Vijf arbeiders waren voortdurend bezig om de dagelijks door 200 en dikwijls meer kinderen gebrachte meikevers in ontvangst te nemen en le vernietigen. In het Zuid-Oosten van Estland heerscht een epidemie van hondsdol heid, die, naar beweerd wordt, uil Rus land afkomstig is. 300 menschen, die door dolle honden en katten zijn ge beten, zijn naar het Pasteur-instituut te Dorpat gebracht. Op bevel der auto riteiten zijn al 7000 honden en katlei gedood. Binnenland Op I Het Katholieke Tweede Kamerlid Max van Pol schreef in De Morgen het volgende over den verwarden eco- nomischen toestand van heden Het wordt onmogelijk door de con currentie op de wereldmarkt, hier te lande en elders in West- en Centraal Europa de loonen te blijven uitkeerer, die wèl konden worden uitgekeerd, toen onze veel volmaaktere machines op de wereldmarkt concurreerden tegen de achterlijke machines der bovenbe doelde en andere volken van lagei levenspeil. De arbeidersbeweging, die wilde vasthouden aan de oude metho den van loonstrijd, trachtte ijzer met1 handen te breken. Dat gaat nu eenmaal niet; en natuurlijk moest zij het af leggen. Ware het niet, dat speciaal onze Nederlandsche export-, scheep vaart- en andere ondernemingen in di goede tijden groote reserves hadden gekweektwe zouden reeds lang op een loonpeil zijti aangeland, waaraan de meeste arbeiders thans nog niet durven denken. En, men make zich zelf niets wijs; we hebben het vroeger reeds gezegd en we herhalen het we zullen onvermijdelijk daartoe afzakkenwe zullen ook onze mei zooveel zorg opgebouwde sociale geving onhoudbaar zien worden, ais wij voortgaan op den weg, dien wij nog steeds bewandelen. Dit is zou duidelijk, dat het ons altijd verbaast nog steeds beminnelijke optimisten le ontmoeten, die meenen dat het wel los zal loopenbij vrije concurrentie op dc wereldmarkt kunnen wij uit dc prijzen der producten nu eenmaal niet méér halen dan zij die met dezelfde produclie-middelen, met zéér lage loonen en zonder sociale lasten aan die productie deelnemen. Wij zijn bezig riet reuzenschreden den terugweg af te leggen naar de maatschappelijke toestanden, die wij, door middel van onze sociale wctlen, hebben willen wegwerken, althans v or zoover hel loonpeil en dc levenszekerlieid der arbeiders aangaat. In zekeren zin zal het zelfs erger worden, doordal ook de middenstanders en de kleine onder nemers, die tot welvaart kwamen uit het hooge loonpeil der werkende massa's, ook tot het proletariaat zullen worden neergehaald. En, aangezien dit niet zonder verzet der betrokkenen zal gaan, zullen wij mede maken, wat reeds hel buitenland op zoo groote schaal medemaakteden ondergang van alle politieke partijen, die willen; trachten hel leven der volksgemeen schappen te plooien en Ie plellen bin nen de walsen van dit economische systeem der onbeperkte vrije concur rentie, waarvan niet zonder reden door Paus Pius XI werd gezegd, dat het „op afschuwelijke wijze hardvochtig, onmecdoogend en wreed" is geworden. Aangezien verder -een der nieuwe stroomingen, welke in het buitenland tv de oude partijen hebben weggevaagd, een ook maar ietwat doordacht eco- nomisch program of systeem hebben en het communisme dit wèl heeft zij het dan een systeem, dat den mensch als zedelijke persoonlijkheid vernietigt I zal het einde van hel vasthouden aan de „aanpassingspolitiek" in den hierbedoelden zin de triomf van hei communisme zijn, waarvan dc eerste symptonen, de vluchtige overwinningen van het nationaal-socialisme ten spijt, zich reeds in Duitschland beginnen le vertoonen. Willen wij hieraan ontkomen, dan is dit niet anders mogelijk dan door te handelen uil het geloof, het onwrik bare geloof in de onaantastbare juist heid van het ethische beginsel, dat een bclooning van den arbeid, die een levensonderhoud garandeert, overeen komstig de minimale eischen van het cultuurcentrum, waarin de arbeid wordt verricht, nooit of te nimmer een inner lijke onmogelijkheid kan zijn. Is ze feitelijk onmogelijk, dan moet dit dus aan uiterlijke oorzaken en omstandig heden liggenen dan moeten we ons beijveren die uiterlijke oorzaken en omstandigheden weg te nemen of zoo danig te veranderen, dat het nood wendig en essentieel innerlijk mogelijke ook weer uiterlijk mogelijk wordt. Dat bereiken we niet, dat kunnen we niet bereiken door ons te beperken tol be- toogen over den eiscli van een ethisch loon-minimum. Dien cisch kennen we nu wel, Maar om aan dien eisclt te kunnen voldoen, zullen we de uiterlijke omstandigheden weg moeten nemen of veranderen, die dit beletten. Brieven van Eerw, Fathei- Fr. Bervoets uit Baarn. In dit Afrikaaiischc reserve zag ik slechts antilopen, vee, zebra's, struis- - vogels en bulfaloes. Sinds ik liier ben heb ik ook gezien duikers (leuke kleine herten) slangen (u reeds bekend), een mierenbeer, een groote dikke big, met lange puntige snuit, konijnen, hazen, kwikstaartjes (die waren er in Hoorn ook veet) en andere vogels; boven dien een bastardinusch dikke kop en buik, met een lange staart, die op en neer gaal, een typisch gezicht. 01 dc kleine schepseltjes hier bang van mé zijn net als in Hoorn, ik weet hel niet. Ik heb ook nijlpaarden„sporen" gezien bij hel Nakurnteer, maar wat ik ook deed, ze durfden mc niet le ontmoeten, en toen heb ik van verveling maar flamingoes gekiekt maar nu ga ik de lijd vooruil. Hall elf waren we in Nairobi, de hoofdstaddit is echt een stad. zoo'n 50000 inwoners en echt verkeer. Deze stad herbergt over de 5000 Europea- 1 ncn, Nakuru over de 1500, Mombasa over de 1000. Dit beslist de voor naamheid der stad in deze wereld. In Nairobi gingen we met een bedrukt hart eerst geld wisselen, maar toen we ontdekten, dat we 100 ceriien per gul den kregen, kikkerden we op. Vooral vriend Herzog, die ik weet niet hoe dikwijls mij al verweten had, dat hij nu weer moest wisselen; als echter niets weet, doet men goed de algemeonc raad der ouden op te volgenen hier was die puik! Daarna, I voor, interesseerde ons het meest liet kleine model, dal we in de etalage zagen, van onze boot. Met ge noegen werden dc drempeltjes bekeken, die onder onze voeten zeker uitge sleten zijn. Eén uur ging de trein ver der, entoen hoorden we, dat we eerst hall negen in Nakuru waren dus7'/a 225 K.M. Toen gingen onze oogen open; we zagen dat wc op schoten (opschoven was een beter woord) en kregen dus meer idee var humorDe spoorweg Mombas Nakuru was 730 K.M., en dal deden we in uur; dus nog geen 25 K.M. per nu vonden we uit, dat de trein 50 maal stopte, in die tijd. F.r 1 die het geval niet humoristisch wilde bekijken. Wordt vervolgd. voor uw Schilder en Beliangwerk ook eens prijs bij schildersbedrijf Hessenstr. 10 elefoon 1451

De Eembode | 1934 | | pagina 2