FormalTatura 5 li voor oames met breeds gevoelige voeten, gemaakt van chroomleder. hooge hielen model 2? metalen veeren 36 - *2 C.H.v.DOORN enZn gelegenheid de prestalies nog hooger zal welen op le voeren. Niettegenstaande het vergevorderde seizoen was de zaal goed bezet; het talrijke publiek bleek het gebodene ten zeerste op prijs te stellen. De dames solisten ontvingen ieder een fraaie tuil bloemen. G. J. Bisschoppelijk bezoek. Z. H. Exc. Mgr. B. G. Hilhorst van de Orde der Paters van den H. Geest. Apostolisch Vicaris van Bagamoyen in Oost-Afrika, 25 April j.l. Bisschop ge wijd te Amsterdam, zal Maandag 4 Juni te Amersfoort arriveeren met den trein van 11.48 uur. Z. H. Exc. zal eenige dagen te dezer stede vertpeven voor familiebezoek en voor het bezichtigen van verschillende inrichtingen van onderwijs, o.a. de Stichting O. L. Vrouw ter Eem aan de Daam Fockemalaan, het Pens. St. Louis, de R. K. Scholen van de Parochie St. Ansfridus, terwijl ook een bezoek af gelegd zal worden aan het Pension „St. |ozef" en aan het St. Jorishuis. Maandagavond van 8—9 uur zal een kampvuur worden gehouden door de R. K. Verkenners hetwelk Z. H, Exc met zijn hooge tegenwoordigheid zal vereeren. Z, H. Exc. is te gast aan de pastorie van de par. O. L. Vr. Hemel vaart. De algemeene jaarvergadering der Neder'andsche vereeniging het „Neder- landsche Fabrikaat" wordt op Vrijdag 22Juni te Amersfoort gehouden. Don derdags te voren worden de leden "s avonds namens het gemeentebestuur ontvangen in Amicitia. Oproep aan onze katholieke vrouwen en meisjes van Amersfoort. Spoedig zal het badseizoen in volle gang zijn! En ook voor ons Katholieken is er geen bezwaar, om met de heer lijke en gezonde zwemsporl mee te doen, mits deze in goede banen worde geleid en het geen gevaar wordt onze katholieke opvattingen inzake zedelijkheid. Tot nu toe was het voor onze katholieke vrouwen en meisjes vrijwel onmogelijk hieraan mee te doen, omdat in onze stad slechts gelegenheid werd gegeven tot gemengd bad. In vele deelen van ons land is reeds gewezen op de gevaren die het gevolg zijn van het gemengde bad, en er is geprotesteerd tegen de vrije opvattingen en excessen die er noodzakelijk i:el gevolg van zijn. Deze moeilijkheid kan met aller dewerking worden opgelost en ieder zal zonder zijn katholieke opvattingen te laten varen, gebruik kunnen maken van deze gezonde sport. Roomsche ouders, wanneer we 100 dames en meisjes kunnen vinden, van welke leeftijd dan ook. die genegen zijn een seizoenkaart a f 2,75 te nemen, garandeert ons badmeester Pesie, de zwemgelegenheid na 5 uur s'avonds gescheiden te houden. Bovendien is dan gelegenheid om zwemles te nemen Dinsdagavond vanaf half 7 tot 8 uu zonder dat dit verdere onkosten mee brengt. Roomsche ouders hier is nu de ge legenheid om in hel komende seizoen uw kinderen van de zwemsporl te doen genieten, terwijl de gevaren die u to nu toe moest vreezen voor hen opge heven zijn, Meisjes van de K.J.M. en jonge dames van de K.J.V. en ook voor U dames van de R, K. Vrouwenbond en ieder die als katholieke vrouw meisje niet kan en wil meedoen het gemengde zwemmen met al de ex cessen en gevaren die daar noodzake lijk het gevolg van zijn, helpt mee om deze mooie sport in goede banen le leiden en voor al onze katholieke vrou wen en meisjes, die niet willen noch kunnen meedoen aan het gemengde bad, omdat het indruischt tegen hun katholieke opvatting, mogelijk te maken. Aangifte vóór 4 Juni bij A. Thann- hauser K J.V.'er, Pauwstr. 13 Amersfoort. Recollectie. Maandagavond half 8 recollectie voor oud-retraitanten en leden van retraite- vereenigingen in de parochiekerk van St. Franc. Xaverius aan 't Zand. Toonkunst-uitvoering. Woensdagavond gaf de afd. Amers foort van de Mij. Toonkunst in Ami citia haar jaarlijksche uilvoering met dt ertolking van Handels oratorium Judas Maccabaus". Medewerkenden waren de soli-ten Nanda Gerretsen. sopraanJeanne de Rosière van Emmerik, alt; Hans Schouwman, tenor en Louis Bogtman, bas. De begeleiding was in handen de Orkestvereeniging „Amersfoort" van Henk Ramselaar aan den vleu gel. Het geheel onder leiding van Willem Meijer. Deze uitvoering heeft weer bewezen, dat wij aan den stijl van Handel fei telijk ontgroeid zijn, want met een zucht van verlichting voelt men zich bevrijd van een zware last, wanneer men de partituur na ailoop kan dicht slaan. Zoo'n oratorium is een ware rijstebreiberg, maar wanneer doorheen is, is Morpheus de eenigste gestalte van Luilekkerland. Of is hier aan de uitvoering zelf schuldig? Wij moeten deze vraag open laten. Van de medewerkende solisten vol deden Nanda Gerretsen en Hans Schouwman het best. De sopraan kon on„ nu werkelijk bekoren haar zingen was stijlvol. De tenor profiteert rijke lijk van zijn eruditie als pianist, wat hem in de beweeglijke aria's zeer goed van pas kwam; Hij zingt vlot en be schikt over een aangenaam geluid. De alt detoneerde soms. hoewel niet al te hinderlijk; haar timbre past zich goed aan bij dat der sopraan, zoodat de enkele duetten zeer fraaien zang te genieten gaven. De bas beschikt over een minder geacheveerd orgaan; het geluid is niet slaand en heeft nog niet voldoende draagwijdte, waardoor zijn zingen wat stroef en geforceerd wordt. Bij het koor liet zich weer het ge mis aan tenoren gevoelen. Over het algemeen werd er zeer beschaafd ge zongen, maar een fraaien koorklank vermochten wij niet te beluisteren, Dit is voor een groot deel natuurlijk ook te wijten aan de slechte accoustitk van Amicitia's tooneelruimte. Maar wij misten toch ook fraaie phraseeringen, dynamische hoogtepunten, kleurscha- keering en rythmisct|e afwisseling. Het verschil tusschen klaagkoor en de ver schillende jubelkoren was wel zeer minimaal. Wanneer de leider hieraan zijn aandacht meer gewijd had, was de prestatie beduidend in waarde ge stegen. Ook de massa-regie met het meisjeskoor in het derde deel had ge voegelijk achterwege kunnen blijven, De voordeden wegen niet op tegen de nadeelen. Boven vermelde onvolkomenheden waren ook in de orkestbegeleiding aan wezig. Bovendien waren de inleidingen hier* nog al eens onzeker van tempo. Overigens was de begeleiding wat volg zaamheid en bescheidenheid betreft, dezen avond te loven. De contra-bas sist leverde in zijn „continus'-partij o.a. zeer verdienstelijk werk. Henk Ramselaar begeleidde accuraat, zelfs nu en dan te bescheiden, waar door mede zijn spel eenigszins dor klinkt. Willem Meyer volbracht andermaal een zeer moeilijke taak. Alles bijeengenomen kan dus gezegd worden, dat deze uitvoering, gezien de verwachtingen, niet heeft teleur gesteld. In vergelijking met het vorig jaar kan zelfs van eenigen vooruitgang gesproken worden, en wij mogen dus vertrouwen, dat Willem Meyer, waar de ijver en toewijding bij koor en orkest aanwezig zijn, bij een volgende Baden Mede naar aanleiding van het adres van Christen Vrouwenbond betreffende de open zwemgelegenheid Randenbroekerweg en in verband met het besluit van den Raad de verhuring van weiland aan den Randenbroeker weg aan S. R. den Ouden niet in be handeling te nemen, alvorens bepalin gen voor de openbare bad- en zwem- gelegenheden zijn vastgesteld, bood de commissie van wetgeving daartoe den Raad een ontwerp aan. In het ontwerp staat, dat geen bad- of zweminrichting mag worden geëx ploiteerd zonder vergunning van Bur gemeester en Wethouders en dat de exploitatie geschiedt onder te stellen voorwaarden. De detailpunten worden geregeld door Burgemeester en Wet houders. Onder meer was in het ont werp neergelegd de voorwaarde, dat gemengde zonnebaden niet zijn toe gelaten. Voorts heeft de exploitant er voor te zorgen, dat in de inrichting niets geschiedt in strijd met de open bare orde. zedelijkheid en gezondheid. Bij het niet in acht nemen van de regelen, in het belang daarvan gesteld, kunnen Burgemeester en Wethouders de vergunning intrekken. De behandeling dezer nieuwe schriften kenmerkte zich door eenige heftigheid. De heer Polder vroeg of alle leden der adresseerende vrouwenverenigin gen het adres wel dragen. Wat ze ir Amersfoort afkeuren vinden ze elders wèl goed. Als we in den zomer het strand komen zien we verschillende dezer menschen van de strandgenoe- gens genieten. Volkomen terecht. Als sociaal-democraten kunnen we ons niet accoord verklaren met het bepaalde in art. 7 dat bij het verlaten uit het water het terrein in twee gedeelten moet zijn afgescheiden, mannen en een voor Spreker wil het in drie gedeel ten scheiden. .Dan wordt aan ieders verlangen voldaan en kunnen gemengdi zonnebaden worden gehouden. De heer Zwart meent, dat de idee om te komen tot een behoorlijke re geling reeds lang bestond voor het adres van den Christ. Vrouwenbond kwam. Over het principieele verschi in denken over gemengd zwemmen zou heel wat te zeggen zijn. maar dan zou men het toch niet eens worden. Spr. zou willen zeggenWacht u voor aan het begin der moderne naakt- cultuurte beginnen. Spr. zou ook art, 7 gewijzigd willen zien. Onder d staat dat B. en W. ontheffing kunnen ver- leenen onder door hen te stellen voor waarden. Hij wil lezen, dat de Raad ontheffing kan verleenen, hij vindt dat •eiliger. De heer Butselaar vindt het logisch, dat B. en W. alle maatregelen trefen om de zaak in goede banen te leiden. Maar er staat ook een verbod omtrent het zonnebad. In Soest had een dergelijke bepaling, maar die heeft men spoedig ingetrokken en nu floreert het Soesterbad. Hier heeft den moed gehad een zwemgelegenheid te maken en nu gaat men hem allerlei berzwarende bepalingen in den weg leggen. Er zal een afscheiding van de openbare straat moeten komen, maar als die Christen dames in een vlieg machine er over vliegen, komen ze vragen om een plafond te maken. En men zal moeten komen tot allerlei be perkende bepalingen voor jongelui die cano gaan varen, voor meisjes dit geen kousen dragen enz. Maatregelen treffen is goed, excessen moeten niet plaats vinden, maar zooals het nu voorgesteld wordt, daar kan hij zich niet mee vereenigen. De heer van Tellingen vindt dat ei is gedaan moet worden, maar B W. gaan te ver, want de bestaans mogelijkheid wordt onmogelijk gemaakt- De heer van Gent gaat 't voorstel te ver. Klachten zijn nog niet inge komen, zoodat we ons voor de zede lijkheid nog niet bang behoeven te maken. Spr. betreurt dat het familie-zonne baden verboden is. De heer Polder adviseert den heei Zwart eens te gaan naar Oud Naarden en Valkeveen, dan zal hij vele zijner partijgenooten daar vinden. Door de maatregelen, die de heer Zwart wil. jaagt men de zwemsporl uil Amersfoort en drijft men de menschen naar inrichtingen in de buurt. De heer Graaff wist niet dat er den Raad zulke heftige verdedigers waren van naaktlooperij. Hij heeft den indruk dat de menschen, die zoo voor zonnebaden zijn, dat voor 90 pet. doen met bijbedoelingen. Nog pas in in Brabant een badgelegenheid gesloten, omdat veel menschen van buiten kwa men om zich daar uit te leven. Hier is weer gebleken, dat e oot verschil is in inzicht in deze zaken tusschen links en rechts. En rechts heeft nu eenmaal de meerderheid den Raad. De heer Fremouw protesteert tegen de uitlating van den heer Graaff inzake die 90 pet. Spr. kar. zich beroepen op den Christ. Hist, burgemeester van Muiden, die voor zonnebaden is. Eigenaardig is wel, dat het Zuiden, waar men met dergelijke bepalingen nog al gauw is, zedelijk niet zooveel hooger staat. De heer Zwart wijst er op, dat het niet er om 'gaat of gemengd zwemmen verkeerd is. Het gaat hier om het begin. Als het hek van den dam is, weet men niet waattoe men komt. De heer van Galen Last merkt op, dat toen het noodig was een gemeente lijke zweminrichting te krijgen, deze bepalingen grif aanvaard werden nu zijn ze niet noodig. De heer llehenkamp staat verbaasd over dc sociaal democraten. Teen het voorstel kwam waren zij er voor. De heer Huslage wil nog opmerken, dat de houding der soc. dem. bij het bad in Birkhoven niet anders was dan nu. Ook nu willen ze meewerken om zonnebaden mogelijk te maken en iedere groep tevreden te stellen. Het amendement-Polder wordt ver worpen met 12 tegen 10 stemmen. Voorde sociaal democraten, vrijz, democraten en de heer van Gent. Het voorstel-Zwart om ontheffing te doen verleenen door den Raad komt in stemming en de stemmen staken 11—11, zoodat in de volgende verga dering moet worden herstemd. Aangenomen mag worden dat dan de zwem- en badbepalingen worden aanvaard, wellicht met mogelijkheid van dispensatie door Burg. en Weth. Weg door Birkhoven. De gemeenteraad aanvaardde met groote meerderheid van stemmen het voorstel van Burg, en Wethouders om de weg Hoor Birkhoven te verbeteren, gevaarlijke bochten af te snijden en rijwielpaden aan te leggen. Wethouder Stadig kwam tegen het voorstel in verzet. Hij had weer eens financieele bezwaren en bleef nog tegen toen èn Wethouder Noorderwier èn Wethouder Thien hadden duidelijk ge maakt: ie dat herstel van den weg noodzakelijk is2e dat de voorgestelde financiering safe is3e dat bij infor matie was gebleken dat in Utrecht door de autoriteiten geen bezwaar tegen de voorgestelde dekking is; 4e dat de commissie van bijstand voor de finan ciën zich eenparig heeft vereenigd met het voorstel. Rust. De concerten in de open lucht heb ben weder een aanvang genomen, Tij dens het uitvoeren der muzieknummers is rust en stilte geboden, opdat de goede luisteraars van de muziek kunnen genieten. Veel kinderen beschouwen blijkbaar zou'n muziekuitvoering als een speelgelegenheid. De commissaris van politie doet een beroep op de ouders ter verkrijging van de noodige rust tijdens de muziek uitvoeringen. De politie doet alles om de rust en stilte tijdens dc muziek uitvoeringen te handhaven. Zaterdag a.s. heeft de Dodge Sterrit plaats. De deelnemers zijn vrij in de te volgen routezij moeten echter rijden via de plaatsen, waar een contiólepost is gevestigd en een afstand afleggen van minstens 100 K.M. In onze ge meente is van 5 uur v.m. tol 3 uur n.m. een controlepost gevestigd bij de garage „Het Motorhuis" aan de Kamp straat. Op de te 's Gravenhage gehouden Poppententoonstelling verwierf de Amersfoortsche Industrie- en Huishoud school in de afdeeling inzendingen van scholen en inrichtingen den tweeden prijs met een pop in Spaker.burgsche kleederdracht. Deze pop is aangekocht door dc Koningin. In de Dinsdag gehouden vergade ring van den gemeenteraad werd de heer J. van der Linden als lid van den Raad geïnstalleerd, nadat hij de geschreven eed had afgelegd. De geloofsbrieven van het benoemde raadslid mej. E. van Hamersveld werden onderzocht eri tot hare toelating werd besloten. De gemeenteraad verhuurde aan S. R. den Ouden een complex weiland aan den Randenbroekerweg, hetwelk vorig jaar als zweminrichting werd geëxploiteerd, Wegens opheffing der openbare school voor voorbereidend onderwijs aan de Beekesteinsche laan werd de commissie van toezicht voor dat on derwijs opgeheven. De bovenwoning van het school gebouw werd \erhuurd aan Mej. T, v. d. Werff, gewezen hoofd der school. Aan het bestuur van de Kath. Meisjesschool in de Muurhuizen wer den door den gemeenteraad gelden beschikbaar gesteld voor aanschaffing van een kast- en een trapnaaimachine. Onze vroegere stadgenootc, mej. C. B. A. v. Leeuwenstijn, slaagde bij het op 25 Mei j.l. te Utrecht ge houden staatsexamen voor Ziekenver pleegster (diploma A). Zij ontving hare opleiding in het St. Antonius-gasthuis aldaar. In den gemeenteraad wees de heer Fremouw op de komst van misschien wel honderd-duizend bezoekers wan de V.A.R.A. haar jaarfeest hier op Birkhoven houdt. In verband daarmede vroeg hij verruiming van verkoopge legenheid op 1 Juli in het Soester- kwartier. Tot bestuurslid van Amicitia is be noemd J. Delmar. Bezoekt onze modern inzerichte toonialen en modelkamer» „aorln U de nieuwste modellen uit onze eigen fabriek kunt bezichtigen, Vraagt vrijblijvend prijsopgave. A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TEL. 543 COMPLETE WONINGINRICHTING BEEKENSTEINSCHELAAN 10 - 0P6ERICHT 1909 Amcrsfoortsch Kunstenaarsgilde. Alhier is opgericht het „Amers- foortsch Kunstenaars Gilde". Het doel van het Gilde is volgens de statuten bevordering van de schil derkunst, de beelhouwkunst, de grafi sche kunsten, de bouwkunst, de kunst nijverheid en van aansluiting en samen werking tusschen de beoefenaars en belangstellenden in deze verschillende kunsten, alsmede de behartiging van de belangen der beeldende kunstenaars. Het bestuur bestaat uit: J. D. Hen driks, voorzitter; G. Adriaans, secre taris; W. J. van Dam, penningmeester en C. Lanooy, Bezaan, J. H. Isings en D. de Leeuw, leden. Van 23 Juni tot en met 7 Juli a.s. wordt te Amersfoort de eerste tentoon stelling van het werk der leden ge houden. Bakker's bouw. In den gemeenteraad kwam de zaak- Bakker weer ter sprake. Burg, en Wethouders hadden den Raad mede gedeeld, dat er geen overeenstemming was bereikt omdat de heer Bakker zijn plannen niet wilde wijzigen. De heer Spiekermann herinnert eraan, it B. en W. zich vereenigt hebben met het voorstel van den Raad om te trachten tot overeenstemming le komen. De zaak is op sleeptouw gehouden en dat is geen middel om tot overeen stemming te geraken. Hij stelde voot B. en W. te verzoeken alsnog het ver zoek van Bakker toe te staan. Wethouder Noordewier acht het niet noodig veel te zeggen. Ir. Bakker heeft geen enkele concessie willen doen en toen hebben B. en W. gemeend hun afwijzende beslissing te moeten hand haven. De heer Ruitenberg kon nu met die opvatting medegaan. Nog voerden enkele leden hierover het woord en er werd een deskundige commissie van advies bij beroep ge- wenscht. Tenslotte werd de motie Spiekermann verworpen, maar op 'I kantje af. R. K. V. V. „Amersfoort". Zondag speelt het 2e elftal een vriend schappelijke wedstrijd tegen L. V. V. uit Laren aan de Leusderweg, terwijl het 3c elftal naar De Bilt gaat. voor het spelen van een wisselbekerwed strijd en uit zal komen tegen D.W.S.U, uit Utrecht. Vertrek van 't Station om 12.30. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Linschoten, Soesterweg 329, telefoon 112; Dr. Lubsen, Snouckaert- laan 12, lelef. 290; Dr. Blees, Utrech- scheweg 122, telef. 1733, Apotheek Ter Brink en Vermolen, Varkensmarkt 19a, Tel. 160. De bedevaart naar Kevelaer per rijwiel wordt gehouden op 25 en 26 Aug. De deelnemers aan de bedevaart moeten lid zijn van de Broederschaps processie naar Kevelaer, terwijl een afgevaardigde van de club in de Broe derschap zal zitting nemen. Op 25 Aug. om 4.30 H. Mis in de Parochie kerk aan het Zand, daarna ontbijt in 't patronaatsgebouw. Om half zes ver trek naar Ede, waar halt wordt ge houden. Daarna wordt verpoosd te Arnhem, vervolgens tusschen Arnhem en Nijmegen, waarna de tocht vervolgd wordt over Cranenburg en Goch. In Kevelaer volgt eerst een welkomstwoord van den Geestelijke Leider, Kruisweg, des avonds om 7 met predikatie. Om 9 uur d.a.v. avond gebed met rondgang. Den 26sten Aug. om 6 uur plechtige H. Mis met alg. H. Communie en pre dikatie in de Kapel een afscheids woord van den Geest. Leider, waarna men om 1 uur de terugtocht aanvaardt en tegen Jen avond Amersfoort hoopt te bereiken. Omdat de toelating van leerlingen lot het gymnasium voortaan slechts tot een beperkt aantal kan geschieden, zal voortaan een vergelijkend toela- tings-examen voor de candidaten den gehouden. De gemeenteraad besloot lot hel aangaan van een gemeenschappelijke regeling met de gemeente Hoogland voor toelating van kinderen uit die gemeente op de openbare scholen der gemeente Amersfoort, In de gemeente Hoogland bestaat geen gelegenheid r openbaar lager onderwijs. Alhier is plotseling overleden de heer H. de Haan, oud-assistent bij de belastingen, sub-ontvanger der accijn- sen bij het abattoir. De Haan is ruim 30 jaar in Amersfoort bij de belastin gen werkzaam geweest. De gemeenteraad besloot tot het verkoopen van 1135 M*. bouwterrein aan de Groen van Prinslererlaan voor lla-bouw, aan de firma Hertzinger Schimmel. Voorts werd aan den heer J. A. Koster een perceel bouw terrein aan de Soembastraat verkocht >r f3600.-. De gemeenteraad verleende eervol ontslag aan Mevr. Rupp-Sluis als onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare U.L.O, School. W. van Koelen. Voor de beraadslagingen in de Dins dag gehouden raadsvergadering aan vingen, herdacht de Voorzitter, gevoel vol het ontslapen raadslid W. van Koelen. Spr. wees er op dal de Heer v. Koelen, hoewel hij nog maar korten tijd lid van den Raad was. toch ge toond heeft, iemand te zijn. aan wten de belangen van de burgerij ten volle konden worden toevertrouwd. De bur gemeester memoreerde voorts den staat van dienst van het overleden raadslid op het gebied van het plaatselijk ver- eenigingsleven. Spr. zeidc er zeker van a te zijn, dat de Raad de aangenaamste herinneringen aan den Heer v, Koelen zal bewaren. Naar Amersfoort Zaterdagmiddag komt de oudheid kundige vereeniging uit Wageningen Amersfoort en het museum „Flehite" bezoeken. De algemeene jaarvergadering van de Ver. tot bevordering der Homoeo pathic in Nederland, zal dit jaar op Woensdag 6 juni a.s. gehouden wor den te Amersfoort in hotel „Mono- A pole" tegenover het station. De jaarlijksche landdag van de (Zio nistische) Joodsche Jeugd-Federatie zal wederom hier ter stede worden gehou den en wel op Zondag, 24 Juni a.s. De 7 a 800 deelnemers zullen zich bij gunstig weer in het openluchttheater in „Birkhoven", bij ongunstig weer in de Markthal verzamelen. Zondag 22 Juli a.s, heeft in het Openluchttheater van Birkhoven van wege de S. D. A. P. een zomerfeest plaats. De Oranjc-Vcreeniging zal op Woensdag 13 Juni in Café 't Boompje *i een ledenvergadering houden. - Op de Langestraat sprong met een geweldigen knal een band van een iijkauto. De stoel moest wachten tot een andere band was omgelegd. Op de Kampstraat moest een vracht auto uitwijken. Een wielrijdster, komen de uit de Coninckstraat. lette onvol doende op en kwam bij het nemen van [de bocht in aanraking met de vrachtauto. Zij bezeerde zich ernstig aan den mond en is naar het St. Elisa beth's Ziekenhuis overgebracht. Burgerlijke Stand. 29 Mei. GeborenBertha Johanna, d. v. P. H, Bos en J. M. Geijtenbeek. Gehuwd: W. Top en J. II Schok. OverledenHerman Gerard Jansen, oud 75 jaar, echlg. van M. E. van Hengel. 30 Mei. Geboren: Willem Mari, z. v. S. H. Pruijs en E. M. dc Groot Gerrit Gijsbertus. i. v. G. v. Veenen- daal mt M. C. Pouwen - Jacobus Gijsbert, z. v. A. Hollander en B. van der Linden - Jan Pieter, i. v. J. P. Both en C. Kroon, Gehuwd A. L. J. van Laar en S. Boelens J. H. Stender en W. van Renswouw P. van den Berg en H. van Beek B. Homan en Steijger v. Scnle- veen en F. van Bekkutlt. Overleden: Petronella Hendrikn Noorduijn, oud 76 jaar, weduwe v. H. C. T. Teengs. A Uif den Omtrek Hoogland Naar men ons mededeelt is aan Zuster Engelink op haar verzoek eer- "Ol ontslag verleend als verpleegster )or het Wlt-ücle-Kruis. Het ontslag gaat In op 3 Juni a.s. In de vacature is voorzien door de benoeming van Zuster C. M. Beijer, Krommestraat .Amersfoort, welke met Ingang van 16 Juni als zoodanig voor het Wit-Gele-Kruis zal werkzaam zijn. Zij zal evenals de vorige verpleegster, zich in het wijkgebouw vestigen R. Het examen van den melkcursus werd afgenomen op de boerderij van W. Hilhorst en j. v. de Wolfshaar. Aan alle cursisten kon een diploma worden uitgereikt. Hel zijnP v d Wolfshaar, Tom v. d. Wolfshaar, Ant. Eggenkainp, Hcudr. v. Zuilen, Ant. v. Eijden, Ant. Hilhorst. Ant van Klooster. Jan v. Middelaar. Soest De R. K. Jongeboerenbond gaf in samenwerking met den A.B.T.B een feestavond. Aanwezig waren uastoor de heer v. d Pol. Inndbuuwleeraar te Amersfoort, Bij de opening van den avond deelt de voorzitter mee dal een excursie gehouden /al worden oer touringcar naar de Zuiderzeewerken, uoor alle aanwezigen werd het Boeren- bondslied gezongen, waarna door dc leden n drietal kluchten werden oo- voerd. V

De Eembode | 1934 | | pagina 2