iladiw Allerlei Toon ons Uw voeten en wij zullen U zeggen, hoe gij U dagelijks gevoelt 1 Likdoorns, plat voeten, transpireerende voeten, en kelzwakte, het zijn allemaal kleine kwalen, maar die van het grootste belang zijn voor Uw humeur! Toon ons Uw voeten en wij zullen U zeggen, welk paar schoenen Uw kwalen geneest! Het komt niet alleen op „passsen" aanVraagt onsadviesl R. K. V. V. „Amersfoort". Zondag gaat het le en 2e elftal naar Zeist voor het spelen van nederlaag wedstrijden tegen Seastum 1 en 2. Tevens zullen Amersfoort veteranen een wedstrijd spelen tegen Seastum veteranen. Verder wordt nog de aandacht op gevestigd, dat op Zondng 1 Juli een autotocht is georganiseerd en wel naar Nijmegen, waar tevens een bezoek wordt gebracht aan de H. Landstichting. Kosten voor deze reis is f 1.75 per persoon. De Berg-Revue. Laten we voor 't eerst de klok eens weer gaan luiden voor „de Berg-Revue". Naar we uit goede bron vernamen, wordt al weer volop aan de revue 1934 gewerkt. De algemeene lijnen werden in ver gadering al reeds vastgesteld. De zaak is meer „en marche". We wachten weer met spanning af. Amersfoort Vooruit. In Amersfoort heeft zich een nieuwe industrie gevestigd n.l. de Finofabriek. Dit bedrijf was sinds November 1933 gevestigd te Soestdijk, op den Rijks weg juist over het Spoor. Men heeft in Soestdijk dit be drijf zoodanig gesard en onmogelijk gemaakt dat een overhaaste vlucht naar Amersfoort noodzakelijk werd. Dit zal voor Soest allicht beteekenen een 20- tal werkloozen meer en voor Amers foort voorloopig een zelfde getal minder. Het bedrijf is sterk groeiende zoodat binnen enkele maanden een 20-tal personen daar hun brood zullen kun nen verdienen. In November 1933 vestigde de Fino fabriek zich in het groote perceel juist aan het Station Soestdijk, een perceel hetwelk jarenlang had leeg gestaan. De Hinderwet-vergunning was intus- schen van het Gemeentebestuur ont vangen. Het bedrijf groeide snel uit en na eenige maanden werd vergunning aan gevraagd voor uitbreiding, een breiding die ondertusschen reeds tot stand gekomen. Tot groote ver wondering van den fabrikant werd deze uitbreiding eenvoudig geweigerd omdat het product eenige lucht ver oorzaakte. Dit werd door den fabrikant toegegeven, doch deze zegde toe een installatie te zullen aanbrengen waar door absoluut elke hinderlijke reukof lucht verdween. Deze installatie kwam op een behoorlijke som te staan doch de leverancier garandeerde zoo zeker hel verdwijnen van de hinderlijke reuk dat hij de installatie wilde plaatsen en bij niet voldoening weer afbreken zon der eenige vergoeding. Welnu dan is de |zaak opgelost en kan de uitbrei dingsvergunning worden gegeven. Zoo redeneert een ieder, doch niet het Gemeentebestuur van Soest. De ver gunning bleef geweigerd, zelfs kwam men op een gegeven moment aankon digen dat de zaak verzegeld zou wor den indien men met de uitbreiding doorwerkte. Er moest toen echter spoedig raad verschaft worden en zoo is thans de uitbreiding ondergek'acht in de oude Melkfabriek aan de Sluis straat te Amersfoort, waar binnenkort het geheele bedrijf zal worden gevestigd. Het AmersfoortscheGemeentebestuur heeft alle mogelijke medewerking ver leend en zoo is dit bedrijf in onze stad gekomen door de vele moeielijk- heden die het Gemeentebestuur van Soest het bedrijf in den weg heelt ge legd. St. Agnes Kweekschool. Examen Acte L.O., 21 Juni. Ge slaagd C. E. Thole. BussumA. B van Til. Zwolle C. M. Troinp, Alk maar G. van Weude, AmersfoortA. M. Westerman. Ter ApelkanaalE. J. A. de Wolf, Amsterdam. Eindexamen Lyceum O. L. Vrouw ter Eem. GeslaagdH. Schlapmann, Oegst- gcestD. Hastrich, Amersfoort. Een comité, gevormd door den bouwkundige W. van Gent, Dr.Scheurer en Ir. Bakker heeft een samenkomst belegd voor bespreking van het Rijks wegenplan rondom onze Gemeente, vooral inhoeverre dil plan overeen komstig de belangen van Amersfoort is. Deze" samenkomst zal worden ge houden op Maandag 25 Juni n.m. half 9 uur in het gebouw van de Kamer van Koophandel Arnhemscheweg 23 alhier. De Automarkt, eiken Woensdag avond op den Hof, blijft koopers en verkoopers trekken. Woensdag waren 212 wagens aangevoerd; vorige week was 't extra druk; toen waren er253. De jaarlijksche landdag van de Joodsche Jeugd-Federatie wordt Zondag a.s. bij goed weer in het gemeentelijk openlucht-theater en bij slecht weer in de Markthal alhier gehouden. Gemeenteraad, de rondvraag wees de heer But- selaar op het onderhoud van den Plantsoengordel. Ook wees hij op ont stemming onder de bouwvaxarbeiders ais gevolg van tewerkstelling van werk lieden bij den bouw van woningen aan de Zogstraat, die buiten de ge meente woonachtig zijn. Wethouder Noordewier antwoordde, dat alleen vakarbeid in den Plantsoen- gordel door gemeente-werklieden wordt verricht. De bouw van de woningen in het Zogstraatkwartier geschiedt met Rijks- geld en het Rijk verzet zich tegen be steksbepalingen, waarbij tewerkstelling van personeel, uilsluitend woonachtig de gemeente wordt voorgeschreven. De heer Boender wees er op. dat weggebruikers, die via de Snouckaert- laan in de richting van het station willen rijden, vaak de Brouwerstraat inslaan. Spr. verzocht daarom daar ter plaatse een richlingbordje te plaatsen, B. en W. zullen hieraan hun aandacht schenken. Zondagdienst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. Dr. Linschoten. Soesterweg 329, telef. 112. Dr. Batenburg, Utrechtscheweg 18, telef. 448. Dr. Kolk, Berken weg 15. telef. 579. Apotheek Kok Zn„ Langestraat 74, telef. 165. Donderdagavond had in de foyer van Amicitia de ontvangst plaats van de deelnemers aan de algemeene leden vergadering der Vereeniging „Neder- landsch Fabrikaat" door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Geldersche Vallei en het gemeente bestuur van Amersfoort. Namens de Kamer van Koophandel sprak de heer Joh. H. v. Lonkhuijzen een woord van welkom. De heer K. F. v. d. Berg. voorzitter van de Vereeniging „Nederlandsch Fa brikaat" bracht dank aan den Burge meester en den voorzitter van de K.v. K voorde heusche ontvangst. Spr. schetste het onontbeerlijke van een harmonische samenwerking tusschen Overheid en Bedrijven. De gemeente Amersfoort lijkt mij, aldus spr., een bijzonder voorbeeld van deze harmonische samen werking. Spr. was er van overtuigd dat het Nederlandsche volk, hetwelk zeer vele moeilijkheden het hoofd heeft weten te bieden, ook thans zal slagen door eendrachtig willen werken. De burgemeester J. C. Graaf van Randwijck schetste Amersfoort als het belangrijkste deel van de Geldersche Vallei en de moeite die gedaan is om deze streek vooruit te brengen. Het middelpunt is Amersfoort waar de v. K. zetelt. Op de hem eigen wijze schilderde de burgemeester de aantrekkelijkheid stad als woonplaats, wees op Die oude plekjes onzer stad en loonde vooral de heerlijke schoonheid van de O. L. Vrouwe Toren. Nadat ververschingen waren aange boden werd allereerst vertoond de him van de Geldersche Vallei, daarna een teekenfilm en vervolgens het mooie filmwerk „De Zee". De heer Os uit Doorn sprak nog een woord over de huidige crisis en wees er op dat men trachten moet de crisis-vruchten te plukken. Burgerlijke Stand. 19 Juni. Geboren: Jan, z. van H.' W. Renes en H. J. Renes, Janny Lena, d. van J. M. de Kramer v. d. Brugge. Maria. d. Bronkhorst en E. Vreekamp. Petrus Hendrikus Theodorus, z. van R. A. v Manen en H. J. v. Opijnen j Gehuwd K de Ruig en S. A. Veenendaal. Overleden: Theresia Maria Brinkman, 17 m. Thomas Theodorus Staal, 59 j., echtg. van C. Voskuilen. - Gijs- bertje Kos, 28 j., ongeh. 20 Juni. GeborenGeertruida Ca- trina, d. van A. de Bree en E. J. v. d. Hammen. GehuwdA. Schuit en J. Ruifrok. G. Drost en E. v. Putten. C. Meerveld en A. Hooijer. Over leden Christina Wilhelmina v. Alfen, 76 j., wed. van J. v. Ewijk. Catarina Carolina Sophia Friederica Jeannette Kropf, 58 j., echtg. van S. C. Bestelink. Wopkje Klazes Spoelstra. 85 j., wed. van B. Tommink. 21 juni. Geboren:JacobusHendrikus, z. van G. H. Flos en J. Onrust On dertrouwd Z. v. d. Klashorst en J. H. Mellema. - P. v. Rijssel »n G. Gouma. G. de Valk en W. A. J. Massop P. P. C. v. Wees en M. C. Geers. T. v. Ouv.erkerk en A. A. v. d. Berg. J. Strop en E. Klein. H. v. Beek en G. Korlaar. A. J. Schuttevaer en A. L. J Schmitz. GetrouwdN, A. Lenstra en E. Smit. OverledenHendrik Jansen, 45 j., echtg. van G. Bulk. Klachten over de anti-Boldoot-geu- ren van onze grachten en singels kun nen moeilijk als ongegrond worden ter zijde gesteld, 't Veenendaalsche fabrieks-afvalwater gemengd met Enka- vloeistoffen uit Ede verpesten de lucht in wijden kring om Amersfoort omgeving. Tegen 11 Juli is hier een zooge naamde Persdag georganiseerd teneinde aan het schoon van Amersfoort en omstreken meerdere bekendheid geven. Voor dezen dag zijn een aantal dagbladvertegenwoordigers uilgenoo- digd, die dan op de hoogte gesteld zullen worden van hetgeen onze stad biedt. De „Officieele Reisgids Autobussen van Amersfoort en Omstreken" is ver schenen. Het is een handig boekje, waarin men de dienstregeling kan vin den van alle autobusondernemingen van Amersfoort naar omliggende plaatsen. Op den hoek van de Lieve Vrouwe straat— Zwanenhalssteeg, liep een zes jarig meisje hard tegen een wielrijder aan. Het kind kwam te vallen en brak het rechterbeen. V reemdelingen verkeer. Naar de sub-commissie van de V.V.V. alhier ons mededeelt, zullen er dezen zomer, bij voldoende deelname, van Amersfoort uit autotochten worden ge organiseerd in samenwerking met Le- guit's autobusonderneming. Er zijn reeds drie verschillende routes vastge-» steld, welke steeds op Zaterdagmiddag gereden zullen worden, te beginnen op Zaterdag 23 Juni en zoo afwisselend iederen daarop volgenden Zaterdag. De route, welke den eersten Zater dag gevolgd zal worden is: Amers foort, Leusderheide, Woudenberg, Ede, Wageningen, Rhenen, (Ouwehand's Dierenpark), Amerongen, Doorn, Zeist. Huis ter Heide, Soesterberg, Amersfoort. De tweede rit is als volgt samen gesteld Amersfoort, Soest, Baarn, Hil versum, Bussum, Muiderberg (strand), terug groote weg tot Soestdijk, Bilt- hoven (natuurbad), de Bilt, Amersfoort. De derde rit zal degenen die eraan deelnemen langs de volgende plaatsen voeren Amersfoort, Voorthuizen, Gar deren, (Uddelermeer), Apeldoorn, El- speet, Nunspeet, Harderwijk, (IJssel- mcer), Putten, Nijkerk, Amersfoort. Dit is het eerste uitgewerkte plan, dat deze commissie, welke zich ten doel stelt den pensiongasten ook tijdens hun verblijf in onze stad iets te bie den, ter kennis van de belanghebben den brengt. De verschillende routes zullen afwisselend iederen Zaterdag worden gereden tot 1 September toe. Boottochten naar Marken en Volendam. 1 Juli a.s. hervat de Pleziervaart- onderneming „Het Groot Nederlandsch Meer," alhier, haar geregelde bootdien sten naar Marken en Volendam, Am sterdam en de Zuiderzee-werken. De tochten zullen zoowel des Zondags als op werkdagen worden gehouden. Het ligt tevens in de bedoeling van de directie, middag- en avondluchten op hel l|sselmcer le organiseeren. De tochten geschieden niet de luxueuze zeewaardige salonboot „Bur gemeester Kempers." In hel Boompje had de feestelijke uitreiking plaats van de diploma's der vereeniging Eerste Hulp bij Ongelukken onder leiding van dr. N. v. Nieuwen- huysen. Het diploma werd uitgereikt aan de dames mevr. C. v. Essen de Bree, mevr. W. Craanen, mevr. A. Breemann Goedhals, mej. B. de Bree, mej. E. J. Reems, mej. M. Wijnands, tnej. H. Lam- brachts en de heeren W. Vetkamp, H. W. Vunderink, J. H. Vunderink, B. v. d. Woerd, N. v. Empelen, E. Methorst, E. v. d. Wart, J. G. Her mans en C. W. v. d. Brink. Uit d?n OmPfk Eemnes In den gemeen'eraad werd gepraat over 't verhoogen van een salaris. De heer Seldeniijk zeide bij die ge legenheid Een ambtenaar is een on gelukkig mensch. In een groote plaats heeft hij het slecht en in een kleine plaats heeft hij het ook slecht. De heer Pas'zegt, dat wanneer een ambtenaar benoemd moet worden, hij heel geschikt is en alles wil doen, maar wanneer hij eenmaal op het troontje zit komt hij met zijn eischen. Zoo gaat het ook hier. De voorzitter wees er op, dat er veel langs de vaart gezwommen wordt, De pachter van het grasgewas ter plaatse klaagt er over en spr. wil daarom het zwemmen verbieden. De heer Hagen wil een stuk land beschikbaar stellen aan iemand die dit pacht om er dan zwemhokjes le plaat sen. De voorzitter zegt dat Eemnessers Wethouder Stoutenburg zegt, dat misschien 20 man uit Eemnes gaan zwemmen. Spr. wil in ieder geval het zwemmen voorde dames verbieden, dan blijven de heeren van zelf weg. Spr. wil het zwemmen toelaten op vertoon van kaarten, die op het gemeentehuis verkrijgbaar zijn. De Voorzitter acht een dergelijke uit zondering niet te handhaven. De heer van de Brink merkte op Vrouwen uit Eemnes zwemmen niet. De mannen uit Eemnes zijn wel voor zichtig. Zondag zijn er wel 500 buiten geweest om te zwemmen. De heer Pas wil kaarten alleen be schikbaar stellen voor mannen uit Eem nes. De voorzitter zegt, dat de Eem nog is om le zwemmen. Ook Wethouder Stoutenburg stelt voor om alleen kaarten uit te reiken aan mannen uit Eemnes. En als vrouwen willen zwemmen vroeg de voorzitter, waarop Weihouder Stoutenburg antwoorddedie wasschen zich 's Maandags wel in de waschma- chine. Wethouder Groen wil een algeheel verbod. Er zijn ook Eemnessers die on behoorlijke dingen hebben uitgehaald. Het voorstel Stoutenburg (R.K.) om het zwemmen toe te staan op vertoon van kaarten alleen verkrijgbaar voor mannen uit Eemnes, wordt aangenomen met 4 tegen 1 stemmen, Woensdag 27 Juni a.s. zal Mgr. J. H. G. Jansen in deze parochie des mor gens 9 uur de H. Mis opdragen, waarna de toediening van het H. Vormsel zal plaats hebben. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Wilhelmus, z. v. Wiggerts en A. v. Hamcrsveld Hendrik, z. v. H. Cozijnsen en E. Lan- geveld Jacobus, z. v. C. J. Eek en J. M. van Dijk. Ham er» veld Nadat hedenmorgen in onze Paro chiekerk de plechtige H. Mis van Requiem was opgedragen voor de ziele- rust van onzen ontslapen dorpsgenees heer Dr. Staal, werd het stoffelijk over schot in den familie grafkelder te Laren bijgezet. De overledene is in 1875 geboren te Eemnes. Zijn eerste opleiding ge noot hij le Baarn en Rolduc, waarna hij aan de Rijksuniversiteit te Utrecht zijn studies voltooide. Spoedig daarna volgde zijn praktijk in Leusden en Stoutenburg, die hij tot aan zijn langdurige ziekte, waarnam. Reeds dadelijk had hij het vertrouwen i de achting van zijn patiönten ge wonnen. Ook de algemeene volksgezondheid ging hem ter harte, wat moge blijken uit cursussen voor E.H.B.O., die door hem werden gegeven. De overledene was mede-oprichter van het Wit-Qele Kruis. Voor sla-gerechten, mayon- nalse en overal waar slaolie |k aan t< pas komt. bereikt U met Saladine de bcsle resultaten. De verstandige huisvrouw die^ weet wal goed voor haar gezin is. zal minstens I maal per dag sla op latei brengen. Doch geen sla zonder Saladine Wanl zij weel dal zl| alleen met Saladine dal fijne, koele sla-gerecht - zoo zacht en aromatisch van smaak - verkrijgt, dal haar gezin er lederen dag opnieuw naar verlangt. Oekunt probeeren watgewill,steeds zult U weer tot Salad ine terugkeeren. Hoogland De burgemeester maakt bekend dat alsnog gelegenheid beslaat om trek honden te laten keuren. Hiervan moet 1 Juli opgave worden gedaatfbij den gemeenie-veldwaehter. Leusden Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella, d. 1 Garderen en E. van Asselt. Stoutenburg Burgerlijke Stand. Geboren Hendrikus Lambertus, t. v. H. Smit en J. G. Kok Johanna Aleida, d. v. H. B. v. d. Hengel en J. M. v. Laar. 1 OverledenCierardine C. J. v. Berkenstijn, 09 jr., echtg, v. Th. J. v. d. Bergh. De Burgemeester maakt bekend, dat het ontwerp van het plan van uit breiding in uitvoerige kaarten uitge werkt. met bebouwingsvoorschrillcn, tee secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 19 Juni 1934 tot en met 17 Juli 1934 en dat belang hebbenden vóOr 17 Juli 1934 hun be zwaren tegen liet ontwerp en de be bouwingsvoorschrilten kunnen inbren gen bij den Gemeenteraad. Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Barend, z. v. G. Kleinen C. Karelse -- Franciscus Jacobus Au- tonius, z. v. G. v. d. Dijssel en A. W. v. d. Lugt Martinus Johannes, z. v. J. G. v. Es en j. Groeneveld - Fran ciscus, z. v. Ch. Uijland en C. Grift Hendrikus Uijsbertus, z. v. G. Hilhorst en A. M. v. d. Brink. Onder trouwd: ilasselbach en W. v. d, Bedum. GehuwdJ. Wiegers en M. C. Onwezen G. de Haas en C. v. d. Toom. I Overleden: Hendrikus G. Beekman, 56 jr., echtg. v. A, M. Mar tin Jkvr Rciic-e H. v. Weede, 69 jr.. wed. v. Mr. C. J. W. Loten v. Doelen Grothe Jacob Rebergen, 66 jr., wed, v J. C. Tick. Bij geweld.g druk verkeer hebben vier aanrijdingen plaats gehad. De eerste op de Soesterbergschestraat tus schen een vrachtauto uit Amersfoort, die werd aangereden door een motor uit Amsterdam, De motorrijder liep schaafwonden op en een lichte hersen schudding. Tweede aanrijding in de Birklstraat tusschen twee motorrijders, komende van Amersfoort De aanrijder brak een been. Derde aanrijding in de Van Weede- straal, tusschen twee auto's. De schade was niet groot en werd onderling ge regeld. Vierde aanrijding op de Slecnhof- straat. De landbouwersknecht H., een op jaren, kwam per rijwiel van de Molenstraat en reed op tegen een auto. Hij bekwam een gapende hoofd wonde. Binnenland Luchtvaartdag Soesterberg. Zaterdag, 14 Juli, wordt te Soesler- qerg een nationale luchtvaarldag ge houden ten bate van het Nationaal Luchtvaarlfunds. Door de militaire Liichtvaarlafdeeling uilen demonstraties gegeven worden, vaarvan het voorloopig programma luidt: 1. Estafette-vlucht2. Pick-up oefening; 3. Formatievliegen4, Radio verbindingen met vliegtuigen; 5. Lucht- acrobatiek; 6. Aanval op bommenes- kader; 7. Parachutes-werpen8. Pa trouille-oefeningen; 9. Verrassing; 10. Aanval op gronddoel. K. R. O. Wij herinneren er onze luisteraars nog even aan, dat a.s. Zondag een speciaal Missieprogramma zal worden uitgezonden. 's Avonds zal dan tevens van half 10 tot 10 uur voor de mfcrofnon een in teressante radio-missie wedstrijd wor den gehouden, waaraan groote prijzen verbonden zijn. Een leder, die een radio-missie- spcldjc heeft gekocht kan aan dezen wedstrijd deelnemen, Men voege bij de oplossing, welke aan den K.R.O. moet worden ingezonden, hel speldje (ol de speldjes!). Tol deze Inzending hestaat gelegenheid lol 7 Juli a.s. De speldjes worden op de meeste plaatsen op Zondag 24 Juni vcikochl. Als men bedenkt, dat de opbrengst dient om de K R.O. missie-uitzendingen viadenf'hohi-zender in stand te kunnen doen bonden, dat men daardoor zoo'n heerlijke daad stelt om onze eigen mis sionarissen van zells in de verst afge legen gebieden, die toch al zooveel ontberen moeten, en vervolgens onze overige katholieke landgenootm. In staat te stellen geregeld contact met het moederland le onderhoudt n is ver dere aanbeveling totaal overbodig. Steunt daarom katholieke luisteraars de K. R. -missie, door een speldje te koopen. De Robinson schocncnfahrekcn le Nijmegen zijn afgebrand. Up de fabriek waren ongeveer 300 man werkzaam, die voorloopig werkloos worden. Waar schijnlijk zal dil cellier geen geldklijk nadeel voor hen beteekenen, daar fa briek en inventaris waren verzekerd en de directie bovendien tegen bedrijfs schade verzekerd was. Op 25 mijlen ten Westen van Kailin is een militaire trein door bandieten overvallen en vernield. De bandieten scholen op den trein en wisten Item lol ontsporing te brengen. Er ontstond een gevecht tusschen de bandieten en de soldaten. Vier bandieten cu twee treinbeambtcn werden gedood en twee soldaten gewond. Door het ontmaskeren van de val- sche munterbende, welke een inter nationale organisatie bleek te zijn, is de verdere uitgifte van valsch Neder landsch geld voorkomen. Door de ont dekking le Antwerpen der prachtig geoutilleerde drukkerij van valsche bankbiljetten van verschillende landen, is verhinderd, dal de leden der bende over geheel West-Europa hun slag hebben kunnen slaan. Er is een auto even voor fori de Bill in den berm van den weg geraakt. Aan de overzijde van den weg schoof de wagen daarop legen een boom. De hevigheid van de botsing deed den bestuurder door de voorruit vliegen, waarbij hij ernstige snijwonden opliep. Een mede-inzittende dame moest be wusteloos worden opgenomen. Te Gendringcn is in ernstige mate kinderverlamming uilgebroken. Tot nu toe zijn zeven kinderen naar Zevenaar overgebracht, waar zij in barakken zijn opgenomen. Op advies van den iuspec-

De Eembode | 1934 | | pagina 2