f \y OPRUIMING Or. 1.6. M. Verbeek Arts Kamerling Bfllastingzakin AVICULTURA HAW6K0 - Utr.str. 8 Sensationeeie W. STEENBEEK ZONEN Zomer-Opruiming C DE JAGER Allerlei DE HOOGEERW. HEER LEOPOLD ANTONIUS FRANCISCUS XAVERIUS FOCK. Kanunnik vnn hel Mclropolllaan Kapittel van hel Aartsbisdom Utrecht. Deken van hel Dekenaal Amersfoort. Pastoor der Parochie van O. L. Vrouw te Amersfoort. Ridder In de Orde van Oranje-Nassau. De KapelaansW. J. DE JONG. TH. C. M. VAN LEEUWEN. Het KerkbestuurBERN. BROM. C. W. C. G. HEHENKAMP. I. J. A. AGHINA. H. NEFKENS. Amersfoort, II juli 1934. Zondagavond kwart voor 8: Metten der Overledenen. ^Maandagmorgende H. Missen om 7, 8 cu 9 uur, kwart vfaor 10 de Lauden en om 10 uur de plechtige Uilvaart-Mis, waarna de begrafenis. Benige en algemeene kennisgeving. Geen bloemen. L. A. F. X. FOCK Namens liet Bestuur der Broederschap A. C. BEIJEK, Voorzitter. W. A. J. PETERS, Secretaris. I Juli 1934. GETROUWD: PIET VAN WEES MIES GEERS. De Heer en Mevrouw Van Wees— Geers betuigen, mede namens \geder- zijdsche familie hun dank voor de vele bewijzen van belangstelling, bij de vnltrtlkking van hun huwelijk onder vonden. AhWrstoort, 13 Juli 1934. Allen die iets te vorderen hebben in- verschuldigd zijn aan- of zaken onder hunne berusting hebben betref fende de nalatenschap van wijlen den 1 HnogEerw. Heer Deken L. A. F. X.' FOCK. in leven R. K. Priester en Pastour der Parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart te Amersfoort en aldaar overleden den II Juli 1934, worden verzocht hiervan opgave, betaling ot afgifte te doen vóór ol uiterlijk den Augustus 1934. ten kantoic Notaris t' Leuken, Zand 39, Amersfoort. si. imcimiiis-iisiiorsiEi wordt tijdelijk GESLOTEN vanaf 25 JULI a.s. Men wordt verzocht te zor gen. dat de boeken UITERLIJK UIEN DATUM terugbezorgd zijn. INTERNIST Is na VRIJDAG 13 JULI afwezig afwezig De Directeur van Openbare Werken iept sollicitanten op (woonachtig in de Gemeente Amersfoort) voor de be trekking van: Plantsoenarbeider (een vaste benoeming kan volgen.) De aanstelling geschiedt op een proeftijd van I jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties op zegels van 30 cent, met vermelding van leeftijd, welke moet zijn tusschen 22 en 34 jaar en adressen voor Inlich tingen, in te zenden aan de Gemeen telijke Arbeidsbeurs, Achter Davids- hof no. 2. vóór 24 Juli 1934. J. II. II. IEIVEI0. Muil Lid v.d. Bond van Belasting consulenten St RADB0UD8TR.I3.TEL.III3 Alle Belastingen PLUIMVEEVOEDER- HOF 7 TELEF. 510 compl. met Sglazen, I L„ breed m.rin- (A IF gen, thermometer en receptenboekje I GLAZEN SMAL BREED li1 L- v» 3U l IV, 2 L. 6 19 et. |7 19 21 23 26 ct. QOEDKOOPER DAN OOIT! i Wegens enorm succes geven wij ondanks de ver laagde prijs der glazen CADEAU bij aankoop van 25 glazen: Inmaakketel m. Thermometer Vanaf Zaterdag 14 |uli houden wij ge durende korten tijd een sensationeeie opruiming, zoo een als U in jaren niet hebt meegemaakt. Al onze Dames-, Heeren- en Kinderschoenen, waarvan we geen complete series meer bezitten, worden tegen zulke verrassend lage prijzen ver kocht, dat iedereen zich zal haasten om hiervan te profiteeren. Benut deze gelegenheid zoo spoedig mogelijk, want we verwachten een enorme toeloop. Ziet de etalages en U koopt nü of nóóit bij: LAVENDELSTRAAT 4 6-8 SOESTERWEG 173 Bil Langeskaat 19 flme'sfoort Marktberichten. Amersfoort, 13 Juli 1934. Zandaardappelen I 0.— 4 f 0.— p. H.L Hoendereieren 12.10 4 13.00 p. 100 st.; Eendeneieren 12.20 3 (2.50 p. 100 st.; Boter 11.65 3 10.- p. K.O.; Kippen 10.60 3 f 1.— Hanen 10.70 3 f 1.Hennen f 0.00 3 10.00; Jonge hanen 10.30 3 f0.70; Kui kens 10.00 3 10.00; Tamme ko nijnen 10.40 3 10.75; Wilde ko nijnen 10.— 4 10.Tamme duiven 10.20 3 10.30 per paar; Magere varkens 1 14.—117. Drachtige zeugen 145.— 3 175; Biggen I 9.— 3 fl3'00; Guste zeugen 1—.— 4 1 per stuk. Burgerlijke Stand. 10 Juli. Geboren: Hendrik Jan, z. v. J. Slettenhaa. en H. Duijn Hans Casper, z. v. A. Hiitlemann en G. A. Fiedrich Tieieman Willem, z. v. V/. W. de Wilde en G. v. d. Heuvel Hendrika Johanna, z. v. A. J. Has- sink en C. G. v. de Beek. Getrouwd: M. Leempoel en A. Jansen. 11 en 12 Juli. Geboren Wupke, d. v. M. v. 't Hazeveld en J. Lijnsvelt Karei, z. v. M. v. der Velde en M. Termaten Gijsbertha Rijna, d. v. J. v. Laar en R. de |ong Albertus Cornelis, z. v. A. C. v. Gorkum en M. Dekker Karei Joseph Adrianus, z. v. K. J. v. Hattum en A. M. Laseur Aaltje, d. v. J. Blok en P. Spieren burg. OndertrouwdJ. Boode en A. Rommers C. v. der Pol en W. Martensen C. v. Bocijen en M. G. Heins W. C. Olten en L. D. Fliek A. v. Beck en B. v. Drie. Getrouwd: A. v.'..Leeuwen en H. A. v. Zwol P. v. Rijssel en G. I. Gouma. Over leden: Leopoldus A. F. X. Fock, 7(: jr.. ongeh. Eveline E. Greenw, 7C jr., echlg. v. S. Tulp Freerkje v der Velde, 74 jr., echlg. v. S. de Vries. De Burgenteesler van Amersfoort brengt ter kennis van belanghebbenden dal Nederlandsche onderdanen in België worden toegelaten op vertoon van een verloopen paspoort, mits de geldigheid daarvanjniet meer dan vijl jaar ver- strekè'tP is. Zondagdicnst H. H. Doctoren, en Nacht-weekdicnst Apotheker. Dr. Mertcns zur Borg, 't Laantje 5, Telef. 1225 Dr. Hendriks, Beikenweg 25, Tel. 1384 Dr. Lipschoten, Soeslerw. 329, Tel. 112 Apotheek: Ten Brink en Vormolen Varkensmarkl 19a, Tel. 160, en Soes- lerweg 97. Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. DronkenschapR. v. d. K. An foort 16 of 3 d., J. v. d. G. iden D. idem. Aardappelen vervoeren z, v.H. W. J. ten H. Amersfoort I 5 of 2 d. Arbeid door kind doen verrichten W. v. d. K. Barnevcld 15 of 3 d, Niet zorgen dal geen arbeid in ver boden tijd werd verricht: J. W. v. d. B. tlamersvcld f 15 ol 6 d., H. II. L. Amersfoort idem. Te Amersfoort gramofoonhinder bij open raamT. v S. aldaar 13 of 1 d„ i J. Ch. C. v. d. A. idem. Te Amersfoort verkoopsstandplaals innemen z. v.: A. M. B. V. aldaar f2 ot 1 d., A. v. d. B. idem. Te Baarn zich niet ordelijk gedragen politie uitschelden) P. v. R. aldaar 10 of 4 d. Te Amersfoort in stadsplantsoen op het gras slapenB. v. S. den Haag f 2 of 1 d. Vleesch niel op vereischte wijze ver voeren H. K. Amersfoort f 3 of 1 d., B. idem. Tc Amersfoort venten z. v.: D. H. Huizen f3 of 2 d. Autorijden onder invloed alcohol v. B. Amersfoort f300 of 1 mnd., 3 mnd. ontzegging rijbevoegdheid, voor waardelijk 1 maand hecht, met proef tijd van een jaar. Te Baarn uitgraving niet verlicht: W. R. aldaar f5 of 2 d. Trekdier onbeheerd latgjiF. v. B. Amersfoort (8 of 3 d., v. d. T. Barneveld idem. Andermans bloemen plukken B. Amersfoort f2 of 1 d. plus f5 of 8 d. voor opgave valsclien naamM. B. geheel idem. Loopcn op verboden grond J. v. E. Amersfoort 11,50 of 1 d. Geen rood achterlichtG. F. M. de H. Soest geen straf. Te Amersfoort rijwiel onbeheerd laten: A. C. v. D. aldaar f5 of 2 d., Th. A. J. F. idem. Geen voorrang gevenJ. L. Hilver sum 18 of 4 d. In bocht niet rechts houdenH. d. B. Amsterdam f 5 of 3 d., F. F. K. A. Amersfoort f 10 of 5 d„ S. Baarn f3 of 1 d„ M. de R. idem, H. A. M. Nijkerk idem. Rijden op verboden weg: L. S Rhenen f6 of 3 d., W. de G. Hoog land f 3 of 1 d., J. K. Amersfoort f 1 of 1 d., B. J. de W. Amsterdam f 2 of 1 d., G. T. Amersfoort f 1,50 of 1 d. Auto over wielcrpadJ. 11. Z. Ca- pclle: f8 of 4 d., H. B. Zwolle f5 ol 2 dagen. Geen nummer of rijbewijs tooncn W. F. O. Amersfoort f8 of 4 d„ K. C. W. Amsterdam f5 of 2 d, W. C v. G. Billhoven f2 of 1 d„ E. P. Put ten idem, G. v. W. Baarn idem, F. Apeldoorn (5 of 2 d. Veiligheid van verkeer in gevaar brengenC. de F. Ede f 3 of 1 d. J. v. W. Arnhem f 15 of J afzetten: H. R. Hoogland f2 of 1 d.jteerd, de vaandels neigden, de mannen Onvoldoende remmen: A. L. Laren ontblootten hun hoofd en onder 't f5 of 2 d., H. G. B. Apeldoorn id.,' G. A. L. Amersfoort f 8 of 3 d. Geen nummer- of rijbewijs toonen: R. K. Amersfoort f 5 of 2 d., J. G. M. Soest f 1,50 of 1 d., D. J. v. E. Scher- penzeel 2 maal f2 of 1 d. Onvoldoende stuur: P. D. de L. Barneveld f6 of 3 d. Wielrijden zonder licht W. P. Utrecht 3 ol 1 dN. A. T. Soest f 1,50 of 1 d. A. v. d. H. Baarn f3 of 2d. Zonder reflectorL. S. Laren f 2 of 1 d„ R. A. V. Amersfoort f 1 of 1 d. H. G. V. idem, N. de G. Hilversum 2,50 of 1 d. Verkeerd uitwijkenN. F. v. d. H. Doom f 3 of I d. Motorgassen niet behoorlijk afvoeren: F. M. Amsterdam f5 of 2 d., J. H. D. Amsterdam f2 of 1 d. Rijden met niet ingeschreven auto G. B. Barneveld f 5 of 2 d. Rijden met te brecde hooilading: v. W. Ouderijn f 5 of 2 d. Geen inschrijvingsbcwijs toonen van autoJ. O. B. Amsterdam f 5 of 2 d. Wielrijden zonder belG. C. v. D. Amersfoort f 3 of 1 d. De begrafenis van Prins Hendrik. Woensdag heeft de begrafenis plaats gehad van Prins Hendrik. Evenals bij de begrafenis van wijlen Koningin-Emma was een onmetelijke inenschcnschaar uit het geheele land toegestroomd om getuige te zijn van de plechtigheid. Honderdduizenden Monden op den mooien zomerdag rijkhalzend uit te zien naar hetgeen er komen zou. T egen negen uur werd in de nabij heid van het paleis de rouwstoet ge formeerd. De eerewacht was betrokken door Grenadiers en een muziekcorps. Het voorste militaire gedeelte van den stoet bestond uit Marechaussee tc paard met standaard en standaard- wacht ter sterkte van 16 ruiters en verschillende troepenafdeelingen. Nadat dit gedeelte van het militair escorte zich had opgesteld, reed de rouwstoet van '1 Koninklijk Huis voor- Een rijknecht-majoor met 2 rijknechts te paard, daarna 9 holrijtuigen met Nummer-letter niet voldoende ver- lakeien, waarin de kamerheer-ceremo- lichtC. v. V. Rhenen 12 of 1 d„ niemecster en de doktoren v. B. Ede idem, J. A. J. Arnhem f5 of 2 d., G. J. M. Amersfoort 14 of 2 dC. Th. R. S. Amsterdam id. Bij stilstaanden auto den motor niet zeten. Toen de deuren van het Paleis weer opengingen weerklonk het eerste minuutschot; een commando weer klonk, de geweren werden gepresen- spelen van Grieg's „Ases Tod" werd Prins Hendrik het Paleis uitgedragen door 12 dragers. De kist werd inden witten lijkwagen gedragen. Wit op speciaal verzoek van den overledene als teeken van blijdschap in de hoop op het eeuwig leven. De indruk is overweldigend. Op het rood-wit-blauwe rouwkleed, dat van zilveren franjes is voorzien, is een wit fluweelen kussen gelegd waarop de ordeteekenen zijn vastge hecht. Slippendragers hielden het kleed vast. Aan weetszijden van de met 8 paar den bespannen wagen schreden de hofdignitarissen. Zwart zijn de paarden, doch ze zijn met witte kleeden om hangen. Holjagers, kamerheeren en slippen- dragers volgen. Ter rechterzijde reed de vice-admi- raal Bauduin en ter linkerzijde luite nant-generaal Jhr. Roëll, Een rijtuig met talrijke bloemstukken kwam hierna. Uit alle deelen van Europa zijn bloemen gekomen, ja men zou haast zeggen uit alle deelen van de wereld. Terwijl de stoet zich in beweging zette H M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana in 't wit, begaven zich buiten het paleis om de afvaart van den lijkwagen Ie zien werd een lied uit Valerius' Gedenckklanken gespeeld. In de holrijtuigen geëscorteerd door jagers en lakeien namen plaats vorste lijke familieleden en gasten. Verder volgden allerlei Hofdignitarissen, Roede Kruisbestuurders enz. Het militair gedeelte van den stoet werd gesloten met veldartillerie en diverse troepenafdeelingen. Den heelen weg langs werd zachte treurmuziek gespeeld van Schubert en Beethoven, door liet muziekkorps der Infanterie te Amersfoort. Toen de stoet de Hoornbrug bereikt had, reden de hofauto's voor het Paleis Noordeinde om de Koningin en Prinses Juliana langs een afzonderlijken weg naar Delft te brengen. De burgemeesters, die zich tegen over het paleis hadden opgesteld bi; 't standbeeld van Prins Willem kwamen naderbij. De auto met politioneele autoriteiten nemen hun plaats in. De groote deuren gaan open. IT. M. de Koningin schrijdt naar buiten, gekleed in een witte japon met zwarten man tel. witte hoed niet witte sluier. Prinses Juliana is in een zwarten mantel gehuld. De eenzame Snel rijden de auto's af. Het plein te Delft is in parelgrijs doch een overgang tot het volle licht. stappen in. weten wij, een eeuwig Vaderhuis. Voor ons is de aood geen einde gehuld. De zuilen van het stadhuis waren met een lila roset ombonden. In Delft was de belangstelling zeer groot. Geen plaatsje was onbezet. Daken, ramen, bordessen, alle plaat sen, die maar menschen konden be vatten, waren vol menschen. De volledige ministerraad, die zich reeds tijdig naar Delft had begeven, wachtte in 't stadhuis. Later begaf men zich naar de kerk. De eerewachten voor de Nieuwe Kerk bestonden uit mariniers. den ingang van den grafkelder was 'een eerewacht opgesteld, bestaande uit adelborsten. De kerk was ook volgens den wensch van den overleden Prins in het wit gehouden. De pilaren en zuilen waren met lila-banden omwonden, met afhan gende linten. Veel bloemen waren in het kerkgebouw aanwezig. Meest witte leliën, waartusschen een enkele oranje- bloem. Op de markt voor de kerk stonden de mariniers met de marinekapel. De koninklijke militaire kapel stelde zich bij 't standbeeld van Hugo de Groot ip. Zachte treurmuziek weerklonk oortdurend, terwijl de klokken van de kerk bleven beieren. Hoogland Tot lid van den Gemeenteraad van Hoogland in de vacature wijlen Gerard Schimmel, is benoemd verklaard de De Marine-kapel speelt het Wil- |,eer Wilhelmus Brouwer, helmus. De kist wordt de kerk binnen-1 gedragen. Soeaterberg De kist nadert. H. M. de Koningin Het programma voorde vliegdemon- en de Prinses komen daar achter, Het suaties, die Zaterdag a.s. door de kleed wordt over de kist gespreid. Het vliegers van de luchtvaartafdeelingge- Ook hij, die wij straks tot de laatste rustplaats zullen geleiden, zag zijn leven in dat licht. Het eeuwige was voor hem het allerbelangrijkste. Hij sprak er over met 'n vaste overtuiging. Dit was de centrale gedachte in zijn leven. Sterven is 'n opgang tot hoogerc heerlijkheid. Daarom wilde hi: alles In 't wit hebben. jWit, het teeken der blijdschap. Ook weten wij, dat geen ding ons scheiden kan van Jezus Christus. Gelooid zij God, die het in Christus mogelijk maakte, dal sterfelijke men schen zulke dingen mogen zeggen op een plaats als deze. De kist wordt grafwaarts gedragen. H.M. de Koningin en de Prinses vol gen. Prof. Obbink bidt het .Onze Vader" Bazuingeschal weerklinkt. Het Wil helmus wordt gespeeld. De vorstelijke personen verlaten de kerk. Uit den Omtrek kussen met de ordeteekenen wordt aan het hoold geplaatst. De eerewachten presenleeren het geweer of salueeren. De bloemen worden rondom den geopenden grafkelder geschaard. Bijna onmerkbaar langzaam schrijdt de stoet voort. Alle vorstelijke personen volgen. De kist wordt naar het koor der kerk gedragen en op een katafalk ge plaatst. Recht tegenover de kist namen de vorstelijke personen plaats. Nadat de opperceremoniemeesler en de slippendragers zich hadden opge steld, ving de plechtige kerkdienst aan welke geleid werd door den hofpre diker Prof. Dr. H. Th. Obbink, die zijn gedachtenisrede als volgt besloot: Herinnering zonder meer is een weemoedig iets. Als wij moesten geloo- ven dat dit het laatste is van een menschenleven, dan waren wij debet klagenswaardigste aller menschen. zeg de apostel. Wij hebben echter een gebouw eeuwig in de hemelen, dat gegeven zullen worden, luidt alsvolgt: 1. Estafettevlucht2. „Piek Up"-oefe- ning; 3. Formatievlucht; 4. Radiover binding met vliegtuigen 5. Luchtacro- batiek6. Aanval van bommenwerpers 7. Uitwerpen van parachutes; 8. Pa trouille-oefeningen; 9. 10. Aanval op gronddeel. Het programma is ontworpen door den kapitein-vlieger A. K. Steup. Kaarten voor een staanplaats zijn, tegen betaling van f0.50 verkrijgbaar. Voor kinderen beneden 16 jaar is half geld verschuldigd. samenvoeging ting van drie scholen voor gewoon lager onderwijs worden per I Sept. a.s. te Haarlem 34 leerkrachten over compleet.

De Eembode | 1934 | | pagina 3