Allerlei INBOEDEL AVICULTURA Parochie O. L,. Vrouw. Z. H. Ex. de Aartsbisschop Utrecht heeft benoemd tot pastoor der parochie van O. L- Vrouw de Zcer- eerw. Heer A. W. J. Spitzen. De nieuwbenoemde herder is in 1888 geboren, in 1912 priester gewijd, was geruimen ijd werkzaam als kape laan te Utrecht en is sinds 1929 pas toor der parochie van St. Joh. Vianney te Deventer. R, K, Gymnastiekver. St. Hubertus. Maandag a.s. beginnen de gymna stieklessen weer op de gewonen tijd in de zaal. Voor de jongens van 12—16 jaar van 7 tot hali 9 uur. Voor de heeren van half 9 tot 10 uur. Verder worden er atlethleklessen ge geven 's Woensdags van 7—9 uur en 's Zondags alleen voor heeren op de gewonen tijd. A.s. Zaterdag en Zondag is er een tentoonstelling van handenarbeid van de K. J. C. Parochie Fr. Xav. in het Patronaat 't Z3nd. Houdt een uurtje vrij, het is de moeite waard. Toegang gratig. Het getuigschrift van den voorbe reidenden cursus van de Industrie- en Huishoudschool werd uitgereikt aan: J. L. van de Berkt, H. Bovenkamp, V. C- Croon. A. G. de Oooyer, G. de Haan. B. Huurnink, M. Lodder, E. M. Mulder, D. H. Nieuoorg, D. A Rozeboom, C. \V. Stapel, G. v. Surk- sunr.' B. Veenendial, D Verschuur, F. A. Volmer, II. M. L. v. d. Weide, G. van Zwol. Dd Amersfoorlsche Bestuurdersbond heeft, in samenwerking met den Bond van Ned. Onderwijzers, een adres aan den Raad gezonden, waarin verzocht wordt tegen het begin van den nieuwen cursus geen boventallige onderwijzers te ontslaan, maar door hergroepeering van leerlingen te komen tot 8 zesmans- en 4 driemansseholen, waardoor zonder ophelfing van scholen en zonder ont- slag van leerkrachten het mogelijk is zij het niet tot geheele afschaffing tot vermindering van het aantal boven tallige onderwijzers te komen. Adressanten meencn, dat bezetting van scholen met minder dan zes leer krachten behoudens kleine drie mansseholen tot zeer ongewenschte toestanden aanleiding geelt en dat niet mag worden overgegaan tot vermin- dering van het aantal scholen, wil men geen belangrijke schade toebrengen aan het openbaar onderwijs en aan de belangen der schoolgaande jeugd. Vervolgens houden adressanten er zich van overtuigd dat liet betrekkelijk gering aantal boventallige leerkrachten bij eten Raad geen bezwaar zal ont- mqeten, Herbenoemdtotkantonrechter-plaats- vervanger in liet kanton Amersfoort mr. R. P. van der Mark. Burgerlijke Stand. 11 Juli. Getrouwd P. P. C. v. Wees en M. C. Gecrs. A. v. d. Hoven en J. W. Kok. J. G. Pothoven en G. Wijnands. A. Snijders en M v. Gulik. 13 Juli. Overleden: Gerrit Justus van Klaveren, 84 j., wedn. van M. Domburg. 14 Juli. GeborenGerrit Gerardus, z. van A. Flos en G. v. d. Heijden.. Catrina Barbara, d. van F. J. F Sleurink en B. Brandsen. Bernard, z. van J. J. Ileppener en M. v. Bin nendijk. GetrouwdP. J. Entrop en Jkvr. P. A Teding van Berkhout. 16 Juli. GeborenGerrit, z. van K. v. Sneren en E. Vlasiuin. jan, z. van P. J. v. d. Graaf en A. M. v. Dijk, Bernardus, z. van Chrisl en A. v. Bekkum. Cornelis, z. i G. L. v. d, Zee en E. Schicvelt. Antonius Johannes, z. van J. G. Kui ters en Anna van Bngorijcn. Overle den Abraham Johannes Collet, 69 j., eclitg. van J. Gouw. Johannes van Rossuin, 18 j., ongeh. huis. Het blusschingswater moest ge pompt worden uit een sloot, op meer dan 150 Meter afstand Inmiddels brandde de boerderij geheel uit, zoodal de laak der brandweer hoofdzakelijk bestond uit het nablusschen. De brand is vermoedelijk ontstaan door hooibroei, Op het terrein merkten wij o.a. op de burgemeester van Hoogland. De politie zorgde er voor, dat het drukke door gaande verkeer zoo min mogelijk stag natie ondervond. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. DONDERDAG r Lof. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur, In de week de H. Mis om 7 uur. Leusden Burgerlijke stand. GeborenAlbertje, d. van R. v. d. Peut en G. Drost. Wilhelmina Jo hanna, d. van J. v. d. Berg en H. Steenhagen. Adriana Margaretha, d. van J. v. d. Hengel en M. A. Kuijer. Gehuwd :J. H. v. Dijk en v. d. Panne, Veenendaal De groote jaarlijksche Ned. Bijen- markt bij Veenendaal heeft weder plaats gehad. De aanvoer was geringer dan ver leden jaar. Aan den Nieuwen Weg werden 1850 en aan de Klomp 325 korven aangevoerd. De prijzen die besteed werden vari eerden van f 1.30 tot f3.50 per korf, hetgeen, gezien andere jaren, zeer laag is. De handel was trouwens ook traag. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de heide, waar de bijen na afloop der markt gebracht worden, er slecht voor staat. De ymkers hadden dan ook weinig lust tot koopen. Twee merkwaardige dorpen door A F. van Beurden NiJkerK Op de markt. Aangevoerd 250.000 eieren f2—2.60; eendeneieren f 2.10—2.30; 4 schram men f 1518; 51 biggen f 10—12; 6 varkens (40—50; 92 runderen kalf- koeien f 160—210; kalfvaarzen f70 150 vet vee le kw. 18-25 ct. 2e kw. 14—18 ct.vette koeien f160—215; 29 nuchtere kalveren rnestkalveren f8 -16; slachtkatveren f 1—3;3scha pen f8—12. Handel matig. Mevrouw L. viel van de trap. Een geneesheer constateerde hersenschud ding en schedelfractuur. Toen mej. G, bij zee aan 't schom melen was, viel zij. Toen zij zich wilde oprichten, kreeg zij den schommel tegen iiaar hoofd, waardoor zij weer neergeslagen werd. Mej. G brak drie ribben, terwijl zij bovendien door den slag van den schommel een flinke hoofdwonde opliep. Soesterberg De nationale luchtvaartdag stekend geslaagd. Ruim 30.100 enireekaarten waren verkocht, dus de belangstelling van de zijde van het publiek was enorm groot. Verschillende autoriteiten, o. w. de minister-president Dr. H. Colijn. Mr. J, A. de Wilde en Dr. Deckers, woon den het vliegfeest bij. Het programma, dat heel wat mooie nummers bevatte, werd keurig afge werkt. Begonnen werd met een esla- fettevlucht van leerlingen der Vlieg- schooleen luchtaanval volgde hierop, daarna de minder ruwe Pick-up-oefe- ningen. De vlieger-instructeur Jhr. Sand- berg en de sergeant-majoor Lamber- mond gaven daarna eenige staaltjes an meesterlijke lucht-acrubatiek. Het slotnummer werd gevormd door een patrouille, die een aanval deed op een tentenkamp. Een auto week uit een file der wagens, die terugkeerden Vliegdag naar den linkerkant van den weg uit, juist op het oogenblik dat van de andere zijde een auto naderde. De eerste auto sneed daarna weer naar rechts terug met het het gevolg, d: hij werd aangereden door een auto u Kortenhoef. Beide auto's sloegen oi en werden totaal vernield. Alle elf inzittenden der beide auto's zijn gewond. Twee dames uit den voor sten auto zijn in bewusteloozen toe stand per ziekenauto naar Haarlem ver voerd. De vier andere inzittenden van dezen wagen en de vijf personen die zich in den wagen uit Kortenhoef be vonden, konden, na verbonden te zijn, zich in auto's naar hun woonplaatsen begeven. hulppostkantoor tijdelijk geen belas- tingmerken voorhanden zijn. Het ver dient daarom aanbeveling het koopen van een merk niet uit te stellen tot het tijdstip waarop men het moet gebruiken. Voorts wordt er met nadruk op ge wezen, dat de contröle op het gebrui- 'ten van geldige belastingmerken reeds ladelijk na den aanvang van het nieuwe belastingjaar zal worden ingesteld. Kerknieuws Kerkelijke benoemingen. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Pastoor te Amersfoort (O. L. Vrouw Hemelvaart) den Zeereerw. Heer A. W. J. Spitzen en tot Pastoor te Deventer (H. |oann Vianney) den Zeereerw. heer J. A. M. Schartman. Uit den Omtrek Achteveld De heer J. Kerkhof behaalde le Arnhem het motenaarsdiptoma van de B.A.G. De lieer K. is molenaar aan de Ccöp. Boerenleenbank en Handels- vereeniging „Achterveld". Hoogland GéborenGezina Johanna d. v. L. Rookc en M. Prins. Cornelis z. v. G. Beekhuis en R. Pijpers lleudrikus Oijsbertus z. van tl. van Heuvel er R. A. van Ruitenbeek. Overleden G. van de Brug 61 j. cchtg. van G. van den Eshof. - - Wilhelmus E. Smit 1 j. Barlholomeus van Middelaar 60 j. eclitg. van M. van Brakel. De heer W. Brouwer heelt voor zijn benoeming tot lid van den Raad dezer gemeente bedankt. In plaats van den heer Brouwer is nu benoemd de Iteei G. v. d. Pol. Soest Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. v. A. Jekel en T. Puijk Maria Bemardina, d. v. G. W. Visser en M. J. Bosman Gerrit Hendrik, z. v. F. G. van Kesteren en J. Pel Catharina, d. v. E. Wester- veid cn P, Kraan Anton |ohan, z, v. M. v. Veeren en H. J, v. Loluiizen. OndertrouwdJ. A. C. M. Raaijinakers en T. Horstink H. J. Burghouls en Clt. B. Boender W. v. Beek en J. Brouwer G. van Esclt en J. M. van Westen. Gehuwd: J. F. van üavern en A. de Bree. Overleden: Jacobus van der Wijngaard, 72 jr., echtg. v. G. v. Tuinen. Hooglanderveen Aan den Hoogcweg nabij het Kruis punt te Hoevelaken brak brand uit ir een boerderij behoorende aan Buiten- III. Het klinkt eenigzins vreemd, maar Bunschoten heeft in de XlVe eeuw een klooster gehad van derde Regularessen van de orde van den II. Franciscus. Maar in den rumoerigen lijd van 1423, dus enkele jaren vóór de verwoesting der plaats, vroegen zij aan den Bis schop Frcderik van Blankenheijm, van Utrecht, om zich te mogen verplaatsen naar Amersfoort. 14 Juni 1423 gaf de Bisschop ver lof om het klooster van St. Gertrudis „in onze stad Bunschoten" op te hef fen. Zij gingen dan te Amersfoort wonen in eene plaats, die gewoonlijk de Visscherij werd genoemc en koch ten daar eenige huisjes tegenover het SI. Agnicten Convent op den Singel. Maar in 1589 was het getai der zusters zoo klein geworden, dat zij in een kamer zijn gaan wonen, bekend als het Begijnhof. De laatste zuster stierf in 1612, zegt wijlen Pluijm in zijn beschrijving van Eemland Alvorens tot de bespreking der taal of van het dialect over te gaan, moeten wij de bijzonderheden van het acht minuten noordelijker gelegen en onder de gemeente Bunschoten behoorende dorp Spakenburg aanhalen. Van aard verschilt het veel. Bunschoten is een landbouwdorp, Spakenburg een vis- schersdorp. Spakenburg ligt vlak aan de zee, is dicht ineengebouwd. Het leven der Bunschoters is over het algemeen niet zoo moeielijk geweest als dat der Spakenburgers. De eersten zochten hun heil op en in den vasten grond, dn tweede op de wispelturige zee, waarmede ze niet alleen om hun dagclijksch brood, maar soms om het leven moesten worstelen. De Spakenburgers zijn gehard tegen 't weder, uit een sterk ras gesproten, gehecht aan hun woonstede. Het dorp is in de lengte langs een kanaal en bij de haven ontslaan en is uitgegroeid tot een zoogenaamd „langdorp". De woningen staan dicht bijeen. In de vorige eeuw lag er nog een fort ter bescherming van de haven aan de Oostzijde bij den zeedijk. Dit heeft men geeffend en er 64 woningen op gezet, een nuttiger bestemming dan voor liet bewaren van verroeste kanon nen. De huisvesting is veel verbeterd. Als de geheele visschersvloot thuis e.i tal van schepen in rijen naast elkander liggen, is het levendig in de haven en menig schilder heeft er een onderwerp voor een schilderij gevonden. Trouwens aardige en pittoreske ge zichten zijn er veel te vinden. En de bevolking is rustig, laat de vreemde lingen stil hun gang gaan en neemt alleen notitie van hen, als ze eenige inlichtingen vragen. De taal van Bunschoten en Spaken burg is bijna gelijk. Het is West-Friesch, met Veluwsche en Stichtsclie versier selen. Wij zullen ze kunnen beoor- deelen door dat er gesprekken in een klankfilm opgenomen zijn. waarover mrer bijzonderheden zullen volgen. Eerst zullen wij nog de kleedij be spreken. Door hunne afzonderlijke ligging, den zin voor het behoud var het oude en goede hebben de beidt dorpen nog eene afzonderlijke kleeding voor het vrouwelijke deel der bevol king kunnen bewaren. Het mannelijk deel kleedt zich over hel algemeen wel niet precies lecliepakjcs. maar er zijn er m uigen die in het gemakkelijke korte kieltje verschijnen. Maar alle respect voor de dames. Zij kunnen in hun schilderachtige kleedij deinsmakelooze driegiildensjurken gehulde stadsche zusters beschamen cn houden zich solide, warm en kleurig gekleed. De klecding komt in vorm en kleur veel «TTtt die van Marken overeen, een bewijs dat er van ouds verbinding ge weest is lusschen die ver van elkander liggende plaatsen. (Wordt vervolgd). Door A. Blocincr is vergunning ge vraagd tot de oprichting eener fabriek ter vervaardiging van reukwaters, tand pasta, crèmes en poeders le Soester berg. Stou tenburé Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Jacobus, A. v. Bekkum en A. K. van Laar Felronella Maria, d. v. J. II. v. Dalen en A. G. Epskamp. OndertrouwdJ, Papenburg en G, de Saïn. Gehuwd C. Sterk en D. Caloen. Binnenland Rijwiel plaatjes-. Met ingang van 23 Juli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijg baar zijn de rijwielbelastinginerke;: vr or het belastingjaar 1934-'35 (1 Augustus' 1934 t.m. 31 Juli 1935). De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat het geval zich kan voordoen, dat op een post kantoor en in het bijzonder op een Brieven van Eerw. Father Fr.Bervoets uit Baarn. Voor Paschen hoorde ik hier een 125 Swahilibiechten, en ik ga direct iedere Zondag preken. Tusschendoor studeer ik een Bantutaal als Swahilli maar weer heel anders. Missie is een der achterlijkste in de taal en dus ga ik meteen een diclionnair maken, met de pastoor en later een grammaire. Paasch maandag-avond gingen we Ereggi zien; en Zondag 8 ging ik met Thijs naar Yala en Gangala om Father de Reeper te halen, die hier 3 dagen retraite geeft aan de 3 broeders. Kakamega heefl 1400 practiseerende Katholieken, en een 50000 communies per jaar, De kerk 60 M. lang is in aanbouw, de school is nu kerk, en de halve oude kerk en jongensslaap zaal is hun school. Het kruis van de kerk is 25 M„ ook de lengte van het schip, dat aan de zijkanten af is. Na tive hospitaal is in aanbouw, Deze Missie werd geopend door Mgr. Brandsma 12 Sept. 19C6 en is nooit verlaien geweest. Hij was pastoor van Mumias, waar toen der tijd de Boma (regeeringscentrum) dezer streek was. Mumias echter is ook later herhaalde verlaten, en Father Brandsma kapelaan gingen ook van daar naar hier wooren. Na een jaar werd hij verplaats (het huis was toen al af) en Father van Agt volgde hem op. Deze bouwde een goede kerk. Het volgende jaar in April werd de assistent ver plaatst, en de pastoor was alleen voor een korte tijd, totdat Father Wltlox hierheen kwam, in April 1908, om te herstellen van zijn ziekte. De Missie was nu geheel klaargebouwd, en het werk kon beginnen. De pastoor nam MissieFather Witlox de school, Na een jaar er waren 150 jongens, in 1909 ging de pastoor naar Mumias, om deze Missie weer te openen, er. kwam na 6 maanden terug, Toen waren 250 catechumenen. In 1910 werd de pastoor naar Mumias verplaatst, en werd Father Witlox pastoor. Hij bleef een tijd zonder hulp. totdat in 1911 Father Wall kwam. Zijn grootste werk is geweest, dat hij de tegenwer king van de Amerikaansche Missiona rissen van Kaimosi, die ons jaren voor waren, en een groote invloed hadden heeft gebroken. In het dagboek staat dat 50 pet, der menschen zich ophing, en dat hij het verminderde tol 20 pet, Mumias werd weer gesloten, en de jongens vandaar kwamen hier. In Dec. werd Father Reesinck assistent, die bleef, die bleef, tot Mgr. Brandsma Mumias weer opende in 1912, en Father Witlox was weer alleen. In dat staan er geboekt, 130 gedoopten, én 200 catechumen In December 1912 kwam weer een assistent, en zoo ieder jaar een andere. 18 Jan. 1913 kwam Mgr. Blermans op zijn eerste bezoek, en had de eerste vorming plaals. Paschen 1913 zegt: veel Coinmunie's (114). ,Het dagboek stop 22 April 1915. In 1921 vertrok Father Witlox. en liet het doopboek achter met 940 namen. Juist voor zijn vertrek was de Boma naar Kakanga verplaafst, wegens hel ongezond wo nen in Mumias. en de staat het be stuur geheel overgenomen. Father Menti was pastoor, voor korten tijd, maar iu 1922 nam hij de technische school, bij de verdeeling der werk zaamheden. Father (Mgr.) Rogan nam zijn plaats. In 1924 kwam Father Burg man. In Mei 1925 nam Father Waal de Missie over maar in November liet hij het aan Father Rurgman, die ei sindsdien pastoor geweest is, behalve een jaar vacantie, gedurende welk jaar Father Bunck heeft waargenomen. Fa ther Waal ging naar Eregi, waar Father Bunck nu pastoor is, en een catechis-i tcnschool heeft ook. Nu staan 1378 namen geregistreerd het doopboek. Wat de tegenwoordige pastoor aan gaat, zal ik wat uitvoeriger zijn, voor Wat de tegenwoordige pastoor aan gaat, zal ik wat uitvoeriger zijn, voor zoover ik iets van hem vernomen heb, wlant een dagboek heeft hij niet bijge- 2 moet vermenigvuldigd woiden, want het kinderboek had ik vergeten. Momenteel staan 3000 volwassenen ingeschreven en evenveel kinderen. Ik heb geschreven over het ophangen. Dit schijnt hier een ontzettend iets geweest te zijn. De pastoor zegt dat ze dit vanwege de geringste aanleiding deden. Was er een werkje wat hun niet beviel, brandde de hut af, etc. ophangen was de methode. Dit had zijn oorsprong in de heiden- sche gedachte, dat de geest dan de oorzaak er van het leven zou onge lukkig maken. Zoo was het vooral in gebruik, als een jongen een blauwtje liep. Nu 7 jaar geleden heeft de pas toor er een eind aan kunnen maken. De Roomschen tenminste doen het niet meer en ik heb nog niet vaneen geval gehoord. Hij deed het op zijn beproefde manier. Een flinke preek, met een touw er bij, welke in de kerk werd geslingerd, en een uitdaging om zich allemaal op te hangen, en te pro- beeren zijn leven zuur te maken. Als ze het allemaal deden, moesten ze er vlug bij zijn, want dan was hij van plan naar huis terug te gaan. Father Witlox heeft hier ook inge voerd dat de negers Zondags niet werken. Hij heeft toen een dans inge voerd en gaf meteen een onderricht. Dil plan heeft niet veel succes gehad, en nu is het ten zeerste ontaard. De onzedelijke dansen ziet men nu wel niet meer, maar de geregelde weke- lijksche dans brengt veel gevaren mee. I (Voor zijn vacantie in 1930 had de pastoor het er uit; maar toen hij met Kerstmis terugkwam, was het er wter in, en niet meer te stoppen. Het w^rdt nu ai weer reusachtig, fwant er komen iedere Zondag verscheidene duizenden maar de pastoor wacht op een goede gelegenheid om weer een aanval te wagen. De christenen weten wel, dat het niet past om mee te doen, van wege het gevaar, maar toch, ze doen het ook wel. Wat de gebouwen aan gaat, is de geheele Missie door deze pastoor gebouwd, behalve, dat we nog in Father Witlox' gebouw leven. Zijn laatste hut is juist afgebroken, dat heb ik nog meegemaakt. Nu staan er: ons huis. zusterhuis, 2 scholen, 2 slaap zalen, 3 gast slaaphuizen (inlanders), 5 boy'shuizen, 2 hospitalen en 2 dok tershuizen. Bovendien de koffiefabriek, en 4 steenhulten. De Missie is uiterst gecentraliseerd, en sinds mijn komst is de 27ste buitenschool geopend. In een der gasthuizen woonden een troep meisjes, die erg ver weg wonen, en zoo beter op school kwamen. Zij mee- nen mannen gehoord te hebben in de nacht, en werden er hoogst hysterisch an, zoodat ze ons en de zusters nach- en achtereen wakker hielden met hun leschreeuw. Deze zijn er nu maar voor maanden uitgegooid, om ze een les te geven. Toen een logementhouder uit Tiel met zijn vrouw een wandelingetje wilde maken, werd hij doir een logeergast aangevallen en in den bulk gestoken. De vrouw die haar man te hulp snelde, kreeg een steek in de zijde. Beide slachtoffers zijn naar een ziekenhuis overgebracht, t zakelijk bleek. Te Hüstru in Tirol is door een dynamietontploffing in een kerk het altaar vernield. In den kerkmuur ont stond een gat van Iwee meter, terwijl het dak gedeeltelijk is ingestort. Electrisch drogen van hooi. Deskundigen van den Zweedschen Waterstaat hebben een methode ge vonden, waardoor hooi en ander groen voer kan worden gedroogd zonder dat er vitaminen of andere voedingswaar den verloren gaan. Volgens deze me thode wordt het hooi gedurende drie aagen blootgesteld aan een constanten luchtstroom, die de temperatuur heelt van een normale zomerhitte. Het is gebleken, dat het beter is. het hooi langer bloot te stellen aan een betrek kelijk lage temperatuur dan het snel le drogen bij hooge temperatuur. De kosten van de electrische installatie bedragen ongeveer f30.— per acre. Onlangs vertrok uit Chili een han dels-expeditie van 30 personen naar Argentinië. Onderweg zijn acht perso nen en 84 paarden en muilezels om- ;ekomen, en goederen ter waarde van iO duizend peso's verloren gegaan. De stad Jacksonville, in de staat Illinois, is door een wervelstorm ge teisterd. Honderden daken werden van de huizen gerukt. Onder de vele be schadigde gebouwen bevindt zich ook hel krankzinnigengesticht. Het aantal gewonden bedraagt ongeveer 100. Bijna 5000 menschen zijn dakloos. De meeste straten zijn door boomen en stukken daken volkomen versperd. De 38-jarige landbouwer V. Walsma te Dokkum, is op noodlottige wijze om het leven gekomen. Het door hem be stuurde paard, gespannen voor een hooischudder. sloeg op hol. De be stuurder en de hooischudder kwamen in een sloot terecht. De man, die in de pennen geraakte werd vreeselijk verminkt op het droge gebracht. Hij was op slag dood. Te Leeuwarden is de 10-jarige Fokke Postma bij het tusschen de muren van 2 huizen omhoogklimmen, gevallen en zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. Te Gravesend is een meisje jaar. dat een circus bezocht, dooreen leeuw gebeten. Het kind stond voor de kooi. toen de leeuw plotseling een klauw uitsloeg, het iioofd van het kind tegen de tralies trok en haar beet, De beet kwam gelukkig niet erg aan. Het kind was meer geschrokken dan ver wond. -- In den loop van den Franschen ministerraad heeft president Lebrun een decreet onderteekend. waarbij 152 millioen francs wordt bezuinigd door het afschaffen van 10.300 functies bij de Posterijen, Telefoon en Telegraaf. PEPERMUNT staat onder voortdu rende medische con trole van Dr. v. Hamel Roos en Harmens. Notaris te Leuken te Amerstoort zal WOENSDAG 25 JULI 1934. des morgens 10 uur pr. (Zomertijd) aan dc R. K. Pastorie aan deLangegracht 37 te Amersfoort, pu bliek om contant geld verkoopen Den geheelen keurtgen bestaande o.a. in2 Oud-Hollandsche kasten, boekenkasten, linnenkast, bu reau ministre, tafels, stoelen, fauteuils, crapauds, ledikanten met toebehooren. waschtatels, pendulestellen, klokken, schilderijen cn schilderstukken licht kronen, gordijnen, tapijten, karpetten, glas- en aardewerk, porcctein, keuken- goed. kachels, linnengoederen, een partijtje wijn en sigaren, goud horloge; benevens divers zilver, waaronder eenige stellen tafelzilver en heigemi verder ten verkoop zal worden aan- Daags voor den verkoop te zien van 9—12 en 2—5 ure, telkens tegen beta ling van 10 cent entrée. Werkster gevraagd voor den Zaterdagmid dag. Adres Langegracht 28. Nette R K. Juffrouw zag zich gaarne geplaatst tegen 1 Sept. als HULP IN DE HUISHOUDING in R, K. gezin, waar hulp aanwezig is. Brieven onder teller A.D. Bureau De Eembode. PLUIMVEEVOEDER HENGELSPORT- ARIKELEN HOF 7 TELEF. 510 si. iiMius-inmu vvnrdt tijdelijk GESLOTEN vanaf 25 JULI -..s. Men wordt vcrzochl te zor gen. dal ue boeken UITERLIJK DIEN DATUM terugbezorgd zijn. 1.1. K. REIVEIO. htilint l v. tl. 8ond van Belasting consulenten St RADB0U0STR I3.TEL.III3 Alle Belastingen MODERNE OPTIEK A. J. J. van Nimweger, Bloemendalsche Binnenpoort 2 Aeortfoorl

De Eembode | 1934 | | pagina 3