Allerlei Aan de Katholieken van Amersfoort. Nog rest ons de aangename plicht, onze hartelijke dank te betuigen aan de Katholieken van Amersfoort, die onzen beminden Deken zaliger zulk een treffende Uitvaart hebben bereid. Het drukke kerkbezoek en de talrijke H. Communies wijzen er op, dat er veel voor zijn zielerust is gebeden. Maar ook de waarlijk grootsche stoet, die hem naar het kerk hof uitgeleide deed in rustige orde en plechtige stilte, doet ons stellig verwachten, dat spoedig in vervulling zal gaan de laatste bede van Gods Kerk: „Mogen de Engelen U ten Paradijze voeren". Moge aldus zijn plechtige Uitvaart, die door Uw aller piëteit zoo treffend is geworden, de voorafbeelding zijn van zijn glorie volle intocht in het Rijk der Hemelen. De Kapelaans van de O. L. Vrouwe-parocliie. Installatie van Pastoor Spitzen. De Hoogeprw. heer Deken C. Hart man. zal Vrijdagavond om 8 uur, ir de parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de nieuw-benoemde pastoor dier parochie, de Zeereerw. Heer Spitzen, installeeren. Zondag van 12 tot 1 uur, is er ge legenheid met den nieuwen Parochie herder kennis te maken in de Pastorie aan de Langegracht. Vereeniging „Katholiek Amersfoort". Maandagavond had in de bovenzaal van de R. K. «Werkliedenvereeniging „St. Jozef" de bijeenkomst plaats van de afgevaardigden van de vereeniging „Katholiek Amersfoort", onder leiding van den Zeereerw. heer J. H. Hooijman. In zijn openingswoord herdacht Z.Eerw. op gevoelvolle wijze den overleden Deken van Amersfoort, den Hoogeerw. heer L. Fock. Vervolgens heette Pastoor Hooijman van harte welkom den nieuw benoemden Deken, den Hoogeerw. heer C. Hartman en sprak de hoop uit dat het hem gegeven mogen zijn lange jaren te mogen werken in het Dekenaat Amersfoort in gezondheid en met veel vrucht. Deken Hartman dankte voor het har telijk welkom. Nu ik als Deken een eerste bezoek breng aan Katholiek Amersfoort, aldus spr., zie ik er een zin nebeeld in van de eenheid der Katho lieken van Amersfoort. De notulen van de vorige vergadering werden ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens had de bespreking plaats van de ontwerp statuten, waarin ge noteerd werd dat leden der vereeniging kunnen zijn, in Amersfoort gevestigde Katholieke vereenigingen die kerkelijk zijn goedgekeurd. Een geweldige discussie werd ge voerd over het al dan niet aansluiten van vakvereenigingen. Ten slotte werd met 21 tegen 20 stemmen besloten dat de Standsorganisatie's de vakorgani satie^ zullen vertegenwoordigen. De bestuursverkiezing slaagde niet. Tenslotte werd aangenomen dat de vier pastoors een ::"a! bestuursleden als voorloopig besiuur zullen aanwijzen. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. 61 vereenigingen waren genoodigd. 46 hadden 'afgevaardigden gezonden 12 lieten niets van zich hooren en 3 hadden kennis gegeven zich niet te zullen aansluiten. Naar wij vernemen wordt 28 Juli a.s. de inspectie der invoerrechten en accijnzen te Amersfoort (waar behan deld worden alle zaken betreffende in voerrechten, accijnzen, rijwielbelasting en omzetbelasting) verplaatst van Plant- soen West no. 2 naar Prins Hendrik-leen boom. Zijn hoofd werd vreeselijk laan 5 (bij het station). i verminkt en het slachtoffer was op Het telefoonnummer wordt gewijzigd slag dood. De duorijdster, een meisje van 718 in 1090. [wonende te Deventer werd zwaar ge- - Hel plaatselijk secrelariaal »an de I r»".."?S!i bleken- centrale „Persoonlijke Hulp" die sielij1""8 Amersfoort overgebracht. ten doel stelt hulpverleening aan alleen- n„ _i .ui/ slaande peisonei. van eiken leeftijd ol - J K™slllr'.nS ,al eerindle. die door tijdsomstandigheden gelegenheid van den zeventigsten PI persoonlijken aaileg niet in staal «I» ond-vooraller, jhr. zijn zichzelf te handhaïen, in den vorm Poonngaeh een eere- vin het verschatten van passenden »rï". ï"k 0'»an.'- a-beid ol verzorging in eigen tehuizen, is gevestigd bij den i SI|chting„L)e Koth heer H. Palm, Timorstr. 29, alhier. Dezer dagen werd door een „Wijk- comité voor de Binnenstad" besloten tot oprichting van een Christelijke Voorbereidende School. Het voorloopige bestuur, bestaande uit de dames Pon en Keemink, en de heeren Hasper. v. d. Linden en v. d. Neut, zal met spoed plannen uitwerken en voorbe reiden. Programma der Carillonbespeling op Woensdagavond a.s. Zeeuwsche boerenzang, van J. W. Siep. Mijn Nederland, van R. Hol. Kent gij het land en De Ruiter, van J. J. Viotha. Een draaiersjongen, van R. Hol. Een liedje van de Zee, Bakmarsch, Naar Zee en De Kabels los van J. J. Viotha. De Reddingsboot, van H. W. de Groot. De Kleinste, van Jos Beltjens. Onwankelbaar (Gezang). Parochie St. Ansfridus Van de leerlingen der jongens- en Meisjes-opleidingsscholen in de St. Ansfridusparochie slaagden 6 voor een lyceum, 1 voor een gymnasium, 1 voor de tweede klas van een industrie-school, 1 voor de eerste klas van een industrie school, 4 voor een handelsschool, 3 H.B.S. Geen enkele candidaat werd afgewezen. Waterleiding. Tot de noodige uitbreiding aan het Pompstation van de Waterleiding be hoort ook het maken van een rein- waterkelder met een capaciteit van 1000 M3., kan worden gebouwd op de plaats van het oude voorfiltergebouw. 3. en W. vragen daarvoor een bedrag an f25.000 beschikbaar te stellen. De plannen voor de andere uitbrei dingen zijn in voorbereiding. Het thans voorgestelde werk kan geheel op zich zelf worden uitgevoerd, terwijl de te verkrijgen grootere bergruimte voor water van groot nut kan wezen als de andere uitbreidingen worden tot stand gebracht. Burgerlijke Stand. 20 Juli. Geboren: Evertje, d. van J. Jansen en G. v. d, Berg. Jan, z. van A. v, Doornik en W. D. de Graaff. 23 luli. GeborenMarlanna, d. van B. Lenarduzzi en M. C. E. v. Beek. Johan Adolf, z. van G. v. Ooik en I. Bruchhagen. Willem, z. van F. Rekvelt en C. v. d. Klashorst. OverledenHendrik van Dijkhuizen, 3 jaar. De Oost-Indische verlofganger T., wonende te Bussum reed in den af- geloopen nacht op den Rijksstraatweg onder Terschuur met zijn motor tegen - Aan de Kamp had de heropening plaats van den rijwielhandel B. v. d. Hoven. De provinciale commissie Utrecht en t Gooi van het Ned. Jongelings verbond, hoopt op Zaterdag 28 Juli a.s. een jongensdag te houden op het kamp'errein van het N.j.V. te Oud- Leusden. De jongens der aangesloten vereenigingen zullen des morgens optocht met muziek van het stati' naar Oud-Leusden marcheeren. Van 12 tot 15 September wordt de groote fruit- en bloemententoonstelling in dt Markthal gehouden. Buiten de Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde en de Floralia-vereeniging zullen ook de Caclusvrlenden en oud-lccr- leerlingen van Tuinbouwcursussen meewerken. Voor benoeming tot Keurings veearts aan het Openbaar Slachthuis worden aanbevolen: I. L P. de Vries, Kcuringsveearts, Hoofd van den Dienst te Franeker. 2. K Hofstra, tijdelijk keuringsveearts te Amsterdam en Rot terdam. Op de Varkensmarkt sloeg paard op hol en draafde met den wagen door de Arnhemschestraat. De berijder kon er nog afspringen maar het paard reed met den wagen door het hek bij den brug in de beek, waar het met moeite uitgehaald kon worden. Hei paard werd ernstig gewond. De Amersfoortschen Bestuurders- bond, de Chrïstelijken Besturenbond en de R K. Werkliedenvereeniging St. Jozef, hebben een adres inzake de steunverlaging aan den Raad gezonden, Zij meenen, dat deze verlaging vele reeds uitgeputte gezinnen beneden het bestaansminimum zal brengen en zulks ernstige gevolgen, ook voor de gemeen schap kan hebben. Zij vragen al het mogelijke Ie doen om de regeering er toe te brengen, deze verlaging voor Amersfoort terug Ie nemen of indien zulks niet mo gelijk zou zijn door rangschikking van Amersfoort in de eerste klasse hel gevolg van deze verlaging zoo klein! mogelijk te doen blijven. Verder verzoeken zij den Raad een geling met het Ziekenfonds te willen treffen, teneinde wcrklooze arbeiders als leden van dit fonds te behouden. Tenslotte verzoeken zij het aantal stempelgelegenhcden uit te breiden. Door den bouwkundige Joh. H. Blom is aan aannemer Hienekamp opgedra gen het bouwen van een landhuisje aan den Hoogeweg. De inspectie der Registratie en Do meinen alhier, is verplaatst naar het Centraal Belastinggebouw aan de Prins Hendriklaan. Tegen de voorgestelde noodzake lijke vermindering van het aantal bo ventallige leerkrachten bij het open baar lager onderwijs, wordt geprotes teerd door de Bond van besturen der Sociaal Democratische vakvereenigin gen, den Bond van Ned. Onderwijzers en het Onderwijzersgenootschap. Het winkelbedrijf en O. L. Vrouw Hemelvaart. De hoofdbesturen van den Nederl, R. K. Middenstandsbond en den Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, doen opnieuw een beroep op de katholieke winkeliers, om hun zaken overeenkomstig den wensch hunner Kerkelijke Overheid op 15 Augustus, feestdag van O.L. Vrouw Hemelvaart, welke als Zondag is te vieren, te sluiten en op de niet ka tholieke winkeliers om het katholieke personeel dien dag in de gelegenheid te stellen zijn plicht na te komen den dag als Zondag te vieren. Genoemde besturen doen eveneens een dringend beroep op de katholieken, maar speciaal op de katholieke vrou wen, om dien dag niet „extra" te be steden aan het doen van inkoopen, doch zich als katholieken daarvan te onthouden. Waar het katholieke winkelbedrijf het offer weet te brengen om aan het verlangen van de Kerkelijke Overheid te voldoen, spreken de organisaties hel vertrouwen uit, dat zulks door de ge- loofsgenooten op prijs zal worden ge steld, wat niet het geval schijnt wan neer men dien dag de gesloten zaken voorbijgaat en de geopende winkels bezoekt om zijn inkoopen te doen. Verkeersverbe tering. In verband met het drukker wordende verkeer zijn de rijwegen vanuit de stad naar het station te smal geworden en beantwoorden de ter plaatse liggende verhardingen niet meer aan de thans voor het verkeer gestelde eischen. Het is noodig althans de Stationsstraat en de Snouckaertlaan (van de Utrechtsche- straat tot bocht Stationsstraat) te ver- breeden en te asphalteeren. De voorgestelde verbeteringen en de daaraan verbonden kosten zijn: De Stationsstraat (zonder Stations plein en bocht bij de Snouckaertlaan). De breedte van den rijweg wordt 8 M. Op het viaduct is de rijweg 6 M. Westelijk van het viaduct blijft de breedte 9 M. Teneinde het bezwaar van 6 M. rijweg op het viaduct weg te nemen, is het voornemen het wan delpad van het viaduct te verbreeden, zoodat dit niet alleen voor voetgan gers kan worden gebruikt, doch ook over een breedte van 1 M. bestemd kan worden voor rijwielen. Deze wijzi ging zal, als de Spoorwegen geen be zwaar hebben, worden uitgevoerd ten koste van de Gemeente. De rijweg van de Stationsstraat zal gemaakt worden van asphaltbeton. De bocht in de aan sluiting aan de Snouckaertlaan wordt verhard met dikke klinkers, teneinde slipgevaar te voorkomen. Dc kosten worden geraamd op f23.000 en van de verbreeding van het viaduct op 17500. De Snouckaertlaan (van Utrechtsche- weg tot bocht Stationsstraat). De rijweg van de Snouckaertlaan zal worden verbreed tot 7 M Dit is mogelijk door de boomenrij, staande aan de stads- zijde, te rooien. De rijweg zal worden gemaakt van asphaltbeton, de trottoirs van tegels, gesteund door betonbanden. De kosten worden geraamd op f 13 000. Uit den Omtrek Baarn Zeereerw. Pater B. van Klaarwater. Na een afwezigheid van II jaren, doorgebracht in de Missie van Austra lië op het eiland Manus, keerde de Eerw. Pater B. van Klaarwater, missio naris van het H. Hart te Tilburg, naar zijn vaderland terug. Burgerlijken Stand. GeborenKlaas Johannes, z. v. A. Tigchelaar en G Schaafsma Arie Willem Cornelis, z. v. L. G. van Es en J. Koenen. Ondertrouwd W. Hib- bcl en E. van de Kaa. GehuwdW. H. Baron Taets van Amerongen van Renswoude en C. C. Bieruma Oosting J. Nagtegaal en E. van Es. Overleden: Hendrik van der Hoeven, echtgenoot van B. J. H. C. van der Poest Clement Cornelis Dinse, oud 69 jaren, weduwn. van J. Kalf Dirk Vas Visser, oud 67 jaar, echtgenoot van G. C, Kikkert Dirk frederik den Berg, oud 80 jaar, echtgen. M. C. dc Wilde. wagen geraakt. Het hoofd van den jongen werd door de dubbele wielen ■rbrijzeld. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Gijsbertus Jacobus, G. Voorburg en A. M. Kuijer Petrus Gerardus, z. v. J. v. de Wolfshaar Kuijer. Hooglanderveen Op den Nijkerstraatweg is een motor fiets, bestuurd door den 24-jarigen Dolmer uit Vries (Dr.) tegen een aan gespannen paard gereden, die uit een zandweg kwam. De motorbestuurder is met een schedelbasisfractuur en een hersenschudding naar het St. Elisa- bcthsziekenhuis te Amersfoort vervoerd. De duopassagier is met een zware hersenschudding naar hetzelfde zieken huis vervoerd. NUkerk Vrijdagmiddag werd de zoon Ds. v. d. B. uit Amersfoort, die zich per motor hier bevond, onwel, Hij be woog zich daarom langzaam, doch al slingerende door de straten. Op de Amersfoortsche straat, tegenover het kerkhof, wilde hij blijkbaar den motor stil zetten, doch in piaats hiervan gaf hij, waarschijnlijk door zijn onwel zijn, volop gas en reed met groote snel heid tegen een der boomen. Bewuste loos bleef hij op den weg liggen, Er werd een zware hersenschudding geconstateerd. Door het omvallen van een petro leumstel ontstond brand in de woning van van Kooi in 't Holkerveen. De woning ging geheel in vlammen op. Huis en inboedel waren laag ver zekerd. Toen O- W. met een auto op weg was naar Utrecht, liep de motor warn-. Blijkbaar om het water, dat natuurlijk aan de kook was geraakt, wat gauwer te doen afkoelen, draaide hij den dop van het waterreservoir af, Hij kwam hierbij echter te dicht met zijn hoofd boven het kokende water, dat hem met groote stralen in het gezicht spatte. Hij liep groote brandwonden aan hoofd en neus op. Laren Onder leiding van Anton Verheyen zijn de repetities voor „Elckerlyc" vollen gang. Ook te Laren zal Anton Verheyen „Elckerlyc" opvoeren in een groote en romantische ensceneering Meer dan 100 personen werken aan deze ver tooning, die Zaterdag 18 Augustus des avonds 9 uur op hel plein voor de St. Janskerk gegeven zal worden, mede. Een koor van 200 kinderen, onder leiding van v. d. Veer, zingt den zang der engelen, terwijl de kunstschilder Frans Langeveld de decoratieve ver zorging en de massabeweging leiden zal. Nllkerk Op de markt: 245.000 eieren f2.15 2.75eendeneieren f2.10—2,35 schrammen f 18—20; 25 biggen f 10 13; 5 varkens f60—80; 116 run deren, kalfkoeien f 160—200; kalfvaar- zen f90—155; vet vee le kw. f 0.18 0.242e kw. f 0.14-0.18; vette koeien f 165 200 33 nuchtere kal veren, mestkalveren f8—14; slacht- kalveren f 1 3. Handel stug. Soest Voor het M. U. L. O.-examen dezer dagen te Utiecht afgenomen, slaagden de navolgende leerlingen der R. K. U. L. O. school alhier, voor diploma A: Nelly Tolboom en Cor Wilmink: voor diploma BJan Javurek en Ge rard Schothorst. Binnenkort wordt op het station Soestdijk nabij het bedieningstoeslel een electrische bel geplaatst, welke begint te luiden zoodra een trein de Pekinglaan te Baarn passeert. Dit lui den wordt eerst dan gestaakt nadat de trein den overweg te Soestdijk voorbij is. Van Rijkswege wordt een verbe tering aangebracht langs den door deze gemeente loopenden hoofdverkeersweg. Er worden betere paden langs dezen weg aangelegd, voorzien van trottoir banden. De Bilt De 14-jarige J. van der Horst is toen hij van een vrachtauto wilde springen onder de wielen van den Twee merkwaardige dorpen door A. F. van Beurden IV. De vrouwen in Bunschoten en Spa kenburg dragen op het opgestoken haar een zwart kapje, waarover een wit ge haakt mutsje, nauwsluitend om hoofd, dat dit klein en rond van vorm maakt. Hierover gaat een kanten muts, die ver over de oogen reikt. Oorijzers of bellen draagt men nietdeze zijn in der loop der tijden weggebleven, terwijl andere dorpen die bewaarden. De purite nsche geest van sommige voorgangers in vroegere tijden mag daartoe het zijne wel bijgedragen hebben. Als bovenkleed draagt men een slip pen kolder, een buisje zonder mouwen met schootjes. Om den hals onder den kolder een witte omslagdoek. Onder de armen komen dan de geruite rriesch- bonte roode mouwen tot aan de elle bogen uit. Op den kolder draagt men dan de breeduitstaande blauwgrijze of purperen kroplap, die het figuur breed en vier kant maakt. Men wil, dat deze vroeger zoo breed geworden is, doordat men daarop om den hals het draagjuk legde. Over den Kroplap draagt men een smalle geruite doek, die met spelden vastgestoken wordt. Evenals op verschillende andere plaatsen in Friesland, Drenthe, de Ve- luwe en Noord-Holland draagt men hier ook verschillende roodbaaien rok ken over elkander. Ze worden opge houden door drie kussentjes op de heupen en door een ,haak achter op den rug hoog bevestigd. Daarover komt de brecde „scltulk met gekleurd bovenstuk, dat evenals !n Staphorst, Nunspeet, Huizen, Doorn spijk en Hierden van hetzelfde patroon is als de Frieschbonte mouwen boven reeds beschreven. De Zondagsche schoenen prijken met groote zilveren gespen. De jonge meisjes dragen geen witte mutsen, maar een nauwsluitende zwarte muts die rondom een rand heeft van zwarte fijne veeren of pluimen. Nu is het zeer opmerkelijk, dat die diezelfde muts in de Meijerij van den Bosch en in de Peelgemeenten, die toch ver van de Zuiderzeegemeenten verwijderd liggen door de jonge meis jes aldaar in denzelfden vorm met denzelfden rand gedragen worden tot hun achttiende jaar ongeveer. De kleinere kinderen te B. en S.. die al goed loopen kunnen krijgen ook een dergelijk mutsje op en dragen lange kleederen van bruine stof, wat hun het eigenaardig uitzicht van kleii menschjes geeft. De schootkinderen dragen witte mutsjes met een dikken wollen rand en dragen kleurige, bonte, wijde kleéren. Over het algemeen neemt het dragen der costumes wel iets af, maar dezer dagen was in Amersfoort nog het portret eener meisjesschool uit Bun schoten tentoongesteld, waarop tot niet geringe verheuging, alle meisjes het dorpscostuuin droegen, alleen de vier onderwijzeressen zeker uit den' vreemde gekomen droegen de lang niet fraaie tegenwoordige modeklee- deren. Bij rouw wijzigen zich de kleuren der costuums hier ook, zooals overal. 'I Is te hopen, dat de dorpelingen hun kleurrijk en sierlijk en toch zoo eenvoudig costuum nog lang in eere zullen houden. Het is althans een ver weermiddel tegen het insluipen van veel wufts, veel loszinnigs. Wordt vervolgd. broken, die in het In de nabijheid», legen Kanovi een boot stalen en daar mede wegzcilden. Eenige arbeiders, die hen wilden grijpen, werden met nies- sen bedreigd. Een veehouder te Schellinkhout wilde zijn koeien bevrijden van de vliegenplaag en meende daarvoor een uicotine-oplossing, zooals wel |n de boomgaarden wordt toegepast voorde insectenbestrijding. te kunnen gebruj. ken. Een 4-tal koeien werd door hem met een verdunde oplossing ingesmeerd doch terwijl hij nog met de laatste koe bezig was, gaf hel eerste dier reeds den geest. In zeer korten lijd zijn alle vier dieren gestorven. Het dorp Vila Ruiva staat bekend als „het dorp der langlevenden". In liet afgeloopen jaar zijn daar slechts drie personen overleden, die bovendien allen de 100 jaar waren gepasseerd, de oudste was 115 jaar toen hij stier! en de beide anderen 104 en 101 jaar. In CaliforniC, is een zekere mr Smith gestorven, die een vermogen van eenige inillioenen heeft nagelaten. De man heeft dit vermogen met lachen verdiend. Hij stamde uit Berlijn, waar zijn beroep was, iederen avond goed gekleed naar het theater te gaan om daar de opvoering van een stuk bij te wonen. Zijn taak was, om bij zekere gedeelten te beginnen te lachen, De man kon prachtig lachen, luid en langdurig en, wat de hoofdzaak was, zijn lach werkte aanstekelijk. Als hij begon te lachen, lachte spoedig het geheele publiek mede, ook al was het stuk in werkelijkheid in het geheel niet geestig. Op deze wijze is dikwijls ook 'n middelmatig stuk een succes geworden. Het publiek wist toch niet, dat de man niet om het stuk, doch eigenlijk om het domme publiek lachte. De Zon. De zon is een reusachtig fornuis met een warmte van 6000 gr. C. aan haar oppervlakte en 'n binnen-temperaluur van millioen graden! Er schieten vlam men van af als fonteinen, die tiendui zend kilometers hoogte bereiken, zoogenaamde zonnefakkels: de don kerste partijen zijn de zonnevlekken een geweldige oppervlakte beslaan Nabij Charleston hebben jagers een dingo, een soort wilde hond, gedood, die naar men aanneemt meer dan dui zend schapen heeft gedood. Meer dan zeven jaar heeft men jacht op het dier gemaakt en de troep, waarvan hij de leider was, werd geleidelijk uitgeroeid, doch de oude dingo was te sluw voor de vallende kogels der jagers. Nu het dier op ouderen leeftijd is gekomen heeft men eindelijk kans gezien hem onder schot te krijgen. Op de kermis te Colijnsplaat ver maakte de 29-jarige J. B. zich in een schommel. Op een gegeven oogenblik viel hij er uit. Aan de gevolgen den val is de man overleden. Het d< rp Ruinerwold is opgeschrikt door een vreeselijk drama. Tijdens een woordenwisseling is zekere K. door P. S. met een mes in de hartstreek gestoken. Een ijlings ontboden genees heer kon slechts den dood constateeren. Op zijn buiten „De Luttc' Oldenzaal is op 69-jarigen leeftijt overleden de bekende fabrikant Dr. Ir. F. Stork. De politie te Zandvoort heeft 2 hoteldieven gearresteerd, die onder valsche namen in de badplaatsen in verschillende groote hotels verblijf hielden. Zij vertrokken steeds zonder te betalen en stalen bovendien de sieraden van andere hotelgasten, Te Jamestown (New-York) zijn twee fabrieken, een aantal huizen met eenige verdiepingen, een opslagplaats van kolen en een van hout door brand vernield. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht Dc Aartsbisschop van Utrecht heeft de H. Wijding van liet Priesterschap toegediend aan de TheologantenA. A. Ariëns, A. van Bekkum, B. S. M, Carlier, A, A. Collet, A. A. H. Giesen, J. H. R. Hunfeld, G. H. II. A. Jansen, F. H. P. van der Kroon, II. G. Kwanten, C. Th. M. van Leeuwen, G.J. Mau- reau, A. J. W. Middelwecrd, H. j. B. Mulders, B. A, Oostewcehel, G. A. H. Oude Hendrikman, G. J. Platvoet, H. P. J. Raken. Th. W. Ribberink, A. J. M. van Rijn, C. P. G. Schaepman, N. C. M. Schermer, F. Scholten, H. J. A. A. Smulders, C E. Snelder, J. H. Swart, A. C. R. Vehmeijer, J. A. M. Walraven, H.J. Weitjens, J. Th. Welling, A. Th. W. Weijs en A. van Wissen. Het Diaconaat aan den Eerw. heer A. J. Volleerts (Apost Vicariaat van Denemarken) en den Eerw. Fr. Mala- chias Muller. Het Subdiaconaat aan de Eerw. heeren Theologanten van het Groot-Seminarie „Rijsenburg": J, A. van den Anker, B. II. Bongers, P. N. van den Brink, J. H. Brouwer, P. J. A. M. de Bruijn, H. A. Demmers, M. A. Dijkman, F A. Kolkman, P. J. Ch. Krijnen, W. L. H. Kuiper, P. G. M. Lutz, H. J. Meekes, Th. M. Morselt, W. G. Nieuweboer, H. B. Rouwhorst, P. J. Russcher, Th, Smit, 1. J. J. Smit, J, A. J, L, Snoeren en aan dc Paters TrappistenFr. -Bar nardus Tielkes, Fr, Andreas de Wit en Fr. Hilarius Feijen. Benoemd tot kapelaan der St, Martinuskerk te Utrecht, de Weleerw. heer Dr. F. H. Thijssen, kapelaan te Zevenaar. WELKOM VREEMDELING Gevestigd in dc gem. Amersfoort. Wed, Verbeek, N.H., St.v.d. Hagenl. 2, A. Gosman, R.K., Utr.str 29. kollner. H. Rose, E.L., Lekstraat 36, sigaremn. M. Deurvorst, R.K., Rubensstr. 25. Wed. Frank. N.I., v. A. v. Wijckstr. 2, huishoudster. P. v, d. Hoff, N.H.. Slationsstr. 36, kok. Aaltje Dol, N.ll., Voltastraat, A. Voskuilen, R.K.. Hoogeweg 47, C. Buning, G.K., Aldegondestraat 107, schilder. Mientje van Uien, N.H.. Heiligenber- gerweg 183. dienstbode. Slaap, N.ll., v Lcnnepl. 14, reiziger. J. Leemrijse. R K.. A.llahnslr. 13, relzig. Dymphina Helwegen, R.K., Slat.plcin 2, dienstbode. Maria Christ, R K„ v.Maerlantlaan I. dienstbode. H. van den Born, N.H., Jasmijnstr. II, marinier J. Breed. R.K., Palmstr. 322. schilder Uerdina Beekman. N.H., Dollardslr. 70 Maria Courtier, R K-, Schimmp.str. 26a W. Wensink, U K Lekstr. 19, sig.ni. H. I tollman, N.ll., Anjcrslr. 27, mach.n.s. Anna van de Bergh, O.C., Langegr. 11 Dirkje Krijnen, R.K., Seringstraat Mi Alida Veldhui/en, N. Hoogeweg 219 üijsberlha Palland, Soeslerweg 494 Johannes Koon R.KLtusderw. 195, bank b. D. de Vrije, N.ll., Bergstr. 24, comm. J. Wilmink, G K.. Btsschopswcg 218. handelsb. Maria Taling, R.K., Leusderwcg 195, Op de Noord-Friesche eilanden in Duitschland heerscht tengevolge var: de nog voortdurende droogte grooi gebrek aan water Het water wordt pe' dienstbode. liter aan de inwoners verstrekt. De spoorwegen hebben tankwagens voor Uw Z nuwen komcn 101 "91 watervervoer beschikbaar gesteld. «m *<>"1 o I (la.nlilj levens gesterkt doo» hel gebruik v. Uit het luchthuis van Korfoe zijn Mijnhnrdi'a /.criuwtubleitcn dertien gevaarlijke misdadigers uiige-10 «zen Uui»|e75ci. HIJ Apoth. en Drogist.

De Eembode | 1934 | | pagina 2