Studiabenoodigdfaeiien voor alle scholen Allerlei F. A. TULP Voor Studieboeken en Leermiddelen Fa. li. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort 11.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Bcmbode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 28 Aug. 1934 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en ngverheld bij geregeld adverteeren AdvertentlEn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zfln bezorgd. Telefoon 314 Acht en Veertigste Jaargang - No. 43 Men moet de rechtvaardigheid en de kracht samenvoegen en daarom maken dat wat rechtvaardig is krachtig en dat wat krachtig is rechtvaardig zij. Pascal. Binnenland De Koningin. II. M. de Koningin heeft zich de laatste dagen zeer vermoeid gevoeld. Gedurende vier dagen heeft H.M. daar om het bed gehouden. De gezondheidstoestand van H. M. geeft evenwel geen reden tot ongerust heid. Prinses Juliana maakt het uitstekend. Districtsdag. De jaarlijksche districtsdag der Kamer van Koophandel wordt dit jaar te Ede gehouden. Als datum is bepaald Vrij dag 21 September. Na de gebruikelijke ontvangst en en opening houdt de heer J. G. v. Ncerven, accountant te Eindhoven, een rede over „De eisch des tijds voor dit district". De heer v. Neerven is een bekende op het gebied van het bedrijfsleven en een vlot spreker. Van hem is het boek, dat eenige jaren geleden uitkwam „Moderne bedrijfsleer voor den middenstand"^ wel Één der beste boeken op dit gebied, leerzaam en boeiend. Het lijkt ons daarom in Ede een zeer goede dag te worden met zoo belangrijk onderwerp en zoo bekwaam spreker. Na discussie over deze rede zal de Voorzitter van den Middenstandsraad, Dr. A. I. M. j. baron Van Wijnbergen, Utredrt. «en slotwoord spreken. Nï f 2 lunch maakt het gezelschap dan een tocht over de Veluwe, waarna te Lunteren een thee wordt aange boden, Voor deelneming aan lunch en rond rit moeten degenen, die vin zins zijn, om dien districtsdag mee te maken, zich opgeven bij de Kamer van Koop handel te Amersfoort, liefst vóór 15 September e.k. Bureau Kamer van Koophandel. Het Bureau van de Kamer van Koop handel Ie Amersfoort zal Vrijdag 31 Augustus (Koninginnedag) geslotenzijn. Voor contingerteeringszaken en certi ficaten van oorsprong zal het kantoor geopend zijn van 13.30 14.30 ui Door het kerkbestuur Kanaalstraat te Utrecht is aangekocht de boomgaard, gelegen ten Westen van Oog en Al, welke 3 H.A. groot is. Het ligt in de bedoeling na verloop van eenige jaren aldaar een parochiekerk te bouwen, ten gerieve van de bewoners van het zich steeds uitbreidende stadsgedeelte „Oog in Al Op twee na zijn alle vliegtuigen, welke deelnamen aan de Nederland- sche Rondvlucht, behouden op het I KANTOORBOEKHANDEL Langutr. U lo. KrommMtr. TEL SM vliegveld bij Eindhoven geland. Behalve hel Waco-vliegtuig van den heer v. d. Heuvel, dat te Soesterberg is verongelukt, heeft ook met de F K 41 bestuurd door S. de Mul, een on geval gehad. Het toestel kreeg op weg van Twente naar Eindhoven onder Nijkerk een motordefect en heeft op de heide een noodlanding moeten maken. Hierbij is een der vleugels beschadigd, De vlieger bleef onge deerd. Bepaald is dat „de Hooge Veluwe" nog zal zijn opengesteld voor wande laars en wielrijders op 1 en 2 Septem ber en voor ruiters op 5 September en voorts op 8 en 9 September voor wandelaars, wielrijders, ruiters en auto mobilisten. Gebleken is dat met de nieuwe Dieseltreinen eenige maanden lang ge reden is onder minder gunstige om standigheden voor de motoren en nu de E.M.-treinen zoo om en nabij een 40.000 K M. hebben afgelegd, zijn er technische storingen ontstaan die deden besluiten de helft van het in gebruik zijnde materieel aan den dienst te ont trekken om storingen te verhelpen, de motoren uiteen te nemen en deze aan een grondig onderzoek te onderwerpen. Uit een voorloopig onderzoek is ge bleken dat de motoren te weinig capa citeit hebben ontwikkeld en de kogel lagers kleine beschadigingen hebben opgeloopen, terwijl ook ae smering a'wijkingen vertoond. De politie te Hilversum heeft eenige inbrekers gearresteerd en daarmede een goede vangst gedaan. Het aantal inbraken dat hierdoor op gelost is, is nog niet op te geven. Met het geval vijftig heeft men echter nog te weinig gezegd. Zekerheid bestaat al van inbraken te Bussum, Hilversum, Laren, Naarden, Huizen, Baarn en de Bilt. Het Fransche ministerie van oorlog heeft de resultaten gepubliceerd van het onderzoek, dat is ingesteld naar den dood van den geleerde Gaillard, die tijdens proefnemingen met gifgas is ges'orven. Gaillard was bezig om met a tentie van leger-scheikundigen phos- geen-gas over te hevelen, toen een straaltje vloeibaar phosgeen op zijn kleeding viel. Achteruitstappende, trok Gaillard te spoedig zijn gasmasker af en zonk BERICHTEN UIT AMERSFOORT Winkelsluiting. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis, dat ingevolge de wijzi ging van de Winkelsluitingswet, de navolgende categorieën van winkels onder nader omschreven voorwaarden des Zondags voor het publiek geopend zullen mogen zijn, indien en voor zoo ver de Raad vóór 15 October as. zal hebben verklaard, dat de tegenwoor dige buitengewone omstandigheden daartoe aanleiding geven, t.w. a. gedurende ten hoogste 6 achter eenvolgende uren, tusschen 8 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak hetzij visch, hetzij fruit, hetzij een of meer der navolgende warenbrood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te samen met consumptie-ijs, ten verkoop in voorraad zijn, doch uitsluitend voor den verkoop van visch, fruit, enz.; b. gedurende ten hoogste 4 achter eenvolgende uren tusschen 8 uur des voormiddags en 8 uur des namiddags 1. de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten ver koop in voorraad zijn, doch uitsluitend tor den verkoop van tabaksartikelen 2. de winkels, waarvoor een volledige vergunning of een slijtvergunning geldt (de z.g, slijterijen); dat de vorenbedoelde verklaring, welke noodig is om de bovenstaande regeling voor een bepaalde gemeente ten aanzien van een of meer der ge noemde groepen van winkels van toe passing te doen zijn, door den Raad niet zal kunnen worden afgelegd, dan nadat belanghebbenden zijn gehoord dal Burgemeester en Wethouders mitsdien belanghebbenden t.w. visch- winkels, fruitwinkels, winkels voor brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te samen met consumptie ijs, .tabakswinkels en slijterijen, in de gelegenheid wenschen te stellen, per soonlijk hunne meening kenbaar te maken (ieder voor zooveel zijn eigen tak van bedrijf aangaat), omtrent de vraag, of voor toepassing van de hier- voren omschreven tijdelijke verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag, met het oog op de tegenwoordige bij zondere omstandigheden aanleiding bestaat dat daartoe tot en met 8 Septembei op de afdeeling Algemeene Zaken der Gemeente-secretarie op de werkdagen van 9 uur tot 4.30 (op Zaterdagen tot 1 uur), registers zullen voorliggen, waarin ieder belanghebbende, vooi zooveel zijn eigen tak van bedrijf be treft, de vorenstaande vraag door het plaatsen van zijn handteekening met ja of neen zal kunnen beantwoorden. Met ingang van 3 September wordt de dienstregeling van de „Zeister Tram" gewijzigd. De halfuurdienst Amersfoort-Zeist Utrecht—Doornen de uurdienst Amers foort—Rhenen—Arnhem blijft gehand haafd, maar de tijden van vertrek en aankomst worden eenigszins gewijzigd, terwijl de wachttijd te Zeist (Station) korter wordt. Een verbetering is dat te Zeist des avonds na 8 uur de aansluitingen weer worden bediend door versnelde trams hetgeen bij den thans bestaanden dienst niet het geval is. Enkele tariefsverlagingen gaan 1 Sep tember in. Onze stadgenoot, de heer H. J. D. Welling, ambtenaar der Nederlandsche Spoorwegen, hoopt I September den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaren bij de Spoorwegen in functie trad. Door het breken van de voorvork van haar fiets op den Utrechtschen weg viel een in volle Vaart rijdende wieirijdster zoodanig, dat zij met eenige kneuzingen per auto naar haar woning moest worden vervoerd. De Oranje Buurtvereeniging „Onze leugd" Kruiskamp, organiseert op 31 Augustus a.s. weer haar jaarlijksch Koninginnefeest. De feestelijkheden worden 's morgens ingezet met een rondgang voor de jeugd door het Kruis- kampkwartier en een gedeelte van de binnenstad. 's Namiddags vinden wedstrijden plaats voor de kinderen der leden. 's Avonds is er een avondfeest, het welk wordt opgeluisterd door muziek en waarbij medewerking wordt ver leend door een bekend duo. Het geheel wordt besloten met vuurwerk. Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis organiseert we derom een kostelooze Moedercursus, te geven in de maanden October, No vember en December in het Wijkge- bouw aan 't Zand 33. Deze cursus zal bij genoegzame deel neming worden gevolgd door een Kleutercursus. Opgave tot deelname uiterlijk 30 September bij de Eerw. Zusters aan het Wijkgebouw of bij het bestuur de heer Hehenkamp, Muurhuizen 23, voor zitter, en A. Voorbraak, Eemstraat 109, secretaris. R. K. V.V. „Amersfoort". Voor de oefening der spelers voor de a.s. competitie werd gespeeld eerst een wedstrijd Amersfoort II tegen S.D.O. 11 dat een klas hooger in de comp. speelt. Wat niemand verwacht is geschied. Amersfoort heeft gewonnen en wel liefst met 6—1. Een wedstrijd waarbij eerlijk maar hard gestreden is tot het laatste oogen- blik met Amersfoort als sterkste elftal. Enkele nieuwe spelers en de ge trainde oudere, vormen een nieuwe ploeg met vuur en strijdlust dat de competitie heel wat belooft. Daarna een ontmoeting van Amers foort 1 tegen S.D.O. I, de kampioen die dit jaar in de eerste klas zal uit komen. Gezien de aanwinsten voor hel eerste elftal had de Amersfoort-aanhang wel een beetje hoop op den uitslag. Men is niet teleurgesteld en de helaas vele wegblijvers hebben veel gemist. Een wedstrijd op hoog peil. Een geheel nieuw spelbeeld. Niet meer het sjouwen en jagen achter de bal aan, maar een weldoordacht kalm, elkaar begrijpend samenspel. Amersfoort moet op dezen weg, be gonnen door de training van Henny Hassing, door blijven gaan en met ge rust hart kan de competitie worden ingegaan. Jammer dat zoo weinig publiek blijk gaf van nog iets te voelen voor de Roomsche sporl, terwijl met elke plaat selijke ontmoeting van de neutrale clubs de lijnen vol staan met R. K. een be wijs dat R. K. Amersfoort wel voor sport voelt en er geld voor wil be steden... maar niet voor de eenigste R. K. club. Dat moet toch zoo zachtjes aan eens veranderen. Ga zien en U zult ervaren dat spelpeil zeker geen belet sel zal zijn voortaan de R.K. wedstrij den bij te wonen. De bewoners van het woonwagen kamp aan de Eera hebben zich tot den Gemeenteraad gewend met het verzoek, om het kamp te verbeteren. De arbeidersmuziekvereeniging He geraat geeft Woensdagavond een con cert in de openbare muziektent in het Plantsoen. De Vrijzinnig-Democratische Bond belegt op Zaterdag 13 en Zondag 14 October a.s. een Studieconferentie in de Internationale School voor Wijsbe geerte alhier. Het onderwerp der con ferentie zal zijn: „Het Nationaal-So- ciaiisme en de Corporatieve Gedachte". Programma der Carillon-bespeling Woensdagavond van 8 tot 9 uur. Gods heerlijkheid in de natuur van L. v. Beethoven. Bij het nad'ren van de nacht en Lentezang van Mozart. Vertroosting van Fr. Abt. Een kind van Holland van Egberts. Lofgezang. Het lied van de landman en De Dahlia van E. Hullebroek. Het looze visschertje (oude zetting) en In de regen van J. P. Wierts. Grootvaders Klok. 't Is Woensdagavond het laatste con cert in dit seizoen. Dank aan onzen Beiaardier S. van Kalveen voor zijn vaardig spel. Parade. De parade van het garnizoen zal op Koninginnedag worden geïnspecteerd door üeneraal-Majoor Baron v. Voorst tot Voorst, bevelhebber in de 4e Mi litaire Afdeeling. De Infanterie formeert daartoe een bataljon 2 compagnieën, waarbij het vaandel van het 5e Regiment Infanterie met een vaandelwacht en het muziek korps worden ingedeeld. De Cavalerie formeert een halfregi- ment huzaren k 2 eskadrons, waarbij de standaard en het muziekkorps wor den ingedeeld. Als Paradecommandant zal optreden Luitenant-Kolonel Crommelin. Na afloop der parade zal worden afgemarcheerdde infanterie langs de Prins Frederiklaancavalerie langs de Barchman Wuytierslaan. voor alle Inrichtingen van onderwijs naar Boekhandel Langestraat 84 TeleL 528 Hebt U een Taxi of auto noodig Amersfoort, MIJNMARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Apoth. en Drogisten Ds. K. van den Berg, predikant der Ned. Hervormde Gemeente, her denkt Woensdag 3 October, zijn 25- jarige ambtsvervulling. Koninginnedag. In verband met de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. is het Postkantoor voor alle postzaken na 13 uur gesloten Op dien dag heeft bovendien geen behandeling plaats van postwissels (behalve telegrafische), postbewijzen, quitantiën, belastingbetalingen, pas munt en stortingen en uitbetalingen betreffende den postcheque- en giro dienst (behalve spoedbehandeling). Verder wordt de tweede briefpost bestelling niet uitgevoerd, terwijl de 5e (laatste) buslichting der bijbussen niet wordt verricht. Voor den telegraaf- en telefoondienst blijft de openstelling ongewijzigd. De postagentschappen, telegraaf-en telefoonstations julianalaan. Leusder- weg en Soesterweg zijn Koninginnedag gesloten. Handelsregister. Inschrijvingen „De Vijzel", drogisterij, Soesterweg 275. Eig. W. v. d. Langen Ridderhof. Gevolm. C. W. Ridderhof. Java Apotheek, Leusderweg 212. Eig. J. de Meijer. N.V. Mij. tot Voortzetting der zaken van Becker en CoB. Wuijtiersl. 92. Beheerder J. W. Akkerman. „Denca", drukkerij en cartonnage- fabriek, St. Anfridusstraat 7. Eig. L. Salomons. t. Ruitenberg Hzn., kleermakerij enz. Utr.straat 26. De zaak is omgezet in een v.o.f. Venn. B. Ruitenberg Hzn. en H Ruitenberg. E. v. Dronkelaar, horlogerie, Bar-, neveld, J. v. Schaffelaarstr. 26. Uittr. mede-eig. E. v. Dronkelaar-Roskam. Toetr. eig. B. v. Dronkelaar. Wolter en Dros N.V., centrale ver warming, v. Persijnstraat 25. Uittr. dir. Ir. H. J. Goudswaard. Spaanders Optische slijperij S.O.S.. Eemstraat 49 a—b. Uittr. comm. O. A. C. Heunks en A. v. d. Woerd. Lichtende vlammen. 6) Maar Dina Dmitricwna wist niet, hoe zeer haar gebed nog gelouterd en verheven moest worden. Zij wist niet, dat de heilige vlam, die in iedere men- scltenziel brandt, niet een deel is van Gods wezen, maar slechts een weer- kaatsing van dat licht en een evenbeeld zijner heerlijkheid. Dina Dmitriewna wist dat niet, of dacht daar niet aan. En zoo ging zij voort, te bidden, en ging voort God haar leven aan te bieden, indien Hij haar gebed tot dezen prijs wilde ver- hooren! En zij ging voort hare arme zieken en gewonden en stervenden te verplegen in een onverpoosde zichzelf opofferende liefde jegens Hem, dien zij zocht met het vurig verlangen van een hart, dat geen rust vinden kon, totdat het rusten zou in God. Op een goeden dag stelde Dina Dmi triewna zich vrijwillig Ier beschikking van de afdeeling lazaretten, waar de typluislijders lagen. Zij ging daarheen, wijl zij in een der zeldzame nachten, dat zij een weinig gesluimerd had, ge droomd had dat een der typhuslijders, dien zij tot het laatste oogenblik ver pleegd had, voor haar stond en haar wenkte met opgeheven hand. En liet was Dina Dmitriewna als volgde zij hem. En zij gingen samen door lange gangen, en dan bevonden zij zich eens klaps voor de deur der afdeeling, waar de typhus-lijders lagen. De deur ging open. en zij traden binnen. Maar daar was het plotseling niet meer de doode. die haar voorging, doelt de Heer en Heiland jezus Christus! Hij was zoo vriendelijk en goedig, en toch zoo statig en zoo groot. En hij wendde zich tot haar en sprak: „Wat gij den ge ringste mijner broeders gedaan hebt. dat hebt gij mij gedaan." Toen ont waakte Dina Dmitriewna. Den anderen morgen meldde Dina Dmitriewna zich in de afdeeling der typhus-lijders. tiet was een zware en moeilijke dienst, welke zij daarmede op zich nam maar een stem in haar binnenste zei haar dat God zich ten slotte toch door haar zou laten vinden. Nadat Dina Dmitriewna eenige weken de arme lijders had verpleegd, werd zij zelf zwaar ziek. De typhus-koorts wierp haar op het ziekbed, en dit ziek bed veranderde dra in een sterfbed. Dina Dmitriewna stierf gaarnezij had God immers het offer van haar leven aangeboden. Maar het deed haar, ka tholieke vrouw, pijnlijk aan. dat zij sterven moest zonder priester en zon der sacrament. En nog pijnlijker trof het haar, te sterven zonder eene open baring Gods ontvangen, zonder het zoo vurig verlangde licht der Godheid aanschouwd te hebben. De doodsengel kwam om Dina Dmi- Iriewna's ziel mede le nemen. Voor het sterfbed der aan zware koorts lijdende verpleegster knielen eenige harer medezusters en eenige barer zieken, wier krachten hun den gang naar het sterfbed hunner ver pleegster nog veroorlooven. Daar richt Dina Dmitriewna zich op. „Die vlammen", lispelt zij, „waarom... blinken... zij niet? Uwe,., voor hoofden waaromzijn zijzoo donker?" En buiten, op den 203 M. hoogen heuvel bulderen de kanonnen en braken moord en verwoesting over de bele- geide stad, en een onophoudelijke regen van vonken en scherven klettert op de daken neer. Hier binnen rochelen de moeilijk en zwaar gaande ademhalingen der stervenden, fluisteren de lippen der eene vurige gebeden, terwijl die der anderen zachtkens zuchten. Maar dat alles hoort Dina Dmitriewna niet meer. Hare ziet maakt zich op tot hare laatste groote reis, om God te zoeken. En het is Dina Dmitricwna's ziel, als keerde zij nog eenmaal terug in een iang verzonken verleden. Het is haar, als stond zij weder in de hel verlichte zalen, gelijk weleer, en als speelde zij op hare viool. Ditmaal vermocht zij wonderschoon te spelen, gelijk zij het nog nimmer gedaan had, nog nimmer gekendDoch, hoor, wat was dat Door de zaal, waar in Dinuschka Dmitriewna speelde, kwam thans, van een onbestemde plaats een groote, plechtige, wonderbaar ruischen- de toonach zoo schoon, zoo schoon Zoo kon geen menschenhand er één uit het instrument halen! En bij dezen toon rolden in prachtvolle samenklanken eer tweede en derde en dan in een onuit sprekelijke harmonie tientwaalf twintig, honderd zulke tonen, van boven- aardsche schoonheid. En die tonen mengden en zweefden door elkander, en zongen tezamen een lied, zoo door trokken van louter reinheid, vrede, schoonheid en zaligheid, dat Dinuschka Dmitriewnr. de tranen over de wangen rolden, en dat zij de viool afzetten ntoest om te luisteren en nog eens te luisteren steeds maar door te luis teren En toen Dinuschka een oogenblik het oog opende, om in de zaal te zien, waarin zij zich bevond, ziet, daar was het eene zaal zonder einde, en al de menschen in deze zaal droegen witte kleederen en hadden palmtakken in de hand, gouden kronen op het hoofd, enboven ieders hoofd zweefde een groote, lichtende gouden vlamen al deze menschen waren omgeven door een wonderlijk licht, dat iedereen door drong en verheerlijkte En nu bemerkte Dinuschka Dmi triewna dat uit deze lichten al die wonderschoone harmoniën kwamen, die het eindelooze ruim zoo plechtig doorzweefdenen het was haar, als hoorde zij uit de zielen van al deze menschen, als een heerlijke echo, haar de woorden tegemoet klinken: „Eere zij den Vader, en den Zoon en den H. Geest!" Dan opeens was alles als bij toover- slag verdwenen, geheel deze jubelende, lichtende, schitterende heerlijkheid! En thans was het Dina Dmitriewna's rondtrekkende ziel als stond zij op een uitgestrekte, eenzame heideop de heide, die zich rond het dorp slingerde, waar zij zoo vele jaren van haar leven had geleefd. t, daar komen kinderen nader zij droegen witle kleederen en engelenvleugelen, zoo blank als pas- gevallen sneeuw. En toen Dina Dmi triewna zich naar hen wendde, zie, toen herkende zij een ieder dier kleinen! Het waren al de kinderen uit het dorp, die gestorven waren, toen zij nog bij haar ter school kwamen. En nu lachten de kinderen haar toe en zeiden: „Moe dertje Dinuschka, kent gij ons nog? Kom, wij willen u tot den lieven God voeren, kunt gij niet met ons gaan?" En terwijl de kindertjes zoo spraken, stond opeens de Heer en Heiland Jezus Christus in hun midden en legde hun de handen op de kleine, blondharige kopjesen in hetzelfde oogenblik, zweefde boven ieder hoofdje een groote gouden vlam. Toen was het Dina Dmitriewna's ziel,als trok een onweerstaanbare macht haar naar den Heiland, opdat Hij ook hèar zou zegenen. En zij zag zich voor den Heer Jezus Christus knielen en hoorde zichzelf spreken: „Heer, ont-,_ ferm U mijner! En de Heer zag haar' liefdevol aan en sprak: „Veel is u vergeven, wijl gij veel bemind hebt en wat gij den geringsten onzer broe ders hebt gedaan, dat hebt gij aan mij gedaan Toen juichte Dina Dmitriewna's ziel. En weder hoorde zij de stemmen en tonen uit het wonderbare licht dat zij gezien had. En dichter en dichter kwam het gouden licht, en Dina's ziel hoorde hoe in baar binnenste de heilige echo weerklonk: „Eere zij den Vader, en den Zoon, en den H. Geest!"En thans..., was het heel dicht bijthans was het daar Nog eens richtte Dina Dmitriewna zich stervend op. Op de beide armen geleund richtte zij zich op, en zag voor zich uit met st> akke wijd opene oogen. Een enkel woord ontvlood haar mond „Godademde zijdan kwam een druppel bloed over hare lippen en zonk zij in elkander en was dood! En hare ziel vlood heen, om te schouwen in het Eeuwige Licht, dat God zelf is, de Vader, de Zoon en de H. Oeest EINDE.

De Eembode | 1934 | | pagina 1