Allerlei NUTRSTOL „Nutriciï' d« Ut. Het tradltionccle vijfde doelpunt •cheen ons van Slagter te hulp ge komen door de slippende keeper 5—1. Laten we verder zwijgen en liever werken als v. Nieuwenhoven, Nieuwen- hulztn, Arts en enkele anderen S. D. O. 2—Amersfoort 2 6—5 Amersfoort 4—V. B. C. I 04 Burgerlijke Stand. Oeboren: Antonia Cornelia, d. I. H. de Beer en H. C. Schrijvers Tonia Aleida, d. v. M. Bartolussi en C. W. van Ouwerkerk Catharina Maria. d. v. C. C. H. van Doorn en A, H. Steijlen. OverledenA. C. H. Tobben, 80 jr., wed. v. H. W. van Rhljn B. Geurts, 76 jr. Onder trouwd H. Kolenbrander en Q. Renes E. Morelisse en Cleton J. H. Pampus en P. Buijs F. J. Slaap en O. Spakman. I Getrouwd ;J. van Brum- melen en R. Drost. Geboren: Sara, d. v. A. J. A. Wim- mers en H. L. Francois. Overleden De Kroon, 61 jr. H. Hulshof, 56 jr., echtg. v. J. Postuma J. C. Bouman, 66 jr., echtg. v. F. J. van Oldemark P. D. van Veen. 33 jr., echtg. C. Griffioen. Jtfooée untte tanden Ooos 20 cl Tube 40 en 60 cl. OeborenHendrik Karl, z. v. H. G. Holt en M A. Schünk - Maria Pe- tronella, d. v. P. Groenewoud en M. P. Snijders Wilhelmina Maria, d. v. J. Groenesteyn en A. M. v. de Bilt Mella, d. v. A. Snijders en M. van Qulik. Overleden: C. v. Straten, 66 jr., echtge. v, S- Steenbeek T. Doore- waard, 72 jr., wede. v. S. K. Luitse. De maandelijksche Godsdienst oefening voor de R.K. militairen der verschillende wapens in het garnizoen, wordt gehouden door den Heer Aal moezenier op Donderdag en Vrijdag a.s. Donderdagmiddag half 4 de confe rentie van 6.30—8.30 uur biechten, t Vrijdagmorgen om 7 uur de H. Mis me preek en algeineene H. Communie. H. J. J. M. van Straelen, Majoor-Aalmoezenier. Onder architectuur van den bouw- ku idige Koldeweij te Voorburg zal de Kapel in den tuin van de O. L. Vrouwe- Stlchting aan den Zuidsingel worden geresiaureerd en uitgebreid, Het werk werd opgedragen aan den heer A. C Beijer, aannemer, alhier. Op 1 Januari j.l., was het 25 jaar Sleden, dat de Levensverzekering- aatschappij Ons Belang haar werk zaamheden aanving. Zaterdag werd dit jubileum in in- tiemen kring herdacht. „De Katholieke Werkers". Voor de leden van de R. K. Werk liedenvereniging .St. Jozef", hield Kapelaan de Jong een lezing met licht beelden over Amersfoort, de Mariastad, en schelste ZijnEerw. de aloude Maria verering in onze stad. Het vinden van het beeldje in 1444 onder het ijs van het water aan de Kamppoort, de overbrenging van het beeldje naar de Lieve Vrouwekapel en het ontstaan van de jaarlijksche bede tocht. vanaf 1446 in vollen luister en na 1579 in de 'stille van den nacht. De verschillende beelden toonden Roomsch Amersfoort in de middel eeuwen. met de talrijke kloosters, ka pellen en lieldesgestichten en vooral Amersfoortsch roem en glorie: de Lieve Vrouwetom, gebouwd door onze voorouders als dank en verering voor de Hemelsche Moeder, werd herhaalde malen en in diverse tijden getoond. Tenslotte deelde de Eerw. spr. mede dat voor twee jaren geleden onder goedkeuring van wijlen Deken Fock is opgericht het O. L. Vrouwegilde van Amersfoort, netwelk in den nacht van Zaterdag op Zondag vóór Pinksteren na een Lof in de kerk van O.L. Vrouw biddende den alouden bedevaartweg gaat, waarna een H. Mis met gemeen schappelijke H. Communie. Wij kunnen nog mededeelen dat zonder eenige propaganda, reeds een 150 leden zich hebben aangesloten bij het O L. Vrouwe Gilde van Amersfoort. Gasbedrijf. Blijkbaar om den strijd tegen electra en petroleum beter te kunnen voe wor 1' voorgesteld dc door houders munigismeteis gestorte waaihorgs men ter,.g tc betalen en het h van waarborg af te schaffen In p iats van hun geld, kunnen de inenschen ook een prima petroleum toestel krijger, Katholieken, die verhuisden. Adrian.! Wittenberg, R K van West- singel 42 naar J. v. Heydenstr. 10, db. J. v. Bogerijen, van R.K Kruiskamp 30 naar Rcgentessclaan 10, voerman. J. Dcnisse, R.K, van Torenstr. lib naar Torenstr. f a, adj. c. P.T.T. Alhcrlha Delforterie, R K van Leusder- weg 4. naar Bleekcrstr. 4, werkster. W. Gerven, R.K., van Lekstraat I naar Beekensl.laan 52, sigarenm. C. de J3gcr, R K., van Hoogeweg 121 naar Hoogeweg 237, banketb. J. Stendcr, R.K., van Anjerstr. 44 naar Resedasfr. 13, teeken. H. Spoel, R.K., van Irisstraat 14 naar Narcisstraat 35, magazijnknecht. W. Kuijvenhoven. R.K. van Soesterweg 442 naar 4e Inf.Kaz.str. 8 serg. Inf. J. Nonkes, R.K., van Bergstraat 27 naar Regentessel. 14, ambt.esse. H. de Ridder, R.K., van Monnikenpad 34 naar Hoogeweg 52, sleeperskn. Susanna Rijpert, R.K., van Muurh. 14 naar Bisschopsweg 230, dienstbode. A. Hulsman, R K„ van Hobbemastr. 25 naar Goudsbloemstr. 3. J. v. d. Berg, R.K., van M. With straat 18 naar Utr.weg 247, timmerm. G. Alferink, K.K., van Kapelweg 90 naar Kapelweg 98. A. de Vries, R.K., van Schim.p.str. 13 naar Schimmp.straat 11. G. Pijpers, R.K., van Jan Steenstr. 27 naat id. 24, timmerm. Bart Wellerd, R.K. van Liend.weg 16 naar Achter Davidshof 1. G. de Vries, R.K,, van G. v. St.w.str.95 naar Puntenb.l. 60, slager. A. Sandbrink, R.K., van J. Steenstr. 24 naar Heiligenb.weg 62, R.werkm. W. Heinz, R.K., van St. Ansfridusstr. 53, naar van Pers.str. 15, monteur. J. Islebe, R.K., van Wijersstr. 34 naar Westsingel 22b, meubelm. A. Epskamp, R.K., van Rootselaarstr. 25 naar Ligusterstr. 15, los arb. J.£v. d. Wakker, R.K., van St. Willi- brordusstr. 23 naar St. Bonifaciusttr. 4, canL.bed. L. Asperslag, R.K., van B.W.Iaan 23 naar id. 25. koopman. C. Vlaar, R.K-, van KI. Nachtegaalstr. naar Aldegonstr. 60. A. C. Schooleman van Westsingel lc naar Weverssingel 10. H. J. van Dijen van Muurhuizen 120 naar Reggestraat 20. P. Gouw, van Bolderstraat 57 naar Leliestraat 34 RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 9 Januari. 11.05— 5.35 London Regional. 5.40 - 6.55 Leipzig. 6.55— 8.20 London Regional. 8.20—12.20 Droitwich. Donderdag 10 Januari 10.10-12.20 Keulen. 12.20— 2 20 Brussel Fransch. 2.20— 535 London Regional. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.20- 9.55 Leipzig 9.55-11.20 Hamburg. Vrijdag 11 Januari 11.05— 5.35 London Regional. 5.40— 6 50 Leipzig. 6.50— 9.05 London Regional. 9.20-10.40 Boedapest. 10,40-12.20 Droitwich. Zaterdag 12 Januari 11.20— 5.35 Droitwich. 5 45—12.00 Boedapest. Wijziging voorbehouden. Uit den Omtrek Achteveld De prijzen behaald bij de schiet wedstrijden van de Burgerwacht wer den uitgereikt aan Ie Prijs Jac. Tijmense 118 pnt.; 2e R. v. Druten 114; 3e Joh. v. Dalen 112; 4e F. Hoefkens III; 5e Jac. v. Laar 1116e J. A. v. d. Hengel 109; 7e H. v. d. Hengel 108; 8e R. Klein- veld 108; 9e J. Tijmensen 108; 10e P. J. v. Dijk 108; Me R. v, Daatse- laar 107; 12e Ossendrijver 107; 13e R. Blom 107; 14e '<V. v. Daatselaar 105; 15e D. v. Hamersveld 105; 16e W. Tolboom 105; 17e F. Bosman 105 18e A. Kooloos 104; 19e J. Lammers 104; 20e H, v. d. Wetering 104; 21e I. Kerkhof 10322e G. Steenbeek 103; 23e R. J, Visser 103; 24e H. Tolboom 10125c D. Wijntjes 10126e H. Ossen drijver 101 27e Jac. v. Wieringen 101 28e Alb. Blom 101 29e W. v. Houten 100; 30e Joh. Blom HO; 31e J. v. Dijk 99, 32e B. Bosman 97; 33e M. v. d. Hengel 96; 34e W. Bosman 96; 35e G. Wijntjes 96; 36e Anl. Kerkhof 93; 37e B. Tolboom 9138e W. Wijntjes 8839e W. Schouten 8340e S. Kra- nendijk 8141e M. Jansen 78; 42e G Tolboom 76. Zooals gewoonlijk was er een ge zellig samenzijn met muziek. Nljkerk Op de markt 125.000 eieren 12.30-3.30; eenden eieren f 1.90—2.00; 16 schrammen f 14 16; 17 biggen f8- 10; 3 verkens f40 - 50; 130 runderen: kallkoeien 1175 - 200; kallvaar/en 170-160; vet vee 2e kw. f0 20—0 29; 2e kw, fO.I -0.20; vette koeien f 1.70- 2.40; 22 nuchtere kalverenmcstkalveren I 14; slachtkalvcren 12 5. Een vrachtrijder met zijn auto op weg naar Amsterdam raakte op den Bunschoterweg met zijn auto in een sloot Hij reed een paard aan, dal een it brak en kwam zelf met zijn auto de sloot terecht, liet paard moest worden afgemaakt. De auto werd met behulp van een takel uit de sloot ge hengeld. Er ontstond brand in de schuur van den landbouwer Landman. In deze schuur was een groote hoeveelheid. hooi, slroo, hout en brandstoffen op gestapeld. De schuur brandde geheel af. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat een klein kind met lucifers speelde. De Crisis-R -.dvee-Centrale heeft 191 runderen overgenomen, waarvan 155 in klasse A en J3ö in klasse B werden ingedeeld. Soest Burgemeester en Wethouders stellen de volgende belastingverhooging voor: a. verhooging van de straatbelasting van 5 tot 6 pet. van de belastbare opbrengst, meer opbrengst voor 1935 f8600; b. verhooging van de secretarieleges, meeropbrengst voor 1935 rond f800; c. verhooging aantal opcenten per- soneele belasting met 70 tot 170, meer 0pbrengst voor 1935 f 58.800. Twee jeugdige personen, ontsnapt uit het gesticht Valkenheide te Maars- bergen, werden aangehouden. Ze waren in het bezit van een damesrijwiel, dat ontvreemd bleek te zijn onder Leusden. In de Molenstraat werd een groen- tenwagen door een auto aangereden. Het paard kwam te vallenen de wagen werd beschadigd In de Kuypcistraat botste de mi. rijder M. u,t Wieringen tegen een auto op, welke plotseling verplicht was te stoppen. Soesterberg Op het kruispunt Banningstraat— Dorpsstraat kwam een auto en een motorrijder met elkaar in botsing. De motorrijder Burgersdijk uit Amsterdam werd vrij ernstig gewond opgenomen. In den nacht is een auto uit Haar lem, waarin vier volwassenen benevens een tweejarig jongetje gezeten waren, in een bocht van den weg voorbij Heelsum in volle vaart tegen een boom gereden. Twee der inzittenden werden in zorgwekkenden toestand overge bracht naar het Ziekenhuis. Het jongetje had een schedelbreuk opgeloopen. Toen een 28-jarige arbeider te Lei den bezig was een ketel te lasschen, raakten 's mans kleeren in brand. Geen beter middel ziende, sprong hij in den Rijn en wist zoodoende de vlammen te dooven. Echter moest hij met stige brandwonden overdekt, naar het ziekenhuis worden overgebracht, Een schipper te Maastricht kwam tot de ontdekking dat te zijnen nadeele 13,000 frs. gestolen was. Na diverse verhooren werd de huis houdster van d?n schipper gearresteerd. Aanvankelijk ontkende zij hardnekkig, doch bij fouilleering werd het geld gevonden in de voering van haar pels kraag. Sinds de oprichting van de taxi centrale is er te Amsterdam ook eer centrale ingericht, waar de in taxi's verloren voorwerpen worden gedepo neerd. \r. 1934 werden in totaal 2606 stuks gevonden voorwerpen, waaronder vele kostbare artikelen gedeponeerd. Ook geld wordt meermalen verlorert. De chauffeurs hebben tot dusver niet minder dan f 10.554.47 gedeponeerd, waarvan het grootste deel aan de rechtmatige eigenaars kon worden teruggegeven. De ontstellende malaria-epidemie op Ceylon breidt zich nog steeds uit. Alleen in het district Vegalie zijn on geveer een kwart millioen menschen door de ziekte aangetast. Het aantal dooden bedraagt reeds 3000, onder wie 1000 vrouwen kinderen. In de maalderij te Strijp N.-B,, is de molenaarsknecht door een drijfriem gegrepen en rondgeslingerd. De klee ren werden hem van het lichaam ge scheurd. Hij werd in bewucteloozen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. In de Ver. Staten is in hel eerste jaar na de afschaffing van hel alcohol verbod 1.647.000.000 galons pier, wijn en sterke drank gedronken, waarvan de totale waarde ongeveer 3 milliard dollar bedroeg. De gesmokkelde drank is daarbij niet inbegrepen. Te Diemen is de zoon van den watermolenaar Portenge, door een drijf riem van een draaienden electro-motor gegrepen. Den jongen werd een arm afgerukt. Hij verloor zooveel bloed, dat hij, voordat het ongeluk bemerkt werd, overleed. Een groote herdershond rende dc binnenplaats van een schoolgebouw te Philadelphia op en beet links en rechts om zich heen. Twintig kinderen den door den hond gebeten alvorens een student er in slaagde het woeste dier te vangen. Een onbekende heeft aan het St. Mary's Hospitaal Ie Londen een bedrag van 30.000 pond sterling geschonken voor de inrichting van een afdeeling voor onbemiddelde patiënten. Dezelfde onbekende heeft reeds eerder een be drag van 95.000 pond sterling ge schonken voor de uitbreiding van het ziekenhuis en heeft bovendien nog een bedrag van 5000 pond sterling toe gezegd. Te Moskou heerscht een Noord- Pool-temperatuur. Verwacht wordt, dat de koude-golf zich over Midden- en West-Europa zal uitstrekken. Bij een skitochi op de Marmotala in de Dolomieten is een gezelschap van zeven skiloopers door een lawine bedolven. Bij fakkellicht konden boe ren uit de omgeving vier lijken, o. van twee dames, bergen. Voor de betrekking van veldwach ter te Kerkwerve, een plaats inwoners hebben zich 249 sollicitanten aangemeld. Voorbijgangers nabij Tours zagen licht branden onder water. Het bleken de lampen van een auto te zijn, die in de duisternis te water gereden was. De drie inzittenden bleken reeds te zijn overleden. Bij de instorting van een huis te Milaan zijn tien arbeiders om het leven gekomen. In het Spaansche dorp Cabra heeft een man tijdens een familietwist zijn vrouw en vier familieleden gedood, Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. De Zeereerw. heer W. A. J. Blaissë, pastoor te Drempt, zal met ingang van 1 Februari a s. wegens gezondheids redenen zijn herdersambt neerleggen. Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Zoeter meer De Gave Gulden. Onder bovenstaand opschrift kwam in De Eembode van 4 Jan. j.l. een gedeelte voor uit de Nieuwjaarsrede van de voorzitter van de Amsterdam- sche Kamer van Koophandel, den heer Gottfr. H. Crone. Naar aanleiding van die beschou wingen hierover een enkel woord. Het opschrift suggereert a h.w. dat onze gulden gaaf is. Vraagt men wat is een gulden, wanneer is gulden al dan niet gaaf, dan moet de groote massa hierop het antwoord schuldig blijven. Vandaar dat het zoo moeilijk is, in 't kort, eenigszins be grijpelijk over dit onderwerp te spre ken of te schrijven. De gulden is echter niet gaaf, gezien de algemeene waardestijging van het geld in koopkracht Dat dit door allerlei belastingen en heffingen wordt ge camoufleerd, doet aan de waarheid van dit feit niets af. De heer Crone bracht hulde aa regeering voor zoover het de alge meene beginselen betreft en zeide o.a. „Terwijl terecht aan handhaving van den gouden standaard en het voort- zei,en van het aanpassingsproces wordt vastgehouden, zijn concrete maatrege len, die het spoedig voltrekken van dit proces kunnen waarborgen tot dusver weinig doeltreffend." Zou de heer Crone niet weten, dat door den gouden standaard, het goud een vaste waarde wordt gegeven en de menschelijke waarde en van hetgeen men noodig heeft om te leven, daaraan wordt opgeofferd V Begrijpt de lieer Crone niet dat als er aangepast moet worden, het huidige eenzijdige aanpassingsproces een grove onrechtvaardigheid beleekent? Aan passing of bezuiniging is in in 't oog van de meeste leiders van het eco nomisch en politieke leven de oplos sing van de hedendaagsche moeilijk heden, Vraagt men near bewijzen, dan geven ze geen antwoord en zorgen ervoor dat de vraag buiten bespreking blijft. Vandaar dat b.v. met belangstelling wordt uitgezien naar het antwoord op het door de afd. Amersfoort van de R, K. Staatspartij gedane voorstel ter behandeling in den Partijraad: „De R. K. Staatspartij make op bevattelijke wijze aan de kiezers duidelijk, waarom het volk zuinig moet leven in een wereld van overvloed". In z'n rede heeft de heer Crone ook nog het volgende gezegd: „Daarnaast zijn de inflatiemaatregelen in de goud landen nog niet voldoende doorgewerkt oin dezen gunstiger mededingingsvoor waarden op de internationale markten te verschaffen." Ware woorden, maar daarom niet minder afschrikwekkend. DeflatiemaatregelcnDe flat ieTe kor t aan geld in omloop! Waardestijging van het geld I Waardedaling van goe deren en diensten I Werkloosheid, ver arming enz. enz. en dat alles tot be houd van den gouden standaard En zonder ons te mengen in het debat tusschen voor en tegenstanders van devaluatie (goudwaardeverlaging van den gulden) willen wij aan alle voorstanders en goedpraters van de huidige dcflatiepoliliek vragen: Weet gij dan niet dat deflatie een aan inflatie tegenovergestelde vorm van muntver- valsching beleekent, weet gij niet dat deflatie, onrechtvaardigeverschuivingen de bezitsverhoudingen veroorzaakt, n het zoo zacht mogelijk te zeggen? En waarde heer Crone zegt„Waarom verzet men zich tegen devaluatie dan vragen wij met n variant daarop_ Waarom verzetten wijonstegendeflatie? en antwoorden met hem „Omdat het oneerlijk is, omdat het onnoodig is omdat het niet doeltreffend is" en voe gen er aan toe: Moge de regeering een einde maken aan de crisisveroor- zakende deflatie en ons een geldsysteem geven, berustend op rechtvaardigheid. Voorkomen worde overlevering aan de greep van hen die, zooals Z. H. de Paus zegt, een despotische economische overheersching'uitoefenen: „Deze over- heersching wordt vooral met brutaal geweld uitgeoefend door hen, omdat zij het geld onder zich hebben en be- heerschen, ook meester zijn van he kredietwezen en daarover absoluut be schikken, Daardoor leveren zij als het ware het bloed, waarop heel het eco nomisch leven teeren moet en hebben zij het economische leven zóó in han den, dat niemand tegen hun wil kan ademen". Aan deze, met brutaal geweld ge pleegde, hemelschreiende onrechtvaar digheid trachte de regeering een einde te maken, vrij van alle partijzucht en uitsluitend ingesteld op de behartiging van rechtvaardigheid en algemeen wel zijn, geen slaaf van de vaderlandlooze haute finance, van het verfoeilijk kapi talistisch „internationaal imperialisme". Zoo worde uiteindelijk de menschelijke samenleving in overeenstemming ge bracht met de eischen van het alge meen we'/ijn en de normen der sociale rechtvaardigheid. J. TH. M. SCHWITZNER. Wij hebben den heer Schwitzner het genoegen niet willen onthouden zijn ontboezeming te zien afgedrukt in ons blad. Dat zulks allerminst mag worden aangemerkt als een bewijs van instem ming met Alles wat de heer S. met de beste bedoelingen reeds publiceerde op dit terrein spreekt wel vanzelf. De pro blemen door hem met zooveel voor liefde besproken zijn zóó ingewikkeld, dat ze zich in het geheel niet leenen voor een behandeling in een uitgave als De Eembode. Zelfs mannen van erkende wetenschappelijke reputatie en ^an allerlei richting konden het in deze nog niet eens worden. Niemand onzer kan vrede hebben met eenig stelsel, hetwelk in zijn toe passing met de rechtvaardigheid strijdt. Maar wanneer cn in hoever zulks het geval pleegt te zijn is voor ons leeken meestal zeer moeilijk ui! te maken. RED. Het auteursrecht van den Inhoud dezer Officleele Kerkelijke Medcdccllngen wordt verzekerd overeenkomstig dc Auteurswet 1912 Hel overnemen van alle onderstaande Officleele Kerkelijke Mcdedccllngcn In andere bladen,wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15. eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook hetovernemen met bronvermelding kerkelijke diensten. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG 7 uur Lot. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de II.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIE KERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Wllhoosslraal no 34.^ Telefoon 1158, ZATERDAO Om half 12 voorbereiding voor hel 7de en 6de leerjaar. Biechthooren van 4 lot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur hall 8 en 8 uur. Ziekenhuisverpleging. Met groote voldoening kan de Stich ting voor Verzekering voor Zieken- huisverplcging alhier melden, dat hel aantal van hen, die bij deze Stichting verzekerd zijn, op 1 Januari 1935 de tienduizend heeft overschreden. Bijna één vierde deel der bevolking van Amersfoort is dus nu bij deze ver- eeniging verzekerd legen de kosten van verpleging in een ziekenhuis. in haar 3'/j-jar'B bestaan heelt deze jonge vereeniging zich ontwikkeld tot een der grootste in onze stad. Reeds bijna negenhonderd van hare verzekerden, hebben in die jaren ge bruik moeten maken van deze vorm van verzekering en hebben deze onder linge hulp mogen ondervinden en waardecren. In die jaren heeft de vereeniging bovendien een reserve gevormd lot een bedrag van ruim vier cn twintig duizend gulden, zoodat de reserve snel groeit lot een bedrag gelijk aan dal van verpleegdtjg per verzekerde, De zoo snelle groei van de vc riiglng bewijst duidelijk haar bestaans recht en het is te verwachten, dat deze groei nog niet tot stilstand is gekomen. Iedereen immers zal het groote belang van een dergelijke vereeniging begrij pen, Bovendien is de vereenigirg voor Iedereen loegankelijk, als men maar niet Ie oud is en niet ziek is. Ook middenstand en meergegoeden worden toegelaten, een weistandsgrens bestaat niet, zoodat nog velen zich zullen voegen bij de eerste tienduizend, die zich hebben verzekerd om onder ling elkander te steunen wanneer Zie- kenhuisverpleging voor een hunner noootg is. Dr. M. v. der Hoeven. Dr. B. J. van Enst. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. |acob Calslaait no. 26b Pastoor: P. j. M. Sandkuyl, ZATERDAG Van 4 lot half 9 biechthooren. 6 uur Lof met rozenhoedje. Ac iterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasfoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 6 uur Lof mei Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en 8 ui Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor II. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. DONDERDAG 6 uur Lol. ZATERDAG Gelegenheid om Ie biechten om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. In de week de II. Mis om half 8. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS. PastoorW. S. J. dc Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 Isle li. Mis. Kwarl over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Hall 8 lstc II. Mis. Kwart over 8 2e 11, Mis. 9 en 12 uur catechismus op de scholc ZATERDAG Hall 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e II. Mis. 3—6 uur BicclHhoiiren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZATERDAG 4 8 uur gelegenheid om le biechten, 7 uur Loi. Deze week de II. Mis om 8 uur INHkerk PAROCHIE ST. CATIIAKIN/». Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraal. Tel. 98 ZATERDAG to?l(|iai|nl7 W °m 'e Wech,cn va" ha" 3 In de week dc H. Mis om halt 8 Marktbericht Kaasmarkt Amersfoort. lan. Aangevoerd 46 wa gens, bevattende <XX)0 Kilo. tanli'00 117-°° P- 50 Kilo. Handel matig.

De Eembode | 1935 | | pagina 2