DAMESTASSCHEN Nieuw Parijs JAARLIJKSCHE OPRUIMING Heden speciale koopjes in Parochie St. Henrietta. Woensdag had in het parochiehuis van St. Henricus aan de Paulus Bor straat de oprichtingsvergadering plaats van de parochiëele afdeeling van de R. K. Werkliedenvereniging „St. Jozef" onder leiding van den voorzitter van de R. K. Werkliedenvereeniging, de heer j. v. d. Linden. Aanwezig waren de Zeereerw. Heer J. H. Hooijman, parochieherder; de Weleerw. Kap. W. J. de Jong, geeste lijk adviseur van St. Jozef en de heer H. Nijkamp, bondsvoorzitter. De heer J. v. d. Linden sprak een welkomstwoord op deze oprichtings vergadering. 't Is een belangrijke avond voor de Katholieke arbeiders, nu de St. Hen- ricusparochie een eigen afdeeling zal krijgen. Reeds lang bestonden de plan nen bij Pastoor Hooijman. Voor het Soesterkwartier, met zijn 12000 inwo ners, is een afdeeling noodzakelijk, daar centraal de menschen niet meer tejbereiken zijn. In een groote stadswijk is een afdeeling noodig om de men schen voldoende te kunnen inlichten. Deze afdeeling zal ten goede komen aan de Katholieke Arbeidersbeweging. Vooral in dezen tijd is nauw con tact met de menschen broodnoodig. Tot bestuursleden werden bij eerste stemming gekozen de heeren P. Beau fort, J. v. d. Brakel, C. van Empelen, J. J. Feiten, C, Groenewoudt, W. Kloos terman |r. en A. van Opijnen. Tot voorzitter werd de heer P. Beau fort gekozen. De heer J. v. d. Linden feliciteerde de bestuursleden met het dat de vergadering in hen heeft ge steld en vooral de voorzitter die leiding zal moeten geven aan de afdeeling. De heer Beaufort dankte voor 't ver trouwen in hem gesteld en vroeg mede werking van alle leden. De heer Nijkamp verklaarde n Diocesaan Bondsbestuurders, dat groot genoegen zien, de beweging van onze R. K. Werkliedenvereeniging, om in de grootere steden parochiale af- deelingen te stichten. Spr. feliciteerde allen met deze succesvolle oprichtings bijeenkomst en allereerst den parochie herder, omdat onze R. K. Werklieden vereeniging allereerst tot taak heeft de godsdienstige, zedelijke vorming en al zoo een steun beteekent voor de kerk. Wij willen de samenleving weer Chris telijk maken, dal beteekent, dat samenleving de Christelijke leer maatschappelijke consequenties daar van zoo volledig mogelijk zullen wor den toegepast. Wij willen de menschen ontwikke ling bijbrengen, op de allereerste plaats weer godsdienstig zedelijk. Als wij het Christendom willen doorvoeren in de maatschappij, dan dienen we de in dividuen allereerst de beginselen bij te brengen van godsdienstige en sociale ontwikkeling, opdat zij ruim baan kun nen maken voor onze beginselen op maatschappelijk terrein en om te be vorderen de volks-invloed, de demo cratie. Daarom is noodig dat onze Werk liedenvereeniging niet bestaat uit een massa, doch uit persoonlijkheden, die geleerd hebben 't verstand behoorlijk te gebruiken. Wij willen het bescha vingspeil van de arbeiders omhoog voeren, opdat daarmee gewonnen wordt een stuk geluk. De Katholieke Arbeidersbeweging is met hare welvaarts-instellingen als het ware een centrale, die alle arbeiders belangen wil behartigen. De Werk liedenvereeniging in de parochie moet zijn, één groote familie, die een echte christengemeenschap vormen. Daarom is het van zoo groote beteekenis, dat in deze groote arbeidersparochie een eigen atdeeling is opgericht. In deze afdeeling behoort straks kerngroep te worden gevormd vuil I die lecken-aposlel willen zijn, om trachten terug te halen die van ons zijn afgegaan. Spr. hoopte, dat het t stuur en de parochieherder inoge ge lukken, een bloeiende afdeeling te krijgen, tot heil van die in deze paro chie wonen en om Ie komen tot het ideaal dat wij Katholieke arbeiders ons gesteld hebben. Pastoor Hooijman wilde allereerst het bestuur uit de stad en vooral voor zitter v. d. Linden, dank brengen voor hun mtdewerking en voor de aange name samenwerking. Z Eerw. bracht dank aan de Commissie, in 't bijzon zaaltjes Zaterdagavonds van 6 tot 10 uur en Zondags van na de Hoogmis tot 2 ;uur, van 4 tot 6 en van half 7 tot 10 uur, beschikbaar zijn voor de leden. De 3e Dinsdag van de maand is de bovenzaal beschikbaar voor de maandvergadering, ik ben blij, aldus Pastoor Hooijman, dat de oprichtings vergadering zoo bijzonder is geslaagd. Ik hoop dat de band tusschen de men schen onderling nauwer zal worden en inderdaad, zal bijdrageh tot Jiet gods dienstig leven en tot de bloei van mijn parochie. Vervolgens dankte Z.Eerw. den gees telijk adviseur uit de stad, ;Kapelaan de Jong, voor hetgeen hij gedaan heeft voor de leden van zijn parochie. R. K. V. V. „Amersfoort" Programma voor Zondag 10 Febr. a.s. Semper Avanti 1—Amersfoort 1 2-4 uur Actief 2—Amersfoort 2 2-4 uur Amersfoort 3—D. S. O. 1 2-4 uur Amersfoort jun.—E.M.M. jun. 12-1 uur Het eerste elftal gaat Zondag naar Utrecht en komt tegen Semper Avanti, die de laatste tijd nog al eens van zich doet spreken, zoodat Amersfoort ter dege op moet passen, om daar niet te struikelenzulks zou ten zeerste te De akkerbouwbedrijven dienen meer toe te leggen op den verbouw van die granen, die thans nog In ons land worden ingevoerd. Ook de leiders van de gemengde bedrijven en veebedrijven moeten probeeren, in binnenlandsche behoefte te voorzien, door hun bedrijf om te zetten. Er moet meer grasland in bouwland worden omgezet, waardoor het mogelijk Is, het vee te voorzien van zelf verbouwd groenvoer, hetgeen tot gevolg heeft, dat op veevoeder veel kan worden bespaard. Spr. zette uitvoerig de nood van landbouwbedrijven en vooral van kleinere uiteen en concludeerde, dat L de boeren een nieuwen weg zullen moeten inslaan met behulp van de regeering en de organisaties op land bouwgebied. Ir. Verheij besprak in de middag uren onze handelspolitiek met buitenland. De heer Verheij eindigde zijn inter- ressant en helder betoog met een woord van dank aan de Regeering voor de hulp, die zij thans aan landbouw, handel en industrie schenkt, en wekte de aanwezigen op vertrouwen te blijven stellen in deze regeering. De voorzitter bracht den sprekers dank voor hun voordrachten, waarna de bijeenkomst met het zingen i „Aan U, o Koning der Eeuwen" den Christelijken Groet werd gesloten. Daarop werd het woord verleend in den heer Boshouwers, die het actueele onderwerp besprak, de richting in de Nederlandsche Landbouw. Spr, wees op de noodtoestand en de maat regelen welke moesten worden genomen. Ernstige autobotsing. Woensdagmiddag had op de Prins Frederiklaanhoek Koningin Sophia- laan een ernstige aanrijding plaats tusschen de auto die de Eerw. Zusters van O. L. V*ouw dagilijks van 't Moederhuis naar de scholen overbren- ;n luxe auto. De auto, waarin gezeten was de Eerw. Zuster M. Amel- 'ier£a en «n '«riinge van de Stichting betreuren rijn. daar de kamploens- k"»™ aE P'in' r Frprtpnlflaan alriinpn pn wprrt crporpripn kansen met de dag gunstiger worder, mits verder geen enkel puntje me verloren gaat. Dus Amersfoort aangepaktvooral de voorhoede I Het spel open, voor het doel niet treuzelen, maar afwerken, zooals het kan, met kanjers Het tweede gaat naar Actief te Hil versum, waar hard gewerkt zal moeten worden om de punten binnen te krijgen. Het derde t D.S.O. uit Utrecht op bezoek, dit ook tot een der sterkste in die afdeeling behoort. Het derde zal alles in het werk stellen om het tot een overwinning te brengen. De junioren spelen tegen E.M.M. uit Hilversum. Supporters, die wenschen mee te gaan naar Utrecht, kunnen zich opge ven bij den heer Gantevoort, Leusder- weg 92 en den heer Wiercx, Lange- straat 30. Kringdag Jonge Boerenbonden. Donderdag werd alhier een Kring dag voor de Kath. Jonge Boeren ge houden. De vergadering werd druk bezocht, Des morgens droeg de geestelijke adviseur, Pastoor Elberssen uit 't Goy, het H. Misoffer op, in de parochie St. Franciscus Xaverius. Daarna werd aan gevangen met de vergadering, welke werd geleid door den heer Tijmensen uit Achterveld. Onder de aanwezigen zagen wij Pastoor Croonen uit Hamersveld, Kap. van Veenendaal uit Hoogland en de heeren J. Lieshout uit Montfoort, prov. Technisch Adviseuren Segers uit Hoog land, technisch advis. Kring Amersfoort Rector Van den Berg, Directeur het jeugdwerk in het Aartsbisdom, la een kort openingswoord werd het woord verleend aan pastoor El berssen. Deze wekte in een vurige toespraak de aanwezige Jonge Boeren op als Katholieke boeren te arbeiden en de geestelijke overheid te volgen. Hij waarschuwde tegen de verkeerde stroomingen in dezen tijd. Voor onze organisatie staat R. K., dat beteekent, dat wij als jonge boeren beginselvast zijn, dat de godsdienst voor ons is de levenssap die heel onze arbeid en handelingen moet doordrin gen. Dat R. K. moet ons vormen tot Katholieken van de daad. Weten alleen is niet genoeg, de daad moet volgen. Het Rijk van Christus vraagt offers. Een volgeling van Christus moet ook zijn een volgeling van de Kerk. Deze zal het Kerkelijk Gezag erkennen en handelen naar de leer en voorschriften der Kerk. Wij moeten dus luisteren naar hen die God in de Kerk over ons stelt en wanneer een raad van de Kerkelijke Overheid gegeven wordt dan is dat voor ons een teeken dat het een zaak van groote beteekenis is we nemen dan deze raad aan. 1 zeggen dan niet dat het geen bevel is. Eenheid moet er zijn. Ook Rector v. d. Berg sprak even eens een woord over de noodzakelijke eenheid. De vier groepen, Jonge Werk man, Jonge Boeren, Jonge Middenstan ders en Jonge Werkgevers staan allen onder één Diocesaan Direcleur en al deze groepen volgen één richting, één den heer v. Empelen, voor I program, uitgestippeld voor iedere stand hun voorbereider.de werkzaamheden en afzonderlijk, maar voor allen als voor- deelde mede, dat de twee beneden- naamste taak het apostel zijn. Frederiklaan alrijden en werd gegrepen door een luxe auto komend vanuit de, Koningin Sophialaan. Door de botsing viel de Zuster uit de auto en bleef bewusteloos op den weg liggen. Ge neeskundige hulp kwam spoedig op dagen, waarna de Zuster met een zware hersenschudding en een schedel fractuur werd overgebracht naar het St. Elisabeth's Ziekenhuis. De leerlinge en de bestuurder kwamen van i' schrik vrij. De beide wagens waren elkaar geschoven en beide zwaar be schadigd. De auto van de Zusters van O. L. Vrouw moest worden wegge sleept. De toestand van Zuster M Amelberga is zeer ernstig. De politie stelt een onderzoek in naar de schuld vraag Vereeniging Veilig Verkeer. In Amicitia hield de Vereeniging voor Veilig Verkeer een propagandaverga- dering. In zijn woord van welkom deelde de Voorzitter, de heer G. Goor- huis mede, dat de burgemeester door ziekte verhinderd was deze bijeen komst bij te wonen. Vervolgens hield de heer v. Dijk, uit Groningen, een propagandarede verduidelijkt met plaatjes. Spr. wees op het moderne verkeer en de nood zakelijkheid van wegenverbetering. Vervolgens werd door Spr. een uiteen zetting gegeven van de diverse ver keersborden. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. G, H. j. Blees, Utr.weg 122, telef. 1733. E. j. G. Mertens zur Borg, 't Laantje 5, telef. 1225. A. C. Nicolaï, L. Bergstraat 41, telef. 633. Terugbetaling waarborgsommen muntgas-verbruikers. In aansluiting op ons bericht betref fende uitbetaling van waarborgsommen aan muntgas-verbruikers kunnen wij mededeelen, dat in de komende week de waarborgsommen terugbetaald den aan de gasfabriek, voor hen, wier familienaam begint met E, F, Ga, Ge, Gi en GlMaandag 11. Februari. Go, Gr, Gu, Gy en HaDinsdag 12 Februari. He, Hi, Ho, Hu en Hy: Woensdag 13 Februari. I, J Ka, Ke, Ki, KIDonderdag 14 Februari. Kn, Ko, Kr, KuVrijdag 15 Febr. telkens van 912 en van 25 uur. La en Le: Zaterdag 16 Febr. alleen in 9-12 uur. Aan huurders van gemeenle-r gen, die huurschuld hebben en geen gebruik willen maken van de mogelijk heid om een gaskook-toeslel te ont vangen, wordt de waarborgsom alleen terugbetaald in den vorm van achter stallige huurbons. R. K. Werklieden ver. St. Jozef. Na de stichting der afdeeling Sint Henricus komt nu de Candidaatstelling voor 6 Bestuursleden voor de R. K. Werkliedenver.St.Jozef.stadsparochiën. Periodiek aftredend J. de Wilde en v. d. Wakker die herkiesbaar zijn. Overgegaan naar de St. Henricus- parochie en daardoor niet herkiesbaar v. Leijenhorst, G, Krijnen, E. Hilhorst J. A. Jagers. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. De Zeereerw. heer C. Ballanché, pastoor te Bussloo, die het vorig jaar zijn 60-jarig priesterfeest vierde, heeft zijn emeritaat aangevraagd en zal zich vestigen in het St. Elisabethgesticht te Zutfen, Epistel en Evangelie. 5de Zondag na Driekoningen. KERKELIJKE dieneten. Het auteursrecht van den nhoud Officleele Kerkelijke Mededeeltngeni wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaanae Officleele Kerkelijke Mededeelingen In andere bladen, wordtultdrukkelijk verbodenkrachtens an. 15. eerste lid van de Auteurswet Dit betrelt ook het overnemen met bronvermelding Broeders I Doet aan, als uitverkore nen Gods. heiligen en welbeminden, hartelijk mededoogen, goedertierenheid, nederigheid, bescheidenheid, lankmoe digheid, elkander verdragend en elkan der vergevend, zoo iemand eenige klacht heeft tegen een ander; gelijk de Heer u vergeven heeft, aldus ook gijBoven dit alles echter hebt de liefde, die de band der volmaaktheid is. En in uwe harten zegeviere de vrede van Christus, tot welken gij ook geroepen zijt in één lichaamen weest dankbaarHet woord van Christus wone in u overvloedig- lijk, in alle wijsheid, -elkander leerend en vermanend met psalmen, lofzangen en geestelijke liederen, Gode door de genade zingend in uwe harten. Al wat gij ook doet met woord of werk, doet alles in den naam des Heeren Jesus Christus, God en den Vader dankzeg gend door Jesus Christus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. MattheiisXIII, 20—30. In dien tijd sprak Jesus tot de scharen deze gelijkenis; het Rijk der hemelen is gelijk aan een man, die goed zaad op zijnen akker gezaaid had. Doch ter wijl de menschen sliepen, kwam zijn vijand, zaaide onkruid midden tusschen de tarwe en ging heen. Toen halmen opgeschoten waren en vrucht droegen, vertoonde zich ook hel on kruid. En de dienaren des huisvaders kwamen en zeiden tot hemHeer! hebt gij geen goed zaad op uwen akker ge zaaid? Vanwaar heeft hij dan onkruid? Hij nu zeide tot hen: Een vijandig mensch heeft dit gedaan. En de die naars zeiden hem: Wilt gij, dat wi gaan en het verzamelen? Doch hi zeideNeenopdat gij misschien niet, het onkruid verzamelend, tegelijk daar mee ook de tarwe uitrukt. Laat beiden groeien tol den oogsten ten tijde van den oogst zal ik aan de maaiers zeg gen: Verzamelt eerst het onkruid bindt het zamen tot bundels on verbranden; maar vergadert de tarwe mijne schuur. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAO H.H. Missen om half-7,8 over 9. Half 1! Hoogmis. 6 uur Lof met preek. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7. 8 en ïr en kwarl Liturgische Kalender. Week van 1016 Februari. Zondag 10. 5e Zond. na Driekon. Tijd eigen, Mis Adorale, 2e geb. H. Scho lastics, Pref. H. Drievuid. Maandag 11. Verschijning van O. L. Vrouw te Lourdes Credo, Prei. Maagd. Dinsdag 12. H.H. Zeven Stichters, 2e voor den Paus. Verjaardag zijner >ning. Woensdag 13. Mis als Zondag zonder Gloria of Credo, 2e geb. A cunctis, 3e voor Overledenen Fidelium (2 Nov.), 4e geb. naar keuze, gewone Prefatie. Vrijdag 15. H.H. Fausiinus en Jovita, :n 3e geb. als gister. Zaleidag 16, Mis van de 6e Zond. na Driekon. Tijdeigen, 2e .'geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze, mei Gloria, Credo, Pref. H. Drievuid. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Om te trachten te komen tot een doel matige regeling der vrije zitplaatsen voor kinderen, die tot nu toe alle open plaatsen naar believen konden bezetten, heeft het Kerkbestuur besloten hiervoor aan te wijzen rij 17, 18 en 19. Van heden af zijn dus deze rijen vrije kinderplaatsen. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antonius-Mis. WOENSDAG 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4—9 uur Biochthooren. Dagelijks do H. Missen om 7, PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Wilhoosstraal no 34. Telefoon 1158. ZONDAO H.H. Missen om 7 uur en half 9. ur Hoogmis. Om 6 uur Lof. IDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor he 5de leerjaar, Biechthooren van 4 tot 9 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. jacob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558 ZONDAO De H.H. Missen om 7 uur en half 9, 10 uur Hoogmis. Lof met Rozenhoedje. MAANDAG gelezen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 fot half 9 biechthooren. uur Lof met Rozenhoedje. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Half 8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Catechismus. 5 uur Lof met Rozenhoedje. Collecte voor de SS. Penning. Na het Lof K. J. C, MAANDAG 1ste H. Mis op Leo s Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DINSDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. WOENSDAO f Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 1 9 en 10 uur catechismus op de sciiojei. DONDERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mts. VRIJDAG Q Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur Catechismus op descltolen, ZATERDAO Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 3—6 uur Biechlhooren. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: li. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Hall 12 Catechismus. 'i> 5 uur Lol. MAANDAG H, Mis in het Geslicht. ZATERDAG 4—8 uur gelegenheid om te biecht) 7 uur Lof. Deze week de II. Mis om 8 uur. NIJKerlt PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Calechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG Gelegenheid om lot half 7. In de week de H. Mis biechten van half 3 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG H. Mis. jr Hoogmis. Half 4 Lof mei |ubilé-aflaatgebeden. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. Lof met Rozenhoedje. In de week de II. Missen om 7 en 8 Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor II. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZUNDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Geen Catechismus. r Lof. MAANDAG. r H. Mis i gesticht. DONDERDAG 6 uur Lol. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten om 3, 5, 6 en 7 uur. In de weck de H. Mis om half 8. het St. Anslridus- Alhier is opgericht de Nederland sche Ruiter-toeristenclub. Deze veree niging dankt haar ontstaan aan de twee tochten te paard door Hongarije in 1934 op initiatief van de afdeeling, Rui:ertoerisme van den A.N.W.B., ge organiseerd door een tijdelijk comité. Dit comité heelt thans haar taak aan de vereeniging overgedragen. Tot voor zitter is benoemd de heer H. Keppel Hesselink, tot secretaris de heer J. Alma, die levens het penningmeesterschap zal waarnemen, voorls zijn leden van be stuur geworden de heeren W. A. M. Weslerouwen van Meeteren, ir. P. de Fremery en mr. J. H. v. Schermbeek. Op liet kruispunt Laan 1914— Utrechtscheweg reden twee auto's tegen elkaar op, doordat de aulo, welke van Laan 1914 kwam, geen voorrang gaf aan het verkeer van rechts. Er was veel materieele schade, doch persoonlijke ongelukken deden zich niet Tegen den 37-jarige melkhandelaar was door den officier van justitie terzake van het veroorzaken van zwaar lichamelijk leisel door schuld een boete van f200 subs. 2 maanden hechtenis geëischt. De Rechtbank sprak den melkhandclaar rij. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus, z. v. H. Wassink C. M. v. Binnendijk Johanna Oerarda, d. v. T. v. Doorn en A. H.i de Bree. Overleden: Gijsbeitus v. d, Kraats, 54 j. Ian H, Grit, 36 jechtg. v. C. v. d. Grampel. Burgerlijke Stand. GetrouwdH. L. Meisier en P. Kerkol. P. Th. J. Rutlen en W. J. Wellerd. Overleden: R. v. Hamersveld, 65j., wed. van Th. van den Tweel. De Burgemeester is verhinderd om Zaterdag a.s. spreekuur le houden. Nieuwe Telefoonnummers. 1440 Drogisterij „'t Centrum", Oude Soesterweg 123. 1162 v. d. Heuvel, Soeslerweg 113. 1163 v. d. Hot iff, Kapelweg 35. 1330 Hotting,i, Leusderweg 16. 1226 Joman, Vermeerstraa» 67. 1112 v. Laar, Arnh.weg 122. 1271 Nicrop, Soeslerweg 255. 1164 Post, Oude Soeslerweg 134. 1146 Paulsch, Leusderweg 121, 782 Woerd, Heinsiuslaan 16. 1264 Zeedijk, Arnh.straat 10. Dc R. K. Kantoor- en Winkelbe- dlendenbond hield vergadering met als inleider de heer Emons, uit Hilversum, die als oud-verpleegde van Berg en Bosch zijn bevindingen als verpleegde wilde mededeelen. Spreker was vol lof over de behandeling door doktoren en verpleegsters en schelste de onder linge verhouding der verpleegden, die soms zoo langen lijd op elkander zijn aangewezen. Spreker kwam alzoo lot zijn doel, propaganda maken voor Herwonnen Levenskracht, vooral door de siuivers-aciie, waarloe hij de aan wezigen bijzonder opwekte. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 3 Februari 10.20 - 2.2() Brussel Fransch. 2 20- 5.30 Hamburg. L,)nd0l> Regional. 8.15 12.00 Boedapest. Maandag 4 Februari i 10.50 - 11.20 Hamburg. .20- 1.50 Keulen. u I'S?- London Regional. 5.35— O.20 Droitwich. 6.35— 9,20 Munchen. 9.40—11.20 Leipzig. Dinsdag 5 Februari 10.50— 2.20 Hamburg. nsn~ 5™ L,"ldon Regional. 550— 7.30 Munchen, in'™-!0,10 Boedapest. 10.25-12.20 Weenen. Wijziging voorbehouden. Gevestigd. fi winhCInCm LanRegr. 29 groenlh. v. Bemmelstr. 35. riiksw G. v. d. Brink, N.H., Monnikkenpad 40,

De Eembode | 1935 | | pagina 2