lissèrSt ting te vertoeven voor het nemen zonnebaden, tenzij gescheiden naa sexe. De meerderheid in het College B. cn W. adviseerde het verzoek in te willigen. Een adres tegen de ontheffing van de verbodsbepaling kwam in van de Centrale Kath. Amersfoort, met adhae- sie-betuiging van den Centr. Vrouwen bond. De heer Zwart vroeg waarom m: reeds ontheffing zou worden verleend van een bepaling, vastgesteld om exces sen te voorkomen. De heeren Van Lonkhuysen, dig, Graaf en Boender, vormende de anti-rev. raadsgroep, wilden ontheffing verleunen mits niet werd uitgebreid. Het voorstel van B. en W., aldus ge amendeerd, werd verworpen. Daarna volgde stemming over het gewijzigde voorstel van B. en W., hetwelk werd aangenomen met 13 tegen 10 stemmen. De beide Christelijk-Historisehe leden, dr. Van iNieuwenliuizen en Van Galen Last stemden vóór de vergunning. Alle Kath. en Anti-Rev. stemden tegen. Dat een zeer verwarde discussie daar aan voorafging, behoeft geen verwon' dcring te wekken. De heer Zwart zeide dat de zwem inrichting door een verbod van zonne baden niet zou lijden. Dr. Eggink betreurt het gemis aai waardeering voor het werken der familie Pesic in 't belang der zwemsport hier ter stede, waarop terecht wordt geant woord, dat de persoon van den exploi tant niet in 't geding is, maar wel de uit breiding der inrichting met iets waar mee een groot aantal ingezetenen niei gediend is. De burgemeester is van meening, dat de liceren Pesic uit deze discussie wel zullen leeren, dat ze in hun eigen belang moeien oppassen. Bij dc rondvraag informeert de Iteei Boender naar de nieuwe auto der reini ging, waarop mr. Stadig antwoordt en ontkent overdreven luxe. Mej. van Hamersveld bepleit betere verbinding van Berg-kwartier en stad middels de autobus. De heer Butselaar oefent critiek op de toegepaste methode bij de terugbetaling der muntgas-waa borgsommen. R.K. V.V. „AMERSFOORT". Programma voor Zondag 3 Maart a. H. M. S. 2Amersfoort I 24 uur Zondag a.s. trekt het eerste elftal na; Utrecht om den strijd aan te binden legen H.M.S. Al is het kampioenschap practisclt gesloten, zij zullen alles in 't werk stel len om 2 punten rijker te worden. Vertrek per trein om 1 uur. De wedstrijden der lagere elftallen zijn van R.K. uitgesteld. Zij. die wenschen mee te gaan naar Utrecht, kunnen zich opgeven bij den heer Gantevoort, Leusderweg 92. Parochie St. Henricus. Het bestuur van de Werkliedenver- eeniging in de St. Henricus-parochie, had de ledenvergaderingen bepaald op den derden Dinsdag van de maand. De eerste vergadering zou dus gehou den zijn op 19 Maart, het feest van St. Jozef, een mooi begin. Helaas doel zich echler e lijkheid voor. Op 19 Maart is in het St. Jozefgebouw in de stad sluiting van den ontwikkelingscursus, waarbij als spreker zal optreden de ZeerEerw. Pastoor Spitzen. Ten einde aan deze vergadering geen luisteraars te onttrekken en de eigen ledenvergadering geen nadeel te doen, heeft het Bestuur van de Werklieden- verceniging in de St. Henricusparochie besloten, de eerste vergadering te hou den op Woensdag 13 Maart om 8 u na het St. Jozeflof. Bond van Overheidspersoneel .St. Paulus", afd. Amersfoort. Donderdagavond had in St. |ozef de jaarvergadering plaats van bovenge- noemden Bond. in zijn openingswoord spoorde voorzitter Huurdeman de leden aan, om het triduum bij te wonen ter gelegenheid van het a.s. St. Jozeffeest en deel te nemen aan de Stille Omgang. Besloten werd aan het Werkloozenhonk in het Bondsgebouw f 15 te doen toe komen. Het 25-jarig bestaan der afd. zal in Mei worden gevierd. Het jaarverslag van de secretaris gaf een ledental van 48, terwijl dat van dc penningmeester een batig saldo gaf van f 671.42'/b- aftredende bestuursleden Huurdeman, van Kalleveen en Burg steden werden herkozen. Tot leden van de Controle Commissie werden be noemd de heeren Horst en Veldhuizen. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, tel 396. H. J Kolk. Utr.weg 9, tel. 579 J. Lubsen, Snouckaeril, 12, tel 290. Apotheek; Cramer, P. Buysl. 93, lel,902. Tot directeur van den Kcii'ingsd enst van Waren voor liet gebied 'süia.en- hage, werd benoemd dr. F. H. van der Laan. directeur van den Keurings dienst van Waren voor het gebied Utrecht, waartoe ook Amersfoort be hoort. Ten overstaan van notaris Te Leu ken werd geveild Hot winkelhuis Ulrechischewcg 32, W. Groenhuizen f8600. Woonhuis Verhoevenstraat 87, D. oortman f2550 Recollectie. Wegens het Veertigurengebed zal de recollectie voor oud-retraitanten Maan dag a s. NIET gehouden worden. Onze stadgenoot, de heer L. Leo- Eold, is benoemd tot gewoon lid van et Historisch Oenoolschap, gevestigd te Utrecht. In de Ijmuider Vlschhandel aan de Ulrechtschestraal is in de étalage een Chineesche wolhout-krapper le be zichtigen, een zeldzaam gevangen wordend dier. Aan Sergeant-majoor-instrucleur O. Woliers is de zilveren medaille voor 24 jaren trouwen dienst uitgereikt. In de Utrechtschestraat had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto en een daarachter rijdende auto, bestuurd door den Pastoor van Steg- gerda. Een achter de auto fietsend geestelijke, de Kapelaan van Achter veld. kwam met de stoppende auto ir aanraking. De beide heestelijken kwa men met de schrik vrij, auto en rijwiel werden beschadigd. Maandagavond kwart over acht komt in hel gebouw der R. K. Werk liedenver. a. d. L. Vrouwestraal spre ken de heer Timmermans, hooldbe- sluurder der R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel over.Moderne Apostelen". Deze cursusavond wordt belegd door de R. K. Prop -club „De Katholieke Werkers". Niemand ver- zuime deze leerzame avond. Uit den Omtrek Achteveld Door de Bijzondere Vrijwillige Landstorm is een schietwedstrijd gehou den, waar de volgende leden de volgen de prijzen behaalden: le prijs J. Voskui len 100 put.: 2e Joh. v. Dijk 97; 3e R. v Nimwegen 96; 4e W. Lammers 95; 5i A. Wolfenbutlel 91: 6e J. v. Dalen 94: 7e Ant. Ossendrijver 93; 8e J. Zieltjes 92; 9e J. v. d, Hengel 91; 10e G. v. Maswijk 911 le A. Bourgonje 9112e P, Kooloos 89; 13e v, Beek 89; 14e D. Kooloos 88; 15c G. v. Hamersveld 88 Na den schietwedstrijd had de prijsuit reiking plaats in het vergaderloKa.il door de plaatselijke commissie onder het voorzitterschap van den lieer W. Hengel, die een krachtige toespraak hield over het nut van de B.V.L. Ver- olgens werd het woord gevoerd door don WelEerw, Heer kapelaan, die liet bestaan van de B.V.L. schetste, hoe die steun voor Kerk en Staat was, Dc leden werden onthaald en bleven nog geruimen tijd gezellig bijeen. Zie die willen deelnemen aar Stillen Omgang in den nacht van 9 op 10 Maart worden verzocht zich uiterlijk Maandagavond op te geven bij den cor respondent J. Voskuilen. Barneveld Toen landbouwer v. d. Munt uit Essen met zijn voertuig, waarin ook zijn vrouw gezeten was, den onbewaakten spoorwegovergang te Garderbroek wil de passecrcn, werden paard en kar door .•n personentrein gegrepen. De v werd ernstig gewond, doch van de Munt zelf bekwam geen letsel. Het paard werd gedood, terwijl de wagen geheel vi nield werd. Hamersveld De slot-les van den moedercursus door het Wit-Gele Kruis had plaats. Na de les nam de ZeerEerw. Pastoor het oord om de leerares te bedanken en de aan te sporen deze practiscli passen. Vervolgens bedankte Mej. Eyden-de Goeij de verpleegster onder het aanbieden van een souvenir. Hooglanderveen De Algemeene Ledenvergadering van de Coöp. Brandverzekering zal ge houden worden op Woensdag 6 Maart 's avonds om half zeven op liet Houte veen. De agenda vermeldt onder meer: Rekening over 1934 en Balans. Be stuursverkiezing wegens periodiek af treden van A. Th. van Lierop en G. v de Berg. Candidaten zijn: A. Th. v Lierop en G, Kok. G. van de Berg P. Kok Anz. Bestuursverkiezing in de vacature O. Schimmel, Candidaten zijn G. van Dijk en C. van Wee. Volge art. 18 van het Huishoudelijk Rcglemc hebben 10 leden het recht om andere candidaten te zenden. Benoeming commissie van geschillen. Hoogland Geboren: Antonius Jacobus, z. v. T. Tolboom en C. J. Groen; Williclmlna Martha, d. v. P. Kuijer en P. M. Hofslot; Rcinler Antoon, z. v. G Klcter en G. Schoonderbeck. Ondertrouwd; W. Evers en A. Lage- aat; H. Meinten en S. Gielvn. Gehuwd: H. Houtveen en C. v. Eijden. Overleden; B, Mij ling, 68 j. wed. v, G. Schimmel; H. van Atanen, 80 j„ cclit- - Drie. Soes* Alhier is overleden dc echtgcnoote den burgemeester mevr. I. A. De- kcth-Putinan Cramer in den leeftijd van 57 jaar Zii trad als burgemeestersvrouw zeer op den voorgrond in het sociale leven der gemeente. Door notaris Demincrs is ver kocht in de Gouden Ploeg: a. villa aan de Soesterbergsche straal no. 97 te Soest groot 8 A. 8 c.A. Ver kocht voor 5300 aan De Leeuw te Utrecht; b. een gebouw, ingericht voor ver- eenigingslokaal Kerkpad ZZ 24a le Soest aan Jan Swanink voor 950. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik Gerard, z. van E. Kamphorst en D. v. d. Hoet; Dignus Jo hannes, z. van G. A. J. Maris en N. Roorda; Dirk, z. van D. v. d. Broek en 't Jong; Johannes Cornelis, z. van J. v. d. Hoed en J. M. Koppen; Antho nia, d. van H. J. v. Puiten en C. P. v. d. Broek; Jacobus, z. van J. Huigen en M. H. BosboomGerritje, d. van A. Bast en J. Kuijper; Albertus, z, van E. v. tl. Brink en S. van Veen. Ondertrouwd: A. Reehorst en A. C. de Haan. Gehuwd: H. v. d. Brakel en J. II. Hcesbeen; J. T. Ronnenbergh en E. D. Schocntaubc. Overleden: J. J. Fonteijn, 17 jaar, on gehuwd; M. T. Markenich, 89 jaar. wed. van C. C. Hoes. Soesterberg Heden bestond de R.K. lagere school 12}jaar en was het hoofd die school, de heer A. E. Wegman, evenecii: l2'/3 jaar als zoodanig aan genoemde verbonden. Stouteriburg Zaterdag 2 Maart a.s., n.m. 3 üin in de Herv. School gelegenheid tot kos- telooze inenting of herinenting. Blijkens de vastgestelde lijst zijn in deze gemeente 689 kiezers voor Kamer; 665 kiezers voor de Staten 644 kiezers voor den gemeenteraad. De vastgestelde kiezerslijst geeft aan in het le district: 629 kiezers voi de Kamer; 620 kiezers voor de Stak en 597 kiezers voor den gemeenteraad: in het 2e district: 543 kiezers voor de Kamer; 523 kiezers voor de Staten en 500 kiezers voor den gemeenteraad. Raadpleeg deze korte agenda. Pe bestuurders der Kaïh. organisaties worden dringend uiigenoodigd tijdens den duur der H. Missie in de parochies van St. Franciscus Xaverius en O. L. Vrouw, geen ledenvergaderingen ol samenkomsten te beleggen DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nicuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot II uur, Zondag van 12 tot I ZONDAG 3 Maart stemming voor de candidaten der Kath. Staatspartij voorde Prov. Staten, MAANDAG 4 Maa't Jcwart over 8. jaarvergadering der R. K. Coöperatieve Vereeniging Helpi Elkander, in St. Jozef. In St. Jozef, kwart over 8, sprekei de heer Timmermans, hoofdbestuur- der van St. Raphaël over „Moderne Apostelen". DONDERDAG 7 Maart 8 uur, in St. Jozef vergadering R. K. Werkliedenvereniging. DINSDAG 19 Maart „St. loseph-avond" in 't gebouw van de R. K. Werkliedenver.^Spreker ZeerEerw. Heer Pastoor A. Spitzen. ZATERDAG 23 Maart. Aanvang H. Missie in de parochie St. Franc. Xav. en O. L. Vrouw. Nu, bij de intrede van de Lente, zich allerwegen meer leven en bewe ging begint te vertoonen, meenen tal van vereenigingen, en daaronder zeer zeker óók het Bestuur van de R. K. Amersfoortsche Middenstands Vereeni ging, door een groote actie aan die algemeene opleving te moeten gaan deelnemen. Om het doel, hetwelk wij ons voor stellen te bereiken, behoort, onder méér, ook de vermeerdering, de uitbreiding van ons ledental. (In onze R. K. Middenslands Ver eeniging is nog plaats voor veel nieuwe ledenI) Hierin kunnen en zullen wij onge twijfeld slagen, wanneer alle Leden onzer Vereeniging eendrachtig en met goeden moed willen samenwerken. Komt. R. K. Middenstanders komt allen op en laten wij toonen, dat ons het oude Hollandschc spreekwoord „Eendracht maakt macht" nog altijd een waar woord is. Vergelen we ech ter ook niet, dat we zonder de hulp van God niets kunnen. Daarom werd door het Bestuur beslolen, ons werken in deze te beginnen met het laten op dragen van een Heilig Misoffer op a.s. Zondag 3 Maart, bij gelegenheid van het Veertigurengebed en (let wel) op een ongewoon uur n.l. om kwartier vóór 8 (7.45) met algemeene H, Com munie in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, Lange Gracht, alhier. Ik kan en ik mag hieraan nog wel toevoegen, dat onze Geestelijke Advi seur. de Zeereerw. Heer Pastoor A. Spitzen, met dit ons plan geheel ac- coord gaat. Zijn Z.Eerw. vertrouwt echter en verlangt niets liever, dan dal geen onzer leden, ook zelfs der jonge ren, bij die plechtigheid moge ont breken. Offeren wij allen alsdan onze H. Communie voor elkaar op en smee- ken wij Jezus vurig, dat Hij de pogingen van de R. K. Middcnstandsvereeniging moge zegenen! Aan ons, Ouderen en Jongeren, is het gegeven te toonen, hoezeer en hoe veel wij met Gods hulp willen mee werken. leder onzer levere het bewijs wat hij en hoe hij wil. Moge dit a.s Zondag 3 Maarl. 's morgens om kwari vóór 8 in de kerk van O, L. Vr Hemel vaart, Lange Gracht, alhier, blijken! Niemand onzer verzuime en iedei brenge gerust kennissen mede. De Voorzitter v. d. R. K. Middenstandsvereeniging (afd. Amersfoort) L. A. A. VAN HAMERSVELD. Epistel en Evangelie. Zondag Quinquagesima. Les uit den eersten brie! van den H. apostel Paulus aan de Korinthiërs; XIII, 1-13. Broeders! Al spreek ik de talen der menschen en der engelen, zoo ik geene liefde heb, ben ik geworden als een geluidgevend metaal of eene klinkende schel. En al heb ik de profetie-gave, en al ken ik alle geheimen en bezit ik alle weienschap, en al heb ik alle geloot,zoodal ik bergen kan verzetten: zoo ik echter geene liefde heb, ben ik niets. En al deel ik al mijne be zittingen uit tot spijs voor de at en al lever ik mijn lichaam over verbrand te worden, zoo ik geene liefde heb, baat het mij niets. De liefde is lijdzaam, zij is goedertieren; de liefde benijdt niet, zij handelt niet onbeschei den. zij is niet opgeblazen, zij is niet eerzuchtig, zij zoekt het hare niet, zij wordt niet toornig, zij denkt geen. kwaad, zij verheugt zich niet over de ongerechtigheid maar verblijdt zich met de waarheidalles verdraagt zij, alles geloofl zij, alles hoopt zij, alles ver duurt zij. De liefde vergaat nimmer Hetzij profetie-gaven, zij zullen een einde hebben; hetzij talen, zij zullen ophoudenhetzij kennis, zij zal le niet gedaan worden. Want wij kennen ten deele en wij profeteeren ten deele wanneer nu zal gekomen zijn wat vol maakt is, dan zal te niet gaan wat ten deele is. Toen ik een kind was, sprak ik als een kind, had ik meeningen als een kind, dacht ik als een kind; toen ik echter man werd, heb ik afgelegd wat des kinds was. Nu zien wij door eenen spiegel in een raadselmaar dan van aangezicht tol aangezicht. Nu ken ik ten deele; maar dan zal ik kennen gelijk ook ik gekend ben. Nu echter blijven gcloof.jhoop. Melde, deze drie; doch de grootsle daarvan is de liefde. EVANGELIE volgens den H. Lucas; XVIII, 31—43. In dien lijd nam Jesus de Iwaalf lol Zich en zeide hun: Ziel, wij gaan op naar |eruzalem, en alles zal vervuld worden, wat door de profeten over den Zoon der menschen geschreven is. Want Hij zal overgeleverd worden aan de heidenen, en Hij zal bepot gegeeseld en bespuwd worden; en Hem gegeeseld le hebben, zullen zij Hem dooden; en op den derden dag zal Hij verrijzen. Doch zij verstonden niets hiervan, en dit woord was voor hen verborgen, en zij begrepen niet wat er gezegd werd. liet geschiedde nu, toen Hij Jericho naderde, dat zeker blinde aan den weg zat te bedelen. En toen deze eene schare hoorde voorbijgaan, vroeg hij wat dit was. Men zeide hem dan, dat Jesus, de Nazarener, voorbijging. En hij riep, zeggende: Jesus, Zoon vari David, ontlerm U mijner! En zij die vc oruitgingen, berispten hem, dat hij zwijgen zou. Hij echter riep veel meer Zoon van David, ontferm U mijner Jesus nu stilstaande gebood hem tot Zich le brengen. En toen hij genaderd was, vroeg Hij hem, zeggendeWat wilt gij dat Ik u doen zal V Hij nu zeide: Heer, dat ik zien moge! En Jesus zeide hem Word ziende I uw geloof heeft u gezond gemaakt. En oogenblikkelijk zag hij en, God ver heerlijkend volgde hij Hem. En al het volk, dit ziende, gaf lof aan God. Liturgische Kalender. Week van 3—9 Maart. Z'uidag 9. Quinquagesima, Tijdeigen, Mis Esto mihi, zonder Gloria, 2e geb. A cunctis, 3e naar keuze. (Uir 2e geb. Z. Fredericus) Prefatie H. Drievuld. Maandag 4. H. Casimirus, 2e geb H. Lucius, 3e geb. A cunctis. Utr.H. Albricus (Nederl,), 2e geb. H. Casi mirus, 3e H. Lucius. Dinsdag 5. Mis v. Zondag zonder Gloria of Credo, 2e geb. A cunctis, 3e geb. naar keuze. Woensdag 6. Aschwoensdag, Tijdeigen, Wijding der asch. Mis Misereris zon der Gloria, 2e geb. H.H. Perpetua enz. 3e geb. A cunctis, Prefatie v, d. Vasten. Donderdag 7. H. Thomas van AquL_, 2e geb. en laatste evang. van den dag. Credo. Of Mis van Donderd. in deze week, 2e geb. H, Thomas van Aquino, Vrijdag 8. H. Joannes de Deo, 2e geb. en laatste Evang. v. d. dag Of: Mis van Vrijdag in deze week, 2e geb. H. Joannes de Deo. Zaterdag 9. H. Francisca, 2e geb, en laatste Evang. v. d. dag. Of: Mis van Zaterdag in deze week, 2e geb. H. Francisca. kerkelijke diensten. o&rTOy53E£ is' .«ate lid van de Auteurswet. Dit Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, t Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. 7 uur Lof met preek. MAANDAG Half 7 Uitstelling van het Allerheiligste. H.H. Missen om 6.30. 8 uur, 9 uur en 10 uur gezongen H. Mis. Van half 4 tot 7 uur gelegenheid te biechten. 7 uur Lof met preek. DINSDAG H.H. Missen als op Maandag. 7 uur Lof met preek, processie en Te Deum tot sluiting van hetJVeertiguren- gebed. WOENSDAG Aschwoensdag, geboden Vasten- en Onthoudingsdag en begin van de 40- daagsche Vasten. Kwart vóór 8 gezongen H. Mis. Na de H.H. Missen worden de Asch- kruisjes gegeven. 7 uur Lof ter eere van St. |oseph. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en MAANDAO en DINSDAG 7 uur H. Mis. 8 uur gezongen H. Mis. Half 10 gelezen H. Mis. 7 uur Lof met predikatie. DINSDAG plechtig Lof met predicau re en Lofzang Te Deum sluiting van het 40-urengebed. WOENSDAG Aschwoensdag, Geboden Vasten- t Onthoudingsdag. H.H. Missen om 7 uur. half8en8.|( Na de H.H. Missen worden Asq kruisjes gegeven. 'sAvonds 7 uur Lof Ier eere v; Jozef. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 lof half 9 biechthooren. Lof mef Rozenhoedje. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegrachi no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Tclef. 1450. ZONDAG Collecte ter best ijding der onkosten het Veertigurengebed. H. Missen om 7 uur en half 9. Hall 11 Hoogmis. Biechthooren van 6—7 uur. 7 uur Lof met predikatie. MAANDAG H. Missen half 7, half 8, 8 uur. 9 uur gezongen H. Mis. Biechthooren van 6—7 uur. r Lof met predikatie. DINSDAG H. Missen half 7, half 8, 8 uur ge- ngen H. Mis, 9 uur gelezen, uur plechtig Sluitingslof met predi katie. WOENSDAG Aschwoensdag, geboden Vasten- en Onthoudingsdag. r gezongen H. Mis, Voor de H. Missen zal het aschkruisje gegeven 'worden. sAvonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG r Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 i PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. Na de Hoogmis tot half 1 uur betalen der driemaandelijkse/ie bankenpachl. DINSDAG Om 7 uur Lot. WOENSDAG Aschwoensdag. H.H. Missen om 6 uur, 7 uur en om 8 uur gezongen H, Mis. Om 7 uur Lot. VRIIDAG 7 uur Kruisweg en kort Lot. ZATERDAG Om hall 12 voorbereiding vooi 7de cn 6de leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks dc H. Missen om 7 hall 8 en 8 uur. PAROCIIIt KERK ST. ANSFRIDLS. lacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Calslaan no. 28, Telefoon 558. ZONDAG De H.H. Missen om 7 uur en half 9, Onder de H. Mis van half 9 algemeene II. Communie der parochie, ur plechtige Hoogmis, r Lof met predicatie. Biechlhoorcn van 4—6 en na het Lof. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. j Pastoor O. Renlinck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 4 Lof met Jubilé-aflaat gebede ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en 8 ut Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. r Lof. DINSDAG H. Mis in het St. Ansfridut geslicht. Na de H- Mis uitstelling van het Aller heiligste in de Kapel. Om r Lol. WOENSDAG Aschwoensdag, begin der 40-daagsclx Vaslen. Geboden Vasten- en Onthou dingsdag. Half 8 wijding en uitreiking der ge wijde Asch. Daarna gezongen H. Mis DONDERDAG Half 7 Lof. VRIJDAG Half 7 Kruisweg. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten om 3.4, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Half 8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof met Rozenhoedje. In beide H. Missen collecte voor dt S. P. Bcnning. Na het Lol afdragen van de offertjes voor dc Voortplanting des Gelootsee der Kindsheid. MAANDAG Iste H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen, DINSDAG Half 8 1ste II. Mis. Kwarl over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Asch-Woensdag. Begin van de grooie Vasten, 7 uur le H. Mis. 8 uur gez. H. Mis. Na beide H. Missen uitdeeling der Aschkruisjes. 9 en 10 uur catechismus op de scholen, 's Avonds 6 uur Lof ter eere varl Öen H. Jozet. DONDERDAG Half 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. ZATERDAQ Half 8 1ste II Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 3—6 uur Biechthooren. 6 uur Kruisweg en Lof. Hooglanderv een PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor; H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Halt 12 Catechismus. 5 uur Lof. MAANDAG H. Mis in het Gesticht. WOENSDAG. Asch-Woensdag. 8 uur gezongen H. Mis en wijdinj v. d. Asch. 7 uur St. Joseph-Lof. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4-8 uur gelegenheid om te biechten 7 uur Lof. Deze weck de H. Mis om 8 uur.

De Eembode | 1935 | | pagina 2