Allerlei R. K. Mlddtastandsorg ani natie De Hanze ontplooit een grote acti viteit. Wie de drom van middenstan ders heeft gadegeslagen, die II. Zondag hebben deelgenomen aan de algemene H. Communie zal de indruk gekregen hebben dat 'c hen ernsl is met hun propaganda, waarvan deze godsdien stige handeling dc inzet was en die zal besloten worden met een grote propaganda-vergadering op Woensdag 13 Maart in de Valk. alwaar de heer Stumpel uit Hoorn, ons twede Kamer lid-middenstander een gloedvolle rede zal houden om de achterblijvers op te wekken zich onverwijld aan te sluiten bij hunne organisatie en waarvan de bedoeling is het ledental op te voeren tot ver over de twee honderd. En dan dan zal onder leiding van een krachtig bestuur en een door tastende voorzitter het gehele terrein van de R. K. Middenstands-beweging eens flink onder handen genomen wor den. Daar zal geploegd gezaaid en gewied worden. De vak- en de stands organisatie beide zullen tot bloei ge bracht worden^ en eer het een jaar verder is moet Amersfoort ten voor beeld gesteld kunnen worden als de stad waar de zaak van de R. K. Mid denstand in orde is. Welke rechtge aarde katholieken middenstander zou daar niet gaarne aan meewerken. Handelsregister. .Kleinkunst", Brandschilderwerk, Soest, Burg, Orothestr. 36. F. Voskuijl. Mag. Alco, Manufacturen. Amersfoort, Langestraat 24. A. Cohen. N.V. Kweekerij „Waterdaal", Huize .Nimmedor". Overleden Comm. Q, Kolff. toelr. comm. H. M Kolff Vos, N.V. IJmuider Vischhandel, Utr.str. 40. Uittr. filiaalhouderD. v, Dorssen. Toetr. FiliaalhouderJ. S. Maret, Fa. Woerdman, Ulrechtschestraat44, huish, art.uittr. eig. en mede-eig. P. J. Woerdman, J. P. Woerdman, A. M. Woerdman; toetr. eigenaar: M. Woerdman. E. v. Dusschoten, boekh. enz. Leus- derweg 84, opgeheven. .De Bijenkorf", Arnh. sir. 29, manu facturen enz. Zaak verplaatst naar Ber- nulfusstraat 32, handelsnaam nu .De Bijenkorf" v.h. H. C. Hoogervorst. Het baarde opzien, dat in de Ko ningin Wilhelminastraat bij de dames R. alles zoo stil bleef. De gewaar schuwde politie kreeg geen gehoor. Toen werd de woning aan de achter zijde betreden en bij het onderzoek werden de gezusters bewusteloos op den vloer gevonden tengevolge van kolendamp-vergiftiging. Slechts aan het toeval, dat de kachel in den loop van den nacht was uitgegaan, was het te danken, dat de dames nog leefden en weer bijgebracht konden worden. Zij waren reeds Vrijdagavond bedwelmd geraakt, want toen de politie binnen kwam, brandde de lamp nog en de radio speelde. Het werd noodig geoor deeld beide dames naar het ziekenhuis te vervoeren. Later is het gevaar ge weken. Burgerlijke stand, GeborenPetrus Johannes loseph, z. van A. Hoekstra en A, de Leeuw. OndertrouwdW. A. Huiskes en E. Verkalk. - K. v. Dijk en D. Querforth. GeborenHarrij Maurits, z, van P. H. Bosch en W. M. Doornheim. Wilhelmina, d. van W. Mijmering en H. E. J, Kool. i Overleden M. de Roo, 53 jr., echtg, van P. Knap. P. v. d. Veer, 90 jr„ wed. van D. v. d. Linden. GeborenAdrianus Albert, z. van H. Verstaij en W, Croll. Gerarda Maria, d. van L, J, Koekoek en M. F. Willemse, Overleden L Pijl, 69 Jr., weduwn. van C. Ulb. M, v. Beek, 71 jr.. echtg. van F. M. v. Veen. J. Kleber, 52 jr., echtg. van A. Elema, G. Hienekamp, 78 jr., echtg. van G. Schimmel. Geboren Elias, z. van H. v. Ijken en L. Schippers. Getrouwd J, Eeden en E Snijders. J. H. Nieuwenhuizen en A. M. Polhover P. A. v. Winterswijk en H. v. Zoest. W. Vastenburg en I. Outshoven. P. Houthuijs en K, Drieënhuizen. Overleden J, W. v. d. Broek, 80 jr., weduwn. van G. Donkervoort. W. v. Haren, 87 jr., wed, van R. de Ruig. Voor het te Hilversum door he Centraal Bureau Instituut Pont gehou den examen voor het Praktijk-Diploma Maehincschrijven slaagden de dames: J. v. d. Aar, G, Buurlage, M.v.Nes, L. v. d. Mazel en de heeren H. Kleei- Stra, W. Wisgerhof, C. v d. Poel. alhier. Leerlingen Erkende Pontschool. H. v. Viandenstraal 4, Amersfoort. „Op goed Geluk liet Amersf. Dilettanten zeischap „de Keitjes", dat loopen jaren reeds meerde en n nst lief dadigheid heeft gesteld, nemen op Zaterdag 23 Mian in Arm enia een uitvoering te geven oate van in t Kinderhuis „K-.. Opgevoerd zal worden „Op goed Geluk", het Engelsche society-stuk, 'waarmede de vereeniging van studen ten „John Thorncs" eenige maanden geleden te Utrecht zulk een groot suc ces heeft behaald. De plaatsverkoop Is gesteld in han den van een comité. De administratieve leiding Is in han den vaft den heer P Schwerzel, Van Oldenbarneveltl 14, die desgewenscht inlichtingen verstrekt. De architect Blom zal aanbesteden op Dinsdag 12 Maart, het bouwen een tuinderswoning op een terrein ge legen aan den Hooglandscheweg bij de Liniedijk. Slechts 214 leden van de R. K. Kiesvereeniging Recht en Orde hebben Zondag hun stemplicht vervuld ter aan wijzing van de candidaten voor de Prov. Staten, 109 stemmen werden uit gebracht op het politiek advies, 38 zonder nummering en 55 met numme ring. Ongeldig 12 stemmen. R. K. Coöperatie. In de jaarvergadering der R.K. Coö peratie „Helpt Elkander", gaf de voor zitter. de heer H. B. N. Korndewal, in zijn openingswoord een kort resumé van de afgeloopen periode. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat ook de heerschende werkloosheid hare invloed op de resultaten der coöperatie deed gelden, nochthans ging de afdeeling bakkerij vooruit. De ver- eeniging telde op 1 Jan. '35 157 leden. Uitgeloot werden dit jaar de obligaties no. 21 en 23. Aan 30 werkloozen is het crisispakket uitgereikt. Wijlen de heeren S. Kraan en 1 Koelen werden met een kort gebed herdacht. Daar geen bestuurscandidaten gesteld waren, bleef het huidige be stuur intact. Per I Juli 1935 hoopt de vereeniging haar 25-jarig bestaan te vieren, waar over ter zijner tijd nadere tnededeelin- gen zullen gedaan worden. 5e Amersf. Voorjaarsbijenmarkt. Rectificatie. De Centrale Marktcommissie van Ring „Amersfoort en Omstreken" ver zoekt ons den imkers uit de omgeving te willen mededeelen, dat de a.s. Voor jaarsbijenmarkt te Amersfoort in plaats van op 19 April op Vrijdag 12 April a.s. gehouden wordt op de reeds eer der vermelde plaats, aangezien dit jaar Goede Vrijdag op 19 April valt en er op dien dag dus geen Bijenmarkl ge houden kan worden. De 5de Amersfoortsche Voorjaars bijenmarkt is dus een week ver vroegd. Gevestigd. J. Visser, R.K., Kamillestr. 14, instr.m. J. Kruythof, G.K., O.Soesterw.47. kant.b. R. Weber, KI. Nachteg.str. 27, ziekenv. H. Lunenburg, JG.K,. Reigerstr. 5, afd.ch. Thabur. A. Hofkamp, v. Persijnstr. 17. P. Stegman, N.H., Miereveldstr. 83. J. v. 't Hof, N.H., Eemstr. 116, timmerm. Tetje de Vries, Staringl, 6, Jantina Snippe, N.H,, Stephensonl. 35, huish. Aaltje Puijk, N.H., Koninginnel, 10, dienstb. lohanna Jonker, N.H., Utr.w. 323,dnstb. Christiana Folge, R.K., Soesterweg 51, winkelj, Jacobje v. Middendorp, N.H., Utr.weg 143, dienstb. Johanna v. d. Kamp, G.K.. Heiligenb. weg 109, dienstb. Luise Berkowitz, Evv. Marnixl. 65, dienstb. Antje Burgersdijk, N.H., Utr.weg 266, ll.verpl. Brouwer. Utr.weg 299 Bals, C.G.. Ranonkelstr. 22, vert.w. Johanna de Lang-geb. Hess, N.H., Bernulfusstr. 37. Johanna Boswinkel. A. Paulownalaan 25, verpl. J. v. d. Woude, N.H., Arnh.w. 32l, winkel. Vos de Wael, RK„ Reigerstr. 30, insp. W, v. d Waa, N.H. Martina |oman— geb. Vermeerstr. 61. H, Götz, R.G., Voltaslr. 20. Soesterw. 411. d. Berg, E.L„ Uit den Omtrek Hoevelaken Vrijdag was het 12'jaar geleden, dat de heer Bartelsman als voiontair ter gemeente-secretarie kwam. 1 Maart 1927 volgde zijn benoeming als ge meente-secretaris. Door Burgemeester van Eijs en de beide wethouders Gerritsen en Van Zuilichem en het secretarie-personeel, werd de jubilaris ten gemeentehuize gelukgewenscht met zijn ambtsjubilé. De Burgemeester sprak den Secre taris hartelijk toe en noemde den heer Barlelsman een trouw en ijverig amb tenaar. Wij wenschen, zei spr., dat de goede samenwerking nog vele jaren deze zal voortduren, Ja een gezellig samenzijn, werd deze plechtigheid met een warmen handdruk besloten. De landbouwerswoning met lande rijen voorheen van G. Cousij; door nots. Johs. Knoppers publiek verkocht, is aangekocht door G. Door nekamp te Nijkerk voor f4300. Dit nog nieuwe boerderijtje voor tien jaren aan gelegd, heeft toen bijna f9000 gekost. Hoogland De Katholieke Kiesvereeniging voor God en Vaderland vergaderde onder leiding van voorzitter P. Kuyer, die mededeelde hoe voor de groslijst der Prov. Staten moet gestemd worden. Er is in kas 1125 97. De aftredende bestuursleden A. Hilhorst T. Blom en H. v. Hamersveld werden herkozen, De voorzitter deelt nog mede, dat op 8 April a.s. een politieke landdag te Amersfoort zal worden gehouden. Ook werden nog enkele opmerkin gen gemaakt over de aankondiging voor het houden eener vergadering. Om de opkomst der leden te bevor deren, werd besloten in de toekomst de oproeping te doen plaats hebben door middel van strooibiljetten. De rijksveldwachter H. J. Veenen- daal is overgeplaatst naar Utrecht. In zijn plaats komt F. van Zijtvelt uit Utrecht. Zr, M. Kaal, plaatsvervangend wijk verpleegster alhier, is benoemd tot wijkverpleegster te Cuyk. Onder leiding van Burgemeester Grippeling kwam de gemeenteraad bijeen. Deze herdacht den overleden Wethouder Schimmel en sprak nog uit de beste wenschen voor den gang zaken in 1935. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van de Nationale Commissie tegen Alcoholisme otn verminderingen van het aantal vergunningen en ver minderingen van het aantal verloven A. Het maximum aantal vergunningen voor Hoogland is 15. Er zijn 10 ver gunningen uitgereikt. Bij de behandeling van het verzoek van den Boerenbond om subsidie voor een huishoudcursus, meende de heer Spelt dat de boerendochters op deze cursus modern leeren koken, hetgeen een dure liefhebberij is, terwijl als het er op aankomt de boerendochters over het algemeen reeds van alles kunnen koken en daarvoor dus niet nog eens naar een kookcursus behoeven te den gestuurd. De Burgemeester merkt op dat het voor de huisvrouw van groot belang is goed te kunnen koken en de heer Knottenbelt vindt deze huishoudcursus noodzakelijk daar men hier leert, met weinig geld een smakelijke pot te be reiden. hetgeen in deze tijden een voordeel is. Besloten wordt een subsidie te ver- leenen groot f 100, Goedgekeurd wordt een 10 pet. sa lariskorting van gemeente-ambtenaren en politiepersoneel. Afwijzend wilde men beschikken op een verzoek van de buurtschap Lien- derl om verlichting. De heer Knotten belt meende, dat indien men deze ver lichting aanbrengt men een straatbe- lasting zou kunnen heffen van alle menschen, die van verlichting profi- De Voorzitter zou desnoods een licht punt willen aanbrengen. Het verzoek wordt verworpen. In de vacature Schimmel, lid van de schoolcommissie wordt H. v. d. Heuvel benoemd. In de vacature van 't Klooster (af tredend) als lid van het burgerlijk arm bestuur wordt benoemd W, van Mid delaar. De Heer Sandbrink besprak bij de rondvraag de nooden der werkloozen. Het beste is, dal de gemeente de Rijks regeling nam, hetgeen voordeelen biedt. Hij dringt op spoed aan en over 14 dagen opnieuw een vergadering te be leggen, Hamersveld Op initiatief van Pastoor Croonen 3S er 'n vergadering belegd in de ngensschool, waar als sprekers zou den optreden de ZeerEerw. Heer El- berse en de heer van Lieshout, land- bouwleeraar. Dat 't woord zou gevoerd worden over crisismaatregelen, maar 'n lokmiddel, om veel bezoek te trekken, wat volkomen gelukt is. De achtergrond was, om 'n v spel te geven van de oprichting een afdeeling j.B.B. en A.B.T.B. In zijn openingswoord heette Pas toor Croonen de talrijke aanwezigen 't bijzonder de beide sprekers welkom. Spr. hoopte in 't najaar de groote propaganda te voeren voor de oprich ting van een boeren-organisalie, die de parochie nog ontbreekt. Pastoor Elbersen begon met wijzen, dat deze streek vooi geen onbekend terrein was, en hij daarom de geest van zijn publiek wel eenigszins kende. De vroegere pogingen om tot orga nisatie te komen, zijn mislukt, Maar toch heeft Hamersveld geprofileerd werk van andere afdeelingen. En omdat de menschen niet mogen parasiteeren, moeten ze de handen ineen slaan en elkaar aansporen om lid te worden. Een groote organisatie alleen kan in Den Haag voor de boeren op de bres staan. Daarom moeten we allen zonder uitzondering de gelederen der katholieke A.B.T.B. versterken. De J.B.B. is de voorlooper van de latere A.B.T.B., welks leden als't ware gerecruleerd worden uil de J.B.B. leder weet, dat in de moderne tijd de jonge boeren niet de voetstappen van grootvader moeten volgen, ma zich moeten ontwikkelen, elkaar leen kennen om zoodoende allen eendrach tig te kunnen samenwerken. In de J.B.B. leeren de jonge boeren in en met elkaar, alles wat voor hun ik van belang is. De heer Lieshout merkte op, dal de jeugd haar eigen vereeniging wil. Zij zijn in hun bond, als jonge mannen van 't zelfde vak en kunnen zoo met elkaar praten over hun eigen vakbe langen. Ze voelen zich niet thuis in andere jeugdvereenigingen. Daarom een jonge Boerenbond en dan natuurlijk de Roomsche, 'n Bond van alle jonge boeren. Als alle boeren samen werken, kan er veel bereikt worden. Nu volgden enkele vragen, die zoo volledig mogelijk werden beantwoord, waarna Pastoor Croonen, deze zeer gezellige avond besloot met een pittig dankwoord. Bij gelegenheid van den herhalings cursus werd aan het hoofd der school den heer B. H. Hendriksen, een mooie azalea in pot als herinnering aange boden, Leusden Als overleden opgegeven: Jan Barten, 72 jaar en ongehuwd. In den gemeenteraad kwam aan de orde een wijziging van de bouwver ordening, waardoor het mogelijk zal worden, in bijzondere gevallen houten woningen te bouwen, onder daarbij te stellen voorwaarden, ter voorkoming van brandgevaar. Het tarief voor de aangifte van huis slachtingen werd verhoogd van fl.— tot f2.— per aangifte. Er zal in de gemeente een straat verlichtingsbelasting worden geheven ter bestrijding van de uitgaven. De opbrengst zal bedragen f567.— naar f0.45 per strekkende meter per jaar. De opcenten op de vermogensbe lasting worden verhoogd van 10 tot 19, die op de gemeentefondsbelasting van 40 tol 43. Tot leden van de stembureaux district I werden benoemd G. Over- vest en S. v. d. Berg en tot plaats vervangende leden C. van Daatselaar en R. van Keulen. In district II Mej. de Beaufort, A. v d. Hengel en N. W. Geertsma, G. Mon- snia en J. Pothoven plaatsvervangende leden. Mej. de Beaufort, A. v. d. Hengel en N. W. Geertsma werden benoemd leden van het Hoofdstembureau en plaatsvervangende leden S. v. d. Berg, R. v. Keulen en G. Monsma. Nijkerk Op de markt: 180.000 eieren f 2.20-2.60, eenden eieren f 1.90—2, schrammen f20—25, 13 biggen f 14—16,2 varkens f70- 143 runderen: kalfkoeien f145— kalfvaarzen 160-140, vet vee le kw, f 0.200.27, 2e kw, f 0.170.20, vette koeien f150—190; 95 nuchtere kalve ren; mestkalveren f7—10, slachtkal- veren f 2—4. De crisis-rundvee-centrale heeftop de veemarkt 90 runderen overgenomen. Stoutenburg Geboren: Teunis, z. van Adrianus van Oosterum en Klaasje Bouw. Aan het verslag der Nal. Landstorm commissie over 1934 ontleenen wij. dat het aantal vrijwilligers het afgeloo pen jaar met 2871 vermeerderde en daardoor steeg tot 83,176 man. Het aantal aangesloten reserve-officieren steeg met 157 tot 2282. Er werden 20 nieuwe afd. opgericht, waarvan enkele door splitsing, zoodat het insti tuut van den B. V, L. thans 1289 af deelingen telt, over het geheele land verspreid. Te Wierden is ingebroken in het kantoor van de Coöperatieve Land- bouwvereeniging. De dieven hebben de kleinste der twee brandkasten met beitels opengebroken en daaruit een bedrag van 2 4 3 duizend gulden aan bankbiljetten en zilvergeld ontvreemd. De Duitsche rijksminister van onder wijs heeft bepaald, dat in plaatsen, waar jongens- en meisjesscholen zijn, voortaan geen meisjes meer op jon gensscholen mogen worden toegelaten. Voor het maken van uitzonderingen moet de toestemming van den minister worden gevraagd. Te Edwardsville heeft door onbe kende oorzaak een ontploffing plaats gehad in een woonhuis, dat twee ver diepingen had. Het huis werd bijna geheel verwoest. Tal van omliggende huizen liepen eveneens belangrijke schade op. Een pasgeboren kind en een man kwamen om het leven, terwijl tal van personen gewond werden. Bij het Burgerlijk Armbestuur te Naarden zijn in de boekhouding mal versaties ontdekt, die tot een bedrag van f 7000 oploopen en die in de laatste twee jaar moeten zijn gepleegd, verband hiermede is de administrateur geschorst. De burgemeester heeft de boeken in beslag doen nem Bij een inwoner te Veencndaal heeft de politie een buks In beslag geno men, waarmede de eigenaar op kin deren had geschoten, waarbij een kind in 't been werd getroffen. Binnenland Eieren zoeken. bepaald, dat in het gehec het zoeken, rapen en huiten open bare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grufo's, tureluurs, meer- ';n en waterhoentjes is toegestaan n met 28 April 1935; het ten verkoop in voorraad heb- le koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen voetpaden vervoeren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan tot en met 30 April 1935; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen eenden, (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren niei is toegestaan. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 55| WOENSDAG Aschwoensdag, Geboden Vasten- Onthoudingsdag. H.H. Missen om 7 uur, half 8 en 8.|j Na de H.H. Missen worden A«ck kruisjes gegeven. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van Si Jozef. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechfhooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Officiocii- Kerkelijke Mededeellngen word verzekenl overeenkomstig de Auteurswe 1912. He: overnemen van alle onderstaand! bladen." >rd' uitdrukkelijk verbodenkrachten! Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVER1US 'I Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Aschwoensdag, geboden Vasten- Onthoudingsdag en begin van de 40- daagsche Vasten. Kwart vóór 8 gezongen H. Mis. Na de H.H. Missen worden de Asch- kruisjes gegeven. 7 uur Lof Ier eere van Sl. loseph. DONDERDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van half 4 lol hall 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7. 8 Een jongen van 16 jaar te Sacra mento is tot levenslange gevangenis straf veroordeeld wegens tiet dooden van zijn beide zusjes, 6 en 7 jaar oud, door ze in een ijskast op te sluiten, Met Ingang van I April 1935 wor den in ons land de kosten voor den proefrit ter verkrijging van een rijvaar digheidsbewijs verlaagd van f3,50 op f3. Dc rechtbank van Welz heeft 37-jarig man Ier dood veroordeeld wegens het onbevoegd bezil vanspring- sloffen. Drie met revolvers bewapende mannen hebben bij Hazard een post auto aangehouden. Zij hebben zich met 15.000 dollars aan contanten uit de voeten gemaakt. Te 'sOravenhage is in den ouder dom van ruim 73 jaar overleden A. W. F. Idenburg, minister van Staat, lid van den Raad van State, oud- minister van Koloniën, oud-gouverneur van Suriname, oud-gouverneur-generaal van Ned.-Inaië. PAROCHIEKERK O L. VROUW HEMELVAART Lungegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracltt no, 37. Telef. 1450. WOENSDAG Aschwoensdag, geboden Vasten- t Onthoiidingsdag. 8 uur gezongen H. Mis. Voor de I Missen zal het aschkruisje gegevt 'worden. s Avonds 7 uur Lof ter core van dei H. Jozef. 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H, Familie der mannen. DONDERDAG 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor i J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34, Telefoon 1158. WOENSDAG Aschwoensdag, H.H. Missen om 6 uur, 7 uur en or gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. VRIIDAG Kruisweg en kort Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 7de en 6de leerjaar. Biechlhooren van 4 lot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Aschwoensdag. Voor de H.H. Missen wijding en deeling der gewijde asch. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 6 uur Lof. VRIIDAG Om 6 uur Kruisweg en Lof. ZATERDAG Biechlhooren vanaf 4 uur. 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en 81 Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Aschwoensdag, begin dei 40-daagscli Vasten. Geboden Vasten- en Onthoii dingsdag. Half 8 wijding en uitreiking der ge wijde Asch. Daarna gezongen H. Mil DONDERDAG Half 7 Lof. VRIJDAG Half 7 Kruisweg. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten on 5. 6 en 7 uur. In de week de II. Mis urn half uitdeel ing der Hooglond iu PAROCHIE ST. MARTINU>.„ Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Asch-Woensdag. Begin van de gro 'r le H, Mis. .r gez. H. Mts. Na beide II. Misse Aschkruisjes. en 10 uur catechismus op de scholen Avonds 6 uur Lof Ier eere van den H. Jozef. DONDERDAG Half 8 Isle II. Mis. Kwart over 8 2e H, Mis, VRIJDAG Half 8 te II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen, ZATERDAG Half 8 Isle II. Mis. Kwart over 8 2e II. Mi uur Biechlhooren. r Kruisweg en Lol Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. WOENSDAG. Ascli-Woensdag. D uur gezongen H. Mis en wijding d. Asch. uur St. Joseph-Lof. VRIJDAG Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG uur gelegenheid oi r Lof. Deze week de H. Mis o i le biechten, Raadpleeg deze korte agenda. De bestuurders der Kath. organisaties irden dringend uitgenondigd tijdens den duur der H. Missie in de parochies St. Franciscus Xaverius en O. L. iw, geen ledenvergaderingen. "I samenkomsten te beleggen. DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 13 jaar. Het Museum Fleliité aan den West- ringel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank.Zitting Woens dag van 7 8 uur. Vrijdag van 10 tot II uur, Zondag van 12 tot 1 uur. DONDERDAG 7 Maart 8 uur, in St. Jozef vergadering R. K. Werkliedenvereniging. WOENSDAG 13 Maart 8 uur in de Valk, propagandaver- gadering van de R. K. Middensta^ds- vereeniging. DINSDAG 19 Maart „St. loseph-avond" in '1 gebouw van de R. K. Werkliedenver. Spreker: ZeerEerw. Heer Pastoor A. Spitzen, ZATF.RDAG 23 Maart. 1 Aanvang H, Missie in de parochie St, Franc, Xav. en O. L. Vrouw.

De Eembode | 1935 | | pagina 2