Allerlei Parochie van den H. Ansfridus, Amersfoort DE GROTE VOLKSRETRAITE-F1LM. (De Vastenfilm bij uitnemendheid) (2e Acte le Tafreel). „Op huisbezoek". Daar gingen ze dan de parochie in, vrouw sprak hem reeds boekdelen. Enkele horretjes werden schuchter op „En moeder, hoe gaat het hier?' zij geschoven om le zien, waar de mis- „Moeder? Dat geluk ken ik niet.' sionarissen het eerst zouden binnen- Met de armen op tafel geleund tracht- gaan. te de vrouw door de morsige kamer Zouden ze hier Zouden ze heen een blik naar buiten te werpen, daarZó ging het. Maak je maar Troosteloos stonden haar ogen. niet ongerust, allemaal krijgen ze een De priester vervolgde: „leg alles, beurt, verzekerde buurvrouw. illes wat u hindert, wat u drukt en Op dat ogenblik schoot een drie- het leven zo zwaar maakt tal kranige verkenners voorbij. De vin- Och, eerwaarde, u kunt uw tijd el- gcrs vlogen naar de hoed. Even ach- ders beter besteden, om kort te gaan: teromgekeken. zakelijk staan wij aan den rand van Wie zijn dat? Een lange, een korte den ondergang en geestelijk failliet en een ouwe. zijn we reeds lang. Neen, hier is het Dat zijn nou die drie nieuwe kape- een verloren boel. We doen er niets leans van de Sint Anslridusparochie. meer aan. Geloop naar de kerk, wat Wat een uitbreiding ineens! Enorm! geeft het! We zijn er geen cent beter ja, maar je moet ook eens zien, al van geworden. Bidden zijn wc al glad die nieuwe huizen. Hele wijken zijn er verleerd." bij gebouwd. Geloof maar, dat daar „Daar legt u zelf de vinger op de wat roomsen zitten. Het geiteveld is wonde. Bidden! Bidden vrouwtje, dat er niets bij. is het contact met God, de krachtbron Vader zei vanmorgen nog: „daar zul- voor de ziel. de ladder naar den Hemel." len ze een geweldige kluif aan hebben; „Daar zijn wij allang van afgevallen. 670 gezinnen! Het is ook maar niets!" Je best doen; braafheid, in zoo'n we- Kijk ze stappen. Ze nemen afscheid reld, onder zulke omstandigheden, het van elkaar. Ieder neemt zeker een ge- bestaat immers niet|a, ik kom er deelte voor z'n rekening. maar recht voor uit. ik vind het beter Zo was het ook. De bengels had- dan te huichelen," den er een goede kijk op. Missions- „Maar u kunt het nog cr._ rissen in de dop misschien? beeren. Probeeren! Ook het trachten Ik wou, zei Piet, dat er nu maar is schoon. Het zal bij God waardee- een echte voetbalkapelaan bij was. Die ring vinden. Niet zoo'n sombere taal, voetballerij wil nog maar niet op poten 't is altijd in orde te maken. God is komen. immers de goedheid Zelf. Doe uw best Zo had ieder van de drie zijn wen- en God doet de rest." sen. „God doet de rest! Denkt Zie, bij 't twede huis vóór de hoek werkelijk, dat God Zich met óns soorj wordt aangebeld. van mensen bemoeit? Hij laat onsal- hen tobben." Geduldig bleef de priester wachten. „Spreek zo niet, vrouw. Mag ik Fluistergesprekken en trapgestommel eens een gcede raad geven?" waren nu niet bepaald de beste voor- „Zeker mag u dat. Och, ik heb boden. vroeger nog wel gewild en m'n man Eindelijk daar ging de deur ook. maar open. De heer des huizes had z'n heil „Bid dan vanavond eens weer. Een gezocht in een overhaaste vlucht naar kort, heel kort gebedje is voldoende, boven. Een vurig acte van hoop of een ge- De eerste blik in het nog ongelezen bedje, dat u van uw eigen moeder of boek van een vluchteling, dacht de vader hebt onthouden." missionaris, die op al dergelijke ge- De ogen der vrouw zwommen in luiden langzamerhand volkomen was tranen. Dat was. wat je noemt, dè ingesteld. gevoelige snaar geweest. „Dag juffrouw." Was dan 't eerste ijs gebroken? Was „Dag meneer." er een zonnestraaltje in die ziel ge- „ik kom het huisgezin eens bezoeken, vallen Alles goed?" Gelijk de sneeuw, die langzaam valt, Met priesterlijke vrijmoedigheid, ont- de eigenschap heeft, lang te blijven leend aan de Hoogste Lastgeving, glipte liggen, zóó ook zouden de zachte, de zwarte bezoeker meteen naar bin- vriendelijke raadgevingen van den mis- nen en stond al in de portiek vóór de sionaris hun uitwerking niet missen, juf er erg in had. maar dóórwerken, langzaam dóörwer- Lichtelijk overrompeld duwde het ken tot een zeker resultaat, goede mens de deur wat aan. De buren De pater stond op. Hij had er hoop hadden er niets mee nodig. op, dat het schip van goeden wii en „U treft het niet. M'n man is af- doorzetting, zij het dan ook worstelend wezig." met de klonters van 't nog pas ge- „Niet erg. Ik kom voor u zoo goed broken ijs, de weg door de ijszee naar als vooj uw man. Voor hem kom ik 't open water, het genadeleven vinden graag nog een keer terug, Wanneer is zou. 't ie thuis?" God zou het roer Zelf in handen „Ja, meneer of eerwaarde nemen, wil ik zeggen, erg, erg ongeregelde - - dienst." De deur ging open. „Enfin, dan praten wij maar eerst De vrouw hield zich begrijpelijk wat eens samen." terug. Een blik van den pater naar de kap- spreekt er dus met uw man over?" stok, deed de vrouw als bij intuïtie al „Dat beloof ik."; naar de knop van de kamerdeur grijpen, „Dan kom ik Woensdagavond ons —4 aarzelend openging. gesprek voortzetten." naar St. Ansfridusstr. 1, huishoudster Lucia Niedergesass van Pasleurstr. 19 naar Voltastraat 12, dienstbode J. Walsum van Fr. Halsstraat 27 naar Kruiskamp 30, winkelbediende v. Kalleveen van Beekenst.laan 35 naar P. Pijpersstraat 8. wagenmaker T. Greefhorst van Soesterweg 419 naar St. Bonifaciusstraat 65, metselaar v. Ouwerkerk van Hoogstr. 30 na; Walikerstraat 54, loinpensorteerdi Paulina Kraan van Monnikenpad 17 naar Weverssingel 21 Maria Wauben van A.Paulownalaan 6 naar Leusderweg 302 J. Dijkhuis van v. Bemmvlstraat68-naar Hoogeweg 19, schilder |ohanna de Haan van Pr.Frederikl. 7 naar Utrechtscheweg 131a, bibl.esse johannes Bosboom v. St. Ansfridusstr. 41 naar Soesterweg 392, ll.mach. H. Hoogervorst van Arnhemschestraat 29 naar Bernuifusstr. 32, winkelier C. Bonsel van Walikerstraat 54 naar Veldstraat 7, stoker W. Wakelkamp van P. Pijperstraat naar Lupinestraat 25. Wed. Friedrich van Nieuwstr. 8 naar Bisschopsweg 154. J. Krol van P. Pijperstraat 8 naar Lu pinestra.-,t 25. Th. Gunterman van Jan Steenstraat 10 naar Ranonkelstraat 26, electricien. R. Akkermans van O. Soesterweg 31 naar H. v. Viandenstr. 12, serg.maj. B. Oostendorp van Palmstraat 232 naar St. Willibrordusstr. 12, arb. N.S. J. Pampus van Teut 26 naar Spiering straat 10, los arbeider. Petronella Buijs naar idem. v. d. Heiden van Eemstraat 70 naai Schiminelp.slr. 13, fabrieksarb. Wilhelmina van Keken naar idem. J. Kluver van Leusderweg 192 naar Javastraat 38. loodgieter. J. v. d. Berg van Havik 14 naar Leus derweg 17, slager. Helmich'van Heiligenb.wcg24 H. v, Viandenstr. 33. Maria Aaien van Groote Haag 32 Schimmelp.kade 54. v. d. Ham van Thorbeckeplein 20 naar Koninginnel. 32, dienstb. Cornelia van Lent van Narcisstr. 66 naar Soesterweg 130. H. Korndewal van HessenstraatS naar Leliestraat 27, petroleumh. Maria Achterberg naar idem. Burgerlijke Stand. GeborenMaria Anna, d, van R. A. Akkermans en H. Altmeijer. Fran- cina Sophia Maria, d. van J. M. v. d. Veer en A. S. v. Keulen, Hendrik Jacob Marinus, z, van H. J. Los en M. M. M. Verweij. Johannes, z. vanj. van Keulen en J. van Wijk. Adriana Hendrika, d. van W. Th. Keizer en M. Hooft. Ondertrouwd; v. Kleef en G. Hagenbeuk. 1. Eijkelenburg en A. M. Galen kamp. J. v. Plateringen en F. Ver- hoeff. W. J. Craanen en A. Brons. L. Polman en L, Brom. P.J. Liefrinck en M. E. Camerling Helmont. M. Feikema en P, S. Camerling Helmont. GeborenJannetje Reintje, d. van J. v. Burgsteden en J, R. Bos. —Ja cobus, z. van J. Klomp en F. G, Veen- hof. Antonius Adrianus Helmut, z. van H. van H. v. Gaveren en A. G. R. Ramselaar. Aalbert, z. van B. H. Gijsberlse en A. M. Hijwegen. An- tonie, z. van C. Sleeking en J. F. Querfort. Wouter, z. van W. v. Empelen en W. Mets. Elisabeth. J van H. te Kulve en E. Koenen. OverledenHcndrikus Johannes Cirkel, 61 j., echtg van S. M. v. Bin nendijk. Pieternella Koetsier, 69 j., wed. van A. v. Eeden. Twee rijwielen die onbeheerd ston den bij de kerlf aan 't Zand, zijn door de politie meegenomen. De eigenaars kunnen hun karretje terug bekomen plus een bon voor 't onbeheerd laten staan. „Dank u 1 eindje verder, dacht hij, aar 't hart za! nog lang „Graag pater." „Dan is uw nan toch thuis hé „Daar kunt u op aan." zijn. De deur ging dicht. De priester had de zekerheid, dat Daar zat nu de Godsgezant in de hier de volksretraite wonderen van slordige huiskamer, waar niets op z'n geluk zou wrochten, plaats stond als de met broodkruimels De vrouw klampte zich vast aan dat en korsten bedekte tafei. wondere woord't is altijd in Het ontevreden iippentrekken der orde te maken naar Muuihuizen 125b B. Bakker van Teut 511 naar Wali kerstraat 22, opperman J. v. Empelen van Wal.kerstra it 37 naar Achter de Kamp 36. arbeider H. v. d. Heiden van Si. Willlbr.si naar Muurhuizen 110a, arbeldei T. Vallen van Leusderweg 302 Hobbemastraat 67 Johanna Koppen van Soesterweg 100 naar Kamp 33. dienstbode G. Meinders van Schimmelp straat 80 naar Hooglandscheweg 1, hoefsmid. H. Haas, van jasmijnstraat 5 naar Zand 21, sigarenm. Th. Vosman, van Soesterweg 466 naar Muurh. 109, metaalbew. H. Viester van K. Wilhelminastraat 38 naar K.Wilhelminastraat20,account.; Cornelia Klee van Rozenstr. 35 naar H. v. Viandenstraat 40b J. v. Eek van Schimmelpenninckstr. 74 naar v.Persijnstr. 15, serg.vlieger Pieterke Frima van idem naar idem P. Rutten van Leusderweg 57 naar Lienderlscheweg 10, meubelmaker Wilhelmina Wellerd van Lienderlsche weg 16 naar Lienderlscheweg 10 Aleida Evertsen van Zand 8 n. Zand 5 Hendrika de Hair van v. Woustraat 20 naar Kapel weg 128 Geertruida Hagenbeuk van A. de H. Geest 3 naar Havik 16 N. Verhaar van Primulastraat 46 naar Sl. Agathastraat 7, monteur W. Arler van Seringstraat 75 naai paverstraat 24, kellner M. Maas van O. Soesterweg 21 naar Heiligenbergerweg 20, verw.m, Theodora v. Welsem van I.Catslaan 8 naar J. Catsiaan 47 T. Snijders van St. Bonifaciusstraat 65 naar Roerstraat 23, timmerman G. Pietersen van A. de Arnh.Poortwal 40 naar Soesterweg 87J, smid Maria Kern van Utrechtscheweg 49 Pastoor Neumann's Geneesmiddelen verkrijgbaar bij liet Depot: L. MULLER. ApoiheeK Amsterdam C 378 Kalverslr. 199 Tel. 44674. Postgiro 58639 Het gtoole Pastoor Heumann-Boek 345 b'adzijden, 150 afbeeld., ontvangt gratis en franco ieder lezer, die zijn adres inzendt aan L. HEUMANN Co, Staalk&de 4 Amsterdam C 378 Gelieve if le scheurenOjidely k schrift' RDM De geheel kostetooze DU" dine van een Pastoor H. Boek v Pastoor Heumann Straat en huisnummer Een achterlijke jongen maakt er gewoonte van om in leegstaande villa s en woningen binnen te dringen, meestal door verbreking van een ruit en de gas- of waterleidingkraan open zetten. Daarna verdwijnt hij weer de woning. Zondagmiddag werd hij wederom aan het politiebureau ge bracht voor een dergelijk feit. In den nacht werden twee perso- aangehouden en gearresteerd die bezig waren met diefstal van sigaretten uit een automaat voor een winkel in de Langestraat. Zij hadden de auto maat geopend met een sleuteltje en zich reeds eenige doosjes toegeëigend. Onze sladgenoote Mej. Truus Lohmann slaagde te Utrecht voor het examen 'apothekers-assistente. Raadpleeg deze korte agenda. De bestuurders der Kath. organisaties worden dringend uitgenoodigd tijdens den duur der H. Missie in de parochies van St. Franciscus Xaverius en O. L. Vrouw, geen ledenvergaderingen of samenkomsten te beleggen. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24, Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 ZONDAG 7 April. Filmvoorstelling in de Valk door de spelers van Oberammergau. MAANDAG 15 April. Vergadering der Centrale Katholiek Amersfoort. VRIJDAG 29 Maart. 's Avonds 8.15 in Restaurant Prin- cesse, vergadering der R. K. Handels reizigers en Handelsagenten waarin de heer C. Bekkering zal spreken over „het nieuwe wetsontwerp en onze rechtspositie". Uit den Omtrek Hoogland Door notaris Knoppers werd ge veild het café „Het Hoekje", genaamd .Buitenlust". Gekocht door Boeschoten -oor f3500.—. Geslaagd voor Lingerie-examen te Hoogland, leerlingen van de Modevak school Leo's Oord Marielj'e Brouwer, Henrica v. d, Burgwal, Marie Hartman, Henrica Hilhorst, Wilhelmina v. Klein- wee, Wilhelmina de Ridder, Henrica Middelaar en Annie Penlerman. Leusden Burgerlijke stand. Geboren: Hendrik, z. van J. de Rijke en D. Mulderlj. Aalt. z. van H. de Wild en II. Nagel. Geertruida Ca- tharina, d. van J. Schut en C. Klein- veld. Ondertrouwd R. Veenendaal en G. v. Leijen horst. OverledenR. Ederveen, 74 jr., echtg, v. T Vlastuin. PMijkerk De Crisis-Rundvee-Centrale heeft op de veemarkt 67 runderen overge nomen. Op de markt: 250.000 eieren 1 1.75—2.25eenden eren f 1.70—1.90; 3 schrammen f 18 •22; 9 biggen fll -14; 3 varkens f 70—SO210 runderen kalfkoeien f 140 -180; kalfvaarzen f65—130; v^t vee Ie kw, f 0,19—0.27; 2e kw. f 0.15— 0.19; vette koeien f 155—19099 nuch- kalveren meslkalveren 16 12 slachlkalvercn f2-3.50. Handel in ve vee, melkvee, biggen, traag. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den inhoud dezer Otficleele Kerkelijke Mededeellngen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Officicele Kerkelijke Mededeellngen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook hetovememenlmetbronvermeldlng Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. In de week: 6 uur H. Mis. Half 7 Preek. 7 uur en 8 uur H. Mis. 9 uur H. Mis waarna Preek. 8 uur groote Avondpreek. 10 uur eiken avond wordt de zondaars- klok geluid. De kinderen beneden het 5e leerjaai die de eerste H. Communie gedaan hebben, komen Maandag 1 April te 4 uur biechten en gaan den volgenden morgen onder de Mis van kwart 8 te Communie. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Onder H. Mis van kwart voor 8 gene rale H. Communie voor 5e, 6e en 7e leerjaar. 's Avonds 8 uur Missieoeiening. DONDERDAG 's Avonds 8 uur Missieoefening. VRIJDAG 's Avonds 8 uur Missieoefening. ZATERDAG 's Avonds 8 uur Missieoefening. De uren van biechlhooren op de ver schillende dagen worden nog nader bekend gemaakt. Dagelijks de H. Missen om half 7, 8 en 9 uur. FAROCHIFKERK ST. HENK1CUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Om 7 uur Lof ter eere v. d. H. Jozef. VRIIDAG Half 8 uur geen H. Mis. Om 9 uur gezongen jaargetij. 0 Om 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. lacob Catsiaan no. 26b Pasloor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catsiaan no. 28, Telefoon 558. WOENSDAG 'sAvonds 7 uur Lof ter eere van St. Jozef. VRIJDAG r Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. r Lol .met Rozenhoedje. De ti. Missen zijn deze week om 7 hall 8 en 8 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor U. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Om 6 uur Lof Ier eere van den |oseph. VRljDAG Om 6 uur Kruisweg en Lof met Roj, hoedje. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur, 6 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en8s Hamers veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4, WOENSDAG 7 uur H. Mis in het St. Ansfr. gestiQ 7 uur St. |ozef-Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten om 3, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastour: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Half 8 1ste tl. Mis. 8 uur 2eH. Mis. Na de H. Mis Kruisweg. 9 en 10 uur catechismus op de schelt 7 uur Lof ter eere van den H. Joz DONDERDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e II. Mis. VRIJDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de schele ZATERDAG Half 8 lste li. Mis. Kwart over 8 2e H, Mis. 3—7 uur Biechthooren. 6 uur Kruisweg en Lot. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. WOENSDAG. x St. Joseph-Lof. VRIJDAG 's Avonds 7 uur Kruisweg. ZATERDAG uur gelegenheid om le biech 7 uur Lof. Deze week de li. Mis om 8 uur. NIJkerh PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van i half 8. Bij pijnen Ie ongesteldheden, zullen U d genoemde genezende en pijnslillende Mijnhardt's Poeders K-dig helpen: Mijnhardt's Hooldpijnpoeders Kiespij «poeders. - - Verkoudheidspoednrs Hoestpoeders. Rheumaliekpoeders. - Maagpoeders. Pijnslillende poeders - poeders en duns slaat de naam Mijnhard! binnenland De Kieswet. Van de radicale wijziging der Kies wet, door Minister de Wilde gewild, is niet zoo heel veel overgebleven. De voornaamste wijzigingen betreffen le. Hel storten van een waarborgsom n f 250.— bij de indiening van iedere lijst voor de Tweede Kamerverkiezin gen. Die waarborgsom vervalt aan den Staat, ais de lijst, de lijstengroep of het stel gelijkluidende lijsten, waarvan de lijst deel uitmaakt, lager dan 75 procent van den kiesdee'er is. 2. Slechts dan wordt een zetel be haald, als de volle kiesdeeler is behaald. Wat de eerste bepaling betreft: er waren van de 54 lijsten slechts 14 lijsten, die aan drie-kwart van den kiesdeeler toe kwamen. De 40 anderen waren dus bungeld kwijl geweest. De bedoeling van die waarborgsom bepaling is het weren van ai dal on- serieuse lijslengehannes, dat niets met .democratie" te maken heefi, het stem biljet omioodig vergroot en de ver- kiezingskosten omhoog jaagt. Keuringsdienst. In het Weekblad voor Zuivelberei ding- en handel schreef men over de opheffing der Keuringsdiensten liet volgende Het slaat vast dat de Regeering geen cent meer voor het toezicht op de waren wil uilgeven. Nu draagl hel Rijk nog omstreeks 8 cent per inwoner daartoe bij, de rest, eveneens 8 cent per inwoner, wordl door de gemeenten belaald. Als straks de keuringsdiensten over een belangrijk deel van ons land het werk zullen staken zooal niet geheel verdwijnen - kan het verval schen van melk weer opnieuwjbegin- nen, kan de aflevering van vuile melk onbelemmerd worden hervat, zal de bijmenging van het pathologisch pro duct van uierziek vee niet worden tegengegaan. Het toezicht op het botergehalte margarine zal sterk verminderen, tenzij het aantal ambtenaren voor dit doel aanmerkelijk wordt uitgebreid. De be reiding van consumptie-ijs zal weer in de primitiefste keukentjes mogen geschieden onder de meest-onhygië- nische omstandigheden. De tijd zal weerkomen, dat de bona fide handel moet capituleeren voor den knoeier, omdat deze het gemak kelijk voor goedkooperen prijs kan doen, dal er weer lalloozen tot knoeiers zullen worden gemaakt door de deloyale concurrentie gedwongen. Wij bezien hier den maatregel niet van het standpunt van den consument, die zal worden overgeleverd aan ge- bedrog zonder zich daartegen beschermen. de Warenwet en de Keuringsdienst! krachtig bijgedragen Engeland ai houden van een sluiting van zijn grer zen voor ons zuivel? Nabij Brest is een ernstig vlier tuigongeluk geschied, waarbij zes mei schen om het leven zijn gekomen. De 41-jarige bakker S. v. d.Wei te Enkhuizen kwam ;in zijn bakker met een electrische draad in aanrakie en werd op slag gedood. Een felle brand heeft de sigaret fabriek van de firma Wagler te Bever wijk geteisterd. Tienduizenden sigare werden door het vuur vernield. Te Colmschate is een automo uit Schalkhaar, op een onbewa; overweg op wonderlijke wijzeaande dood ontsnapt. Toen hij den O' passeerde, werd de aulo door et gegrepen en meegesleurd. Even lalt kreeg de auto nog een klap van et anderen passeerenden trein, welke dei >t >r meenam. De man werd i er 290 M. verder uit zijn voerlui geslingerd en kwam met den hoei nog op het hoofd op de spoorbaa terecht. Hij was vrijwel ongedeerd. Te Sieenwijk bolste een woonwagt en een iram. De schok was z« hevig, dat een 8-jarig dochtertje val hel voorbalcon viel en onder de traa raakte. De vader greep de kleine direc en trok haar weg, echter was haai handje reeds overreden en afgeknepM In Hernsheim werd door de polill' een verschrikkelijk familiedrama ont dekt, Bij het openbreken van een huis, Waf zal dit land slraks doen als vond men den vrouw v^ u. verneem., dat hef Rijk zich terug- liggen. Een zesjarig kind was e.^ ^5 "fre,n -H l eens dood, blijkbaar gewurgd. De ra» Heeft niet destijds het bestaan van j had zich opgehangen.

De Eembode | 1935 | | pagina 2