Tföè a -js/ Parochie van den H. Ansfridus, Amersfoort DE GROTE VOLKSRETRAITE-FILM. (Intermezzo) „Boven de 17' Na het zware huisbezoek van Dins dag, mag ik vandaag zeker wei met wat lichtere kost komen aandragen. De boog kan niet altijd gespannen! De afgelopen week stond ongetwij feld in het teken der jeugd. Gisteren n.l. is de retraite voor jonge dames gesloten. longe meisjes „boven de 17". ja, wat valt daar al niet onder? Een wel zeer rekbaar begrip. Was het dan te verwonderen, dat de jongeren dezer lichting er bij de lei ding sterk op aandrongen, vooral ook een limiet, een leeftijdsgrens naar boven te stellen, om alle verwarring te voor komen Dat werkte natuurlijk op de meei gevorderden, maar niettemin nog jeug digen van harte, als de lont in hel buskruitvat, en het regende protesten aan de Jacob Catslaan. Had men anders durven verwachten? Eeuwige lenteOch ja, we begrijpen het volkomen. Er zijn nu eenmaal grenzen in het leven, ook in dat jonge meisjes, die r.ien zeer Ongaarne toegeeft bedenkel'jk dicht te naderen, laat staan reeds te hebben overschre den. Eeuwige lente, altijddurende jeugd. Het was druk, zeer druk zelfs op de retraite van „boven de 17". De bloem van Sint Ansfried, de fine fleur der bergparochie, heeft met „man nenmoed" de berg bestegen, En dan de wijze waarop! Het was een lust der ogen. de brede slierten zich door de lanen te zien kronkelen al hoger, hoger op. Uit alle richtingen kwamen ze. Uit het land van Leasden; uit het rijk der broeders in de kunste, de schildersbuurt; uit het uitvinderskwartierbergbewoners, zoowel als kinderen der laagvlakte... Ze kwamen De een ging te voet, een ander per fiets; men trok alleen de berg op, of met rissen; langs een achterommetje of rechtstreeks: peinzend of giegelend, met lood in de schoenen of met lichten tred, hoe dan ook Ze kwamen Aangeleund of niet aangeleundal of niet gestut en gesteund door een vertegenwoordiger van 't sterke ge slacht. Hoe zouden ze „des Berger Gipfel" anders kunnen bereiken. De gesprekken verrieden een zenuw achtige gejaagde spanning. Zoo iets beleefde je ook niet iederen dag Kijk, daar heb je haar ook! Gut, ja! Had die niet gemengde ver kering Wel, hoe kom je er bij. Dat is ni echt iets Amersfoorts. Als je een jon gen aankijkt of je maakt een praatje, dan heb je verkering ook Om te brul len, gewoon Nou, als dat waar was Zeg, moet je ziendie slaat er ook een vrije avond uit. Die zie je toch zeker anders nooit. Je moet ze maar proeven Nou, kind, wees blij, dat ze nog komt! O, dat dacht ik welAnnie moet zich natuurlijk weer door Henk laten wegbrengen. Die schijnt nou beslist niet op eigen benen te kunnen staan. Altijd aangeleund Gelijk heeft ze. Dat kun jij nog niet doen. Wat zal hij zich vanavond eenzaam voelen. Hij gaat als een hondje voor de deur liggen, wat ik je smoes. Onder de duim, Miep! O, of wist je het! Niets voor ons! Wat zoi Pater ons vanavond vertellen Misschien wel net zoveel, dat je morgenavond over anderen je mond houdt. Die zat! Neen, zij die de weg naar de retraite kapel nog konden vinden, behoorden niet tot die vlinders, die naïve mensjes, die de aarde voor een groot ontspan ningsoord aanzien. Een gepast pretje op tijd! Natuurlijk, wie zou daarvan niet houden De i is nu eenmaal niet van stroo. Zij hadden tenminste nog iets anders op hun levensprogram, dan die dwaze schepsels, die slechts met opschik en beuzelarij den dag stukslaan, met dans partijen of andere genoegens den tijd dooden. Gevoel voor iets hogers leefde in hunne zielen. Anders kwamen mmers nietZe denken nog God. Willen hun ziel niet in stof slijk begraven. Zijn uit ander hout gesnedenwillen hoger op. De tocht tegen den berg omhoog wijst op het zielsverlangen naar dingen in hogere orde. Het was eenprachtretraite.die re >or „boven de 17", Voor menig meisje zal de bergkapet geworden zijn de genodekapel. En mochten er order zijn, die reeds het voornemen hebben, hun levens scheepje aan een ander mens hunner keuze, die ze minnen als zich zelf, meer dan zich zelf, toe te trouwen, dan zullen zij na zoo'n gees telijke krachtproef als de retraite is, er onverbiddelijk aan vasthouden, dat hun hart op de allereerste plaats moet kloppen voor den goeden God. De Vereeniging voor Kinderwerk- tuinen vergaderde onder leiding van den heer Kruithof. Ingekomen was een schrijven dat de subsidie is verlaagd jvan f 1600 tot f 1100, terwijl de huur is teruggebracht op f300. Uit het Jaarverslag bleek dat aan uitbreiding niet kan worden gedacht en vele kinderen moesten worden teleurgesteld. Het resultaat van de tuin is in 1934 zeer bevredigend geweest. Het ledental was 1 Januari 60. Dein- komsten en uitgaven bedroegen over 1934 f1380,10'/, met een batig saldo van f53.29',,. Als bestuurslid werd herkozen de heer Kruithof en in de vacature Lameris de heer van Rhijn. Bij de rondvraag werd verzocht om meer toezicht. Een melkboer die den prijs voor zijn klanten met één cent verlaagd had. kreeg van een zijner collega's een minder hartelijke visite. De collega begon danig op te spelen over prijs- knoeierij en zoo voorts Op den koop toe sloeg hij hem op den mond, waar door 's mans gebit gekraakt werd. Voor deze woeste handelwijze stond hij "echt. iij werd ver" tii f25 boete en bovendien tot t-t van dc rekening van den tandat Ann de bakkers is medegtd,-cld, dat /.ij in de gelegenheid zul'cii >v .-der gesteld de melk, die in h-or-d w rdi verwerkt, tegen lageren pi te be trekken. Onmiddellijk J ebben t be vorder. ng van het gebruik van melk- brood de bakkersorganisaties stappen gedaan ten einde deze melkprijsver laging in den vorm van een brood- prijsverlaging het volk ten goede te doen komen. De prijs van het melk- brood werd verlaagd. Vergadering van het college tot de di'ectie van den Slaperdijk met geërf den van dit waterschap op Dinsdag 30 April, des voorin. 12 uur in hotel „Terminus", Stationsstr. 42 Amersfoort. Burgerlijke stand- GeborenHendrika. d. van C. de Wolf en J. Voskuilen. Paulus Wil- lebrordus Jacobus, z. van W. J. de Groot en H. H. Eerbeek. Hendrik, z. van G. v. Buren en W. Vos. Olga, d. van J. A. v. Vliet en S. C. A. Franken. I Overleden C. de Gans, 49 j. echtgen. van T, Hogerhorst. Geboren|ohannes Cornelis Hen- drikus, z. van H, J. v. d. Logt en A. v. d. Heuvel. Franciscus Hendrikus, z. van R. Tiemessen en M. A. Wolffen- buttel. Jan Hendrikus Gerardus, z. van G. v. Drie en H. M. C. Smink. j GetrouwdM. Feikema en P. Camer- ling Helmolt. Overleden: M, van der Horst, 83 jr., wed. van G. v. 't Hoog. GeborenBarendina Josephina, d. van B. Wesseloo en M. J. Hermans. Engelbert, z. van H. N. de Haan en A. E Boog. Getrouwd Candido en R. Dorresteijn. v. Eijkelenburg en A. M. Galenkamp. W. J. Craanen en A. Brons. J. v. Plateringen en F. Verhoeff. H. v. Kleef en G. Kagenbeuk. Overleden M. H. J. Lexis, 79 jr.. wed. van W. A. C. Hunkemöller. H. v. d. Water, 82 jr., echtg. van G. v. Ravenhorst. J. H. M. Parren, 35 jr., ongeh. In den nacht kwam de politie in de Nijverheidsstraat een man tegen, die een tiental planken vervoerde. Na eenig gepraat kregen de agenten te hooren. dat hij de planken ontvreemd had uit een houtloods op de Nijver heidsstraat. Daarop werd huiszoeking gedaan en nu bleek, dat hij reeds een voorraad van 65 latten en blokken hout opgeslagen had. De heele zaak werd beslag genomen en de dader in bewaring gesteld. Voor de armen. Zondag, na de H. Missen, zal aan de uitgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de maand-collecte worden gehouden voor de conferentie der St. Vincentius- vereeniging in die parochie. Veler gaven zijn noodig om de Vereeniging in staat te stellen hare werken van barmhartigheid voort te zetten in deze zorgvolle tijden. R. K. V.V. „Amersfoort". Programma voor Zondag 7 April a.s. L.V.V.-Amersfoort 2—4 uur Laren. Amersfoort 2-E.M.M. 3 2—4 11 Leusderweg. D.S.O. IAmersfoort 3 24 e Utrecht. Het eerste elftal trekt Zondag naar Laren. Vertrek per bus 1 uur Hof. Het tweede elftal speelt haar laatste wedstrijd tegen E.M.M. uit Hilversum. Het derde elftal gaat op bezoek bij D.S.O. te Utrecht. Uit de bouwwereld. Aan den aannemer H. van Keulen alhier werden groote bouwwerken op gedragen. Door den architect H. I. Voogd te Zwolle, het bouwen aldaar van een klooster met weeshuis voor de Zusters an Liefde (Tilburg) voor de som van 100.100. Door den architect Clemens te Eind hoven de bouw van 4 woningen en het verbouwen van een winkelhuis al daar voor de som van f21.000. Vereeniging voor Veilig Verkeer. In Monopole had de jaarvergadering plaats van de Vereeniging voor Veilig Verkeer. Uit het jaarverslag bleek dat het aantal leden is teruggeloopen van 390 op 350. De heer v. Gorcum gaf een cursus aan de school van de Amers- foortsche Schoolvereeniging en a leden van de Vrijwillige Motorbrigade Verschillende verkeersverbeteringen werden op verzoek van het bestuur daargesteld. Met medewerking van onze vereeniging werd de Veiligheidslaan van de K.N.A.C. georganiseerd en bleek dat in Amersfoort het grootst aantal wagens bij eerste keuring werden goed gekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de dames C. B. Tydeman-Falek J. G. Hasselman-Kolff en de heeren G. Goorhuis en G. Geelmuiden. In de Keizerskroon had een open bare vergadering plaats van de Revo lutionair Socialisten, geleid door het raadslid Butselaar. Later is de heer J. Flameling, s laris der Revolutionair Socialistische Arbeiderspartij, afdeelirig Amersfoort, die aan het eind van zijn rede opwekte tol: „vernietiging van dit gezag, dal onrecht en onrechtvaardig is", gear resteerd wegens opruiing. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag 7 April. 9.20-11.35 Keulen. 11.35-1.20 Deutschlandsender. 1.20-2.20 Brussel Fransch. 2.20-8.15 Droitwich. 8.15—11.50 Deutschlandsender. Maandag 8 April 10.50-1.35 Keulen. .35-5.35 London Rigional. 5.35-6.20 Droitwich. 6.20-7.20 Hamburg. 7.20- 9.20 North Regional. 9.20-12.20Weenen. Dinsdag 9 April. 10.10-1.35 Ham burg. 1.35-5.35 London Regional. 5.35- 6.20 Droitwich. 6.20-7.00 Deutschland sender. 7.00-9.10 London Regional. 910-10.10 Boedapest. 10.10 12.20 Weenen, Zondagdieost H.H. Doctoren, ;n Nacht-weekdienst Apotheker. P. C. Kok, Langegracht 11, Telef. 55, A. C. Nicolaï, L.Bergstr. 41, Tel, 633, M. Kamerling, Utr.weg 35, Tel. 142. Apotheekfa. Kok, Langestraat 74, Tel. ,Java-Apotheek", Leusderweg. Uit den Omtrek De keuring van trekhonden zal op het terrein van de Gemeente-reiniging plaats hebben op 23 April van 9—12 en 2—5 uur en op 24 April var. 9- Hoogland De leden der Coöperatieve Zuivel fabriek vergaderden onder leiding van den heer A. Brouwer, die in zijn ope ningswoord den toestand schetste. Hij liet uitkomen, dat de toestand alles behalve gunstig was voor de land bouwers. Wat 1935 zou brengen, kon hij niet zeggen, maar toch was er weinig hoop op verbetering. De notulen werden door den heer Gudde, direc teur, voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De directeur gaf een uitge breid verslag over de crisis-maatregelen. Deze werden in den breede besproken en toegelicht. Een commissie benoemd uit de leden had de aangeboden balans in orde bevonden. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhelmus Hendrikus, z. W. van "t Klooster en A. van de Grootevheen. Mayri Henriette, d. E. M. Sutorlus en A. C. Thijssen. Overleden: A. Schreuder, 90 jaar, wed. van J. Koekoek. Gijsbertje Bes- selsen 88 jaar, wed. van R. van Dam. Geboren: Maria Johanna, d. v. A. van Dijk en G. Schouten Hendrikus, z. v. B. Tolboom en M. v. Laar Geertruida Adriana, d. v. C. Smink en J. Traa Petrus Hendrikus, z. v. E. Smink en P. v. Wee Gerarda Jo hanna, d. v. A. v. Dijk en T. v. Dijk. OverledenG. Koenen, 88 jr.. wed. in J. Maassen. Binnenland Vitaminen. Ook in Nederland, zal volgens Prof. Snapper, een gedeelte der margarine gevitaminiseerd worden. Van begin Maart af zijn reeds aan het grootste deel der niet met boter gemengde margarine stoffen worden toegevoegd met vitamine A- en D-werking. Deze margarine zal daardoor een vitamine A- en D-activiteil hebben gelijk aan die van goede roomboter gedurende de zomerperiode, de prijs dezer mar garine zal niet verhoogd worden. Met het oog op de volksvoeding is dit een nuttige maatregel, daar de voeding in de hier bedoelde gezinnen er qualita- tief belangrijk door verbeterd zal den; terwijl inderdaad ook aai Nederlandsche ge vitamin iseerde garine volstrekt geen bijsmaak is te proeven. Te Konan is een groote tank met waterstofgas van een stiksiof-kunst- mestfabriek in de lucht gevlogen7 arbeiders werden gedood en 44 gewond. Ongeveer 500 personen moesten zich met gescheurde trommelvliezen onder medische behandeling stellen. Alle ruiten in de geheele stad werden ver nield en tal van huizen werden be schadigd. een valpartij tijdens een ren op de racebaan te Sydney werden 3 paar den en acht jockeys gewond. Een rooverbende, bestaande uit 24 personen, heeft het dorp Meta over vallen en de bewoners onder vuur genomen. Vier roovers en vier dorps bewoners werden gedood. De roovers sloegen op de vlucht. De vrouw van een landbouwer te Almelo is, toen zij hooi van den zolder wilde halen, met de ladder ge vallen. Zij kwam met het hoofd op den steenen vloer van de deel neer overleed. Eenige visschers, die in het Katten gat (Denemarken) hun bedrijf uitoefen den, zijn ternauwernood aan den dood ontsnapt, toen hun net in aanraking kwam met een mijn en deze deed ontploffen. Het net werd geheel ver nield, doch de boot zelf liep geen schade op. Na de ontploffing dreven tot ver in den omtrek tallooze doode visschen op het water. Correspondentie. Naar aanleiding van een beschou wing over den oorsprong der finan ciën van de N. S. B., in ons blad opgenomen en ontleend aan een ander blad, deelt de Kringverkiezingsleider der N. S. B., Jonkheer D. de Blocq van Scheltinga, te Amersfoort ons mede, dat de N. S. B. niet wordt gefinancierd door buitenlandsch kapitaa.', maar dat de centen komen van de offervaardig heid der leden. REDACTIE. Allerlei Naar men meldt hebben ambtenaren van den Crisis Controle Dienst huis zoekingen verricht bij een groot aantal winkeliers te Zeist en omstreken. Meer dan 30 processen-verbaal werden op gemaakt. Groote partijen vet en slaolie, waarvoor de vereischte belasting niet was betaald, zijn in beslag genomen. Een der winke!'"-s wond zich tijdens de bij hem ven.. ;ite huiszoeking zoo danig op, dat hij den betrokken amb tenaar met een leege flesch de deur uitwerkte. Uit het dorp Riscoesowo in Rus land wordt gemeld, dat de 10-jarige zoon van een boer reeds anderhalve meter lang is en 88 K.G. weegt. De jongen groeit elke maand ongeveer tien centimeter en bezit groote physieke kracht. Met twee handen kan hij een gewicht van 72 K.G, omhoog drukken. Sedert drie jaar bezoekt de jongen de school, waar hij een goed leerling is Hij wordt voortdurend gecontroleerd door medici uit Moskou. Naar men verneemt heeft Duitsch- land een bestelling gedaan voc levering in April van 17 millioen eieren, te leveren in koelhuisverpak king en bestemd voor opslag in Duit- sche koelhuizen. In het arsenaal van Moekden is een brand uitgebroken welke 80 slacht offers heeft geëischt en buitengewoon groote schade heeft aangericht. Te Elmhurst stortte een vliegtuig boven het vliegveld neer, met het ge volg, dat de beide inzittenden op slag gedood werden. Marktberichten. Amersfoort, 5 April 1935. Appelen f a f Peren f Oa f— Zandaardappelen f 0.a f 0. p. H.L Hoendereieren fl." f 2.50 p. 100 st.Eendeneieren 11.75 k I2.C0 p. 100 st.; Boter f 1.70 a 10.— p. K.G.; Kippen (0.70 a f;0.90 Hanen fO.— k 10.Hennen f 0.fO. Jonge hanen fO.OO a fO.OO; Kui kens fO.— k f0.Tamme ko nijnen f0.40 k f 1.25; Wilde ko nijnen 10.— k fO.—Tamme duiven f0.20 k f0,30 per paar; Magere varkens f af Drachtige zeugen f—af Biggen f 14.— k f 17.—Guste zeugen f—a I per stuk. Aangevoerd: 0 H.L. appelen; 0 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen; 0 H.L. zandaardappe- len390.000 hoendereieren, 1700 eendeneieren; 20 K.G. boter; vette varkens, magere var kens; 0 drachtige zeugen 265 Biggen; 0 guste zeugen. Aotaterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20, ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Katechismus. 5 uur meditatie en Lof. VR1IDAQ Om 7 uur Kruisweg ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje. In de week de H. Missen om 7 en 8 uur. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van de Officleele Kerkelijke Mededeellngen verzekerd overeenkomstig de Aute 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officleele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordluiidrukkelijk verbodenkrachtens arr. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemende Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Passie-Zondag,begin van de Paaschtijd. H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart Half 11 Hoogmis. 6 uur Lijdensmeditatie en Lof, DONDERDAG r Kruisweg. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Begin van de Paaschtijd. H. Missen om 7 uur en half 9. Half II Hoogmis. 6 uur korte Lijdensmeditatie en oefe ning der Broederschap van O. L. Vr. van Altijddurenden Bijstand. DINSDAG r gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG 'sAvonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der beide afdeelin- gen, Kruiswegoefening. DONDERDAG r Lof. VRIJDAG Herdenking der 7 Smarten van Mari 7 uur Kruisweg. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG Passie-Zondag, begin v.d. Paaschtijd. H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Meditatie en Lof. DINSDAG Om 7 uur Lof. VRIIDAG Om 7 uur Kruisweg en Lof. ZATERDAG Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. |acob Cai slaan no. 26h Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558. ZONDAG De H.H. Missen om 7 uur en half 9, ur Hoogmis. r Miserere en meditatie over het lijden Onzes Heeren, daarna kort Lof. i. Vandaag na de drie H. Missen de oude pastorie gelegenheid om plaatsengeld te betalen (le halfjaar). VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. De H. Missen zijn deze week otn 7 half 8 en 8.10 uur. Hamer» veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J- Croonen, TelefoonHamersveld No. 4. <u ZUNDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lijdensmedilatie en Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in hel SI. Ansfr. geslicht DONDERDAG. 7 uur Lof. VRIJDAG 7 uur Kruisweg. ZATERDAG Gelegenheid om le biechten om 3, 4 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. dc Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Passie-Zondag. Opening van den Paaschtijd. Half 8 uur Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Catechismus. 5 uur Meditatie en Lof. Na het Lof afdragen van de offertjes voor de Voortpl. des Geloofs en der Kindsheid. MAANDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DINSDAG Half 8 1ste H. Mis Kwart over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Half 8 1ste H. Mis. 8 uur Gez, H. Mis. Na de H. Mis Kruisweg. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DONDERDAG Half 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Hall 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. ZATERDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 4—8 uur Biechthooren. 7 uur Kruisweg en Lof. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J, Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. 6 uur Lof en Lijdensmeditatie. MAANDAG H. Mis in het Gesticht. VRIJDAG Gedachtenisviering van de Zeven Smarten van Maria. 's Avonds 7 uur Kruisweg, ZATERDAG 4—8 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. NIJkerk PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor R. J. B. Flipse. Holkerstraat. Tel. 98. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. 5 uur Lof. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van hall 3 lot half 7. In de week de H. Mis om half 8. Raadpleeg deze korte agenda. 7 DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. ZONDAG 7 April. Filmvoorstelling in de Valk door de spelers van Oberammergau. MAANDAG 15 April. Vergadering der Centrale Katholiek Amersfoort.

De Eembode | 1935 | | pagina 2