v. Doom's Schoenen Onze echoenen behouden hun PASVORM tot^et m IWatate oogenbllk Zij zijn vervaardigd van de allerbeste MATERIALEN Enkele redenen waarom zoovelen de voorkeur geven aan Zij schenken volle tevreden heid en zijn toch ZEER LAAG in prijs C. H VAN DOORN&Zn. TEL. 219 - UTRECHTSCHESTR. 9 Gevestigd 1856 Wij brengen vele APARTE MODELLEN die U nergens elders aantreft Recollectie. Maandagavond half 8 recollectie voor oud-retraitanten en leden van retraitevereenigingen in de kerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht. Father Vos, Pastoor te Carlton bij Goole, de plaats waar Aartsbisschop Hinsley is geboren en zijn eerste H. Mis heeft opgedragen, had de eer Maandag tegenwoordig te mogen zijn bij de installatie in de Westminster, op een persoonlijke uitnoodiging van Z. D. H. R. K. Spaarbank. Stand April 1935. Inlagen f4358.69. Terugbetalingen f2246.39. Aantal posten inlagen 67. Idem terugbetalingen 41 Aantal nieuwe boekjes 8. Afbetaalde boekjes 9. Sint Ansfriedparochie. Filmvoorstelling voor de kinderen. Zondagmiddag van 2—4 uur zal bij gelegenheid van het patroonsfeest der Bergparochie een Kinder-filmvoorstel- ling worden gegeven in de Patronaats zaal aan de Tollenslaan. Een uitgezocht program zal, voordat het zomerseizoen officieel zijn intrede doet, gedraaid worden. De voorstelling zal bijtijds zijn af gelopen, zoodat er voor de ouders volop gelegenheid en tijd overblijft om te 6 uur het Lof met feestpredikatie van Dr. Ramselaar te kunnen bijwonen. Laat de kleinen nog eens lachen en stuur ze Zondagmiddag nog eens naar de film. Er wordt hun voor slechts 10 cent een genotvolle middag geboden. De Oranje-vereeniging heeft op den verjaardag van Prinses Juliana onge veer 1200 kinderen een paar aange name uren bezorgd in het gebouw St. Jozef, waar Theo Bouwmeester met zijn gezelschap de jeugd kostelijk ge amuseerd heeft. Het bestuur van De Lichtenberg bericht, dat dr. W. J. Talsma niet meer als geneesheer-directeur aan het zie kenhuis is verbonden. De medische lei ding is overgedragen aan dr. A. Brester. Zwemmen in Kath. Groepsverband. Het heeft lang geduurd, maar einde lijk zijn we dan toch zóóver, dat we althans met enig optimisme op aan vulling van het nog ontbrekende kun nen zeggen, dat de zwemregeiing in Katholiek Groepsverband kan door gaan. We zijn er echter nog niet hele maal met het vereiste abonnementen tal. Op grond van onze ervaring even wel, dat op èèn dag van zonneschijn meerabonnementen binnenkwamen dan in veertien dagen regentijd, blijven wi vast vertrouwen, dat in de eerstvol gende dagen van, laten we hopen, heer lijk zomerweer, ook de geboren laat komers de finish zullen passeeren. Gezien de stand van zaken mogen we gerust zeggen „we komen cr". Derhalve zal er worden afgewerkt. We moeten opschieten. Het zwemweer kan iederen dag zijn intrede doen en we willen er geen dag van missen. Daarom zij meegedeeld, dat de kwi tanties in de eerstkomende week van 6 tot 13 Mei zullen gepresenteerd worden. Men kan hiermede rekening houden. Het eerste jaar moge dan onze actie een zwaren weg zijn gegaan, we zijn er zeker van, dat bij algehele voldoe ning na dit eerste pogen zij een vol gend keer in alle opzichten beter „vlotten" zal. Abonnementen kunnen nog slechts enkele dagen aan het secretariaat van Katholiek Amersfoort. Borgerlaan 12, worden opgegeven, waarna de deel name aan het zwemmen in het door ons katholieken geprefereerde verband, voor wat het seizoen 1935 betreft, onherroepelijk gesloten wordt. F. de Jaeger, R.K., idem 225, 1.1. kok v. d. Linden, Havik 17, bloemist Hansma, O., Catsl. 39 Maria Kreusen, R.K., A. de H. Geest 3, dienstb. M. de Leeuw, N.I., Langegr. 14, bakker Jacoba Schot, G.K., Pasteurstr. 18 Baligje v. Mameren, N.H., Kapelweg 87, huish. Wilhelmina Etlel, R.K., A. de H. Geest 3, idem r Johanna v. Keulen, R.K., Havik 31, id. Jannetje Jansen, G.K., J. v. d. Heyden- 5 str. 10, id. Johanna Epskamp, R.K., Utr.str. 15, id. D. Uppelschoten, R,K, Verhoevenstr. 89, filiaalb. 'ï- Buigers, R.K., Soesterweg 419 A. v. d. Akker, R.K., Schimmelp.str. 43, Ischoenm. A. Vierdag, R.K., Arnh.str. Ila.chauff. Jacoba Steenhof, N.H., O. Soesterw. 145 Elisabeth v. Rooy, R.K., Soesterweg 472 Suzanna Zeën, N.H., Dahliastraat 2, dienstb. Maria Schel, R.K., Ruysdaelstr. 11 Neeltje Driebergen, N.H., W. de Zwij- - gerlaan 2 Apotheek: Ten Brink Vermolen, Jacoba Dijkhorst, N.H., Arnh.weg266, Varkensmarkt 19a, tel. 160. I dagdienslb. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. J. Plomp, Regentesselaan 15, tel. 1359. A. C. Nicolaï, L. Bergstraat 41, tel. 633. P. Ch. Kok, Langegracht II, tel. 55. R. K. Staatspartij. Het bestuur der R. -K. Kiesvereni ging deelt mede, dat naar aanleiding van een protest ingediend bij het Be stuur van den Kath. Rijkskring Utrecht, over vermeende onjuiste toepassing van het Reglement, door het Kieskring bestuur is beslist: lo. dat door bestuur en ledenver gadering der R. K. Kiesvereniging te Amersfoort terecht toepassing is geven aan art. 26, tweede alinea, hel voor deze vereniging geldende reglement, vastgesteld 12 December 1928 en 22 Januari 1930 en door het Kringbestuur goedgekeurd 23 Augus tus 1930: 2o. dat van eenige onjuiste toepas sing van dit artikel niet is gebieken. Het Kringbestuur heeft derhalve de klacht ongegrond verklaard. Ingaande Zaterdag a.s. zal hel ca rillon van den O. L. Vrouwetoren bij het heele uur ten gehoor brengen Pavane en bij het halve uur Courante, beide uit de suite voor carillon van Wouter Paap. De Centrale Spaarkas, instelling van het R. K. Werkliedenverbond zal vanaf Zondag a.s. ook zitting houden in de St. Henricus-Parochie en wel van 12 tot 1 uur in de school tegen over het Parochiehuis. De Commissaris der Koningin in de Provincie Utrecht, mr. dr. Bosch, Ridder van Rosenthal, bracht Donder dag zijn eerste officieele bezoek aan de gemeente Amersfoort. Z.Exc. was vergezeld van den Griffier der Staten Jhr. mr. van Asch van Wijck. Ten Raadhuize werd de hooge be zoeker ontvangen door Burgemeester en Wethouders met den Gemeente- Secretaris. In den loop van den dag werden verschillende woningcomplexen eenige gemeente-bedrijven en hel Gym nasium bezichtigd. De Commissaris der Koningin ver leende geen audiëntie. Gevestigd. Jantine Keers, N H., Blankenh.str. 8, dienstbode Aaltje Heimei, G.K, Zuidsingel 26, huishoudster Hillegonda Zwarts, N.H., Havik 15, idem Johanna Sueters, R.K., Bornulfusstr. 32, telefoniste Agneta Kleber, N.H., Kamp 40, verpl. Margaretha Oosterhout. v. Marnixl. 39 J. Houbaer, R.K., Langestr. 66, etaleur J. Versteeg. N.H., Valkestr. 17. los arb. Jannetje Polhoven, N.H., Hoogeweg 121 Johanna Wevers, R.K., H.v.Viandenstr. 13, winkelj. Johannette Gundel, D.E., idem, dienstb. J. Meurs, N.H., Stephensonstraat 33, boekdr. E. Prins. N.H Leusderw. 287, groepl. A. v. Maanen, N.H., Koninginnel. 28. dienstb. Johanna v. d. Berg. R.K., Stationstr. 24b, dienstb. Martha Lux, R.K., Heinsiusl. 22, dienstb. G. ter Bals, N.H., Ulr.weg 117, contr. arts Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Stemming op de Groslijst., zetting door het bestuur der vereening Staatspartij in Eembodenummer van j.l. Dinsdag. Door het bestuur vrnd. werden drie wijzen van stemmen duidelijk aange geven o.m. sub b: minstens 8 hokjes rood of zwart maken, doch geen rang nummer toekennen. De wijze van stemmen is evenwel geregeld bij art. 27 en 28 van het plaatselijk R. K. kiesreglement, nl. öl wel politiek advies" óf wel ten minste 8 rangnummers, zoodat, wie geen rang nummer heeft 0 punten moeten worden toegekend. M.i- is dan ook sub b strijdig met het reglement en zijn zoo ingevulde biljetten volkomen waardeloos. Niemand stemme aldus, doch ieder een. die het niet eens is met het poli tiek advies8 vakjes rood of zwart maken en de cijfers 1 t.m. 8 voor de verschillende gewenschte 8 namen schrijven. Thans iets over de beteekenis der cijfers: door cijfer I voor de naam, krijgt de candidaat 15 punten, cijfer 2 geeft 14 punten enz., cijfer 6 geeft 10 punten en cijfer 8 geeft 8 punten. Dus die candidaat, die uw meeste ondersteuning noodig heeft, cijfer 1 bij voorkeur de candidaten, die plaats moeten maken geen cijfer toekennen. H. N. de Haan. Amersfoort, 1 Mei 1935. Gro te Afslag WILGEN KLOMPEN ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT G. SCHiMMEL VIJVER IQ - AMERSFOORT Correspondentie. De Redactie ontving meerdere „In gezonden Stukken" met beschouwin gen over de candidaatstelling voor den gemeenteraad door de Kath. Staats partij op Zondag a.s. Omdat in deze stukken vóór en tegen allerlei gestelde candidaten wordt ge ageerd en zeer verscheiden combinaties en methoden van stemmen worden aanbevolen om een naar het oordeel van geïnteresseerden wenschelijke uit slag te verkrijgen, en omdat enkele siukken zelfs niet vrij zijn van minder vleiende kwalificaties betreffende be paalde candidaten, besloot de Redactie voor deze stukken geen plaatsruimte af te staan. Mede gold daarbij de overweging dat het belang der Kath. Staatspartij niet gediend is met publi caties van allerlei, soms sterk subjec tieve beschouwingen. Voor de armen. Zondag, na de H. Missen, zal aan de uitgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de maand-collecte worden gehouden vooi de conferentie der St. Vince' tius- vereeniging in die parochie. Veler gaven zijn noodig om de Vereeniging in staat te stellen hare werken van barmhartigheid voort te zetten in deze zorgvolle tijden. Onze Redactie vond den Voorzitter der R. K. Kiesvereeniging bereid, naar aanleiding van bovenstaande opmer king eene mededeeling te doen, welke hier moge volgen: De wijze van stemmen, aangegeven sub B: „minstens acht candidaten aan wijzen door invulling van het hokje ..vóór hun naam. zonder hun een rang nummer toe te kennen", steunt op art. 29 van het reglement. Door deze wijze van stemmen wordt uitgemaakt, wie tenslotte de definitieve candidaten zul len zijn op de officieele lijst, terWijl door de wijze van stemmen sub C bedoeld, dit is door het geven rangnummer, de onderlinge volgorde dier definitieve candidaten wordt be paald. Het ligt echter in de bedoeling het bestuur om thans alle candidaten als definitieve candidaten op de offi cieele lijst te plaatsen. Inderdaad heeft dus thans een wijze van stemmen tols onder B bedoeld geen zin. Wie dus het politiek advies wenscht te volgen, vuile het hokje in voor de aanduiding „Politiek Advies". ,,,!- daarentegen wenscht af te wijken het Politiek Advies, moet stemmen als in sub C is aangegeven, n.l. minstens acht en hoogstens vijftien candidaten aanwijzen door invulling van het hokje voor hun naam en bovendien aan eer of meer hunner of aan allen een rang nummer toekennen. Aan inzender zij dank gebracht voor zijn opmerking. KOOLEN. Marktberichten.' Amersfoort, 3 Mei 1935. Appelen f k f Peren f 0 f- Zandaardappelen f 0 f 0. p. H.L Hoendereieren f 1.85 12.50 p. 100 st.; Eendeneieren f 1.75 f 1.90 p. 100 st.; Boter f 1.70 f0.- p. K.G.Kippen f 0.60 k f 0.90; Hanen 10.75 1.10; Hennen f 0.— fO.— Jonge hanen fO.OO fO.OO; Kui kens fO.f0.Tamme ko nijnen f 0.40 i f 1.25; Wilde ko nijnen fO.— fO.—Tamme duiven f0.20 a f0.30 per paar Magere varkens f if— Drachtige zeugen f 60.— 4 f110; Biggen f 12.— 4 f 17.— Guste zeugen f A f per stuk. Aangevoerd: 0 H.L. appelen; 0 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen0 H.L. zandaardappe- len, 460 000 hoendereieren, 1900 eendeneieren; 20 K.G. boter; vette varkens, magere var kens; 5 drachtige zeugen 245 Biggen0 guste zeugen. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan d( Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van IC tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur ZONDAG 5 Mei. Stemming voor de groslijst voor dt Candidaatstelling Gemeenteraad. 'snam. 3 uur Parochiehuis Bor straat, Matiné door Dameskoor Animato. DINSDAG 7 Mei. 8 uur, in het gebouw St. Jozef, leden vergadering R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. DONDERDAG 9 Mei, 8 uur, in „St. Jozef", bestuurs-raads- vergadering der R. K. Werklieden- vereeniging. ZONDAG 12 Mei. Patroonsfeest R. K. Werkliedenver. Parochie St. Henricus. 's Avonds half 8, feestavond in het Parochie huis. DINSDAG 14 Mei. Candidaatstelling voorden Gemeente raad ten Raadhuize. DONDERDAG 16 Mei, 8 uur in „St. Jozef", ledenvergadering der R. K. Werkliedenvereeniging. WOENSDAG 26 Juni. Stemming voor den Gemeenteraad. Epistel en Evangelie. 2e Zondag na Paschen. Les uit den eersten brief van den H. apostel Petrus; II, 21—25. Zeer geliefden! Christus he> ons geleden, u een voorbeeld nalatend, opdat gij zijne voetstappen zoudt vol gen. Hij die geene zonden gedaan heeft en in wiens mond geen bedrog ge vonden werddie, toen Hij gescholden werd, niet wederschold, toen Hij leed, niet dreigde, maar Zich overgaf aan die Hem onrechtvaardig oordeelde; die zelf onze zonden in zijn lichaam ge dragen heeft op het hout, opdat wij, der zonden afgestorven, der gerechtig heid zouden levendoor wiens strie men gij genezen zijt. Want gij waart als dwalende schapendoch nu zijt gij bekeerd tot den Herder en Opziener uwer zielen. EVANGELIE volgens den H. Joannes; In dien tijd sprak Jezus tot de Phari- zeënIk ben de goede Herder. De goede herder geeft zijn leven voor zijne schapen. De huurling echter en die geen herder is, wiens eigene schapen het niet zijn, ziet den wolf komen en verlaat de schapen en neemt de vlucht; én de wolf rooft en verstrooit pen. De huurling nu vlucht, een huurling is, en de scha, niet ter harte gaan. Ik ben de Herder; en Ik ken de mijnen, en de mijnen kennen Mij, gelijk de Vader Mij kent, en Ik den Vader ken; en Ik geef mijn leven voor mijne schapen. Nog andere schapen heb Ik, die niet van dezen schaapstal zijn; ook die moet Ik toevoerenen zij zullen mijne stem hooren, en het zal worden ééne kudde en één herder. Eva ntfell ever klaring. ,lk ben de Goede Herder", zeide Jezus tegen de Pharizeën. Ze moeten dit wel gevoeld hebben, en toen Jezus sprak van de huurling begrepen ze goed, dat dat op hen sloeg. Had de Meester niet eens ge zegd: „Wee u, Pharizeën, die landen en zeeën doorkruist, om één enkele bekeerling te maken, en die gij, als hij bekeerd is, tot 'n belialskind maakt, tienmaal erger dan gij zelf zijt. Voorzeker de Pharizeën waren huur-1 PAROCHIEKERK O. L VROUW HEMELVAART l.angrgr.irht no. 36 Pa«i'«>' A W. J. Spitzen. Langegracht h M, Telef.' kjq ZONDAG H. Missen om 7 uur en nalf 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Broederschipslof. MAANDAO 10 uur H. Mis op het Kerkhol. Half 8 recollectie. Maandag, Woensdag en Vrijdag 7,,. Meimaandoefening. DINSDAO r gezongen St. Antoniusmls, •NSDAG 's Avonds kwart over 8 Congreni van de H. Familie, afd. vrouwen ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 9 uur. lingen en geen herders, ze hadden slechts hun eigenbelang op 't oog en stortten hun schapen in 't verderf. Als tegenstelling van 'n huurling en tevens voorbeeld van 'n ware herder, stelde |ezus zichzelf voor. „Ik ben de goede Herder, de goede herder geeft 'n leven voor zijn schapen". 't Kenteeken van 'n goede herder is, dat hij z'n leven geeft voor z'n scha pen. Hoe heerlijk en volledig heeft Jezus dat gedaan! We denken hier aan Zijn allergruw- zaamst lijden en smartvolle dood waarlijk, grooter liefde heeft niemand dan hij, die z'n leven geeft voor z'n vrienden. En Jezus stierf ook voor Zijne vijanden. Wat had de Zaligmaker nog meer kunnen doen voor ons? Werkelijk niets meer. Zoo groot was de liefde van Jezus, de Goede Herder, voor ons. Tijdens 't laatste Avondmaal sprak Jezus tot Zijne leerlingen: „'n Voor beeld heb Ik u gegeven, omdat, als Ik gedaan heb, ook gij doen moogt". Hoewel deze woorden slaan op Jezus' nederigheid bij de voetwassching, toch kunnen we ze ook toepassen op Jezus heele leven en op Zijn verheven her der-zijn. Zoo hebben 't ook in de loop der tijden ontelbare geestelijke herders op gevat, vanaf de eerste Christentijden tot nu toe. 't Zou ons te ver voeren al die voorbeelden hier op te sommen. We bepalen ons daarom tot de aller laatste tijden. Tijdens de groote wereldoorlog was de lersche pater William Doyle, aal moezenier aan 't front. De zorg vr die arme, steeds in levensgevaar v< keerende mannen, lag hem na aan hart. Waar zijn jongens waren was hij ook. Tot in de voorste vuurlinie ver scheen hij om z'n stervende schapen bij te staan. Deze verheven herder stierf, als vele zijner jongens, midden op 't slagveld, getroffen door 'n naat. Llturrtlsche Kalender. Week van 5 11 Mei. Zondag 5. 2e Zondag na Paschen, Tijdeigen, Mis Misericordia, 2e geb. H. Pius V, Prefatie van Paschen. Maandag 6. St. Jan voor de Latijnsche poort. Overal Credo en Prefatie v. d. Apostelen. Dinsdag 7. H. Stanislaus, Prefatie Paschen. Woensdag 8. Plechtigheid v. d. H. Jozef, 2e geb (alleen in stille Mis sen) en laatste Evang. v. d. H. Mi chael, Credo, Prefatie H. Jozef. Donderdag 9. H. Gregorius v.Nazianze, 2e geb. v. Oct H. jozef, Credo, Pret. H. Jozef. Vrijdag 10. H. Antonius, 2e geb. v. Oct. H. Jozef, 3e geb. H.H. Gordia- nus enz. Overal Prefatie v. Paschen. Zaterdag II. H. Anfridus. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. r Lof. DINSDAO Meilof. DONDERDAG 7 uur Meilof. ZATERDAG Meilof. Van half 4—half 10 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen urn 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS Pauius Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34, Telefoon 1158.; ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9, iur Hoogmis. ir Lof met Te Deum, tot sluitl den Paaschtijd. Deze week iederen avond om 7 Meimaandlof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor 5de leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDU! |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 5! ZONDAO Heden wordt het feest gevierd van kerkpatroon St. Ansfridus. H.H. Missen om 7 uur half 9. Half II plechtige Hoogmis. 6 uur plechtig Lof met feestpredikat Deze week iederen avond om 7 Meimaandoefening. ZATERDAG Van 4 lot half 9 uur biectithooren. Dagelijks de H. Missen om half 8en8.1 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamcrsveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in het St. Anslr. gestl DINSDAG Half 8 gezongen jaargedachtenis de Zeereerw, Heer Pastoor Van Hart Dinsdag, Donderdag en Zaterdag half 8 Lof. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8t In de week de H. Mis om half?. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG plechtige Vroegmis. Half II de stille H. Mis. ir plcchtig|Lof waaronder opdrai het H. Hart van Jezus en dl Maagd Maria; sluiting met de Lofza „Te Deum". In beide H. Missen co voor de versiering der Kerk. MAANDAG lste H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. iur catechismus op de schole DINSDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 H. Mis. WOENSDAG Kwart over 8 1ste H. Mis. Gez. Huwelijks-Mis. 0 uur catechismus op de sclmle DONDERDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de Mholeii ZATERDAO Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 4-8 biechthooren. Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 H. Mis. 10 uur Hoogmis. ZATERDAG 4—8 uur gelegenheid cm Ie blecWe"- Deze week de H, Mis om 8 um6,

De Eembode | 1935 | | pagina 2