F. A. TULP Olympia f55.- Taxidienst Fa. H. Elzenaar ^lnnreB Drukkerij Ungegracht 28, Amersfoort r PPMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrtjdag- &JZ ot abonnementsprijs bedraagt één gulden 0,11S» maanden; bulten Amersfoort f 1.10, franco per P", Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. p"8 i „vt van de Katholieke Stichting De Bembode, Ul 8 gevestigd te Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan «oor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 10 Mei 1935 ADVERTENTIEN 25 cent per regel. Blll|ke tarietao voor handel en nQverheid b| geregeld adverieeren Advertentlén moeten Dinsdag en Vrfdaj vddr 8 fur ■- ■- Teh In den morgan z|n bezorgd. telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. \2 Bil hit o/i'fzien na lange scheiding „raetn bekenden naar wat met ons, Iritndcn naar ml in ons Is voor ge- K'len- Pinnenland Oordeelen. ojj het spreken over cumulatie, dat *il zeggen samenvoeging van diverse «alarissen. vergoedingen en pensioenen m gunste van één persoon, wordt Lr al te vaak vergeten, dat zulks mchiedt omdat de wet er zich niet Ln verrei. Wil men uitwassen kee rt' dan dient eenvoudig wetswijziging te 'worden toegepast om dit euvel Ie '"«en vergeet bij alle :itiek op het cumulaiie-verscliijnsel .eelal dat in een nog niet zoolang achter ons lig gend lijdperk tal van personen uit handel en industrie hun neus zouden hebben opgehaald voor dezelfde in komens, die thans als een voorbeeld vu schandelijke opeenhooping van inkomsten worden aangehaald. Men wekt de verkeerde voorstelling, dat dit nu enkel en alleen het gevolg is van curruplie cn de onderlinge vriendschap en samenwerking der .politieke bonzen". Is hel Ie verwonderen, dat een nieu weling in de politiek in heilige ge moedsstemming gaat verkeeren en daaraan in heilige termen uiting geelt V Vele jongeren, die van het verleden heelemaal niets weten cn de levens deur voor rich gesloten vinden, geven met Iiuii t< kende nordcel.dat het alle maal een .rotzooi" is, het voorbeeld van de psychologische reactie, welkt bel ono >rdeelkundig kennis nei zulke leiten, los gemaakt van heel ander verleden, dat zooveel ver klaren kan, noodzakelijk verwekt. De heftigheid, waarmede politiek- ongeschoolden zich in den strijd plegen werpen, is uit dergelijke telkens er in den loop der tijden terug- ;rende. ten deele aan onvermijdelijke aiingl .osheid toe te schrijven ver houdingen te verklarennogeens zeer daarover verwonderen moei zich niet in tijden als deze, nu, wat ger het geringere kwaad was, inderdaad wel e.-ns het grootere kwaad kan wor- het verschijnsel zelts méér be grijpelijk dan ooit. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat hel gevaarlijk is en juist in tijden als deze, gevaarlijker dan ooit. Men kan eigenlijk de principieelc sterkte eencr beweging en van een volk of volksdeel niet beter leeren bcoordcelen dan in lijden als deze, wanneer er gelegenheid te over bc- I, om uit iiet verleden zeer ver klaarbare doch in het heden zeker on gewenst hte, feitelijke toestanden te interpreteeren als even zoovele be wijzen van de verdorvenheid dergencn, aan wie dit volk of volksdeel tot nu toe zijn steun gaf. n volk of een volksdeel tegen propaganda bestand is, dan olijkl daaruit, dat liet ófwel principieel teer g. ed geschoold is cn voorgelicht verd ófwel een groot vertrouwen stelt n de leiders, welke het zichzelf koos, 'Iwel dat deze beide omstandigheden aanwezig zijn. KANTOORBOEKHANDEL Lingutr, M t.o. Krammutr, - TEL IZi| Koffer- 5chrijfmachine Het Utrechtsche Landschap. Verschenen is het jaarverslag'33 en M van dc Prov. Utr. Welstands-Com missie Deze commissie stelt zich ten ei behouden van het Naluur- en het beoordeelen van uit breidingsplannen en bouwplannen in net gewest Utrecht. In een provincie als Utrecht met z'n intensieve bebouwing heeft deze commissie bijzonder reden van bestaan. Uit het verslag blijkt niettemin, dat »og een te gering aantal van de Ge meentebesturen gebruik maken van het werk der commissie. Dit is te betreuren zoowel voor de gemeenten in het Wes ten met prachtig polderschoon als voor de gemeenten in het Oosten met het schoon der bosschen en heiden. Bijzonder gelukkig was een adres landen Raad der gemeente Baarn. Hel uitbreidingsplan stelde langs alle toe gangswegen in die gemeente de zoo terecht gevreesde lintbebouwing vast, waardoor alle bosschen van den open haren weg werden afgesneden door Particuliere bebouwing. t.«:zf daad van vandalisme zou een amp beleekenen voor Baarn niet al- votfc J"aar voor hel Nederlandsche >K,.waarvoor Baarn een recreatieoord DI1 uitnemendheid is. aan C£"m?!issie "Pende met haar adios den Raad een actie tegen deze wandaad. Een soortgelijke actie werd door deze commissie in '33 ingezet met een morie inzake vernietiging van landelijk schoon in de provincie Utrecht Prof. Veraart. Het terugtreden van Professor Ver aart uit de prsctische politiek is in de huidige omstandigheden een logisch besluit. Men weet, dat de Delflsche hoogleeraar steeds de eenheid der katholieken op staalkundig terrein heeft lorgeslaan. Henheid echter, die zich el louter moest basceren op het lid maatschap van eenbepaaldeorganisatie, maar die ook inhoud moest hebben. .De R. K. Staatspartij kan niet zijn dc paltij van alle katholiek-gedooptcn zonder meer. Zij moet zijn de partij vau katholieke staatkunde. Een staats partij. die de stoutmoedigheid heeit, zich Roomsch Katholiek te noeinen, heelt ook de ontzaglijke verplichting zich de zorg voor het zwakke tot de hoogste wet te maken". Een scheuring met het doel, om naast de Staatspartij een andere te stich ten, vond hij toen dan ook dwaasheid. Ze was naar zijn mecning slechts ge rechtvaardigd, als de Staatspartij aan haar ho igsten plicht totaal verzaakte Dan moest door middel van nieuwe partijvorming de oude Staatspartij aan een vernietigingsproces onderworpen worden. In 1933 meende Prolessor Veraart, dat dc tijd diarvoor gekomen was. Velen zagen natuurlijk ook de tekort komingen der Staatspartij, maar achtten werken van-binnen-uit, om haar te stuwen tot een doelbewuste volksge zinde politiek, nog steeds niet onvrucht baar. Daarentegen voorzagen ze on vermijdelijk ontgoochelingen ten aan zien van het werken met katholiek- dissidente groepen. Die ontgoocheling is nu voor den Dclltschen hoogleeraar gekomen. Hij heeft door den verkie zingsuitslag ervaren dat hij geen storm kon aanwakkeren, welke het oude huis der Staatspartij omverblies. Hoogstens vielen er een paar dakpannen omlaag. Het siert den Delftschen hoogtceraar, dat hij openblijk zijn vergissing erkent en zich niet vastklampt aan een illusie. Als de leider van de K. D. P. ver klaart, dat langs den gekozen weg niets is te bereiken" voor de verwe zenlijk ng van zijn politieke denkbeel den dan ligt daarin toch opgesloten, dat, naar zijn meening, zoowil door hemzelf als door zijn volgelingen, die weg m et worden verlaten, beslist en zonder aarzelen. De verklaring, aldus de Leidsche Courant, die prof. Veraart geeft voor het neerleggen van zijn voorzitterschap van de partij, toont toch allerduidelijkst aan, dat naar zijn overtuiging de partij moit verdwijnen, als nutteloos! Onomwonden immers verklaart hij „dat langs den gekozen weg voor de verwezenlijking van zijn politieke denkbeelden (die ook de po litieke denkbeelden der K.D.P zijn) niets is te bereiken". Welnu dan moet er een andere weg worden ge zocht en gevolgd. Welke Het antwoord, dat wij op deze vraag eenen te moeten geven, is al gege ven, voordat wij het uitspreken In de R. K. Staatspartij kunnen prol. Veraart en zij. die het met hem eens zijn, irun denkbeelden propageeren moeten zij hun denkbeelden propa geeren, als zij deze willen verwezen lijkt zien, omdat er o.i. geen andere weg is. Kamers van Koophandel en Fabrieken De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gooiland te Hilversum en die voor de Geldersche Vallei te Amersfoort hebben van den Minister van Economische Zaken een schrijven ontvangen, waarin deze mededeelt, dat het in het voornemen van de Regee ring ligt de Kamers mei ingang van 1 Januari a.s. op Ie heffen. De Ie Hilversum gevestigde Kamer voor Gooiland, die dus per I Januari moet verdwijnen, strekt haar bemoeiin- Sen uit over zestien gemeenten, n I nkeveen, Baarn, Blaricum, Bunscho ten, Bussum, Eemnes, 's-üraveland, Hilversum, Huizen, Kotlenhoef, Laren, Muiden, Naarden, Nederhorst den Berg, Weesp en Weesperkarspel. De Kamer teil veertien leden; voorzitter is Q. van Mesdag, secretaris mr. P. Groote Jr. De Kamer voor de Qeldersche Vallei, die te Amersfoort is gevestigd en ook voor opheffing werd aangewezen telt In haar ressort 23 gemeentenAme- rongen, Amersfoort, Barneveld, Doorn, Driebergen—Rijsenburg, Ede, Ermelo, Harderwijk, Hoevelaken, Hoogland, Langbroek. Leersum, Leusden, Maarn, Nijkerk, Pullen, Rcnswoude, Rhenen, Scherpenzeel, Soest, Stoutenburg, Vce- nendaal en Woudenberg. Deze Kamer telt 18 leden; voorzitter is J. H. van Lonkhuijzen, secretaris dr. J. It Scheurer. Emeltenplaag. Onder Eemnes komt thans een emel tenplaag voor. Verschillende graslan den, alsmede landbouwbedrijven op ge cheurd grasland, hebben hieronder ernstig te lijden, Het grasgewas is dan ook aanzienlijk minder dan verleden jaar. De larven komen In grooten getale voor bij de wortels van de jonge ge wassen alsmede onder de graszoden. Dr. ir C. K. van Daalen, Rijksland- bouwconsulent, heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan deze gemeente en een en ander geconstateerd. De bestrijding, aldus de heer van Daalen, is uiterst eenvoudig en tevens aldoendc. Per H.A. strooit men eenig mengsel van 1 K.G. Parijsch groen en 25 K.G. zemelen. Om deze massa goed te kun nen uitstrooien verdient het aanbeve ling haar te mengen met ongeveer 0.6 Liter water per K.G. zemelen. Het mengsel moet fijn kruimelig zijn. Aangezien het morsen gevaarlijk is, wordt ten zeerste aanbevolen om bij het mengen voor den moid een doek te binden terwijl men den neus moet dichten met propjes, b.v. watten, ter wijl men na dezen arbeid de handen zorgvuldig moet wasschen. Wat betreft het uilstrooien van het mengsel verdient het aanbeveling dit in den namiddag te doen, aangezien dan de temperatuur niet te laag is en de grond niet te droog. Wanneer de emelten des nachts boven den grond komen, nuttigen zij het vergif met het bekende gevolg. Schandelijk. In de bladen wordt een geval ver haald, waaruit blijkt, dat de wettelijke voorschriften en gemeentelijke en par ticuliere bemoeiingen 't giftig wovker- bedtijf nog lang niet hebben kunnen uitroeien Zekere L„ tot voor kort werkzaam als boekhouder op een handelskantoor, doch tengevolge van de crisis werk loos geworden, wilde ten einde buiten den steun te blijven, een pension be ginnen, doch beschikte niet over vol doende middelen, om zich behoorlijk :- te richten. Hij besloot te schrijven op een her haaldelijk in de advertentiekolommen van een der Rotterdamsche bladen voorkomende annonce, waarin op voor- deelige voorwaarden geld ter leen wordt aangeboden en kwam zoo in relatie met een op keurigen stand wo nendén en alleen daardoor reeds ver trouwen wekkenden heer K., aan wien hij zijn wensch, om f500 le leenen, kenbaar maakte. Deze ried hem al dadelijk aan. zijn aanvrage te verhoogen tot f 1000, omdat de daaraan verbon den kosten toch ongeveer dezelfde zouden zijn. L. moest direct f 10 ad ministratiekosten betalen en een stukje teekenen, waarin hij verklaarde, bij het tot stand komen der leening een kleine provisie te zullen belalen. Aanvankelijk twijfelde hij, of hij op deze aanbieding NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buiteoritten 6 ct. per K.A1. Vraagt prij» voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 in zou gaan, maar op de stellige ver zekeringen van den heer K., dat de zaak spoedig in orde zou komen, sloeg hij toe, leekende het contract en betaalde. Enkele dagen later echter ontving hij bericht, dat hij zich had te ver voegen bij een bank met een philan- thropisch klinkenden naam, welke zijn post verder zou afhandelen. Eerst nu bleek, dat K. slechts de rol van tus- schenpersoon in deze geschiedenis had te spelen. De bank eischte i 6 informatiekosten, die om het reeds ge storte geld niet verloren te doen zijn, maar weer werden betaald en men beloofde, na grondig onderzoek, spoe dig beticht. Dit bericht kwam met de vleiende woorden „dat de informaties in moreel opzicht alleszins gunstig" waren, maarmen had toch niet voldoende inlichtingen kunnen beko men en uaarom wenschte de bank taxatie van L.'s meubilair, hetgeen 115 kostte. Nadat men den in het nauw gedreven boekhouder telefonisch had verzekerd, dat hem verder geen kosten in rekening zouden worden ge bracht, stortte hij nog eens het ver langde bedrag en was dus 131 kwijt. De expertise had plaats, het rapport van den „expert" viel gunstig uit en de leening kon dus tot stand komen. Het gestelde vertrouwen scheen niet misplaatst. De bank verwittigde hem, dat zij bereid was L. een leening te verstrekken, echter niet van f 1000 maar van f420. Hij had zich op een Donderdagmiddag te vervoegen op een notariskantoor, omdat men van de leening een notarieele acte wenschte te doen opmaken. In het stuk, dat hem daar ter teekening werd voorgelegd en waarvan de inhoud eerst later ge heel tot hem is doorgedrongen, ver kocht de boekhouder zijn ganschen inventaris aan de bank. Hij mag het echter in bruikleen behouden en ais al zijn verplichtingen behoorlijk zal zijn nagekomen, wordt het wederom zijn eigendom. Als tegenprestatie leent de bank haar client de somma van f335, terug te betalen met 1420 in 7 termijnen van f60 per maand. Nadat de acte was voorgelezen en geteekend, kwamen de f335 op tafel. De notarisklerk nam hiervan f25 voor notarieele kosten en vóór de heer L. het resteerende bedrag veilig kon stel len, verwisselde de directeur der bank een bankbiljet van f 20 voor een kwi tantie van hetzelfde bedrag, met de woorden, dat hem door den commis- onnair K. was verzocht, diens pro- sie maar ineens af te houden. Eenigszins beduusd incasseerde L. de overgebleven f290. Thuisgekomen kwam hij tot nadenken en bedacht, dat hij door deze transactie voorloopig het eigendomsrecht op zijn inboedel kwijt is en dat hij ten slotte feitelijk slechts 1290 verminderd met de reeds betaalde f31. is f259 in handen heeft gekregen, waarvoor hij 420 zal moeten terugbetalen. Wel is waar te laat heelt hij zijn wederwaardigheden meegedeeld aan de Rotterdamsche commissie voor woe kerbestrijding, welke hem heelt ver wezen naar den directeur van het ge meentelijk contróle-bureau op geld- schietbanken en pandhuizen. Deze in stelling heeft thans de zaak in onder zoek en zal nagaan, in hoeverre de bank en haar tusschenpersoon zich aan straf bare leiten hebben schuldig gemaakt. Voorloopig is reeds vastgesteld, dat hetgeen L. aan rente en kosten heelt moeten betalen, per jaar omgerekend, ongeveer 190 pel. bedraagt. Al of niet wettelijk stralbaar, in ieder geval is deze gebeurtenis een schandelijke uitbuiting van een anders Gemeenteraadsverkiezing Door de Anti-Revolutionaire Partij is voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing de volgende candidatenlijsl samen gesteld I. Mr. L. Stadig (aftr.), 2 Dra. J. C. D. Smeltlnk, 3. P. Oraaff (aftr.), 4. J. H. v. Lonkhuizen (aftr.), 5. Joh. de Gans, 6. W. Meilink, 7. A. v. Dig- gele, 8. T. Slkma, 9. H. Kolle, 10. R. d. Kamp. De Vrijz. Dem. Bond zal komen met de candidaten I. Corn. Ruitenberg, 2. Ant. Hof kamp, 3. O. Planienga, 4. P. v. Straalen. 5. Mevr. C. J. Onvlee-Cavaljé, 6. H. J. ter Beeke, 7. Mevr. F. A. de Knegt Borghstijn, 8. J. Wijk. Eindexamen* Handelsscholen. De eindexamens zullen worden af genomen Voor de Handelsschool schriftelijk17 Juni - 29 Junimonde ling 4 tot en met 12 Juli; uitslag van het examen 13 Juli. Voor de Handelsavondschool schrif telijk: 17 juni-27 Juni; uilslag van het examen 28 |uni. Aan deze examens zal in totaal door 70 candidaten wor den deelgenomen. Bevolking. Loop der bevolking in April. Aanial geboorten 32m. 32 vr. 64 Aantal overledenen 20 18 38 Meer geb. dan overl. 12. 14. 26 Gevestigd 121 128 249 Vertrokken 146 l'O 316 Meer of minder ge vestigd dan verlr. 25 42 67 Totale vermindering 14 28 41 Bevolking op 1 Mei 1935 21774 m. 8 vr. totaal 44402. Besturen vao R. K. Vereeoigingen en Instellingen I Denkt eraan, dat VITESSE voor copieerwerk van allerlei aard, het voordeeligste adres is. Aflevering prompt en netl KON. WILHELMIN ASTRA AT 10 nood. En ze bevat tevens een waar schuwing voor allen, die het voornemen hebben zich met geldschieters In relatie te stellenKijkt toch goed uit I On derteekent niets zonder nauwkeurige kennisname van den inhoudt Amersfoort Onderwijs. Het eindexamen van het Gymnasium zal, wat betreft het schriftelijk gedeelte op 4 en 5 juni afgenomen worden, terwijl op 29 Juni, 1, 2 en 3 Juli komt het mondeling gedeelte. Gecommitteerden zijndr. W. E. J. Kuiper te Amsterdamdr. M. N. Kaptein te Groningen, dr. Ph, Kohn- stamm te Utrecht en dr. F. Zernike, hoogleeraar te Groningen. Als gecommitteerden voor het af te nemen eindexamen aan de Rijks kweekschool werden benoemd L. W. van Loon, voorzitter; mej. C. M. den Boer te Amsterdammevr. mr. J. H. G. Schulle te Haarlem en Th.J. Thijs- sen te Amsterdam. Voor het examen le klasse tele foniste slaagde mej. A. M. Tillemans. In Monopole werd een bijeenkomst gehouden van personen, die een water sportvereniging willen oprichten. De bedoeling is dat toetreden de liefheb bers van zeil- en kanosport. Dan zal getracht worden een jachthaven te ver krijgen. De huur daarvan wordt be streden uit de contributie der leden. Er is geen gelegenheid in Amersfoort om een boot, jacht of kano een veilige ligplaats te geven. De vereeniging werd opgericht. De contributie werd voorloopig vastgesteld op f3 voor jongelui beneden 18 jaar en 16 voor ouderen. Het secretariaat wordt voorloopig waargenomen door Ha-sing, Lange Bergstraat 10. Ook voor bezoekers zou Amersfoort aantrekkelijker worden, als er een be hoorlijke jachthaven wordt gemaakt. De vereeniging zal den naam dragen van Watersportvereeniging Amersfoort. De overige leden van het voorloopige bestuur zijn Korthals Altes, Buitenrust Hetlema en J. Nijzink. Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis dat zij voornemens zijn den Raad een voorstel te doen tot het onttrekken aan den publieken dienst van het voetpad, loopende van het Monnikenpad naar den Woestijger- weg en dat op Vrijdag 17 Mei te 3 ure in het gemeentehuis zitting zal worden gehouden tot het aanhopren van be zwaren tegen dit voorstel. Schriftelijke bezwaren kunnen vóór genoemden datum worden ingezonden aan den Raad. De Amersfoortsche Wandelsport- vereeniging organiseert een nationale propaganda-wandeltocht op Zaterdag 15 Juni a.s. Door onz* groot* sort**rtng Vulpennen vind U bij ons altijd DE PEN- welkc het metst geschikt Is voor uw band cn in de prijs zooalt U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langastraat 84 TeV. 528 Hiatoriacbe Optocht. Door de commlaale van de Histori sche Optocht Is een circulaire aan verschillende vereenlglngen ten dezen plaatse verzonden, waaruit blijkt dal er op 15 Mei a.s. een vergadering zal gehouden worden In „Restaurant Prin cess", om deze zaak te bespreken cn te regelen. Personen ol vereenlglngen welke geen circulaire ontvingen, doch ook aan de optocht willen deelnemen zijn op deze vergadering welkom. wij kunnen echter nu reeds mel deden dat er enkele groepen al bezet zijn door vereenigingen en particu lieren, zoodat wij mogen verwachten dat de optocht zeker zal slagen. Onderwijs. Tot gecommitteerden bi) het eind examen Handelsschool zijn door B. en W. benoemd Dr. B. J. van Enst, Voor zitter NutsspaarbankW. J. W. C. Bakker, Ingenieur; F. W. H. Halewijn, Oud-Administrateur der Deli-Maatsch.; A. H. Martens, Directeur Middenstands- bank; O. Plantenga, Inspecteur der Registratie en DomeinenRedeker, Ingenieur Ned. Sp.; Dr. Joh. H. Scheurer, Secretaris Kamer v. Kooph.; A. Selle- mans, Directeur Nutsspaarbank; Drs. J. Ch. D. Smeitink; W. J. Tempelman, Rector Lyceum „O. L. Vrouw ter Eem" Ds. R. Torenbeek. Nationale Reclaaaecringadag. Zaterdag 18 Mei wordt de Nat. Re- classeeringsdag gehouden ten bate van den arbeid van reclasseerlngsvereeni- -'--en van alle gezindten. ie goed ingelicht wil worden ie'te op de volgende radio-uitzendingen Zaterdag II Mei spreekt Mr. O. r. J. de Jongh van 5.00—5.15 n.m. via de V A.R.A. Dinsdag 14 Mei spreekt Prof. Dr. W. P. J. Pompe van 7 15 7.35 n.m. via de K.R.O. Vrijdag 17 Mei spreekt ds. J. J. Thomson van 10.15—10.45 n.m. vla de V.P.R.O. Ge weet dat het reclassceringswerk bedoelt aan ontslagen gevangenen en voorwaardelijk veroordeelden der. weg le helpen effenen om weer in het normale maatschappelijk leven een plaats te krijgen. Waarom is nu een groote collecte noodig voor dat werk? leder voelt het belang van 't werk allereerst voor de te re ;lasseeren menschen zelf, maar ook voor de maatschappelijke veiligheid. leder zal gaarne meehelpen, al zullen de motiveeringen tot dat meehelpen bij verschillende gezindten ook nlel dezelfde zijn. Maar waarom nu gecollecteerd? Waarom in een tijd, dat toch al zooveel gevraagd wordt, weer eens op hun offervaardigheid een beroep gedaan Omdat we hier te doen heb ben met het werk, niet van de over heid, maar van particulieren. De re- classeeringsregeling van 1910 en ook de nieuwe van 1915 gaat uit van het principe, dat reclasseering werk moet zijn en blijven van de vrije organen der maatschappij, waarbij de overheid subsidie verleent als aan de door de regeering gestelde voorwaarden is voldaan. Nu weet ieder wel, dat de regeering thans geen ruime subsidies kan geven. De schatkist laat dit niet toe. Het aantal te reclasseeren menschen neemt toe, ook al door den zwaren tij waarin wij leven. Laat dan voor één maal de parti culiere liefdadigheid zich exl>a inspan nen op 18 Mei a.s. Door „De Vrijheidsbond", is voor de gemeenteraadsverkiezing de vol gende candidatenlijst vastgesteld: 1. W. van Gent (aftr.); 2. W. J. W. C. Bakker; 3. Dr. Chr. Eggink (aftr.); 4. Ir. A. Dros; 5. Mevr. H. E. L. Coops geb. Freyer; 6. Ir. J. Ph. Korthals Altcs; 7. Mevr. R C. M. Ijzinga Veenstra geb. van Eek; 8. S. W. Melchior. Maandag 13 Mei a.s. zal het maga zijn van ijzerwaren en huishoudelijke artikelen van de firma B. A. van Ruyven aan de Langestraat honderd jaar K- staan.

De Eembode | 1935 | | pagina 1