KING Allerlei R. K. U.L.O. School voor Meisje» Het U.L.O.-diploma A werd le Utrecht behaald door volgende leerlingen der R. K. U.L.O.-school der O. L. Vrouwe stichting aan de Muurhuizen. J. Buchel, M. Ehrisman, D. v. Gas teren, Gudde (Hoogland) E. van Koelen, A. van Lier, C. M. v. Nieuwen- hoven, J. v. d. Veer, A. S. Verdurmen. Van Gemeentewege werd aanbe steed het maken van een rioolpomp- gemaal met persleiding bij en in den Bisschopsweg. Laagste inschrijvingVan Batenburg voor f 10.570. Hoogste: Schreurs te De Bilt f 17 400: Ten einde misverstanden te her stellen. die door velerlei vaak voor barige berichtgeving in de pers ten aanzien van het voo -(bestaan der Kweek scholen voor onderwijzers en onder wijzeressen mochten zijn ontstaan, deelt de directeur der Rijkskweekschool al hier ons mede, dal door hem van depariemenlswege bericht is ontvangen, dat aan zijne Kweekschool een nieuwe eerste klas kan wo-den gevormd. Handelsregister. Inschrijvingen J L Hoekman, Oude Soeslerweg 101. Pharm. Drog. Hoffmann. Lange Berg straat 39 Eig. W. J. Hoffmann. Assuraniiebedrijf van de fa. Wieg man en Co., Julianaplein 4. Venn. J. J. Wiegman en H. Wiegman. N.V. Amersfooitsche Manufacturen- handel van Vroom en Dreesmann, Utr. straat 25—27. Dir.: C. Jorna en H. A. J. Dreesmann. Comm.W. J. R. Drees mann en B. H. Vroom. C. Schimmel, Kol. waren, Spui 29. Opgeheven J. H. Franken, Kol. waren enz., Arnh. weg 34. Uittr. Eig.J. H. Franken. Intr. Eig.: J. F. Nieumoller. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 10 Juli. 11.10-3 05 Keulen. 3.05-5.20 Droitwich. 5.20-6.50 Munchen. 6.50-8.20 Droitwich 8.20-9.20 Brussel. 9.20-12.00 Keulen. Donderdag 11 Juli. 11.05-12 20 Londen. 12.20-2.20 Brussel. 2.20-3,20 Droitwich. 3.20-5,35 Londen. 5.35-6.30 Droitwich. 6.20-6.50 diversen. 6.50-9.50Droitwich.9.50-12.-Boedapest Vrijdag 12 Juli. 11.20 2.20 Droitwich. 2.20-4.20Londen. 4.20-5.50 Deutschlandzender. 5.50-6.20 Hamburg. 6.20-7.20 Brussel Vlaamsch. 7.20-8.00 Hamburg. 8 -12.- Boedapest. Zaterdag 13 Juli. 11 05-1.20 Londen 1.20-4,50 Droitwich 4.50-6 20 Keulen. 6.20-7 20 diversen. 7.20-8.50 Droitwich. 9.05-12,— Parijs, St. Vincentius-Vereenigiug. De Conferentie der Parochie St. Henricus van de Vereeniging van den H. Vincentius a Paulo herdenkt Zon dag haar 25-jarig bestaan. In de parochiekerk zal de plechtige Hoogmis tot intentie van de Vereeni ging worden opgedragen. De Zeereerw. Heer Pastoor Hooyman zal de feestpredicatie houden. Torenzang. Morgenavond van 8 tot 9 uur laat de beiaardier S. van Kalveen volgend programma hooren. Meidansje In de regen Spel- dewerkerslied Oene van Seek Een nieuw liedje van een meisje en een schipper Het looze vissertje Lente, oud Meidansje De electrische tram Het vuurroode jakje, rijdansje Ontwaakt, hij die slaapt. De motor-rennen te Assen bezorgden onze politie veel werk. Lange slierten van bemande auto's en motoren pas seerden de binnenstad eerst op weg naar Assen, later weer op weg naar huis. Dat men hier niet ongestraft zijn gang kan gaan, ondervonden eenigen hunner. Drie motorrijders kregen een verbaal wegens het zoodanig rijden bocht, dal de veiligheid in gevaar ge bracht werd. Hetzelfde gebeurde met een wielrijder. Een motorrijder, die niet in het bezit was van een wegenbe- lastingkaart en geen spiegel op zijn motor had, werd ook bekeurd. Verder werd een procesverbaal uitgereikt aan drie motorrijders, die met open uitlaat reden en aan een wielrijder, die niet voldeed aan een stopteeken. - Burgerlijke Stand. GeborenMargaretha Johanna, van H. J. v. d. Bedum en H. Traa. Netty, d. van M. C v. Schaik en C. Mackenzie. Izaak Kornelis, z. v. d Bert e en P. A. Risseouw. - Jan Joost, van F. J. Schager en C. Linnenkamp. Gerdina Everdina Aleida, d. W. 11. G v. Deelen en J. de Bree. Hendnkus Johannes, z. van J. Britsen C. v. Lent. Ondertrouwd: v. Wa- geningen en E. v. tl, Zuidewind. I Overled-nG. Bcrendsc, 85 j,, wed. van R. Donkersteeg. D J M. Weg- kamp, I jaar. ICJNG-pepermunt ontleent hear opwekkende en ver kwikkende eigenschappen aan 't echte natuurproduct. De heerlijke smaak en geur van KING-pepermunt en haar ongerepte zuiver heid zullen ook U in verrukking brengen. De natuur is niet te ver beteren. PEPERMUNT Den heer N. den Uijl opende het pand Everard Meysterweg hoek Woestijgerweg de Nieuwe Schevening- sche Vischwinkel. De zaak voldoet aan de hoogst gestelde eischen des tijds en beteekent een aanwinst voc kwartier. Dinsdag 16 Juli a.s. hoopt het echtpaar \V. Wakelkamp—de Gooijer, Lupineslraat 8, hunne 50-jarige echl- vereeniging te herdenken. Uit den Omtrek Merk eens op hoe heerlijk IVOROL-tandpasla schuimt. Maar Uil schuimen is juist ook zoo noodzakelijk, w.int dit schuim dringt reinigend door in alk- ruimten tussclien landen en kiezen, waar de borstel niet kan komen. jVO"OL. Dc Nederlandse tic Tandpaita. Hoogland Burgerlijke stand. GeborenGerardus Hermanns, z. in A. Schimmel en M. H. v. Wes- terlaak. Johanna Klasina, d. van L. W. Smink en W. Epskamp. Bar- tholomeus Johannes Hendrikus, z. van E. v. Westerlaak en H. v. Daatselaar. OndeitrouwdJ. Muys en F. van Hamersveld. J. W. M, des Tombe en E, M. M. Barones van Tuyll van Serooskerken. Gehuwd J.v. Eijkelen- burg en B. Hammer. OverledenE de Boer, wed. v. H. Venderboscb. Hoevelaken De boerderij bcwoona door den land bouwer P. v. d. Berg aan de Penning- steeg is door brand geheel vernield. Wegens gebrek aan water en door den overvloed van hooi en stroo brandde alles tot den grond toe af. De boerderij as verzekerd, maar nielde inventaris, eusden Burgerlijke stand, GeborenEvert Jan, z. van E. Reemst en J. Berktrop. Nljkerk Weldra is het 25 jaar geleden daf de heer G. J. Koelman lid werd van den gemeenteraad, terwijl hij tevens in deze maand 50 jaar lid zal zijn van het zangkoor van de Parochiekerk en 25 jaar kerkmeester van de R. K. kerk alhier. De heer Koelman is voorts lid van de Provinciale Staten van Gelder land. Zulks bewijst wel, dat de heer K. lange jaren hel wel en wee, zoowel van de burgerlijke- als van de kerkelijke gemeente, heefl meegemaakt en nog steeds wijdt hij zijn beste krachten aan "n verschillende functies. Hoewel de heer Koelman zich nooil op den voorgrond plaatsle, was hij in den Raad steeds een gewaardeerd lid. Burgerlijke stand (nadruk verboden). Geboren Jan Jelle, z. van I. Foppes J. Luchtenveld. - Bastiaantje Cor nelia, d. van J. Petersen en N. Ver hoog. Slephan, z. van E. v. Dus- schoten en W. Daub. Ondertrouwd Bruggen en K. Petersen. G. Akker en L. Haase. G. J. M de Vries en f. Schouten. Getrouwd Wilman en E. Zwarts. J. v. d. Beek en R. v. d. Broek. E. Bruining en J. E. Emminga. OverledenB. van Kouswijk, 43 jr. Op de markt: 265.000 eieren f2.102.70; eenden eieren f 150—1.60 37 biggen f 13 156 varkens f50—60; 79 runderen '120—170; kalfvaarzen f55—115vel :e le kw. f 0.19—0.26; 2e kw. f 0.15 0.19veile koeien f 145 175; 44 nuchtere kalveren. Soest Burgerlijke stand. GeborenGerritje, d. van J. G. Strumpet en J. J. v. Roest. Cornelis Adrianus, z. van N. A. Kool en C. Grift Gijsbertha Margaretha Maria, d. van W. Hartman en M. J. Koelen. Nicolaas, z. van G. Sukkel en G. v. d. Laak. Everardus Johannes, z. van W. de Beer en M. Voskuilen. Gerritje Gepke. d. van J. W. Veld huizen en S. Bijlsma. Antonia Maria, d. van A. Freriks en A. J. v. Dijk. Teunlje, d. van J. Wiss en B. J. van Vliet. OndertrouwdP. F. v. Dorst en C. C. v. Kreel. Gehuwd W. Altena en Th. A. Fallböhmer. Overleden N. Bulselaar, 7 mnd. M. Jansen, 78 jr. -- M. Uilhorst, 84 jr.. wed. van G. Egbers. - D. N. v. Nes, 72 jr., ongeh. J. v. Wessel, 33 jr., geh mei K. Schaap. Stoutenburtf Burgerlijke stand. GeborenCornelia Wilheimina, d. v. W van Dam en W. Kleijer. Voorthulzen H. W. Demmers, chauffeur te Soest, reed per motorrijwiel achter een vracht auto. Toen hij die wilde passeeren kwam van de andere zijde een per sonenauto met zes inzittenden. Een hevige botsing volgde, zoodat de auto over den kop sloeg. De motorrijder werd ernstig verwond evenals de chauf feur van den auto en een der inzit tenden. Zij werden overgebracht naai het ziekenhuis te Amersfoort. De toe stand van den molorrijder, die gehuwd is, is zeer ernstig. De motor was heel vernield eu ook de personenauto is zwaar beschadigd. bijzondere volmachten werd bekleed. Autonomie en regeeringspolitiek. In den Taatsten lijd hoort men dik werf de op'merking, dat het Rijk de autonomie der Gemeenten aantast door deze te dwingen bepaalde dingen le doen of te laten. Vooral geldt dil voor de „aanpassingspolitiek". Met hef uiten van critiek moet men in deze toch eenigszins voorzichtig zijn. Zonder in dit bestek ons over de aanpassing zelve uit te spreken, is het begrijpelijk, dat een Regeering. die in haar aan passingspolitiek zoowel nationaal als internationaal alle heil ziet, zich in bepaalde gevallen op het standpunt stelt, dat het niet-volgen door de ge meenten van deze aanpassingspolitiek, hel regecringsbeleid op losse schroeven kan zetten. Zoo'n regeering stelt zich op het standpunt, dat de autonomie door de gemeenten niet goed wordi toegepast. Vandaar dan ook, dat Mi- ter de Wilde wel eens gezegd heelt, dat zijn maatregelen er op gericht zijn, de gemeenten weer een goed gebruik van de autonomie te leeren. Binnenland Daling v Heere's Taxi-I Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M. ssiSSï'syss bladen, wordt uitdrukkelijk vei bodenkrichtens umuc nit Groote woorden. „Wij moeien op de bres staan voor het zelfbestuur onzer gemeenten. Wij dulden deze aantasting onzer autono mie niet." (Applaus). Hoe dikwijls, zoo lezen wij in De Opmarsch, hebben wij dit in de laat ste jaren niet gelezen. Even dikwijls was de opmerking juist, maar ook fout. Juist, oindat men wilde uitdrukken, dal het zelf-regeeren bij de gemeenten moet blijven. Foui, omdat men bij dezen harte- kreet de termen verkeerd gebruikte. Want autonomie en zelfbestuur be- teekenen niet hetzelfde! Het zelfregeeren (autonomie) zit de Nederlandsche gemeenten in het bloed. Eeuwen lang hebben de Hollandsche sleden hel eigen-baas-in-nuis-principe volgehouden tegen welke hoogere macht ook. De Fransche revolutie maakte aan dezen loestand een einde: Nederland werd verdeeld in departementen, gen en gemeenten en al deze onder- deelen waren niet veel meer dan ad ministratie-organen voor de centrale regeering. Na de verdrijving der Franschen kwam de oude liefde voor de autono- weer naar voren en zoo werd de Grond- en Gemeentewet het be ginsel der autonomie vastgelegd voor de provincie en voor de Gemeente. Zoo luidt o.a. art. 144 der Grond wet le en 2e lid: ,Aan den Raad wordt de regeling en het bestuur van de huishouding der gemeente overgelaten. Hij kan in te bepalen gevallen, met inachtneming van te stellen regels, onder zijn toe zicht het bestuur van te bepalen tak- de huishouding der gemeente geheel of ten deele aan andere organen opdragen. Hij maakt de verordeningen, die hij in het belang der gemeente noodig oordeelt." Hoever de gemeente nu gaan mag bij de uiloefening der autonomie, welke grenzen haar daarbij gesteld zijn, dit zijn vragen, welke builen het bestek van dit artikel gaan. Hoofdzaak is, dal thans duidelijk zij, dat autonomie be teekent: zelf-regeeren. Zelfbestuur (Engelschselfgovern- ment) duidt aan het recht en den plicht van provinciale, gemeente- en water schapsbesturen, om voor hun territoir, de door den Slaat gestelde algemeene regelen mede uit te voeren. Hier dus 'Ivoerders van het hoogere gezag. De Centrale Regeering had voor ae plaatselijke uitvoering van vele weiten ook gebruik kunnen maken van rijks ambtenaren (zoo b.v, in Frankrijk). Men heeft er hier echter de voorkeur aan gegeven, de uitvoering in meer dere gevallen, door de Gemeenten te doen plaats vinden, omdat op deze wijze gelegenheid zou bestaan om meer dan anders rekening le houden met plaatselijke omstandigheden, die juist in ons land zoo sterk uiteenloopen. Autonomie beteekent in Nederland niet, dat de gemeenten nu maar raak kunnen regeeren. Op verschillende wijzen wordt toe zicht op haar handelingen uitgeotfend. Maakt een gemeente het al te bont, dan kan bij een afzonderlijke wet be paald worden, hoe in het bestuur eener gemeente moet worden voorzien. In 1895 vond dit plaats ten aanzien der gemeenten Opsterland en West- stellingwerf en in 1933 ten aanzien de daardoor bekend geworden gemeente Beerta, alwaar de Raad werd uitgeschakeld en de burgemeester met Het verwachte wetsontwerp, hou dende bijzondere maatregelen tot ver laging van sommige vaste lasten en van huren, is thans ingediend. De rentevoet van alle hypothecaire vorde ringen zal zoo het ontwerp wet wordt worden teruggebracht op maximum 4pet (crediet-hypotheken vallen er buiten). De rente voor pand brieven wordt, gelijk reeds bekend, ten hoogste 4 pet. Mochten de maat regelen niet voldoende blijken, dan zal de Regeering verder gaan. Erfpachtscanons zullen dalen met 20 pel. beneden het niveau van 1931 Voor huren wordt het maximum 8C pet. van die van 1931. Huren, die dus reeds tot dat peil of verder zijn ver laagd, kunnen blijven wat zij zijn. De maatregel zal alleen worden toegepast in gemeenten, waar daartoe aanleiding bestaat. De gemeenten zullen gemeentelijke lasten, als verhoogde opcenten op grondbelasting, straatgeld, assurantie belasting, moeten verlagen. Teneinde hen te dwingen deze punten in handeling te nemen, zullen alle treffende verordeningen automatisch vervallen met ingang van het n belastingjaar. Voor verlaging van hypotheekrenten kan de schuldenaar zich wenden tot den kantonrechter. Te Grand-Reng (België), waar zich op de kermis een beestenspel bevond, heeft een waaghals, die een wedden schap met enkele vrienden had aan gegaan, zich in een leeuwenkuil be geven. Hij liet zich vóór de kooi fotografeeren, ging vervolgens binnen maar werd onmiddellijk door een jonge leeuwin aangevallen en zoo zwaar ge wond, dat hij nu in het ziekenhuis is overleden. De 30-jarige arbeider J. Kleys, werk zaam bij den dienst der gemeentebe- plantingen te Breda, verrichtte werk zaamheden aan een gazon. Nadat dit was algeloopen, trachtte hij 'n gras- maaimachine' over 'n afrastering te tillen. Hierbij sloeg de motor aan, zoo dat Kleys vier vingers van de linker hand en drie van de rechterhand wer- een afgesneden. Een stokoude lersche daglooner s het bezit van een fantastische erfe nis gekomen. Op een leeftijd van 105 jaar heeft hij van zijn in Amerika ge storven dochter één millioen dollar geërfd. Toen men hem vroeg, wat hij van plan was met al dat geld te doen, verklaarde de man, dat hij nu eindelijk een treinreisje zal maken, waarnaar hij zijn heele leven verlangd had. De krasse grijsaard heeft inderdaad nog nooit in den trein gezeten. In Engeland wordt van nu af een bel of ander waarschuwings-apparaat aan dc fiets niet verplichtend gesteld. Bij kleine Kinderen 'behapdelt men de ontstoken, roode en smettende deelen met Purol en al deze huid euvels verzacht tnen daardoor onmiddellijk en geneest men spoe dig. Om de huid droog te houden bepoedere men de betredende deelen. vooral ook de de te Assen gehouden T.T. races werd in de zware klasse 500 c.i de Engelsehman Guthrie op Norton met een gemiddelde snelheid van 1J9 K.M. per uur eerste; onze landgenoot Van Gent wist op F.N. de 2de plaats te veroveren, terwijl de Zweed Sunqulsl op Husqvarna de 3e plaats bezette. In de 350 c.c. klasse was no. 1 Rusk (Engeland) met Norton 2 onze land genoot Bosman met Velocetle; 3 Tho mas (Engeland) met Velocetle. 250 c.c. klasse 1 Winkler (Duilschland) op D. K.W.; 2 Geiss (Duilschland) op D.K. W. en 3 Van Hamersveld (Nederland) op New Imperial. Voor Belle lsle (Fr.) heeft een stoom schip, geladen met olie, een iteiler uil Lorent aangevaren. Dc treiler die mid dendoor was gevaren, zonk onmiddel lijk. Van de bemanning van negen koppen konden slechts drie man gered worden. De grootste geldboete Ier wereld. In een proces tegen een wijnfirma heeft de rechtbank te Lyon een boete geëischt, die waarschijnlijk de grootste boete ter wereld is. Een wijnfirma had namelijk vijftienduizend hectoliter wijn vervalscht. De rechter, die onder geen enkele omstandigheid voorstander wilde zijn van „water bij den wijn ie doen", veroordeelde den fabrikant, van zwak alcoholhoudende dranken tol een boete van 23.000.000 francs. Nabij het dorp Raj is een boot die veerlig boeren «ervoerde, plotseling omgeslagen, waardoor alle inzittenden te water geraakten. Zes-en-twinlig hun ner wisten zich le redden, doel. de overigen veidronken. De groote overstroomingen van de Euphraat dit jaar, hebben in het zui den van Ink een malaria-epidemie ver oorzaakt. Zeer hevig woedt de ziekte in de sted< n Hillali en Kifi, waar dage lijks 200 ziektegevallen voorkomen. In een winkelstraat le Parijs waren drie glazenwasschers bezig met het lappen van de ruilen van een juwe lierszaak. De lieden hadden de geheele uitrusting van hun bedrijf bij zich en trokken in het geheel geen aandacht. Terwijl echter twee hunner heel kalm aan hun werk bleven wist de derde, onder dekking van een plank, die zi hadden meegebracht, in den winke te komen en voor ongeveer 300.000 francs aan edelsleenen en broches buit maken Vervolgens gingen zij dood leuk een glaasje bier drinken, in eer naburig café. Hun gereedschap lieten zij achter. Sinsdien zijn zij spoorloos verdwenen. Pas toen de juwelier in zijn zaak terugkeerde werd de inbraak gemerkt, Pater Perquin, de bekende Radio- Pastor, wordt Maandag 70 jaar. Het jeugdgerechtshnf te Weenen heelt zich moeten bezig houden met 'n gruwelijke misdaad, gepleegd door een veerlienjarigen knaap uit Lconding. Hij lokte eerst met kreten zijn baas naar den stal en sloeg hem met ee bij! neer. Daarop riep hij diens dochu dien hij eveneens neersloeg Ten slotte riep hij nog de boerin, die eveneens onder zijn bijlslagen bezweek. Daarop beroofde hij zijn slachtoffers en slak de boerderij in brand. Bij de behan deling van zijn zaak loonde hij geheel geen berouw. Nabij Sneek is een groote hofstede tot den grond toe afgebrand. De be de boer, zijn vrouw, twee t een dienstbode konden hel huis ternauwernood in nachtgewaad verlaten. Niets kon worden gered. De brand is ontstaan door hooibroei. In den nacht is inbraak gepleegd de Biscuitfabrieken le Bergen op Zoom In de brandkast van dc directie as f 13.400 aanwezig voor betaling in machines. De dieven hebben zich toegang welen le verschaffen door hel uitsnijden een ruit en liet forcccren van deuren. In de slad Ttienman (Argentinië) werd een 62-jarig bewoner in een cafe tijdens een dronkemansruzit: door een Boris gesloken. Uil liet politie rapport bleek, dal de dader den ver- bazingwekkenden leeftijd van 103 iaar had. Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kallt. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwslraal no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. liet Museum Flehilé aan den West- singel (uitgenomen des Zondags) Katholieke Spaarbank. Zilling Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tol 11 uur, Zondag van 12 tol 1 uur. KERKELIJKE DIENSTEN!. Amerafoort. PAROCHIEKERK ST. FRANC1SCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZATERDAG Van half 4half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. I'AKOCHIIKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langcgracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langcgracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. 'sAvonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der vrouwen. DONDERDAG 9 uur gezongen Jaargetij Eerw. Heer Deken Fotk. 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4 9 Biechlhooren. Dagelijks de H. Missen c r Hoog- PAROCHIEKERK ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Om hall 8 uur geen II. Mis. Om 9 uur 11. Mis voor de Kinds&jjid. ZATERDAO 4 lot 9 uur Bicehthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 U11!- hall 8 en 8 uur. Zondag 25 jarig bestaan der VincentKs- Verecniging in de llenrieusparochi'. PAROCHIt KERK ST. ANSFRIDUS |acub Catsiaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl. Jacob Catsiaan no. 28. Telefoon WOENSDAG Halt 10 gelezen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 lol half 9 uur biechlhooren. Half 8 Lof mei Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8,10 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Renlinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechlhooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om' T er Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF, „j Pastoor II. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. WOENSDAG Half 7 If Mis (in plaats van half-8). DONDERDAG Half 8 Lof. ZATERDAG Biechlhooren om 4, 5. 6, 7 en 8 uinr. In de week H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerk laan. Tel. 3. WOENSDAG II. Mis. Kwart voor 9 II. Mis. Hall 10 en hall II catechismus op de scholen. DONDERDAG le 11. Mis. Kwarl voor 9 2e II. Mis. VRIJDAG 8 uur 1ste II. Mis. Kwarl voor 9 2e 11. Mis. Half 10 cn half 11 catechismus op de scholen. ZATERDAG llju< 8 uur lsle H. Mis. u< Kwarl voor 9 2e H. Mis. 9 biechthooren. iiir Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II. J. Brucre, Burgemeester van Tuyllstraai ZATERDAG Half 5-half 9 gelegenheid riw biechten. -•-> r Lof. -4 Deze week de H. Mis om half 9.

De Eembode | 1935 | | pagina 2