Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 141b NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M. V.V.V. Zomeravond-Concerten. Donderdagavond om 8 uur. zal de Zangvereeniging .Soli Deo Gloria" in combinatie met de Zangvereeniging „de Lijster" uil Woudenberg, het ge heel onder leiding van O. Rooke, de reeks der concerlen vervolgen, in de muziektent van sociëteit Amicitia. Het programma luidt als volgt: 1Avondvrede, gecombineerd. 2. Mid dernacht en Hymnus, Soli Deo Gloria. 3. Avondslemming, gecomb. 4. Licht, de Lijster. 5. Viooltjes en Zonneschijn, Soli Deo Gloria. 6. Ecce quo modo morllur, gecomb. Pauze. 7. Vrede, gecomb. 8. Dioomekind, de Lijster. 9. Liefde en Aan Jezus, Soli Deo Gloria. 10. Des Morgens, gecomb. 11. Die avond en die roze en Egoismus, de Lijsier. 12. Geven en ontvangen, gecombineerd. Het concert wordt den vreemdeling, verblijfhoudende in Amcrsfooort aan geboden en hebben dien avond tevens stadgenooten vrijen toegang op het terras. De ouders worden vriendelijk ver zocht. hun kinderen gedurende de num mers niet rond te laten loopen, daar dit hinderlijk is voor allen, die muziek houden. Wij wijzen er nogmaals op, dat het bestuur van Amicitia het terras en de muziektent voor dat doel gratis ter beschikking van „Vreemdelingenver keer" gesteld heeft, en hopen, dat nu a.s. Donderdag velen het concert mei hunne tegenwoordigheid zullen vcr- eeren. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 17 Juli. 11 05—12,30 Lon den. 12 30-3.20 Hamburg.3.20-5.20 Droitwich. 5.20—6.50 Munchen. 6.50- 8.20 Droitwich. 8.2012.00 Brussel. Donderdag 18 Juli. 11.05-12.20 Londen. 12.20—2.20 Brussel. 2.20-5.20 Londen. 5.20—6.50 Keulen. 6.50—9.50 Droitwich. 9.5012.00 Boedapest. Vrijdag 19 Juli. 1I.20-6.2P Droit wich. 6.20-6.50 Hamburg. 6.558.10 Budapest. 8.20 - 9.30 Parijs. 9.30-12.00 Weenen. Zaterdag 20 Juli. 11.05—1.20 Londen. 1.20—3.35 Droitwich. 3,35—4.20 Lon den. 4.20-6.20 Keulen. 6.20—7.20 Brussel. 7.20 8.20 Droitwich. 8.30— 1030 Keulen. 10.30—12.00 Weenen. Wijziging voorbehouden. Burgerlijke Stand. Geboren Johanna Majgaretha, d. v. A. v. der Laan en G. M. v. Nimwegen Gosewijntje Ida Johanna Christina, d. v. D. v. d. Brink en A. v. Sons- beek. OndertrouwdA. v. Nijkerk en M. C. de Wolf J. Borgman en W. E. Hijwegen G. Wisgerhof en M. A. Engel H. v. Burgsteden en C. de Graaf T. Vivië en E. Eiker bout J. A. Woerdman en M. v. Kalleveen J. H. N. Veldhuijsen en J. Reinders M. J. Spapens en C. van Laarhoven. GetrouwdH. G. v. Inzen en A. v. d. Bree. Overleden Overleden: A. H. v. Bekkum, 3dagen P. Vijfschaft, 19 mndn. Geboren: Rosalina Chatarina, d. v. C- J. v. Sloolen en M. A. v. Driel Cornelis Johannes, z. v. H. G. v. Ginkel en J. M. Poeiert Johanna Theodora, d. v. D. Schaap en J. v. d. Hazel Hendrik, z. v. H. Cloo en J. Ponne Hendrikus, z. v. J, B. Mutsers en M. Bekbergen Anna Hendrika, d. v. J. ,Slavast en A. Bortlik Frances Jeannette, d. v. P. S. Breuninh en C. M, Williamson Rijk, z. v. H. Marcus en E. v. 't Land Rijmerl Martinus, z. v. h. Mosterd cn J. H. v. 't Hof. OverledenJ. Smit, 79 jr., echlg. v. H. P. F. v. Zwieten - CE. Jansen, 70 jr.. wedr, v. H. de Ridder J. Fockert, 51 jr., echtg. v. C. de Weerdt. Nieuwe telefoonnummers. 1978 Becking, Dillenburgiaan 12. 1212 v. d. Berg, Kampstraat 34. 1988 de Bruljn, Groote Haag 27. 1081 v. Daal, Slephensonlaan II. 78 Douma, Rubensstraat 21. 529 Engel, Eemstraat 21. 618 de Gooijer, Suesterweg 118. 1958 Grassek, F. v. Blankenh.str. 1?. 1965 Hïideman, F. v. Blankenh.str. 39. 1251 v. d. Heuvel, Weverssingel 18 1963 Hoffmann, Bergstraat 39. 1940 Hollandia transporten, Brouwerslraat 21. 1979 Luchtbeschermingsdienst. 1993 „Horse Weide", Brouwer, Kruiskamp 10 16. 1985 Jurrissen, Keucheniuslaan 9. I960 de Koning. Blitsslraat. 1983 Lammcrink, Vondelplein 2. 1991 Llcbkc, Orocnmaikt 8 1966 Morgcnroth en Klein-, Smailep 80 1786 Nlemöllcr, Arnh.weg 34. 1973 v. Nimwegen, Hoevelaken. 1995 Pontschool, Arnh.weg 22. 1984 Povel-Schade. Konfnglnnelaan 2. 1968 Schut, Hoogeweg Cl7bisa. 1967 Swart. Arnh.weg 228. 1319 TuteinNolthenius, Pr. Julianal. 14. 1701 Veeren. Ternatestraat 14. 1990 Vos, St. Anfridusstraat 31. 1989 Wekker, Utrweg 193. 2 Braun, Arts, St. Anfridusgesticht, Hamersvcld. Uit den Omtrek Achteveld De Amersfoortsche Notaris Klaassen verkoopt Woensdagen 17 |uli bij inzet en 24 Juli bij toewijzing in „de Roskam" een Hofstede aan den Hessenweg, be staande uil huis met steenen schuur, bakhuis, hooiberg, tuin, boomgaard, wei- en bouwland, groot 3.24.67 H.A., in drie perceelen en in massa. Hoogland Geboorte-aangiftenMargaretha Ma ria, d. van G. Uppelschoten en F. Huisman. Hermanus Joannes, z. van W. J. Kok en C. v. Wee. - An- tonius Hermanus, z. van J. v. Bekkum en Smink. GetrouwdJ. Evers en C. Lagemaat. Nljkerk Op de markt: 250.000 eieren f2.40-f2.85 eenden eieren f 1.50f 1.7034 biggen f 12 f 15; 2 varkens f50 f60: 117 run deren f50 f60; 117 runderen: kalf- koeien f 125—f 175kalfvaarzen f 60— f120; vet vee le kw. f0.18-f0.25_ 2e kw. f 0.15f 0.18vette koeien f140—f180 35 nucht. kalveren mest- kalveren f7—f 12; slachtkalveren f3—5. Leusden Maandag 22 Juli zal in het gebouw „De Mof" worden aanbesteed het ge heel nieuw bouwen van het Café met Tgaderzaal „de Mof" te Leusden. Bestek en tcekeningen verkrijgbaar bij architect Pothoven. Veenendaal De groote bijenmarkt, welke ieder jaar ie Veenendaal gehouden wordl, zal dit jaar plaats hebben op Dinsdag 23 Juli a.s. Woudenberg De 35-jarige Schreuder uit Ede fietste met zijn 4-jarig dochtertje achter op de fiets, nabij den Grutsdijk, toen hij plotseling werd aangereden door een vrachtauto. Schreuder werd zoo ernstig gewond, dat hij onmiddellijk dood was. Zijn 4 jarig dochtertje liep een ernstige beenbreuk op. De bestuurder van den vrachtauto reed na het gebeuren in volle vaart door. onbenulligen aard, die gehangen den, nog voordat zij den vijand eenig kwaad hadden kunnen doener waren ook meester-spionnen, wier hand en hoofd men overal bemerkte, zonder dat men intusschen er in slaagde ze te pakken. Zulk een mefesterspion had Duitschland in Zwitserland, en toen een der hoofden van den Franschen Spionnagcdienst in Zwitserland zijn nood klaagde aan een nieuw aange komen agent vart den Amerikaanschen Secret Service, bood deze aan hem le helpen. Wat den niet zeer tactvoilen Franschman aanleiding was om den Amerikaan le vertellen, dat toen hij kort (evoren, natuurlijk onder vermom ming, te midden van de vijanden was, deze nog al gelachen hadden om dc naïviteit van de Amerikanen, die zoo gemakkelijk waren beetle nemen. Zoo, zeide de Amerikaan daarop droogweg, en voegde er alleen aan toe dat ze wellicht binnenkort niet meer zouden lachen, en dat de Franschman zelf versteld zou staan Dat deed hij ook in de eerstvolgende dagen, maar op minder aangename wijze. Immers in hel kleine bureautje, dal de Fransche spionnagedienst zich ongemerkt op Zwitserschen bodem in de onmiddel lijke nabijheid van de grenzen van Savoye had ingericht, kwam op een kwaden dag een man binnen stappen, die zich bekend maakte als zijnde van de Zwitsersche geheime politiedie een ieder verbood het huis te verlaten die ondanks dreigende, op hem ge worpen blikken, lot huiszoeking over ging en zelfs den inhoud van de safe niet spaarde. Het merkwaardigste was, dat vrijwel tegelijkertijd gelijke berichten kwamen van andere deelen van de Fransch- Zwitsersche grens, en dat deze daarin overeenstemden, dat de man, die na- de Zwitsersche politic heette te hebben gehandeld, een en dezelfde persoon moest zijn geweest. Nu was de moeilijkheid daarin gelegen, dat men bij de Zwitsersche politie moeilijk inlichtingen kon inwinnen, want daar mede zou men het bestaan van zoo danige Fransche bureaux op Zwitsersch gebied officieel hebben toegegeven. Men kon ook tegen den man, die de penning van de Zwitsersche ge heime politie vertoonde, geen weer- bieden, want, de mogelijkheid Kerknieuws: Aartsbisdom Utrecht. Naar wij vernemen zal Mgr. Dr. Jan Olav Smit op Zondag 21 Juli in de Kathedrale kerk te Uliecht de H. Pries terwijding toedienen. Zondag 14 |uli werd in de kapel van het Seminarie Rijsenburg te Drie bergen de Tonsuur toegediend aan de Eerw. TheologantenC. A. M. v. Beek, j. G. Bomers, J. W. Bos, C. deBruijn, G. C. Dijkers, A. M. Goossens, Th. G. ten Hagen. A. B. Hulshof, C. J. M. Koch, A. B. Kolkman, Th. W. de Kruif, A. A. J. Kuiper, H. G. Kwakman, Th. A. van Leur, J. M. Molleman, F. G. A. Nieuwe Weme, W. H. A. Pasman, J. E. H. van Renswoude, C. J. M. Rond, H, W. J. C. M. Schollens, B. A. M. van der Steen, C. Veeger, R. A. Visser i W. G. Wolters. De grootmeester op Zwitsersch gebied. Meer dan eenig land werd tijdens den oorlog Zwitserland doorkruist van spionnage. Men behoeft maar een blik op de kaart te werpen om dit zich zelf gemakkelijk te kunnen verklaren Frankrijk en Duitschland, de beide voornaamste oorlogvoerenden, maar evenzeer Oostenrijk en Italië sluiten het Zwitsersch gebied in. Dit maakte niet alleen het komen en gaan van spionnen van deze diverse nationali teiten gemakkelijk, maar het bracht voor verraders, van welke nationaliteit ook, die zich in dienst van den vijand hadden gesteld, het gevaar met zich, dat, zoodra zij eenmaal waren verraden aan de Zwitsersche politie, zij tevens de grens van hun geboorleland wer den overgezet, en dan zeker waren daar den dood of tenminste een lange gevangenisstraf tegemoet te gaan. En de Zwitsersche politie, al evenmin als de Hollandsche, heeft spionnage op onzijdig grondgebied ais een licht mis drijf opgevat, al zal vermoedelijk de Zwiisersche politie evenals de Hol landsche er in menig geval de voor keur aan hebben gegeven om een spion of spionne, die men kende, rustig aan het werk te laten en hem of haar niet de plaats zou komen, die mc eerst opnieuw zou moeten leeren kennen Er waren in den oorlog spionnen en spionnen. Er ware i er van zeer Pijnlijke Voeten. j vermoeide, branderige, Iransplrecrende Stiikgcloopcn voeten, of wanneer U last hi zonnebrand, doorzilte», smelten en schrij ver huid, zijn Purot en Purolpoedcr de meest afdoende middelen daarvoor. PUROJL doozen vanaf 30 cl, met gratia Purolpueder ter hennlamahtng. Verkrijgbaar óij Apothekers en Drogisten. bleef beslaan, dat het inderdaad een .echte" Zwitsersche beambte was, en wat zou er dan wel uit voortvloeien? Vandaar, verhoogde acliviteit, pogin- n om er allhans achter te komen om weten, wie deze man was. Men had hem herkend dan in de gedaante van hoog beambte, dan als een een voudig spoorwegambtenaar, dan weer douanier, en steeds had hij getoond diezelfde rustige zekerheid, en ook bewezen te beschikken over inlichtingen, die duidelijk maakten, dat hij geheel een net van spionnage over Zwitserland had gespannen. De Amerikaansche detective, die zoo droog en zoo veel-beteekenend had geantwoord, wist eigenlijk niet goed waar te beginnen, waar te eindigen. De meesler-spion was er, hij kwam t?i van malen op Zwitsersch grond gebied, maar wie was hij! Hij peinsde er juist over, dat een zekere dosis geluk ook bij spionnage en contra- spionnage noodig is, toen hij, een café voorbijgaande, een gezicht zag, dat hem bekend voorkwam, en toen hij beier opleite, zag hij. een betrekkelijk nog jonge man, dien hij enkele jaren geleden in Amerika zee goed gekend had, die als een Moeders zoontje te boek stond, over veel geld beschikte en zich aan genot en weelde overgaf. Dat scheen niet meer het geval, want ijn kleeding en verder uiterlijk ver toonden een eenigszins onderkomen geheel. Zijn blikken verrieden een zekere angst. Toen de Amerikaan op toetrad en hem de hand drukle, hij deze aan, maar niet dan nadat hij had opgemerktOch ja, we zijn toch nog altijd vrienden, want Presi dent Wilson heefl gezegd, dat niet de volken, maar alleen de Regeeringen mei elkander strijden! Waaruit duide lijk op te maken viel, zonder dat hij het met zooveel woorden had gezegd, dat hij aan de andere zijde slond en dat hij, daar hij zich over zijn werk niet wilde uitlaten, voor minder edele doeleinden werd gebruikt. Hij gaf dan ook gaarne toe, dal hij werk verrichtte, dal hem tegen de borst sliet; dat hij zedelijk door zijn lastgevers werd mis handeld dat hij, indien hel geld hem er maar niel toe dwong, bereid was hun eiken dag den rug toe te keeren. Hij sprak van een man, die hem dwong vuilen en onaangenamen arbeid le verrichten, en toen de Amerikaan hem vroeg: wie is dat dan, antwoordde hij: ja ze noemen hem den meester. Het geen den Amerikaan bewees, dat hij op een goed spoor was. En loen deed hij op de oude vriend schap een beroep, toen wijst hij den ander, die vanaf dat oogenblik den bijnaam Zero in den Amerikaanschen geheimen dienst had, ertoe over te halen om zijn laslgevers te verraden, Amerika, waartoe hij dan toch be hoorde, te helpen. Maar dat moest heel omzichtig geschieden, want de Duit- scliers loerden op hem, gelijk ze eigen spionnen voortdurend bewaakten. Aan den anderen kant mocht de Amerikaan Zero niet al te zeer en direct ver trouwen, want mannen, die het eene oogenblik aan de eene zijde, en het andere oogenblik aan de andere zijde staan, zijn niet bijzonder vertrouwens- waard. Hij werd op de proef gesteld, en toen deze proeven geslaagd waren, zeide hij onthullingen toe, indien de Amerikaan den volgenden ochtend den vroegen Irein naar Ziirich nam, en alleen in de laatste afdeellng der eerste klasse wagens plaats nam. Hij deed het, en vond er in den hoek verzonken Zero, die hem een vioolkast in de hand duwde. Alles is in de viool, zoo fluis terde hij, en was tegelijk in de duis ternis verdwenen. En inderdaad, er was heel wat in de viool. In de hals en in de buik. Muziek kon men er niet mede maken, maar geheimen vond men er zooveel te meer. Het bleek nu, dat de meester een man van invloed en beteekenis was, reeds in het Duitschland van vóór den oorlog. Hij was ingenieur, sprak zeven talen, was zeer ontwikkeld, een uitstekend sportman, had veel succes bij de vrouwen, en kon uitnemend comedie spelen. Tengevolge van een verwonding was hij voor den gewonen dienst ongeschikt geworden, maar speelde nu een rol van zeker niet minder beteekenis. Officieel behoorde hij tot het commercieele gedeelte van hei Duilsche gezantschap te Bern, zoo dat hij bij invloedrijke zakenlieden toegang had. Maar hij maakte gebruik van deze voorrechlen om zijn land langs allerlei geheime wegen te dienen. Zelfs leidde hij een kleine spionnen- school in Bern, waar a.s. spionnen ir de grepen van het vak werden geoe fend. Vooral in de contra-spionnage had hij het tot een groot succes ge bracht, en de Geallieerde dienst had dit menigmaal ondervonden. Eenmaal was hij er zelfs in geslaagd om tege lijk 200 van de Geallieerde boodschap pers in de val te lokken zij waagden zich allen over de Zwitsersche gren zen, Duitschland in, en vonden daar een einde. De Ordre pour le mérite was zijn belooning. De mededeelingen van Zero brach ten èn bij den Franschen Spionnage dienst, èn bij de Zwitseische politie, de groolsle verbazing te weeg. Maar Zero had ervoor gezorgd, dat plaatsen, data en dergelijken zoodanig keurig werden genoemd, dat er juistheid niet te twijfelen viel. Hoe onaangenaam het voor de Zwitsersche politie was om de hand le leggen op een persoon, die zoodanige beteekenis had ook in de Zwitsersche samenleving als de meesterspion bleek te zijn, men moest zich daar overheen zetten. En zoo ging men dus naar de Berner wo ning van den meester, klopte aan de deur, maar kreeg geen antwoord. Van haar recht gebruik makende, Irapten de Zwitsersche politie-agenten de deur in, en stonden een oogenblik ontzet, want zij stonden tegenover een man met een afchuwelijk gezicht, dat als het ware scheef getrokken was. De eene kant was gezwollen; de andere kant gewoon; de eene wang had een gezonde bruine kleur, de andere was doodsbleek. Een wenkbrouw onlbrak, hel haar was op merkwaardige wijze ir een bepaalde zijde verschoven, tengevolge van een pruik. De politie was bij den meester binnengevallen op een oogenblik, dat deze zijn natuurlijke gedaante van eiken dag veranderde voor die van een zekeren heer von Einem, die in opdracht van de Duit- sche Regeering commercieele bezig heden verrichtle. Maar de vangst bleek nog belangrijker, want in zijn woning werd een belangrijk materiaal gevon den. Daaruit bleek dat het inderdaad een r.et van spionnage was, dat hij over Zwitserland had gespannen, en dat hij het centrum was, waarin de draden samenkwamen. Maar Zero had gewezen op belang rijke papieren, die niet in zijn Berner woning, doch in een buitenhuisje, ge legen aan het Meer van Constanz zou den zijn. Op een ietwat zonderlinge plaats nabij een uitholling van de dak goot van de garage, waar niemand ze zoeken. En zoo gingen de Fransch man en de Amerikaan er met de auto op uit; wisten de waakzaamheid van portier en waakhonden te misleiden, aar vonden niels! Dat de Duitschers er achler geko men waren, wie hun meester had ver raden, bleek al spoedig daarna. Zero werd in moeilijkheden gewikkeld. Men trachtte op de gebruikelijke wijze var de Zwiisersche politie gedaan te krij gen, d?t hij, ais zijnde betrokken bij spionnage-complollen, o\er de Zwit sersche grens zou worden gezet. Om hem dan echter in Duitschland le krijgen, moest men zijn Amerikaansche nationaliteit terzijde stellen, en daarom ging de slrijd tusschen de advocaten, waarvan Zero zich bediende. Zijn zuslei slaagde er, gelukkig voor hem, in lot hem door te dringen. En hij wees haar den weg naar de Amerikanen, die hij geholpen had. Ze hebben op niet al le onelegante wijze dit zaakje opgeknaptze hebben, zon 'er de onzijdigheid van Zwitsersch grondgebied 1e zeer (e schenden, een krachtdadig einde gemaakt aan de pro cedure, hetgeen ertoe leidde, dal Zero en zijn zuster spoedig voel zeiten op hel voor hen gastvrije Fransche grond gebied Het 40-jarig priesterfeest van hoogeerw. heer Deken R. van Hengel, pastoor der St. Vituspar te Hilversum, dal deze op den I Augustus zal herdenken, zal in allen eenvoud worden gevierd, overeenkom stig de verlangens van den jubilaris. De heer R. Ie Deventer, die zenuw patiënt is, greep in een vlaag van razernij een bijl en sloeg daarmee zijn twaalfjarig zoonlje op het achterhoofd. Met een ernstige wonde en hevig bloedend werd het ventje naar het ziekenhuis vervoerd, waar hel spoedig overleed. Een hoofdopzichter der Heide Maat schappij, die onder Westerbork op metingen verrichtte vond het grooten- deels verkoolde lijk van een man. Een onderzoek wees uit, dat het t lijk was van den ruim 50-jarigen land bouwer Hofstede. De heide in de buurt waar het lijk gevonden werd. wordt afgebrand. Nu Nu had Hofstede in de nabijheid een roggeveld liggen, dat hij bedreigd zag. Om de rogge voor het vuur te vrij waren vermoedt men dat hij heelt ge poogd, dit le sluiten. Daarbij zou hij dan met het vuur in aanraking zijn gekomen en zouden zijn kleeren heb ben vlam gevat. De ongelukkige die wist dat op geen hulp viel te rekenen, zal nog de uiterste pogingen hebben gedaan om zijn vlammende kleeren te dooven, echter vergeefs, en zoo een vreeselijken dood hebben gevonden de heide. Nabij Pistole is een vrachtauto, waarop een 20-tal arbeiders zaten, in een afgrond geslort. Eenigen slaagden erin, nog juist op tijd van den wagen te springen, de meesten werden evenwel meegesleurd. Drie man werden op slag gedood en dertien gewond, waarvan vier zóó ernstig, dat zij vermoedelijk niet zul len herstellen. De veroordeelde Jan Hock, die eenige jaren geleden levenslang kreeg wegens moord, gepleegd op een ver pleegster te Bennekom, moest voor een familiekwestie worden gehoord. Op de terugreis naar Leeuwarden is hij. via een deur je van de W. C. nadat hij zijn boeien had weten los te maken, uit den in vollen vaarl rijdenden Irein gesprongen. De trein, welke zich op dal moment tusschen Nijeveen en Sleen- wijk bevond, werd dadelijk tot stilstand gebracht, waarna de twee rijksveld wachters, de achtervolging begonnen Hoek schijnt na den sprong een oogen blik versuft geweest te zijn, doch hij had het weldra op een loopen gezet, was over een sloot gesprongen en trachtte toen de weilanden in te vluch ten. Nadal eenige scholen op de vluch teling waren gelost kon hij echter worden gepakt. Een autobus met 20 passagiers uit Willebroeck is nabij Turnhout toen de chauffeur wilde uitwijken voor een wielrijder, in een kanaal gereden. Elf passagiers, w.o. de chauffeur kwamen om het leven. In de textielfabriek der firma Nico ter Kuile en Zn. te Enschede is de 56-jarige machinedrijver A. A. B.door een drijfriem of een machinedeel ge grepen met het gevolg, del hem een arm zoo goed als afgeknepen werd. Hij is naar het ziekenhuis gebracht, waar de arm geamputeerd is. Oud-minister Cort van der Linden is op 89-jarigen leeftijd overleden. De voortvluchtige bankier L. Schaap, die gezocht werd wegens verduistering op groote schaal, werd le Parijs aan gehouden. De Commissaris van Politie te Wormcrveer had aanwijzingen ge kregen, dat de voortvluchtige zich in de Fransche hoofdstad moest bevinden. Te Roermond is een auto veron gelukt. De wagen werd bestuurd door 'n Duitscher wonende le Amsterdam, Door het springen van een band reed de auto in snelle vaarl legen een boom. Het voertuig werd totaal vernield. De autorijder overleed spoedig. a Bij kleine Kinderen 'behandelt men de ontstoken, roode en smettende doelen met Purol en al deze huid euvels verzacht men daardoor onmiddellijk cn geneest men spoe dig.Om dchuid droog te houden bcpoedere men de betreffende deelen. vooral ook de huidplooien, met Purol-poeder. kerkelijke: DIENSTEN •oud dezer Ken wordt Kuleurswet Iderstaande bi In andere wkrachteni Dit betrelt'ook het overnemen|met broqycrmciding Amersfoort. •t Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, •t Zand no. 31. Telefoon .730. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. i 7, I Dagelijks de H.H. Missen t 8 en PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. Wegens Kerkschoonmaak deze week de H. Missen om 7, Halt 8 en 8 uur. Na de H. Mis van 8 uur wordt geen H. Communie meer uitgereikt. WOENSDAO Geen Congregatie van de H. Familie, Woensdag in de volgende week voor beide afdeelingen. DONDEKDAO Geen Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 4J Pastoor: J. H. Hooyma^ Matthias Withoosstraat na. 34. Telefoon 1158. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 2de leerjaar. 4 lot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 uur. half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFrflDUS |acob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Calslaan no. 28, Telefoon 55S ZATERDAG Van 4 tot halt 9 uur biechthooren. Half 8 Lol mei Rozenhoedje. Dagelijks de 11. Missen om half 8 cn 8.10 Achterveld ,,s|(j PAROCHIE ST. JOZEP. Pastoor O. Rentinck- Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen om. 7 c Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4 DONDERDAG Half 8 Lof. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en In de week H. Mis om half 8. Hoodland PAROCHIE ST. MARTINUS Pastoor: W. S. J. de Jong Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Kwart voor 9 le H. Mis. Half 10 gez. Huwelijksmis. VRIJDAG 8 uur 1ste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Half 10 en half II catechismus op de scholen. ZATERDAG 8 uur Isle H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5—9 biechthooren. r Lof met Rozenhoedje. Hooitlandervéen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai ZATERDAG Half 5—half 9 gelegenheid cm biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om halfs!. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan dc Nieuwslraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehilé aan denWesl- singel (uilgenomen des Zondags), Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag v8b 10 lol II uur, Zondag van 12 lofl'uur.

De Eembode | 1935 | | pagina 2