School- F. A. TULP Taxidienst Nic. Bovee SPOEQ-GOPIEERWERK? Fa. H. Elzenaar V Kantoor en Drukkerij Ungcgrncht 28, Amersfoort !LE.!Mn0DEKVer!Ch'nl elken Dln«lag- en Vrijdag- 11' rt,f De abonnementsprijs bedraagt één gulden £.»t ail" en: bul,en Amer«'oort f 1.10. Iranco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode. Bevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 23 Aug. 1935 ADVERTENTlEN 25 cent per regel. Bill|ke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld ar* Dinsdag en Vrfdig v -jL Telt In den morgen z|n bezorgd. Negen en Veertigste Jaargang - No. 42 De menschen doen het liefst ddn ':ls tot behoud van hun gezondheid, wan neer zij die eerst verloren hebben. Kleinzieligheid. Een echt Christen moet ruim van hart zijn, en vóór alles zijn eeuwige bestemming in het oog houden. Zijn geest mag dus zeker niet overslaan naar eene kinderachtige kleinzieligheid. Naar al die prutserige levensdingentjes en levensgebeurlijkheidjes mag hij slechts zoo kijken, als een volwassene naar hel speelgoed van zijn kinderjaren. Voor h. i, die over Ood en zijne oneindige 'oimaaktheden, over de vreugde of het lijden der eeuwigheid nadenkt, zijn de belangen, die meestal 's menschen leven geheel vullen, erbar melijke onbeduidendheden, iets onein dig kleins, tegenover iets oneindig groots. Dat leert ons niet alleen het geloof, maar ook het verstand, En toch gaan de verstandigste en braafste roenschen maar al ie dik-,/Ijls aan die geestes- zwakte mank en worden kinderachtig, doordat ze na gaan denken over din gen, waar ze de schouders voor op halen, als zij ze bij anderen zien. Ontegenzeggelijk beslaat 's menschen leven, zelfs der hoogerstaanden, vooi het grootste gedeelte uit kleinigheden; niemand kan zonder onderbreking een held, een groot man zijn. Wij allen moeten en aan die ver nedering onlkoml niemand van tijd tol lijd tol die kleinigheden afdalen, waaruit ten langen laatste ons geheele leven in elkaar is gezet. En al kunnen wij er niet builen van die kleinigheden notitie Ic nemen, er ons moei om te maken cn daar midden in te leven, toch mogen we ze niet voor iets anders houden dan wat ze inderdaad zijn. We mogen ze niet in onze verbeelding eene tc groote waarde toekennen, die ze op geen enkele manier bezitten. Dat is nu juist het ongeluk, dat wij die kleine gebeurtenisjes, die onbedui dende nictighcidjes van ons daglc en dikwijle zoo hoog aanslaan, ja zeil* ze boven dingen van hel allerhoogste be lang stellen. En dal gebeurt iedcren dag in het huisgezin, in de wereld, in één woord in het christelijk leven, en ook in werken van naasienlielde. We hebben ons gezin enonshulse lijk leven lief. Maar verslaan we nu ook de kunst om ons zeiven bij die liefde van alle mogelijke krenterigheid, vi. alle overgevoeligheid in onbedui dendheden, die maar al te veel gezin nen ongelukkig maakt, vrij te houden? We houden van onze levensgezellen, mei wie Ood zelf ons te zamen heelt gebracht; maar is cr niet al Ie dikwijls aanleiding om aan liefhebberijtjes de voorkeur te geven boven die menschen? Verlangen we niet, dat in onze heele omgeving iedereen juist zoo denkt als wij, niet anders doet en zich gedraagt dan zooals wij willen? Wordt niet het kleinste meeningsvers.hil zelfs over dingen waar het niets op aankomt, oorzaak van een kwade bui, van ver- drielelijkheid, ja zelfs van ongenoegen eu ruzie met onze naastbeslaanden, tusschen broers en zusters, tusschen man en vrouw? En toch gaat het .n de meeste gevallen om niels anders, dan om een amusement, waar de een van houdt, de ander niet; om een wande ling, die meer of minder in den smaak n de eene oi andere partij vallom n eigen zienswijze bij de opvoeding van kinderen ol de behandeling van dienstbodenom het etensuur of het huishoudboekje; om een toiletkwestie; om het op zich zelf onbeduidende plaat sen van een meubel, dat, of het nu zus staat of zoo, absoluut geen invloed kan hebben op de gezelligheid in de kamer, nog veel minder op het iatsoen. 'Maar men bekijkt al die op zich zelf nietige dingen door het vergrootglas der liefhebberij of doordraverij en zoo worden ze dan heel gewichtig. En ziedaar, al heel gauw komt het tot dikke woorden, van zich als man lalen gelden, van den anderen kant tot uit latingen van: zijn zclfslandigheid be waren als vrouw, en ten laatste de bittere vruchten van die ruzie om kleinigheidjes: stekelige gezegden, bot singen,ontstemdheid, tranen, vervreem ding. Hoe ontzaggelijk veel van die klei nigheden zijn er loch in de wereld! Ongetwijfeld heeft ieder in de maat schappij zijn eigen rang, die hij geleld wil, en waarin hij zich kan lalen gel den, zooals het behoort. Maar dat brengt toch niet mee, dat men zich gaal verlagen tot nesterige onnoozele krenterigheid. En hoi veel uitstekende menschen zijn er niet, die zich vóór alles bezorgd maken, of hun wel de rang in de wereld wordt ingeruimd, voor ALLE Inrichtingen vin onderwijs te dezer stede kantoorboekhandel! Liagwtr. M U. Krommub.TEL sul waarop zij volgens hunne meening door hun verdiensten recht hebben ofwel hiervoor, dat men ook overal met vei schuldigden eerbied over hen spreekt, of men in de een ol andere beleefdheid tegenover hen niet te kort komi. Worden ze bij het oprichten eener veremiging niet opgeroepen, dan zijn ze daar gevoelig voorworden ze niet in het bestuur gekozen, dan doen ze niet mede ol werken legen- Niets inderdaao zal een man ol eene ouw zoo belachelijk en voor de sa menleving schadelijk maken, als juist deze bekrompenheid van geest. Niette min komt ze, zelfs bij werkelijk brave menschen, maar al Ie dikwijls voor. Zouden we een beetje nederiger en gemoedelijker willen zijn, dan zou aan stonds al dat onaangename verdwijnen. Zelfs diegenen, die het" goede en ware werkelijk voorstaan en in praktijk brengen cn zich mei goede werken onledig houden, moeien nog met groote krachlsinrpanning legen den invloed van kleinzieligheid blijven strijden, ik wil volstrekt niet ontkennen, dat juisl in die werken van christelijke nódSic?- ielde heel veel gebeurt (en gebeuren moet), wat op zich zelt genomen van geen bctvckcnis schijnt Ie zijn en ook niel Isnog veel minder, dat men al die kleinigheden toch maar hoog moei aanslaan. In de oogen der wereld is het zeker iels van geen bcteekenis om dezen of genen arme te bezoeken, hem een woord van troost en bemoediging toe te voegen, en hem wat ondersteu ning te bezorgen, "t Is waar, de men- schelijke samenleving wordt er niet door herschapen noch is dat van eenigen invloed op de wijzen en grooten van deze eeuw, wanneer een mijnheer of een mevrouw heel bescheiden naar een kamerlje gaat, waar een huisgezin van ellende omkomtwanneer een ander een huishouden.dat in zondeen schande verzonken ligt, weer op de been helpt, en een echtpaar met de wetten van God en de Kerk weer verzoent. Dat alles is voor de rechtbank der politiek en der wetenschap van weinig of liever van geen bcteekenis, en toch bestaat daarin hoofdzakelijk hel leven der Vincenlius-, Elisabeih-, Catharina van Siënes- en andere vereenigingen. Waar het op de eerste plaats op aankomt is, dat deze op zich zeil kleinigheden met liefde en nederigheid gedaan worden, en niet op een be krompen en kleingeestige manier. Telef. 1830 Tel. 1093 heeft zijn prijzen sterk VERLAAGD Standplaats naaal Hotel Monopole. KantoorKamp 41 Telef. 1093 Tel. 1810 VITESSE helpt U billijk en vlug VRAAGT PRIJS! t Valt altijd ace! kon. wilhelminastraat 10 E)en gewichtig telegram. De officieren van den Informatie dienst der groote legers hebben niet slechts een verantwoordelijke, maar ook een moeilijke taak. Verantwoordelijk, omdat van hun tijdig handelen naar aanleiding van ingekomen berichten het lot van belangrijke stellingen, van duizenden en duizenden manschappen kan afhangen. Moeilijk, omdat er onder het schijnbare koren dier mededeelin- gen veel kaf schuilt, dat niet alleen onnut is. maar waarvan het gebruik gevaren voor het eigen leger en hel eigen land zou kunnen met zich bren gen. Het gaat met deze officieren, gelijk het gaat met de detectives, die een ingewikkelde en geheimzinnige moordzaak hebben Ie onderzoeken door het groot aantal inlichtingen, dat zij vrijwillig en dikwerf van geheel onbekende zijde onlvangen, raken zij hel vertrouwen in deze mededeelingen kwijt. Dat is een Russisch officier, plaats vervangend chef nog wel van den Ir. formaiiedlenst van hel betreffend leger, noodlottig geworden. Het gebeurde hem een keer, dat een Joodsch groot handelaar, die voor het betreffend Iroepcndecl regelmatig groote zaken deed, zich bij hem liet aanmelden. Hij kende den man en ontving h dus onmiddellijk, niel anders denker ol hij kwam over moeilijkheden, die legerleverantics dikwerf opleverden, spreken. Integendeel echter vroeg hij zoo spoedig als mogelijk was bij den Generalissimus, Orootvorst Nicolaas, Ie worden toegelaten, en mocht deze hem niel kunnen onlvangen, gehoor tc verkrijgen van den Chef van den Slat, omdat hij een uitermate belang rijke mededeeling had te doen. Otim- lachend weerde de officier zijn verzoek at. Wat denkt ge wel. dat de Groot vorst ut de Generaal gelegenheid zouden hebben om persoonlijk over legerleveranties te spreken. Maar nu bleek het dat hel geen legerleveranties waren, die het onderwerp van zijn zorg vormden, doch integendeel een uitermate belangrijk bericht van stra- tegischen aard. Het betrol, zoo verklaarde de Jood- Sche g: onthande laar nadrukkelijk, een ber.cht van den vijand, dat voor geheel het Russische leger van het grootste belang was. Dat kon beslissen over het lot van liet Russische vaderland. Zoo belangrijk, dal de man aarzelde hel den toch hoog geplaatsten olficier, die .egenover hem stond, mede te deelen. Waarop deze aandrong, hem erop wijzende, dal het zelfs zijn plicht als Russisch burger was om hem be kend te maken mei alles wat voor het Russisch vaderland van belang was. Toen werd hem door den man een telegram getoond, afkomstig uit Stock holm. handelende over boomwol en benoodigd leer, geheel dus een tele gram, dat op leveranties betrekking had. Maar de Joodsche groothandelaar verklaarde hem, dat het geheel iets anders was dan dat. Hij moest hem daartoe onthullen het geheim, dat hij èn zijn geloofsgtnooten in andere lan den betrekkingen onderhielden, die wellicht de Regcering niet bekend waren. Hel telegram dat hij loonde was den vorigen dag in Krakau, waar het Oostenrijksche Hoofdkwartier was gevestigd, opgegeven. Handelend over leveranties, was hel als dringend er kend cn naar Weenen doorgezonden. Maar in Weenen was het naar Genève van Genève was het naar Stockholm getelegrafeerd en kwam nu langs dezen iweg in Rusland. De inhoud ervan s een geheel andere dan met een eerste oogopslag verwacht werd. Kort en goeu, dit telegram, door den Joodsch koopman nader toegelicht, meldde een zeer dringend gevaar; meldde het feil, dat de vijand hij Krakau 500 batterijen zwaar geschut concentreerde, daarne vens vier Duilsche en zeven Oosten rijksche legercorpsen met het doel om den navolgenden 1 Mei het Russische front te doorbreken. Als leider van de manoeuvre werd Maarschalk von Mac- kensen genoemd. Dit inderdaad be denkelijke bericht kwam den Russi- schen officier als ten eenenmale on gelooflijk voor, Men beschikte toch oVer een uitgebreiden informatiedienst, over talrijke spionnen, en zouden de Duilschers en Oostenrijkers een der gelijk samentrekken kunnen tot stand brengen zonder dat een van hen iels daarvan had gemerkt en iets daarvan had gemeld. Neen, en nogmaals neen, de olficier van den Informatiediensl wilde zich niet belachelijk maken door zelts dit bericht aan zijn directen chef door te geven. En ongetroost, ondanks zijn herhaaldelijk aandringen, moest de |oodsche koopman vergeefs trekken. Nog een oogenblik dacht de olficier' na. Maar het bericht was te gekt En toen op datzelfde oogenblik de mede deeling binnenkwam, dat Italië de zijde der geallieerden had gekozen, was het inmiddels in zijn zak gesloken telegram over de schijnbare legerleveranties geheel vergeten. Twee dagen later was het 1 Mei, en toen, welk een verschrikkelijk ont waken. Inderdaad, ten Oosten van Krakau waren vier Duitsche leger corpsen samengebracht, zonder dat iets daarvan was uitgelekt. Op den aangewezen dag braakten omtrent 500 batterijen tegen de Russische sleilingen een zoodanig overweldigend geschut vuur uit, dal reeds den volgenden dag op de Russische versterkingen kon worden siorm geloopen, en deze kon den worden doorbroken. Onophoudelijk drong de tegenstander door en binnen een week lijds was het Russische front over bijna 200KM teruggedron gen. Oalicië, waarvan dc verovering den Russen twee millioen man had gekost, ging in den loop van dien zelfden zomer verloren, en Mackensen drong voort tot Brest Litvosc, en zijn oortdringen bespoedigde den onder- ;ang van hr* (ussische fi Binnenland waarschuwing. Sinds 4e Nederlander de schoonheid in zijn land te ontdekken begon, zijn bosch en heide in groot gevaar geraakt, bijna alleen door onvoorzichtigheid, want de bliksem is slechts heel zelden brandstichter in hei en bosch. Het gebrek aan voorzichtigheid en verantwoordelijkheidsgevoel heeft b.v. in 1929 aan bosch en hei een verlies be zorgd van 650.000. De verbrande oppervlakte bedroeg dit jaar 8200 h a., waarvan 1700 h a. bosch cn 5600 h a. heide. Men stelle zich deze terreinen voor cn men krijgt b.v. een ruim.e als half Texel of de helft van den Haar- lemmenn eerpolder. En niet alleen ging veel geld verlo- n. maar ook vcei natuurschoon en veel wild en vogeleieren; jonge vogels stier den wreeden dood der verbranding. Verbrande hei bloeit de eerste jaren niet eri den boschbezitter ontzinkt den moed 'Jn aanplant. Ziedaar het rcsul- onvoorzichtigheid, het roeke loos wegwerpen van een brandenden lucifer en een niet gedoofde sigaar of Is het nu niet vraagt de Ned. Hei demaatschappij de moeite waard de handen ineen te slaan, om samen het vel te bestrijden? Ziehier eenige wenken, die. mits op gevolgd, at het ergste kwaad kunnen voorkomen: Richt u naar de gegeven voor schriften als ge in de bosschen of op de heide zijt. Als gast van den boschbezit ter is het niet meer dan betamelijk, dat ge dit doet. 2. Als er een rookverbod is, houd u iar dan aan en wijs er ook anderen op. die minder goede manieren hebben. 3. Is cr geen rookverbod, oordeel dan zelf, of in verband met droogte en wind rooken wel toelaatbaar is en wees in ieder geval voorzichtig. 4. Als ge kampeert, wees dan uitersi voorzichtig met vuur; doe alsof het bosch van u was. 5. Als ge anderen onvoorzichtig lur ziet omgaan, wijs hun dan op het ongepaste daarvan, zonder een gróoten mond te vreezen. 6. Als ge bosch- of heidebrand tracht dan te helpen, dien u aan bij den leider van het blusschingswerk e wat hij zegt. Kom niet met leege handen, breng een schop, een tak of iets anders mee. zoodat ge onmiddellijk hulp kunt verleenen. Door dit alles te doen. maakt ge u nuttig voor ieder, die van de natuur houdt, ja, voor de geheele maatschappij en ge hebt dc voldoening, dat ge recht schapen en fatsoenlijk gehandeld hebt. Verlies uw eigen belangen niet ge heel uit het oog: 1. Ais ge komt helpen, zet dan uw rijwiel niet op de hei of in het jonge bosch. maar op een akker, of in zand, in ieder geval daar. waar het v niet komen kan. Doe er een slot op. 2. Werk niet te haastig, houd u ten den rook en drink geen vuil we 3. Als ge kampeert, laat dan het kamp niet onbewaakt achter. 4. Is cr nog tijd. trekt dan oude schoe nen aan. voordat ge gaat helpen. 5. Wees kalm bij het gebruik van bijl of hakmes en voorzichtig bij het weg snijden van takken. 6. Zijt ge bezweet, zorg dan. dat na afloop geen kou vat. Uw wensch -.. friscbheid van Uw teint x_. Uw stoutste verwachtingen overtreffen. |ln prijzen van 20 30—45 cn 75 cent. Amersfoort Parochie St. Franciscus Xaverina. De Zeereerw. Heer W. A. J. M. Oost een benoemd tot pastoor der parochie van den H. Franciscus Xaveriusaan het Zand wordt hedenavond om 7 uur ir de parochiekerk als pastoor geïnstal leerd door den Hoogeerw. Heer Sand- kuyl, Deken van Amersfoort. Pastoor Oostveen houdt Zondag van 12 tot I uur in de pastorie aan bet Zand receptie voor bestuurders van organisa ties, parochiale vereenigingen en par ticulieren. Het echtpaar Welling—Cornelisse zal 1 September a.s. zijn 55-jirige echt- vereeniging herdenken. De man is 8! en de vrouw 78 jaar oud. Beiden zijn Amersfoorters van ge boorte en genieten een goede gezond heid. In de feestweek. Het spreekt vanzelf, dat de Oranje- Vereeniging verwacht, dat gedurende de aanstaande feestweek de vlag zal worden uitgestoken, opdat onze stad feesttooi zij. Maandagavond muzikaie wandeling met medewerking der Amerefoortsche Muziekvereeniging en het muziekcorps van 5 R.V.A.. Na afloop zal door het filmspel De Faam een openlucht bioscoopvoorstel ling op den Hof worden gegeven. Dinsdagmiddag zal het bestuur der Oranje-Vereeniging in verband met het zesde lustrum in „Amicitia" receptie houden, terwijl des avonds vanaf den toren van de St. Joriskerk een concert zal worden gegeven door de R. K. Muziekvereeniging Wilskracht. Woensdag begint de Oranje-F.A.M.- Week met étalage-wedstrijd, waaraan ook een wedstrijd voor het publiek verbonden is. Des middags zal de historische op tocht worden gehouden, waaraan door 160 personen in 15 groepen wordt medegewerkt. Deze optocht vertrekt vanaf de Infanteriekazerne aan den Leusderweg. Des avonds zal de groote licht- en reclame-optocht vertrekken vanaf de Rubenstraat. Donderdag in den avond wederom een muzikale rondgang, speciaal door het Soesterkwartier. Aan dezen omme gang wordt medegewe.kt door de Chr. Muziekvereeniging .Hosanna" en het Amersfoortsche Politie Muziekgezel schap. Daarna aan de Nijverheidsstraat openlucht bioscoop-voorstelling, door filmspel De Faam. Zaterdag 31 Augustus .Koninginne dag" zal om 7 uur reeds een muzi kale reveille worden gehouden door vier muziekcorpsen. Vier muziekcorp sen vertrekken resp. van de Infanterie kazerne Leusderweg, van de St. An- driesstraat, van de Heiligenbergerweg i van de Waalstraat. Van half acht tot kwart voor acht zullen de klokken worden geluid, ter wijl de stadsbeiaardier van kwart voor acht tot half negen een carillonbe speling zat geven. Op het terras van Amicitia om half negen samenzang, terwijl om 10 uur vanaf het Lieve Vrouwekerkhof het bloemencorso en de kinderoptocht zullen vertrekken. Door het garnizoen zal om 10 een parade worden gehouden op dc Vlasakkers. Van 12—1 uur zal er weer torenconcert worden gegeven, terwijl om kwart over één een muzikale op tocht van uit de stad naar het feest terrein aan den Leusderweg zal worden gehouden, waar om 2 uur de feesten zullen aanvangen. Hier zal Wilskracht een concert geven en een specialiteiten gezelschap optreden. Postduiven worden opgelaten; een ballonwedstrijd en een springconcours worden voorbereid. Des avonds op het tcestterrein een bioscoopvoorstelling en kwart over 10 vuurwerk. Door onze groote sorteering Vulpennen vind U bij ons altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in de prijs zooals U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langestraat 84 Tela». 528 Vrijdag 6 September a.s. zal de Vereeniging van Chr. Werkgeveis en Qroothandelaren in Nederland in het Berghotel jaarvergadering houden. De deelnemers worden ontvangen door de Kamer van Koophandel. Voorts zal mr. P. Borst een referaat houden over .Het Ordeningsvraagstuk". Des mid dags bezoek aan de Sopla-fabrieken ol de Phoenixbrouwerij. Onze Gemeenteraad. In een gehouden samenkomst der leden van de Christelijk Historische, Anti-Revolutionaire en Roomsch Ka tholieke Qemeenteraadsfractiën, werd besloten de 'bestaande samenwerking in één Rechtsche fractie voort te zetten met behoud van de eerbiediging der beginselen door elk der genoemde Irac- lién, als richtsnoer voor haar politiek beleid aanvaard. In zake de wethouders-keuze werd overeengekomen de herbenoeming der aftredende Wethouders J. Thien, mr. L. Stadig en B. Noordewier te bevor deren. Nieuwe Telefoonnummers. 1994 Dr. Brester, Utrechtschcweg 78. 1987 v. d. Bund, Oude Soesterw. 16a. 2008 Chailles Snoeke, Utr.weg 128 2004 v. Cleefs, Appelmarkt 8 2006 v. Eijbergen, Leusderweg 243 1851 Oerth, Spaarnestraat 74 1203 Hartogsveld, Hoogeweg 114 1505 Hendriks. W. v. Mechelenslr. 28 1986 Hoekman, Oude Soesterweg 101 2012 Dr. Hoornstra, L. Bergstraat 27 1812 Het Koopjeshuis, Soesterweg 51 2003 Kraaikamp, Hoogeweg 39 2001 Nieuwenhoven, Leusderweg 255 2013 v. Olst, Lorentzstraat 25 1852 Roozendaal, Puntenb.laan 21 li 1401 Ruitersportschool Oud-Leusden 1997 Siero, Bloemendalscheslraat 7 1996 v. Tijn, Utrechtschestraal 21 2011 Ir. Wolf, Da Costaplein 4 2014 v. Wijngaarden, J.v.Old.b.veltl. 28 In den nacht bespeurde een winke lier aan den Arnhemscheweg onraad er bleken een tweetal inbrekers aan het werk te zijn. Bemerkend dat de be woner wakker was geworden zijn ze per rijwiel de Veldstrasl ingevlucht. Bij de komst van de politie bleek alleen een rijwielplaatje ontvreemd. Een kin derrijwiel en wat fruit hebben de daders in de steek moeten laten. Later be merkte de nachtwaker van Hoogland twee verdachte personen bij den Linie dak met hun rijwiel aan de hand. Een wist hij Ie pakken te krijgen en ging mei hem op weg naar politiepost Hoo geweg. Vlak bij de politiepost gaf de aangehoudene den nachtwacht een klap op het hoofd en vluchtte weg op zijn rijwiel. Een nader ingesteld onder zoek leverde niels op. Burgerlijke Stand. Geboren Harm jan, z. van M. Beu- mer en B, van Putlen. Hendrina Cornelia, d. van D. Scholtus en H. C, van Doeshurg. Anlonius Franciscus. z. van A van Keulen en H. J. Wolffen- butlel. Jacobus Wilhelmus, z. van W, van Diest en R. J. Wennekes. Albert, z. van J, Haarsma en E, W. van Doorn. Elly, d. van C. H. van Raamsdonk en J. Eijvank. Maria Adriana Christina, d. van A. J. Bur- manje en H. A. Franken. Teunis, z. van C. Kamerbeek enG. J. Gogh- Teunlje Hendrika, d. van van de Wetering en T. van 'tNet. Getrouwd: W. F. Wco:lman en C. A. Ludeman. A. S. Jouker en J. M. Leimbergen. J. Buijs en W. J. Oerth. W. F. Haarsma en V. Kleefeid. W. M. J. van de Klundert en A. H. G. Anderiessen. Overleden: J. R. Smeeing, 38 j., echtgenoot van J. M. Zegwaard. C, Louwman, 78 j., wed. van W. B. Diepeveen. J. van Keeken, 82 jr., echlgen. C. van Keulen, M. W. den Hartogh, 65 jr., wedn. A. A. C. Renkers. jAart van Dijk 66 jr„ wedn. vanN. Versteeg. H. Jongsma, 78 jr., echt genoot van D. Schoo.

De Eembode | 1935 | | pagina 1