De €eitibode School- benoodigdheden F. A. TULP Taxidienst Nic. Bovee SGHRUFMACHINELINTEN Fa. H. Eizenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amerafoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonneraentsprljB bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amerafoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave i de Katholieke Stichting De Bern bode, gevestigd te Amerafoort Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 3 Sept. 1935 ADVERT ENTIÊN 25 cent per regel. Blll|ke tarieven voor handel en n( verheid b| geregeld advertccren Advertentlln moeten Dinsdag en Vrfdaa vddr 8 uur In den morgen z|n bezorgd. Telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. 45 Het Is gemakkelijker een leeg hoofd hoog ie dragen dan een vol. Pauselijk vermaan, Inzake den dreigenden oorlog tus- scher. Italic en Abessinië heeft thans Z. H. de Paus zelf een uitspraak ge daan, toen hij de deelneemsters aan een Congres van Ziekenverpleegsters ontving. De Paus geelt de tweeerlei opvat tingen weer. welke er omtrent dit con flict bestaan. In het buitenland neemt men veelal aan, dat hier sprake is van een veroverings- en aanvalsoorlog. Zulk een oorlog ttu kan nimmer als gerecht vaardigd beschouwd worden. Zij ware onbeschrijfelijk treurig en afschuwelijk. In Italië zegt men echter, dat hier sprake is van verdediging en grens- beveiling, waarbij tevens expansiemoge lijkheden worden gezocht voor een zich sterk uitbreidende bevolking. Als men deze opvatting aanvaardt, dan blijft de Heilige Vader loch nog de vurige hoop uitspreken, dat men de bestaande moeilijkheden slechts zal I oplossen met middelen, die geen oor- I log beteekenen. Dit moge niet gemak- I kelijk zijn, htt mag ook niet onmoge- I lijk zijn: Bij alle erkenning van de I expansie-behoefte van Italië moet de I gebruikmaking van het recht van ver- l dediging binnen de perken blijven en I gematigd zijn, opdat niet de verdedi- I ging zelve schuldig sta. overdrijvingen? Waartoe al die kunsten, die strenggenomen zonder doel cn totaal onnoodig zijn? Waartoe die dikke woorden Eenvoudigheid, klaar heid en beknoptheid van uitdrukking zijn de ware schoonheid van elke conversatieen dat slaat zoowel op vertrouwelijke gesprekken in engen kring als op redevoeringen in hel openbaaren deze eenvoud, klaarheid en scherpte van uitdrukking is op den duur ook een waarborg voor de juist heid en scherpte van gedachte. Levenslesles. Wie heeft al eens niet met den een I of anderen mensch kennis gemaakt, met een fonkelende verbeeldingskracht I en radde tong, die indefoutderover- drijving was gevallen Bij zulke neemt alles een onmetelijken omvang aan f wat voor hun oogen komt .groeit ont- I zaggelijk, het is alles kolossaal, ont- zettend, reusachtig" ja er zijn zoo- wat geen kleine voorvallen in de wereld. Men mag zoo'n mensch een belichaming van den superlatief noe- men. Oaat deze neiging nu zekere grenzen niet te buiten, och dan laat ze maar ongemoeid voorbijgaan! Men kan er om lachen, en in vele gevallen ze beschouwen als een uiting van levendige fantasie. Maar neemt ze buitenmate toe, en ontwikkelt ze zich tot groote afmetingen, dan wordt ze onvolmaaktheid en is dan groot genoeg, om ons te dwingen er aan te weer staan. De overdrijving bestaat in soor ten en ze kan zich over velerlei dingen uitstrekken. Overdrijving in het spreken is nog lang geen leugen, d.w.z. geen vrijwillige vermoffeling of vervalsching der waar heid. Zij, die deze fout in hoogen graad hebben, houden zich nog voor zeer waarheidlievend en hebben ook den oprechten wil het te zijn. Zij be zien echter alle dingen door een sterk vergrootglas, en zien ze dus zoo, zonder zich bewust te worden, dat ze in werkelijkheid heel anders zijn. Lang zamerhand wortelt dan de gewoonte in hen, om alles te overdrijven, en die wordt zoo sterk, dat ze niet meer in staat zijn een feit te vertellen zonder gruwelijk te overdrijven. Zoo komen ze tot de nare gewoonte van z.g. op snijden. Door een onweerstaanbare babbelzucht gedreven, praten ze en praten verder en worden van hun ge klets zelf bedwelmd. Ja, soms komen ze door hun gestage gewoonte, om alles te vergrooten en zich heelemaal te laten meesleepen door het vuur hunner verbeeldingskracht, zoo ver, dal ze dingen verhalen, die niet gebeurd zijndat beteekent, dat ze werkelijk onwaarheid spreken. En dat zou leugen zijn als het boos opzet niet ontbrak. Zij verhalen dan zoo lang onwaarheden, totdat ze het zelf gelooven. Is deze fout tot zulk een hoogte gestegen, dan is het inderdaad geen gekheid, ze springt direct in het oog en ontneemt aan degenen die ze heb ben, alle vertrouwen, alle geloofwaar digheid, waarop ze zonder die fout aanspraak hadden. Bij zulke menschen beheerscht het woord de gedachte, en de juiste opvatting en beoordeeling der dingen wordt daardoor verminderd en verstoord. Hun oerdeel wordt ver- valscht en bijgevolg komen ze tot misstappen, die ze anders nooit hadden gezet. Het eind van alles is, dat deze fout bij anderen weerzin kweekt. Het is derhalve raadzaam, dat we voor deze onvolmaaktheid op onze hoede zijn en ons er aan gewennen, eenvoudig en zonder omhaal van woor den te spreken. Waartoe al die overtreffende trappen, al die hoogdravende woorden, al die voor ALLE Inrichtingen vin ondetwljs te dezer stede KANTOORBOEKHANDEL laafastr. M La. KiMiaiMtr. TëL SM Kerknieuwe De bisschopswijding van Dr. J. de Jong. Ter vooibereiding ging Mgr. dr. de ng in retraite in het Redemploristen- dooster te Wittem in Limburg. De bisschopswijding zal geschieden de Metropolilaan-kerk te Utrecht, Lange Nieu.'straat, op Donderdag 12 September a s. De kerk zal alleen toegankelijk zijn voor houders van een toegangsbewijs. De plechtigheid zal ongeveer drie uren duren Het nemen van foto's in de kerk is ten strengste verboden een overtreder dezer bepaling stelt zich bloot aan verwijdering uit de kerk. Aan bezoekers met foto-toestel zal de toegang tot de kerk worden ge weigerd. Italië en Abessynlë. Italië en Abessynië. De Negus of Vorst van Abessynië heelt aan een machtig en rijk verbond van Engelsche en Amerikaanschc zaken- huis een concessie verleend voor het winnen van petroleum en het ontgin- :n van diverse mijnvtlden. Welke gedachten moeten Italie's dictator Mussolini nu wel door het hoofd gespeeld hebben toen hij op het einde der grootsch opgezette manoeu vres, welke bedoeld waren om de wereld de geweldige macht en de onbeperkte paraatheid van het Italiaan- sche leger te toonen, aan de grens van Italië en Oostenrijk, bij den Bren- nerpas stond en dat nieuwtje hoorde. Of zou Mussolini daar reeds iets geweten of vermoed hebben van de groote sensatie, dat bijna de helft van Abessynië aan een Engelsch-Ameri kaansche maatschappij voor een tijd perk van vijl en zeventig jaar in exploitatie zou worden gegeven. Dit commercieele antwoord is effec tiever dan vrijwel alle politieke maat regelen, welke de Engelsche regeering voorbereidt. Het heelt meer beteekenis en zeker meer resultaat dan sancties, vooral ook omdat het niet direct onder den invloed der regeeringen staat en men in Rome de, Engelsche ministers er niet onmiddellijk voor aansprakelijk kan stellen. Particulier initiatief tot exploitatie van ontzaglijke schatten, welke totnogtoe onbenut waren, moet worden toegejuicht. Te Rome zal men door deze be richten zonder twijfel uit het veld ge slagen zijn. Mussolini kan met zijn Oost-Afrikaanschen veldtocht naar zijn bewering ethische belangen nastreven, wanneer de economische winst hem ontnomen wordt, zal dit idealisme wel eenigszins bekoelen. De voornaamste motieven, die de Duce aanvoert, zijn door dezen commercieelen tegenzet van hun waarde beroofd. Het lijkt tenminste onwaarschijnlijk, dat men een zoo kostbare en hachelijke expe ditie wil ondernemen met een materieel zoo gering resultaat als een politiebe waking. Hoe de kwestie verioopen zal is nog niet uit te maken. Het is in ieder geval zeker, dat het geheele conflict gewij zigd is en dat de oplossing in be paalde richting kan worden verge makkelijkt. T.lef. 1830 Tel. 1093 heeft zUn prijzen sterk VERLAAGD Standplaat! mul Hotel Kantoor: Kamp 41 Telef. 1093 Tel. 1830 Pleter Pijpers, poëet op Puntenburg. IV (Slot). Vroeger haalde men de keien voor de erbarmelijk slechte bestraling uit den Bergook de groote kei, Amers- loorts sieraad en kenteeken, is door den gekken Meister van daar gehaald. Hij looit die Bergsche keimijnen en roept uil: Wijze Schepper, ik verstom, Hoe blinkt uwe magt aloml Zeist, de Hernhutters, Naarden, Har- derwijck, Nijkerk, Barneveld, Wouden borg, Leusden komen nu aan de beurt. Op het Leusder kerkhof vindt hij een doodshoofd, wat hem eene lange be spiegeling doet houden voor zijn echt vriendin .wie ik meer dan mij bemin" en wel over hun komende scheiding door den dood. Hij wil eerst zeil ver trekken den gralkuii in. maar als zijne vrouw het eerst vertrekt .dan baart mij de dood geen smart". Dat vindt hij ook goed. Bij deze ontboezeming .voelt hij een zitten traan, in zijn wee- nende oogen staan". Hij had ai een tijdje niet gehuild. De Treek knapt hem weer op, als hij 't geboomte ziet. Hij schiet hier weer danig over zijn doel heen en zegt: Wat geboomte, in gindsche streek, Schijnt het firmament te tergen Alle boomen schijnen dwergen Die, uit schaamte, zich verbergen Voor 't geboomte van den Treek. Buigend en vol beleefdheden voor den goeden gastheer, vertrekt hij naar Nimmerdor, Heiligenberg, dat hij met Lokhorst erg mooi bekeuvelt met zoet gerijmel, schuilt onder een onweder in de herberg .de Zwarte Steeg" welbe kend, krijgt daar weer een aanval van menschenmin en ruikt balsemgeur, en gaat nu rijden, hij wordt moe I O gezellige echtvriendin Stappen wij dit rijdtuig in Door het wandlen zijn wij moede. Op Wijnbergen schijnt hij met zijn zanggodin goed onthaald te zijn, even als op Stoutenburg, waar hij zes blad zijden over volrijm!de beurt is nu aan Hoevelaken, Emmiclaer, Vinken- hoef en de tabaksplanterij. Vooral het laatste is van zijn gading en ontlokt hem: Dierbre moederstad! Uw hand plukke, op 't vetgemeste land Ecuwen lang, doorvoede bladen Van uw warmgesloofde zaden, Opgegroeid tot breede plant. Hij komt nog eens op de muskadel len of druiven aan de grachten terug. De dichter is inmiddels uit het rijtuig gestapt, want hij spreekt er niet meer over. De zes bladzijden over Randen broek en Jacob van Campen zijn vr de volgende kracht I Dat mijn Clio U bezoek Neerlands wonder! Randenbroek 1 Welk een spar doorboort de wolken En zinkt neer in diepe kolken! Gelukkig begint de avond te vallen en waar onze poëet al reeds eerder moe begon te worden, als hij zelf ver telde, gaan wij over het Bisschopsbrugje de stad in en hooren hem nog een paar verzen voordragen over zijn hui selijk geluk, over zijn gral, loegeheitigd aan zijn gade. Hij eindigt natuurlijk huilende bij het afscheid: Stad... vaarwel... mijn traancnvloed Dien uw liefde zwellen doet, Vloeit langs gloeiende wangen neder. Oij mint mij; ik min U weder! Wij hebben nu het .beroemde" ge dicht van Pieter Pijpers doorloopen. De dichter leed aan de kwaal van zijn tijd, overdrijving zonder maal, die zelfs begaafde menschen tot litteraire dwaas heden voerde. 'tZat in zijn tijd in de lucht. Men vond in al die fratsen geen waarheid. Maar ook toen waren er letterlievenden, die ook al die fanfaro nades en dien bluf afkeurden. Ook op .Tempe" kreeg Pleter Pijpers een on verwachte, scherpe onwelwillende crl- tiek in een werkje getiteld: Bespiegelingen.aanmerklngenenaan- teekeningen op het vermaarde dicht werk .Eeml. Tempe enz." door den heere Pieter Pijpers van en tot Pun- tenburgh, cidevant tabakswinkelier te Amsterdam in de Warmoesstraat, daar Joseph II uithangt, naderhand met 1795 president van hun Hoogmogenden de heeren of burgeren Staten Generaal, thans controleur van 't zeekantoor, poëta causareus laureatus enz. 1804. Deze felle critlek trok Pijpers zich zoo aan, dat hij eerst ging kwijnen en het spoedig daarna bestierf. Hij overleed, onvoldaan over de on dankbare wereld, teleurgesteld, op Pun tenburg 20 Juni 1805, oud 54 jaren Gespekt. Het Kamerlid van der Sluis heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende vragen gesteld Is de minister bereid om te bevor deren, nu gebleken is uit het rapport- Beumer en uit verslag van de Reken kamer, dat de bacontabrikanten enkele millioenen méér hebben ontvangen voc r hun diensten dan noodig en redelijk was in een lijd, waarin de geheele Nederlandsche boerenstand verarmde, dat een aanzienlijk deel van die lillioenen teruggestort wordt? Binnenland Amersfoort Dinsdag hield de oude gemeente raad zijn laatste zitting. Na mededeeling van eenige inge komen stukken kwam in behandeling de wijziging van het uitbreidingsplan voor het Leusderkwartier, dat wil zeg gen voor de terreinen tusschen Arn- hemsche weg en Leusderweg. De eigenaresse van Nimmerdor had hiertegen eenige bezwaren geopperd. De raad ging echter na eenige ver beteringen te hebben bepleit met de plannen accoord. De onlangs vastgestelde nieuwe bouwverordening was door Ged. Staten teruggezonden met den wensch enkele redactionecle wijzigingen aan te bren gen. De raad wilde eerst meer bedenktijd hiervoor, maar toen de Burgemeester den wensch had geuit dat de oude raad die de verordening had vastge steld haar ook voltooide zwichtte men. Na eenige discussie ging men met de voorgestelde wijzigingen accoord. De heer van Tellingen informeerde naar een in huur verhoogde gemeente- woning en zal nader worden ingelicht. Aan het Dupontplein werd voor f9700 grond verkocht. Bij de rondvraag kreeg de heer Zwart antwoord op een informatie betreffende het weghalen van een ton wegens wan betaling- De heer Butseiaar vroeg of een onder wijzer reeds een ontslag-brief had thuis gekregen voor de raad hem had slagen. Wethouder Thien deelde rnede, dal den betrokken onderwijzer een brief was gezonden, waarin werd medege deeld het voornemen van B. en W. om den raad voor te stellen hem eer vol ontslag i verkenen wegens in krimpen van het getal leerkrachten. De heer Zwart informeerde naar het stellen van borgen bij verpachtingen. Wethouder thien zeide dat de ge meente zich evenals elk particulier moet dekken voor elk risico van wan-praes- tatle. De gewone vorm is het laten stellen van borgen. Andere wijze van zekerheidstelling als bankgarantie enz. zijn echter ook toegestaan. Van eenige belemmering bij verhuren en verpach ten dientengevolge is niet gebleken. Aan het eind der vergadering nam de Burgemeester afscheid van de niet terugkeerende gemeenteraadsleden nui, Van Hamersveld en de heeren Hol- kamp, Boender, Zwart, de Mots, But seiaar, van Nieuwenhuysen, Eggink, Van Lonkhuyzen en Hehenkamp. Het is al weer een Raad, die hij ziet verdwijnen. Deze Raad heeft zeer belangrijke besluiten genomen De bevolking is zeer toegenomen. Allen hebben saamgewerkt om de be langen der gemeente te behartigen. Met een herinnering aan den begroo- tingsbrief 1932 wijst hij er op, dat de tijden steeds moeilijker zijn geworden. Dat heeft geremd. Er gaan thans 10 raadsleden weg, die langer of korter In den Raad zitting hadden. De ouderen hebben met ijzeren volharding gewerkt maar de jongeren niet minder. Spr. hoopt dat de indruk is gevestigd dat hier ernstig wordt gewerkt en hij dankt allen voor hetgeen ze hebben gedaan. De heer Hehenkamp dankte voor deze vriendelijke woorden en hoopt dat de nieuwe raad ook steeds aangenaam zal samenwerken in het belang der ge meente. De heer Lonkhuyzen prees den voorzitter voor zijn beleid. B.K. Prop.-Club .De Kalk Werkers". Op Zondag 15 September a.s. zal In het gebouw van de R. K. Werklieden vereniging .Sl. Jozel" aan de Lieve Vrouwestraat de Eerste Amersfoortsche Propaganda-Arbcidersdag worden ge houden. Aanvang half 4 met een plechtig Lof in de kerk van St. Henricus. Bij voldoende deelname daarna in optocht naar het gebouw der R. K. Werkliedenvereniging, waar spreekt Rector Bols uit Amsterdam met 't onderwerp: .Wij hebben zijn ster ge zien niets houdt ons nu tegen" en H. C. Nijkamp, Voorzitter Utr. Dioc. Bond met 't onderwerp: .Kapers op de kust". Medewerking verleent het strijken- semble der R. K. Muziekvereeniglng .Wilskracht", terwijl tevens eenige declamatie's ten gehoore gebracht wor den. Bewijs van toegang 5 cent. Werk- loozen vrij. Kamer van Koophandel en Fabrieken. Vergadering op Donderdag 5 Sept. 8 uur. De dagorde vermeldt onder meer: Vaststelling van den datum der perio dieke verkiezingen op Woensdag 6 Nov. Aan de orde van aftreding zijn van de aid.: GrootbedrijfCozijnsen, lr. Huygen, Lonkhuyzen, den Ouden; KleinbedrBf: van Os, van Rooyen, Ruiters en Verwer. Beslissing over al of niet handhaving der Bevrachtingscommissie ingevolge ingekomen stukken hieroverbij hand having benoeming of herbenoeming van leden en pl.v. leden. Examen Coupeuse. Voor het gehouden examen voor Coupeuse te 's Gravenhage, ter bevor dering van lndustrie-o..d.:wijs voor Meisjes .St. Anna" slaagden de Zus ters en de dames M. Canisio, Zr. M. losinia, Zr. Henrica Maria, Zr. M. Marianette en R. v. Laar, N. Pullens, M. van Wegen. M. Hermse en T. Haarsma, allen leer lingen van de Zusters van O. L. Vrouw. De zanglessen van het R. K. kinder koor onder leiding van H. M. Scheifes worden hervat Woensdag, 4 Sept. 14 uur in het Vincentlushuis, Kromme- straat. Nieuwe aanmeldingen daar. Voor het Utrecht gehouden examen, i de .Eerste Ned. Mode-Vakschool a voor Costumiëre CARBON Steeds het beste Kan'oorboek- en Schrijfmachine handel Langestraat 84 Telef. 528 Taxi M auto noodig Amersfoort. Vereeniging" slaagden v< de dames W. Versteeg, S. Versteeg, L. v. d. Venne allen te Hoevelaken en G. Veenvliet en A. v. d. Kooij beiden al hier. Voor Coupeuse slaagde mej. N. de Goede alhier allen leerlingen van Mevr. Willemsen-Stekelenburg, Edison- straat 67 alhier. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 4 September: 11.05-5.20 London. 5.20-650 Keulen. 7.00-8.00 Gram. Ultz. A.R.C. 8,00-10.05 London. 10.05-12.00 Boedapest. Donderdag 5 September: 11.05-5.20 London. 5.20-6.50 Keulen. 7.00-8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00-10.00 Droit- wich. 10.00-12 00 Boedapest. Vrijdag 6 September: 11.05-5.20 London. 5.20-6.50 Keulen. 7.00-8.00 Oram. Uitz. A.R.C. 8.00-9.30 Droit- wich. 9.30-12.00 Boedapest. Zaterdag 7 September: 11.05-5.35 London. 5.35-6.20 Droilwich. 6.20-6.50 Diversen. 7.00-8.00 Oram. Uilz. A.R.C. 8.00-9.20Droitwich.9.20-11,50Weenen Hebt U een De recherche heeft twee jongelui aangehouden, een uit Amersfoort en een uit Bunschoten, die de vorige week Inbraak pleegden in een fruitwinkel aan den Arnhemschen weg. Ze hebben meerdere inbraken en diefs'allen ge pleegd en daarbij overjassen, rijwiel- plaatjes, fietsen en ook geld ontvreemd. Ze hebben een volledige bekentenis afgelegd. Koninklijke Onderscheidingen. Benoemd tol officier in de orde van Oranje-Nassau dr. H. J. E. Belh, direc teur der Rijks H.B.S. alhier. Tot ridder In de orde van Oranje- Nassau mej. C. J. ten Bosch, directrice van de Industrie- en Huishoudschool en D. Veenman, ontvanger der regi stratie en domeinen. Tot olficier in de orde van Oranje- Nassau kolonel v. d. Oudendijk Ple- rsc en kolonel Rooseboom, alhier. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau kapitein Ziedses des Plantes en kapitein D. Brouwer. De eere-medaille der Oranje-Nassau- ofde in zilver f<~toegekend aan den adjudant-onderolficler-inslructeur H. Bolle en den adjudant-onderoificier hoofdverpleger mill. hosp. T. Doff. In brons is deze medaille toegekend aan remonterijder J. W. Smal. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. v. W. Blefjcr- veld en D. Krop Gerardus Pieter Loduvlcus, z. v. L. P. F. J. Beijer cn J. O Sleenhol - Oerrit, z. v. W. Ha- gevoort en H. v. Brakel Hendrik. v. H. Maaier en M. v. Oinkel. Ondertrouwdj. J. Otto en M. A. A. Ramselaar H. A. v. Nieuwkcrk cn J. L. de Gooijer D. L. v. Kolfscho ten en J. G. Hagelen J. A. v. Hat- lum en A. H. v. Dlermen H. v. Dijk en G. S. Bijlsma L. Bcldcrok en C. v. Gelder. Gehuwd: F. J. M. Roelvlnk en W. M. Nefkens —H. Mulder en A.dcjong J. C. v. Amerongen en J. M. D. de Haan. OverledenArie Ponsen, 47 j„ echlg. J. Dijkstra Calrina v. d. Berg. 34 j., echtg. v. D. Mulder Maria Koe- lewijn, 29 j., echlg. v. E. Hartog. Geboren: Huiberdina, d. v. R. F. van Dijk en C. L. J. v. Bckkum H. Tiggela Laar Berlus Theodorus, z. v. J. Htrmanus, zelavcn en E. Barlingen en P. v. Silfhout Qerr'it Hendrik, z. v. G. v. der Mallen en D. Vos Bernardus Henricus Maria, z. H. P. H. van Wees en A. M. Broek- nan. OelrouwdJ. K. Klaver en A Apeldoorn W. de Kroon en H. E. de Ruiter. Overleden P. de Qroot, 79 jr., wede. v. W. v. Fcssem. V.V.V. Zomeravondconcerten. Morgen, Woensdag 4 September om i uur n.m. zal het Cl». Tamboers- pijperscorps „luliana" onder leiding van den Directeur Joh. de Vries Pzn. op het terras van de Sociëteit Amicltia de reeks der concerten vervolgen met het volgend Programma: I. a. Wandelmars; b. Banlermats; c. De Pijpermars. 2. a. Bondslied N. V.V.; b. Bondslied J.V. op G.O.c. Bondslied N.C.R.V. 3. Kindervreugde, potpourri. 4. Voor 't Vaderland, mart. 5. Bloemen wals. 6. Transvaalse liede ren. 7. Amersfoort Voorwaarts. Pauze. 8. Juliana, mare. 9. Les Etrenncs, wals. 10. De onderbroken tochl: a In het bos; b. Het vertrek; c- Het ongeluk; d. In de Smidse; e. Het vertrek II. Orote Taptoe met besluit Wilhelmus. Dit concert wordt aan vacantlcgan- 'ere In Amersfoort gratis aangeboden. )exe hebben evenals stadgenoten, vrije toegang tot hel terras van Amlcllla, dat welwillend door Amicilia voor dit doel ter beschikking gesteld is.

De Eembode | 1935 | | pagina 1