Amersfoortsche R. K. Spaarbank Allerlei OPGERICHT IS JULI I9IO BREEDESTRAAT 82 TELEFOON 1783 GIRO No. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAO van 10 tot 11 uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding; 3%, Spaarbusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Parochie St. Ansfridus. De Weleerw. heer H.J. Groothuis, sinds 1926 kapelaan der parochie van den H. Ansfridus te dezei stede is benoemd tot kapelaan der St. Antonius- parochie aan de Kanaalstraat te Utrecht. Ongetwijfeld zullen de parochianen van St. Anfridus hun kapelaan noode zien heengaan. Bij het behartigen der geestelijke belangen van de hem toevertrouwden, ontwikkelde hij grooten ijver. Het parochiale jeugdwerk werd door hem in nieuwe banen geleid en belooft rijke vruchten. Z. H. Exc. den Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Kapelaan der St. Ansfridus-parochic den Wel- Eerw. heer Th. C. A. A. M. v. Rijcke- vorsel, thans Kapelaan te Herveld. De Burgemeester is verhinderd Woensdag spreekuur te houden Zondag werd vanuit Amersfoort de 3e Kring Gooi- en Eemlandmarsch gehouden over 35 K.M.. waarvan de organisatie was in handen van St. Hu- bertus, Aankomst en vertrek café 'I Boompje aan den Heiligenbergerweg, Door 139 personen werd aan de marsch deelgenomen en allen hebben in opge wekte stemming de tocht volbracht. Gemeentebegrooting. Prompt op den wettelijk voorge schreven tijd boden Burgemeester en Wethouders den gemeenteraad de be grooting voor 1936 aan. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f4.226,201.88 en heeft een post van f 28.000 voor onvoorzien. Belastingverhooging is niet noodza kelijk; er is bezuinigd wat kon uit te komen. Uit den begeleidenden brief blijkt dat het totaal der achteruitgang in de reserves der gemeentehuishouding over 1932 tot en met 1934 bijna f350.000 beloopt. Maandagavond had in „de Poort van Kleef" een ledenvergadering plaats van de plaatselijke R.K. Middenstands- vereeniging onder leiding van den heer L. A. A. van Hamersveld. Na een woord van welkom werden de notulen voor gelezen, waarna een 5-tal nieuwe leden werden geinstalleerd door den geeste lijk Adviseur Pastoor Spitzen. Z.Eerw. sprak zijn vreugde er over uit dat hij zoowat het 200ste nieuwe lid kan Installeeren. Dit getuigd van een ge weldige groei en van een activiteit van het tegenwoordige bestuur. Door de Voorzitter werd medege deeld dat de vacantie-reizen door ge brek aan belangstelling niet door konden gaan. De kwestie aannemers te Soest is tot volle tevredenheid op gelost. Voor de gehouden aanbesteding konden alleen georganiseerden inschrij ven. De opheffing van de Kamer van Koophandel is voorloopig van de baan waaraan ook het bestuur van de R.K. Middenstandsvereeniging hare mede werking heeft verleend. Er is adhesie betuigd met de andere Middenstands- vereenigingen om verlaging van de P.U.E.M.-tarieven te verkrijgen, het geen gelukt is. Spr, wees vervolgens op het bereikte succes vandeOranje- F.A.M. Week. De Diocesane Bond heeft besloten tot uitgifte van een ledenboekje, het welk voor Amersfoort plaatselijk zal geschieden. Een winterprogram zal worden samen gesteld. Tot uiterlijk Woensdagavond verwacht het bestuur eventueele op- ëaven voor dit program van de leden, ij de behandeling van de Centrale Raadsvergadering werd besproken het voorstel Lichtenvoorde omtrent poli tieke actie, De vergadering was van meening dat dit voorstel te ver ging en wenschte politiek buiten de Mid- denstandsvergaderinge.il te houden. De Politieke Actie Commissie heeft tot taak de Middenstanders in de politiek te brengen op de aangewezen plaats de R, K. Kiesverenigingen van de R. K. Staatspartij. Met 3 stemmen legen werd goed gekeurd dat leden die lid zijn van de N.S.B. en deze organisatie niet willen verlaten, als lidjgeroyeerd zullen worden. Aangedrongen werd op een actie tegen de premie's welke de K.R.O. verstrekt ais missaaltjes e.d. Naar Ide Centrale Vergadering te Oldenzaal op 4 en 5 September zullen gaan de heeren Hamersveld en Verwer. Na&r het Congres te Rotterdam van de Ned. R K. Middenstandsbond op II en 12 September a.s. werden af- gevaardigdde heeren Verwer en de Wit, Een drukke rondvraag besloot deze zeer geanimeerde bijeenkomst, terwijl de opkomst bijzonder goed was. Een sympathieke gedachte. De bloemist S. G. Kortbeek aan de Snouckaertlaan heeft een zeer sympa thieke etalage gemaakt ter gelegenheid van het overlijden van Koningin Astrid. In het midden van de etalage prijkt een portret van de overleden lands vrouwe van België omgeven door een groene krans met linten in de Belgi sche kleuren. Boven de krans prijken witte leliën en aan weerszijden paarse bloemen. Opzij van de foto met krans staat een kroon op zwart doek metj eveneens d» Belgische kleuren. De geheele etalage is streng eenvoudig en doet de voorbijgang met wee moed denken aan dit jonge leven, zoo plotseling afgeknakt, achterlatende een treurende echtgenoot en kinderen, een treurend volk. R. K. Voetbalver. „Amersfoort". De Algemeene Jaarvergadering van de R. K. Voetbalvereeniging „Amers foort" zal worden gehouden Vrijdag 6 September a.s. te kwart over 8 uur in „St. Aechten" aan 't Zand. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Behandeling Corres pondentie. 3. Verkiezing van een Voor zitter. 4. Mededeeling der verdeeling der overige bestuursfuncties. 5. Jaar verslagvan den oud-Secretaris. 6. jaar verslag van den Penningmeester. 7. Begrooting 1935-1936. 8. Benoeming Kascommissie. 9. Benoeming Elftal commissie. 10. Welk doel beoogd het nieuwe bestuur? II. Reiskosten en contributie. 12. Mededeelingen. 13. Rondvraag en sluiting. Het 2e elftal is ingedeeld in de 2e klas R. K. U. I. V. B. Dinsdagsavonds kwart voor 7 uur trainen op het ter rein onder leiding van Henny Hassing. Zondag 15 September half 8 H. Mis met algemeene H. Communie voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der leden en donateurs in de Kapel van Pension St. Joseph. Het bestuur telt thans 9 personen H. J. van Campen, J, W. A. Gante- voort, G. E. A. J. M. Geels, A. Geurt- sen, H. N. de Haan, E. G. Hilhorst, R. Richter, A. v. d. Wakker en R. Westerlaak. Voorts heeft zich een comité gevormd beslaande uit de heeren L. A. A. van Hamersveld, J. v. d. Linden, G. A. Luycx, W. Plasmeijer en H. G. Vlug, resp. als afgevaardigden van Midden stand, Werkliedenverbond, Oudersver- eeniging. Jonge Middenstand en Han delsreizigers. Zondag a.s. heeft op het terrein van den A.B.L.O. aan den Leusderweg een oefenwedstrijd plaats. Het bestuur rekent op de daadwer kelijke medewerking van alle katholieke stadgenooten. Bloemencorso. Fietsen le prijs: meisje van Silfhout i B. Keemink, 2e Eek, 3e Platering, 4e van Beek, 5e v. d. Hoek, 6e G. Veldhuizen, 7e D. Koops. Driewielers: le prijs met lof Smit, 2e Esveld. Trekkarren le de Vaal, 2e Klapper, 3e de Wit, 4e van Nijkerk. Auto's le Heere's taxibedrijf, le v.d. Bunt, 3e Hamersveld. Wagens le Oranje en Vaderland, 2e Chr. Bond van Spoorpersoneel. Buiten mededinging: eervolle ver melding „De ooievaar" en „Sneeuw- >p", kinderen Meester. Reclame: le prijs fa. v. Achterberg kolenhandel, 2e motorhuis van Beek, le met lof fa. Achterberg meubileering, le Ford Wilggo, le met lof Gasfabriek, 2e Vonk bakker, 2e Hoektax, 2e Huis van Oldenbarnevelt, 2e Zaag en 2e Hamersveld. Diversen1 e prijs Oogstwagen Vlas- akkerweg, 2e meisje met juk Holsteijn, le Gave gulden Meester, le K 18, le Kinderzorg sprookje en kei, 2e R. K. meisjesschool Soeslerkwart., le buurt- Kruiskamp, 2e Chineesche groep Extra Boottochten. nog eenige extra boottochten organi- A U l"~ r~\ P/'Tï'AI I seeren met het grootste luxe stoom- K. l| V_x_-/r\ jacht „Volharding" en wel Maandag 9 September naar Urk. Dinsdag 10 September naar Hoorn. Woensdag 11 September naar Enk huizen. Deze tochten allen vanuit Huizen (N.H.) terwijl de deelnemers aan deze tochten vanuit Amersfo.ort per - luxe auto's heen en terug naar Huizen gaan. Donderdag 12 Sept. laatste tocht vanuit Huizen naar Marken en Volen- Kropff, 2e Volendammer groep Priem 2e Cowboys ten Hoeve en 3e trekkar kinderen Anema. Het bestuur der Floralia-vereeniging „Amersfoort" deelt mede, (Kt de ope ning harer tentoonstelling in de Markt hal zal plaats hebben op Maandag September, des nam. half 5. Een bewoner van den Leusderweg bemerkte dat bij hem was ingebroken. Door de politie werd een 24-jarige ongeman aangehouden, die bekend heeft geld ontvreemd te hebben. In den nacht werd gearresteerd een 25-jarigen inwoner van Amsterdam die dronken achter het stuur zat. Op het Lieve Vrouwekerkhof had een vechtpartij plaats. Een minnend paartje was mishandeld geworden door een jongeman, die waarschijnlijk iets te veel had gedronken. Katholieken die verhuisden. Jacoba Vermeeren, van Leusderweg 8 naar Spaarnestr. 57. Anna Engelberts geb. Meyers, van St. Bonifaciusstr. 29 naar Spaarnestr. 24. j, Rommers, van Hoogstr. 22 naar Bolderstr. 35, arb. Chr. Hammer, van Schimmelp.str. 15, naar Nieuweweg 2. Elisabeth Kreijne, van Weverss. II naar v. Persijnstr. 2, dienstb. Theodora v. Soest, van Stoovestr. 29, naar Soesterw, 123. J. Koeslag, van J. Steenstr. 39 naar Krommestr. 5, leerh Geertrui Pieters, van Leusderweg 222 naar Krommestr. 5. Edisonstraat 7, kant.b. B. Rehwinkel, van Muurh. 119, naar Muurh. 116, los arb. A. Poort, van Muurh. 119, naar Muur huizen 116. W. Pot, van KI. Spui 20, naar kl. Spui 18, hdr. b. dienstv. G. Mulders, van Aldegondestr. 108a, naar A. de Arnh.prtw. 16b. G. Palland, van Gaslaan 71 naar Li- gusterstr. 19, opperm. Mettes, P. Pijpersstr. 2b naar Ha- versteeg 2a, kweeker. W. Smil, van P. Borstr. 2, naar't Zand 21, melksalonh. E. Vis, idem, ijscov. Adelaide Rondelle, van Schimm.p.k. 50, naar Bergstr. 21, coupeuse. J, Beckers, van Sumatrastr. 38, naar A. Nieuwendijk, van Marnixl. 12, naar Bernulfusstr. 35, bel.c. Blom geb. Poelder, van Leusderw. 84b, Verhoevenstr. 33. G. Driesman, van Violenstr. 64, naar Pothstr. 81, opperm. C. Houtkamp, van Schimmelp.str. 31, Meihorststraat 19, exp.kn. Uit den Omtrek Hoogland Burgerlijke stand. GeborenJacoba Hendrika, d. Nieuv/enburg en H. J. Schut Aleida Richaida, d. v. F. v. d. Tweel en M. G. v. Eyden Adrianus Petrus, z. v. J. P. Kok en G. Huisman. Onder trouwd: H. v. Hamersveld en M. A. Baas. NUkerk Op de markt: 170 000 eieren f2.75— f 3.25, eendeneieren f 1.75—2,4schram- men f 18-20, 24 biggen f 12—15, 6 varkens f55—75; 115 runderen: kalf- koeien f 120—160, vette koeien f150— 180, kalf vaarzen f65—115, vet vee le kw. f0.19—0.26, 2e kw. fO.15-0.19 per pond; 38 nucht:rekalv.: mestkalv. f7—15, slachtkalveren f2.50- Burgerlijke stand (nadruk verboden). Geboren: Teunis, z. v. H. Bijvank en H. Meiling Tjitske Sjoerdje, d. H. Hendriks!en B. de Jong Aartje, v. E. v. de Beek en M. Kas Hen drika, d. v. G. v. d. Kleut en W. Klom penhouwer. Ondertrouwd: nissen en A. Boomsma J. v. de Veen de Beek A. v. Vaneveld en E. Versteeg T. v. d. Brink en H. v. Brummelen. GehuwdJ. Bouw en N. v. Veenhuizen G. v. Deuve- ren en L. Nummerdor. Overleden: Woutertje v Dijk, 59 j-, echtg. v. C. Overeem Franciscus L. W. Luijten, 29 j., echtg. v, C. M. Voorham Petrus J. Maardenberg, 18 j. Leusden Oeboorte-aanglfteGeertje, d. v. J. v. d. Lagemaat en G. v. Kolfschoten. Soest In de slot-zitting van den Soester gemeenteraad, sprak de voorzitter een woord van dank enjwaardeering tot de scheidende raadsleden. In 't bijzonder tot den heer van den Bremer, die 40 jaar zitting gehad heeft in den raad, niet alleen als gewoon lid, doch ook als wethouder en zelfs als waarnemend Burgemeester heeft de heer van den Bremer de gemeente gediend. Als be wijs van waardeering werd het aftre dende lid een mooie electrische hang klok aangeboden. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE HUIK I««EENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. JOHANNES HENRICUS GERARDUS JANSEN, door de genade Gods en de gunst van den Apostolischen Stoei Aartsbisschop van Utrecht. Zaligheid in den Heer. Toen wij tengevolge van onzen wankelen gezondheidstoestand onze lichaamskrachten voelden afnemen, zoodat wij niet langer in staat waren de volle lasten aan ons Herderlijk Ambt verbonden, te dragen, hebben wij ti, bij schrijven van 19 April l.l. medegedeeld, dat wij den Heiligen Vader verzocht hadden ons een mede helper te willen schenken, die ons tijdens ons leven zou bijstaan i uitoefening van ons ambt en die, neer het den goeden God behagen zal ons tot Zich te roepen, onze plaats als Aartsbisschop van Utrecht zal innemen. Thans kunnen wij u mededeelen, dat Z. H. de Paus op ons verzoek goedgunstig heeft beschikt. Bij bulle van 3 Augustus 1935 heeft de Heilige Vader benoemd tot onzen Coadjutor met recht van toekomstige opvolging en tot litulair-aartsbisschop van Russio, den hoogeerwaarden hooggeleerden heer dr. Joannes de Jong, president en professor aan ons groot-seminarie te Driebergen. Wij zijn vervuld van dankbaarheid jegens den goeden God, Die ons hi voorrecht schonk, onzen opvolger pei soonlijk te mogen begroeten en va dankbaarheid jegens den Heiligen Va der, die zoo bereidwillig aan ons r zoek gevolg gaf en in de persoon Monseigneur de Jong ons een mede helper en u een toekomstig herder gaf, overeenkomstig ons aller wensch. Het bisschopsambt legt vooral dezen moeilijken tijd zware lasten op de schouders van dengene, die ermede wordt belast. Dit zal aanmerkelijk wor den verlicht, wanneer de bisschop, evenals in het verleden zoo ook in de toekomst mag blijven rekenen op het gebed, de aanhankelijkheid en de volg zaamheid van zijn priesters en ge- loovigen. Heel bijzonder vragen wij u, vooral in de dagen, die aan de heilige bis schopswijding van Mgr. de Jong vooraf gaan, vurig te willen bidden, opdat Gods genade en zegen in ruime mate moge nederdalen over onzen mede helper, die, naar wij van harte hopen, eenmaal lange jaren herder zal zijn. En zal dit ons herderlijk schrij1 op Zondag 1 September a.s. in tot ons Aartsbisdom behoorende kerken, alsmede in de kapellen, waarover een rector is aangesteld onder de vastge stelde H.H. Missen op de gebruike lijke wijze worden afgekondigd. Gegeven te Utrecht, den 23sten Augustus 1935. J. H. O. JANSEN. Aartsbisschop van Utrecht. Benoemingen. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft de:. Zeereerw. heer P. M. Simons op zijn verzoek om ge zondheidsredenen eervol ontslag ver leend als pastoor te Hoonhorst, en heeft benoemd als pastoor te Hoon horst den Zeereerw. heer B. J. j. Bloemen en tot pastoor te Dronrijp den Zeereerw. heer E. A. J. Bosman en tot Rector der St. Ludgerus-Kweek- school te Hilversum den Weleerw. heer H. J. v. Damtot kapelaan te Utrecht (H. Antonius) den Weleerw. heerj. H. J. Groothuis (thans kapelaan te Amers foort); tot kapelaan te Amersfoort (H. Ansfridus)]|den Weleerw. heer Th. C. A. A. M. van Rijckevorsel, en tot kapelaan te Herveld den Weleerw. heer P. J. Russcher (neom.tot kapelaan te Utrecht (H- Gerardus Maj,) den Weleerw. heer L, W. Vlaskamp en tot assistent te St. Nicolaasga den Wel eerw. heer Th. M. Morselt (neom.) en tot as3islent le Breukelen den Wel eerw. heer J. A. H. Brouwer (neom.) ZATERDAG 3 Om half 12 voorbereiding vgor het 7de leerjaar. 4 tot 9 uur Blechthooreii. Dagelijks de H. Missen' 01» 7 uur, half 8 en 8 uur. Mgr. Aengenent. t Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent bisschop van Haarlem, is hedenmorgen, in den ouderdom van 62 jaar, in den Heer ontslapen. Op de gemeente-begrooting van Utrecht voor 1936 v/as te dekken een tekort van f825.000. Daarvoor wordt belastingverhooging noodzakelijk. Te Boston is een breiwedstrijd ge houden, die door zekere John Cann is gewonnen. Deze matador liet daarbij meer dan 100 vrouwen achter zich. Gedurende den wedstrijd nam hij nog even den tijd om de aanwezige jour nalisten mede te deelen, dat hij de brei- kunst 47 jaren geleden van zijn moeder geleerd had. Hel ligt in hel voornemen va Koningin om met de Prinses op 10 September uit het buitenland terug te keeren. In de gevangenis Berlijn-Plölsi is de 24-jarige Charlotte Jiinemann te rechtgesteld, die wegens moord ter dood was veroordeeld. Zij had haar drie kinderen in een afgelegen kamer opgesloten en van honger en dorst laten omkomen. De door het Amerikaansche Con gres goedgekeurde credieten voor leger en vloot bedragen meer dan 800 mil- lioen dollar, hetgeen een vermeerdering van ca. 27! millioen betcekent ten opzichte van 1934. De begrooting het leger voorziet o.a, in de credieten, die bestemd zijn voor de verhooging van het tegenwoordig effectief 118.750 man tot 165.000, MlJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Kiespijn-Tabletten 60 ct, Lnxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 Maag-Tabletten 75 ct. Apoth. en Drogisten KERKELIJKE DIENSTEN. Officleele Kerkelijke Mededeelingen verzekerd overeenkomstig de Auteu 1912. Hel overnemen van alle onderst Officleele Kerkelijke Mededeelingen in a bladen, wordt uitdrukkelijk vcrbodcnkrachtcns Amersfoort. PAROCHIEKERK ST, ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor. Deken P.*J. M. Sandkuyl, Postgiro 110. 93297. Jacob Catslaan 110. 28, Telefoon 558, WOENSDAG 8.10 H. Mis van den 11. Geest ora Gods zegen over het nieuwe school jaar af te smeeken. DONDERDAG. Van 6—8 biechthoorcn. VRIJDAG lste Vrijdag van de maand. H. Missen om 7 uur en om 8 uur ge zongen H. !Mis. 's Avonds half 8 Lof met litanie en toewijding aan het Allerheiligst Hart. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.) 0. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M, Oostveen. 'tZand no. 31. Telefoon 730. DONDERDAG Van 5—half 9 gelegenheid om biechten. VRIJDAG. lste Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen II. Mis voor de levende en overledene leden van het Genootschap van het H. Hart. 's Avonds te 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooytnan. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158, DONDERDAG Om hall 8 geette H. Mis. Om half 10 gezongen huwelijksmis. Van half 7—half 8 biechthooren. VRIIDAG Eerste Vrijdag. Om 8 uur gezongen H. Mis. Om 7 uur Lof. ;atie PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMRJ.VAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telel. 1450. WOENSDAG •s Avonds kwart over 8 van de H. Familie voor beide afdee- lingen. DONDERDAG Biechthooren van 6-7 uur. - 's Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG le Vrijdag der maand. Kwart voor acht gezongen H. Mis, 7 uur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7,8 en 9 uur Achterveld PAROCHIE ST. JOZEP. Pastoor O. Rentlnck.(b Telefoon no. 20. VRIJDAG Ie Vrijdag der maand. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. «T 7 uur Lof Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 en Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. DONDERDAG. Half 8 Lof. 6—8 biechthooren. VRIJDAG lste Vrijdag. Half 8 gezongen H. Mis. Half 8 Lof. ZATERDAO Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 ui In de week H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. i. DONDERDAG 8 uur lste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. VRIJDAG lste Vrijdag. lste H. Mis op Leo's Oord. Half 9 gezongen H. Mis met de ge bruikelijke gebeden. Half 10 en half II catechismus op de scholen. ZATERDAG 8 uur lste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5 -9 biechthooren. 8 uur Lof met Rozenhoedje» Maandag 2 September beginnen weder om de scholen. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEK Pastoor: H. j. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. DONDERDAG Van 6—8 uur gelegenheid om te biech- ten. VRIJDAG lste Vrijdag van de maand, Half 9 gez, H. Mis: daarna>4ilslelling en gebeden. y 's Avonds 7 uur Lof ter eérfe $tn het H. Hart. ZATERDAG Half 5- biechten. 7 Lol. Deze week de H. Mis om hglf 9. half 9 gelegenh^|4 rm ,e Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend "dè'Kaftt. Open bare Leeszaal en Biblioth^kaan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondig van 12 tot I uur. Van 29 Sept. tot 6 Oct. in Gebouw St, Aechten: „De Vrolijke Acht daagse. --- ZONDAG 15 Sept., "'"t vanwege de R. K. Prop.-Club „De Katholieke Werkers" de eefsle Amers foortsche Propaganda-Arbèldersdag in het gebouw der R. K. Werklieden ver. „St. Jozef". Aanvang half vier met een plechtig Lof in de St. Hen- ricus-kerk. Daarna in optocht naar het gebouw der R. K?*Werklieden- ver. waar spreekt Rector Bots uit Amsterdam met 't onderwerp „Wij hebben zijn ster gezienniets houdt ons nu tegen" en H. C. Nijkamp, voorzitter Utr. Dioc. Bond met 't onderwerp: „Kapers op de kust".

De Eembode | 1935 | | pagina 2