Amersfqdrt Allerlei heden nog gevraagd. Te begrijpen is dat menigeen zich moedeloos voelt worden, doch beseflende dat meerdere ontwikkeling en vakkennis meer kans van slagen geeft, zal de moedeloos heid verdwijnen en er kracht voor ir de plaats komen ora deze crisis het hootd te bieden en men zal een be paalde cursus volhouden tol heleinde toe. Voor ontspanning wordt wederom de Woensdagmiddag benut, diverse spelen, bioscoop en het houden van excursies. Het schaken is door een 30-tal met succes beoefend. Bij de ontspanningsbijeenkomsten was de sleer goed van begin tot eind. Voor de lezingen met lichtbeelden was weinigbelangstelling. De ontspannings avonden Amersf. Bestuurdersbond, RK. Werkliedenver. .St. Jozef", en Chr. Bestuurdersbond mochten zich in een groote belangstelling verheugen. Ook werd de voetbalsport beoeiend en was er een groote belangstelling voor zaalgymnastiek. De Commissie beijvert zich om voor de komende winter al deze zaken zoc goed mogelijk aan te pakken. De aan melding voor bepaalde werkobjecten door jeugdige personen is te gering. Laten de jeugdige toch beseffen dat deze werken worden uitgevoerd om hen de gelegenheid te geven hun vak bekwaamheid te doen behouden en te vermeerderen. De vergoeding van f2.50 per week is wel zeer laag, doch men heeft toch het genot nuttig werk te verrichten en tegelijkertijd zich te be kwamen. Moge het werk van de Com missie en de velen die zich belange loos geven met succes beloond worden. Naar men ons mededeelt, biedt de heerjogchem ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de exploitatie van bioscopen te dezer stede Dinsdagmid dag een gratis bioscoopvoorstelling aan voor de Amersf. Ouden van Dagen, die voor zoo'n voorstelling in aanmerking komen. Zij, die meenen, tot deze cate gorie te behooren, kunnen zich Dins dagmiddag aan het Grand Theatre ver voegen, waar de voorstelling om twee uur zal aanvangen. Door Architect Sikma werd besteed het uitbreiden der Knoopcn- fabriek te Spakenburg. Laagste inschrijving H. van Ijken >or 121.675. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. 15 September Zondag. 10.20-2.20 Brussel. 2.20-4.50 Droit- wich. 4.50-8.05 London. 8.05-9.05 Ra dio Parijs. 9.05-12.00 Brussel. 16 September Maandag. 11.05-12.20 London. 12.20-2.20 Brus sel. 2.20-5.20 London. 5.20-6.45 Keulen. 7.00-8.00 Gram. Uitz. A.R.C 8.00-9.20 London. 9.20-12.00.Droitwich. 17 September Dinsdag. 11.05-12.20 London. 12.20-2.20 Brus sel. 2.20-6.20 Droitwich. 6.20-6.50 Keu len. 7.00-8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00- 10.25 London. 10.25-12.00 Boedapest. Katholieken die verhuisden. A. Bunnik van Hoogeweg 211 naar Soesterweg lb, houthandel J. v. d. Vat van Utrrechtscheslraat 10 naar Arnhemschestraat 4. winkelier H. v. Breene van Schimmelpenn.str. 6 naar Laurusstraat 22 A. v. Wageningen van Driest 24 naar Kleine Koppel 23 J. v. Eykelenburg van Krommestr. 69 naar Galvanistraat I, p.N.S. H. Sleeking van Bisschopsweg 151 naar Veldstraat 3, wever L. Smeeing v. Kruiskamp 42 n. Kamp 26 A. den Ouden v. Havik 17 n. Havik 39 Therese Lindner van Hof 39 naar Hei- ligenbergerweg 37, dienstbode B. Wijnen van Weverssingel 21 naar Mooierstraal 16, arb. R. Dorland van Heiligenbergerweg 24 naar Soesterweg 19, grossier Cornelia Nouwens van Fr. Halsstr. 57 naar Dollardstraat 76. schoenst. Margarete Klein van Memlingstraat 5 naar Utrechtscheweg 143, dienstbode J. Buys van Gr. Haag 58 naar West singel 24, wever Wilhelmina Gerth van G.v.Stellingwerf- straat 13 naar Westsingel 24 v. de Klundert van Miereveldstr, 8 naar Verhoevenstr. 54, groentenh. Candido van Soesterweg 21 naar Soesterweg 19, granitowerker A. Ruyters van P.Pijperstraat 21 naar Leliestraat 71, bankwerker J. Hamers van Coninckstraat 99b naar M. Withoosstraat 15, sigarenmaker v. d. Ham van St. Bonifaciusstr. 41 naar v. Woustr. 32, brievenbesteller Johanna Termaten van Amh.weg 130 naar St. Andriesstr. 34, fabr.arb. W. de Kroon van Qoudsbloemstr. 21 laar Soesterweg 460, glazenw. Gevestigde personen. Kuster, R.K., Kapelweg 18, onderw. Hendriksen, R.K., Snouckaertl. 20. W. Scharwachter, E.L., Coninckstr. 25, Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. J. Breed veld, K. Wilhelm.str. 5. Tel. 547. Tine G. Hoornstra, Snouckaerllaan 8, Tel. 1527. M. Nicolai, L. Bergstr. 41, Tel. 633. Apotheek Firma Itmann, Langestr. 9, Tel. 164. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Dirk Wilhelm, z. v. W.T. Heinz en J. F. v. Eek Gerrit, z. v. H. v. der Hoef en J. v. Norden Jo hanna Akke, d. v. W. Dieteker en A. Langschmidt. GetrouwdTh. H. L. Hartman en W. G. Meijer D. L v. Kolfschooten en J. G. Hagelen j. A. v. Hattum en A. H. v. Diermen. j Over leden E. B. M. Bonsel, 66 jr., echtg. v. E. Hartman J. Meernink, 17 jr., ongehuwd. Op de hoek Bisschopsweg—Bernul- fusstraat werden eenige spelende jon gens aangereden door een vrachtauto beladen met hooi. Twee jongens den niet ernstig aan het hoofd gewond en door dr. Batenburg in het St. Elisa beth's Ziekenhuis verbonden. Op de Kamp werd een klein meisje dat op den rijweg doolde zonder toe zicht. door een auto aangereden De kleine kwam gelukkig met den schrik vrij. Op den Hoogeweg had een aan rijding plaats tusschen een luxe auto en een motor, waarbij de 28-jarige motorrijder v. L. uit Terschuur ver wondingen opgeloopen heeft. Van L. brak zijn sleutelbeen, terwijl zijn rech terknie beschadigd en eenige ribben gekneusd werden. Men heeft hem per ziekenauto naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. In het Lensderkwartier wil men een winkelweek organiseeren. De Leusderweg zal worden versierd. Ook staat een étalage-wedstrijd op 't program. Wandelsport. Maandag 16 September a.s. propa ganda marsch van de Amersf. Wandel sportver. door de stad, met medewer king van de muzlekvereeniging Excel sior, directeur C. Bikkers. Speekman. R K., Stationsstr. 14b, makelaar. F. Treu, Fahrenheitstr. 14. handelsr. jannetje Kentin, NH-, Nieuwstraatö j. Heltzer, Edisonstraat 13, adj.o.o. T. lkink, R.K., Reigerstr. 24, huisk Gijsbertha Ploeg, R.K.,Langestr.43,dsb. Adriana Velis, R.K., J.v.Oldenb.v.l. 5 T. Thannhauser, R.K., Pauwstraat 12, onderwijzer Robbertsen, N.H., Hoogew. 43, chauff, 4. de Groot, N.I., Radb.str. 41, koopm, Wed. Zuckermann. N.lidem W. van Brummelen, N.H Roggestraat 14, betonwerker M. Armée, R.K., Bankastr. 16, winkelch. Wed. dr v. Delden, N.H., Wijersstr. 14 Móring, R.K., idem, ingenieur Lans, N.H., Beekensteinschelaan H, Stuurman, D., Bankastr. 10, hand.ag. G. Veenendaal, N.H., Heiligenb.w. 28, los werkman. Johanna v. Stee, Soesterweg 430, K. Arlar, Soesterweg 430. H. Streppel, R.K., Soesterweg 438. N. Vlaanderen, N.H., P. Buijslaan 9. v. Hamersveld, R.K., Utr.str. 49, P. Veenendaal, N.H., Heiligenb.w. 28, arbeider. J. Neurdenburg, Dr. Nolenslaan 13, technisch adviseur B. v. Daalen, N.H., Pascalstraat 30 W. Ooitveen, R.K., Zand 31. pastoor J. Mohrmann, R.K., Soesterweg 267, etaleur G. Schipper, N.H„ Timorstr. 8, koopm. W. den Enting, R.K., Mooierstr. 14, landarbeider, Dorothea v. Velzen, N.H., Laurusstr. 18. Marie Neven, R.K., v. A. v.Wijckstr. 27, boekh. Wilh.a Derksen, R.KBleekerstr. 7. Wilha Mathot, RK., Dollardstr. 146. Anna v. Ruijven. R.K., Bankastr. 14. Maria Huffels, RK., Nieuwstr. 8. Willemina Bloemendal, N.H., v. Assen- raadstr. 27. A. Visser, R.K., Langestr. 133b. H. de Vries, R.K., Bisschopsweg 153. Helene Schipper. E.L., Goudsbl.str. 5. Geertje Wils, N.H., Nieuwstr. 5. Antonie den Hartog, N.H., Goudsbl. str. 17. P. Kok, N.H., Bergstr. 26. Claudia Urschitz, E L,, K. Sophial. 16. Uit den Omtrek Achteveld Onze dorpsgenoot F. H. Bosman slaagde voor het gehouden examen Politiebond. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 Teiofoon 1418 6 cent per K.M. Hamersveld De firma Pels te Alkmaar restaureert het orgel in onze parochiekerk. Hoogland In den nacht ontdekte onze veld wachter, dat er brand woedde in een paar schuurtjes, bij de boerderij van den alleenwonenden 40-jarigen land bouwer v. d. KI. Toen hij den be woner wilde waarschuwen, bleek deze niet te vinden. Later kwam men tot de ontdekking, dat de man zich aan een balk had verhangen. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld en hierbij kwam vast te staan, dat niet alleen twee schuren een prooi der vlammen waren geworden, doch dat zich in de hofstede zelf ook nog twee vuurhaarden bevonden. Boven dien bleek in de omgeving van het lijk een geweer te liggen, waarmee de man, naar vermoed wordt, gepoogd heeft, zich van het leven te berooven. Men constateerde op het lijk slechts een schampwondje en ontdekte kogel in den muur. Het parket te Utrecht werd hiervan verwittigd en toen verschenen de sub- stituut-olficier van Justitie Jhr. Mr. J. E. W. Twist. Quarles van Ufford en een deskundige. Hel lijk werd in beslag genomen en ter gerechtelijke schouwing naar Utrecht vervoerd. V. d. KI. is in een toestand waanzin tot zijn daad en dood gekomen. Hoevelaken In het ziekenhuis te Utrecht Is over leden G. M. v. Kolfschoten, die ge durende vele jaren lid is geweest van den Raad dezer gemeente. Voorts was K. bestuurslid van Het Oroene Kruis. Leusden De brigade-commandant der Mare chaussee D. van Oosten, zal per 1 October a.s. den dienst met pensioen verlaten. I' 'rgerlijke stand. C jorenElbert Hans z. van E. v Buren en O. Barteling. Ondertrouwd G. de Ridder en A. J. Schimmel. H. Wentzel en G. Kamerbeek. Stoutenburg Burgerlijke stand. Geboren Hubert Marinus Henri, z van M. R. Braun en M. Germain. Petrus Cornells, z. van G. v. Valken goed en R. H. Bitterling. Soest Onze vroegere dorpsgenoot Prof. H. Th. Mets, hoogleeraar in de Dog matiek aan het Seminarie Rijzenburg, is benoemd tot pastoor der parochie van den H. Willebrordus te Utrecht. Te Amsterdam is den nacht een brutale inbraak gepleegd in het ge bouw van den gemeentelijken woning- d'enst. Twee kluizen zijn opengebroken en de inbrekers zijn met een bult van eenige duizenden guldens verdwenen. De buit bestond uit opgehaald huur geld alsmede uit loonen en salarissen voor het personeel. Er is uit de sacristie van de Paro chiekerk O. L. Vr. van Goeden Raad een kelk gestolen. De dief is de kerk binnengekomen door de St. Antoniuskapel die steeds open is. Vandaar is hij over het hek geklommen dat deze kapel van de kerk scheidt en is zoo naar de sacristie geslopen. Daar heeft hij uit de brand kast, waarop de sleutel stak, een kelk weggenomen. Daarna heeft de diefde sloten van de deuren geforceerd en is zoo ontsnapt. Een jongen bemerkte dat iemand uit de kerk kwam, terwijl hij iets blinkends diens handen zag. Hij waarschuwde Marktberichten. Amersfoort, 13 Sept. 1935. Appelen f4—A18; Peren f3Af7; p. H.L Hoendereieren f300 A f 3.70 p. 100 st.; Eendeneieren f2.25 A f.2.75 p. 100 St.; Boter 11.70 A f0.- p. K.O.; Kippen f 0.45 A f 0.80; Hanen f 0.50 A 10.75; Hennen f 0.50 A 10.90 Jonge hanen f0.40 A f0.60; Kui kens 10.00 A f0.00; Tamme ko nijnen f0.40 A f 0.90; Wilde ko nijnen fO.— A fO.—Tamme duiven f0.20 A f0.30 per paar; Magere varkens f ,00 - A f 00. Drachtige zeugen f A f Biggen f 10.— A f 16.—; Guste zeugen f45.— A 170 per stuk. Aangevoerd30 H.L. appelen 50 H.L. peren; H.L. kleiaard- appelen0 H.L. zandaardappe- len, 160 000 hoendereieren, T400 eendeneieren; 15 K.G. boter; vette varkens, 00 magere var kens 0 drachtige zeugen 255 Biggen; 7 guste zeugen. den pastoor. Inmiddels was de dief verdwenen. Een wegwerker, die bezig was op den weg Llnz-Summeron, werd dezer dagen plotseling tegei: den grond ge slagen door een reservewiel, dat van een auto vloog, die met een ontzag lijke snelheid passeerde. Toen de man van zijn schrik bekomen was en tever geefs gepoogd had de aandacht te trekken van den chauffeur, nam hij het wiel onder den arm, waarbij hij bemerkte, dat dit uitzonderlijk zwaar was. Bij onderzoek bleek, dat in het wiel niet minder dan 90.000 schilling in zilveren munten verborgen was, die de chauffeur klaarblijkelijk over de grens had willen brengen. Kerknieuws Mgr. De Jong tot Bisschop gewijd. In strengen eenvoud, geheel blijvend binnen het kader van de liturgische plechtigheden, heeft op het feest van den H. Naam van Maria de plechtige bisschopswijding van den coadjutor van den Aartsbisschop van Utrecht, Mgr. Dr. J. de |ong in de Metropoli tans Kerk aan de Lange Nieuwstraat te Utrecht plaats gehad. Overeenkomstig 't verlangen van den wijdeling was rekening gehouden met den précairen gezondheidstoestand van den Aarts bisschop, alsmede met de moeilijke tijdsomstandigheden en waren geen uitnoodigingen gericht tot burgerlijke en slechts enkele tot kerkelijke auto riteiten. Van deze laaisten noemen wij Mgr. dr. J. O. Smit, te Rome, Mgr. Taskin, kapittel-vicaris van het Bis dom Haarlem, Mgr. dr. B. Eras, te Rome, Mgr. dr. Poels te Heerlen. Mgr. A. E. M, Sweens te Haaren en Mgr. dr. van Noort, Deken van Amsterdam. Om half 11, toen de rijk met groen en witte bloemen versierde kerk ge heel gevuld was met belangstellenden uit Utrecht en omgeving, zoowel pries ters als leeken, kramen de assistec- rende en de genoodigde geestelijkheid, de kanunniken en de bisschoppen over het hoogkoor door het middenpad naar den hoofdingang van de kerk om den wijdeling af te halen, en terwijl Mgr. de jong naar 'I altaar schreed, klonk uit den mond van de zangers van het kathedrale koor „St. GregoriusMagnus" vierstemmig defeesizang„Eccesacerdos magnus" van Joh. Winnubst. De coadjutor hield aan het altaar met de mede-consacreerende bisschop pen een korte adoratie, terwijl de consecrator, Mgr. Hopmans, bisschop van Breda zich op den troon voor de plechtigheid kleedde. Toen de consecrator op den zetel op het hoogaltaar had plaats genomen, werd de wijdeling, omhangen met de koorkap en met de purperen bonnet op het hoofd, door de assisteerende bisschoppen voor den zetel geleid. Mgr. Diepen sprak het verzoek uit, om dezen priester tot het bisschoppe lijke ambt te verheffen en de conse crator vroeg: Hebt gij een Pauselijken lastbrief?, waarop het antwoord be vestigend luidde. Dan werd voorlezing gedaan van den apostolischen lastbrief, welke getuigde, dat de formaliteiten der keuze onderhouden zijn en deze door den Paus is goedgekeurd. Aangezien Mgr. de jong den eed reeds had afgelegd ging de consecrator terstond over tot het onderzoek waardoor hij zich wilde overtuigen, of de wijdeling bereid was al de plichten der bisschoppelijke waardig heid te vervullen, tevens of zijn leer overeenkomstig v/as met die der Kerk en of hij in staat was, het ware geloof te verdedigen. Op elke vraag klonk een duidelijk: Volo, ja ik wil, later, bij het onderzoek der geloofspunten: Credo, ik geloof. Na de beëindiging van het onder zoek droeg de wijdeling tegelijk met den consacreerenden bi^chop de H. Mis op. Hierbij fungeerde als pres byter-assistent Mgr. van Schaik, als troon-diaken Mgr. Huurdeman en ka nunnik Koopmans als diaken ad Mis- sam Kapelaan W. de Jong te Amers foort, broer van den coadjutor; als sub-diaken Prof. Dr. van de Berg. Onder leiding van H. Andriessen voerde het mannen- en knapenkoor de vijf-stemmige Missa Qual Donna in Orlando Lasso uit. Na het graduale reciteerde mgr. Hop mans de lastgeving van de Kerk aan den Bisschop. Daarop knielden allen neer en terwijl de wijdeling zich plat ter aarde wierp, zong het koor de litanie van Allerheiligen om Gods zegen over den wijdeling af te smeken Aan het eind van de litanie zongen consecrator en assistent-bisschoppen driemaal den zegen over den wijdeling en toen de litanie beëindigd was en den wijdeling het Evangelie-boek ge opend op de schouders was gelegd, kwam het plechtige oogenblik waarop de consecrator en de assistent-bis schoppen tezamen beide handen op het hoofd van den wijdeling legden en hem toesprakenAccippe Spiritum sanctum, Ontvang den H. Geest. Na een kort gebed werd de Praefatie aangeheven, welke halverwege werd onderbroken voor de zalving van den wijdeling. Na dit gtootsche moment werd de zinrijke Praefatie ten einde gezongen. Daarna zong het koor Psalm 132, waarop de handen van den wij deling werden gezalfd. Nu ontving de gewijde bisschop uit de handen van zijn consecrator de onderscheidingsleekenen van zijn waar digheid den stal, het zinnebeeld zijner herderlijke bediening, den zegelring, het symbool van het zuivere ongerepte Geloof, dat hij in zijn Kerk moet be waren en het Evangelieboek, ten tee- ken, dat hij het Evangelie moet ver kondigen. Dan werd de H. Mis door den con secrator en den gewijden bisschop, ieder aan zijn eigen altaar. voor,Beze' tot aan liet Offertorium. Nu bood de gewijde bisschop aan zijn consecrator zijn offergaven. Hierna zette de consecrator, geza menlijk met den gewijden bisschop, de H. Mis voort, Bij het einde der H. Mis werd de mijter gewijd als de helm der sterkte en des hells. en wer den den gewijden bisschop de hand schoenen overgereikt. Toen voltrok zich de plechtige intronisatie. De consecrator deed den gewijden bisschop plaats nemen op den bis- schoppelijken troon, waardoor hij het recht kreeg de Christelijke vergadering voor te zitten en er te prediken. Nadat dit geschied was. hief de consecrator de hymne „Te Deum" aan. Een treffend oogenblik brak aan. toen de nieuwe bisschop onder het jubelend lofgezang zegenend door de kerk schreed. Teruggekeerd aan het hoogaltaar gaf Mgr. de Jong voor het eerst zijn bisschoppelijken zegen. eene van deze. indien nu Ood het „ewas des veld», datheden is cn morgen in den oven geworpen wordt, aldus kleedt, hoeveel te moer u, k'ein- geloovlgen! Wees» dan niet beangstigd, zeggendewat zullen wij eten, of wat zullen wij drinken, of waarmede zul len wij ons kleeden 'want om dit alles bekommeren zich ,0$ heidenen want uw Vader weet d«é-glj dit alles noodig hebt. Zoekt dan eerst het Rijk Gods en zijne gerechtigheid, cn dit alles zal u toegeworpen worden. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Katli. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no, 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uilgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van 10 tot II uur, Zondag van 12 tot 1 uur. ZONDAG 15 Sept.. vanwege de R. K. I'rop.-Club „De Katholieke Werkers" de eerste Amers- foortschc Prnp.ignnda-Arbeidersdag in het gebouw der R. K. Werklieden ver. „St. Jozef'. Aanvang hall viei met een plechtig Lof In de Sl. Hen- :icus-kerk. Daarna in optocht naar het gebouw der R. K. Werklieden- ver. waar spreekt Rector Bols uit Amsterdam met 'tonderwerp: „Wij hebben zijn ster gezien niets houdt ons nu tegen" en tl. C. Nijkamp, voorzitter Utr. Dioc. Bond met onderwerp: „Kapers op de kust' ZOnDAG 29 Sept. tot en met Dinsdag 1 Oct. Veertigurengebed vooi parochie van den H. Henricus. MAANDAG 23 September. Algemeene vergsdering vanKalholitk Amersfoort om kwart over 8. Van 29 Sept. tot 6 Oct. in Gebou' St. Aechten„De Vrolijke Acht daagse. Evangelieverklaring 14e Zondag na Pinksteren. Dit Evangelie is één van de troost rijkste. Op een zeer treffende wijze vermaant ons de Zaligmaker om een recht kinderlijk vertrouwen te stellen op de alwljze voorzorg van den Hemelschen Vader in al onze tijdelijke behoeften. Wij moeten vóór alles Gods rijk zoeken, God van ganscher harte die nen cn alle overtollige zorg, voor het tijdelijke laten varendoen we dit dan zal God, als wij behoorlijk .en met overleg arbeiden, voor ons tijdelijk onderhoud zorgen. Een gematigde en behoorlijke zorg voor tijdelijke levensmiddelemmlsprljH de Zaligmaker niet. Integepdeel wordt ons die aanbevolen. „Die ?ilet werkt, zal niet eten" zegt de H. Pjjglus, Maar Al te groote zorg en angstvolle be- ~1e Vader le Zalig- Epistel en Evangelie. Ne Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den II. Apostel Paulus aan de Galaten; V. 16—24. Broeder! Wandelt naar den geest, en gij zult de begeerten des vleesches niet volbrengen. Want het vleesch be geert tegen den geest, en de geest tegen het vleesch; deze toch weder streven elkander, opdat gij niet doel al wat gij wilt, Doch indien gij door den Geest geleid wordt, zijt gij niet onder de Wet. Bekend nu zijn de werken des vleesches, welke zijn ontucht, onreinheid, oneerbaarheid, wellust, afgodendienst, tooverijen, vij andschappen, twist, afgunst, toorn, gekijf, tweedracht, scheuringen, nijd, moord, dronkenschap, brasserijen en dergelijke ten aanzien waarvan ik u vooraf zeg, gelijk ik het u vooraf ge zegd heb, dat zij, die zulke dingen doen, het Rijk Gods niet zullen ver werven. Maar de vrucht des Geestes is liefde, blijdschap, vrede, geduld, goedertierenheid, goedheid, lankmoe digheid, zachtzinnigheid, trouw, be scheidenheid, ingetogenheid, kuisch- heid. Tegen de zoodanigen is de Wet niet. Zij nu. die Christus toebehooren, hebben hun vleesch met ondeugden en begeerlijkheden gekruisigd. EVANQELIE volgens den H. Matlheus; VI, 24—33. In dien tijd sprak Jezus tot Zijne leerlingenNiemand kan twee heeren dienen; immers zal hij óf den eenen haten en den anderen liefhebben, óf den eenen aanhangen en den anderen veronachtzomen. Gij kunt niet God dienen en den Mammon. Daarom zeg Ik uWeest niet angstig bezorgd voor uw leven, wat gij zult eten, noch voor uw lichaam, waarmede gij u zult klee den. Is het leven niet meer dan het voedsel, en het lichaam niet meer dan de kleeding? Aanschouwt de vogelen des hemels, dat zij niet zaaien noch maaien of inschuren verzamelenen uw hemelsche Vader voedt ze. Zijt gij niet veel voortreffelijker dan zij? En wie van u kan, met peinzen, aan zijne lengte ééne el toevoegen? En wat zijt gij voor kleeding bezorgd? Beschouwt de leliën des velds, hoe zij groeien zij arbeiden en spinnen niet; en toch zeg Ik u, dat zelfs Salomon in al zijne heerlijkheid niet gekleed was gefljk ware Die over ons waakt, maker ons ontnemen. Om ons hiervan te overtuigen voert de Zaligmaker ons vier séndone be wijzen aan 1. God heeft ons het leve* gegeven, het leven dat zooveel waïrt) is. dus zal Hij ook liet voedsel ei^e kleeding bezorgen, die toch veel geringer zijn dan het leven. 2. Aan de vogelen des Hemels, die Zijn schepselen zijn. bezorgt Ood het voedsel, dus zal ook zekea ons, die Zijn kinderen zijn, van htlnoodige onderhoud voorzien. 3. Al onze overtollige zorg is geheel uchteloos cn kan ons toch niet hel pen. Werk nu eens zooveel ge wilt, kunt gij dan uw leven ranliécnen dag verlengen a 4. We zien dal God d§ leliën des elds, die maar enkele dügcn bloeien, nog prachtiger en heerlijker versiert dan Salomon ooit in zijn pracht gekleed geweest is, hoeveel te meer dan zal Hij voor de ons noodlge kleeding be zorgd zijn. Na zoovele overtuigende verzeke ringen troost ons de Zaligmaker, zeg gende „Wccst niet angstig jjejeommerd voor eten, drinken of Meeding. Laat dat de heidenen doen die niet weten dat zij een zorgvollen Vader hebben n den Hemel, maar gij, die als chris tenen beter onderricht zijt, gij kunt er u op verlaten dat uw Vader in den Hemel weet dal gij dit allés noodig hebt en dat Hij daarvoor zorgen zal." En dan volgt de gewichtige levens les: „Zoekt dan eerst het Rijk Gods en Zijn gerechtigheid, en dat alles zal u worden toegeworpen." Nemen we die les ter harte! Al hebt ge dan veel te doen, een groot huishoMëM te be sturen, al moet gij u met vele wcreld- sche zaken bemoeien, vergeet toch niet dat eenige noodzakelijke :-£oekt eerst het Rijk Gods. Al het andere gsat voorbij, dat blijlt. Onderzoeken wij daarom eens oprecht ons zeiven: „Waarop gaan mijn eersto ien voor naamste gedachten van den morgen tot den avond? Is het op God en Zijn Rijk óf op de wereld -46eercn wc eens een oogenblik in ons zeiven en stellen we ons leven eens een oogen blik naast de uitspraak des Heeren: „Wat baat het den mensch al win» hij de heele wereld de hëële wereld, maar schade lijdt aan zijn Mstcrfelijke ziel", dan zullen we daardoor de waarde van ons leven leeren kennen en besluiten maken voor dé toekomst. Liturgische Kalender. Week van 15-21 Sept. Zondag 15. De Zeven Smarten v. Maria. Mis Stabant, 2e geb, en raatste Ev. van de 14e Zond, na Pirtkst., 3e geb. (alleen In stille Missen) ttiNicome- dus, Pref. li. Maagd. Maandag 16. H.H. Cornelips enz., 2e geb. H.H. Euphemia enz,. 3e geb. A cunctis. Dinsdag 17. Wondeteekenen van den H. Franciscus. Woensdag 18. H. Jozephus v. Cuper tino. 2e geb. en laatste Evang. van Quatert.-Woensdag (Tijdeigen na 17e Zondag). Of: Mis van Quatert.-Woensdag zonder Oloria of Credo, 2e geb. H. losephus. Donderdag 19, H.H. Januarius enz. Vrijdag 20. H.H. Euslatffrluk, enz., 2e geb. en laatste Evanp 'V. Quatert. Vrijdag (na 17e Zond.) 3e geb. v. d, Vigilie H. Mattheus. Of: Mis v. Quatert. zonder Oloria, 2e geb, H.H. Eustachlds enz3e geb. en laatste Evang. v. d. Vigilie. Of: Mis v. d. Vigilie,,2e geb. H.H. Eustachius enz., 3e ggb. en laatste Ev. v. d. Quatert.-Vrijdag. Zaterdag 21. H. Mattheus, 2e geb. en laatste Evang. v. QttWert.-Zaterdag (na 17e Zond.) Credo, Pref. v. d. Apostelen.

De Eembode | 1935 | | pagina 2