Amersfoortsche R. K. Spaarbank AMER5FGDRT Heere's Taxi-Bedrijf Allerlei OPOERICHT IS JULI 1910 BREEDESTRA AT 82 TELEPOON 1783 QIRO No. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot II uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding: 3%0 Spaarbusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Opening winterprogram Katholiek Amersfoort. Vrijdagavond kwart over acht zal dan het eerste winterprogram der Katholieke Centrale geopend worden, met een filmavond in „Grand Theater". Gedraaid zal worden als hoofdnum mer het allerwege zoo gunstig gerecen seerde filmwerk „De eeuwige droom", plus bijprogramma. Geen enkele abon nementhouder ontbreke. De inzet moet massaal zijn. Enkele losse kaarten zijn voor vlugge gegadigden des avonds aan het loket nog verkrijgbaar. Kerkkoor Par. O. L. Vr. Hsmelvaart. Zondag j.l. had een vergadering plaats van de leden van 't Kerkkoor om afscheid te nemen van den direc teur, den heer A. C. Beijer. Na een woordje vooraf, werd door den secretaris een blijvend geschenk, n.l. een vergroot portret van het zang koor den afgetreden directeur aange boden.. Pastoor Spitzen, president van hel zangkoor, hield een toespraak, waarbij hij weesop de uitmuntende kennis welke de heer Beijer had van de Gregoriaan- sche muziek. Hij dankte hem voor al zijn goede zorgen, maar vooral voor zijn godsdienstig voorbeeld. Pastoor Spitzen besloot met den heer Beijer het eerelidmaatschap aan te bieden. De heer Beijer zei dat het neerleggen van zijn leiders-ambt, hem min of meer zwaar viel. Hij was gehecht aan zijn taak, die hij onder vaak moeilijke om standigheden steeds met lust en ijver had trachten te vervullen; hij zal van deze periode de schoonste herinnerin gen bewaren. Steeds trachtte hij den luister der godsdienstige plechtigheden door goeden kerkzang te verhoogen zooveel het in zijn vermogen lag. Voor de medewerking van Organist en zangers ondervonden was hij zeer dankbaar. Wanneer er soms wat haperde, dan wete men dat hij steeds voor de verheven waarde van den Kerkzang algemeene waardeering vroegdat was 't eenig doel en streven. Dat de uitvoering der Gregoriaansche gezan gen roo .'voortreffelijk werd verzorgd was te danken aan de goede samen werking tusschen dirigent, organisten zangers. Toen bleek, dat gezien de leeftijd, het bezwaarlijk werd het zang koor blijvend te besturen zooals hij dat zich als ideaal had gesteld, kwam hij er toe zich terug te trekken. Hij ontveinsde niet dat zulks hem aan vankelijk zwaar was gevallen, maar de overtuiging dat hij daarmede de ideale uitvoering der kerkmuziek kon bevor deren, deed alle aarzeling wijken. De heer Beijer dankte ten slotte zijn Parochie-herder, en zijn medewerkers en uitte de beste wenschen voor der groei en den bloei van het Par. Kerk koor. Ook als eere-lld zal hij de be langen van den Kerkzang blijven voorstaan. In De Armen de Poth had me opening plaats van de tentoonstell g van Harry van Tussenbroek's poppen en marionetten. De tentoonstelling zal Woensdagen 16 en 23 en Zaterdagen 19 en 26 October ook gedurende de avonduren zijn opengesteld. Het Wit-Gele Kruis. De vereeniging Het Wit-Gele Kruis die op loffelijke wijze de Kath. Wijk verpleging verzorgt, organiseerde ook weder een Moedercursus, Dez* cursus trok 27 deelneemsters en werd dezer dagen door den heer C. Hehenkamp als voorzitter van het Wit-Gele Kruis geopend. 92 "'-Ë3Z I GiASTRA Handelsregister. Inschrijvingen H. v. Wageningen, Huish. artikelen en loodgieter, Leusderweg 155a, eig.: H. v. Wageningen. „De Vlijt", garen en band enz. Utr. weg 7l, uittr. eig.: J. den Hartog intr. eig.M. J. v. d. Stok. Electrische Metaalwarenfabriek Ams- vorde, Bloemend.str. 45. Omgezet in een N.V. Directeur: H. C. Kluvers. N. Klaasse Bos. G. A. de Vries, grossier in meubelen, Bankastraat 35. Opgeheven. Café „de Kei", Vlasakkerweg 16. Opgeheven. Burgerlijke stand. GeborenMengsje, d. van C. de Jong en G. de Graaf. - Jan Frans, z. van W. H. Knipmeijer en A. E. Gesell. Peter Louis, z. van R. J. Koekoek en M. T. S. Vandenweijer. Margarelha, d. van H. L. Houtveen en A. C. Snijders. Anne, z. van H. J. v. Ijken en J. Sevensma. Johan Karei, z. van E. Bouman en B. |anszen. Peter, z. van M. Ravenhorst en A. Hoogeveen. Josepha Lizetta, d. van M. Ravenhorst en A. Hoogeveen. Rudolf Alewijn, z. van A. Roozendaal en G. Visser. OndertrouwdW. J. A. Ripken en M. v. d. Wilde. - J. K. Erkelenz en E. G. Lam. A. H. H. Placke en v. d. Hazel. E. J. Bouwman en W. G. Bakker. OverledenJ. W. Fliek, 2 jr. J. W. L. Stroeve, 44 jr., ongeh. - H. S. Groeneveld. 48 jr., echtgenoot van T. C. de Groot. Voordracht reis K XVIII op 18 Oct. Daar het oogenblik nadert waarop Prof. Vening Meinesz over de reis van de K XVIII zal spreken willen wij, wellicht ten overvloede, de aandacht nog eens vestigen op een en ander dat deze voordracht zoo belangwekkend maken zal. Op de hem eigene gemak kelijke wijze van praten zal spreker vertellen niet alleen hoe het leven aan boord ook onder de moeilijkste om standigheden doorgaat, doch tevens wat er gedurende de reis aizoo ver richt is op wetenschappelijk gebied. Tot in den middag van 18 October zijn plaatskaarten bij de bekende adres sen te verkrijgen, evenals vanaf half 8 n.m. aan Amicitia. Vandaag werd het 10-jarig bestaan van het muziekcorps der huzaren fees telijk herdacht. Het jubileerende corps vergastte onze stadgenooten op een muzikale ochtend-tocht door de stad. K. R. O--Jubileum. De opbrengst van de zakjespropa- ganda ten bate van de K R.O. bedroeg in onze stad f560.—. terwijl vermoe delijk nog een bedrag van pl.m. f40 nagezonden zal kunnen worden. Zekere L W., verpleegde va johannes-Stichting te Soesterberg, toefde hier voor familiebezoek. Op het Stationsplein zakte de man door uit putting ineen en viel met zijn hoofd op het trottoir. Hij bekwam een hoofd wonde en werd door Dr. van Hoflen verbonden en per auto naar zijn familie overgebracht. Hoogland Door de groote propaganda, die er gemaakt is voor de collecte ten bate van de K. R. O., is deze een succes geworden. In de St. Martinusparochie werd f 106.17 en in de St. Jozefparo chie f 58.59'/j ontvangen. Geboren: Gijsbertha, d. v. G.J.A. v. Apeldoorn en G. M. v. Ree An- tonia Cecilia Hendrika, d. v. S. G. Gerritsen en C. W. de Jager. Leusden Geboren: Wilhelmina Alijda, d. v. A. Tolboom en H. T. de Bruin. On dertrouwd G. Veenendaal en A. de Ruiter. Overleden: Catharina M. de Smalen, 36 j., echtg. v. J. H. Blom. Nljkerk Op de markt: 80.000 eieren 14.50- 4.90, jonge henneneieren f2.90—3. eendeneieren f 1.85—2, 2 schrammen f 20-25, 58 biggen f 15-19; 254 run deren: kalfkoeien f 135—185, kalfvaar- zen f75—130; vet vee lekw.fO.I9— 0.27,2e kw. f 0.140.19, vette koeien f 145—19038 nuchtere kalverenmest- kalveren f912, slachtkalverenf3-6. Soesterberg Ter hoogte van Zonnegloren werd een groentenkar aangereden en be schadigd. De groenteman kreeg een hoofdwonde en werd door dr. Roëll verbonden. In de auto zaten een pas- beëedigd vliegenier met een paar ka meraden, die blijkbaar wat veel hadden gedronken. Toen de politie arriveerde werden zij weerbarstig. Nadat assistentie was gekomen, wer den beide officieren in de politieauto geplaatst en zouden naar het politie bureau worden overgebracht, wat een in burger gekleede reserve-officier, die eveneens in dronkenschap verkeerde, wilde beletten, zoodat de politie ge noodzaakt was ook dezen persoon te arresteeren. Hij werd geboeid onder bewaking van de rijkspolitie gesteld. Tijdens deze overbrenging werd de politieauto op korten afstand gevolgd door een auto, eveneens bestuurd door een reserve-officier, die ook niet staat bleek zijn auto te besturen en dus aangehouden werd en in arrest gesteld. Stoutenburg Geboren: Evertje, d. v. D. v. Doorn en E. Rozendaal Cornelis Marinus, z. v. J. v, Lunteren en A. Kuyt. Hof 12 - Telefoon 1418 IEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke stand. .GeborenEverardüs Hendrikus, z. van J. Kuijer en A. C. Dijkman. Richarda Wilhelmina, d. van A. v. d. Heuvel en E. J. Onwezen. Gerrit, z. van G. Breunesse en J. K. v. Dam. Marinus, z. van J. v. Dijk en M. M. Oosten. Jan, z. van K. Duijst i J. Laseur. Overleden Hendrika ter Horst, wed. van G. L. Werkhoven, 79 jr. Tjeert Hoogen, echtg. v. J. Diephuis, 35 jr. Willemina M. Vink, echtg van J. Brink, 51 jr. Peter v. Moorselaar, 54 jr. Catharine de Jonge, echtg. in J. v. Ginkel, 47 jr. Ondertrouwd: T. v. Leusden en W. Mulder. W. Kraaij en A. M. A. van de Rijt. Getrouwd H. Smit en G. Koelewijn. D. de Haan en J. de Bruin. Gevonden voorwerpen. Lichtblauwe muts, pijp, portemon- naie, vulpotlood, rozenschaar, bruin kinderjasje, koralen halsketting, kap- persjas met broodtrommeltje, poesje, ring, vulpen. Binnenland K. R. O. Te Utrecht is het tweede lustrum van den K.R.O. gevierd met een groote feestvergadering in Tivoli. 's Morgens werd in de St. Dominicuskerk plechtige H. Mis opgedragen door Mgr. D. Huurdeman met assistentie van Mgr. B. Marschall, voorzitter van het Intern. Kath. Radiobureau en van Mgr. Dr. Th. Verhoeven, bisschoppelijk adviseur van de K.R.O.-stichting. Prol. B. H. Molken- boer O.P. hield de feestpredikatie naar aanleiding van Ps. 5—18: „Een geluid is over het geheele land uitgegaan, tot aan de uiteinden der aarde hebben de woorden geklonken." De vergadering in Tivoli werd ge opend door Mr.Ch.J. M.Ruysde Beeren- brouck. Mgr. D. Huurdeman, die den Aartsbisschop verlegenwoordigde, wees op hel groote belang van den K.R.O., die in den loop der jaren veel goeds tot stand gebracht heeft. Dit kostbare bezit legt tevens de verplichting op het te bewaren en op steeds hooger peil te brengen. De moderne prediking van het Christendom is een erheven laak, die Gods zegen en aller steun behoeft. Mgr. Marschall uit Keulen sprak ver- ns eenige woorden van geluk- h, waarbij hij wees op het groote belang van de radio voor velen die in eenzame onbekendheid leven. Jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck i bandigde hierna de jubileumgave voor het bouwfonds van de nieuwe concert zaal, welke thans reeds f 106.500 be draagt, terwijl uit vele plaatsen nog giften moeten binnenkomen. Pastoor L. H. Perquin, dankte Kath. Holland voor den grooten Financieelen en moreelen steun in deze tien jaren, maar bovenal God, die het werk ge leid, bestuurd en gezegend heeft. Van het Oorlogsterrein is weinig nieuws te melden. Beide strijdende partijen gewagen van over winningen. In hoeverre een en ander met de werkelijkheid klopt, zal nog wel blijken. Enkele stammen der Abessijnen zijn met pak en zak naar den Italiaan over- geloopen. De Volkenbond, gedachtig aan de waarheid, dat het geld de zenuw van den oorlog is, tracht door allerlei voor schriften het Italië moeilijk te maken de krijgstoerustingen te financieeren. Op den Rijksweg nabij Delft was een bestuurder bezig een achterband te repareeren. Zekere K. die naast hem stond werd |gegrepen door een auto. De bestuurder werd op slag gedood en K. hoogst ernstig gewond. Terwijl men bezig was hulp tever- leenen aan de slachtoffers botsten in de nabijheid wederom twee auto's tegen elkander. Een dame werd over den weg geslingerd. De Amerikaansche bond van vak verenigingen heeft medegedeeld, dat het aantal werkloozen in de Vereenigde Staten nog steeds meer dan elf millioen bedraagt, De werkloosheid is grooter dan het vorig jaar. De depressie heeft den levensstanddaard der Amerikanen 30 jaar achteruitgezet. De opbrengst der rijwielbelasting toont, in weerwil van de crisis, een voortdurende stijging. In de eerste 8 maanden van 1933 leverde deze belas ting f7.063.000 op, in overeenkomstige tijdvakken van 1934 en 1935 resp. ^7.256.000 en f7.436,000, hetgeen dus Hêteekent, dat er tof en mei 31 Aug. i.l. in dit jaar voor 3 millioen fietsen belasting is betaald. Volgens den wethouder voor de Arbeidszaken te Amsterdam, mr. Krop man, werd over 1934 aan gemeente werklieden aan ziekengeld uitbetaald een bedrag vantien millioen zeven honderd en negen-en-negentig duizend gulden. Over 1933 werd aan deze werk lieden aan ziekengeld uitbetaald veer tien millioen vierhonderd drie-en-dertig duizend en negenhonderd gulden. De wethouder meent, dat hiertegen maat regelen genomen moeten worden. Op de Randfjordlijn tusschen Geit- hus en Amot (Noorwegen) zijn een locomotief en een goederenwagen van een trein ontspoord en in een afgrond gestort. De machinist was op slag dood, de stoker werd zoo ernstig gewond, dat hij korten tijd later overleed. Eenige passagiers werden ernstig gekwetst. Vijf in S.A.-uniformen gekleede personen, die op een vrachtauto de straten van de door Joodsche arbeiders bewoonde wijk Ie New-York door kruisten, om een bijeenkomst der nat.- socialisten aan te kondigen, werden aangevallen en op een pak slaag ont haald. Ongeveer 3000 personen wier pen zich op de vrachtauto, die met de nat.-soc. emblemen versierd was, maakten zich van de vijf inzittenden .meester en mishandelden hen. Sinds 19 Sept. is in totaal niet minder dan voor 340 millioen dollar goud verscheept van Europa naar Ami- rika, w.o. bijna 57 millioen dollar uit Nederland. Op de ontginning Venrode hebben twee honden een ware slachting aan gericht onder de schapen. 16 dieren werden mishandeld, zeven stierven aan de gevolgen en negen moesten later worden afgemaakt. De Wed. Vijfhoek—Kwaak te Din- teloord heeft haar 100ste verjaardag gevierd. De verjaardag werd onder groote belangstelling gevierd. Wijlen W. Kölling, in leven direc teur van de Gazelle-rijwielenfabriek te Dieren, die te Ellecom is overleden, heeft aan de arbeiders, die langer dan 10 jaar op de fabriek werkzaam zijn, een bedrag van f100 en aan de ove rigen f 50 vermaakt. De gepension- neerden met een diensttijd van op zijn minst 10 jaar, ontvangen ieder f 100 de weduwen van oud-personeel 50. gang regelt men vlug zonder kramp of pijn MlJnhardt'a Laxeertabl®tten Prijs per doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten Ingezonden Het Amersfoortsche Brokkenhuis. Het Brokkenhuis heeft in den korten ijtf van ïijn bestaan, overtuigend be wezen, een nuttige instelling te zijn. Dank zij de hulp en den steun van vele stadgenooten konden groote aan tallen gezinnen zich tegen geringen prijs, kleeding en andere benoodigd- heden aanschaffen. Zooals nu wel alom bekend zal zijn, moet het Brokkenhuis beschouwd wor den, als een goedkoope winkel, alwaar voor gezinnen met zeer lage verdien sten, de gelegenheid open staat, boven- en onderkleeding, nachtlegergoederen en huishoudelijke voorwerpente koopen. Voldoet het Brokkenhuis geheel aan de behoefte? Houdt de aanvulling der voorraden gelijken tred met de toe nemende kooplust? Helaas neen. De aanvragen overtref fen verre den voorraad waarover men beschikt. Dat blijkt reeds nu, in den herfst. Hoe moet het dan van den winter gaan, vragen de bestuursleden zich af Zij hebben zelfs het besluit moeten nemen, het Brokkenhuis van half Oct. tot half November te sluiten. Thans doen zij een beroep op hun medeburgers om de voorraden aan te vullen, teneinde onze behoeftige stad genooten zoo goed mogelijk door het strenge jaargetijde heen te helpen. De secretaresse, mevrouw Schreuder, Zuidsingel no. 16, telef. 99, zal gaarne in ontvangst nemen of doen a'ha'e"; datgene, wat men aan het Brokkenhuis wil afstaan. Alles wat bruikbaar en nog in goeden staat is, is hartelijk welkom. In de eerste plaats bovenkleeding en warme onderkleeding voor mannen, vrouwen en kinderen. Voorts beddegoed. dekens, huishoudgerei, meubelen, enz. Dengenen, die niet in de gelegenheid zijn, goederen aan het Brokkenhuis te schenken, zij medegedeeld, dat gelde lijke bijdragen evenzeer op hoogen prijs worden gesteld. Laat Uw goede hart spreken Wellicht ten overvloede, zij mede gedeeld, dat de gelden, welke, hetzij door verkoop van goederen, hetzij door bijdragen worden verkregen, bestemd worden voor reinigen en repareeren van goederen, voor de bekostiging van den ophaaldienst, voor huishuur en, zoo eenigszins mogelijk, voor aan koop van onderkleeding. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rcntinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechlhooren vanaf 4 uur. ïn "de week de H.H. Missen om 7 en Na"Ude H. Mis van 8 uur, behalve Zaterdags, Rozenhoedje en uitstelling van het Allerh. Sacr. Hameraveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. DONDERDAG. Half 7 Lof. VRIJDAG Octoberoefeningen aanstonds na ae H. Mis van half 8. ZATERDAG Octoberoefeningen aanstonds na ae H. Mis. Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur. In de week H. Mis om half 8. Misplaatste vrees voor schaarschte Aan de Regeering is gebleken, dat hier en daar het publiek, uit vrees schaarschte van bepaalde goe deren inkoopen doet boven de normale behoefte. Daar voor een dergelijke vrees, als uitvloeisel van de politieke spanning in Europa, niet de minste rede aan wezig is. waarschuwt de Regeering het publiek, dat het verstandig zal handelen door op geheel normale wijze zijn inkoopen te blijven doen. KERKELIJKE DIENSTEN. den inhoud dezer Officieele Kerkelijke MededeellnRcn v verzekerd overeenkomstig de Auleui 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Otficieele Kerkelijke MededeelinRen in bladen, wordlultdrukkelijkvcrbodenkrachlen! art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Di betrelt ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob CaJslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 55? Door de week iederen avond om 7 uur Octoberlof. WOENSDAG Half 10 gelezen Huwelijksmis. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechthoon Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. ZATERDAG Half 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 4 -7 biechthooren. ir Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag na de H. Mis. Oetober-oefening. ZATERDAG 4—8 gelegenheid cm te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. Deze week iederen avond 7 uur October-Lof. WOENSDAG 10 uur gezongen H. Mis voor Brui degom en Bruid. DONDERDAG 10 uur gezongen H. Mis voor Brui degom en Bruid. VRIJDAG. 's Middags gelegenheid om biechten voor de jongens van de 3e en 4e schoolklasse. ZATERDAG Van halt 4—half IC gelegenheid om te biechten. A.s. Zondag 20 Oct. algemeene Missie- Zondag. Vanwege de R. K. Vrout bond wordt die dag een gebedsactie gevoerd ten bate van den vrede. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. Door de week iederen avond om 7 uur October-Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 7e leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H, Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Avonds kwart over 8 Congregatie in de H. Familie voor de mannen DONDERDAG Half 5 uitstelling van het Allerheiligste' ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7,8 en 9 uur. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan dc Nieuwstraal no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West- singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 tot tt uur, Zondag van 12 tot t uur. WOENSDAG 16 October. Kwart over 8 in St. Jozef lezing d^r P. Brand over het nul van Esperanto. DONDERDAG 17 Oclober. 20.15 uur in St. Aeghten Lezing met lichtbeelden door Mevrouw Sieenbergbe-Engeringh, met mede werking van de K.J.M., par. O.L.Vr. DONDERDAG 24 October. 14 30 uur in „de Valk". Demonstratie door de Koninkl. Pellerij „Mercurius" Ie Wormerveer. DINSDAG 29 Oct. 's Avonds kwart over 8 in Concordia Propagandavergadering van de R. K. Oudersvereniging. Rede door Dr. Jos. de Boer te 'sGravenhage over „Het Erfdeel der Vaderen". Opgeluisterd door zang van het Dameskoor „Bel Canto." DONDERDAG 7 November. 20.15 uur in „SI. Aeghten". Lezing met lichtbeelden door Mevr. Steijger- Asperslagh. DINSDAG 12 November. Kwart over 8, in het Valkje voor leden der R. K. Middenstandsver. en hunne huisgenooten, rede door den Welecrw. heer Kapelaan Van Leeuwen over de jonge middenstand.! Daarna optreden van Henri't Sas en echtgenoote. DINSDAG 19 November. 14.30 uur in het gebouw van de R. K. Spaarbank aan de Breestraat. Lezing door Mevr. A. van Wage ningen —Salomons. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cullureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 18 October. Schitterende filmavond. 22 November. Nieuw Schouwtooneel. Ko van Dijk en Frits Bouwmeester. „Kinderen van ons volk" van Antoon Looien. 17 januari 1936. De Vereenigde Haag- sche Spelers, Pierre Balledux.-Jle üroole Kans". 30 April. N.V. Amsterdamsche TrnT neelvereeniging. A. van Dalsum en A. Defresne. „Circus Knie".

De Eembode | 1935 | | pagina 2