Zll KOMEII Amersfqdrt HalloHallo Geitenvelders, Zanders, Ellebogers. Bergvolk, WIST GE 'T AL wijnhandel d' Amhemscbe Poort slijterij ACHTER AM1CITIA UW ADRES VOOR le KWALITEIT GENEVER, BRANDEWIJN. CITROEN F 3 p. LITER In de Dinsdag «houden vergadering van den gemeenteraad werden goed gekeurd de voorstellen betreffende de exploitatie van het Sportterrein Birk- hoven. Die exploitatie zal van gemeente wege geschieden terwijl de markt- en havenmeester met de leiding zal wor den belast. Nadat door den Wethouder Noorde wier verschillende inlichtingen waren verstrekt kon de Raad zich met dit voorstel vereenigen. Ooedgekeurd werd het aangaan van een overeenkomst, voor den tijd v drie jaar, regelende het opnemen verplegen van lijders aan besmettelijke ziekten in een deel van het Ziekenhuis de Lichtenberg, dat daarvoor zal wor den afgescheiden en ingericht. De heeren Benninga en Van Gent opperden nog enkele bezwaren doch de |Raad was in zijn geheel van oor deel, dat deze regeling momenteel de beste oplossing gaf aan het reeds zoo lang aan de orde zijnde vraagstuk der barakverpleging, ook financieel bezien. Op een vraag van den heer Spieker- mann antwoordde Wethouder Noorde wier dat het de bedoeling is het vrij komende terrein der beslaande barak ken tc bestemmen voor kinderspeel- tcrrcin ten dienste van het Arnhemsche kwartier. Het voorstel van B. en W. om den heer Wanningen wegens overbodigheid zijner diensten eervol ontslag te ver- ieenen als leeraar aan de Handelsavond school vond bij enkele leden bestrijding. Bovenal vond men den opzegtermijn te kort. Wethouder Thien gaf een korte toe lichting waaruit bleek, dat tengevolge van de opheffing der hoogere handels- school-afdeeling verschillende leeraren een groot aantal garantie-uren hadden, terwijl het door hen gegeven aantal lessen verminderde. Zoo moest dus worden betaald, terwijl er geen praes- tatie in voldoenden omvang tegenover stond. Er was bijvoorbeeld een leeraar die 24 uren, als gegarandeerd, kreeg uit betaald, terwijl er maar 14 uren les wer den gegeven. Met goedkeuring van den Minister werd getracht de open les uren te doen geven aan de Handels avondschool. Tengevolge van de uit voering dezer regeling konden de les uren van den leeraar Wanningen, die alléén aan de avondschool was ver bonden, worden overgedragen aan een leeraar die meer dan voldoende garan tieuren had. en werd dus 's heeren Wanningen's diensten overbodig. Mede van belang bij de beoordeeling dezer aangelegenheid is de omstandigheid dat tengevolge van een voor de Ge meente ongustige bepaling der Pen sioenwet telken jare ongeveer 1650.— pensioenpremie moest worden gefour neerd door de gemeente, zoolang de heer Wanningen in vasten dienst der gemeente bleef. Financieel onverantwoord zou het dus zijn deze toestand te bestendigen. Elke regeling met den heer Wannin gen te treffen, behoeft de goedkeuring van het Rijk omdat de Handelsschool een gesubsidieerde onderwijsinrichting is. Lesuren op le dragen aar, den heer Wanningen, zouden aan anderen moe ten worden ontnomen. Bovendien zou dan de dure pensioen-premie besten digd blijven. Een accoord treffen in deze is voor de gemeente niet wel mogelijk. Nadat de heeren van Galen Last, Ruitenberg, Waterloo en Bakker, van hun bezwaren hadden doen blijken, werd een voorstel van den heer Water loo om het eervol ontslag na drie maanden te doen ingaan verworpen en het voorstel van Burgemeester en Wet houders aangenomen. Goedgekeurd werd een wijziging van de koopovereenk'mst betreffende een terrein aan de G'oningcrstraat, waar door het mogelijk wordt ter plaatse woningen te bouwen. De heer Benninga opperde bezwaren tegen deze wijziging. Wethouder Thien deelde mede, dat Burgemeester en Wethouders geen be zwaar hadden legen wijziging der ver koopwaarden. Een verandering van bestemming is volkomen toelaatbaar privaat-rechtelijk. Als deze wijziging is aanvaard, komt aan de orde de bouwvergunning. Deze is bij aanvraag geadviseerd door den dienst van Bouw- en Woningtoezicht r zooals met alle andere aanvragen ge- 2jpcblcdt. Wijl deze dienst in zijn advies Igun B. en W. geen bezwaren opperde ■lan het uitbreidingsplan ontleend, kon Ine bouwvergunning zonder bezwaar ~—m-- uitgereikt. Bij de rondvraag Informeerde de heer van der Linden, naar de regeling der betaling van de water-tarieven voor de woningen in het Poth-kwartier, terwijl de heeren van Tellingen en Graaf in lichtingen vroegen over de huurbepa- ling van enkele gemeente-woningen. „Ons Genoegen". Door de tooneelverceniging Ons Ge noegen, onderafd. van de Werkiieden- vereenlging St. Jozef, zal op Zondag 3 en 10 November ten bate van Herw. Levenskracht worden opgevoerd, het groole tooneelspel in 5 bedrijven „Stemmen die niet zwijgen". Zondagmiddag van twaalf tot één kaarten verkrijgbaar A 25 cent. Speciaal de leden van de Werklie denver, uit de stadsparochies en het Soesterkwarlier, wekken wij op deze tooneelvoorstellingen bij te wonen. Men verschaft zichzelf voor weinig geld een genotvolle avond en steunt tegelijker tijd een goed doeln.l. de tuberculose bestrijding. De Ambachtschool. In de Ambachtsschool had een leden vergadering plaats onder leiding van Ds. J. Visser, Daar Ds. Visser Amersfoort gaal verlaten om zich te 's-Gravenhage |te vestigen komt per I November het voorzitterschap vacant. Als candidaten werden gesteld Mr. Scheurer en de heer van Mechelen. Na stemming werd gekozen Mr. Scheurer. Van de rondvraag werd door den heer E. v. Vollenhoven gebruik ge maakt om namens het bestuur een woord van dank te richten tot den scheidenden Voorzitter voor het vele werk in de loop der jaren door hem het belang der Ambachtschool ver richt. Hem werd een blijk van waar deering aangeboden vervaardigd door leerlingen van de school. Ds. Visser dankte. De gemeente verkocht vooi den aanleg van het Vallei-kanaal wei'and aan de Kopersteeg nabij den Linieiu* voor ruim f6000 per H.A. aan de pro vincie Utrecht. Het Brokkenhuis. Het bestuur van het Brokkenhuis meldt ons, dat het met groote vol doening heeft bemerkt, dat de oproep, welke onlangs in ons blad verscheen, in ruimen kring weerklank heeft ge vonden. Teneinde de kosten van den op haaldienst tot een minimum te beper ken. verzoekt het bestuur hun, die iels aan het Brokkenhuis hebben af te staan, het mogelijk te willen maken, als het eenigszins kan, dat de goede ren des Dinsdags- en des Zaterdags morgens worden afgehaald. Propagandavergadering R. K. Oudcrsvereeuiging. Dinsdag werd deze vergadering ge houden in Concordia. De opkomst was bevredigend maar niet overweldigend, waaraan zeker 't slechte weer mede schuld zal zijn geweest, Daar de voorzitter de heer Luycx wegens Raadsvergadering niet op tijd aanwezig kon zijn, opende de heer Schutijser de vergadering en sprak een woord van welkom, in 't bijzonder tot den Zeereerw. Heer Pastoor Oostveen en tot den spreker, dr de Boer, hoofd bestuurslid van den Bond. Het dameskoor Bel Canto onder lei ding van den heer Scheifes, bracht daarna op verdienstelijke wijze een aantal zangnummers ten gehoore, die een hartelijk applaus oogstten. Nadat de voorz., die intusschen ter vergadering was gekomen, een woord van dank had gesproken lol koor leider en hun een tot weerziens had toegeroepen, deelde hij nog mede, dat reeds 24 nieuwe leden zich hadden opgegeven. Tijdens de vergadering steeg dit getal tot 26. Daarna ving dr. de Boer zijn rede aan over „Het Erfdeel der Vaderen", van welke rede wij in ons volgend nummer een uitgebreid verslag zullen afdrukken. Na de rede volgde een korle pauze, waarna de overige agendapunten vlug werden afgewerkt. Van de bestuurstafel werd nogmaals de aandacht gevestigd op de voordeelige voorwaarden van verzekering tegen ziekenhuis- en ope ratiekosten voor leden van I. De voorz. sprak nog een woord van opwekking tot de aanwezige nieuwe leden, hen toewenschende, dat ze zich in de vereeniging thuis zullen voelen en vooral ook, dat ze er steun zullen vinden in datgene, wat de ver eeniging vooral wil bevorderen: de juiste Gezinsmoraal. De secr. sprak nog een woord van dank tot de leden, die hebben meege werkt 'aan de voorbereiding van deze avond. Het St. Nicolaasfeest voor de open- S scholen zal dit jaar niet in Ami- gevierd worden, maar in Grand Théatre op Vrijdag 6 December. De kermis op een terrein op de grens der gemeente onder Hoogland gehouden, was dit jaar minder druk dan voorheen. De inkomsten voor de gemeente Hoogland, die vroeger wel eens om en bij dc f5000 beliepen, komen nu weinig hoogerdan een vijlde van die som. Met duizenden liep het getal bezoekers lerug. Tot leden der Schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting wer den door den gemeenteraad benoemd de heeren C. Hehenkamp, J. Overeem, E. Ruitenberg en H. Noorman. E. M. ]aarsma Haarden en Haardkachels BEZOEK ONZE SHOWROOM G. Th.v. Bekkum LIEVE VROUWESTRAAT 12-14 bij de Langestraat Telefoon Oranje-Vereeniging Soesterkwarlier Woensdagavond had in hel Paro chiehuis aan de Pauius Borstraat de oprichtingsvergadering plaats van een Oranje-Vereeniging in het Soester kwarlier. De voorzitter van het voorloopig comité, de heer C. v. d. Brink, uitte vreugde over het feit dat zoovelen aan de oproep gehoor hebben gegeven. Deze avond is belegd om te komen tot oprichting van een Oranje-Veree niging in dit kwartier. In comité is de Oranje-Vereeniging reeds opgericht, doch hedenavond geven we U de ge legenheid zich op te geven als lid. De uitnoodiging een woord te spre ken op deze oprichtingsvergadering van een Oranje-Vereeniging in het Soeslerkwartier heb ik aanvaard, aldus Pastoor Hooyman, le voor de Oranje- vereeniging en ten 2e voor het Soes terkwarlier. Men wil voor tijd en wijle uiting geven aan de Oranjegezindheid, aan de eerbied voor ons Vorstenhuis, en dat is goed, omdat we daarmede achting en eerbied betuigen aan het gezag, waarvan dc draagster is onze geëerbiedigde Koninginne. Gezag is noodzakelijk. Wat zou de menschheid zijn zonder gezag. De menschen zijn aangewezen op elkander. Na de zondeval is het aangewezen zijn op elkaar nog grooter geworden. Op heden staan zelfs de menschen tegenover elkaar. De gemeenschap '■irmt zich tot een Staal. In laatste instantie is het de Heer, die de Staat en het gezag heeft daar- gesteld. Zoo ook het erfdeel onzer Vaderen, Nederland, is een beschikking van den Allerhoogste. Een Slaat, een samenleving vordert orde en daarvoor is gezag noodig. Al die verschillende willen moeten ondergeschikt gemaakt worden aan ééne wil, gezag. Er moet gezag zijn om het leven der burgerij te beschermen. Thans zijn er velen die werken voor omverwerping van gezag. Daar moet gezag zijn. Nu zegt de mensch, het volk is zelf souverein. Wij zeggen neen. Om uit zichzelf gezag te oefenen is de mensch te klein. Vorderen van een ander zijn wil te onderwerpen kan alleen door den Majesteit van den Allerhoogste, die alleen zeggen kan, ik wil. God is de eenigste die uil zich zeiven gehoorzaamheid, eerbied en ontzag kan afdwingen. En hij die gezag zal willen uitoefenen, hij zal het gezag van den Allerhoogste moeten erkennen, die hem dit gezag moet verleenen. Als we erkennen dat het gezag van God komt dan volgt daaruit het gezag le eerbiedigen en le gehoorzamen. Goed is dus bij tijd en wijle uiting le geven aan den eerbied voor dit gezag. De draagster van hel gezag kan dat gezag eere en glorie bijbrengen, door daden kan dat gezag voelbaar maken als uit daden blijkt dat de gezagdrager vertrouwt op het kracht van het hoogste gezag daarboven. En zij die het gezag draagt in Ne derland, zij voelt zich afhankelijk van hierboven en zij geeft de eer door aan God. Daarom hebben we haar lief, hebben we voor haar eerbied en heb ben we vertrouwen in haar. Door eigen geestesgaven en activiteit kan ook meer luister aan het gezag worden gebracht. Als het gezag het Volk één kan doen zijn ler bevordering van welvaart, als het de rust weet te bewaren, de vrede mat de volkeren, dan komt luister toe aan het gezag. Vrede, in dat woord klink» na de vrede van de Kerstnacht. Het is een hemelgave voor ons volk. Als een Vorst dat voor zijn volk weet te bewaren dan geeft dat aan het gezag de hoogst denkbare luister. En dat heeft onze Gezagdraagster weten te bereiken eenheid, orde,'rust en vrede. Vandaag|krijgen we van de ellende en de gevolgen der oorlog ons deel. Dat is niet onze schuld en zeker niet de schuld van de Draagster van het Gezag. Wij hebben niet gekend de wanhoop van den oorlog, wij hebben daarom zeer veel bezoekers "TÏÏ'l S weinig kosten getrach' worden i bedrijven te vcrbelcren.p^rkomt," S bij, dat er veel meer „bouwland dan voor enige jaren, terwijl nu gewassen verbouwd worden, waarva men vroeger 't beslaan met ee" Niemand blijve thuis. De Boeren bond nodigt al zijn leden; de J. b- Bond eveneens cn mochten er dan nog over zijn ook die worden hierbij gaarne Ui,fot°Maanda((»,0[id 4 Nov. 6 uur vrede gekend ook in die dagen. Wij krijgen ons deel van het leed der wereld, doch dat juist brengt ons nog dichter bijeen, brengt ons dichter bij het Vorstenhuis, omdat onze Koningin één is met de nooden van het volk, welke voor Haar als het ware een marteling is. En daarom is goed de gedachte een Oranje-Vereeniging op te richten in het Soeslerkwartier. Ik hoop dan, aldus Spr. dat ook in het Soe slerkwartier, in ordelijke feestvreugde uit frissche kinderkeelen in jubel moge klinken „Oranje boven en Leve de Koningin". Na deze enthousiaste rede gaven 105 gezinnen zich als lid der jonge vereeniging op. De heer J. H. Veenkamp sprak ot Vorstenhuis en vrijheid. Onze vrijheid is in goede handen ons Vorstenhuis, bij hel Huis v Oranje. We hebben een Vorstin n een onberispelijke levenswandel, dei knieën buigend voor den Heer der Heerscharen. Zij is vooral groot Haar liefde voor Haar volk, dat haar aan het hart ligt. Het is, zoo als Pastoor Hooijman gezegd heeft, een goede gedachte om te komen tot oprichting van een Oranje-Vereeniging om de Hoogtijdagen te vieren van ons Vorstenhuis. God, Nederland en Oranje is het drievoudig snoer dat ons Volk samenbind tot een gelukkig Volk. Staande werd tot slot het Wilhelmus gezongen begeleid door de muziek Hosanna". Zij die zich nog als lid willen op geven kunnenfdat doen bij den Secretaris van het Voorl. Comité G. J. A. Verweij, Oude Soesterweg 27. Recollectie. Maandagavond kwart over 8 recol lectie voor oud-retraitanten en leden retraite-vereenigingen in de pa rochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht. De Gemeenteraad besloot tot het aangaan van een overeenkomst met de familie Sanders, waardoor het mogelijk wordt de restauratie van het complex Kamperbinnenpoort te voltooien en een zeer gewenschte verkeersverbeie- ring tot stand te brengen. Burgerlijke Stand. Geboren: |acoba Wilhelmina, d. G. J. A. Litjens en M, C. Vrakking - Geertruida, d. v. A. A. v. d. Berg e N. A, J. Kampschreur Bernardus, v. J. C. Suvaal en E. Wijnands Co nelia Johanna lacoba. d. v. H v. Ber- kum en C. W. de Bakker Willem Hubertus Hendrikus, z. v. W. H. H. Marie en E. M. W. Teters Carel Theodoor Otto, z. v. H. T. Mulié Plas Petrus Johannes, z G. J. Vriens en J. S. Bosman I rardus Josephus, z. v. G. J. Vriens en J. S. Bosman. Tafel-tennis. Woensdag heeft de oprichtingsver gadering plaats gehad van een tafel tennisclub, n.l. een vrije club van de Kath. Jonge Middenstands-Vereen. Als voorloopig bestuur werd geko zen de heeren IJ. Tijssen, voorzitter; A. Hemels, secr., vice-voorzilter en Kaspers, pcriningm., commissaris van materieel. De speelavond werd vast gesteld op Woensdag. Zondagdienst H.H. Doctbren, Nacht- wcekdienst Apotheker. J. I.ubsen, Snouckaertl. 12, Tel. 290- E. J. G. Merlens zur Borg, Laantje 5> Telefoon 1225. Dr. J. W. Schmelling, Fred. v. Blan- kenheimstraat 6, Telefoon 996. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 nieuwe luxe ruime wagens voor buitenritten 6 cent per KM. Soest Door C. Sevenhuijzen is ontslag ge- nomt, al» lid van Ml teling te, stichting lot beheer van het Soester Natuurbad. Ter voorziening in de door deze ontslagname ontstane, vacature bevelen B. en W. aan J. S. van Duren cn van Ecden. Uit den Omtrek Hoogland Belangrijke vergadering van de Afd. „Hoogland" van de A.B.T.B. en van de J.B.-Bond. Op Maandag, 4 Nov. a.s. te 6 uur heeft deze bijeenkomst plaats in „Con cordia". Dan zal de heer v. Dalen, Rijkslandbouwconsulent voor Utrecht, komen spreken over „Grondonderzoek". De mogelijkheid bestaat om bij zeer grote deelname dit onderzoek voor extra lage prijs gedaan te krijgen. Hoe laag; het is haast niet Ie ge loven, maar zeker niet meer dan het tiende deel van wat vroeger één mon- De heer W. Sleeking, behaalde op de Pluimveetentoonstelling te Brussc 2 eerste prijzen en een 2en prijs met zijn inzending konijnen. Burgemeester en Wethouders bren gen ter openbare kennis, dat een aan vang zal worden gemaakt met de distri butie van onvermengde margarine. In aanmerking komen zij, wier gezin uit 4 of meer kinderen beslaat, cn die 3 maanden of langer werkloos zijn, benevens hoofden van gezinnen met 4 of meer kinderen, die van gemeente wege of door een Armbestuur worden ondersteund, en daarvan geheel of bijna geheel moeten leven. Aanvragen kunnen uilerlijk tot 6 November a.s. schriftelijk worden ge richt tot den burgemeester. Onze gemeenteraad kwam onder leiding van Burgemeester Grippeling bijeen en besloot onder meer tot het verleenen van een bijdrage in dc kosten van den landbouw-winter f 100. De subsidie voor liet Wit-Gelc Kruis werd bepaald op f250. De lieer Flos had gaarne een beter overzicht op hel besteden der gelden. De rijksveldwachter krijgt telefoon. Hoofdzaak was voor deze samen komst de vaststelling der gcmcente- begrooting voor 1936. De heer de Bruin loofde den Bur gemeester voor de samenstelling zonder belastingverhooging. De heer Flos keurde af, die iedere werklooze te bock slaat als armlastig. Een post voor steun aan workloozen oesi komen. De heer Brouwer had daartegen geen bezwaar, doch de vraag Is 11 deze zaak gefinancierd kan worden. Een verlaging van den post onder steuning aan behoelligen (w 1000.— vond de heer te groot. De heeren Smink en Van den II. ".-1 gel wilden de begrooting ongewijzigd goedkeuren groolere uitgaven lafcn I de tijden niet toe. De heer Brouwer stelde voor de huur van de ambtswoningen voorsecre:.. cn veldwachter op I 150 per jaar te stellen, hetgeen werd aangenomen. 1 Bij voortgezette behandeling der hc granting werd door de heeren V.m j Apeldoorn en Brouwer bezwaar ge-1 maakt tegen f 680 voor verplegu g eener „armlastige krankzinnige", wur ouders niet armlastig zouden zijn. De heer Brouwer wil een onderzoek doen instellen naar den welstand van 't betrokken gezin. Aldus werd besloten, Hoogland heeft geen openbare school en voor de kinderen die een openbare school in Amersfoort bezoeken moet f61 per leerling worden betaald, het geen de heer Brouwer le veel vindt waarom hij in samenwerking met de omliggende gemeenten een andere regeling wil krijgen. Een verzoek van bewoners van den Lienderlscheweg om drie lichtpunten, kon geen genade vinden. Besloten werd één lichtpunt te geven. B. en W. hadden geweigerd ver gunning voor den bouw van' een tim merfabriek nabij de Schans. De ,bouw van die fabriek zou de omgeving ont sieren volgens een dour omwonenden gezonden adres. Raadsleden, die de teekening gezien hadden, meenden dal dii bedrijf ecu aanwinst zal zijn. Dc Rand heeft na eenig gepraat de bouwvergunning leend. Op 't eind vroeg de heer Flos ver strekken van goedkoope margarine, waarop de voorzitter antwoordde, dal deze bij het Rijk besteld zal worden. Voorts werd nog de steunregeling bcsprokenT terwijl de heer Brou nog aandrong op verbetering van Zevenhuizerweg en op een verbod venten zonder vergunning. Hamers veld Belanghebbenden hebben een ver zoekschrift ingediend bij het Gemeente bestuur om de afstandsgrens bij het bouwen van huizen, van 10 M. terug te brengen op 6 M., zulks in verband met werkverruiming en grondprijzen. Onze parochie heeft voorde K.R.O. jubileum-gave opgebracht f53.75. De „Eendracht" gaf weer een uit voering in het „Ros Bayert". Ondanks kermis en slecht weer was dc zaal uitverkocht, waarover de Zeer- Ecrw. Heer Pastoor zijn tevredenheid uitsprak. Opgevoerd werd „Nco, een held der Catacomben." De verdienste van dit spel is vooral, dat 't een tegenstelling van levens- opvalling van het begin tol het eirde heeft laten leven. Binnenland Provinciale Staten. Dc leden der Provinciale Stalen van Utrecht vergaderen op Dinsdag 26Nov. Beslag. De officier van justitie te Utrecht, heelt beslag doen leggen op de rotatie pers der drukkerij Bosch éi Zn., welke gebruikt wordt voor het drukken van „Volk en Vaderland", weekblad voor de Nalionaal-Socialistisclie Beweging. Tevens is proces-verbaal opgemaakt tegen drie redacteuren in verband mei artikelen in genoemd weekblad. Salaris. De regeering besloot haar voorne men om 5 procent op de salarissen le korten met I januari uit te voeren. Alleen voor personeel vierde klasseial dit op 1 Juli ingaan. De herziening van het salaris der jeugdigen, zal de regeering nader aan dc orde stellen. Raadpleeg deze korte «iiienda. ZONDAG 3 November. Half 8 in St. Accliten. uilvoering van „Ocssin Blanda" door Euripides. DONDERDAG 7 November. 20.15 uur in „St. Acghten". Lezing riicl lichtbeelden door Mevr. Steijger- Aspcrslagh. ZONDAG 10 November. Half si ui St. Aochlcn, uitvoering van „Ocssin Blanda" door Euripides. Voor dc armen. Zondag, na de II. Missen, zal aan de uitgangen der Parochiekerk van O. L. Vrouw aan de Langegracht, de maand-collcctc worden gehouden voor de conferentie der St. Vincentius- verecniglng in die parochie. Veler gaven rijn noodig om dc Vereeniging in staat le stellen hare werken van barmhartigheid voort te zetten in deze zorgvolle tijden. KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den inhoud dezer Othciccle Kerkelijke Mededcellneeo wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet rut "cl overnemen van alle onderstaande Olheicelc Kerkelijke Mededcellngen In anddifc bladen, wordt uitdrukkelijk vcrbodcnkracblehs .«!- 15, eerste lid van de Aulcurawet. Dll heirctl ook hel overnemen mei bronvermelding TOTIF.S QUOTIES-AFLAAT. Met Allerheiligen vanaf 12 uur cn met Allerzielen den hcclen dag, kunnen allen, die gebiecht en ge communiceerd hebben een vollen aflaat verdienen, zoo dikwijl* zij de kerk bezoeken en daar bidden: ft maal het Onze Vader. 6 maal het Weesgegroet en 6 maal Eere aan den Vader tot intentie van H. den Paus. Op Allerheiligen is het geoorloofd vleeschspijzcn te gebruiken. Amersfoort. PAROl lllI KERK ST. ANSFRIDUS lacob Calslaan no. 26b Pastoor: Deken P. j. m. Sandkuyl, no. 93297. 28, Telefooir'5 Postgiro Jacob Calslaan nu VRIJDAG Zondag'3" Allerhei,iKen le vieren als 76 H'\*n als °P Zondag n.l. Hoogmis 9 e" üur Plcchtl*e "sAvonds 7 uur Vespers en predikatie n" u.,C Gcloovifi<-' Zielen. Biechtliooren vanaf 6 uur en na de

De Eembode | 1935 | | pagina 2