R. K. U. L. O.-School voor jongens. Wie de ontwikkelingsgang van ons Katholiek Onderwijs van naNj mocht volgen, weet dat die gang een opgang was. Speciaal mag dat worden getuigd van de R. K. U. L. O. School voor jongens aan den Westsingel die door het resultaat van het daar gegeven onderwijs terecht een goede reputatie geniet. En nu deze onderwijsinrichting haar 12'/,-jarig bestaan mocht herden ken, is er alle aanleiding voor een hartelijke gelukwensch aan bestuur en leiders. Indien ooit het gezegde onwaar is Ïsweest, dat een godsdienstige opvoe- Ing een bekrompen opvoeding is, dan is dat zeker hier het geval, waar geloof en leven in blijde harmonie samenge voegd als de takken van een en dezelfde boom spruitend uit denzelfden wortel worden geacht. |en tevens de inlellectueele ontwikkeling zoo voor treffelijk wordt verzorgd. Omschrijft en regelt de wet het onderwijs, toch komt het er op gansch dat terrein ten slotte maar op aan, wat de maun»., voor de klas ervan kunnen en willen maken. Dat wijst op het groote belang van de rechte man op de rechte plaats. Het Schoolbestuur was bij het stre ven daarnaar zeer gelukkig en daar mede was, kortweg gezegd, de zaak gered. Onder de stuwende leiding van den directeur met zijn staf van trouwe en bekwame medewerkers ging het met onze Kath. Jongens U. L. O. School crescendo. Moge [onze Kath. Jongens U. L. O. School onder haar beproefde leiding groeien en bloeien tot heil der Amersf. Kath. jongelingschap. 12'/,-jarig bestaan van de R. K. jongens Ulo-school aan de Westsingel. Zondag 1 Maart was het 12'/, jaar geleden dat de St. Jozefsschool aan de Westsingel werd opgericht Dit werd gisteren herdacht, in ver band waarmede om 8 uur een H. Mis werd opgedragen in de kerk van O. L. Vrouw voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn van onderwijzers en leerlingen. Onder de H. Mis naderden deze ge meenschappelijk ter H. Tafel, waarna het ontbijt werd gebruikt in de school Daarna werd door den Zeereerw. Heer Pastoor Spitzen, voorzitter van het Schoolbestuur, in tegenwoordigheid van den Zeereerw. Heer Pastoor Oost veen en den Heer Joh. v. Dijk namens het Schoolbestuur een groot St. Jozef beeld met voetstuk aangeboden. De leerlingen zongen een toepasselijk lied en de Zeereerw. Heer Pastoor Spitzen hield, na de zegening van het beeld, een toespraak, waarin hij den H. Jozef, den Opvoeder en Beschermer van Gods eigen Zoon, aan de leerlingen voorstelde als hun bijzonderen Patroon. Spr. wenste verder alle geluk met deze school, die in de 12'/, jaar van haar bestaan haar onmisbaarheid voor A'foort en Omstreken heeft bewezen. Dit blijkt reeds uit het leerlingental, dat van 1923 tot 1936 steeg van ruim 40 tot ruim 130. Zijn Eerwaarde wees op de gunstige positie van het Kath. onder wijs in Nederland. Hij wees de leer lingen er op, dat zij op t ogenblik niet beter weten, of 't hoort zo, maar hij bracht in herinnering de grote offers, die door onze voorouders zijn gebracht om te komen tot die gunstige positie en in verband met de toestanden in 't buitenland zeide spr., dat we goed ervan doordrongen moeten zijn, dat 't nu nog even goed als voor 70 jaar, toen het Mandement der Bisschoppen verscheen, een plicht is voor iederen Katholiek, mede te werken groei en 't behoud van ons Katholiek onderwijs. Spr. felic teerde onderwijzers en leer lingen en in 't bijzonder de 2 leer- krachten, die vandaag ook jubileren, daar ze vanaf de stichting aan deze school werk.aam zijn. Het Hoofd der school, den heer Baake, en den heer G. Litjens, hen prijzend als onderwijzers en als katholieken v.in de daad, welke woorden door de overigeaanwezigen werden onderstreept r it een klinkend Lang^zullen ze leven. De heer Baake dankte voor de har telijke woorden en voor hel geschonken St. Jozefbeeld en wees de leerlingen erop wat dit beeld hun alle dagen weer in herinnering brengen moetde bijzondere deugden van den H. Jozef, Zijn eenvoud, sprekend uil de eenvoud van het gehele beeldZijn Reinheid, verzinnebeeld door de lelie in zijn linker-, en zijn ijver, aangeduid door het stuk gereedschap in zijn rechterhand. Een der leden van het personeel sprak nog een bijzonder woord van gelukwens en van waardering aan het adres van den heer Baake hij roemde de buitengewoon prettige en vriend schappelijke verhouding en samenwer king. die in al die jaren tussen hoofd en personeel heeft bestaan en sprak de wens uit, dat in deze geest van vruchtbare samenwerking nog jaren lang onder de beproefde leiding var den heer Baake moge worden voort- gewerkt, tot nut en heil van onderwijs en leerlingen. Daar wegens de Vasten aan deze dag geen uitgebreider feestviering kon wor den verbonden, kregen de leerlingen voor de rest van de dag vrijaf. De Burgemeester is verhinderd op Woensdag 4 Ma 'I spreekuur te houden. R. K. Cultureele Werkloozenzorg. Het is het plaatselijk comité voor Cultureele Werkloozenzorg een be hoefte een woord van grooten dank te brengen aan al de gevers(sters) voor hun milde gave ten dienste van genoemd comité. Ook is zeker groote dankbaarheid verschuldigd aan de heeren collec tanten, die geheel belangloos avond aan avond zich hadden beschikbaar gesteld om deze inzameling te doen slagen. De collecte heeft een som groot f320.— opgebracht, zeker een bevre digend resultaat. Met behulp van den algoeden God, hopen wij van deze som een vrucht baar gebruik te mogen maken. Pogingen zullen nu in 't werk ge steld worden tot het organiseeren van een Triduum voor alle R. K. vrouwen en verloofden van werklozen, zoo mede een dergelijke geestelijke oefe ning voor werklooze mannen. Ook zijn plannen in overweging om de werklcozen in de gelegenheid te stellen kosteloos een retraite te doen houden. Binnen kort zullen dien aangaande circulaires verspreid worden met na dere gegevens. Een bedrag is reeds uitgetrokken, welk tot beschikking staat jeugdige werkloozen. Wij vragen de sympathie en volle aandacht van alle Katholieke ingeze tenen ter plaatse voor het comité, geeft nu ook vooral uw moreele steun, dat het werk, hetwelk het comité beoogd te doen, moge slagen. De tijd van heden vraagt het, neen eischt het. Laten wij elkander schragen, elkan der steunen. Vooral wij, Katholieken opdat de goede Gode verhoede wat reeds| in zoo menig land geschiedt ten opzichte van ons. Laten we de werkloozen doen voelen, dat nog heel velen met hun meeleven, en niet achteloos voorbij gaan. Zeker kunt u dan rekenen op aller dankbaarheid. C. H. VAN ES. Seer R. K. Cult. Werkloozenzorg. Wijziging Uitbreidingsplan. Het Hoofd van hetgemeentcbestuui van Amersfoort brengt ter algemeene kennis, dat op de secretarie der ge meente (kamer 8) op werkdagen van 8.30 v.m. tot 3 n.m/ (des Zaterdags tot I uur n.mter visie ligt een werp van het plan tot wijziging het uitbreidingsplan, voor zoover be treft het terrein begrensd door Lien- dertsche Weg, Kruiskamp, Hoogland- sche Weg. Spoorlijn Amersfoort-Zwoile en Liniedijk, benevens de met dit plan samenhangende bebouwi ngsvoorschrif- ten vanaf 4 Maart 1936 tot en met 31 Maart d.a.v. Gedurende voormeld tijdvak van 4 weken kunnen belanghebbenden bij den Gemeenteraad bezwaren indienen. Nieuwe Zaken. In zeer korten lijd is het pand Lange- straat 29 herschapen in een modern winkelpand, waarin gevestigd de spe ciaalzaak in Stoffen van de fa. Berets en Lange. De firma brengt keus en verscheiden heid, zoodat het voor de vrouw een paradijs zal zijn daar te vertoeven, en voert als devies .Beter en Lager". Da keurig uitgevoerde etalage's trek ken zeer sterk de aandacht. Achter den winkel is een speciale afdeeling voor de knippatronen, terwijl ook de nieuw ste mode-tijdschriften ter inzage liggen. De opening had Z-lcrdagmiddag plaats en de belangstelling uitte zich niet alleen voor het nieuwe magazijn, doch ook daarbinnen, hetgeen onge twijfeld de ondernemers het meeste voldoening geeft. De heer en mevrouw E. J. Lange- laan-Sloop van .De Wachter" hebben aan den Staat der Nederlanden ten ge schenke aangeboden, het Rijksmuseum te Amsterdam, een verzameling van 25 teekeningen, dier-studies van Gerard Bilders (1838-1865). Amersf. Dagblad. Tot redacteur bij het Amersfoortsch Dagblad is met April a.s. benoemd Walther B F. Schaper |r. thans werk zaam bij het Haarlem's Dagblad. Opgericht werd te dezer stede een zoogenaamde Industrieele club. Het ledental steeg tot 42. Aan het bestuur werd opdracht ge geven te onderhandelen over een vaste localiteit. De contributie werd bepaald op f 10 per jaar en de 3de Dinsdag en 1ste Vrijdagavond der maand vast gesteld voor de bijeenkomsten. Een graanhandelaar uit Barneveld reed tegen de spoorboomen aan den Hoogeweg. Bij onderzoek bleek dat zoowel voet- als handrem onvoldoende werkten. Burgerlijke Stand. Geboren Petrus "Wilhelmus, W. Sleurink en E. L. HagenJo hannes Adrianus, z. v. H. J. Loos en J. A. Steijger Louisa Maria, d. v. A. L. de Valk en G. B. Hendriksen Johannes Hendrikus, z. v. J. H. de Win ter en W. de Groot Hendrika, d. H. Achterbergh en A. van Ravens- waaij Freddy johan, z. v. G.J. Sterk en G. J. v. Westerlaak Antoon, z. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGEN8 VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. v. L. Gerrits en R. Kabalt. Ondertrouwd: R. Louwerens en W. v. Lent P. J. v. Ijzendoorn en M. H. v. Dam G. J- de Valk en E. Barten S. Gijzen en W. de Goede. GehuwdA. H. Kok en A. B. Kok H. A. Kraij en C. A. Sijsma. Overleden: Catrina Meijer, 8 m.— Jacob G. v. Andel, 69 j., echtg. v. T. Hogeboom Teuntje v. 't Hof, 51 j., echtg. v. C. C. v. lngen. Zondagmiddag-Concert. Het vijfde en laatste Zondagmiddag concert van het Ned. Kamermuziek- ensemble bracht wederom het optreden van de heeren Ramselaar, Blok (viool) en KwastJXcello). Het was een af scheidsconcert, dat prachtige beloften inhield voor het volgend seizoen een zeer goeden indruk achterliet. Schortten wij den vorigen keer ons oordeel over den cellist op, thans kun nen wij een loffelijk testimonium'" af geven. Wij hebben Felix Kwast thans gehoord in de sonate in G, van Sam- martini en eenig kleingoed. Hij demon streerde daarin een prachtige techniek, gepaard aan een keurige voordracht en fraaie dynamiek, alles volkomen echt muzikaal. Gaarne zullen wij dezen volbloed musicus meermalen hooren. Marius Blok blijkt steeds opnieuw zich te ontwikkelen tot een all-round violist. Lieten vroeger inzetten e.d. nog al eens iets te wenschen over, thans is zijn spel nagenoeg vlekkeloos. Daar enboven voelt hij zeer juist aan de plaats, welke zijn partij in het concert inneemt. Dit bleek b.v. zeer opvallend in de Sonate op. 18 van Richard Strauss, een weinig gehoord nummer, waarbij de pianopartij de leidende plaats neemt. Blok hield zich hier, waar noo- dig, bescheiden op den achtergrond. Ramselaar kreeg in deze sonate n waarlijk niet gemakkelijke partij te spelen, waaraan hij echter een brillante vertolking gaf. Het was een kolfje naar zijn hand. Beide kunstenaars bleken de materie grondig onder den k-ie te hebben. Zij kregen een welverdiend hartelijk applaus. Tot slot werd de beroemde Kreulzer- sonate van L. v. Beethoven ten ge- hoore gebracht in een vertolking, die nu wel niet phenomenaal was, maar er toch mocht zijn. Zoo mogen wij aan het einde deze reeks Zondagmiddagconcerten een van onze «vijze voorvaderen zeg gen: Eind goed, al goed! Wij wenschen het Ned. Kamermu- ziek-Ensemble voor het volgend sei zoen een dubbel aantal abonnementen toe Dat is geen overbodige luxe. RADIO-CENTRALE. Buiienlandsch Programma. Woensdag 4 Maart. 8.15—9.45 Lu xemburg. 10.30-1! 05 Hamburg. 11.05 12 20 Regional. 12.20 2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20-5 20 Regional. 5.20- 6.50 Keulen. 7—8 üram.uitz. A.R.C. 8.05- 9.20 Stuttgart. 9.20-12 Weenen. Donderdag 5 Maart. 8.159.45 Luxemburg. 10.1011.05 Hamburg. 11.05-12.20 Regional. 12.20-2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 4.20 Regional. 4.30 -6.20 Droilwich. 6.20-6.50 Ham burg. 7—8 Gram.uilz. A R.C. 8—8.35 Regional. 8.35— 9.35 Beromunslcr 9.35—12.00 Weenen. Vrijdag 6 Maart. 8.15-9.45 Luxem burg. 10.10—11.05 Hamburg. 11.05— 12.20 Regional. 12.20-2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5 35 Regional 5.35 6.50 Keulen. 7-8 Gram.uitz". A.R.C. 8—9.10 Diversen. 9.10—12 Regional. Zaterdag 7 Maarl. 8.15—9.45 Luxem burg. 10.10—11.05 Hamburg. 11.05— 12.20 Regional. 12.20- 2.20 Brussel Vlaamsch. 2,20-3.10 Drnitwich, 3.10— 535 Regional 5.45- 6 50 Luxemburg. 7-8 Gram.uitz. A.R.C. 8-9.20 Stutt gart. 9.30-12 Weenen. Uit den Omtrek Achteveld Donderdag 12 Maart zal voor reke ning van H. Berg worden aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuurtje te Achteveld. Besiek en tee- kening café „Roskam". Hoogland Het Grondonderzoek. Nu de analyses van alle monsters; zijn binnengekomen, willen we over deze hoogst belangrijke zaak nog wal meer verlellen. Er zijn genomen plm. 600 monsters. Van dit aanzienlijk getal waren 7 mon sters waar bij slond dat bekalking noodig was, 6 met bekalking gewenscht en 50 waar alleen kalk moest gebruikt worden, wanneer men bieten, rapen, voederkool of vlinderbloemigen (erw ten, boonen, wikken) wilde verbouwen. Deze uitslag is prachtig. Het is een bewijs dat de toestand waarin onze grond verkeert, zeer goed is. Gebruiken we de passende bemes ting, dan is gedaan wat noodig is voor een goede opbrengst. Alleen mogen wij de goede raad er aan toevoegen, dit onderzoek over eenige jaren weer te laten doen. We komen dan tot een of meer geregelde contróle over onze bedrijven en dat is toch zeker in ons voordeel. Nu iels over het berekenen hoeveelheid kalk, die op sommige per- ceelen noodig is. Om dit te kunnen doen, hebben we ook twee monsters laten onderzoeken op het humusgehalle. Et is één monster genomen uit de Polder en één van den Eng. Daaruit is berekend de katkfactor. Deze is voor de Eng 145 en voor de polder 245. Wil men nu de p.H. of de zuurgraad bijv. van 5 brengen op 5,1 dan zijn de volgende hoeveelheden kalkmergel noodigvoor de Eng 220 kg. en voor de polder 370 kg., alles per bunder. De toelichting die ieder heeft ont vangen kan verder duidelijk maken, hoeveel kalkmergel in bepaalde geval len noodig is. Misschien dat iemand nog gaarne mondelinge toelichting wil hebben; ondergeteekende is ten allen tijde bereid die te geven. In aansluiting hierop willen wij u mededeelen, dat we zeer binnenkort op de vergadering van de A.B T.I de J. B.bond over de analyses hopen te spreken. Dit lijkt ons beter dan er hier uitvoerig over te schrijven. Wij vragen u daarom dringend, zoodra deze vergaderingen komen die avond vrij te maken. Segers. Sluiting 2e jaar Landbouwcursus. Vrijdag 28 Febr. j.l., was het de laat ste les van bovengenoemde cursus- Voor den aanvang heette hel hoofd de autoriteiten welkomden Z.E. Heer Pastoor, den W.E. Heer Kapelaan, den Edelachibaren Heer Burgemeester, den verlegenwoordiger van de.i Rijksland- bouwconsulent de heer Veiders en af gevaardigden van 't bestuur van de A B.T.B. en j. B.bond. Daarna begon de openbare les, waar bij de leerlingen een paar uur lang door 't hoofd van de cursus werden ondervraagd. Als dit afgeloopcn is, verkrijgt de heer Veiders het woord. Deze zegt, dat hij mei groote voldoe ning heeft geluisterd. Hij kon mede deelen, dat allen een diploma hebben behaald. De heer Veiders had ook cijfers gegeven In 9 gevallen weken zij van het rapport af3 maal was de heer Veiders lager, doch 6 maal wa; hij hooger. Dit was voor hem een bij zondere voldoening. Hij wenschi de jongelui geluk met 't behaalde succes maar wees er tevens op de studie nog niet te laten rusten, doch '1 volgende jaar alle weer terug te komen voor 't derde jaar. Als ge dit nog gedaan hebt, dan hebt ge daardoor de kroon op uw werk gezet. Vervolgens wees hij er op dat de jongelui grooten dank verschul digd waren aan't hoofd van de cursus. Hij heeft in die twee jaren zooveel voor hen gedaan. Wil dit waardeeren uw geheele verdere leven. Vervolgens dankte de heer Veiders de Eerw. Geestelijken en den Edel- achtbaren Heer Burgemeester voor hun belangstelling op dezen avond en voor alles wat zij in geestelijk en stoffelijk opzicht voor dezen cursus hadden ge daan. Ten slotte dankte hij ook het hoofd van de cursus, terwijl hij de hoop uitspreekt, dat 't dezen gegeven moge zijn, nog veel voor de Hoogland- sche boeren Ie mogen doen. Na den heer Veiders sprak de Z.E. Heer Pastoer een woord van geluk wensch tni de leerlingen en woorden van dank en waardeering tot 't hoofd van de cursus. Ten slotte krijgt 'i hoofd het woord. Hij wenscht de leerlingen geluk met 't succes en voegt er ook aan toe, toch vooral 't 3e jaar te volgen. Verder dankt hij voor de waardeerende woor den lot hem gericht. Dank is niet noodig; immers '1 was zijn plicht en daarmede kon 't af zijn, maar 't heeft hem bijzonder getroffen, dat zijn arbeid wordl gewaardeerd Hij spreekt er zijn groote voldoening over u:: dat de E.A. Heer Burgemeester deze les heelt bij gewoond. Zijn E.A. moge de indruk hebben gekregen dat een Landbouw cursus van groot belang voor de ge meente is. In dit verband wordt dank gebracht voor den financieelen steun, die de cursus steeds van de gemeente ondervindt. Hiermede was deze mooie avond eer voorbij. Met een tot ziens in de volgende herfst, wordt de avond ge sloten. Nog zij vermeld dat aan 24 leerlin gen 't diploma werd uitgereikt. Hier van ontvingen 9 hel met deaanteeke- ning „met vrucht", 10 „met veel vrucht" en 5 „met zeer veel vrucht". Het Wit-Gele Kruis. De jaarvergadering van hel Wit- Gele Kruis werd geleid door den heer W. Renkers, die allen verwelkomde, inzonderheid de Zeereerw. heer Pastoor de Jong en onze burgemeester de heer Grippeling. De secretaris gaf een uitvoerig slag, waaruit bleek dat de vereeniging bloeiende is. De rekening en verantwoording over 1935 werd vastgesteld met een batig slot van 1479.77 en die der T.B.C.- beslrijding met een batig slot van f46.22. De controle-commissie bracht verslag uil en prees het accurate be heer van den penningmeester. Uil hel verslag van de Wijkverpleeg- :r bleek, dat er 2939 bezoeken waren afgelegd. Gezien het batig saldo over 1935 werd besloten voor 1936 geen sub sidie te vragen aan Gemeente- en Kerkbestuur. De heer J. v. Eijden werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen de vacature T. Blom werd niet aan gevuld wegens toevoeging van een be stuurslid als afgevaardigde van de k.k. Middenslandsvereeniging. Tol commissie van onderzoek wer den aangewezen de heeren W. Hart- i, C. Herder en C. Hilhors». Bij de rondvraag sprak de Geestelijk Adviseur een woord van dank aan het bestuur voor hun actief beleid. De voorzitter sloot de vergadering met een woord van dank voor den steun en medewerking van iedereen ondervonden. Hooglanderveen Door den bouwkundige G. v. d. Pol te Hooglanderveen is onderhandsch aanbesteed bij den heer J. v. Dijk. Hoefweg een dubbel woonhuis. De inschrijvers waren Van Zwol, Amersfoort voor f 4343 N. de Wit, Amersfoort, f 4290J. v. d. Ham. Nijkerk. f42.00; J. v. Bekkum, Hooglanderveen f3999; Joh. Alfnnk, Nijkerk, f 3977 Th. Smink, Hoogland, f3773. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Kerknieuws- Aartsbisdom Utrecht. De Aartsbisschop van Utrecht ver leent voortaan audiënlie op de vie. eerste werkdagen van elke week van half 11 v.m. tol 1 uur n.m. Dagen van verhindering worden tijdig in de bladen gepubliceerd. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft op voordracht van den Hoogeerw. pater Provinciaal der Paters Carmelieten benoemd tot kapelaan te Sappemeer den weleerw. pater D. O. Hooijschuur O. Carm. Mgr. D. Huurdeman. oor lichte operatie naar liet ziekenhuis. Naar wij vernemen, is heden de Hoogeerw. heer mgr. D. Huurdeman, vicaris-generaal van het Aartsbisdom Utrecht, in het St. Antonius Gasthuis te Utrecht opgenomen, om aldaar een lichte operatie te ondergaan. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraal no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Qua tertemperdagen. geboden vasten- en onthoudingsdagen, DONDERDAG Van half 7half 8 blechfhooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen H Mis. 7 uur Kruisweg en Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het 2e leerjaar. Des nam. Biechlhooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. Raadpleeg deze Korte agenda. DINSDAG 10 Maarf. w Ledenvergadering in Hotel „Mono- pole" van de R. K. Middenstands- vereeniging. Onderwerp Het herstel der maat schappelijke orde volgens dc E"cy* sliek: „Quadragesimo Anno." KERKELIJKE DIENSTEN. van den inhoud dezer Officicele Kerkelijke Medcdcelingcn verzeke'd overeenkomstig de Auteu 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Otficiecte Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordl uitdrukkelijk verbodenkrachten: arr. 15, eerste lid van de Auleurswei. L)i betreft ook het overnemen mei bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |*tcob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan Telefoon no. 28, 553 WOENSDAG Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen d.i. geboden Vasten en Onthoudingsdagen1 WOENSDAG t Lof ter eere van St Jozef. DONDERDAG Van 68 uur Biechlhooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand 7 uur H- Mis. 8 uur gez. H. Mis. Avonds 7 uur Kruisweg, waarna kor Lof met Litanie van het Allerheiligste Hart van Jezus. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechlhooren. r Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om hall 8en 8.10 PAROCHIEKERK ST. FRANC1SCUS XAVERIUS 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG Quatertemperdag, d.i. geboden vaslen- en onthoudingsdag. 7 uur Lof Ier eere van den H. Jozef. Kwarl over 8 le Conlerenlie over lit huwelijk, mef als onderwerp: Proble men en Idealen. Deze conferenties zijn alleen toegankelijk voor ouders, ge huwden en serieus verloofden. DONDERDAG 5—9 gelegenheid om le biechten. VRIJDAG Quatertemperdag. Kwart voor 8 gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden vai Genootschap van hei H. Hart. Half 5 gelegenheid om le biechten voor de jongens van de 5e, 6e en 7e klas. r Kruisweg en Lof waaronder Akte Toewijding. ZATERDAG Quatertemperdag. Van half 4half 10 gelegenheid om te biechten. Half 8 Lof mef Rozenhoedje. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 6, en 9 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUWHEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegrachl no. 37. Telef. 1450. Woensdag,V rijdag en Zaterdag Quafcr- tempe. dagen, geboden vaslen- en ont houdingsdagen. WOENSDAG 7 uur Lof. 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG Biechthooren 6—7 uur. Avonds 7 uur Lof. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Kiuisweg. ZATERDAG 4-9 Biechlhooren. Dagelijks de H. Missen om 7,8|en 9 uur. Achterveld PAROCHIE ST. jOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG Geboden Vaslen- en Onihoudingsdag VRIJDAG Geboden Vasten- en Onihoudingsdag. 7 uur Kruisweg-oefening. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. Geboden Vasten- en Onihoudingsdag. 7 uur Lot met Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 en Hnmersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J- Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4 WOENSDAG, VRIJDAG en ZATERDAO Quatertemperdagen, geboden vasltn- cu onthoudingsdagen. WOENSDAG Half 7 Lof ter cere van den H. Joitl. DONDiRDAÜ i 6—7 gelegenheid om te biech en. VRIJDAG Half 8 gez. H. Mis. Half 7 Kru weg en Lof. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4. 5, 6 en 7 uur. In de week de ft. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG Quatertemperdag, geboden vasten- en onthoudingsdag. Half 8 1 sic II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 10 uur catechismus op de scholen, r Lof ter eere van den H. Jozef. DONDERDAG Half 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG le Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van jezus. Volle aflaat. Quatertemperdag, geboden vasten- en onihoudingsdag. le H. Mis op Leo's Oord. 8 uur gezongen H. Mis met de ge bruikelijke gebeden. 10 uur catechismus op de scholen, ir Kruisweg en Lof. ZATERDAG Quatertemperdag, geboden vasten- en onihoudingsdag. Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 4—7 uur. t Kruiswegmet Lof Deze week de H.H. Missen om half8 en kwart over 8. liooiilariderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. WOENSDAG, Vrijdag en Zaterdag Quatertemperdagen, geboden vaslcn- en onthoudingsdagen. DONDERDAG VRIJDAG ReleRenl,eitl 0,n ,e biech,en' Ie Vrijdag. 8 uur gez. ff. Mis Ier eere van hel H. Hart. 7 uur Kruisweg en Lof. ZATERDAG 4—8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof. Deze weck de H. Mis om 8uur.

De Eembode | 1936 | | pagina 2