RADIO'S Halitran BRANDPUNTEN Wapenschouw van Utrechtse modehuizen Museum in een paardenstal? MIDDENSTANDSDIPLOMA INSTITUUT „SEEGERS" r UW BRANDPUNT EIGEN KRANT VANVROUWTOT VROUW Wonderkinderen en achterlijken STENO EN TYPEN ENKELE ACTIEVE JONGELUI VERTEGENWOORDIGER Dr. Insinger ERVAREN BANKWERKERS WIE WIL COLLECTEREN VOOR DE DIEREN? DEMONSTRA TIE-A VOND ACADEMIE DE DANSE EN KAN NIET KRASSEN SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd Eerste Herfst-show bracht modellen naar Franse en Amerikaanse snit AT ADAT Koningin Mode vorige I week haar eerste wapenschouw van dit najaar in onze nrovincie (te Zeistheeft gehoudenl zijn gisteren de ,'trma's Broekman.'Iris en Laim- böck met een stralende show in de Domstad voor de dag gekomen. IVij zagen zowel wijde aangerimpelde. als kokernauwe rokken, waarvan de meeste on de kuit hingen en som mige zelfs nog langer waren o.a een beeldig, geraffineerd eenvoudig bleu mode' mef aangezette geplooi de rok. Een enkele maal bleek de rok van achteren iets. langer dan van voren, zoals wij opmerkten bij een zyar/ mantelpakje, dat strak van lijn was en als enige garnering een eenvoudige ingeslikte koord- versiering had op de revers en langs de rakken Uit alles kwam sterk naar voren, dat men de garneringen zoekt in draperieën, koorden van dezelfde stof en paietten. Dit geldt zowel voor de middag- als voor de avond toiletten. Gebruikt men sterk afste-, kende kleuren, dan is dit om een draperie te voeren, die by het lopen af en toe open valt. Als voorbeeld hiervan noemen wij het zwart stof fen jurkje,van aehteren gesloten met ren schuine knoopgarnering. dat versierd was met een sjerp ge voerd met amethystkleurige stof. Hooggesloten FjE stof jurken waren hooggeslo- ten. glad aan de hals met soms een heel klein boordje: de mouwen vaak driekwart en nauw. In de zij- oen lanonnen ontdekten wjj vier kante en hartvormige halslijnen. De erote keur van gedemon- str 'e japonnen, waarvan de een n<< npanter was dan de andere, rr het bespreken van afzonder- I "vlollen schier onmogelijk: te v '-n valt echter de sluiting, d. »ntwerpers hebben opgelost met n rits vaak bevestigd aan de -zijde en soms opzij, al naar de ring dit vereist. Op .e show viel wat betreft de kleur weer op. dat zwarl domineert terwijl daarnaast, evenals in het buitenland, pastelkleuren de aan- dach' '/ragen. Ondanks de draperie Is h tonenspel sober gebleven, wat ook iuirieiiik bleek bij mantelpakjes en ja •-sen Hier trof ons vooral een wijnrood mantelcostuum met strak lijf cn klokkende schoot, links op de 7.nk gegarneerd met de kop van een zilvervos, terwijl ditzelfde bont was verwerkt in een bii het pak passend hoedie. Swaggermodel Jassen waren zowel wijd als ge tailleerd. zodat met het reeds ja renlang gebruikte swaggermodel nog steeds niet is gebroken. Bont jassen alle van Maison Iris. ken merkten zich behalve door wilde mouw en vierkante schouder niet bijzone» i. hoewel een prachtige col lect bewonderen viel. Hierbij willen wij melding maken van een jas vaii rood-vossenbont. waarin een groot aantal vossen, in de leng te. was verwerkt, hetgeen een uit zonderlijk fraai effect sorteerde. Opmerkelijk is ook, dat de firma Broekman het heeft aangedurfd om een avondmodel uit lichte wollen- stof te demonstreren met een zwar te boléro met drie kwart mouw. Zachte pasteltinten en sterk spre kende kleuren, zoals rood. varieer den hier. De firma LaimLöck spreidde een prachtige collectie Ieren tassen en handschoenen ten toon. meer door kwaliteit en afwerking sprekend dan xioor een baanbrekend vorm karakter. Stellig zal deze welverzorgde show het grote aantal bezoeksters hebben bevredigd, doch velen zul len bij het verwezenlijken der hier gewekte wensen op enorme bezwa ren stuiten, want textiel is nog al tijd schaars en... duur! Toen ik deze week een bezoek bracht aan een hoogbejaarde dame. heeft me dat weer eens versterkt in de overtuiging dat belangstelling voor en medeleven met anderen toch zo ontzaglijk rjjk kan maken. Stel je die dame eens voor, 82 jaar oud. zeer slecht ter been. die al jaren woont bii haar dochter en schoonzoon, nooit eens uitgaat maar altijd bezig is met haar handwerkjes. Wanneer ik er zo nu en dan eens kom is het me altijd een feest als haar doos opengaat en ik mag be wonderen wat die oude handen weer gereed hebben gemaakt, aan allerlei brei- en haak- en zelfs san borduurwerk. Dan overvalt me een gevoel van bewondering niet alleen voor de prestatie, maar vooral ook voor de levensmoed en de helde die achter de schermen schuilt. Want alles is bestemd voor ande ren: geen bazar wordt gehouden, onverschillig voor welk mooi doel. of mijn oude vriendin is er voor klaar. Dat gaat zo al jaren door en nimmer is haar iets te veel. En het maakt haarzelf zo gelukkig. Wat een verschil toch met andere mensen, die geheel voor zichzelf le ven. voor wie eigenlijk alles tc veel is. Ze maken zichzelf wijs dat ze te zwak zijn of te zenuwachtig of ja. vul maar in, maar in de grond van de zaak hebben ze een vrjj, doelloos en vervelend leven. Niets voor mij. is hun gewone uitdruk king en ze laten anderen alles op knappen. Nu weet ik wel dat arbeid voor anderen heel dikwijls op teleurstel ling uitloopt: wie op waardering gesteld is, doet het beste zich op te sluiten en „nergens aan te doen". Maar de eigen voldoening, de in nerlijke levensvreugde, kan ten slotte niemand wegnemen. Dat heeft het bezoekje 'aan de oude dame me ook nu weer geleerd. „OORLOG" WIL AFSTAND DOEN VAN CAVALERIE-KAZERNE Medische opvoeding van geestelijk misdeelde kinderen Het kunstelement bij het onderwijs Vorming en veredeling van karakter HET is voor de psychiatrische we- *- x tenschap nog 'n open vraag, waar precies de grens verloopt tussen ge nialiteit en waanzin cn meer dan wie ook heeft de mcdisch-opvoed- kundige zich deze vraag voor ogen te houden, want onder zijn pupillen bevinden zich soms typen, die ener zijds wonderkinderen zijn te noe men. maar aan de andere kant gees telijk onvolwaardig zijn In zulke gevallen is het voor de deskundige een moeilijke taak het kind zodanig te leiden, dat alle aanwezige mogelijkheden vrij worden gemaakt en uitge buit. terwijl de storende invloeden tot een minimum gereduceerd dienen 'te worden. Kennis van het individu en uitgebalanceerde methodiek zijn hierbij de onmisbare hulpmiddelen die men uitsluitend in de prgetijk moet verwerven. Was er onlangs in ons blad sprake van een paardenstal die werd inge richt als filmstudio, thans na de gemeenteraadszitting van jl. Don derdag staan de Utrechtse cava- leriestallen weer in het middelpunt van de belangstelling. Sinds lang koestert men de wens dit min of meer onooglyke bezit van het de partement van Oorlog over te ne men om het voor vreedzamer en derhalve nuttiger doeleinden te be stemmen. De hele kwestie is een langdradige geschiedenis en gaat terug tot de Middeleeuwen toen er een klooster stond, waarin later in 1674 het stadsweeshuis werd gevestigd. De gebouwen kwamen echter in verval eh het zgn. Am bachtskinderhuis verhuisde naar het pand daarnaast. Diverse kloos terzalen werden toen maar inge richt tot kazerne waarbij omstreeks 1830 een serie stallen werd ge bouwd waarvan de geschiedschrij ver vermeldt dat ze „onooglijk, penetrant en stad-ontsierend" wa ren. Eerst dus voor het paarden volk bestemd kwam er later de ar tillerie in, gevolgd door twee regi menten infanterie. Toen deze over- huisden naar de Ucidseweg, deden de zgn. cavaleriestallen practisch alleen dienst als opslagplaats van niet explosieve legeruitrusting. De Utrechters konden toen een paar affuiten bewonderen, die langzaam aan stonden te verroesten. Het ge meentebestuur, dat graag de ge bouwen voor andere dQeleinden had willen bestemmen kon echter nog geen vat krijgen op de militaire overheid. Nu. eindelijk in 1047. is het con tact gelegd waarbij het Ministerie van Oorlog afstand wil doen van de gebouwen. Het Beheersinstituut echter, dat er thans in is gehuis vest zal zich niet zo maar op straat laten zetten, tenzij men misschien een geschikte andere ruimte weet. Onderdak voor Grafisch museum De kwestie is dringend want het plan bestaat om het meest Ooste lijk gelegen gebouw bij het Centraal museum te trekken. Dit museum immers heeft een schreeuwend te kort aan expositieruimte, zodat bij rondreizende tentoonstellingen steeds een gedeelte van het eigen bezit moet worden opgeborgen om de zalen vrij te maken. Bovendien moet het Grafisch Museum nog een behoorlijk onderdak krijgen en het gemeentebestuur heeft sinds lang het oog op de begeerde stallen ge vestigd. Wethouder Becker vreest echter, dat het nog maar niet een, twee drie zal gaan terwijl de directeur van gemeentewerken zich bezorgd afvroeg of er nooit in de nabije toe komst een vergunning verkregen zou worden voor de restauratie der stallen. En de heer Bronkhorst voelt er weinig voor om in deze historische omgeving met beton te gaan werken. Bovendien zitten er nog andere plannen in de pen, vol gens welke Nicolaikerk meer ruim te zal worden gegeven. Zo^Is deze kwestie die Utrecht jarenlang een doorn in het oog is geweest weer actueel geworden en 't ziet er nu toch wel naar uit dat er over enige tijd op de verlanglijstjes van Cen traal Museum en Gemeentebestuur één wens in vervulling zal gaan. Als nietmaar laten wc opti mist blijven! Gezinsleven benaderd FSCHOON er vele kinderen met verschillende afwijkingen in 'één inrichting worden ondergebracht staat de leider daarvan voor de taak hen stuk voor stuk te observeren en in de lijn hunner persoonlijkheid op te voeden. Om te voorkomen, dat de voor geestelijk gestoorden extra ge vaarlijke ..gestichtsgeest" gaat over heersen heeft men in „Veldheim" te Zeist een groepering der patien tjes bedacht, die het normale gezinsleven benadert. Elke leid ster heeft n.l. vier a vijf kinderen te verzorgen, die in dit „gezinsver band" les krijgen en samen in één kamer wonen, d.w.z. drinken eten en slapen. De leidster vervangt voor hen de moeder en dus kan deze taak alleen maar met veel liefde en grote tact naar behoren worden vervuld. Zorgvuldige dagindeling ONDER de categorie kinderen, die men in de wandeling met het begrip „achterlijk" pleegt aan te duiden kent men er. die niet intel lectueel achterlijk zijn. doch wel maatschappelijk aanpassingsvermo gen missen en vooral deze groep is groot. Anderen zijn hoor-stom of doof-stom en sommigen bijna idioot, terwijl een klein gedeelte afwijkin gen heeft die lichamelijke verple ging noodzakelijk maken. In grote trekken beschouwd, zijn kinderen als hier bedoeld echter in twee groepen te verdelen en wel: zij. wier ontwikkeling zich in zeer traag tempo voltrekt en de psychopathen. wier evenwicht tussen denken, voe len en willen verstoord is. Deze ty pen. veelal slachtoffers van encepha litis (hersenontsteking), geven soms merkwaardige symptomen te zien, om welke reden oplettendheid bij zonder gewenst is. Het is bij dergelij ke kinderen vaak. alsof er iets tussen hun denken en voelen is doorgesne den: zij komen bij geval van hoor-stomheid dikwijls niet tot spre ken omdat een indruk, die zintuige- lijk bezien wel aanwezig is. niet tot belevingsinhoud groeit en men zou hier een vergelijking kunnen tref fen met een zuigeling, die alleen door middel van instructieve ge baartjes zijnverlangen kenbaar tracht te maken. Pas veel later komt de stem de grijpende handjes te hulp in een stameling uitgesproken: „heb ben - hebben Mén staat hierbij niet alleen voor de taak. de levensverrichtingen te normaliseren, doch moet tevens bou wen aan de vorming cn veredeling van het karakter alsmede aan de voorbereiding voor het maatschappe lijke- en zo mogelijk ook het be roepsleven. Een zorgvuldige dagin deling behoedt daarbij het even wicht. dat hier minder dan elders verstoord mag worden. Er wordt des morgens begonnen met een half uur ihythmiek. die het kind activeert eer de eigenlijke les sen een aanvang nemen. Deze zijn in perioden verdeeld, omdat het ge ringe concentratievermogen der leer lingen weinig meer dan één onder wijs toelaat. Bij de schoollessen wordt het kunst-element niet uit het oog verloren en alles zo beeldend mogelijk gehouden, terwijl dit na de koffiepauze nog sterker naar voren wordt gebracht bij toneel, rbythmiek en muziek en het resultaat is groot, doch verklaarbaar, aangezien kunst in de meeste gevallen berust op den ken cn voelen. De middaguren, die hoofdzakelijk aan kunst-rhythmiek worden be steed, geven de patiënten de nodige lichamelijke ontwikkeling, gecombi neerd met doelmatige bevordering hunner geesteliike opbouw, waarna de avond wordt ingeleid met een sfeer van goede stemming, die inti miteit bewerkstelligt. Men bereikt dit door het vertellen van verhalen of het maken van muziek, hetgeen op ..Veldheim" geschiedt door de verzorgsters en verzorgers, die op de hier speciaal gecomponeerde liedjes in vijf tonen spelen. Het „intieme uur" heeft een dub belzijdige waarde, aangezien hier door niet alleen een zekere rust vgor het slapen-gaan wordt geschapen, doch in het onderbewustzijn worden tevens bepaalde morele krachten ge wekt. waardoor men de kinderen ge makkelijker in geestelijk opzicht kan benaderen: een onmisbare voorwaar de om hen te helpen. P het gebied der „wonderkinde- v-/ ren" treft men in tehuizen voor geestelijk onvolwaardige kinderen soms merkwaardige voorbeelden aan. die de ene keer tot werkelijke prestatie, ander maal, na korte poos van virtuoziteit, tot niets komen. Ook in het Zeister instituut kent men zulke gevallen en de directeur, dr. B. C. J. Lievegoed noemde ons het voorbeeld van een jongen, die' op twaalfjarige leeftijd van een der leraren aan de inrichting vioollessen kreeg en thans kansen heeft te gaan meespelen in een groot symphonie- orkest. Een ander, zeker even opmerkelijk geval, werd ons getoond in tekenin gen van een zeven-jarig jongetje, die verrassend bleken van compositie, lijn en kleur. Op ruim drie-jange leeftijd was deze artist-in-spé. weinig meer dan een vernielzuchtige idioot, die thuis opgesloten moest worden m een ledige kamer, waar hij het be hing van de muur scheurde en die weigerde iets anders tc eten dan br.'od met rode jam en pudding met rode bessensap. Ondanks de hope loos srhijnende toestand heeft tien van dit knaapje al heel wat weten te maken en ofschoon niemand in een dergelijk geval enige zekerheid kan geven, hoopt men deze figuur nog tot iets tc kunnen brengen. Ook de oorlogsomstandigheden hebben zich soms bii kinderen laten gelden en zo heeft men in Zeist eni ge joodse kinderen, die jaren in Ber gen-Belsen hebben vertoefd en daar weliswaar het leven mochten be houden. doch veel van hun geestes- vermogens verloren. Met eindeloos geduld wordt nu getracht deze scha de te herstellen, doch helaas staat nog niet.voor alle kinderen, die on der soortgelijke omstandigheden ver keren de gelegenheid tot herstel open Gebrek aan ruimte laat zich nadelig voelen en daarom is het toe te juichen, dat ..Veldheim" zal wor den uitgebreid met het bekende bui ten .Stenia". dat de Stichting'heeft aangekocht met het doel. het in Sep tember in gebruik te nemen om ook daar te bouwen aan het herstel van geschokte kindergeesten. Ir. Driessen berust in het vonnis Naar w;j vernemen heeft ir. Ch. H. J. Driessen berust in het vonnis der arrondissements-rechtbank te Utrecht, betrekking hebbende op de in Mei 1945 door ir. Driessen gepubliceerde brochure „Uitspra ken. handelwijze en karakter van prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr.". Btl dit vonnis werden een aantal pas sages dezer brochure voor prof. Goudriaan beledigend verklaard. De door de rechtbank gelaste aanplakking van het vonnis op kos ten van gedaagde aan de hoofddeur van het hoofdgebouw der Neder landse Spoorwegen te Utrecht heeft inmiddels plaats gevonden. Wie mag tegen Woodcock? De bokswedsf rijden waarvan de winnaar om de Europese titel zal uitkomen tegen de Engels man Bruce Woodcock zullen Woensdagavond in Brussel be ginnen. Verwacht wordt, dat de kam pioenen van zeven landen er aan deel zullen nemen. Na de weging zullen de wed strijden zes ronden plaats vin- - den. De winnaars zullen op 8 October uitkomen in de kwart finales. De semifinale vindt op 18 October en de finale op 4 No vember plaats. Alle wedstrijden worden te Brussel gehouden. De landen die aan de wedstrijden zullen deelnemen zijn: Frankrijk, Italië, Nederland, Oostenrijk, Spanje. Luxemburg cn België. De totale waarde der geldprijzen van het toumooi beloopt onge veer 30.000 gulden. Dames hebben in een stoffenzaak graag: een prima maat. In een schoenzaak Liefst een kleine Dat is een fout, dames! Vraagt Langestraat 78 ooooo<xxx>ooooooooo< Leer in 9 maanden moderne bouwen, of studeer met onze schriftelijke lessen voor -de officiële diploma's Radiomontenr of -techni cus. Stuur deze advertentie slechts naar RADIOSCHOOL MAXWELL, Steenst.raat 9-11 te PANNINGEN (bij Venlo) en U ontvangt gratis en zonder enige verplichting volledige inlichtingen en proefles. 4 A. >000000000000000000 DEZE WEEK is Je inschrijving opengesteld voor de cursussen, die volgende week beginnen: opleiding voor examen 1948, ook voor hen met Lagere School opleiding speciale spoedcursus volgens ons rhythmisch tien- vingersysteeoa. Nederlandse taal en handelscorrespondentie Steno-typiste Steno-correspondent (e) Boekhouden (Associatie) Boekhouden (voor de practijk) Secretaresse Algemene ontwikkeling Moderne bedrijfsadministratie Handschriftverbeteren Inlichtingen en prospectus zonder verplichting. Inschrijving dagelijks. Directeur: Drs. L. A. M. Seegers Voltastraat 45 Telef. 5169 Amersfoort De Ned. Fabr. van Pharm.-Chemische Producten N.V., v.h. A. A. Bonnema en de Zwitsal Fabrieken te APELDOORN vragen ter uitbreiding van de VERKOOP-ORGANISATIE om na aanvankelijk enige tijd in de bedrij ven to werk te zijn gesteld, opgeleid te worden tot Uitsluitend ondernemende krachten met sterk ontwikkelde commerciële aanleg, bij voorkeur in het bezit van het diploma Apo- thekers-ass. komen in aanmerking. Leeftijd 22—25 jaar Uitvoerige soli, met vermelding op!., leeft., ref. etc.. onder by voeging van recente foto, welke niet* kan worden geretourneerd, in te zenden aan de Directie. t Kenners zeggen U gewis Dat „Actief" NOG beter is. W Uil Snouckaertlaan no. 7 heeft de praktijk hervat HOOGOVENS IJMUIDEN Bij de Koninklijke Nederlondsche Hoogoven, en staalfabrieken N.V. te Umuiden kunnen enige geplaatst worden, voor onderhoudswerkzaamheden, die hoofdzakelijk in continudienst verricht moeten worden. Sollicitaties o.a. met vermelding van leeftijd, gehuwd of ongehuwd, opleiding en diploma's, vroegere werkgevers cn aard der verrichte werkzaamheden onder ons nummer P J2 in te dienen bij de Sociale Afdeling, Blijenhoeve. op ZATERDAG 4 OCTOBER (Dierendag). Aanmelden zo spoedig mogelijk bij de Secretaris Volta straat 11, telef. 6834. ZONDAGAVOND a.s. TANGO RUMBA VOOR LEERLINGEN EN OUD LEERLINGEN MET HUN INTRODUCE'S ANN BERT KAMPERMAN LANGESTRAAT 113 AANVANG 8 UUR. pond na 4 maanden! f^AT deden de vitaminen, die kalk en phosphor uit de voeding halen en de nodige calorlëen ontwikkelen. Ook Uw dokter zal U zeggen: Geef Uw Rlnd Halltran. dan hebt U de V\\am\tt*zekenheid. Want het vitaminegehalte van Halltran wordt U door de Lon- dense Universiteit gewaar borgd. Het Is zó hoog, dat Halltran wat een gemak druppelsgewijs wordt tngeno^ men op wat suiker, jam of fruit. Reeds na4dagen, verbetering In de eetlpst. Uw kind krijgt nut van zijn eten. leert vlotter en groeit als kool. Het is veilig be-, schermd tegen rachitis, griep en besmettelijke ziekten. Da vitaminerijkdom van Halitran bevordert de bouw van eer* rechte rug. sterke benen, een brede borst en gave. mooie tan. den. Geef Uw kinderen Hall* tran zolang de zomerzon zich schuilhoudt gezonde, rnooie kinderen. 2 druppels Halitran bevatten 60 X meer natuurlijke vtlammen A en D dan gewone levertraan Halitran {1500 \nt. eenheden, p. gram, tegen levertraan 660 99 door W. Meuldijk 451. De twee zwart jurken zeiden geen Boe of Bah; ze zeiden zelfs geen „Ah"' meer, iets wat ze vroeger toch altijd deden als ze mij zagen. Ik begreep dat hun onverwaehtte komst en het geduidige_wachten maar één doel kon heb ben, die twee wilden dat ik met hen meeging. .,'t Is wel een beetje vroeg," mopperde ik: Maar ik zal ze hun zin geven, er moet iets aan •de hand zijn..' Ik liet me uit bed glijden en begon me aan te kleden en daarbij kreeg ik de tweede verrassing van die morgen. Mijn mooie, kleurige kooingskleien waren verdwenen, mijn eigen gewone pakje cn mijn pet hingen ervoor in de plaats, er zat niets anders voor ene op dan dat weer aan trekken.. „Hela," bromde ik: „Er gaat me een lichtje op, ik geloof 'dat ik er iets van begin te begrijpen...." Toeen ik klaar was namen de twee dienaren van Carolus me tussen in en begonnen door de gangen van het schemerige paleis te lopen in de lichting van de troonzaal. „Ik heb goed gedacht," peinsde ik toen ik in 'de verte een licht zag branden en een kleine gestalte op de troon ontwaarde: „Maar ik vind het niet eerlijk en ik zal hem goed de waarheid zeggen!" Je be. grijpt het wel, het jongetje dat op mijn troon zat was de èehte koning Carolus. mijn dubbel- gangei! Hij klom er dadelijk af toen ik binnen trad cn begon vriendelijk te doen. Maar zo ge makkelijk liet ik me niet vermurven. ..Carolus," riep ik streng: „Wat betekent dat. Dit is niet volgens de afspraak. Je zou een maand weg. blijven en die is nog lang niet om, jij zou zolang voor Splintertje spelen cn je bent nu al terug?! .Wat betekent dat?" tot 20 woorden 1 1.50 3 x achtereenvolgens t 3.50 elk woord meer 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP AANGEBODEN Aangeboden vooroorlogse kinderwagen crème kleur Kerkstraat 44 Soest. 9673 Te koop: witte trouwja pon met onderjurk, mt. 40. 60.-; zw. colbertjasje met vest. kl. mt.. 35.-, z.g.a.n. L. Beekstraat 37. <2x 9689 z. p. L. bellen) 1 paar zo goed als nieuwe lage bruine damesschoenen, maat 36. Primulastraat 39. 9092 Te koop: een piano 625: een electr. wasmach. 175. Te bevragen: Birktstraat 38. Soest. 9693 Electr, Hawaiian-guilaar met versterker. Langestraat 47 9694 ROST EN INWONING Gepens. alleenst. heer, 45 jr. zoekt kost cn inw. bii wed. Br. no. 9691 bur. v. d. blad. PERSONEEL GEVRAAGD Gevraagd, voor enige he le of halve dagen per week een adm. persoon, mnl. of vrl. H. Holsteyn, Utr.straat 28, A'foort. 9655 Gevraagd in doktershuis gezin een keukenmeisje, v. d. en n., goed kunnende ko ken cn een beschaafde juf frouw voor enige middagen en avonden, die ook gene gen is. op Zaterdag of Zon dag op te passen. Br. met opgave van loon no. 9687 bur van dit blad. PERSONEEL AANGEB Bekwame huisnaaister heeft nog enige dagen. Met alles op de hoogte. Brieven onder No. 9680 bureau van dit blad. LESSEN Middenstandsexamen 1948 en Associatie-examens, Pri vaat- en clubles. Aanmel ding bij H. Martens, Cel- siusstr. 77. A'foort. Leraar Boekhouden M.O., veeljari ge ervaring. 9682 Voor autoryles A. v. Nie, Inlichtingen Lissone-Linde- man. Varkensmarkt. Amers foort. tel. 5637. Gedipl In structeur. Ook afzonderlijk theorie. 9683 LESSEN Dansinstituut Joop Snij ders, leraar moderne dansen. Korte Gracht 20, Tel. 5083. Inschrijvingen voor de nwe cursussen dagelijks. Privé- lessen volgens afspraak. 8487 De tweede cursus voor be ginners begint Dinsdag 23 Sept., aanvang 7.30 u. Aca demie de danse, Ann Bert Kamperman, Lang/str. 113, Telef 54949539 DIVERSEN Staatsloterij. Collecteur W. Scheick, Hobbemastraat 23, Amersfoort, tel. 4251, giro 37593. Heden verkoop. Ook series. 9685 Filmavond over vissen en Elanten met causerie door 'rs Lodewijks Bioloog en Radiospreker 26 Sept. 7.30 uur. Prinsenhof. Toegang kosteloos. 9677 Dames, wanneer U er niet te lang op wilt wachten, is het nu de tijd om Uw oude hoed te laten vervormen. Wij hebben nieuwe model len. Maison Moderne. Utr. straat 21. Amersfoort. 9499 Taxi nodig? Belt 6004. St. Radboudstraat 10. H. v rl. Hoek. 9670 Schilder- cn Tekeninsti tuut Martin Brink. Plant soen W. 1. Zaterdagmiddag 27 Sept. 15.30 uur. opening van de tentoonstelling van werk der leerlingen, door de Heer Zuiderhoek. Ge opend iedere Zaterdagmid dag v. 25 u. Toegang vrij. 0690 Dames- cn kinderkleding raar maat, nieuw van oud, alle veranderwerk. Maan dag. Donderdag cn Vrijdag van 24 30 uur. L. Boors- ma-Schuurman, Huygens- laan 41.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4