Qrë Bevestiging ds. M. v. d. Werf Soesterkwartier had met pech te kampen Reisduif-expositie trok veel belangstelling AMHC verschalkt Wagenings Studententeam Standen biljartcompetitie 2 Uit Amersfoort Waar we voor in de rij staan Mensen in Nood' „Oude kunsf tussen oude muren" Kleine Zondags- zonde Kanaries trokken veel bekijks Maandag 15 December 1947. Tp ccvcrleden week speelde Albert van Dalsum met zijn gezelschap het prachtige toneelstuk ..School der dapperen" in het Grand Theater. De zaal was nog met half vol. Omdat het publiek hier overvoerd is met goed toneel? Integendeel. Er komt maar af en toe iets op dit gebied, juist omdat men de risico's nauwelijks meer aan durft Maar nu vanmorgen was het plaats- bespreken voor Lou Bandy, die mor genavond met de Wama's. Ted Vale- rio. Joop dc Leur etc. de revue „Draag de zon in je hart" komt op voeren. Vele harten hebben blijkbaar een zonnetje nodig want vanmorgen om zeven uur stonden dc mensen al in het donker voor het Grand Theater in de rij en toen om tien uur de plaats bespreking begon stonden er zó veel mensen te wachten dat het dc vraag is of allen geholpen konden uorden. Wij willen niets van Lou Bandy en zijn zonnige vrienden en vriendinnen zeggen. Deze lieden moet men, mèt de zon. ook af en toe eens in het hart dragen. Het is alleen maar een veeg teken dat men dc mensen van het grote en goede toneel voor lege stoe len laat spelen. NASCHRIFT: SITUATIE OM ELF UUR Stem van de portier: Dames en he ren, ik moet u mededelen, dat de zaal geheel is uitverkocht, maar dat de voorstelling waarschijnlijk volgende week wordt herhaald. Stem uit de nog honderdkoppige menigteVerkoop de kaartjes dan nou maar vast. Anders kunnen u>e hier de volgende week weer vertrek ken van de kou. tv De kerkdienst van Zondagmor gen in de Geref. Kerk Lieve Vrou westraat droeg een bijzonder ka rakter. Door ds. S. J. Popma van Amsterdam werd cand. M. v. d. Werff bevestigd als Dienaar des Woords van de Kerk van Amers foort. Tegelijkertijd hield Ds. v. d. Werff in deze dienst bovendien zijn intree en zijn afscheid aangezien h\j reeds a.s. Woensdag per s.s. „Zuiderkruis" naar Indië hoopt te vertrekken, om als legerpredikant zich aan de geestelijke verzorging onzer militairen te wijden. De kerk was geheel vol. toen Ds Popma na de gebruikoljjke opening het woord bediende naar aanleiding van Jer. 1 de verzen 11 en 12: Wij ders geschiedde des Heeren woord tot mtj zeggende: Wat ziet gil Je- remia En ik zeide: „Ik zie eene aman delboom. En de Heere zeido tot mij: Gij hebt veel gezien: want Ik zal wakker z\jn over mijn woord, om dat te doen". Hierna vond door handoplegging de bevestiging plaats, waarna Ds. v. d. Werff zich met een woord van dank richtte tot kerkeraad en gemeente van Amers foort, die door zijn beroeping en be vestiging als dienaar des Woords. z\jn benoeming tot legerpredikant mogelilk had gemaakt. Na dit per soonlijke woord, bediende Ds. v. d. Groot Toneel van de speeltuin vereniging Het Soesterkwartier, bracht Zaterdagavond een reprise van „Mensen in Nood" in het Grote Clubgebouw, waarvan wij de eerste opvoering niet konden bijwonen. Ook nu was de zaal ge heel gevuld en men zal er geen spijt van hebben gehad. Mensen in Nood, een spel uit Jiet vissersleven in drie bedrijven j door Will. Drakenberg, is gewor den wat de schrijver heeft beoogd. De uitbeelding van het harde vis sersleven en de armoede waarin velen hunner verkeren. De uit beelding van de visser (B. Ver boef) die in armoede verkeert en zijn zieke zoontje ziet wegteren en geholpen door een slechte vriend van het juiste pad geraakt, was treffend. Maar niet minder die van Aagje van Trigt vertolkt door Mej. Kladder. Wij zagen in haar de vrouw die alles geeft doch nimmer vraagt. Wij zagen nog meer goede uitbeeldingen o.a. die van Barend Buys, (G. Brandsen), 'n oude vis ser en De Kreeft (Joh. Kramer). In dictie ging Groot Toneel zeer vooruit. Het was duidelijk merk baar, dat hieraan grote aandacht is besteed. De verschillende debutanten hebben verdienstelijk gespeeld. Mensen ijl Nood had zeer goede mementen, maar ook enkele zwak kere. Vooral in het begin van het derde bedrijf was dit merkbaar, evenwel herstelde men zich prach tig en wist men een climax te be reiken zo hoog, als door Groot To neel zelden is bereikt. De avond werd besloten met een gezellig bal met medewerking van het dansorkest van Jan van Loo. Burgerlijke stand 13 December Geboren: Arie, z v A. den Ouden er. M Blom. Arnoldus Johannes Evert, z v A. L. van Empelen en T J Beitler. Maria, d v W. Ruiten beek en L. M. van Ginkel. Hendrik Jan, z v H J van IJken en J. Se- vensma. Gehuwd: H W Zijlstra en G. Wilms. Overleden: Paul Antoon Willem- sen, oud 38 jaar, echtgenoot van Antonia Stekelenburg. K. H. B y e n h o fAmersfoort, vrij, ontzetting uit de kiesrechten, verbeurdverklaring 400.inbe slagname radio. Noteert V even GRAND: Tarzan's verborgen schat (14 jr.). 14.30. 18.45 en 21 u. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. CITY: Carrière (18 jr.). 14.30, 18.45 en 21 uur. Zo.: 14, 16.15, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT: Pistol Packin' Mama en Zilversmokkelaars. (14 jr.). Vrjjd. en Zat. 14.30, 18.45 en 21 u.; Zon. 14.00, 16.15, 18.45 en 21 u. Overige dagen: 14.30 en 20 uur. 15 DEC.: Kertsliederenavond. „Het Nederlandse Lied", o.l.v. Renske Nieweg. Markthal 20 u. Geb. Vrjjz. Herv, Lezing Caspar Höweler: „Moderne Spaanse mu ziek", 19.30 uur. 16 DEC.: Rem. Kerk, Kerstwjj- dingsavond, dr. R. Miedema m.m.v. mevr. Brester, Sander Hessellnk en Gerrit v. d. Burg. Herenstraat). Kernavond Hum. Verbond, KI. Spui 6, 20 uur. V.R.A.-toneelavond, bal na, 's Prinsenhof, 20 uur. Ouderavond Pallas Athene- school. Spr. dr. G. J. v. Lookeren Campagne (Zwolle), Schoolge bouw, 20 uur. Wie is er aan de beurt? Voor uitreiking bonkaarten K 802 tabak- en versnaperingenkaarten zijn Dinsdag de stamkaarthoudera 750110500 aan de beurt. Mede brengen TD en inwisselingsbon van bonkaart 713. Uitreikingsuren 8.20—12 en 13.30—15.30 uur in kamer 3. I Gedenkteken dr. Lubsen onthuld Patiënten uitten hun dank Op „Rusthof" werd Zaterdag middag in tegenwoordigheid van vele oud-patiënten en belangstel lenden een graf-monument overge dragen aan de nabestaanden van de in Maart j.l. overleden geneesheer J. J. Lpbsen. De secretaresse ven het uit de patiënten gevormde comité mej. van Dijk. herinnerde aan het ver scheiden van de beminde arts. die niet alleen een bekwaam genees heer. maar ook vriend en raadgever voor zijn patiënten was en die zich oprecht verheugde in hun herstel. Op de "oproep van het comité werd spontaan gereageerd en de stich ting van dit monument, waartoe mevr. Lubsen gerede toestemming gaf, kon verwezenlijkt worden. Mevr. Lubsen aanvaardde gaar ne mede namens de familie het ge denkteken. als een blijk van gene genheid en eerbied van de oud patiënten van haar man. Het in hardsteen door de firma C. M, Lablans vervaardigde monu ment werd ontworpen door de Amersfoortse kunstenaar de heer Snoeierbos. De belangstelling voor de opening van de tentoonstelling „Oude kunst tussen oude muren" Zaterdagmid dag iin d'Oude Lanteern te Amers foort bleef niet beperkt tot die van het kunstminnend deel van Amers- foorts burgerij. Integendeel, ook uit andere steden van ons land was men naar de middeleeuwse behui zing in de Muurhuizen gekomen om de explicaties aan te horen, die dr. D. Bouvy, de conservator van het Aartsbisschoppelijk museum te Utrecht, van de geëxposeerde mid deleeuwse beeldhouwkunst en schilderijen, gaf. De heer Ch. Mol, de leider van dit Amersfoortse kunstcentrum, meende zijn dank niet te mogen onthouden aan allen die aan het welslagen van de ten toonstelling hun medewerking ver leenden. Dr. Bouvy zeide, dat d'Oude Lan- teer^i een goede naam heeft ver worven met het exposeren van mo derne kunst. Toch leent dit middel eeuwse huis zich wel zeer voor het tentoonstellen van de middeleeuwse kunst zoals deze zich in het Aarts bisschoppelijk museum, in de kunsthandel van Mr. M. J. Schret- len en bij particulieren bevindt. Dit huis komt deze kunst in haar oud heid nabij en in zijn ruimten krijgt een stuk, dat anders in de veelheid verloren gaat, meer betekenis. Het gebied, dat het geëxposeerde werk bestrijkt, is tamelijk uitgebreid. Aan de Nederlandse middeleeuwse kunstuitingen is de meeste aan dacht besteed, doch, zo zeide dr. Bouvy, vindt U hier ook kunst uit Duitsland en Frankrijk en wel hoofdzakelijk uit de Zuidelijke ge bieden van deze landen. Het is vooral voor het Neder landse publiek van betekenis om eens kennis te nemen van de mid deleeuwse kunst. De belangstelling gaat in ons land meer uit naar do kunstproducten van de 17e en 19e eeuw. De 15e eeuw bleef voor velen nog een gesloten boek. Na deze inleiding nodigde dr. Bouvy het grote gezelschap tot een wandeling langs de verschillende werken, waarbij hij veel interes sants vertelde over de mogelijk heden om tot een beter inzicht en vrij nauwkeurige datering van het werk te komen. Hij besteedde bij het geven van zijn uitleg in het bij zonder aandacht aan de kunstvoor werpen, die oorspronkelijk uit Amersfoort afkomstig zijn. Werff het woord naar aanleiding van Jer. 51:10b: Komt en laat ons te Zion het werk des Heeren onzes Gods vertellen. Hierna spraken achtereenvolgens Ds. D. A. Zijlstra namens kerke raad en gemeente van Amersfoort, Ds. H. v. d. Berg van Soest namens de classis, terwijl de legerpredikant Ds. Kragt van Nieuwer Amstel Ds. v. d. Werff welkom heette in de kring van geestelijke verzorgers der militairen. De dienst werd besloten met ps. 89:1. Vechtersbazen poetsten de plaat Zondagavond werd de politie ge waarschuwd dat twee woonwagen bewoners, beide M. geheten, in een café op de Hof een vechtpartij hadden uitgelokt. Toen de politie ter plaatse verscheen, waren de onruststokers reeds verdwenen. Tegen zekere K. C„ die dronken was en zijn echtgenote wilde mis handelen, werd proces-verbaal op gemaakt. De agenten constateer den, dat de ruiten van buiten- en tochtdeuren waren vernield en dat de caféhouder verwondingen in het gelaat had opgelopen. De heren M. zijn nog op vrije voeten. Politie moest wapenstok gebruiken Zaterdagavond troffen politie agenten op de Westsingel twee be schonken personen aan, die in drei gende houding tegenover elkaar stonden. Toen de agenten hande lend optraden, wilden de vechters bazen hen te lijf gaan, zodat zij van hun wapenstok gebruik moesten maken. De agenten ontvingen as sistentie van enige collega's, waar na spoedig een einde kwam aan het incident. Tegen de beide vech tersbazen, v. K. en v. E.. die naar het politie-bureau werden ver voerd. werd proces-verbaal opge maakt. *7 ATERDAG worstelden Manus en zijn vrouw zichte zamen met honderden andere Amecsfoorters, het Grand Theater binnen. Manus mag die Tarzan wel en heeft een diep ont zag voor zijn slingerkwaliteiten. De volgende morgen leek zijn huis meer op een apekool dan op een nette bur gerwoning. Zijn zoontje had hem de hele geschiedenis van Tarzan en zijn verborgen schat" achter uit de keel getrokken. En toen er niets meer te vertellen was. commandeerde hij Ma nus boven op het dressoir. Eerst moest pappie grinniken zoals Tarzans aap je. Tsjieta. dat doet. daarna op han den en voeten op de vloer springen en vervolgens op zijn handen door de ka mer lopen met een kippenei tussen de voetenHad Pappie niet verteld dat Tsjieta dat ook had gedaan? Manus' vrouw liet zich ontvallen dat, ze ook wel zon aapje wilde hebben. Hoe handig had die Tsjieta de vaat niet ge wassen en je zou het beestje in de keuken kunnen zetten om op dc koken de melk te letten. Gelukkig bleek de opwinding tegen het middaguur teveel van zoonlicfsopwinding te hebben ge vergd. zodat Manus het kind na den eten gevoegelijk naar bed kon sturen. Dc middag en dc avond van dc weke lijkse rustdag vlogen om en omtrent de negende ure begaven Manus en zijn echtgenote zich ter ruste. Manus dacht reeds uren geslapen te hebben toen hij plotseling door een rauw kreetje wakker schrok. Hij liet zich van de trap vallen en Ijlde de woon kamer binnen, waar zijn zoon moeite stond te doen z'n schreien in een pyamamouw te versmoren, onderwijl met zijn ene voet dc grote teen van de ander wrijvend, die hij klaarblijke lijk gestoten had. Tegen de haard leunde zijn muewe autoped en een af gekloven chocoladeletter benevens een marsepeinen varken zonder kop lagen er bij. Naast de donkere haard sche merde een wit papier, waarop stond: ..Lieve Sinterklaas. U krijg de ke- dootjes terug. Ik hep liefer een Tsjie ta. Moeder ook. Voor de melk." Bedankt voor beroep Ds. A. A. Koolhaas te Amers foort heeft bedankt voor het be roep naar de Ned. Herv. Kerk te Geldermalsen. Wandelend naar St. Nicolaas Voor de enthousiaste wandelaars was er Zaterdagmiddag gelegenheid om weer eens in clubverband naar buiten te trekken. Het Amersfoortse Wandelcomité had niet tevergeefs een beroep op hen gedaan, want de deelname aan de St. Nicolaas- Restanten Wandeltochten was be vredigend. Ruim 170 tippelaars ga ven acte de présence. De tocht was in verband met het vergevorderde seizoen slechts tien kilometer lang. hetgeen voor een rasechte wandel sportliefhebber maar een peule schilletje is. Van uitvallers or ver moeidheid onder de deelnemers was dan ook geen sprake. De prijsuitreiking was geheel in St. Nicolaasstijl. De goede Sint bleek nog in Amersfoort te vertoeven en maakte de kinderen blij door zelf de prijzen uit te reiken. De voorzitter van het Amersfoortse Wandelcomité, de heer Van der Klok, die het welkomstwoord sprak, had nog wel het een en ander goed te praten. Het korte verbroederingsfeest, dat na de prijsuitreiking plaats had, heeft de banden tussen de vereni gingen zeer verbeterd. De stem ming was opperbest hetgeen voor een groot gedeelte op rekening van het „Cabaret der Onbekenden" komt. Verkeerszondaren Er werden weer vele verkeers zondaren bekeurd. De één reed zonder licht, anderen hadden geen rijbewijs. Ook werd het parkeer verbod overtreden. Het heeft Soesterkwartier Zon dag tegen Vogel niet meegezeten. Tergend langzaam rolde de bal uit schoten van Gouverneur, Van Empelen en de kleine Trudi van Vlierden over de verkeerde kant van de mand naar beneden. Vogel speelde een vlotte partij korfbal en reeds na een paar mi nuten kreeg Van Mastbergen een vrije worp te nemen, die hij zo ge raffineerd uitbuitte, dat hij de sco re opende. Niet veel later was het dezelfde speler, die doelpuntte. Na de eerste vakwisseling stond Vogel dus met 20 voor maar men vond een geladen Soester kwartier tegenover zich. Fel en verbeten vochten Gouverneur en Van Empelen voor de doelpunten, zij hadden beiden echter met pech te kampen. Eindelijk na 23 minu ten had Gouverneur succes (12). Hoewel de aanvallen van Vogel niet van gevaar waren ontbloot werden deze in de kiem gesmoord door het goed spelende Amers foortse verdedigingsvak. In een snel tempo werd gespeeld en van een krachtsverschil was in het veldspel zeer weinig te bespeuren. Alleen in de aanval was Soester kwartier iets in de meerderheid. De Vogelspeler Van Mastbergen kon het tempo van Gouverneur De zo op voortreffelijke wijze geor ganiseerde postduiven-expositie van de APV „De Reisduif" trok veel belang stelling. De Belgische keurmeesters kwamen ten slotte tot de volgende prijs- indellng: Klasse I: Onbevlogen oude doffers: Prijs no. 1. D. Hofland: 2. G. Kluver: 3. Mevr. J. Gazenbeek; 4. J. H. Schellart: 5. W. v. d. Vennen; 6. W, v. d. Brink; 7. A. Verheuvel: 8. G. Kluver; 9. J. Kasperts: 10. D. Vos. Klasse 2- Onbcvlogen oude duivin- nen: 1. J. Overeem: 2. A. L. Verstrae- ten: 3a. Gebr. Labrie: 3b. Gebr. Labrle: 4a. D. Vos. 4b. J. Kasperts: 5. J. d. Smalen Jr. Klasse 3: Onuitgeruide jonge doffers: 1. S. J. Wlttveen; 2a. W. Boeghelm; 2b. J. de Vries: 3. J. Verstraeten: 4. H. A. de Graaff: 5. S. J. Witteveen: 6. J. v. Walsum; 7. S. J. Witteveen; 8. A. L. Verstaeten. Klasse 4: Onultgeruide jonge duivin- nen: la. B. Jansen: lb. Gebr. Labrie: 2. G. Nieuwenhuis; 3a. S. J. Witteveen: 3b. Gebr. Labrie: 4. A. L. Verstraeten; 5. S. J. Witteveen: 6. J. v. d. Burg: 7a. L. Krabshuis Jr.: 7b. J. Maassen; 8 J. H. Schellart: 9. G. Velthuizen. Klasse 5: Oude doffers van 80—300 km: 1. J. Maassen: 2. G. Nieuwenhuis; 3a. G. F. ter Horst; 3b. G. v. Essen: 3c. J. Montauban; 4. J. Verstraeten; 5. D. Vos; 6. W. Boegheim. Klasse 6: Oude duivinncn van 80— 300 km: 1. Gebr. Labrie; 2. G. F. ter Horst: 3. G. Veenendaal: 4. J. Lutters. Klasse 7: Oude doffers van 300— 500 km 1. S. J. Witteveen: 2. Gebr. Labrie: 3. D. Vos: 4. G. Kluver. Klasse 8: Oude duivmnen van 300— 500 km: 1. G. F. ter Horst; 2. J. J. de Vries: 3. J. Verstraeten. Klasse 9: Oude doffers boven 500 km; 1. D. Hofland; 2. J. v. d. Burg; 3. J. Maassen; 4. A. L. Verstraeten: 5, J. v. d. Burg; 6. A. L. Verstraeten. Klasse 10: Oude duivinnen boven 500 km: 1. A. Verheuvel; 2a. J. Maassen; 2b. D. Hofland; 2c. J. de Viers: 2d. J. Verstraeten: 6. A. L. Verstraeten. Klasse 11: Jonge doffers van 80—200 km: 1. Gebr. Labrie; 2. J. de Bruin; 3. D. Hofland: 4. Gebr. Labrie: 5. G. F. ter Horst: 6. G. F. ter Horst, 7. H. v. Putten: 8. B. Jansen: 9. J. v. d. Burg; 10. J. Krabshuis Jr; 11. G. Nieuwen huis: 12. G. Nieuwenhuis; 13. D. Hof land: 14. M. v. d. Pol. Klasse 12: Jonge duivinnen van 80 200 km; la. S. J. Wittveen: lb. Gebr, Labrie: 2. B. v. d. Burg: 3a. J. Over eem: 3b. J. Kasperts: 4. J. de Vries; 5. J. de Vries: 6. G. Nieuwenhuis; 7. J, Mees: 8. G. F. ter Horst: 9. W. Ver heuvel: 10. W. v. d. Vennen. Klasse 13. Jonge doffers boven 200 km. 1. J. v. d. Burg; 2. J, Maassen: 3. F. v. Zanten; 4. B. v. d. Burg: 5. P. Kas: 6. P. Kas: 7. H. Picters: 8. J. Ver straeten: 9. H. v. Onwezen: 10. H. v. Putten; 11. N. v. Dasselaar; 12. G. Nieüwenhuis. 13. J. de Vries: 14. J. H. Schellart; 15. J. de Vries; 16. J. v. Wal sum: 17. W. v. Plateringen. Klasse 14: Jonge duivinnen boven 200 km: 1. J. Krabshuis Jr: 2. J. v. 3. Burg: 3. W. Boegheim; 4. B. v. d. Burg: 5. A. L. Verstraeten; 6. L. Krabshuis jr; 7. A. Pitskie; 8. N. v. Dasselaar: 9. Gebr. Labrie: 10. J. v. Walsum; 11. J. de Viers; 12. J. v. d. Burg; 13. J. dc Vries: 14. D. Vos; 15. G. F. ter Horst; 16. Ch. Kraaijenbrink. Klasse 15: Ereklasse met kampioens- doffers en le, 2e en 3e prijsw.: 1. J. v. d. Burg; 2. D. Hofland; 3. J. Dirkx; 4. Gebr. Labrie: 5. H. Pieters; 6. A. L. Verstraeten: 7. Gebr. Labrie. Klasse 16: Ereklasse met kampioens- duivlnnen en le. 2e en 3e Rrijswlnsters: la. J. v. d. Burg: lb. G. Kluver; 2. A. L. Verstraeten; 4. J. Verstraeten. Beste der gehele tentoonstelling: J. v. d. Burg. Beste oude doffer: D. Hofland. Beste oude dulvin: J. v. d. Burg. Beste jonge doffer: J. v. d. Burg. Beste jonge duiven: Gebr. Labrie. Dames maakten slechte beurt Hoewel het eerste heren-team van AMHC danig gehavend was door het ontbreken van Buiten huis. Van Zuiden, Egeler en Bor- ren. is het elftal erin geslaagd orn het Wageningse studenten-team in eigen huis te vorslaan. Onze stadgenoten bobben zich liierdoor in de derde ronde van de Amster- dambeker-competitie geplaatst. De wedstrijd werd door AMHC met acht man begonnen,, daar drie spelers zich verlaat hadden en pas na ccn kwartier op het veld verschenen. Toch ontplooide dit achttal een dusdanige activiteit, dat zij hun tegenstanders volko men overspeelden. Toen het elftal volledig was. daalde plotseling hot Amersfoortse spelpeil. De Wageningse rechtsbinnen gaf zijn club de leiding door een voorzet van links keurig te benutten. Tot aan de rust werd deze voorsprong behouden. De tweede helft werd door onze stadgenoten uitstekend begonnen en na tien minuten was de achterstand omgezet in een voorsprong. Kapteyn en D. Mcyer verschalkton met goede schoten de Wageningse keeper. Even nog leek de wedstijd in gelijk spel te Geestelijk verzorger van „Zon en Schild" bevestigd In de vacature Ds. Nauta als geestelijk verzorger van „Zon en Schild" werd Zondagmorgen be vestigd. Ds. Bout van Delfshaven. Ds Bout, die bevestigd werd door Ds. K. J. v. d. Berg van Garderen en door Ds. Hovius van Hoogeveen, is predikant van de Ned. Herv. Kerk te Amersfoort met als bijzon dere opdracht de geestelijke verzor ging van verpleegden en verplegen- den van de stichting „Zon en Schild." In de Kapel van deze stichting vond des middag de intree plaats. Derde predikant beroepen De kerkeraad der Geref. Kerk te Amersfoort heeft tot derde predi kant beroepen Ds. H. Holtrop van Schevenlngen. Pas op Uw fiets In het afgelopen weekend wer den verscheidene rijwielen ont vreemd. Dieven drongen daartoe zelfs een garage binnen. De politie schijnt de laatste tijd strenger op te treden tegen personen, die hun fiets onbeheerd laten staan. Zoals men ziet gebeurt dit niet zonder reden. Late bezoeker wilde zijn naam niet zeggen... Twee agenten constateerden Za terdagavond. dat in een lunchroom na sluitingstijd nog bezoekers aan wezig waren. Daar bleek dat de klanten wachtten op één van hen, die moest afrekenen, ontvingen zij alleen een waarschuwing. Er ont stonden echter moeilijkheden, toen één -der bezoekers weigerde zijn naam op te geven. De schoonzoon van de lunchroomhouder, zekere S., die juist binnenkwam, gaf een agent een vuistslag in het gezicht. De bokser was spoedig overmees terd en werd meegenomen. Op de Varkensmarkt en in de Hellestraat verzette de arrestant zich nog hevig, doch met behulp van enige andere agenten kon S. naar het politie-bureau worden overge bracht. De biljartcompotitie is reeds ver gevorderd. Het aantal wedstrij den. dat nog gespeeld moet wor den is niet groot meer. De span ning in de afdelingen is echter des te groter. In nog geen enkele klasse kan met enige zekerheid van kampioenkansen worden ge sproken. Vooral de uitslagen van de afgelopen week hebben er toe bijgedragen deze spanning te ver hogen. In dc cadreklasse is het nog steeds „De Gouden Ploeg", die de leiding heeft, doch zij wordt diroct gevolgd door „De Vergulde Wa gen-I." Beide teams komen in Amersfoort nog togen elkaar zo dat nog van alles mogelijk is. De onverwachte nederlaag van het „Leusderkwartior"-I tegen „ZonncheuvoP 'heeft in do eerste klasse libre grote verandering in de standlijst te weog gebracht.' Toch blijft het „Leusderkwarticr". die de eerste plaats aan „Zonne heuvel" moest afstaan, de beste kansen behouden, omdat zij nog drie thuiswedstrijden heeft te spelen. In de twede klasse libre blijft do nek aan nek race tussen het „Leusderkwartier"-IV en „Animo" I voortduren. Het verschil is miniem. De „Vergulde Wagen" V heeft nog steeds de kop in de derde klasse libre. doch ook „De Gou den Ploeg" III heeft volop kans. In de vierde klasse libre staat „Centraal" III er gunstig voor. K.O.T. II uit Baarn zal goed haar best moeten doen om de Soesters van de kop te verdringen. „Middelwijk" II geeft in de vijf de klasse de toon aan. tenvijl de „Vergulde Wagon" VI gunstige papieren heeft in de zesde klasse libre. De uitslagen van de Vrijdag avond gespeelde wedstrijden zijn: Eerste klasse libre: Vergulde Wagen IIIOns Genoegen II 8—0 Dorde klasse libre: Pauw I—Middelwijk I 35 Zesde klasse libre: Animo III—Centraal IV (52 De standen zijn: Codrqklassc: Gouden Ploeg I Vergulde Wagen II Noord Brabant III Vergulde Wagen II Centraal I Tolsteeg II Noord Brabant I Tolsteog I Eerste klasse libre: Zonneheuvel I Lousdcrkwartier I Ons Genoegen I Gouden Ploeg II Vergulde Wagen III Metropole I Ons Genoegen II Nieuwe Kei I Tweede klasse libre: Leusdcrkwartler II Animo I Vergulde Wagen. IV Centraal II Jl 34 Jl 10 Jl 26 Jl 29 21 16 21 15 20 14 20 14 44 56 44 53 44 53 44 52 44 50 44 36 44 32 44 20 44 60 44 59 44 57 44 50 Soestdijk I 44 50 K.O.T. I 44 34 Metropole II 44 30 Nieuwe Kei II 44 12 Derde klasse libre: Vergulde Wagen V 40 55 Gouden Ploeg III 40 52 O.D.L. I 40 48 T.eusderkwartier III 40 47 Oosterpark I 36 40 Tnveuu I 40 37 D.O.S. I 36 31 Middelwijk I 40 31 Pauw I 40 11 Vierde klasse libre: Centraal III 40 54 K.O.T. II 40 50 Soestdiik II 40 48 Animo II 40 45 Metropole III 40 39 Tavenu II 36 38 Ons Genoegen III 40 33 Tavenu III 40 27 Ecmlust I 36 18 Vijfde klasse libre: Middelwijk II 40 55 Zonneheuvel II 40 51 O.D.L. II 39 45 D.O.S. II 40 39 Pauw II 40 36 K.O.T. III 40 35 Soestdijk III 36 31 Leusderkwartier IV 40 30 Metropole IV 35 28 Zesde klasse libre: Vergulde Wagen VI 36 45 Centraal IV 36 39 Animo III 32 36 Eemlust II 32 36 Ons Genoegen IV 36 36 Oosterpark II 36 30 Tavenu IV 36 30 Zonneheuvel III 36 28 niet meer volgen en wij dachten Soesterkwartier al te zien gelijk maken toen Vogel een klein kansje kreeg en de score op 13 bracht. Met deze stand brak de rust aan. In de derde opstelling kreeg Vo gel verschillende kansen, doch door slecht schieten bleven doelpunten uit. Ook A. de Gunst, Trudi van Vlierden en F. Muns konden hun schot niet vinden. Rie Bruins-Por- ton een speelster met internationa le routine had het niet gemakkelijk tegen mej. Snijder, welke laatste evenwel de handen vol had in de verdediging. Toen er 20 minuten waren gespeeld in de tweede helft noest mej. Snijder zwichten. Nog gaf Soesterkwartier het niet op. Frits de Wilde begon echter in al zijn ijver ietwat gevaarlijk te spe len en dat kostte hem een doel punt, waarmede de stand op 15 werd gebracht. Soesterkwartier 2 ging op de goede weg voort door het bezoe kende Tovers 3 met niet minder dan 60 te verslaan. De Adspi- ranten A hebben hun kans op het kampioenschap behouden door in Zeist tegen Tovers A met 22 ge lijk te spelen. Beide ploegen staan met gelijk aantal punten boven aan. Soest zullen eindigen, toen de Wage ningse midvoor, zij het ten on rechte, want hij trapte de hal in de Amersfoortse doelcirkel, de ge lijkmaker scoorde. Even voor bet eind forceerde D. Meyer echter de beslissing in het voordeel van A MHC door van do doellijn af een goed gericht schot het Wagening se doel te doorhoren. Voor do meeste dames van het eerste team was de reis naar Hen gelo blijkbaar te ver. want ter elfder ure kwamen vele afschrij vingen binnen, zodat uiteindelijk een tiental dames, waaronder drie speelsters van AMHC I de reis naar Twente aanvaardde. Het spreekt vanzelf, dat dit bijeenge raapte team niet veel kans had en inderdaad werden onze stad genoten eenvoudig „gekraakt". Het mag wel een wonder heten, dat in de eerste helft keeper Smink slechts tweemaal behoefde te vissen, maar na rust vonden de Hengelosé dames blijkbaar hun draai, want zij vonden nog zes maal de weg naar het Amers foortse doel. Heren II kwam weer een 6tap dichter bij het kampioenschap door het sterke Voonlaan II op Birkhoven met 21 te verslaan. Verdere uitslagen: Heren III Kampong V 2—3; Heren jeugd— Gooi 24. SCHC IIDames II 60; Dames IIILaren II 5—0 (w.o). De kanarie-tentoonstelling, wel ke Zaterdag en Zondag jl. door de Amersfoortse Kanarievereniging „Ons Genoegen" in De Doelen werd gehouden, is druk bezocht. Duide lijk bleek dat de belangstelling voor de kanariekwekerij de laatste tijd belangrijk is toegenomen. Tij dens de keuring, welke Vrijdag plaats vond, werden de volgende prijzen toegekend: WATERSLAGERS, klasse 1: 1. G. van Middendorp, 2. E. Baatje, 3. G. van Es, 4. H. P. ten Beest. WATERSLAGERS, klasse 2: 1. C. van Middendorp (tevens Mees terzanger), 2. Joh. Kraak, 3. G. v. Es. WATERSLAGERS, klasse 3: 1. C. van Middendorp. WATERSLAGERS, klasse 5: 1. F. Wedstein, 2. F. Wedstein, 3. C. van Middendorp, 4. A. van Uitert. HARZAR, klasse 6: 1. A. G. Slee king (tevens Bondsmedaille en Meesterzanger), 2. C. Veenendaal. HARZAR, klasse 7: 1. A. G. Slee king, 2. C. Veenendaal, 3. E. G. Schoonderbeek. HARZAR, klasse 8: 1. A. G. Slee king, 2. A. Hagenbeuk, 3. A. G. Sleeking. HARZAR, klasse 10: 1. A. G. Sleeking, 2. Pijnacker, 3. A. G. Sleeking. 4 en 5. A. van Uitert. KLEUR- EN POSTUURVOGELS, klasse 11: 1. D. van Ginkel (na loting), 2. A. Stam (na loting), 3. A. Stam. A. Stam en D. van Ginkel (Eervolle vermelding). KLEUR VOGELS: klasse 12: 1. A. Stam, 2. D. van Ginkel, 3. A. Stam. F. L. Wels (eervolle vermelding). KLEURVOGELS, klasse 13: A. Stam (eervolle vermelding). KLEURVOGELS, klasse 14: 1. E. van Brakel (tevens de mooiste kleurvogel, gemeente-medaille), J. van Dijkhuizen (eervolle vermel ding). KLEURVOGELS, klasse 15: 1. E. van Brakel, 2. E. van Brakel. KLEURVOGELS, klasse 16: 1. D. van Ginkel, 2. G. Koenen. KLEURVOGELS, klasse 17: 1. T. H. E. Hienekamp, 2. A. Schouten. KLEURVOGELS, klasse 18: 1. G. Koenen. KLEURVOGELS, klasse 19: 1. G. Koenen, 2. A. Schouten. KLEURVOGELS, klasse 20: 1. D. van Ginkel (na loting). 2. Jac. Bar bie (na loting). R. Steffer (eervolle vermelding). KLEURVOGELS, klasse 21: 1. J. van Dijkhuizen. KLEURVOGELS, klasse 22: 1. A. van Dijk. KLEURVOGELS, klasse 23: 1. E. van Brakel, 2. Joh. Koek, 3. G. Koenen. KLEURVOGELS, klasse 24: 1. D. A. Bouwmeester (na loting), 2. D. van Ginkel (na loting). SEC won van JSV S.EC liet zijn vrije Zondag niet onbenut voorbijgaan J.S.V. uit Jut- phaas werd voor een vriendschappe lijke wedstrijd uitgenodigd. J.S.V., een ploeg met kampioenskwaliteiten vermocht van SEC. niet te winnen. De gasten leden een 2—1 nederlaag. De doelpunten werden voor S.E.C. gemaakt door Maassen en Post. BDCKV VA 1—0 In een schitterend gespeelde wed strijd heeft B.D C. Zondag van K.V. V A. gewonnen. Van beide kanten werd goed voetbal te zien gegeven. De doelverdedigers stonden hun man en zo bleven doelpunten lang uit. B.D C. had echter geluk, toen haar midvoor met een van afstand zuiver gericht schot scoorde 1—0, De rust kwam met deze stand. Na hervatting bleven doelpunten uit. ,,Het Chinese Landhuis" Voor een uitverkocht Eemland gaf gisteravond de toneelvereniging ..West" een uivoering van het prach tige Engelse toneelstuk „Het Chinese Landhuis". Decors en kleding waren voortref felijk. Er werd goed gespeeld. Het gezelschap had na ieder bedrijf een warm applaus in ontvangst te ne men. De dames kregen bloemen. De „Haert Boys"' zorgden voor gezelli ge dansmuziek tijdens het bal. Scheepstijdingen Rotterdam, 13 Dec. laatste pos. Ned schepen, grote vrt: ADINDA. 2 Dec. van Pladjoe naar Macassar; ALKAID. Pernambuco—Rotterdam. ALPHACCA. 13 Dec. van Zanzibar te Mombassa verw.: OTREMA, 16 Dec. van A'dam. voorlopige proef tocht. daarna R'dam voor verdere proeftocht: HILVERSUM. St. Vin cent— A'dam. pass. 12 Dec. Finis- terre; HUGO DE VRIES, Shanghai— R'dam. 12 Dec. te Livorno; JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, Adam Java. pass. 12 Dec. Ouessant; JO HAN DE WITT. JavaA'dam. pass. 12 Dec. 22 uur Gibraltar; KOTA AGOENG. 13 Dec. van Batavia te Sorong vcrw.; AMSTELDIJK. 12 Dec. van R'dam te Corpus Christi; DELFTDIJK, vertr. 13 Dec. 17 uur v. R'dam naar de Pacific kust; EEM. DIJK. 13 Dec. 7 45 uur v. Londen te Antwerpen: EDAM. 12 Dec. v. R'dam to New-York; SOMMELSDIJK, 12 Dec. v. R'dam te Londen; WES- TERDAM, 12 Dec. 16 uur v. New York n. R'dam; STAD ARNHEM, R'damSavona. pass. 12 Dec. Oues sant; TARIA. 11 Dec. van Melbour ne te Portland (Vict.). Officiële publicaties VERHOGING INSCHRIJFGELD VOOR HET RIJVAARDIGHEIDS- EXAMEN Met ingang van 1 Jam^ri 1948 zal het voor het rij-examen verschuldig de inschrijfgeld worden verhoogd van f 4.50 tot f 5.-. Voor het aanvragen van de z.g. „rijproef" zal dus in het nieuwe jaar een bedrag van f 5.- per post wissel of per giro (no. 124149) aan het Centraal-Bureau voor de afgifte van bewijsstukken van rijvaardig heid te 's-Gravenhage moeten wor den overgemaakt. Inlevering scheerzeepbonnen 's-GRAVENHAGE, 13 Dec. Het C.D.K. deelt mede, dat detail listen de bonnen „Reserve 5 Ta bak", welke zijn aangewezen voor scheerzeep, uitcrlgk op 22 Decem ber a.s., geplakt op opplakvellen In het bezit moeten doen zyn van een grossier of fabrikant. Grossiers moeten deze bonnen eveneens op opplakvellen geplakt uiterlijk 31 December a.s. aan een fabrikant opzenden. Fabrikanten moeten de bonnen tenslotte in de week van 4 t.m. 10 Januari a.s. bjj de distribu- tiedienst inleveren ter verkrijging van een ontvangstbewijs. Beurs van New York i 12/12 13/11 Good 42!/, 43% hudeonW 20 20% Int, H. 87% 87V- in. Nicke 26% 26 Int. en 12% 12V, Kenn.C. 45^ 46 Monto. W 52% 52% PacA 4 yh 4% Radio C, 9% 9'/, Rep.St. 25% 26% Scart R. 40% 40% SheU Un, 36% 37% ioc. Vac. 20% 32 Stano Er. 16% 165^ st.üilN.,1 25 25% StuoegO. 76% 76% l exas C. 20 20% U. Aire;, 58 58% l':xas C. 23% 23% Un, Corp. 2% 2% Un, f-ruil 53% 53% US Rubb. 43% 44 US Stee. 75% 76% Westing. 29% 29%! Woolw. 44% 45 %J Omzet 560000 12/12 13/23 Atch. 84% 84% Baitim. 11% 12% Can^ac. 10% 10% lUin. C. 26% 27% N.Y.Cen. 13% 13% Penns.R, 16% 16% Sout.Pac. 44% 45% Un.Pac. 149% 148% Au.Ch. 189 188 Am .Can. 79% 80% Am .Car. 40 41% A,Smcit. 57% 58% A.enT. 150% 151 Am. Tob 65% 67% Anac.C. 33% 34% Bethl.S, 98% 99". BoclingA. 22 22YX Chrysler 62 63 Citv B, 37% 37% Conso.. E 21 21% Dougias 47% 47% DU.P.N. 185 186% Eartm. K 43% 45% Oen.El. 34% 34 Genoot. 57 57%

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 2