Gelijk spel (1-1) in Gent een beetje komisch Vrij serviesgoed wekte de koopinstincten op Vergulde Wagen' kampioen in de cadre-klasse Met de fietsen loopt het niet zo'n vaart Noteert U even 5* tn&i da buA Beslissing viel in laatste partij INTEKENB1LJET „Goal... die zit" Schelden staat lelijk Gisele Farkas 'n flauwte nabij Het was niet fijn, maar vuil...? DE ZESDAAGSE TE ANTWERPEN De eersten terug! Rauter 1 April voor de rechter Beurs van New York 2 Woensdag 11 Februari 1948 STADSNIEUWS „Het is allemaal een beetje raar gegaan," was het antwoord van de vele Amersfoorters, die wJJ vroegen hoe ze daehten over de opheffing van de distributie van fietsen, banden en serviesgoed. Zowel de winkeliers als het publiek hadden bedenkingen tegen de wijze, waarop het departe ment heeft gehandeld. De winkeliers klaagden, dat ze om één minuut over één precies evenveel wisten als de kopers. Waarom hen niet een paar dagen van te voren ingelicht? Ze hadden dan behoorlijke voorbe reidingen kunnen treffen. Vooral de winkeliers in huishou delijk aardewerk is het nieuwtje koud op het lijf gevallen. Sommigen zeiden de nieuwsberichten van één uur gisteren niet te hebben gehoord. „U begrijpt, dat we raar stonden te kijken, toen die stormloop op de winkel begon. Veldslagen zjjn cr niet geleverd, al hebben we wel benauwde ogenblikken beleefd". ,,Ik heb de hele middag kalm aan gedaan zei ons de juffrouw in de aardewerkfl/inkel. En de mensen, die geen geld bij zich hadden, heb ik niet geholpen. Iedereen kreeg het zijne en nu zijn we totaal leeg. Maar de huisvrouwen kunnen ge rust zijn wat onze winkel betreft. Over een week of twee krijgen we weer nieuwe aanvoer. Of het zo blijven zal? Ja, meneer dat weet ik niet. Genoeg is er nog niet, dat staat vast. Het aardewerk dat er is, wordt trouwens alleen gekocht door de mensen, die het hard nodig heb ben. Iedereen heeft het nodig, zegt U? Dat kon nog wel eens meeval len. En verder hopen we maar. dat iedereen koopt wat hij nodig heeft en niet meer. De eigenaar van een andere win kel: ,,De eerste middag heb ik al leen maar kopjes verkócht. Er ziln er heel wat door gegaan. Sommigen verkopen heelemaal niet maar U zult eens zien wat hier morgen nog wordt omgezet. We hebben nog wel wat en héél veel mensen zitten er om te springen." De rijwielhandelaar was pessimis tischer. We stonden er bij. dat hij enige mensen inschreef op de lijst voor banden. „Ik heb geen band in tuis" klaagde hij. „Maar de mensen geloven het niet en gaan bc*os naar huis. Met de fietsen loopt het niet zo'n vaart. Ik heb er wel enkele verkocht, maar zo'n karretje och. 't is nog een dure liefhebberij. Misschien dat we tegen de zomer veel en veel meer vraag krijgen. Ik hooD. dat we er dan wat dikker in zitten, ,,M'n eerste reactie was: zie zo, die spullen kun je binnenkort hele maal niet meer krijgen" De huis vrouw die we haar mening vroegen, was ook al niet vrolijk gestemd, 't Is immers elke keer zo gegaan. Van daag een run, morgen weer en dan is het maar afwachten tot je op de een of andere manier een buiten kansje hebt. Ik heb gelukkig niet direct serviesgoed nodig en ik ben daarom maar niet de overvolle win kels ingelopen. Maar ik zeg U. het is een schande zoals er maar op los is gekocht. Ik ken mensen met een klein loontje, die altijd steen en been klagen omdat ze geld tekort komen, en nu ik zal maar zeggen in een vlaag voor hun laatste beetje geld serviesgoed kochten. Ik geloof best dat ze op het departement geen kans zien om een behoorlijke dis- 'tributie-regeling voor serviesgoed te ontwerpen, maar zo is het ook niks". Een huisvader, die 's avonds van GRAND: George wint op alle fron ten Vrij. en Zat. 14.30, 18.45 en 21 u. Zo 14, 16.15, 18.45 en 21 u, overige dagen alleen 14.30 u. CITY: Tien dagen in Parijs. 14.30 18.45 en 21 u. Zo. 14, 16.15, 18.45 en-2i u. REMBRANDT: De zwarte raaf. De geest v d. Vampir. 14.30 en 20 u. Vrij. en Zat. 14.30, 18.45 en 21 u. Zo. 14, 16.15, 18.45 en 21 u. 9 FEBR. T./M. 12 René Sleeswijk's Snip en Snap-revue „Cheerio". Grand, 20 u. 11 FEBR.: Jaarsoirée A.V.E.R.A. 's Prinsenhof 19.30 u. Schaakavond „Amersfoort" Markt hal 20 u. Genoots. Nederland-Frankrijk Maxime Chastaing" l'Homme dans le theatre francais contemporain". De Wapenroem 20 u. Carnavalsavond K.V.V.A. „Goal, die zit", St. Aechten 20 u. Groot Vastenavondbal V.O.G, Dancing van 't Hul, 20 u. Hot-club de France, Amicitia 20 u. 12 FEBR.: Kilima Hawaiians, Ami citia, 20 u. Buitengewone ledenverg. „Handel en Nijverheid" Nieuw Amsvorde, 20 u. 13 FEBR.: Ned Chr. Reisver. Lezing Lode van Gent, Acad. de Danse, 19.30 u. Ver. „Oost en West", films en spr. L.V.D. Indië, Amicitia 20 u. T./M. 22 FEBR.: Van Gogh exposi tie, d'Oude Lanteern, geopend 10-12, 14-17 u., Zo. 14-17 u. OPENB LEESZAAL EN BIBL. dage lijks ruilen v. boeken 14—17 u DL Vrijd. avond ook van 19—21 u Leesz. geopend dagelijks 1012.30 il en 1417 il DL en Vryd. ook 19—22 uur. „STICHTSfi HEUVEL": Wo., Za. en Zondagavond en Zondagmid dag dansen (Black-White Band, „de Spotvogels"). DANCING VAN 'T HUL: Zat, Zon. en Woensd. dansen, 20—23 uur, Zon.mld. 1518 u. (Orkest „The Rhythm Specials"). DANCING d ORANJEBOOM: Zat, Zon. en Woensd. dansen. zijn werk in de hoofdstad terug keerde: „In Amsterdam waren ze gek, meneer. En hier „De banden, die we hadden, wa ren bestemd voor de mensen, die er al een bon voor hadden ingeleverd. Als ze die niet binnen een week komen ophalen, gaan we ze natuur lijk verkopen". Als het publiek nu maar even meewerkt, zullen we er heus wel voor zorgen, dat iedereen aan zijn trek komt". Beroepen naar Brussel Voor de Ned. Herv. Kerk is be roepen naar Brussel ds A. Braak man van Amersfoort VOETBAL-ENTHOUSIASTEN VERNIELDEN RUIT Door het ballen op straat verniel de een deeltje van Amers'foorts jeugd een ruit in de Breestraat. Twee knapen moesten mee naar het bureau. Nummer drie wist te ont komen, maar zijn naam is bekend. Hij zal moeten delen in de kosten voor een niéuwe ruit. Adv. Dr. Groenewegen sprak over psycho-techniek In dé foyer van Amicitia hield dr. Groenewegen Dinsdagmiddag voor de leden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een lezing over psychotechniek. Graag wilde spr. het verband tussen het „beroep" van huisvrouw en de psychotechniek duidelijk maken. De heer Groenewegen gaf een be schrijving van de groei der psy chotechniek, die is uitgedacht door de Duitser Münsterberg. Deze is naar Amerika gegaan waar hij meisjes testte, die solliciteerden voor telefoniste. Het begrip der psychotechniek is de toepassing van de logische kennis in het dage lijks leven. Tegenwoordig heeft elk groot bedrijf zijn eigen psycho technische afdeling, geest en li chaam zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden. Beide moeten gezond zijn, maar van het aller grootste belang is het rekening te houden met de vermogens. Arbeids vreugde en medeleven van de huis genoten zijn belangrijke dingen voor de werkende mens. <Spr. be lichtte nog het grote verschil tus sen man en vrouw. Wanneer er mensen bij hem komen zijn er al tijd die vragen: „Is kinderen slaan goed?" spr. heeft dan maar een antwoord: „De consequentie van slaan is doodslaan". De psychotechniek is in staat om bij te dragen in hét levensgeluk van de mensen en in de toekomst in dat van de gezamenlijke volke ren. Oorlog is er geweest door ge brek aan vormende resultaten. Na de pauze beantwoordde de heer Groenewegen op interessante wijze diverse vragen, die werden gesteld. Brand in een viltfabriek In een viltfabriek aan de Koper- steeg brak brand uit-op de boven verdieping, die als nooddroogkamer was ingericht. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat een stukje jute van een van de te drogen han gende 150 viltplaten is gevallen en door het gaas, dat kachel en pijp beschutte, heen is gevallen. De scha de aan houtwerk, dak en vilt be draagt f 350.Het personeel kon de brand blussen. Verzekering dekt de schade. Wekenlang is fel gevochten om de titel kampioen van de cadre klasse van het district „Eemland". Het eerste team van „De Vergulde Wagen" bestaande uit de heren Koppel, Steffen en Bregman hebben gisteravond, door een 42 overwinning op Noord-Brabant III, beslag weten te leggen op deze begeerde titel. De persoonlijke resultaten waren: Oorspronkelijk stonden de kansen voor de oud-kampioen, „De Gouden Ploeg" uit Soest bijzonder gunstig, doch door een pracht „eindspurt", van de Amersfoorters kwam het kampioenschap voor de eerste maal in Amersfoort terecht. De beslissing viel pas in de laat ste partij die door de Amersfoorters in deze competitie moest worden ge speeld. De eerste twee punten veroverde Koppel in een fraaie partij tegen Overmeer. Mooie series, w.o. van 54, 47. 33, 31 en 29 caramboles, be slisten na 14 beurten deze ontmoe ting, waarin Overmeer kansloos ge slagen werd De tweede partij bracht nog geen kampioenschap. Steffen nam wel iswaar een voorsprong op Gerrit sen, doch deze bleek onvoldoende te zijn en de'Utrechter won met fraaie series in de laatste beurten van resp. 40, 26 en 24 caramboles. Bregman verrichtte de hattrick Beheerst en uiterst zorgvuldig maakte hij zij'n 200 caramboles in slechts 26 beurten, waarbij zijn te genstander Otto geen kans kreeg. De laatste twee punten kwamen bij de Amersfoorters en daarmede tevens het. kampioenschap. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus Johannes, z v G B van Hees en K C van Em- pelen; Christiaan, z v G Christ en A v Bekkum; Gijsberta Hendrika, d v N H Vliek en A Staal; Jan Teunis, z v J Hoogendoorn en B Wijnands. Gevonden voorwerpen Zakmesjes, Wanten en Hand schoenen, Damesrijwiel, bal (rood), Kolenkaart, Vulpen (Osmia), Snoepkaart, Schroevendraaier met snoer. Pet, Zak kolen. Postwissel t.n. D. de Bruin. Hya*intstraat 15. Gouden Polshorloge, Port. inh. 24 cent. Honden (bruine en zwarte), Passer, Doos inh. 12 pakjes gort, blauwe Pet, paar grijze Kinder wanten, lichtbruin Kin. Tasje (inh. spiegeltje en potloden), hoge Jon gensschoen (R). Aon de Administratie van het Dagblad voor Amersfoort, Snouckaertlaan 7, Amersfoort. IK VERZOEK MIJ TE WILLEN NOTEREN ALS ABONN6 OP HET DAGBLAD VOOR AMERSFOORT voon 31 cent per week 4.— per kwartaal Naam Straatnaam Woonplaats Datum Doorhalen wat niet wordt verlangd. Wij vergissen ons niet gaarne, zou U daarom Uw naam en adres in blok- letters willen invullen? Overmeer Koppel Gerritsen Steffen (225) Otto (175) Bregman 66 300 175 •187 J04 200 14 14 17 4.71 54 21.42 7.60 8.13 4.2 7.69 FAP en Speeltuincentrale werken samen De Federatie van Personeelsver enigingen en de Speeltuincentrale gaven Dinsdagavond in de Markt hal een feestavond, die klonk als een klok. Er was een prettige stemming en juist deze stemming ontlokte aan de heren mr. J. A. Walkate en C. Former, respectie velijke voorzitters van de Federa tie en de Speeltuincentrale, enkele vrij optimistisch gestemde woor den aangaande het gezamenlijke werk. Vooral werd de aandacht gevraagd voor het zo belangrijke jeugdwerk in Amersfoort. De heer Former aanvaardde in dank de helpende hand van de Federatie. Het overige gedeelte van de avond was in handen van de to neelgroep E.H.M.A. en het caba retgezelschap „Miniatuur". EHMA bracht voor de Federatie de revue ,,'t Gaat altijd" en na de pauze verzorgde „Miniatuur" voor de Centrale het cabaretprogramma „Tutty Frutti". Al met al een ge noeglijke avend, die werd besloten met een geanimeerd bal. Congres Esperantisten in de Markthal De bond van Arbeiders Esperan tisten in Nederland zal met de Paasdagen, op 27, 28 en 29 Maart a.s. in de Markthal te Amersfoort zijn 29ste congres houden. Er wordt gerekend op ongeveer 600 deelne mers. Ze Jeren het nooit Er waren vandaag weer één bei en drie achterlichtloze lieden. De zes verkeersovertreders spanden de kroon. Pinda-man op de bon Een Chinese kauwgom- en drop verkoper, die geen standplaats- noch ventvergunning had, kreeg een bon. Zet uw rijwiel op slot Uit de R.K. Kerk aan de Lange- gracht is een fiets, die onbeheerd en onafgesloten stond, ontvreemd. Clandestien vervoerder bestraft Een persoon, die lieden tegen be taling vervoerde, zonder exploita tie-vergunning, kreeg een bekeu ring. Dienstbode verdween Een dame, die haar dienstbode om een boodschap stuurde en haar daartoe haar fiets, geld en een tas leende, zag haar goedheid niet be loond De dienstbode moet nog te rugkomen. Vrolijke Carnavalsavond van KW A Onder het motto „Goal... die zit" hield de Kath. Voetbalvereniging Dinsdag haar Carnavals-avond in St. Aechten. De heer J. Stoelinga, voorzitter van K.V.V.A. opende deze avond met zeer hartelijke woorden, waar bij hij tevens de heer Rosier, voor zitter van de Kath. Sport Centrale voor zijn aanwezigheid dankte. Vervolgens maakte spr. bekend, dat er nog extra getraind zou wor den om volgend, jaar bij het tien jarig bestaan over te gaan naar de K.N.V.B. ^Hierna werd begonnen met een wel zeer gevarieerd programma, waarin het dansorkest „The Red. White and Blue Gang", de accor- deonnisten „De Rossini's" en de tapdanseresjes het gróótste aandeel hadden. Het geheel stond onder leiding van de heer Koos v. d. Velden, die diverse dansen uitstekend leidde hetgeen door de aanwezigen ten zeerste op prijs werd gesteld. Deze avond „zat", en het is wel bewezen-«dat de K.V.V.A.-ers ook op de dansvloer goed thuis zijn en de talrijke aanwezigen kunnen terugzien op een zeer geslaagde Carnavalsavond. Verzekeringsagent was niet eerlijk In het najaar van 1944 sloot de thans 30-jarige automonteur W. B. alhier, destijds agent van een Le- vensverzekerings Maatschappij bij zekere E. J. v. d. P. te dezer stede een post af. waarbij de verzekerde onmiddellijk een bedrag van f 2364 stortte. Dit geld had natuurlijk aan de Maatschappij moeten worden overgemaakt, maar de agent die in de moeilijke oorlogstijd wel wat geld gebruiken kon voor zijn levenson derhoud, bezigde de som ten eigen bate. Wegens deze verduistering eiste de Officier van Justitie Dinsdag voor de Utrechtse rechtbank tegen B. twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar De verdediger pleitte clemen tie, mede op grond van het feit, dat verdachte zich thans behoorlijk ge draagt en een goede werkkring heeft, die hij bij een eventueel zwaar vonnis gevaar loopt te verlie zen. Ingezonden mededeling De kriebeihoest verdwijnt direct met HOESTDRUIVEN Tafeltennis (Van onze verslaggever) ,,Boe-oe-oe!' Boe-oe-oeü" Het doet een beetje zot aan, om een heer van middelbare leeftijd, met een chique Eden-hoed op en een paar huwbare dochters thuis met dergelijke Winnetou- achtige exclamaties zijn misnoegen te kennen te horen geven, maar alla menie r k e, het is Mardi Gras de laatste dag van 't carnaval en dan moogt ge nog een bietje zot doen wat gij, zullel Dan moogt ge zelfs, zoals weer 'n andere Gentse m e n i e r, op je vingers fluiten of diep uit de grond van je hart over 't veld roepen: „Wat een vuile spelers zijn dat Zoals verwacht werd, bereikten Gisele Farkas. de Hongaarse wereld kampioene, en mevr. Thomas de finale van het dames-enkelspel. Mej. Farkas ontkwam ternauwer nood aan een nederlaag tijdens een dramatische match tegen de Roe meense mevr. A Rozeanu. De Hon gaarse won tenslotte met 12—21, 9— 21. 21—9. 21—18, 29—27. Tweemaal moest de scheidsrechter in deze wedstrijd de dames aan de tijdgrens herinneren. Sommige ral lies duurden meer dan 60 slagen en de wedstrijd nam meer dan ruim een uur in beslag. Na afloop waren beide speelsters*uitgeput. Mej. Far kas was een flauwte nabij en moest door haar landgenoten ondersteund worden. De voornaamste uitslagen luiden verder: Heren enkelspel kwart finales: Bergmann (G.B Just (Oost.) 22 20. 21—13, 2114 Andreadis (Ts. SI.)—Barna (G.B.) 21—9. 21—17, 19—21, 21—13; Amouretti (Fr.)—To- kar (Ts. SI.) 22—20. 21—14, 21—14; Vana (Ts. SI.)—Miles (V.S.) 21—15, 17—21, 14—21, 21—12, 21—18. Vandaag spelen Bergmann tegen Andreadis en Vana tegen Amouretti in de halve finales. Ongeldig Als gevolg van een protest van het Roemeense team tegen het resultaat van de wedstrijd Gisele Farkas (Hong) tegen mevr Rozeanu (Roem) in de halve finale van het dames enkelspel, welke door het Hongaar se meisje gewonnen werd. besloot de jury dat deze ontmoeting heden overgespeeld zal worden. De moei lijkheden waren ontstaan tijdens de vijfde game toen de speelsters ge waarschuwd werden, dat de tijd limiet bijna verstreken was. In de opwinding van de strijd werd.de li miet inderdaad overschreden, en mej. Farkas won in de extra minu ten. De Roemenen hadden hiertegen geprotesteerd, aanvoerend dat mevr. Rozeanu aan het einde van de regle mentaire speeltijd voor stond en dat haar dus de zege moest worden toegekend. Belgische zege op Londense combinatie Een Londense voetbalcombinatie heeft Dinsdag met 21 verloren van de Belgische Rode Duivels. In de pauze was de stand 11. De doelpunten werden gemaakt door de Belgen van den Audenaerde en van den Bosch. Het enige Engel se doelpunt werd gemaakt door de spil Reid. Een zware regen belemmerde het spel van begin tot eind. De Engelsen boden een bijzonder sterke tegen stand aan de Belgische backs, doch konden hun krachtsinspanningen niet volhouden. Stop! dat laatste mag eigen lijk niet wel boe roepen en op je vingers fluiten, maar niet schelden, want schelden staat altijd lelijk, zelfs op Mardi Gras in Gent. Ten slotte zijn de Zwaluwen er niet voor naar Gent gekomen om de Rode Duivels te laten winnen. Zij hebben hun op alle manieren de kans gegeven het leek waar achtig wel of de heer v. d. Slik zijn Belgische vrienden nu eens echt hartelijk ter wille wou zijn maar er is zelfs aan harte lijkheid in de sport een grens. En als die grens op unfaire ma nier was overschreden, dan was die solide Belgische menier Theunen, die de scheidsrech- tersfluit hanteerde en er heus niet naar uitzag, dat hü meer sympathie had voor de Zwalu wen dan voor de Rode Duivels, heus wel- in z'n geweer ge klommen. Nee, vuil hebben we in Gent niet gespeeld, wel eens een beetje fors, maar Mermans de middenvoor of Chaves de lieveling van de Gen tenaren zijn nu ook niet be paald twee verlegen kostschool knaapjes. En'zij gedroegen zich niet alleen duivels snel en slim, maar zij konden ook duivels goed'voet ballen, om dan maar te zwijgen over de Bruyn op de linker- en Degrijse op de rechtervleugel. Als deze duiveltjes het op de heupen kregen, leek het wel of de Hollan ders stil stonden en waar de zaken er zó voor stonden, mocht men het dan Terlouw of Lasschuit en zelfs Vermeer euvel duiden, dat zij wel eens in uiterste nood het recht van de sterkste lieten spreken? Toegegeven: het is niet fijn, maar vuil. Ten slotte is het niet onze schuld geweest, dat de uitslag 11 is ge worden. Die meneer met die Eden- lioed had „boe" moeten roepen te gen die duivelse reus Mermans en die andere meneer-met-het-snorre- tje had Chaves uit moeten fluiten, omdat zij zo deksels goed voetbal den enzo deksels slecht scho ten. Het leek wel of er een prijs mee te winnen was, wie de meeste keren het doel wist te missen. Wij hebben het niet nauwkeurig bijgehouden, maar wij geloven, dat Chaves het gewonnen heeft. In de eerste 45 minuten heeft de Munck in een kogelregen gestaan, maar hij werd er helemaal niet zenuwachtig onder. Misschien was hij van de prijsvraag op de hoogte, want zelfs bij een kogel tegen de lat van Mer mans kwam hij flauwtjes met z'n benen van de grond. Hij had de man van Anderlecht één keer moeten laten passeren dat gebeurde al na een minuut of zeven, toen wij nog geloofden, dat de 50 van het vorige jaar maar kinderspel waren geweest doch na die tijd heeft hij ternauwernood de kans gekregen om zijn acroba tische toeren aan de Gentenaren te laten zien.- Het eerste behoorlijke schot, dat het hart raakte u weet wel: zo'n priem, waar je met mee gaat of je zelf de bal er in wilt duwen moest notabene van de onzen komen, van de kleine Kokkie v. d. Tuyn. Gey- sen moet er de tinteling van in z'n vingers hebben gekregen toen hij de ba!, vla de lat, tc- rugstompte. Meer hebben we ook voor de rust niet gepres teerd. Na de rust met „boe" en „foei" en „fuut", welGeen wonder! Als je het bewijs hebt gekregen, dat je onder een gelukkig gesternte bent geboren, mag je er toch wel een beetje van profiteren. Alle Zwaluwen werden een beet je brutaler. Vermeer was over z'n verwondering heen, dat hij, die bij Excelsior altijd aanvallende spil speelt, nu plotseling moest stoppe ren, Schwencke van HB3 liep nu minder Terlouw in de weg dan voor de rust; Roosenburg van Nep- tunia liet nu tennv'nsie af en toe eens zien, waarom de Zwaluwen- Keuze-Commissie deze- forse jon geling op de middenvoorplaats had gezet (hij viel eep keer met z'n neus in de modder, toen hij de Belgische keeper probeerde te fop pen, maar dat was niet erg). Van Dijk van 'Ajax herinnerd* zich bij vlagen, dat hij in het Nederlands elftal heeft meegespeeld, kortom: de schuwe vogtjes van de eerste helft werden een stelletje brutale straatmussen, die vinnig van zich afpikten. Ons potlood had weer werk, om een gemiste kans van de Rotterdammer Van Male te note ren, om Rozenburg de lof te geven voor een prachtig schot, cat even magnifiek werd gestopt. En de Roode Duivels..? Ze bleven min stens net zo goed als voor de rust dat wil echter nog zeggen: beter dan de onzen! maar wat ze ook verzonnen, ze konden De Munck Enkele minuten voor het einde zorgt de Limburgia-speler De Graaf voor de gelijkmaker. niet van streek brengen. Alsof de duivel er zelf mee speelde: er kwam geen behoorlijk schot op het Hollandse doel en toenenkele minuten voor het einde de Lim- burgia-man de Graaf iets van zijn fiasco redde doe? uit een scrimma ge de gelijkmaker in te schieten, ja toen was Ger.t helemaal in last. We zagen de Belgische keeper van spijt en verdriet tegen z'n doelpaal stompen en e\ en later somber voor zich uitprevelend in de kleedkamer verdwijnen we zagen nog een Gentse menier louter van de zenu wen een acrobatische buiteling ma ken, die wondpr boven wonder goed afliep enzijn toen maar stilletjes weggegaan, omdat wij een heer van de Nederlandse Om roep luidkeels hoorden verkondi gen. dat de gelijkmaker verdiend was geweest. Ja, kijk eens, er zijn ten Slotte grenzen. Na de 6prlnts van middernacht was de stand als volgt: 1. Thijssen—de Pauw 71 pnt.; 2. KintDepredomme 60 punten; 3. AdriaenssensBruyland 28 pnt.; 4. Schulte—Boeyen 24 pnt.; Op 1 ron de 5. Van Steenbergen—Ockers 70 pnt.; op 2 ronden: 6. CarraraGou- sot 93 pnt.; 7. LapebieSeres 60 pnt. Overige koppels op zes en meer ronden. Bruneel—Naeye zijn terug gevallen tot de 11e plaats met 158 pr^t. en elf ronden achterstand. De Küysscher—Peters staan twaalfde met 75 punt. en eveneens elf ronden achterstand. Het motregende, toen de Johan van Oldenbarnevelt Dinsdagmiddag om drie uur met 1900 soldaten uit Indonesië aan boord aan de Java- kade te Amsterdam meerde. De stafmuziek van het eerste R.I. uit Assen blies welkomstliederen oo de verlaten, matglimmende kade. Prins Bernhard en de commissaris van de koningin van Zeeland. 1hr. mr. A. F. Q. de Casembroot, waren reeds in het Noordzeekanaal aan boord gegaan orn de bemanning te verwelkomen en generaal Kfuls kwam te Amsterdam op het schip. De afgezwaaiden zijn de mannen die in September 1945 met de „Al cantara naar Indonesië gingen en die 3 maanden op Malakka hebben gezeten. Gedurende de reis die 16 Januari begon, is één marinier aan malaria gestorven. Buiten deze treurige gebeurtenis is de reis on danks de storm vlot verlopen. Zij vertelden niet veel. die jon gens die meer'dan twee jaar in In donesië een lastige taak vervulden. Ja. zil hebben patrouille gelopen, onder vuur gelegen, plezier gehad, zich verveeld en het warm gehad en nu willen zij naar huis, zo gauw mogelHk. Onder de bero.epsmilitai- ren die hun gezinnen meebrachten, zijn mannen die in acht tot twintig jaar niet in Nederland zijn geweest. Hun kinderen hebben Nederland nooit gezien. De strafzaak tegen generaal Rau ter, tijdens .de bezetting van ons land Hohere SS ünd Polizeiführer, zal op Donderdag 1 April en volgen de dagen door het Bijzonrer Ge rechtshof te 's Gravenhage worden behandeld. De zitting begint om tien uur. De zittingen zullen worden ge presideerd door Jhr. mr P. G M. van Meeuwen als procureur-fiscaal treedt op mr J. Zaayer. 9/2 10/2 Goodyear 41% 41 HudsonM 17 16 int.Harv. 84 81% In. Nickei 26% 26% 11 Atclu" Baltim. Can.Pac, lllln. C. N.Y.Cen. Penns,R. Sout.Pac. On.Pac. All.Ch. Am.Can. Am.Car. ASmelt. A. T.enT. Am. Tob. AnacX. BethLS. BoelIngA. Chrysler City B. Consol. 2 Douglas Dup. N. 2astm K Den. El Den.Mot. 9/2 10/2 88% 85 11% 10% 11% 11% 30% 28% 13% 12% 17% 17% 46% 44% 161 158 175 172% 78% 76% 40 38% 50 47% 151 150% 65 64% 32% 31% 33 31 24% 21 55% 53% 38% 38 22% 21% 52% 50% 174 170 39% 38% 34% 33% 54% 52% •nt.T.enT 23% nd Br. 255* 24% ót.Oll.J 71% 70 Studeb. 18% 17 I'exas C. 55% 52»% U. Al cr. 24% 22% Un. Corp. 2% 2% Un. Fruit 50% 48% USRubb. 40% 39% US Steel 715* 69% Wetting 25% 25% Woolw. 44% 43% Omzet 1.460.000 Amsterdamse Effectenbeurs 10 Febr. De zaken blijven van opgewekte aard en ook heden sloe gen de koersen weer een opgaande richting ln. Het ziet er op deze wijze naar uit, dat ook de ontzetten over de maand Februari behoor lijke cijfers zullen ver tonen. Gisteren werd ln aandelen weer ver boven de 3 millioen golden om gezet en heden hadden vrijwel alle hoeken een opgewekt aspect, zodat de omzetten van giste ren minstens geëvenaard zullen worden. Opmerkelijk is, dat na de recente koersstijging onder invloed van de Franse francdevaluatie zich telkens weer nieu we factoren voordoen, die tot een verdere koersverbetering aanlei ding geven. Vandaag was het het bericht om trent de komende eerste tabaksveiling in Amster dam, dat in de eerste plaats de tabaksfondsen de hoogte in dreef, maar tevens de andere cul tuuraandelen niet onbe- invloed liet. In de tabakshoek was de stemming zeer vast, onder leiding van aande len Deli Maatschappij. Ook rubber- en sui kerfondsen ontmoetten vraag, al waren de koersverheffingen hier niet zo prominent als bii de tabakken. Aand. Ind. Bank gingen wederom •nige procenten omhoog. 9/2 10/2 10/2 Act. aandelen Sitk Opk Sitk Koloniale Bank 114% 116 N. L H.-bank 134% 135"* Ned. H. My. 191% 191% A.K.U. aand. 193X 194 H 194 H Bergh's Jurg. 324 325 v. Berkels pat. 127% 129% 129 Calvé Delft Crt 208 211 Centrale Suiker 220 222 Fokker 210% 212 Van Ge!der 169% 170% 72 K. Nd H.ovens 209J* 213% 212% Lever Br. 324% 326 325 Ncd. Ford 392 - 398% 'Ned. Kabelfabr 320 MO Philips gloell. 403% 401% 400% Wilton Feyen. 233 -35 F» D. Petrol. My 323% 32C% Kon. Petr. My. 356 361% 361% A'dam Rubber l?8% 1795* 180 153% Bandar Rubber 149% Dell-Bat R M 125% Oost Java R.M. Serbadjadl S.R '2% Holl. Am. Lijn 224 Java-C.-J. LUn 165% K.N.S.M. 191% - Kon. Paketv. 173 Sch Unie 187 190 Rott. Lloyd 183% St. MU- Nederl 185% H.VA. 248% 250% 252% Java Cult MU. 117% 119 119% Ncd. Ind. S U 123 124% 125% Ver. Vorst C M 63% 62% 63% Dell-Bat. 170% 176% 177% Dell Tabak 190% 203 201%. Senemb. 162»; 167% 168 1*8 -.3 225% 194 1 175 190% 184% 186 Actieve obllg.: 9/2 10/2 Ned. '38 (3%) 3 100 100 dito *47 (3%) 3 98*<J 98% Ned. '37 3 98% 985* DollarL *47 3% 103% 103% NWS 2% 81?4 81%. Sp. eert. 100 2% 100% 10°% N.I '37 A 3 96% 96% Nlet-acöeve obligaties A'dam 1 '37 3% ioo!4 sHage I '37 3% 100% R'dam le en 3e Ing. 1937 3% l.'U 100 Rdam '38 (3%) 3 100% 1-1% Utr. pr. '30 2% 100% Utr. g. n* 37 3% - Pandbrieven Amst. Hyp. 3% 100 Arnh H (3%) 3 95% 95V, Fr. Gr. H. 3% 100 Grav. Hypb.3% 100 s'ed. Hypb. Veend K (3%) 3 96% 96% Rott. Hypb. 3% 100 100 Utr Hypb. 3% 100100 West Hypb.3% 100 lOu (ndustr. obllg.: A.K.U. obl. 3% Berghs en J 3% Levers 3% Werkspoor 3% Bt. Ptr My 1025* 102% Kn Ptr M11.1V, 103' 103»; Dell Sprw 8% 98 Ned.-Ind Sp3% 65 67 102»% 103 104 103% 1035* 103% 104 Nlet-act aand. 9/2 10/ A damae B. 174»% 175% HU Bank Unie 226 226 Incasso Rott Bank 175 '-75 rw. Bank. Cert 186 186% Rott. Bel. Cons 184 185 Lever 6c.pr. 153% 154% 3lBt en Sp. fab. 440 445 Rott. Dr. My. 385 Werksp Serie A 199 Aniem Ned. Ind Gal 117 tnternatlo 178 Amst BaU. MIJ 156 Deli Sp. MIJ. 79% ^ed. Ind. Spw. 28% Voorlopig ge noteerde aand.t Lever 4% c. pr. 106% 106% My Fin. N. H. Vredestein Ned Walvisv. Zwanenb Org. Prolongatie Amer. fondsen 200 120 190 158 70 30% 178% 177 118% 120 206 210 2% Anaconda 3eth. Steel Chrysler Gen. Motors Intern Nickel Kennecott Republic Steel U.S. Steel Phillips Shell Union Tidewater Baltimore Pennsylvania bieden t 33 102»,; 116% 35% 27% •65* 24 74 33 Vi 20% 11 33% 27% 46% 73'% 59 33 20% Associatle-cassa en N.V. Renle-cassa. Naar wij ver nemen zal aan aandeel houders worden voorge steld om over 1947, 8 pCt. uit te keren. Speelgoed te vervaar digen en er in te handelen is het doel van de N.V. Speelgoed-industrie Over ijssel (S.I.O.) te Vrooms- hoop, die is opgericht met een maatschappelijk kapi taal van f 400.000 verdeeld in 400 aandelen van 1.000. Als directeuren treden op de heren Mertens en Uilen- reef. American Rolling Mill declareerde een kwartaal dividend van 50 dollarcents gelijk aan dat van het vo rige kwartaal. Het uit staand aandelenkapitaal is echter sindsdien verhoogd door de uitkering van een stockdividend van 20 in November 1947. Opgericht ls met een kapitaal van 5 0C0.000 verdeeld in 5000 aandelen van 1000.- de N.V. Groot handelsgebouwen te Rot terdam. Doel der N.V. is het stichten van een of meer verzamelgebouwen voor de groothandel te Rot terdam.

Dagblad voor Amersfoort | 1948 | | pagina 2